Inhoud blog
  • Queima das fitas
  • na even afwezig te zijn een nieuw stukje tekst
  • Deel 2: Bezoek in Februari en een hele hoop Foto's van Braga, Porto, Coimbra en Lissabon
  • Deel 1: Bezoek in Februari en een hele hoop Foto's van Braga, Porto, Coimbra en Lissabon
  • Primavera em Coimbra = Verão na Belgica
    Zoeken in blog

    Felix in Portugal
    Felix op ERASMUS in Coimbra/Portugal
    26-02-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Deel 2: Bezoek in Februari en een hele hoop Foto's van Braga, Porto, Coimbra en Lissabon
    !!! NOTE: Mijn blog was te lang door het aantal foto's dat erin staat dus heb ik heb moeten opsplitsen in 2 delen dit is het 2de deel, het 1ste staat onder dit item 

    De volgende twee dagen was het een pak minder mooi weer. We bezochten een zeer indrukwekkend museum welke de kunstcollectie van een bepaald Portugees met Albanese wortels tentoonstelde. Het museum droeg de naam van de man, maar mijn geheugen is niet zo goed in het onthouden van Albanese achternamen dus die naam blijf ik jullie schuldig. We bezochten de plek waar Herman de Coninck in elkaar stuikte naast Hugo Claus. We liepen nog wat door de straten en bezochten het design museum.

    het museum:

    De tuinen rond het museum:

    De plaats waar Herman de Coninck zijn hartaanval had:

    De volgende dag was het weer echt afschuwelijk en na een mislukte poging om ons bezig te houden in een shopping centrum vertrokken we richting het Parque das Nações, de site van de wereldtentoonstelling van 1998. Het is niet echt de meest ongelofelijke plek in de wereld maar zeker de moeite waard om te bezoeken als je tijd hebt. Een hoop moderne gebouwen die ondertussen al meer dan 10 jaar oud zijn maar nog altijd zeer modern ogen en dus niet zoals vele “moderne” gebouwen afschuwelijke betonnen monsters zijn geworden. Meer zelfs het Station dat aan de site ligt is een gebouw waar beton zeer prominent aanwezig is en toch een bepaalde elegantie behoudt.

    Parque das Nações:

     

    De volgende ochtend zeer vroeg zijn de ouders en de zus terug vertrokken richting België en ging ik terug naar Coimbra. Thuis aangekomen ging ik in bed liggen en heb ik geslapen. Mijn ouders hun slaapritme was immers niet aan het zuiderse ritme aangepast: zij slapen van 22h tot 07h, ik van 01h tot 10h … dus goed geslapen heb ik alleszins niet

    Eindnoot: Ik heb net gedaan met alle foto's van facebook naar deze blog pagina te kopiëren ... en bij het voorbijflitsen van al die foto die ik in de vorige maand heb genomen, gecombineerd met de dramatiek van Beethoven's 9de symfonie die nu door mijn boxen klinkt (ja soms luister ik naar klassieke muziek!) besef ik dat Februari 2010 een maand zal zijn waar ik nog vaak heimwee naar zal hebben!

    26-02-2010 om 02:05 geschreven door Felix  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    25-02-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Deel 1: Bezoek in Februari en een hele hoop Foto's van Braga, Porto, Coimbra en Lissabon

    Dierbare Belgen,

    Het is weer eventjes geleden dat ik hier iets heb gepost en daar heb ik een goed excuus voor: er was bezoek en ik heb dus wat rondgereisd.

