De herondekking van de wereld
Gedragen door de zuidelijke winden der wanhoop
14-07-2025
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Montezuma dag 4

Gisteren bij het ontbijt kwam de huisvogel bij ons zitten aan tafel. De huisvogel lijkt een beetje op een grote ekster, die ze hebben groot gebracht toen de native people hem hier naar toe brachten. De vogel hangt het meeste aan onze gids en we kregen ook de waarschuwing dat ie soms agressief kon zijn en dingen stuk maakte. We hadden hem al de vuilzak zien kapot trekken, pikken in de bluetooth speaker... We wisten dus dat het een deugniet was. Ik wilde een foto trekken van de vogel en Steven zijn bord. Ja ja, nog voor ik klaar was, had hij supersnel het restje ei van het bord gepikt. Beetje zoals de beagle dus... Het ei terug afgepakt en de vogel op afstand gehouden, want toen had ie mijn eten in het vizier. Met de bestekdoos jaagde ik hem telkens terug. We hebben wel niet durven vertellen hoe stout hij was geweest. We hadden hem ook natuurlijk geen kans mogen geven... :-)

Gisterenavond kregen we de vreemdste combo tot nu toe als avondeten: pasta met kip en boter, diepvriesfrieten en opgebakken rode kool met paprika en ajuin. Ik kan u verzekeren, zeer zeer vreemd. 

Onze laatste dag in de lodge, een vrije dag. Na het ontbijt om 7u zijn we dan zelf maar naar de brug en terug gewandeld. Uiteindelijk viel dat mee aan een slakkengangetje. We hebben nog gezocht achter de rode met zijn kuif maar helaas niets te vinden. Een roodbruine vogel antwoordde wel op het geluidje op de gsm, maar dat was niet ons target. De zwaluwstaartwouw liet zich wel schitterend bewonderen en kwam net boven ons rondjes zweven. Knap beestje. 

Na de wandeling om 10u zijn we dan maar naar de rivier gegaan om een plons te nemen. Steven heeft dat ook echt gedaan. Ik heb mijn voeten erin gestoken. Rondom ons lagen allemaal reuze grote ronde keien die van de berg afgerond zijn. Geen zandsteen maar mooi wit zwart graniet. Goud hebben we helaas niet gezien, maar zou best wel hier gevonden kunnen worden. De zwarte gieren kwamen ook een kijkje nemen in de hoop dat we al eetbaar waren. Ook die hadden pech vandaag. 

Zo zittend langs de rivier vallen wel de vele vlinders op. Vlinders vind je heel vaak terug bij water. Er vlogen wel een aantal soorten die we nog niet gezien hadden. Op zo'n momenten verwacht je toch een bende apen die voorbij komen of zou je een luiaard in de boom zien hangen. Costa Rica waar we ook al geweest zijn, is wat dat betreft een veel rijker land. Veel meer andere soorten dieren, ongerepter? De gids heeft in haar leven 10 keer een luiaard rond deze bergen gezien. Hij zit er wel, maar zeker niet erg zichtbaar. Ook andere dieren als spinnen, slangen ofzo hebben we niet meer gezien. 



Geef hier uw reactie door
Uw naam *
Uw e-mail *
URL
Titel *
Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
  Persoonlijke gegevens onthouden?
(* = verplicht!)
Reacties op bericht (0)



Inhoud blog
  • Huiswaarts
  • Terug richting Bogota
  • Tinamu dag 3
  • Tinamu dag 2
  • Tinamu dag 1
    Archief per maand
  • 07-2025
  • 05-2025
  • 08-2019
  • 07-2019
  • 06-2019
  • 08-2017
  • 07-2017
  • 01-2017
  • 08-2010
  • 07-2010
  • 06-2010
    Zoeken in blog

    uw onzinnige bijdrage ter bevestiging
  • Goedemiddag medebloggers
  • Goedemiddag blogmaatje

    Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in het gastenboek

    stuur een onzinnige e-mail!

    Druk oponderstaande knop om mij te e-mailen.

    interessante links ...
  • Els'blog
  • Rita's blog
  • T -->

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs