vandaag ben ik precies 4 weken gelede vertrokken vanuit België, en ik moet eerlijk zijn het lijkt of ik hier al vele langer dan 1 maand zit... ik blkijf thuis echt heel hard missen, maar al chance heb ik mijne gastboek die ik s'avonds is kan lezen en dan is het wel super leuk om iedereen zijn tekstje te zien :D da helpt meestal wel (een heel klein beetje)
Er is eigenlijk niet veel meer gebeurt, hoe langer ik hier ben hoe meer ik ontdek hoe klein Tumbes wel niet is en hoe weinig hier eigenlijk te zien is, voorlopig is het toppunt van de dag ne Sandwich de Pollo gaan eten met Robbe Janton en Tijl en daar blijft het dan meestal ook bij :D Het is hier te gevaarlijk om eff een wandelingetje te maken dus da zit er ook al ni in en veel is er eigenlijk ni te zien :S maar Plaza de Armas, het grootste plein van Tumbes, is wel super chique en gezellig!
Zaterdag ben ik samen met Robbe naar 'El campo' geweest met de mensen van onze klas, we gingen vertrekken om 9u s'morgens dus ik en Robbe zoals echte belgen beamen, staan om 9 u s'morgens aan de afgesproken plaats te wachten, er was natuurlijk niemand te bekennen dus hadden we ons maar ergens op een bankje gezet op een klein pleintje, komt er ineens een bommatje naar ons toe om te zeggen da het gevaarlijk is waar we zitten en da er ne 'onbekende motortaxi' staat die ons zou kunne beroven dus moesten we aan haar huis gaan zitten en daar wachten :D Echt een schattig madammeke, uiteindelijk zijn we om 11u15 vertrokken naar 'el campo' (wa dus 2uur te laat is). Ik had verwacht el campo da ga een soort van plaats zijn waar vanalles te doen is en blabla, was da gewoon de spaanse benaming voor het platteland en zijn we naar het huis van 1 van mijn klas geweest omm daar (uiteraard) Arroz con pollo (kip met rijst) klaar te maken en bier te drinken en gwn der wa te gaan zitten :P
S'avonds was het dan de verjaardag van de mama van Tijl, (die begon om 19u en uiteindelijk pas ECHT begon om 20.30u) en ze vieren hier echt op een lache manier ne verjaardag, der komt kei veel man naar u huis die heel de tijd zitte te dansen en te zingen en te eten en bier te drinken, ook zetten ze de muziek SUPER luid dus converseren is eigenlijk nimeer mogelijk.
Zondag zijn we naar de rijstteeltding van mijn papa geweest (ik weete cht ni hoe daik da moet noemen) boerderij met wat rijst, varkens, en paarden. betere omschrijving is niet mogelijk, echt heel heel saai daar! Kheb wel iets cool geproefd, kheb ontdekt dat cacaobonen van een cacaoplant komen en dat da eigenlijk een stuk fruit is da best wel lekker is, daar hebbe we denk ik een uur cacaobonen aant plukken geweest en opensnijden om die te laten droge in de zon, echt ni de leukste bezigheid da er bestaat maja, ook zijn we nog even naar het strand geweest om een kleine strandwandeling te maken, ook al hebben we niet echt gewandelt, we zijn gewoon met de jeep op het strand gereden en hebbe er een kwartiertje rond gereden (Die strand zijn hier zo inmens groot en onbevolkt da dus allemaal geen probleem is)
Maandag heb ik samen met Jolien (andere AFS'er) een poging gedaan om chocomousse te maken, die pòging is dus Fataaaal mislukt, eieren opkloppen met ne fruitblender was geen goei plan dus het eiwit hebben we niet echt stijf geregen, twas dus eerder een chocoladesaus dan mousse maar we hebbe ons der toch eff mee bezig kunne houden :D
Ik ben mij gisteren ook gaan inschrijven in de reposterellia ofzo iets, (een mooi spaans woord voor taartenbakschool) ik ga dus taarten gaan bakken, eigenlijk een verplichting van mijn mama want welke vrouw kan er nu geen taarten bakken? Ja ik dus, bij deze gaan we er iets aan doen en moet ik 2 of 3 maal naar de taartenles, kben is benieuwd of da gaat lukken maar ik vrees een beetje voor mijn eigen kookkunsten, ook heb ik de fitness en full body work out ontdekt, een Overgay leerkracht die wa salsa staat te dansen in een spannend broekske, allemaal Peruviaanse vrouwen van middelbare leeftijd, en dan zo een paar belgische meisjes die totaal ni kunne volgen :D da ga ik dus ook iedere week een paar keer proberen doen, want eten doe ik hier dus echt wel Veel te veel (deels uit verveling denk ik).
