Beoordeel dit blog
  Zeer goed
  Goed
  Voldoende
  Nog wat bijwerken
  Nog veel werk aan
 
E-mail mij

Druk oponderstaande knop om mij te e-mailen.

Blog als favoriet !
Mijn radio zender
  • radio
  • autosport
    alles over autosport
    22-08-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    Autotrack.nl- Team van Deijne weer in de top tien

    Ook tijdens de derde ronde voor de FIA International Cup Cross-Country Baja’s zijn Tonnie van Deijne en Wouter Rosegaar erin geslaagd om in de top van een internationaal deelnemersveld punten te pakken. Deze race in het kletsnatte Wales werd door de mannen uit het Brabantse Zeeland nog steeds gezien als test. Net als een maand geleden in Spanje werden banden, schokdemperafstelling en motormanagement zwaar aan de tand gevoeld.

    Zware beproeving in Wales

    Nu al blijkt dat de deelname aan verschillende wedstrijden zijn vruchten begint af te werpen want ondanks het feit dat Van Deijne nog lang niet tegen de limiet rijdt, blijkt hij mee te kunnen draaien in de subtop. De laatste procenten voor een podiumplaats hoopt het team in de komende maanden te bereiken. Een zesde plaats met een in de ogen van het team onterechte tijdstraf biedt in ieder geval perspectief voor de toekomst.

    Het Autotrack.nl- Team van Deijne overweegt ook deel te nemen aan de Rallye Guy Hoquet Maroc die van 24 tot en met 30 september in het zuiden van Marokko plaatsvindt. Daarnaast staat Baja Anta Serra 500 Portugal in oktober op het programma. Tonnie van Deijne probeert met dit zware testprogramma naar een topnotering in de Dakar 2008 toe te werken.

    Website Team Deijne Dakar

    22-08-2007 om 16:53 geschreven door zaterik  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    21-08-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    Afgelopen maandagt arriveerden op Schiphol Amsterdam twee FedEx MD11’s volledig gevuld met raceauto’s en vracht voor de komende twee Champ Car World Series races in Nederland en België. Het is voor het eerst in de geschiedenis dat de Champ Car World Series deze landen aandoet.

    Op zondag 26 augustus racen internationale topcoureurs als Robert Doornbos, Justin Wilson, Will Power, Sébastien Bourdais en Paul Tracy op het Belgische circuit in Zolder. Een week later op 2 september zijn de Champ Cars en de coureurs te bewonderen op het Nederlandse Assen.


    Betrouwbare service
    FedEx is door de Champ Car World Series organisatie aangewezen als transporteur voor het transport van de VS naar Europa, vanwege de betrouwbare service en de ervaring die het bedrijf heeft met expresvervoer van delicate en waardevolle goederen.

    “We zijn erg blij dat FedEx Express ons helpt om de Champ Car World Series naar Europa te brengen”, zegt Bart Rietbergen, organisator van de twee races. “De Champ Car World Series is een mega-evenement en daarom hebben we het grootste expresbedrijf ter wereld gevraagd alle Champ Car World Series vracht naar Europa te vervoeren. In totaal vervoert FedEx 28 raceauto’s, 2 pace auto’s, 3 veiligheidsauto’s, ± 1000 banden en meer dan 55 ton vracht van alle teams, zoals gereedschap, onderdelen, overalls, helmen, brandstofinstallaties en motoren”.

    Gary Molinari, managing director Aircraft Charter Programs van FedEx Express, “We waarderen het vertrouwen van de Champ Car World Series organisatie enorm. In het verleden heeft FedEx Express al vaker de Champ Car World Series vervoerd naar Europa, Australië en Japan. Het is niet de eerste keer dat we bijzondere lading aan boord nemen. In 2006 vervoerde FedEx nog 90 ton aan onderdelen van de Titanic van Italië naar de Verenigde Staten voor een tentoonstelling. In de jaren daarvoor vervoerde FedEx onder andere een communicatiesatelliet naar China, pinguïns naar New Orleans, pandaberen naar Memphis en witte tijgers naar Bangkok

    21-08-2007 om 21:12 geschreven door zaterik  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    Coureurs, monteurs, de hele Champ Car World Series organisatie uit Amerika gaan tijdens de BAVARIA Champ Car Grand Prix voor ‘authentiek Drentse logies’ in het pas geopende ‘Hof van Saksen’. Phanos Resorts, eigenaar van het unieke recreatieproject op korte afstand van Assen gelegen, verbindt haar naam aan de allereerste Champ Car race op 2 september aanstaande en laat de Amerikanen meteen kennis maken met de karakteristieken van het Drentse landschap. Het team met de meeste punten over de vier kwalificaties en de twee races in Zolder en Assen gaat naar huis met de ‘Phanos Trophy’. De twee winnende coureurs winnen bovendien een verblijf van een week met partner in Hof van Saksen.

    Logistieke operatie
    De Champ Car World Series wacht een flinke logistieke operatie. Het in Amerika gestationeerde kampioenschap maakt voor de twee Europese races gebruik van maar liefst vier goed gevulde BOEING airliners om mensen en materieel over te vliegen. Iedereen die betrokken is bij de races verblijft gedurende twee weken in respectievelijk gastland België en Nederland. Met steun van Phanos Resorts is nu tijdens de BAVARIA Champ Car Grand Prix voor een stijlvol en gunstig gelegen accommodatie gekozen.
    Bart Rietbergen van Champ Car Europe b.v.: “Wij zijn zeer verheugd met de sponsoring door Phanos Resorts. Hof van Saksen is een uniek resort waarvan de accommodatie stijlvol en uiterst origineel is. Ik stond versteld van hetgeen Phanos hier in korte tijd heeft weten te realiseren. Waar de Amerikanen verwachten geen tijd te hebben voor ‘sight-seeing’, wacht hun nu een kennismaking met het authentieke Drenthe.”

