Er was geen twijfel zondagmorgen 13/10/13 : de regen viel met bakken uit de hemel (35 liter per vierkante meter in 24 uur). Kwam daarbij dat het koud was en veel wind. Geen weer om een hond door te jagen, laat staan een wielertoerist. En dus veranderde er niets meer aan het eindklassement. Twee winnaars, Daan en Stan, in een ex-aequo :
Mooie symmetrische datum, uitgekozen door René van Loon, voor een verbroederingsrit van de Belisol Trappers met het VDB Cycling team uit Essen.
Die mannen van VDB cycling: Wie zijn ze eigenlijk, wat doen ze, wat drijft hen ? We zochten het op ....
>Gazet van Antwerpen, 16 maart: Een mooier en origineler verjaardagsgeschenk had Guy Van den Broek zich niet kunnen wensen. Na tweeëntwintig jaar werd zijn fietsclub officieel ingehuldigd tot het VDB Cycling Team. Compleet met wielertenue én taart.
Guy Van den Broeck uit wijk Horendonk startte destijds een eigen fietsclubje. Samen met zijn fietsmaat Jef Peeters trokken ze er iedere zondag met de fiets op. Elke zondagvoormiddag spraken we bij mij thuis af, vertelt Guy. Een echte koersfiets had ik niet eens. Dat was ook niet nodig. Het was de bedoeling om ons te ontspannen en samen korte fietstochtjes te maken. In het begin reden we rond de kerktoren of naar de kerktoren van enkele dorpen verder. Al gauw reden er nog enkele vrienden mee en die brachten op hun beurt ook weer vrienden mee. Iedereen die wilde mocht meerijden, zegt Guy. Een uniform hadden we niet maar dat deerde ons niet. Omdat we niet aan competitie deden was het aangenaam fietsen. Op den duur maakte we fietstochtjes van een veertigtal kilometer. Ik kende de weg ook niet altijd en moest regelmatig stoppen om te zien waar we waren. Erg was dat niet want we kwamen altijd wel terug thuis, lacht Guy.
De beste coureurs
De meeste leden van het fietsclubje zijn van Essen zelf maar ook enkele Kapellenaars hebben hun weg naar het clubje gevonden. De gewone fietsen hebben ondertussen plaats gemaakt voor echte koersfietsen, zegt Guy. En ondertussen rijden we met de beste coureurs van Essen. Ieder jaar is er immers een amateurkampioenschap voor de inwoners van Essen. Iemand van onze club heeft die wedstrijd gewonnen. Op zijn 63ste verjaardag gaan de fietsers voor de eerste keer officieel in hun nieuwe outfit rijden. De fietsclub is ook naar Guy vernoemd: het VDB Cycling Team. Onze eerste officiële tocht gaat naar Willemstad in Nederland. Dat is om en bij de 80 kilometer, vertelt Tim Van Meel van fietsen Schenk in Essen. Als veertienjarige reed ik vroeger ook mee met het fietsclubje. Nu ik een eigen fietsenwinkel heb, kan ik natuurlijk niet achterblijven en zit ik ook weer regelmatig op de fiets. De leden van de fietsclub hebben de koppen bij elkaar gestoken en samen met enkele sponsors (fietsen Schenk, Lambrecht, Walter Nelen, Avim) een fietskleding laten maken. Ik sta erop om nog steeds bij mij thuis te blijven samenkomen, lacht Guy nog, deze traditie laat ik me niet afpakken.
Traditiegetrouw (toch al het tweede jaar op rij ) houden wij ook
dit jaar onze BELISOL - VDB - VERBROEDERINGSTOCHT met het VDB Cycling Team uit
Essen. Wederom fietsen we vanuit Essen naar Willemstad en terug over een afstand
van 80 à 85 km en deze keer op 13 oktober 2013 !!!!
Hiervoor weer nen dikke merci aan Guy en
René voor de organisatie ervan !!!
We zouden graag om 8.30 uur de voeten vastklikken en koers
zetten naar Willemstad. Plaats van afspraak is het Heuvelplein (is ook de
straatnaam die bekend is in GPS-systemen) aan café Heuvelzicht in Essen. Dat is
vlak bij het gemeentehuis. Op het heuvelplein en achter het gemeentehuis is
ruimte om te parkeren. Terug in Essen rond 11.30 uur om daar nog een pintje te
drinken in datzelfde café van aan de start.
Graag een seintje
aan Jo De Smet, of jullie wel of niet meerijden !! Thx !!
(reeds bevestigd:
Edwin Spoelders, René Van Loon, Ludo Kuppens)
We hopen op schitterend weer en op een grote
opkomst.
Een verrekking van een van de
stalen spierkabels in de kuit hield ons aller Theo even van de fiets. Hij herstelde vlug, en deed zijn wederoptreden in de ING-pijl (Voerstreek).
Maar nu moest hij deze week "onder het mes", voor een lekkend bloedvat in die super-kuit.
Zal hij ditmaal weer zo snel herstellen, en er bij zijn in de verbroederingsrit ? Hopelijk wel, bovendien is Theo er van overtuigd dat hij hier sterker gaat uitkomen. Hij verwittigt ons : "Smeer de beentjes maar al in" ! !
Zaterdagavond 7/9 in het sportcomplex Extra Time in
Hoboken heb ik een heuse ouderwetse sportavond bijgewoond.
Thema was: Rik Van Steenbergen, tien rondes later. Rik Van Steenbergen (Rik 1)
De presentatie was in handen van VRT sportjournalisten Ruben van Gucht (van de Zevende Dag) en
André Meganck. De praatgasten waren vooral
oude wieler coryfeeën:
Rik Van Linden,
ook genoemd Rik 3. Want zijn eigenlijke voornaam voor de vrienden is
Kamiel.
Jean Baptist Claes.
Profwielrenner van 1961 tot 1968. Nadien in het zakenleven, stichter van
hetkledingconcern JBC.
Ward Sels,
reed zowel voor Rik 1 als Rik 2. Na zijn carrière werd hij biersteker, een
brouwerszaak die nu door zijn kinderen wordt geleid.
Nico Mattan.Was
in het programma De Bedenkers, met de uitvinding Close2 (snel sluiting voor
wielen- uitvinding is niet gecommercialiseerd).
De vlotste spreker van de avond was Ludo Delcroix, die enthousiasmerend sprak over het project van de
waterpompen in Afrika. En daarbij natuurlijk Herman Beysens vernoemde, die
trouwens nu in Burkina Faso is voor het project . Ludo Delcroix, André Meganck, Ruben Van Gucht, René Dillen
Ex-Gouverneur Paulus
was altijd vriend aan huis bij de van Steenbergens. Hij betreurt het dat de
profkoers in Aartselaar, de memorial Rik Van Steenbergen, niet doorging in
2013.
Verder kwamen in de praatstoel Hugo De Meyer en René Vermeiren,
schrijvers van een boek over Rik 1. Aimé Antheunis, grote fan van Rik. Paul De Paepe en Jos Meesters, gangmakers
derny en zware motorenin de zesdaagsen. Jo
De Roo, uit Zeeland, en René Dillen.
En de avond werd muzikaal opgeluisterd dor Garry Hagger en Lia Linda.
Alle aanwezigen kregen bovendien een drinkbus, uiteraard
van het merk SOLO.
Mooi ploegje Lotto-Belisollers aan de start: vlnr. Peter Van Aert, Daan Beyers, Jo De Smet, Edwin Spoelders, Stan De Backer, Rudi Van de Velde, René van Loon, Jos Van Aert, Steven Van Aert. (niet op de foto : Philip Ide)
Op de brug: Jos Van Aert, Jo De Smet, Rudi Van de Velde
Het zit er op .... 115 km ... Vader Jos met zijn zonen Peter en Steven (alias de Planckaerts) hebben prachtig gereden.
Pronokal, Weight Watchers, Sonja Bakker, Voedsel Zandloper .... al die dieten, vergeet het !
Gewoon fietsen met Belisol, dan vliegen de kilo's eraf. Succes verzekerd. Op 2 jaar tijd 20 kilo minder, welk dieet kan dat ? Hieronder de foto's als bewijs.
Een paar leefregels van Edwin: - na de training of toerrit : geen alcohol, wel koffie. - ook dat advocaatje dat je bij de koffie krijgt, laat je staan - peperkoek is goed (veel suikers), rijstvlaai niet goed (te veel vetten) - typische training in augustus : op de heuvels van Vlaams Brabant, 170 km en gemiddeld 29.5 km/h
Ik begaf me deze week een paar keer naar het Wilrijkse wielercentrum, in de schaduw van skipiste Aspen. Om de conditie aan te scherpen voor de herfstklassiekers. Tenslotte zijn Wiggins en Cavendish ook begonnen op de piste.
Voor 2 euro kun je een hele namiddag toertjes maken op het asfalt van de openluchtwielerbaan. In de vakantie open vanaf 14h00, buiten de schoolvakanties open vanaf 16h00.
Volgende rit : Hofstade - de nieuwe gordel 1/9/2013
De Belisol Trappers nemen deel op 1 september aan de nieuwe gordel. Dit is een
fietstocht rond Brussel van 115 km met vertrek uit
Hofstade.
We gaan dit doen zoals in Bornem : samen vertrekken, mogelijk samen
aankomen, mekaar treffen aan de stopplaatsen en ieder rijdt aan eigen tempo.
Succes verzekerd.
Naar verwachting wordt het hier nog drukker dan in Bornem. Daarom is voorinschrijven
aangewezen.
Status 22 augustus: Ons dream team voor de gordel bestaat uiteindelijk uit 13. Een ideale mix van (
lichtjes belegen ) jeugd en bergen ervaring ! 3 65-plussers, waarvan 1
70-plusser !
Zoals Tom Boonen heeft 1 van onze beloftevolste elementen sinds
gisteren een probleem en is zijn deelname licht twijfelachtig. Een verrekking
van een van de stalen spierkabels in de kuit van ons aller Theo. Gedenk hem even
in uw gebeden, zodat een mirakel mogelijk wordt.
Uit erkentelijkheid voor de
topelementen, die wij aan de start brengen, heeft de organisatie ons
startgeld verlaagd van 5 naar 4 euro ( zoals voor alle groepen van minstens 10
).
Zijn ingeschreven : Jos, Peter en Steven Van Aert ( ook
wel de Planckaerts van Essen Wildert genoemd ), Theo De Backer, Daan Beyers,
Edwin en Mieke Spoelders- Van Broeckhoven, Jo De Smet, Tom Vijdt, Philip Ide, Rico Cloots, Rene Van Loon en
Stan De Backer.
WE STARTEN DUS OM 8U30 IN HET BLOSO CENTRUM IN HOFSTADE voor 115
km. We gaan daar mekaar wel vinden dichtbij de start.
De gratis foto genomen in Eizeringen, aan de controlepost, kan je downloaden via de link op de site van SUBARU garage Vitesse
Het is zoeken.Enkele Belisollers kwamen voorbij in blok 09u44 10u21 (foto 973-975), anderen in blok 10u21 11u03 (foto 5,6,79,80, 81, 82, 83).
Jos, Theo, Stan
Rita & Armand
Op de
website van de fietsdodentocht staan talrijke fotos. Tussen de 116 fotos van de 27ste fietsdodentocht ook eentje van de Lotto-Belisollers.Genomen voor de start.
En op bekijkjouwfoto staan ook fotos van verschillende belisollers onderweg. Zoeken maar. De meesten tussen 11u00 en 11u30.
René Van Loon. Vurige gebruiker van de i-Phone. Zelfs bestellingen worden opgeslagen in het mobieltje. Ook de stand van de "pot" wordt na elke rit minitieus bijgehouden. Geen vergissingen mogelijk. De ideale schatbewaarder.
Hij zegt ook altijd dat de pot leeg is en moet bijgevuld. Ook al zie je duidelijk dat het geldzakje nog uitpuilt. Maar dat is nu eenmaal de goede tactiek van een schatbewaarder : op tijd aanvullen. Wel verontrustend : het bewuste geldzakje is van ... Dexia. Als dat maar goed komt !
Zeer sterk renner van Belisol "noord" : Ludo Kuppens. Weetje : Ludo werkt bij Belgacom. En doet daarom bewust het oude Lotto-Belisol shirt aan : want het nieuwe heeft die gele schouder met Telenet op. Geen reclame bij hem voor de concurrentie.
Daan - Lars Schoonbroers Francis Segers - Lars Beyers
Het fietsende echtpaar Rita Vandenbergh en Armand Bergmans Schitterende prestatie van Rita, die weinig getraind had en voor het eerst aan de dodentocht meedeed. Ze hadden wel voorzorgen genomen, door al daags voordien naar Bornem te komen, met de mobilhome. De Gebroeders De Backer
Ik kende Jos Van Aert vooral als voetballer. In de vroege jaren '70. Hij was meerdere malen topschutter in derde provinciale bij FAC Wildert. Toen was hij al beresterk. En zie nu, onze oudersdomdeken. 70 jaar (mocht ik het verklappen Jos?). Hoe relaxed hij er bij zit. Die heeft net wel de dodentocht gereden hé !!
Veel deelnemers (6701). Grote delen van het wegdek in heel slechte staat. Maar dank zij de seingevers en vele vrijwilligers: geen ongevallen. Toch niet in onze ploeg, zelfs geen platte banden. Iedereen goed aangekomen. 100 km !
We waren met 19, goed voor een beker en groepsfoto. Staand, vlnr: Chris Van Rompaey, John Van Elsen, René Van Loon, maat van Steven Van Aert, Maurice Costermans, Mike Verbeeck, Theo De Backer, Rico Cloots, Lars Beyers, Ludo Kuppens, Frans Van Ginneken, Edwin Spoelders, Daan Beyers, Herman Leys, Armand Bergmans, Rita Vandenbergh Zittend, vlnr: Jos Van Aert, Stan De Backer, Francis Segers