Zaterdag gaan we normaal met Unif Alas Peruanas naar het strand en blijve we er en nacht slapene nda zou super bonne worden enzo en ik mocht normaal van mijn mama, ik daar al 40 sol voor betaald (de volledige 10 euro :D) en nu ineens mag ik nimeer om 1 of andere verdachte reden, dus zit ik dit weekend nog maar eens thuis, echt super belachlijk, ik krijg hier wel het gevoel da meisjes hier heel streng worden behandeld of toch vrij kort worden gehouden, want mijn mama heeft mij ook al een paar keer duidelijk gemaakt da veel feesten er niet in zit en da ik ni veel mag drinken en zo van die dingen. Dingen die ik van thuis uit ni gewoon ben en ik eigenlijk ook niet veel zin in heb om daar gewoon aan te worden. Ik denk ook niet da da is elk gezin het geval is maar hier dus duidelijk wel.
ook ben ik op een avond meegesleurd naar de 'pensologia' ik had geen flauw idee wat da was, bleek da een soort van bekeringsuurtje te zijn waarbij ze allemaal u handen op u hoofd leggen en door u haar begonnen te wrijven en ademhalingoefeninge da ge moest doen, echt heel raar. Mijn broer en zus gaan er blijkbaar elke maandag en elke donderdag naartoe maar ik ben precies toch ni van plan om altijd mee te gaan :D
Eindelijk begin ik mij hier een beetje thuis en op mijn gemak te voelen, iedere dag spreek ik wat beter spaans dus iedere vlot het ook wat beter met mijn familie (zeker in verband met communicatie). Mijn mama begint zich ook veel opener tegenover mij te gedragen en laat meer toe zonder 100.000 vragen te stellen als wie? Wat? Waar?Wanneer?Waarom?... Dus das een hele opluchting!
Goed wat is er nog gebeurt?... Zaterdagavond ben ik samen met Nisa (een duitse AFS'er die hier is voor vrijwillegerswerk) en haar broer weg geweest, eerst zijn we naar een ordinaire karaokebar geweest wat op zich nog wel grappig was want alle liedjes (en dan heb ik het over muziek à la Robby Williams - She's the one) is gedupt in het Spaans en dan denkt ge ja Yes ik kan eindelijk is meezinge en dan begint er ineens een andere sem spaans te zingen dus heb ik heel de avond wel een goeie reden gehad om niet te hoeven zingen voor heel de bar :D. De gewoonte is hier dus met 20 man naar 1 of andere bar te gaan 3 vazen bier te bestellen en vanaf dan gewoon heel de avond drinken drinken drinken, da ga ik hier nog goe gewoon kunnen worden dus :D After het karaokegebeuren zijn we naar Señor Chop geweest en daar ben ik precies beland in een scène van Dirty Dancing, iedereen die er opeen manier (at ik totaal niet kan) staat te dansen en elkaar staat te versieren enzo, heel leuk om te zien tot er om de 5 min Peruvianen aan u tafel staan om u ten dans te vragen.
Zondag is het hier dus blijkbaar familiedag, dan mag je niet me u vrienden ofzo afspreken en wordt er verwacht dat ge thuis blijft en iets me u familie gaat doen, dus zondag zijn we eerst smiddags ergens gaan eten (is denk dat er 8 grote borden met eten op tafel zijn gepasseerd) allemaal super lekker maar ik heb geen idee waar die al dat eten steken :P, en na het eten zijn we naar mijn Oma gegaan en heb ik daar de Spaanse versie van Ice Age 3 gezien, kheb er ni veel van verstaan maar het was wel grappig :D
Vandaag in de klas hebben we EINDELIJK vrienden gemaakt, er kwamen wat meisjes naar mij toe om te vragen of ik (samen met Robbe) mee wouden gaan naar een verjaardag samen met de andere van de klas dus zijn we meegegaan naar een meisje, van 17 die zwanger is, haar thuis en hebben we daar eten gekregen en bier gedronken enzo, ik denk wel eerder dat het een soort van babyborrel was in plaats van verjaardag, wat op zich al niet uitmaakt we hebben connecties gelegd en da is al een begin :P
Mijne naam is hier ook interessant op zich, als ze vroegen hoe ik noem zeg ik Feliz, de eerst daarop volgende vraag is met een 's' of een 'z' als ik dan met een 'z' zeg beginnen ze allemaal te lachen, mijne naam 100.000 keer door de klas te roepen allemaal in koor en dan in gebrekkig engels 'Happy, happy' te zeggen tege mij, ik ben toch aant overwegen om naamsverandering aan te vragen...
Vanavond heb ik dan het Verjaardagsfeestje van Nisa waar we weer een grote taart voorgeschoteld zullen krijgen (ze gaan mij naar huis kunnen rollen in juli) en mogen gaan we nog eens een dagje naa het strand, vervelen doe ik me met de dag minder wat het gemis naar thuis toch een beetje doet afnemen, Maar ik denk nog elke dag aan jullie hoor :D
Deze week is op zich nog vrij snel gegaan eigenlijk, ik ben dus wel een paar dagen goe ziek geweest, mijn mama hier maakte zich wat ongerust omdat ik nogal hoge koorts had, dat we naar de dokter zijn gegaan en die daar bled heeft getrokken (op zijn peruaans). Ze kennen hier geen spreekkamer, nee da is een wachtzaal waar da ne stoel staat waar iedereen m de beurt moet komen en waar da ge dan uwe uitleg moet doen en ze bloed trekken waar iedereen ops taat te zien, heel vreemd allemaal. Daar hebben ze dus bloed getrokken en bleek ik helemaal geen gevaarlijke ziekte ofzo te hebben dus moest ik gewoon wat uitzieken en had ik wss gewoon een voedselvergiftiging ofzo, tot daar mijn doktersavonturen.
