Inhoud blog
  • A R I E
  • DAAR HEB JE HAAR.....
  • FRATERS & ZO
  • MUZIEK+VRIENDEN=MUZIEKVRIENDEN
  • FLUITJE VAN EEN CENT....
  • VAN HET EIND TOT HET BEGIN....
  • BINNENKOMEN.......EEN KUNST??
  • BORDVERGROTING
  • SOEP, OVER KOKEN EN.....OVERKOKEN!!
  • VOUS ETES FOU
  • HOMP DOET LEVEN
  • FRIVOLE FRAMBOOS
  • CULINAIRE RESESSIE
  • Amuseren is....
  • Als dat Uw behoefte is......
  • Allemachtig....Italie
  • She's always a woman.....
  • tandem
    www.barteijgenraam.be
    belevenissen
    15-01-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Amuseren is....

    Amuseren is…


    Niet hetzelfde als “je vermaken”.

    Amuseren is het naar je zin hebben, zonder daar zelf veel inspanningen voor te moeten leveren.  Amuseren doe je door dingen voor je te laten gebeuren, het leuk te vinden en ervan te genieten. Het  laten overkomen van ervaringen kan heel verrijkend werken.


    Je vermaken heeft een  doe-het-zelf- imago, jezelf te verbeteren, of in het slechtste geval te veranderen.

    Als je wordt vermaakt, of je doet moeite om jezelf en je omgeving te vermaken, betekent dat in ieder geval dat je niet jezelf wilt blijven.

     

    Amuseren kan heel  tongstrelend zijn. Genietend van je omgeving, in de hand een glas gevuld met iets goeds, bij een eenvoudig maar eerlijk hapje komen allerlei gedachten op die bepalend zijn voor  de stemming van  de volgende  dagen. Isabel Allende schrijft in haar boek “Afrodite” over genieten, laten genieten en het scheppen van banden tussen mensen.


    Banden  tussen mensen hebben wortels, als de wortels van een  boom,  de kunst is om langs de stam naar die plek in  de boom te komen waar je als blad je laat  horen door geruis, het geruis met de bladeren om je heen vormen een klank die mensen vertrouwd in de oren klinkt.

    Als die banden met mensen belangrijk zijn, als die wortels zo diep zitten dat “vermaken “ er niet toe doet,  dan ga je mensen amuseren.


    Amuseren is niet het uitgenodigd worden voor een golfclinic, het volgen van een kookcursus, het is wel trendy, maar eigenlijk is het een soort van wegsturen van moeder uit de keuken. Terwijl zij degene was die altijd paraat stond als: de liefde door de maag moet gaan of  een grote mond vullen,  wie wil een koekje van eigen deeg,  wie is er niet op zijn mondje gevallen.

    Amuseren kan zijn: verwennen, verwachtingen opwekken voor iets wat nog gaat komen,

    een  manier om bij  iemand binnen te komen.


    Deze tijd van het jaar is bij uitstek geschikt om eerlijke producten  te gebruiken.

    Wat is er mooier dan de seizoenen, zoals ze zijn bedoeld, te laten leveren wat ze kunnen leveren.

    Geen haring in december, of een aardbei in januari, dat is niet logisch, dat is geen amusement.

    Geef elk seizoen de kans om zijn eigenwijsheid te tonen, ga geen sleetje-rijden in de zomer, het lukt niet.


    Bij amusement hoort een tongstrelende verwennerij: de Amuse.

    De amuse is een voorproefje van wat gaat komen, een belofte.


    Gegroet, en amuseer je,


    bArt Eijgenraam



    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)



    Archief per week
  • 01/01-07/01 2018
  • 27/11-03/12 2017
  • 20/06-26/06 2016
  • 13/06-19/06 2016
  • 23/05-29/05 2016
  • 13/10-19/10 2014
  • 20/01-26/01 2014
  • 13/01-19/01 2014
  • 06/01-12/01 2014

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Zoeken in blog


    Zoeken met Google



    Foto

    Welkom op mijn blog!

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs