Herinnert u zich de gezelligheid van een Tupperware-feestje ? Ik wel, toen vloog ik van ons ma onverwijld naar mijn slaapkamer en mocht ik de eerste twee uur niet meer in de leefkamer verschijnen. Ooit heb ik van bovenop de trap naar beneden staan piepen met de bedoeling te weten te komen wat er zo geheim was en waarom plots mijn ouderlijke living gevuld was met alle madammen uit onze buurt. De heisa rond die rubberen dozen heb ik nooit begrepen en ik onderging moeders tweemaandelijkse plastieken-dozen-ritueel eerder als een straf dan een beloning. Tot op heden krijg ik nog altijd kriebels van die dingen. Als het dicht moet krijg je die rotdingen niet toe, en wanneer ze open moeten gaan die deksels er niet af.
Wel nu gaat Microsoft dit soort community-gebruik hanteren om het besturingssysteem Windows 7 onder de aandacht te brengen van het brede publiek. In tegenstelling tot het principe van Tupperware, is het niet de bedoeling het op zo een feestje te verkopen doch enkel het voor te stellen. Dit is wat te lezen staat op een post van 2 september op de site van Techflash.com Microsoft zal dus werknemers, partners en andere verslaafden aanzetten tot het houden van home partys om zo de blijde intrede van Windows 7 te verkondigen. Wie zich inschrijft op de site van Microsoft en geselecteerd wordt, krijgt een gratis exemplaar van Windows 7 Ultimate Edition en maakt kans een computer te winnen. Het spijtige aan het gebeuren is dat dit alles enkel bestemd is voor Amerikaanse gebruikers. Of dit kortelings in Europa ook zal gebeuren is nog niet duidelijk. Misschien effen Gates een mailtje sturen
Het is opvallend dat Microsoft tegenwoordig mensen moet uitnodigen op een Windows-lancering. Wat een verschil met bijna vijftien jaar geleden, toen mensen letterlijk in de rij stonden om hun exemplaar van Windows 95 te kunnen kopen. Maar dit plan illustreert wel dat Microsoft gelooft in Windows 7. Want het laatste dat je op zon feestje wilt zien gebeuren, is een systeemcrash of een niet werkende driver. Dergelijke zaken waren bij de lancering van Windows Vista schering en inslag. Onder meer hierdoor is het negatieve beeld gecreëerd dat Vista nooit meer van zich heeft kunnen afschudden. Tot nu toe werd in pc-middens enthousiast gereageerd op de stabiliteit en compatibiliteit Van Windows 7 met hard- en software. Windows 7 ligt in december in de winkels en moeders plastieken dozen op zolder.
Tot Blogs GV
|