Ik heb HET shoppingparadeis van Tumbes en omstreken gezien, ik moet toegeven ... Ik ben Zwaaaaar teleurgesteld! Om even een beeld te schetsen van de laatste nieuwe trend hier: Leggingen die gaan van babyroos bezet met pailletjes tot girgroen met geborduurde bloemetjes, topjes topjes met alle mogelijke prints en tekeningen op (hondjes van diamantjes, bloemetjes van diamantjes, gewoon allemaal diamantjes bijelkaar) Niks voor mij dus, ofwel topjes die ge eve goe kunt uitlaten want aangezien de vrouwen hier nogal ne fameuze boezem hebben komen de V-halsjes zo goed als op mijne navel wat niet echt een zicht is... Hoe ik da hier een jaar ga volhouden? Heel simpel, ofwel verleg ik mijn grenzen en wring ik mij in een gifgroene legging (iets wa ik ni zie gebeuren) Ofwel draag ik hier gewoon 1 jaar elke dag hetzelde :D (ook niet echt een optie), een oplossing heb ik nog ni gevonden...
Ik heb het gevoel dat mijn ouders hier met de dag toch wat losser beginnen te worden want ik mag toch wel vrij veel weggaan, zo ben k gisteren samen met Janton Tijl en Robbe naar Zorritos (het strand) geweest. Je kan dus gewoon een busje nemen in een Tumbes waar dan een 10 man wordt ingepropt en dan rij je voor 2 sol helemaal naar zorritos (wat toch wel een half uur rijden is). Daar hebben de jongens besloten een surfbord te huren en de surfmanne uit te hange (wat in mijn oge ni echt goed is gelukt) :D Maaar ze hebben zeker hun best gedaan dus dikke duim hiervoor. Het lag ook grotendeels aan de golven (die er eigenlijk zo goed als niet waren) Dus surfen zat er niet echt in. Wel zijn we allemaal goed verbrand want insmeren hadden we ons niet fatsoendleijk gedaan wat in mijn geval heel dom is en bij deze nog maar eens bewezen want mijn schouders zijn superrood!
Ook ben ik naar een plaatselijk college feestje geweest en wat wa me dat seg! Het was in een discotheek te doen en ik mopcht tot 23uur blijven ( oke da is gene vette maar beter iets dan niets ) + ik was al blij da ik weg mocht. Wij komen er aan op de feestje zijn da er allemaal meisjes en jongens van 15-16 jaar, die balonnen waren aan het opblazen enzo, ook was er een groot podium waar zo een soort van miss verkiezing werd gehouden en dan zo'n 6 meisjes zichzelf wat waren aan het verkopen met een dansje en zo'n kitch balkleed aan. het was allemaal wel grappig om is te zien maar niet echt het feestje dat ik in gedachten had :D
Vandaag zijn we met AFS een boottochtje gaan maken naar puerto pizarro. Dat was wel leuk om te doen. Onderweg zijn we gestopt bij een plaatselijke zoo waar allemaal krokodillen zaten (de eerste krokodil dat je zag was wel cool ma 20 krokodille later was het al wat minder spectaculair) en dan zijn we verder gevaren naar een gezellig strand. Toen we onderweg naar huis waren en nog iets gingen drinken is er iets gebeurt dat ik niet had verwacht dat zo snel ging voorvallen. We liepen met een 10-tal man op straat waarvan 3 meisjes (allemaal met een handtas) en ineens hoor ik een kei harde gil achter mij, ik draai mij om kijk naar Jolien (een andere AFS'er) en zie een jongen haar handtas, die ze IN haar handen vast had EN rond zich had hangen, kapottrekken en supersnel weglopen, dit gebeurde allemaal op zo'n 5 seconde en voor je het wist zat die jongen in een motortaxi weg met Jolien haar handtas op zijn schoot! Al chance zat er alleen maar geld in dat tasje en geen fototoestel of GSM ofz maar toch zijn we er allemaal heel hard van verschoten (bij deze heb ik ook beslist om geen handtas meer mee te nemen over straat) Zelf niet om 12 uur smiddags wanneer je met veel mensen bent want die mannen zijn echt getrained en weten wie wat of wanneer ze moeten toeslaan!
Lachmoment van de week: Mijn broer die de Titanic probeert mee te spelen op de pamfluit. Hi La Risch vooral omda da in de verste verte er nog ni op leek! Liedje van de week: La melodia - Joe Montana (echt een TOPnummer)
Vandaag werd ik wakker met superharde hoofdpijn maar ik dacht dat het doorheen de dag wel zou weggaan (niet dus). Ik ben naar school gegaan en daar kwam ik samen met Robbe in een klas van 30 of 40 man terecht en hebben we onze eerste les communicatie gerkegen, Vraag me niet wat we hebben besproken ofzo want ik begreep er echtg een letter van maar er waren wel veel mensen dus da is goe voor eventueel eens wat peruaanse vrienden te maken (iets wat voorlopignog niet is gebeurt :D) De les duurde van 10 na 9 tot 10 voor 11 en dan zat onze schooldag er weer op, of ik van dit jaar slimmer ga terugkomen weet ik toch ni zo zeker...
Na school ben ik met Robbe naar Tumbes gegaan voor een cadeau te kopen voor Janton, en heb ik voor de eerste keer naar huis gebelt, dat was heel emotioneel eigenlijk ik blijf iedereen hard missen hopelijk mindert dat nog doorheen het jaar, Toen ik terug thuis kwam van Tumbes ontdekte is dat ik 39 grade koorts had en dus goe ziek was. Mijn mama heeft mij dan een paardemiddeltje gegeven want het isnu 2uur later en ik ben weer helemaal beter, nog wel een lichte hoofdpijn maar lang leven dafalghan :D Vanmiddag is Janton, een andere AFS'er, jarig en gaan we dat vieren bij iemand thuis. Algoed dat ik me wat beter voel want anders had ik er niet naartoe kunnen gaan.
Ik heb gisteren wel creapy nieuws van de Frank (AFS-vrijwilleger va Tumbes) gehoord. Het blijkt dat Tumbes dus echt wel een heel gevaarlijke stad is en dat de mensen snachts worden overvallen met grote mensen en pistolen en als je geen geld hebt of ni wilt afgeven doen ze u gewoon dood, ik hoop dat hij een beetje overdreven heeft om ons extra voorzichtig te doen zijn want anders kom ik hier nimeer graag buiten na 18u (aangezien het hier dan al donker wordt)
ook de taxi's rijden hier op een hilarische manier, er staan geen lijnen op de weg dus ze rijden waar en wanneer ze willen. Da zijn dan allemaal van die oude kleine autotjes waar ge ma 5man ingepropt zit, pinkers hebben de auto' wel maar worden niet gebruikt. Als ze moeten afslagen steken ze hun hand uit hun raam in de richting naar waar ze moeten en dan moeten de andere 100 motortaxi's en taxi's maar zien da ze er niet tegen rijden. In het begin was da wel eng om mee mee te rijden maar nu ben je dat al gewoon en vind ik zo'n goeikope taxis (je betaald namelijk maar 1 sol of 25cent in euro) toch wel heel handig :D
Ik denk dat we morgen terug naar Ecuador gaan voor wat kleren voor mij te kopen want hier in Tumbes zijn er allemaal maar rommelwinkeltjes of van die 'dure winkels' met 'mooie kleren' die ern og altijd enorm ordinair en goeikoop uitzien :D. Dus laat ons hopen dat ik mij morgen wat nieuwe kleren kan aanschaffen want ik ben dekleren die ik bij heb al kotsbeu!
Ahja hoei k foto's moet opluaden op mijne blog is mij nog altijd ni zoduidelijk maar aangezien dat alle foto's op facebook staan moet je daar maar op gaan kijken :D
Ik zal beginnen waar ik vorige keer ben geeindigd, De chocoladetaart hebben we niet gebakken in plaats daarvan kwam er een REUZE taart (zo eentje als uit de filñkes) uit de winkel dus heb nog altijd geen idee hoe de chocolade hier smaakt :D. Vrijdag zat ik dus rustig op de computer toen mijn mama weer riep: "FELIIIIZ VAMOOOOOOOS". Dan moet ik ALLES laten liggen waarmee ik bezig ben en naar beneden gaan, meestal wordt ik dan in de auto geduwt en rijden we naar een (voor mij) onbekende plaats. Deze keer dusnet hetzelfde ik kom naar beneden stap in de auto en daar verteld ze me dat we naar Ecuador gaan, ik had geen geld of geen camera bij dus heb geen foto's ofzo kunnen nemen. Maar hier gaan ze dus schoenen kopen in Ecuador zoals wij dat doen in Shopping center. S'avonds was er een familiefeestje bij mij thuis omdat mijn papa jarig was. en we hebben varken gegeten. En daarmee bedoel dat er echt een heel varken in mijn living in een ovenschotel lag (dood uiteraard :D) en dan krege iedereen der een stukje afgesneden, wel echt heel lekker :P.
Ontdekking vd week: Ik eet WEL s'avonds. alleen pas om 21.30u en dan slapa ik hier meestal al omdat er s'avonds tot nu toe ni veel te doen is :D.
Zaterdag moest ik dus naar de universiteit, een hele opgave aangezien ze u daar aangapen alsof ge geen kleren aanhebt. Daarbij was Robbe nog eens ziek dus stond ik er alleen voorme mijn gebrekkig Spaans. De els begon om 11u en tege kwart na 11 was er 5 man, (van de 15). Tijdens deles kreeg ik telefoon van een ander meisje die hier zit en die was bij mij thuis en wou iets gaan den dus vroeg ik aan de leerkracht of ik naar huis mocht en dat was allemaal geen probleem :D Dus heb ik mijn boeltje gepakt en ben naar huis gegaan. Dan ben ik samen met Zaphena en Gene (een Thaise) naar Tumbes gegaan en een poging gedaan tot fatsoendelijke klerewinkels te vinden (poging mislukt) en zijn we de stad wat gaan verkennen :). Zaterdag avond was er dan een feestje van AFS maar mijn mama had er denk ik ni veel zin in dus we zijn daar een uur te laat aangekomen en nar een uurtje terug doorgegaan dus daar was niet zo veel aan...
Zondag ben ik samen met de familie van Robbe naar het strand geweest en dat was daar echt zoo mooi! Witte stranden met palbomen echt prachtig. Mijn gezicht is wel zot hard verbrand want da ben ik vergeten insmeren ma het was echt een leuke dag :)
Voor alle mensen die vroegen om te skypen, ik heb hier geen skype op die pc staan en mijn laptop werkt hier ni want der is geen draadloos internet maar ik kan wel a good old fashioned ideogesprek doen op msn :D
Ik ben nu officieel 1 week weg uit België en het lijkt dat ik hier al een maand ben, ik begin het hier wel met de dag meer te apprecieren, ik heb echt heel veel geluk met mijn huis biljkbaar want ik heb een douche met stromend water enzo en er zijn er ni veel dat da hebben, wel heb ik een hele strenge mama die zeer duidelijke regels heeft waar je u aan moet houden (iets wat ik van thuis niet gewoon ben :D) Ook heb ik nu al ervaring met Zuid Amerikaanse afspreken op vlak van tijd. Al je afspreekt om 15u moet je er niet van verschieten dat er nog niemand is om 17u of het ineens uit het niets niet meer doorgaat, zo gingen we normaal gisteren een dagje naar ecuador (Wat +/- een uurtje rijden is) we zouden om 14u vertrekken, ik maak mij dus helemaal klaar om te vertrekken, om 17u zit ik nog altijd thuis en ga ik toch maar eens vragen wanneer we nu vertrekken, krijg ik te horen dat we toch niet meer gaan want de papa ging naar de bank, Logisch? :D S'avonds zijn we wel naar Tumbes city geweest en daar heb ik ontdekt dat Tumbes pas tot leven komt om 21u s'avonds, dan staan er allerlij kraampjes en komen alle mensen buiten op straat. Ook heb ik ondervnden dat er is Peru ook marginale peruanen bestaan, het waren 3 straatdansers (dansen konden ze zeker heel goed). Ze vallen te beschrijven in een paar woorden, peruaans bruin, blonde meches in hun haar, nektapijtje, turcooise t-shirt met wit en zilvere dobbelstenen op en ceinturen id vorm vn een kroon bezet met diamantjes :D Vandaag was mijn eerste dag school. De school begon om 8u (onze les startte tegen 9u) en we hebben van 9u tot 13u non-stop gekookt. we hebben dire gerechten gemaakt (waarvan ik de namen al en vergeten) maar ze waren lekker :D de mentaliteit in dek lassen is ook helemaal anders al bij ons. Als je dorst hebt ga je dirnken kopen, als je wilt bellen, bel je, eigenlijk doe je wat je wilt. Ik zit samen met Robbe, een andere AFS'er in de klas en daar ben ik wel blij voor want je krijgt vanalle vragen waarvan je niets verstaat en op die manier kan je elkaar toch wat maken, vanmiddag gai k samen met mijn zusje een chocoladetaart maken voor mijn papa zijn verjaardag, ben eens benieuwd hoe die chocolade hier proeft :P Ik laat het nog weten!
DAG 5 Ik vroeg aan mijn mama om aar el supermercado te gaan dus ik dacht wij gaan hier in ne grote supermarkt terecht komen waar ik mij nog wa shampoo enzo kan aanschaffen, niets is minder waar, we kmen uit op een plaatselijke markt waar ze ALLES verkochten, van kippe naar planten naar schoenen naar wasmiddel en kruiden en fruit en ALLES, het was zo'n typische zuiderse markt waar iedereen door elkaar roept en je gewoon uwe neus moet volgen en dan uitkomt waar ge moet zijn. daar hebben we dan wat fruit gekocht en plantjes en melk enzo van die zaken die we vervolgens op zo'n brommerke met een wagentje achter hebben achtergelaten en die brommerde da dan naar het huis. Daarna zijn we ne GSM gaan kopen en nu heb ik dus een peruaanse nummer, ene da ik nooit ga kunne onthoude. S'avonds werd ik door mijn mama naar allerlei mensen meegesleurd op zoek naar iemand die Engels kon praten omdat ze mij dringend iets moest uitleggen, uiteindelijk hebben we niemand gevonde die Engels sprak en wee ik nog altijd niet wat ze wou zeggen of vragen. Ik heb gistere wel weer geen avondeten gekregen (eergisteren ook niet). Dus ik heb zo een beetje het gevoel da die mensen hier geen avondeten eten :) we zullen zien of ik de komende dagen dat wel krijg :)
Hallo allemaal, eindelijk heb ik internet en kan ik wat blogberichtjes plaatsen. Ik zal gewoon beginnen bij dag 1
HET VERTREK Eerst en vooral Hanna, Yasmine, Thomas, Margot, Sebastiaan, Marjolein, Niña dankuwel da jullie er bij waren en mij mee kwamen afzetten. het was echt super moeilijk om jullie achter te laten maar was wel super blij da jullie er stonden! Tegen 8u steeg ons vliegtuig richting Madrid op. Daar hebben we zo'n 3uur ingezeten. Het was een heel klein vliegtuigje en ik en lieselotte hadden de chance om helemaal vanachter aan de staart te zitten zodat je elke schokske voelde in het vliegtuig, maar algoe was het maar voor eventjes, niets in vergelijking met van Madrid naar Peru vliegen, eens aangekomen in Madrid komen we daar op een GIGA luchthaven terecht waar we Doodleuk 25min moesten stappen naar onze gate! Chanceke hebben ze er ondergronde tramsporen gelegd zodat je geen 25min me u bagage moest sleuren maar het bleef ver :D. Na een vliegreis van 12uur kwamen we aan in Peru. Daar gingen we met zijn alle op een busje waar in de bagageruimte 5 koffers oknden ( te bedenken dat we met 30 man waren ) dus de rest mocht de koffer mee in de bus op de schoot nemen, eigenlijk nog wel een grappig zicht. De buschauffeur zei dat het een busritje van 1 uurtje ging worden. Iedereen was doodop van in het vliegtuig dus we hadden niet meer zin om lang id bus te zitten. uiteindelijk hebben we er 3 uur ingezeten. Na die drie uur kwamen we aan in een gezellig jeugdhotel met een mooi zwembad en een leuke tuin, daar was alles heel leuk en gezellig :)
DAG 2 We moesten opstaan ten laatste om 8uur, wij allemaal flink om 8uur uit ons bed naar het ontbijt, kwamen we meteen in contqct met de Zuid Amerikaanse cultuur want de tafels waren zelfs nog niet gedekt :D. Tegen de middag hebben we kennis gemaakt met wat plaatselijke bevolking, naast ons hotel was er een school waar de kinderen L.O hadden buiten en ze vroegen meteen of wij mee wouden voetballen, aangezien dat ik niet wou opscheppen met mijn geweldige voetbaltalenten heb ik vriendelijk gepast en samen met wat andere AFS'ers met wat meisjes (die heel goed Engels praatte) een gesprekje gehuoden, toen ze terug naar school moesten werden we door alle meisjes gekust en geknuffeld, ze waren heel schattig allemaal :D
DAG3 Dit was de laatste dag met de AFS groep in Lima. Ik vond het heel erg om Lieselotte, Charlotte en Laurien achter te laten omdat we allen naar onze eigen stad moesten reizen. eerst hebben we een uurtje op een bs gezeten terug richtig Lima en daarna hebben we 23uur non-stop een bus gezeten richting Tumbes, ik heb wel super goed op die bus geslapen want het waren enorm confortabele en grote bussen! Wat wel echt rot was dat iedereen van AFS beneden in de bus zat en ik al enige boven in de bus werd gezet en aangezien er beneden geen plaats meer was heb ik dus 23uur allen daar boven gezeten :) Maarja je sliep toch voornamelijk dus dat maakte nu niet zooveel uit.
DAG 4 Eindelijk aangekomen in Tumbes. Het was meteen heel warm toen we uit die bus stapte en daar stond iedereen zijn familie dan zijn gastkindje op te wachten. Bij mij stond alleen mijn broer er mij op te wachten. Na nog een paar foto's genomen te hebben zijn we in de taxi gestapt naar het huis. Het huis is niet zo mooi, wel super groot ik heb een eigen kamer en er zijn 2 badkamers, ik heb 1 gastbroer (Sergio) van 16, 1 gastzus (Lenda) van 11 en een gastbroertje (Hugo) van 1 jaar. Het zijn wel schattige en lieve kindjes maar de ouders doen niet veel moeite om met mij te praten enzo, ook omdat ik eingelijk nog niet veel versta of kan antwoordden, dus dat maakt het allemaal wel heel moeilijk. Na ik in het huis was aangekomen en een (ijskoude) douche had gepakt (warm water hebben ze niet ma das ni zo erg want tis hier toch kei warm). Zijn we terug in een taxi gestapt richting een stuk grond waar wat straathonden zaten een paar paarden en een varken achter tralies stond en heb ik daar 3 uu gezeten. De 'musquitos' waren er heel gevaarlijk dus ik werd al meteen ingesprayd met een muggenspray die een uur in de wind stond :D maar bo ik was beschermd. Dan heb ik met mijn mooiste gebaren vanalles proberen uitleggen waar ze volgend mij totaal NIKS van verstonden maar ze lachten en knikte wel (Volgens mij gewoon aant uitlachen maarja :P) Ik heb al kunnen duidelijk maken dat ik 1 zus heb en dat ik in antwerpen woon en da ik 18 ben. Da was al een hele opgave :D Tegen 17uur zijn we dan terug met heel de familie in een taxi gestapt (er zaten een paar mesen in de koffer) en tijdens onze txirit stapte er doodleuk een man in met een levende kip in ne zak op zijne schoot. Toen moest ik toch eff mijne lach inhouden, da is hier dus de normaalste zaak van de wereld da geh ier samen me u kip den taxi pakt :)
De foto's volgens nog maar ik heb hier nog ni gevonden waar ik mijn SD-kaartje ergens in de coñputer krijg dus da wordt wachten tot ik dat kan vragen in het Spàans :D En sorry voor de vele typfouten maar dat is hier een ander toetsenbord dan wij thuis gewend zijn dus de letterkes staan hier anders :)
We hebben om te starten ook al een reeks extra's toegevoegd aan uw blog, zodat u dit zelf niet meer hoeft te doen. Zo is er een archief, gastenboek, zoekfunctie, enz. toegevoegd geworden. U kan ze nu op uw blog zien langs de linker en rechter kant.
U kan dit zelf helemaal aanpassen. Surf naar http://www.bloggen.be/ en log vervolgens daar in met uw gebruikersnaam en wachtwoord. Klik vervolgens op 'personaliseer'. Daar kan u zien welke functies reeds toegevoegd zijn, ze van volgorde wijzigen, aanpassen, ze verwijderen en nog een hele reeks andere mogelijkheden toevoegen.
Om berichten toe te voegen, doet u dit als volgt. Surf naar http://www.bloggen.be/ en log vervolgens in met uw gebruikersnaam en wachtwoord. Druk vervolgens op 'Toevoegen'. U kan nu de titel en het bericht ingeven.
Om een bericht te verwijderen, zoals dit bericht (dit bericht hoeft hier niet op te blijven staan), klikt u in plaats van op 'Toevoegen' op 'Wijzigen'. Vervolgens klikt u op de knop 'Verwijderen' die achter dit bericht staat (achter de titel 'Proficiat!'). Nog even bevestigen dat u dit bericht wenst te verwijderen en het bericht is verwijderd. U kan dit op dezelfde manier in de toekomst berichten wijzigen of verwijderen.
Er zijn nog een hele reeks extra mogelijkheden en functionaliteiten die u kan gebruiken voor uw blog. Log in op http://www.bloggen.be/ en geef uw gebruikersnaam en wachtwoord op. Klik vervolgens op 'Instellingen'. Daar kan u een hele reeks zaken aanpassen, extra functies toevoegen, enz.
WAT IS CONCREET DE BEDOELING??
De bedoeling is dat u op regelmatige basis een bericht toevoegt op uw blog. U kan hierin zetten wat u zelf wenst.
- Bijvoorbeeld: u heeft een blog gemaakt voor gedichten. Dan kan u bvb. elke dag een gedicht toevoegen op uw blog. U geeft de titel in van het gedicht en daaronder in het bericht het gedicht zelf. Zo kunnen uw bezoekers dagelijks terugkomen om uw laatste nieuw gedicht te lezen. Indien u meerdere gedichten wenst toe te voegen op eenzelfde dag, voegt u deze toe als afzonderlijke berichten, dus niet in één bericht.
- Bijvoorbeeld:
u wil een blog maken over de actualiteit. Dan kan u bvb. dagelijks een bericht plaatsen met uw mening over iets uit de actualiteit. Bvb. over een bepaalde ramp, ongeval, uitspraak, voorval,... U geeft bvb. in de titel het onderwerp waarover u het gaat hebben en in het bericht plaatst u uw mening over dat onderwerp. Zo kan u bvb. meedelen dat de media voor de zoveelste keer het fout heeft, of waarom ze nu dat weer in de actualiteit brengen,... Of u kan ook meer diepgaande artikels plaatsen en meer informatie over een bepaald onderwerp opzoeken en dit op uw blog plaatsen. Indien u over meerdere zaken iets wil zeggen op die dag, plaatst u deze als afzonderlijke berichten, zo is dit het meest duidelijk voor uw bezoekers.
- Bijvoorbeeld: u wil een blog maken als dagboek. Dagelijks maakt u een bericht aan met wat u er wenst in te plaatsen, zoals u anders in een dagboek zou plaatsen. Dit kan zijn over wat u vandaag hebt gedaan, wat u vandaag heeft gehoord, wat u van plan bent, enz. Maak een titel en typ het bericht. Zo kunnen bezoekers dagelijks naar uw blog komen om uw laatste nieuwe bericht te lezen en mee uw dagboek te lezen.
- Bijvoorbeeld: u wil een blog maken met plaatselijk nieuws. Met uw eigen blog kan u zo zelfs journalist zijn. U kan op uw blog het plaatselijk nieuws vertellen. Telkens u iets nieuw hebt, plaats u een bericht: u geeft een titel op en typt wat u weet over het nieuws. Dit kan zijn over een feest in de buurt, een verkeersongeval in de streek, een nieuwe baan die men gaat aanleggen, een nieuwe regeling, verkiezingen, een staking, een nieuwe winkel, enz. Afhankelijk van het nieuws plaatst u iedere keer een nieuw bericht. Indien u veel nieuws heeft, kan u zo dagelijks vele berichten plaatsen met wat u te weten bent gekomen over uw regio. Zorg ervoor dat u telkens een nieuw bericht ingeeft per onderwerp, en niet zaken samen plaatst. Indien u wat minder nieuws kan bijeen sprokkelen is uiteraard 1 bericht per dag of 2 berichten per week ook goed. Probeer op een regelmatige basis een berichtje te plaatsen, zo komen uw bezoekers telkens terug.
- Bijvoorbeeld: u wil een blog maken met een reisverslag. U kan een bericht aanmaken per dag van uw reis. Zo kan u in de titel opgeven over welke dag u het gaat hebben, en in het bericht plaatst u dan het verslag van die dag. Zo komen alle berichten onder elkaar te staan, netjes gescheiden per dag. U kan dus op éénzelfde dag meerdere berichten ingeven van uw reisverslag.
- Bijvoorbeeld:
u wil een blog maken met tips op. Dan maakt u telkens u een tip heeft een nieuw bericht aan. In de titel zet u waarover uw tip zal gaan. In het bericht geeft u dan de hele tip in. Probeer zo op regelmatige basis nieuwe tips toe te voegen, zodat bezoekers telkens terug komen naar uw blog. Probeer bvb. 1 keer per dag, of 2 keer per week een nieuwe tip zo toe te voegen. Indien u heel enthousiast bent, kan u natuurlijk ook meerdere tips op een dag ingeven. Let er dan op dat het meest duidelijk is indien u pér tip een nieuw bericht aanmaakt. Zo kan u dus bvb. wel 20 berichten aanmaken op een dag indien u 20 tips heeft voor uw bezoekers.
- Bijvoorbeeld:
u wil een blog maken dat uw activiteiten weerspiegelt. U bent bvb. actief in een bedrijf, vereniging of organisatie en maakt elke dag wel eens iets mee. Dan kan je al deze belevenissen op uw blog plaatsen. Het komt dan neer op een soort van dagboek. Dan kan u dagelijks, of eventueel meerdere keren per dag, een bericht plaatsen op uw blog om uw belevenissen te vertellen. Geef een titel op dat zeer kort uw belevenis beschrijft en typ daarna alles in wat u maar wenst in het bericht. Zo kunnen bezoekers dagelijks of meermaals per dag terugkomen naar uw blog om uw laatste belevenissen te lezen.
- Bijvoorbeeld: u wil een blog maken uw hobby. U kan dan op regelmatige basis, bvb. dagelijks, een bericht toevoegen op uw blog over uw hobby. Dit kan gaan dat u vandaag een nieuwe postzegel bij uw verzameling heeft, een nieuwe bierkaart, een grote vis heeft gevangen, enz. Vertel erover en misschien kan je er zelfs een foto bij plaatsen. Zo kunnen anderen die ook dezelfde hobby hebben dagelijks mee lezen. Als u bvb. zeer actief bent in uw hobby, kan u dagelijks uiteraard meerdere berichtjes plaatsen, met bvb. de laatste nieuwtjes. Zo trek je veel bezoekers aan.
WAT ZIJN DIE "REACTIES"?
Een bezoeker kan op een bericht van u een reactie plaatsen. Een bezoeker kan dus zelf géén bericht plaatsen op uw blog zelf, wel een reactie. Het verschil is dat de reactie niet komt op de beginpagina, maar enkel bij een bericht hoort. Het is dus zo dat een reactie enkel gaat over een reactie bij een bericht. Indien u bvb. een gedicht heeft geschreven, kan een reactie van een bezoeker zijn dat deze het heel mooi vond. Of bvb. indien u plaatselijk nieuws brengt, kan een reactie van een bezoeker zijn dat deze nog iets meer over de feiten weet (bvb. exacte uur van het ongeval, het juiste locatie van het evenement,...). Of bvb. indien uw blog een dagboek is, kan men reageren op het bericht van die dag, zo kan men meeleven met u, u een vraag stellen, enz. Deze functie kan u uitschakelen via "Instellingen" indien u dit niet graag heeft.
WAT IS DE "WAARDERING"?
Een bezoeker kan een bepaald bericht een waardering geven. Dit is om aan te geven of men dit bericht goed vindt of niet. Het kan bvb. gaan over een bericht, hoe goed men dat vond. Het kan ook gaan over een ander bericht, bvb. een tip, die men wel of niet bruikbaar vond. Deze functie kan u uitschakelen via "Instellingen" indien u dit niet graag heeft.
Het Bloggen.be-team wenst u veel succes met uw gloednieuwe blog!
8 september vertrek ik voor 10 maanden naar Peru en op deze blog kan je samen met mij al mijn avonturen mee beleven.
Ik zal eerst wat over mezelf vertellen, ik ben Feliz en ben 18 jaar, in september 2010 heb ik beslist om 10 maanden het AFS progamma mee te doen. Een beslissing die ze niet van me hadden verwacht omdat ik niet zo'n avontuurlijk persoon ben maarja je moet je grenzen eens kunnen verleggen e :D
Ik heb 4 jaar Mode en Creatie gestudeerd en na mijn AFS jaar ga ik voor juweelontwerp. Mijn vrienden en vriendinnen zijn het belangrijkste in mijn leven en die beschouw ik dan ook als mijn 'hobby' want echt sportief ben ik niet aangelegd en buiten mijn vrienden zien en gaan winkelen heb ik niet echt hobby's :P. Deze blog maak ik eigenlijk speciaal voor mijn mama aan omdat ze het heel belangrijk vond dat ze me, als ik in Peru zit, kan volgen via internet om te zien wat ik allemaal beleef daar in Tumbes.