    Phanos Resorts Champ Car European Cup
    Het Champ Car debuut van Nederlander Robert Doornbos lijkt een sprookje in de autosportwereld! Met twee overwinningen en een rits podiumplaatsen stond de Nederlander zelfs al even aan de leiding in het kampioenschap, voor drievoudig kampioen Sebastién Bourdais. De bezoekers van de BAVARIA Champ Car Grand Prix gaan naar Assen wetende dat het best wel eens het Wilhelmus kan zijn dat zondagmiddag na de race over de Drenthe hei schalt. Voor het mee naar huis nemen van de ‘Phanos Resorts Champ Car European Cup Trophy’, wacht Robert een nog grotere uitdaging. Voor die felbegeerde trofee geldt dat de Nederlander met het Minardi Team en teamgenoot Dan Clarke zowel in Assen als bij onze zuiderburen als beste uit de strijd moeten komen, althans als ook de concurrentie, waaronder Bourdais en het Team Newman/Haas, maximaal presteert. Het zou de ‘bekroning’ zijn op de samenwerking tussen Champ Car Europe b.v. en Phanos Resorts.

    Hof van Saksen, buitengewoon genieten
    Een vakantie of weekend in eigen land op het allerhoogste niveau. Dat wordt de bezoeker geboden op Hof van Saksen. In een prachtig resort staan Saksische boerderijen met rieten daken rond typisch Drentse brinken. De luxe boerderijen en bungalows zijn van alle moderne gemakken voorzien. Direct buiten het resort begint het rustieke Drentse landschap van bos, hei en schilderachtige dorpjes. Zowel de Saksische boerderijen als de Havezate zijn geïnspireerd op de oude Drentse boerderijen, met hun karakteristieke vorm en rieten daken, die bijna tot de grond reiken.

    Kaarten voor de BAVARIA Champ Car Grand Prix zijn verkrijgbaar via Ticketpoint.nl. Een staanplaats op de wedstrijddag kost 30 Euro, een superdeluxe ‘VIP-kaart’ in de ‘Champ Car Club’ kost 495 Euro. Het programma start dagelijks om 09.00 uur met op vrijdag en zaterdag een training- en kwalificatiesessie voor de Champ Cars. Op zaterdag rijden de supportklassen hun eerste van twee races. Aan de start komen de ATS-Formel-3-Cup, De Dutch Super Car Challenge, De BRL-V6 en de ‘Historic American Cup’. Zondag beginnen de Champ Cars om 09.00 uur met de Warm Up. Om 12.15 uur wordt de ‘grid’ geformeerd met aansluitend om 13.00 uur de start van de race in de Champ Car World Series. In de pauzes en tussen de races staan meerdere demonstraties gepland.

    21-08-2007 om 21:10 geschreven door zaterik  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    Hij hoopt zijn fans een prachtige overwinning te kunnen bieden, Robert Doornbos, de Nederlandse Champ Car-coureur die momenteel de tweede plaats inneemt in de Champ Car World Series. Doornbos uitte zich dinsdagmiddag tijdens een bijeenkomst in het prachtige Phanos Resort De Hof van Saksen in het nabij Assen gelegen Rolde. De Bavaria Champ Car Grand Prix Assen staat gepland voor zondag 2 september en op zaterdag 1 september worden de kwalificaties verreden.


    doornbos_rdam
    Robert Doornbos gaf tijdens Bavaria City in Rotterdam al een voorproefje van
    wat de Champcarfans kunnen verwachten. Foto: Willem J. Staat

    Doornbos hoopt door middel van de race in Assen zijn achterstand op de Fransman Sebastien Bourdais te kunnen verkleinen. Bourdais heeft in de WS-tussenstand de leiding met 250 punten, Doornbos heeft 213. ‘Wanneer je weet dat je voor een overwinning twintig punten krijgt en ook voor goede resultaten in de trainingen punten scoort, denk ik dat het mogelijk is om in te lopen op Bourdais. Zeker wanneer je bedenkt dat winstkansen in Assen niet tot de onmogelijkheden behoren’, aldus Doornbos, die de Fransman al tweemaal in een rechtstreeks duel heeft geklopt. De 25-jarige Rotterdammer, die nu in Monaco woont, stond in San José op de hoogste trede van het ereschavot en ook in Mont Tremblant liet hij zich het zoet van de overwinning smaken.

    De organisatie van de Bavaria Champ Car Grand Prix Assen liet weten dat er al ruim 45.000 kaarten voor het evenement zijn verkocht, maar dat de Grand Prix daarmee nog lang niet is uitverkocht. Er zijn nog genoeg kaarten te krijgen via www.ticketpoint.nl of 0900 9000 8000.
    Promotor Bart Rietbergen maakte bekend dat de rijders, naast de punten voor de World Series, ook gaan strijden om de Phanos Resort Landen Trophee. Dat is een competitie die over twee races gaat, die van Assen op 2 september en die op het Belgische circuit Zolder, een week eerder.

    Het evenement in Assen vormt de afsluiting van het eerste Europese optreden van de Champ Cars. Het wordt een groot spektakel. Naast de boeiende Champ Car race op zondag en de spannende kwalificatie op zaterdag, kent het programma nog enkele bijzonder interessante andere klassen.
    Daarbij is door de Duitse ATS Formel 3 een raceserie waarin de Nederlander Carlo van Dam aan de leiding gaat. In deze klasse doet ook de Drentse coureur Récardo Bruins (Zwartemeer) uitstekende zaken.
    Ook de Benelux Racing Leaque treedt in dat weekend aan in Assen, net als de Dutch Supercar Challenge en de auto’s in de Historic American Cup.



    Het programma op het TT Circuit Assen begint vrijdag 31 augustus al met de trainingen in alle klassen. Ook zaterdag 1 september wordt er getraind. Tevens is dan de kwalificatie van de Champ Car World Series.
    Het hoofdprogramma is op zondag 2 september wanneer om 09.00 uur de warm-up van de Champ Car World series het eerste onderdeel is van een volledige dag topautosport. Klapstuk is om 13.00 uur de start van de eerste officiële Champ Car race op Nederlands grondgebied.

    De organisatie raadt het publiek dringend aan vroegtijdig van huis te gaan. Automobilisten dienen op de A28 richting Assen de informatie op de lichtkranten strikt op te volgen en de navigatiesystemen (tomtom) uit te zetten. Vanaf 06.00 uur zondagochtend 2 september zijn de parkeerterreinen, kassa’s, tribunes en taluds geopend. Mensen die vroeg komen, hebben grote kans dicht bij het circuit te kunnen parkeren.

    Het programma op het TT Circuit Assen begint vrijdag 31 augustus al met de trainingen in alle klassen. Ook zaterdag 1 september wordt er getraind. Tevens is dan de kwalificatie van de Champ Car World Series.
    Het hoofdprogramma is op zondag 2 september wanneer om 09.00 uur de warm-up van de Champ Car World series het eerste onderdeel is van een volledige dag topautosport. Klapstuk is om 13.00 uur de start van de eerste officiële Champ Car race op Nederlands grondgebied.

    De organisatie raadt het publiek dringend aan vroegtijdig van huis te gaan. Automobilisten dienen op de A28 richting Assen de informatie op de lichtkranten strikt op te volgen en de navigatiesystemen (tomtom) uit te zetten. Vanaf 06.00 uur zondagochtend 2 september zijn de parkeerterreinen, kassa’s, tribunes en taluds geopend. Mensen die vroeg komen, hebben grote kans dicht bij het circuit te kunnen parkeren.

    21-08-2007 om 21:09 geschreven door zaterik  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.

    De 10de september 1961 moest de grote dag worden van Wolfgang Graf Berghe von Trips. Maar op de dag dat hij als eerste Duitser de wereldtitel in de Formule 1 kon veroveren, ging het helemaal mis. Woensdagavond om middernacht zendt de ARD een 45 minuten durende docu uit over de oude Duitse raceheld.


    wolfgang_graf_berghe_von_tr

    Artiestennaam
    De op 4 mei 1928 in Köln geboren Berghe von Trips begon in 1953 met racen. De uit een adellijk geslacht afkomstige coureur noemde zichzelf ‘Axel Linter’ toen hij voor het eerst met een Porsche aan een wedstrijd deelnam. Hij wilde zijn ouders immers niet bang maken dat hij zich aan een bijzonder gevaarlijke hobby waagde.

    Succes
    Berghe von Trips had gelijk succes. Zijn zeges vielen op bij Mercedes, waardoor hij in 1955 de overstap maakte naar het sportwagenteam. Een promotie naar de Formule 1 leek een kwestie van tijd. Totdat er tijdens de 24 uur van Le Mans een enorm ongeluk met vele tientallen doden gebeurde en Mercedes zich ook uit de F1 terugtrok.

    Count Crash
    Ferrari had echter ook het talent van de Duitse graaf ontdekt en lijfde Berghe von Trips in 1956 in. Bij de Grand Prix van Italië op Monza ging het meteen mis. Bij een flink ongeluk brak de Duitser zijn arm. Het was het begin van een lange rij ongevallen, die Berghe von Trips de bijnaam ‘Count Crash’ opleverde.

    Moss en Fangio
    In 1957 maakte hij zijn Formule 1-debuut. In zijn derde GP finishte Berghe von Trips achter grootheden als Stirling Moss en Juan Manuel Fangio als derde.
    Meerdere crashes later maakte hij de overstap naar Porsche, om in 1960 weer terug te keren bij de Italiaanse renstal en een Ferrari Dino 246 zou gaan besturen.

    Eeuwige roem
    Een jaar later had Berghe von Trips eindelijk alles voor elkaar. Hij boekte niet alleen zijn eerste Grand Prix-zege, bovendien ging de Duitser op voor de wereldtitel. Op 10 september 1961 was hij tijdens de GP van Italië op Monza nog maar één zege verwijderd van eeuwige roem.
     
    Zwarte dag F1
    Echter: in de tweede ronde, bij het aansturen voor de beruchte Parabolica-bocht, toucheerde Berghe von Trips de bolide van Jim Clark. Waarna de vierwieler van de Duitser bij een toeschouwerstribune crashte. Het naargeestige resultaat: de uit zijn wagen geslingerde Berghe von Trips is dood, net als elf racefans. Bovendien vielen er nog zestig gewonden, waarvan er later drie zouden overlijden. Het was een zwarte dag in de Formule 1.

    wolfgang_graf_berghe_lopend

    Postume verering
    Phil Hill, teamgenoot van Berghe von Trips, werd uiteindelijk de nieuwe Formule 1-kampioen. Met één punt voorsprong op de overleden Duitser. Berghe von Trips werd in eigen land postuum geëerd als Sportman van het jaar 1961.

    Schumi
    Precies 45 jaar na het dodelijke ongeval zou ene Michael Schumacher zijn afscheid van de Formule 1 bekendmaken. Ook deze Duitser reed Ferrari. Toevalligerwijs was ook Monza de plaats waar Schumi het nieuws wereldkundig maakte.



    Docu
    Woensdagavond staat de ARD drie kwartier stil bij het leven en de racecarrière van Berghe von Trips. De uitzending van Wolfgang Graf Berghe von Trips – Zwischen Rittergut und Rennstrecke begint precies om middernacht.

    21-08-2007 om 21:06 geschreven door zaterik  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Formule 1: BMW Sauber ook in 2008 met Kubica en Heidfeld
    Het Formule 1-team van BMW Sauber heeft komend jaar dezelfde rijdersbezetting. Robert Kubica en Nick Heidfeld zijn beiden verzekerd van een 2008-stoeltje, zo maakte de F1-formatie vandaag wereldkundig.

    BMW Sauber is aan een sterk seizoen bezig. Achter het oppermachtige McLaren en Ferrari staat het Formule 1-team momenteel derde in de constructeurtitel. Nick Heidfeld heeft, mede dankzij twee podiumplaatsen, 42 WK-punten verzameld. De 30-jarige Duitser bezet P5 in het tussenklassement. De 22-jarige Pool Robert Kubica bezet plek zes met 28 WK-punten.

    Blij
    Mario Theissen, de motorsportbaas bij BMW, is dermate blij met zijn twee coureurs dat hij beide heren ook voor 2008 wil inlijven. De plek van testcoureur voor komend jaar is nog wel vrij. De huidige testpiloot Sebastian Vettel vertrekt straks immers naar Toro Rosso.

    21-08-2007 om 21:03 geschreven door zaterik  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    David Coulthard leed in zijn jeugd aan de eetstoornis Boulimia nervosa. De Schotse Formule 1-coureur onthult dit in zijn gisteren verschenen biografie.


    david_coulthard_red_bull
    David Coulthard

    Boulimia
    Boulimia nervosa, ook bekend als boulimie, is een psychologische toestand waarin een persoon terugkerende eetbuien laat volgen door opzettelijke handelingen die de opname van het voedsel compenseren en gewichtstoename verhinderen.

    Gewicht
    In de tijd dat de nu 36-jarige Coulthard wilde doorbreken als coureur, zag hij dat ie met zijn 1.83 meter lengte langer was dan de meeste collega-rijders. Om zijn gewicht niet hoger te laten zijn dan zijn collega’s, nam hij zijn toevlucht tot braken of extreem veel sporten om af te vallen.

    57 kilo
    Op een gegeven moment woog Coulthard nog maar 57 kilo. ,,Ik stond vroeger iedere ochtend, middag én avond op de weegschaal. Als ik ’s avonds een halve pond meer woog dan in de ochtend, dook ik meteen het zwembad in om dat extra gewicht eraf te trainen’’, aldus Coulthard in zijn boek.

    13
    Inmiddels is Coulthard van de ziekte af en weegt hij 72,5 kilo. De 13-voudige Grand Prix-winnaar is momenteel aan zijn 13de Formule 1-seizoen bezig. Hij zal er volgend jaar nog zeker een seizoen aan vastplakken bij Red Bull.

    21-08-2007 om 21:02 geschreven door zaterik  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    Spyker krijgt voor volgend seizoen 15 miljoen euro in de pocket. Dat geld zou coureur Roldan Rodriguez meenemen om een Formule 1-stoeltje voor 2008 te kopen bij het Nederlandse F1-team. Dit meldt het Algemeen Dagblad. Colin Kolles, teambaas van Spyker F1, zegt echter dat er nog geen beslissing is genomen over de rijders die komend jaar in de oranje bolide gaan racen.

    roldan_rodriguez
    Roldan Rodriguez.

    Eerste podium
    De deal met Rodriguez is volgens AD afgelopen weekend tijdens de Bavaria City Racing gesloten. De 22-jarige Roldan Rodriguez komt uit Valladolid (Spanje) en rijdt momenteel in de GP2-serie. Hij racet voor Minardi Piquet Sports. Een enorme hoogvlieger is hij niet, getuige zijn huidige twaalfde plek in het tussenklassement. Tijdens de laatste race pakte de Spanjaard wel zijn eerste podium met een derde plaats.

    21-08-2007 om 21:00 geschreven door zaterik  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    18-08-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Parente wint eerste race Formule Renault 3.5 op Spa
    Alvaro Parente (Tech 1 Racing) won de eerste wedstrijd op het circuit van Francorchamps en deed goede zaken in het kampioenschap door dichter naar de top te schuiven. Nadat Clivio Piccione (RC Motorsport) in de slotfase met pech uit viel, ging de andere twee podiumplaatsen naar poleman Fairuz Fauzy (Cram Compétition), en Ben Hanley (Cram Compétition). Giedo van der Garde startte vanaf de zesde plaats en eindigde ook op deze positie. Xavier Maassen reed naar de 14de plaats terwijl Jaap van Lagen al in de eerste ronde zijn wagen aan de kant moest zetten.

    Uitslag:

    1. Alvaro Parente (Tech 1 Racing) 2:05.504
    2. Fairuz Fauzy (Cram Competition) + 4.242
    3. Ben Hanley (Prema Powerteam) + 4.580
    4. Salvador Duran (Interwetten.com) + 12.147
    5. Bertrand Baguette (KTR) + 26.981
    6. Giedo van der Garde (Victory Engineering) + 30.231
    7. Filipe Albuquerque (Epsilon Euskadi) + 31.529
    8. Milos Pavlovic(International DracoRacing ) + 32.189
    9. Carlos Iaconelli (Pons Racing) + 32.635
    10. Marco Bonanomi (RC Motorsport) + 33.383
    14. Xavier Maassen (Prema Powerteam) + 55.066
    Opg. Jaap Van Lagen (Eurointernational) + 20 ronden

    18-08-2007 om 21:44 geschreven door zaterik  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    480_peugeot

    Het is geen echte verrassing dat de beide Peugeot 908 HDi FAP morgen op de eerste rij van de 1000 km van Spa zullen staan, ver voor de benzine-prototypes. De Fransman Nicolas Minassian (bijgestaan door de Spanjaard Marc Gené) zette deze middag de snelste tijd neer, amper 105-duizendsten boven de magische grens van de twee minuten of nog, zes seconden sneller dan de pole van afgelopen jaar.


    De lat lag ook te hoog voor Minassian’s teammaat en ex-WRC en F1-rijder Stéphane Sarrazin, die uiteindelijk op 45-honderdsten van de referentietijd strandde.
    “Wat een ervaring om op dit prachtige circuit te racen”, juichte de poleman. “Spa vraagt een bijzondere aanpak door alle snelle bochten en ik keek echt naar de kwalificaties uit. Ik heb in mijn eerste rondje alles gegeven en toen ik naar mijn tijd keek, heb ik geschreeuwd van vreugde. Ik dacht echt niet dat zo’n snelle tijd mogelijk was. Ik heb vervolgens getracht de grens van de twee minuten te breken, maar dat is jammer genoeg niet gelukt.”
    Bij gebrek aan echte concurrentie strijden de Peugeots vooral onderling. “We hebben geen teamorders en mogen er dus voor gaan. We hebben ieder onze set-up en wisselen onze informatie onderling uit, maar anderzijds is het wel een kleine oorlog”, refereerde Minassian met een knipoog naar de situatie tussen Hamilton en Alonso in F1. “Het is natuurlijk een gezonde rivaliteit en we zullen er alles aan doen om als team te zegevieren, maar het individuele kampioenschap blijft voor beide Peugeot-teams ook wel de doelstelling. Ik ben trouwens heel blij dat ik Stéphane hier versla. Wat het verschil maakte? Wel ... de rijder...”


    480_lola

    Op meer dan vier seconden van de pole reed Stefan Mücke naar de snelste ‘benzine’-chrono. De strijd voor de derde plek was zeer intens, met maar liefst vijf prototypes binnen de zeven tienden van een seconde. Achter de Lola-Judd van Charouz Racing vinden we de Zytek van Shimoda-Johansson, de Pescarolo-Judd van Boullion-Collard, de Courage van Cochet-Frei en de Création van Campbell-Walter – Ortiz - Nakano. Zij en nog enkele andere teams maken aanspraak op de resterende podiumplek, tenzij Peugeot natuurlijk pech kent.

    480_lola1

    In LMP2 kweet de Braziliaan Tomas Erdos zich het best van zijn taak. Hij reed de MG Lola AER naar de pole en plaatste zich als tiende algemeen op de startgrid. Zoals voorzien beperkte Eric van de Poele de schade in de wat verouderde Lola-Judd, die op dit snelle circuit wat power mist. Kuifje en Didier Theys werden 18de algemeen, zevende in de klasse en hopen op een sterke race om in het klassement op te klimmen.

    480_saleen

    De beide Saleens domineerden de GT1-klasse. Ortelli (Oreca) bleef de Italiaanse S7-R van Racing Box (Marco Cioci) met goed een halve seconde voor. Kurt Mollekens, een van de rijders van Racing Box, was bijzonder opgetogen over de Saleen. “Werkelijk de meest efficiënte GT waar ik ooit mee gereden heb, precies een eenzitter...” Achter de beide Saleens vinden we de C6.R van Alphand, drie Astons en de C5-R van Vosse en co. Vosse was zeer tevreden met zijn tijd van 2.16.119. “Al werd ik even gehinderd in Blanchimont en misschien had ik nog wat plaatsten kunnen winnen.”
    Last but not least was er GT2, waar de Duitser Marc Lieb een zeer sterke 2.21.525 uit zijn Porsche 997 GT3 RSR perste. Achter hem vinden we de Virgo Ferrari van de leiders uit het kampioenschap Bell en Simonsen. De race van morgen belooft spannend te worden, zowel in LMP2, GT1 en GT2 als tussen de beide ... Peugeot 908 HDi FAP!

    Startgrid:
    1. Gene-Minassian (Spa-Fra/Peugeot 908 HDi FAP) 2.00.105 ;
    2. Lamy-Sarrazin (Por-Fra/Peugeot 908 HDi FAP) op 0.452 ;
    3. Mucke-Charouz (Dui-Tsj/Lola-Judd) op 4.115 ;
    4. Johansson-Shimoda (Zwe-Jap/Zytek) op 4.159 ;
    5. Collard-Boullion (Fra/Pescarolo-Judd) op 4.701;
    6. Frei-Cochet (Zwi-Fra/Courage AER) op 4.731;
    7. Campbell-Walter-Ortiz-Nakano (GB-Zwi-Jap/Création-Judd) op 4.797 ;
    8. Gounon-Moreau-Petrov (Fra-Fra-Rus/Courage AER) op 5.371 ;
    9. Primat-Tinseau (Fra/Pescarolo-Judd) op 5.433 ;
    10. Erdos-Newton (Bra-GB/MG Lola AER) op 6.555 (1ste LMP2)

    18-08-2007 om 21:42 geschreven door zaterik  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    17-08-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Div: Superleague-auto PSV onthuld
    psv_1


