Het verhaal van mijn pelgrimstocht juli/augustus 2015
20-05-2015
Voorbereiding met vallen en opstaan
Na 2 maanden eindelijk nog eens een poging om mijn Blog up to daten. Na enkele mislukte pogingen (beter nu dan straks onderweg, ondertussen vierde poging) om al eerder deze Blog aan te vullen en wat leergeld moet dit nu lukken.
De voorbereiding/training is zoals hierboven in de titel aangegeven, een met vallen en opstaan. Niet dat ik gevallen ben maar wel omdat ik al tweemaal mijn trainingen heb onderbroken, eenmaal voor een weekje zaaaalige vakantie in Gran Canaria met vrouwtje en 2 vrienden (Jurgen en Ruben) en eenmaal een weekje Detroit (voor het werk) en daartussen nog een weekendje Champagne (heeeerlijk, toch?).
Man, man heb ik mij daar vergrabbeld in Gran Canaria, ik die dacht dat een weekje vakantie met alles erop en eraan (alcohol, zon, eten en luieren) mij niet zou deren en dat ik daarna gewoon de draad (training) weer kon oppikken. NIET DUS.
Ik ben dus opnieuw van (bijna) nul moeten beginnen. Dit zal mij geen tweede keer meer gebeuren dus voor de trip naar Detroit heb ik mijn fietsbroek maar meegenomen en op een enkele keer na elke dag een uur op de fiets in de fitness gezeten.
Enfin, gelukkig moet ik vanaf nu geen meerdere dagen meer weg waardoor ik mij volledig kan toeleggen op de resterende voorbereidingen.
Ondertussen heb ik toch al wat trainingen met pak en zak (zie bijlage Trekkingsfiets onderaan deze mail) achter de rug en ik kan u verzekeren 20 kg bagage meesleuren is geen lachertje.
Ik hoor u al denken, wat stopt die Eddie dan in die fietstassen? Je zal het wellicht niet geloven maar dat gaat van een groot pak waspoeder, tot waterflessen van alle maten en gewichten tot frituurolie, maar goed dat de mensen die ik gepasseerd ben de inhoud van de tassen niet konden zien.
De laatste training met (gevulde) tassen was er een van 80km van thuis naar Maastricht dan richting Gronsveld en van daar uit naar Gulpen om terug tekeren via de afdaling van de Keutenberg (de remmen deden het uitstekend, maar goed ook) en dan via de Sibbe groeven terug omhoog, terug naar Maastricht en thuis.
Een les die ik al effe begrepen heb is dat als je geladen met de fiets (20kg) vertrekt je niet meer moeten kijken naar je snelheid maar naar je omgeving, dat helpt.
Ondertussen probeer ik dagelijks wanneer ik ga werken een 50 à 60 km (25 à30 's morgens en 25 à 30 's middags) te fietsen en natuurlijk de weekends ook.
Ik heb voor al diegene die mijn traject en Blog willen volgen vanaf 11 juli, 2 kaarten (in bijlage onderaan dit verslag) toegevoegd met de verwachte overnachtingsplaatsen (overal waar een blauw vlagje staat). Als je het aantal (blauwe) vlagjes telt dan kom je aan 36 slaapplaatsen/ritten (opgelet tel Nevers niet dubbel want dit staat op beide kaarten), tel daar 5 rustdagen bij dan kom je uit op aankomst in Compostela op 20 augustus, waar mijn vrouwtje mij staat op te wachten om te verwelkomen.
Op zaterdag 22 augustus nemen wij dan de vlucht terug naar huis.
Zo nu hoop ik dat jullie wat bij zijn gepraat/geschreven, het is de bedoeling dat ik vanaf nu tot 11 juli toch nog enkele keren iets probeer hier neer te schrijven. Vanaf 11 juli zal dat dagelijks zijn (als ik tenminste wifi of een internetaansluiting heb).
Aanmoedigingen zijn altijd een stimulans en reageren kan je ten aller tijden via de knop "E-mail mij!" in de rechterbalk van deze pagina.