    Van 31 januari tot 7 februari zijn Eline, Lara en Clio me hier komen bezoeken. In afwachting op hun komst (ze kwamen aan in Porto) ging ik de stad Braga eens verkennen. Braga is Portugal's oudste stad en zou ook één van de oudste katholieke steden van de wereld zijn. Die Katholieke invloed was zeer duidelijk te zien want de stad ligt bezaaid met kathedralen, kerken en schrijnen. Maar natuurlijk heeft elke oude stad in Portugal ook Moorse invloeden, in Braga bestaan die uit de resten van een oude Moorse vestiging. Iets buiten Braga ligt het heiligdom Bom Jesus, een kerk zoals er duizenden staan in Europa en op zich eigenlijk niets speciaals is, de duizenden toeristen die het elk jaar bezoeken komen namelijk voor de trappen die naar de kerk leiden. Twee rijen trappen gaan zigzaggend naar boven, op de muren  staan beeldjes van heiligen en overal klinkt het geluid van kabbelend water dat uit de fonteinen komt. Dit alles steekt fel af tegen het wit van de muren (jammer genoeg waren die muren nu wat minder wit omdat ze enkel onderhoudswerkzaamheden houden wanneer het weer warmer wordt). Hoewel het weer zeer slecht was, met maar af en toe een straaltje zon of een plekje blauwe lucht heb ik zeer veel genoten van Braga.

     

    µ


    Het Heiligdom Bom Jesus



    Na Braga ben ik naar Porto afgezakt om Eline, Lara en Clio op te pikken van de luchthaven. Om 22h de bittere kou getrotseerd om met de metro naar de luchthaven te gaan en gelukkig was de vlieger op tijd want zelf in de luchthaven was het koud … nuja volgens mij toch want volgens de net aangekomen dames was ik mij aan het aanstellen en “was het in België veel kouder”. Gelukkig konden we ons op de terugweg in de metro verwarmen met het roddelen over de geschiedkundige kring van de universiteit van Leuven, niet dat wij die persoonlijk kennen maar ze zaten samen met hen op het vliegtuig en met ons op de tram. Toen bleek dat de geschiedkundige kring toch niet voor genoeg opwarming zorgde probeerde we maar een fles wijn, welke effectiever bleek. De volgende dag (die werd vergezeld met een blauwe hemel en stralende zon) gingen we door het oude centrum van Porto kuieren. Jammer genoeg konden we daar niet zo hard van de zon genieten omdat Porto een stad is die volledig is voorzien op zeer warm weer: Dunne straten die zo weinig mogelijk licht doorlaten en bestaan uit huizen met dikke muren, grote ramen en balkonnetjes. Na wat langs het water te lopen (welke deze keer niet blauw maar bruin zag) begonnen we weer te klimmen, we stapte over de brug, genoten aan de overkant van de rivier van het zonnetjes, liepen tussen de magazijnen van Sandeman, Kopke en andere porto huizen, vermaakte we ons op een kinderspeeltuin en eindigde we langs het water op een bankje, drinkend van een glas (of eerder een plastiek bekertje) porto, kijken hoe de wereld voorbij stapte en hopen dat geen enkele meeuw ons zou meehebben met een drol J

    Hun Vlucht

     

    Porto

    Stoeien op de kinderspeeltuin:

    Het zalige weer bleef doorgaan tot de volgende dag, en besloten om de Atlantische Oceaan te bezoeken. Met een antiek trammetje reden we richting het strand. Het weer bleek zelf zo uitstekend te zijn dat we met ons voeten in het water konden begeven. Zo hard genoten we van zon, zee en strand dat we de tijd uit het oog verloren en moesten racen om op tijd in het treinstation te zijn. Onze wedloop werd door iedereen rond ons gehoord toen we met zijn vieren naar beneden liepen onder het gedaver van trolly-wieltjes op kasseien. We haalde de trein en vertrokken richting Coimbra waar we na zonsondergang toekwamen.