    Tijdens de open dag van PSV werd gisteren de bolide van de Eindhovense club voor de nieuwe Superleague-klasse onthuld. Met een druk op de knop zetten PSV-manager Jan Reker en Superleague-organisator Alex Andreu een kraan in beweging, waarmee de auto het stadion in getakeld werd. PSV is een van de clubs die zich al hebben vastgelegd voor deelname aan de serie, die volgend jaar augustus van start moet gaan. Tal van Europese topclubs brengen daarin een auto in hun clubkleuren aan de start. Alex Andreu was zichtbaar onder de indruk van de show die in Eindhoven werd geboden: "Bij PSV weten ze hoe ze zoiets moeten doen", aldus de Spaanse sportmarketing-expert, die zelf ook als hobby-coureur actief is.


    psv_2

    PSV-manager Jan Reker (links) en Alex Andreu geven het startsein voor de campagne van de Eindhovense club in de nieuwe Superleague-formule.

    psv_3

    Met een kraan werd de auto het stadion in getakeld.

    reiziger

    PSV'er Jonathan Reis nam in de auto plaats.

    17-08-2007 om 00:35 geschreven door zaterik  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Div: Superleague-auto PSV onthuld
    psv_1


    Tijdens de open dag van PSV werd gisteren de bolide van de Eindhovense club voor de nieuwe Superleague-klasse onthuld. Met een druk op de knop zetten PSV-manager Jan Reker en Superleague-organisator Alex Andreu een kraan in beweging, waarmee de auto het stadion in getakeld werd. PSV is een van de clubs die zich al hebben vastgelegd voor deelname aan de serie, die volgend jaar augustus van start moet gaan. Tal van Europese topclubs brengen daarin een auto in hun clubkleuren aan de start. Alex Andreu was zichtbaar onder de indruk van de show die in Eindhoven werd geboden: "Bij PSV weten ze hoe ze zoiets moeten doen", aldus de Spaanse sportmarketing-expert, die zelf ook als hobby-coureur actief is.


    psv_2

    PSV-manager Jan Reker (links) en Alex Andreu geven het startsein voor de campagne van de Eindhovense club in de nieuwe Superleague-formule.

    psv_3

    Met een kraan werd de auto het stadion in getakeld.

    reiziger

    PSV'er Jonathan Reis nam in de auto plaats.

    17-08-2007 om 00:33 geschreven door zaterik  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Div: Achtergrond Superleague Formula
    sf_1

    Het idee is niet nieuw, want een paar jaar geleden werd het al een keer geprobeerd onder de naam Premier1. Destijds kwam het initiatief niet van de grond, maar nu probeert een aantal mensen het opnieuw als Superleague Formula. Vanaf volgend jaar augustus moeten volgens plan 20 raceauto's in de kleuren van Europese topvoetbalclubs aan de start verschijnen. De auto's worden gebouwd door Elan Motorsports, het bedrijf van zakenman en raceliefhebber Don E. Panoz, dat ook tekent voor de Champ Car-chassis. Voor de aandrijving zorgt een 4,2 liter 12-cilindermotor met een vermogen van 750 pk. Als gewicht voor de auto's wordt 675 kg nagstreefd.

    Tekst: René de Boer
    Foto's: PR

    sf_2

    Clubs die zich inmiddels hebben vastgelegd voor deelname aan de serie zijn AC Milan, Olimpiakos, FC Porto, Borussia Dortmund, RSC Anderlecht, Flamengo en PSV. In totaal zijn 20 clubs gepland.



    sf_3

    De mensen achter de serie zijn de Brit Robin Webb (boven) en de Spanjaard Alex Andreu (onder). Webb komt oorspronkelijk uit de financiële wereld, maar deed daarnaast veel ervaring op in de autosport. Hij was ondermeer eigenaar van raceautofabriek Swift, waar onder andere Bas Leinders medio jaren negentig in het Formule Ford-fabrieksteam reed. Daarna was Webb managing director van de Formula Palmer Audi-organisatie, het initiatief van Jonathan Palmer. Alex Andreu verdiende zijn sporen in de sportmarketing, onder andere tijdens de Olympische Spelen in Barcelona. Daarnaast verzorgde hij sponsoringdeals voor het WK Skiën, de werereldzwembond FINA en de wereldvoetbalbond FIFA. Andreu en Webb waren beide ook betrokken bij de plannen voor de Premier1-serie, die echter nooit van de grond kwam vanwege problemen met de financiering. De twee hebben nu zelf het heft in handen genomen en willen het duidelijk beter doen.

    sf_4

    17-08-2007 om 00:31 geschreven door zaterik  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    Zondag 28 september 2008 is het zover. Dan start de eerste Grand Prix Formule 1-wedstrijd in de straten van Singapore. Autosport.nl ging alvast een kijkje nemen en constateert een bijzonder fraaie entourage aan de Straat van Malakka.



    singaporef1circuit2008
    Zit je in de juiste kamer van het Raffles The Plaza Hotel, zie je zo’n driekwart van het circuit. De boulevard rechts, naast de sportvelden, is een onderdeel van het F1-parcours. De bolides komen recht op je afrijden en buigen vlak voor het hotel naar links.

    Kronkelen
    Met op de achtergrond de skyline van de wolkenkrabbers kronkelt het parcours langs parken, de haven en de beste hotels van de metropool. Maar daar zit ook het addertje onder het gras. Het opzetten van de Formule 1-race op het Aziatische stratencircuit kost een vermogen, waarvan het meeste als vanzelfsprekend in de zakken van F1-baas Bernie Ecclestone verdwijnt.

    Dure hotelkamers
    De toeschouwer betaalt het gelag. De hotels moeten twintig procent meer belasting over de prijs van een hotelkamer gaan betalen. Als je als buitenlander naar Singapore gaat, betaal je nu voor een hotelkamer aan het F1-parcours al gauw zo’n 180 Amerikaanse dollar. Reken maar dat eind september volgend jaar die prijs verdubbeld zal worden, met een minimale boeking van vijf dagen. En dan maar afwachten of je inderdaad een kamer hebt met uitzicht op het traject.

    Vervoer
    Singapore kent vele hotels, ook met een schappelijke prijs. Dan ben je als toeschouwer wel wat verder verwijderd van het tijdelijke circuit. Maar de taxi’s zijn goedkoop, evenals de metro, die je tot op het circuit brengt.

    Update
    In december gaan we weer een kijkje nemen naar de vorderingen van het pitsgebouw, waarvan de bouw volgende maand begint. Dan brengen we u weer een update.

    17-08-2007 om 00:29 geschreven door zaterik  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.

    Komend weekend wordt op Spa-Francorchamps de 1000 kilometer uit de LMES verreden. Naast deze uithoudingswedstrijd voor GT’s en prototypes over vijf tot zes uur, hebben de organisatoren een prachtig randprogramma gemaakt met maar liefst negen andere races, waarvan zes al op zaterdag.

    De hoofdmoot van dit randprogramma is zonder twijfel de Formula Renault 3.5, de hoofdklasse van de World Series by Renault. Voor de tweede keer dit seizoen rijden de World Series Formula Renault 3.5 in het voorprogramma van de Le Mans Series. In de eerste zeven races waren er ook net zo veel verschillende winnaars.

    Kampioenschapsleider Sebastian Vettel is vertrokken naar het Formule 1-team van Toro Rosso en laat de strijd verder over aan Alvaro Parente (Tech 1 Racing), Filipe Albuquerque (Epsilon Euskadi) en de rest van de snelle mannen en één vrouw (Pippa Mann).

    480_spektakel_renault

    480_spektakel3

    Altijd veel spektakel bij de World Series Formula Renault 3.5

    480_giedo_van_der_garde

    In deze zeer hoogstaande competitie vinden we een ook een drietal landgenoten. Giedo van der Garde is de hoogst genoteerde rijder in de stand om het kampioenschap met een achtste plaats met 24 punten.

    480_maassen

    Xavier Maassen heeft dit seizoen nog niet overtuigd en behaalde nog geen punten. Maassen bewaart echter wel goede herinneringen aan de 6,968 meter lange baan. In 2004 won hij er de Formule Renault 2.0 race. Vorig jaar herhaalde hij deze prestatie door de regenrace in de Northern European Cup Formule Renault 2.0 op zijn naam te schrijven.

    480_van_lagen

    Jaap van Lagen rijdt komend weekend op Spa-Francorchamps, net als een maand geleden op de Hungaroring, voor Euro International. ,,Ik vertelde het team dat als ze voor Spa nog iemand nodig hadden, ze mij mochten bellen. Dat hebben ze nu dus gedaan. Omdat Euro International in 2006 zo snel was op Spa-Francorchamps, denk ik dat er komend weekend zeker mogelijkheden zijn. Een topvijf-klassering is absoluut haalbaar”.

     

    17-08-2007 om 00:27 geschreven door zaterik  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    480_start_lms

    Dertien ex-F1-rijders zullen aankomend weekend in Spa-Francorchamps aan de start van de vierde race van de LMS verschijnen. De bekendste is zondermeer de Zweed Stefan Johansson, ex-Ferrari en McLaren-rijder. Zuiderbuur Eric van de Poele reed met Lamborghini en Brabham.

    480_lamy

    De Portugees Pedro Lamy (ex-Lotus en Minardi) en de Ferrari-testrijder Marc Gene doen het in Spa met Peugeot, net zoals Stéphane Sarrazin. De overige F1-oudgedienden die het nu in de endurance waarmaken zijn Nakano, Wendlinger, Gounon, Boullion, Fittipaldi, Caffi, Chiesa en Lavaggi.
    18 merken en 20 nationaliteiten
    Niet alleen telt het startveld van de 1000 kilometer maar liefst 51 wagens (23 prototypes en 28 GT’s), ook is er een grote diversiteit. We tellen achttien verschillende merken (7 bij de GT’s en 11 bij de prototypes) en twintig verschillende nationaliteiten, uit alle windstreken van de wereld. En er zijn er die van ver komen: Japan, USA, Maleisië, Brazilië, Rusland en zelfs de VAE.

    480_fiitipaldi
    Christian Fittipaldi

    Enkel op de racebaan tijdens de 1000 kilometer
    In tegenstelling tot de voorbije 24 uur van Spa-Francorchamps, zal de wedstrijdleiding dit weekend wel op haar strepen staan. En vooral op de strepen die de baan afbakenen. Rijders die de baan afsnijden op de Raidillon – en zo de bocht een stuk makkelijker maken -, aan de nieuwe Bus Stop chicane of op Blanchimont, zullen ditmaal wel bestraft worden. De regel is eenvoudig: met vier wielen over de witte lijn leidt sowieso tot een straf.

    De Dome en de Lola-Audi niet aan de start
    Sinds de persconferentie hebben we jammer genoeg het wegvallen van de Dome-Judd van Jan Lammers en de Swiss Spirit Lola (met de motor van de Audi R8) van Fassler-Deletraz moeten noteren. Bij Racing for Holland ligt het vertrek van David Hart, rijder en financier van het team, aan de basis van het vertrek. Idem dito bij de Zwitsers, waar Jean-Denis Deletraz met de Lola richting Phoenix trekt, maar jammer genoeg nog niet voor de LMS race in Spa. Fassler-Deletraz wonnen met Phoenix uiteraard de 24 uur van Spa. Budgettaire problemen zorgen voor nog drie extra afwezigen: de LMP2 T2M Dome, de LMP2 Courage van Noel Del Bello en de GT2 Porsche 997 GT3 RSR van Thierry Perrier.

    17-08-2007 om 00:24 geschreven door zaterik  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    09-08-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Superleague Formula: Eerste niet-Europese topclub bevestigd
    De legendarische Braziliaanse voetbalclub Flamengo heeft zich aangesloten bij de Superleague Formula, een autosportklasse waar clubs met 750 pk sterke bolides het tegen elkaar opnemen. Naast Flamengo waren AC Milan, FC Porto, PSV Eindhoven, Olympiacos, Borussia Dortmund en RSC Anderlecht al bevestigd.

    Het team is één van de vier clubs die nooit zijn gedegradeerd uit de Braziliaanse eerste divisie. Zij scoorden 29 titels in de Rio de Janeiro staatskampioenschappen en vijf nationale titels. 1981 is het hoogtepunt uit Flamengo's historie door zowel het Zuid-Amerikaanse kampioenschap als de Wereldcup te behalen door Liverpool te verschalken.

    "Wij zijn erg trots om hier deel van uit te maken en om de kans te hebben ons merk in verschillende competitieve sporten, zoals autosport, te vertegenwoordigen. Gezien onze traditie zullen wij uiteraard voor de titel vechten," zei Márcio Braga, directeur van de club.

    Het debuutseizoen van Superleague Formula kent zes kampioenschapronden, die elk twee races bevatten. Hiervan zal één van de races met een compleet omgekeerde startvolgorde van start gaan. Het is de bedoeling dat uiteindelijk meer dan twintig clubs het tegen elkaar opnemen.

    09-08-2007 om 17:35 geschreven door zaterik  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    De Speedcar Series is weer een oud F1-coureur rijker. Na Jean Alesi, Johnny Herbert, Narain Karthikeyan, Gianni Morbidelli en Stefan Johansson heeft ook Ukyo Katayama zich bij de gloednieuwe raceklasse aangesloten. De Japanse ster zal hierdoor meevechten voor de hoofdprijs van zeshonderdduizend dollar, wanneer de serie voor het eerst van start zal gaan in november.


    “Ik ben zeer verheugd over het feit dat ik als eerste coureur uit het Verre Oosten ben bevestigd voor de Speedcar Series”, vertelde Katayama. “Het is zeer speciaal voor mij, omdat ik er zeker van ben dat de serie ook Japan aan zal doen als racelocatie. Dit is een geweldige uitdaging, na mijn F1-carrière, het deelnemen aan de 24 uur van Le Mans en het beklimmen van de hoogste bergen ter wereld.”

    “De eerste indruk die de bolide op mij heeft gemaakt is zeer goed”, vervolgde de Japanner. “De motor is erg krachtig en maakt een schitterend geluid. Door de ervaring die alle coureurs al hebben zal het een zeer spannende raceklasse worden. De fans gaan dit geweldig vinden.”

    09-08-2007 om 17:34 geschreven door zaterik  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    Peter Terting keert terug naar het FIA WTCC-veld voor de volgende ronde van het toerwagenkampioenschap in Oschersleben. De Duitser zal namens SEAT in zijn eigen land racen.


    Dit is niet de eerste keer dat Terting deelneemt aan de WTCC. De 23-jarige Duitser maakte in 2005 en 2006 veel indruk door 36 van de 40 races die hij reed te finishen. In 2005 reed hij in een SEAT Toledo Cupra, waarmee hij één race in Mexico won en twaalfde in het klassement werd. In 2006 werd hij driemaal tweede met zijn SEAT León, op Brands Hatch, Curitiba en Istanbul, en eindigde hij als negende in het kampioenschap.

    “Ik ben erg blij met mijn terugkeer bij SEAT Sport”, vertelde Peter Terting. “Ik vind het geweldig om weer met een SEAT León mee te mogen doen. Ik heb geen tijd om te trainen voor het komende raceweekend, waardoor ik alleen de vrije trainingen heb om weer aan de auto te wennen. Dit zal ongetwijfeld moeilijk worden. Vorig jaar was ik erg competitief met mijn SEAT León en kon ik voorin meedoen. Alles is dus mogelijk.”

    09-08-2007 om 17:33 geschreven door zaterik  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Officieel: Schitterende nieuwe livery A1 Team Nederland
    Zojuist is de nieuwe livery rond de A1 GP bolide van team Nederland officieel gepresenteerd. Het geheel werd onthuld bij de Oranjerie op historisch landgoed Maarsenbergen, dat sinds 1882 in bezit is van de familie van Carel Godin de Beaufort. Hij was de eerste Nederlander, die WK punten in de F1 behaalde.

    Winnend ontwerp

    De winnende creatie is overigens ontworpen door Janwillem Bouwknegt. Tevens zijn de coureurs Jeroen Bleekemolen en Arie Luyendijk Junior in een nieuwe outfit gestoken

    09-08-2007 om 17:32 geschreven door zaterik  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)


    Archief
  • Alle berichten

    Gastenboek
  • Goedemorgen, mooi blogje.xxx.
  • Wens jullie een fijne woensdag toe,dikke knufjes.
  • 2 Tickets voor De 24 Uren Van Zolder
  • Lekker koken
  • hallo

    Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Mijn favorieten
  • http://www.bloggen.be/red2francorchamps/

  • Foto


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs