Spanje! Ola señores y señoritas! Ik ben een studente van de KHK in Geel en ik ga 3 maanden stage lopen in Spanje in functie van mijn eindwerk. Langs deze weg hoop ik mijn ervaringen te delen met anderen en hen zo ook warm te maken voor een buitenlands avontuur!
20-02-2011
50 last days..
Zoals de titel al laat weten hebben we hier nog maar 50 dagen te gaan. De tijd gaat ontzettend snel en zeker de weekends vliegen voorbij!
Deze week was het er echter niet bij om met een mooie zonsopgang naar stage te wandelen. Het is hier een prachtig Belgisch weertje geweest.. Met andere woorden: het heeft hier de hele week gezellig geregend. Door de week hebben we dan ook niet erg veel gedaan buiten boodschappen en onze was.
Op stage loopt het zijn gewone gangetje nog. Ik ben nog niet aan mijn activiteiten van mijn volgcliënt kunnen beginnen omdat zij ziek was en in het ziekenhuis lag... Waarschijnlijk ligt zij ook volgende week nog in het ziekenhuis dus dan kan ik nog steeds niet beginnen aan die verslaggeving. Dit is best wel frustrerend en ik begin eraan te twijfelen of het niet beter is om gewoon een andere volgcliënt te kiezen. (eentje die niet zoveel ziek is!)
Tegenover deze tegenslag staat wel dat ik al één observatie heb kunnen doen voor mijn eindwerk ('Op welke manier bevordert men de zelfstandigheid van kinderen met cerebrale parese in Madrid, met betrekking tot de specifieke ADL-taak toilet?'). Dus aan mijn eindwerk ben ik gelukkig wel al kunnen starten! (al betekent dat helaas wel veel werk vanaf nu!)
Op stage krijg ik sinds deze week ook plots veel meer verantwoordelijkheid, wat ik wel leuk vind! Ik heb een therapie kunnen uitvoeren, al was dit wel onder leiding van Susana, mijn begeleidster. Nu ga ik weer iets liever naar stage, wetende dat ik niet de hele dag op een stoeltje moet zitten en kijken (geloof mij, hier wordt je ontzettend lui van!). Het blijft nu 's ochtends een verrassing wat ik die dag mag doen.
Dit weekend hadden we ook afgesproken met vier studenten van het eerste jaar ergotherapie hier. Ik vond het wel spannend omdat ik altijd wel graag nieuwe mensen leer kennen. We hadden afgesproken aan een metrohalte en er stonden ons 4 meisjes op te wachten. Gelukkig hadden we niet zo lang moeten zoeken achter hun. Na heel wat gekus besloten we om naar gran via te gaan (de winkelstraat) en daar ergens iets te gaan drinken. Tijdens de metro-rit hebben we verder kennis gemaakt en hebben de meisjes ons uitgehoord over onze ervaringen in Spanje, de stage en de studies in België. Omgekeerd hebben wij hun dan uitgehoord over het Spaanse leven, het eten en de studies hier. We zijn dan iets gaan drinken en een hapje gaan eten in een gezellig café. Hier moest je een bonnetje invullen met wat je wou hebben, afgeven en dan riepen ze je naam af en mocht je je bestelling gaan afhalen. Lekker handig! Terwijl we zaten te smullen hebben we nog verder gebabbeld en ook facebook-adressen uitgewisseld. Nadien zijn we samen op de metro gestapt en onderweg hebben we afscheid van elkaar genomen met de belofte dat we zeker nog eens iets zouden moeten doen samen . Na afloop had ik wel een goed gevoel. Het waren echt leuke meisjes, al konden ze niet allemaal Engels. Maar ik ben zeker van plan om nog eens met hun af te spreken!
Nadien zijn Natascha en ik nog naar de Carrefour gegaan om kaastaart te kopen. Naar het schijnt zou dat hier hemels zijn en toen we er 's avonds een stukje van proefden kon ik niet anders dan hiermee akkoord gaan! Ik had er wel een opgezwollen buik van, maar het was wel de moeite waard!
Vandaag heb ik de hele tijd voor eindwerk gewerkt en zo meteen gaan we gezellig met een zakje chips film kijken. Nadien gaan we voor het eerst écht proberen te koken op het gasvuur hier. Wat eten we vandaag? Spaghetti, spaghetti, spaghetti! Het zal deugd doen om eens echt klaargemaakt eten te kunnen eten.
Morgen begint een nieuwe stageweek en ik kijk wel uit naar komende week want volgens het weerbericht zou het vrijdag 20°C worden! Zalig! Hier kijk wel naar uit! Ik laat jullie volgende week zeker weten of het echt wel 20° is geweest, want hier weet je maar nooit!
En dit is niet het enigste waar ik naar uitkijk. Simon komt namelijk over 2 weken op bezoek! Ik moet jullie dus niet vertellen dat ik aan het aftellen ben tot wanneer zijn vliegtuig land Nog 12 dagen te gaan!