    Eline drukt haar pure vreugde uit omdat ze in Februari met haar voeten in de Atlantische oceaan mag staan:

    De volgende dagen liepen we door Coimbra hoewel het weer een pak slechter was geworden. Samengevat hebben we de universiteit en alles er rond bezocht; Portugese koffie aan 0,6€ gedronken; vis, taartjes en Belgische pralines (ZEER LEKKERE!!!) gegeten; van het Portugese studentenleven/erasmusleven geproefd mede dankzij DJ Luciano; in een shoppingcentrum voor de regen gaan schuilen; een rommelmarkt bezocht en geëindigd op de voetgangersbrug over het water en met een schitterend uitzicht op Coimbra dronken we onze fles porto uit Porto leeg. Zondagochtend vertrokken de dames terug richting Porto en opeens was er weer rust in mijn leven, welgekomen rust en orde in mijn kamer maar ook wel een niet te vullen stilte.

     

    Uiteindelijk heb ik niet veel van de stilte kunnen genieten want reeds na een paar dagen moest ik opnieuw vertrekken richting Lissabon omdat mijn ouders en zus op bezoek kwamen. De avond ervoor was er een Duits feest bij ons in de keuken met Schnitzels en Kartoffel salade, ik moet dus niet zeggen dat het met kleine oogjes was toen ik de volgende ochtend wakker werd. Bij overmaat van ramp besefte ik (pas toen ik reeds in Lissabon was aangekomen) dat ik mijn kaartje vergeten was en dus maar half wist waar ik moest zijn. Na wat telefoontjes en veel te stappen met te zware rugzakken kwam ik eindelijk en buiten adem toe in het appartementje dat we huurde. We trokken reeds vrij snel de stad in want vandaag viel het weer nog mee, bewolkt maar geen regen, terwijl er regen voorspelt werd. We liepen rond in Lissabon en weer vond ik het een ongelofelijke stad. Het is geen stad van indrukwekkende architectuur en grootste cultuur, het is eerder een reeks aan één gerijgde dorpen. Je raakt verdwaalt in de verschillende kleine straatjes waarvan elke noodzakelijke vierkante meter is volgebouwd en waar af en toe een klein antiek trammetje door rijd, en dan draai je een hoek om of ga je wat trappen naar omhoog en stoot je op een panoramisch uitzicht, een pleintje dat nergens staat aangeduid of de zoveelste kerk. De enige uitzondering hierop is de buurt baixa welke volledig werd vernietigd door een aardbeving en werd heropgebouwd door de koning. Grote majestueuze huizen, een gigantische triomfsboog en een verschillende pleinen versieren hier de straten. In elk klein straatje vind je een dozijn winkels, van bakkerijen, viswinkels en slagers tot ondergoed en horlogemakers. Na door het centrum te lopen sprongen we op de tram richting Belem (een randgemeente) waar je de beste taartje van heel Portugal kunt eten, er een standbeeld staat ter ere van de ontdekker en een enorm klooster waar het verdrag van Lissabon werd ondertekend.

     

    De taartjes van Belem:

    Het monument ter ere van de ontdekker en 3 koude toeristen:


    De volgende dag was de hemel helemaal opgeklaard (het zou ook de laatste keer zijn) en we besloten om vandaag buiten door te brengen. Eerst gingen we natuurlijk naar de rommelmarkt van Lissabon om daarna met het trammetjes naar de andere kant van de stad te trekken. Daar ontdekte we een kerkhof met een schitterend uitzicht op de brug van Lissabon. Met het trammetje keerde we weer terug en liepen we de rest van de dag door de kleine straatjes van de volksbuurten en eindigde we in de toren in baixa die ons een schitterend uitzicht gaf over lissabon.

    De rommelmarkt:

     

    Het Kerkhof:

    Verdwalen in de straten van Lissabon:


    25-02-2010 om 00:00 geschreven door Felix  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)

    Archief per week
  • 24/05-30/05 2010
  • 12/04-18/04 2010
  • 22/02-28/02 2010
  • 25/01-31/01 2010
  • 04/01-10/01 2010
  • 23/11-29/11 2009
  • 09/11-15/11 2009
  • 19/10-25/10 2009
  • 07/09-13/09 2009
  • 31/08-06/09 2009
  • 17/08-23/08 2009
  • 10/08-16/08 2009

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs