CHINA

5 jaar terug stonden de koffers bijna klaar om onze adoptiedochter op te halen in Changsha (China). Voor ons een onbekende van 2,5 jaar oud. Vandaag spring in het veld en geliefd familielid. Direct na onze thuiskomst in 2005 werd een nieuwe reis gepland
12-07-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vrijdag 9 juli: Mount Hengshan.
De volgende dag vertrekken we vroeg naar Mount Hengshan.  De warmte is draaglijk nu en we rijden met de gratis bus naar de voet van de berg. Hier kunnen we misschien de verkoopster vinden. Blijkt echter dat we vanaf een andere plaats vertrekken veel hogerop. De vorige keer bezochten we eigenlijk niet Mount hengshan meer het Dashan klooster welk aan de andere kant van de stad ligt.
We beklimmen de stijle flanken van Mount Hengshan (1228m) vanaf zeeniveau. Het eerste stuk samen met de kinderen tot aan de kabel lift, daarna ga ik samen met Zhangpeng en zijn schoonbroer verder te voet. Het is een pelgrimstoch die via verschillende kloosters en gebedsplaatsen loopt. Heel mooi en spiritueel. De tocht is heel zwaar, Zhangpeng kan niet volgen en we laten hem op eigen tempo verder stappen. Zhouquan en ik stappen verder en komen aan bij de poort van de meest zuidelijke heilige berg van China. Hier zitten de vrouwen en kinderen op ons te wachten. Zhangpeng komt een half uurtje later aan. Na wat rusten vangen we de laatste etappe samen aan. Er is een echte band van vriendschap ontstaan tussen ons. Boven aangekomen gaan Zhangpeng en familie bidden, wij genieten van het uitzicht en bewonderen het offeren van wierrook en bommetjes.
We dalen af om even verder het middagmaal te nemen, warm zoals altijd in China, 3 x per dag. Hier eten we héél lokaal, maar wederom zeer lekker. De maaltijd is sober, zonder vlees omdat we op pelgrimstocht zijn. Aangezien Romeo er niet meer is is Zhanquan nu tolk van dienst. Hij heeft de hoogste graad Engels die in Chinese scholen word gegeven. Zijn engels is niet slecht maar niet te vergelijken met Romeo. Maar we behelpen ons goed.
Het is al laat geworden en Zhangpeng en zijn familie moeten terug naar Changsha. Ik had graag nog naar het Dashanklooster gegaan om een spoor terug te vinden van Tsai’s verleden maar dat zit er helaas niet meer in. Zhangpeng en familie hebben al zoveel voor ons gedaan, onbeschrijfelijk. We nemen uitgebreid afscheid en ze vertrekken niet vooraleer we e-mailadressen en foto’s uitgewisseld hebben. Wij blijven nog één nacht in het hotel om ’s morgens vroeg met taxi en trein naar Guilin te vertrekken. Zhouquan regelde de treintickets en taxi voor ons, een laatste vriendschapsdienst.
Deze mensen zullen we nooit meer vergeten !! Mila de dochter van Zhangpeng is een schattige, lieve dochter die snel vriendjes was met Tsai ze is boos omdat ze vertekken.

12-07-2010 om 13:56 geschreven door china 2010  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Donderdag 8 juli: Hengshan Bezoek van het weeshuis.
Dit wordt de dag waar we lang naar uitkeken. Terugkeren naar het weeshuis en misschien wat meer te weten komen van Tsai’s verleden. Vanuit België trachtte ik reeds contact op te nemen met het weeshuis om een bezoek te regelen, maar zonder resultaat. We zullen het op eigen houtje proberen, onze verwachtingen zijn niet hoog. Nu we zulk goed gezelschap hebben lijkt de kans groter dat we Buiten onze verwachtingen zit Zhangpeng ons om 8u30 al op te wachten aan de receptie van het hotel. Na het vele drinken de avond ervoor is dit al een hele prestatie.
Onze expeditie naar Hengshan kan starten. We bezoeken eerst nog het bedrijf van Zhangpeng. Hij heeft een investeringsmaatschappij in vastgoed, kranen en bulldozers voor wegenbouw. We vertrekken richting weeshuis met een escorte van 2 wagens en een 12 koppige delegatie !
Na een rit van een paar uur komen we aan bij het weeshuis. Ik herken de straat. Tsai die blijft kalm bij dit alles. Nu word het spannend. Het ziet er nog uit zoals 5 jaar geleden. Snel komt er een dame te voorschijn die de adjunct van de directeur blijkt te zijn. Ze is verrast door onze verschijning (wat zou je willen, 12 man met 5 Belgen). We halen onze documenten en foto’s boven. Ze zegt Tsai nog te herkennen. We vragen of het mogelijk is om het weeshuis te bezoeken en eventueel Tsai’s begeleidster te zien. Dit kan natuurlijk niet zonder de toestemming van de directie. Een half uur later zitten we met onze delegatie in een restaurant en de directeur zal ons vergezellen. We eten plaatselijk kost, hééél lekker maar spicy. Er wordt gelachen en gepraat alsof we elkaar al jaren kennen. De hulp van Romeo is hier van zeer groot belang. Hij is een jong vooruitstrevende jongeman met openmind. Hij denkt dat het mogelijk is om het gastgezin te ontmoeten waarbij Tsai een jaar woonde. Het wordt spannend en ik ben zenuwachtig. De directeur is niet meer dezelfde als 5 jaar geleden. Er wordt over en weer gepraat, dit is niet uitzonderlijk in China – zelfs het bestellen van een maaltijd gaat gepaard met een hele conversatie – er komen toezeggingen. Het gastgezin zou naar het weeshuis gehaald worden! Ik heb mijn bedenkingen, er werd eerder al gemeld dat we officiële papier nodig hadden, dus waarom zou het nu dan wel gaan? Maar in China kan soms veel geregeld worden. Plots komt de boodschap dat de ontmoeting toch niet door kan gaan omdat we de officiële weg niet gevolgd hebben. Hiervoor vreesde ik al, aangezien deze weeshuizen in 2005 betrokken waren in diverse schandalen. De directeur komt plots met een verhaal aanzetten dat er volgende maand een delegatie uit België komt om het weeshuis te bezoeken. We kunnen best met hen contact opnemen. Hiervan was ons niets bekend. We krijgen later het gsm nummer van een leerkracht chinees in België. Het nummer is inderdaad een Belgisch GSM nummer. Plots vertrekken we naar het weeshuis, het gastgezin zou nu toch komen !! Aangekomen in het weeshuis worden we ontvangen in de zaal waar we 5 jaar geleden ook te gast waren. Watermeloen wordt geserveerd. De directeur is niet meer te bespeuren, we wachten, en we wachten. De directeur komt dan toch te voorschijn. Hij heeft contact op genomen met de autoriteiten maar krijgt geen toestemming om het gastgezin met ons te laten praten. Hiervoor had ik gevreesd. Ontgoocheling!!
We mogen nog een paar foto’s maken in de gangen. Er zijn sinds 2007 geen kinderen meer aanwezig en de bedjes zijn weg. Spijtig want Tsai had graag ‘haar’ bedje gezien.
Er rest ons nog een waterkansje om contact te hebben met het gastgezin. In 2005 werd Tsai herkend door een verkoopster aan de voet van de heilige Mount Hengshan. Ik hoop dat die verkoopster er nog altijd is en dat we via haar eventueel contact kunnen maken met het gastgezin. Morgen gaan we Mount Hengshan beklimmen. De directeur regelde een hotel voor ons. Daar aangekomen blijkt dit een sjiek 4 sterrenhotel, veel te duur voor ons budget, maar Zhangpeng betaalt ook hier voor ons de rekening. We verblijven samen met zijn gezin twee dagen in dit hotel. Romeo heeft ons ondertussen verlaten, hij moet terug naar Changsha. We zijn hem enorm dankbaar !! Hij heeft, samen met Zhangpeng hemel en aarde verzet om ons te helpen.




12-07-2010 om 13:54 geschreven door china 2010  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Woensdag 7 juli: Naar het Martyrs park in Changsha
Klik op de afbeelding om de link te volgen

De reis hangt nog in onze kleren. De dagen gaan snel voorbij. Vandaag willen we het rustig aan doen en we plannen een uitstap naar het park op loopafstand van ons hotel. Het is bloedheet en 15 minuten wandelen kost ons een paar liter zweet. Ik begin de platte grond van de stad al wat te kennen en we geraken zonder problemen op onze bestemming. Een groot park met een meer en een aantal ouderwetse kermisattracties. We kenden dit park al van de vorig reis, het leek ons leuk om nog een terug te gaan. Wat kuieren en rustig aandoen was het doel. Een vijver met massa’s echt massa’s Koi-vissen was een leuke attractie voor Wietse en Tsai. De vissen komen in grote getale boven als er eten wordt gegooid. We zitten aan de kant van het water en proberen wat contacten te leggen met spelende kinderen. Om af te sluiten gaan we het meer op met een watertrapper. Nog meer zweten bij deze temperaturen. Tijdens een verfrissende regenbui wandelen we terug naar het hotel om ons wat te verfrissen en terug naar Jiefangroad te gaan eten. Ik krijg een sms van Romeo. We worden uitgenodigd door Zhangfeng om te gaan eten. We zijn wat weigerachtig. Kunnen we hier wel op ingaan? Is dit te vertrouwen? We besluiten de gastvrijheid van Zhangpeng niet te beschamen en gaan in op het voorstel. Hij komt ons ophalen met een geblindeerd busje met chauffeur, net zoals in de film. Ook Romeo is van de partij. We gaan naar het sjiekste restaurant van de stad… hier zijn we wel niet op gekleed. Het restaurant is een enorm groot chinees paviljoen, we eten er naar Chinese gewoonte in een afzonderlijk zaaltje. Zhangpeng’s vriendin is er, ook zijn schoonbroer, Mila (zijn dochter) en nog een paar mensen. We worden ontvangen als koningen. Naar Chinese traditie worden er diverse toast’s uitgebracht op de vriendschap, op België, op China, onze kennismaken … telkens moet ik een glas bier in één teug uitdrinken en luidkeels ‘ehgeeeee’ laten horen. Ik heb het spel snel door. We drinken veel en verbroederen. Hier worden de plannen voor de volgende dag gemaakt.

12-07-2010 om 13:53 geschreven door china 2010  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dinsdag 6 juli: Verkenning in Changsha.
We sliepen tot het middaguur en plannen om vandaag de stad te verkennen. Aan de receptie van het hotel, eigenlijk een Youthhostel, is er een jonge dame die een paar woorden Engels spreekt. Ik vraag haar een briefje te schrijven in het chinees om ons naar de hoofdstraat te brengen en terug naar het hotel. We willen via deze hoofdstraat (Jiefangroad) naar de Changsha rivier te gaan op via de grote brug naar het langgerekte eiland te gaan. Changsha is een miljoenenstad waar niet zo veel te beleven valt. Maar het is echt China zoals het is, een land met twee snelheden. Enerzijds hyper moderne technologie en westerse winkels met merkproducten en alles wat er bij hoort. Je zou je haast in Parijs wanen. Anderzijds het leven van de doorsnee chinees die minder dan één euro per dag verdient. Dit ondervinden we aan den lijve als we   in een straatje belanden waar  er een soort permanente markt aan de gang is. Alles in openlucht. We kijken onze ogen uit. Er zijn allerlei voedingswaren te koop, het ene al verser dan het andere. De koopwaar varieert van verse groenten tot levende kikkers, padden, slangen, kippen, duiven, vissen en andere koopwaar. Lappen vlees hangen hier gewoon op in een temperatuur van 37°C. We vallen hier duidelijk op, iedereen bekijkt ons, sommige stellen vragen  die we niet kunnen beantwoorden. Tsai krijgt veel bijval en men spreekt haar aan in het Chinees. Ze begrijpen niet waarom ze haar niet verstaan. De volgende dag hebben we een chinees briefje bij waarop staat dat Tsai onze adoptiedochter is en hen niet begrijpt.
Het is niet gemakkelijk om onze weg te vinden, ook al hebben we een kaartje van Changsha met Engelse en Chinese straatnamen erop. Met wat hulp (gebarentaal) geraken we met een bus uiteindelijk op het bewuste eiland op de Changsha rivier. Heel groen en rustig, maar niet geweldig. We drinken er wat en slenteren wat rond, het is er 37°C . We hebben veel bekijks en weten nu hoe het is om een BV te zijn.
Ik koop een Chinese gsm kaart om te kunnen bellen met onze Chinese vrienden. Ik krijg echter geen contact met Zhangpeng, hiervoor vreesde ik al. Dan maar Romeo bellen. Die had ons beloofd om te zorgen voor een tolk om samen met ons naar het weeshuis in Hengshan (200km verder) te gaan. Eens luisteren of hij van zijn woord is.
We lopen naar Jifangroad, hier staat het vol Chinese restaurants en nemen er onze eerste Chinese maaltijd. Een hele belevenis. Het restaurant zit bomvol chinezen. We krijgen een tafeltje en een spijskaart. Hoe moeten we dit bestellen?? Het is echter makkelijker dan gedacht. Overal in het restaurant (vertaald The Firepot) rijden karretjes rond met allerlei lekkernijen. Je houdt er eentje tegen en bedien je zelf. Smullen maar, Wietse en Tsai vinden het heel lekker. Een heerlijke maaltijd sluit de dag af. Met de taxi terug naar het hotel

12-07-2010 om 13:50 geschreven door china 2010  


10-07-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zondag 4 & maandag 5 juli: transfer naar China.
Vandaag start de reis waar we zo lang naar uitkeken. De weg er naartoe is niet direct de meest ideale, 24 uur onderweg. We hopen dat deze dag snel voorbij is. We vertrekken om 18u25 met een korte vlucht naar Amsterdam, daar stappen we over op een Boeing 777 richting Hangzhou, met een tussenstop in Beijing. 14 uur later komen we aan in Guangzhou het is er heet en vochtig. Hier stappen we over op een binnenlandse vlucht met bestemming Changsha, het vertrekpunt van onze reis. Na talloze controles en scans van de bagage staan we in de vertrekzone… we wachten 6 uur en kunnen dan vertrekken naar Changsha. Tot nu toe verloopt alles héél vlot, we merken dat de taal de grootste barrière zal zijn op onze weg.
23u25 lokale tijd ( 6u later dan in Belgie) stappen we op het vliegtuig voor een laatste korte vlucht (50 min.) naar onze eindbestemming.
Met de jonge Chinees die naast mij zit tracht ik een babbeltje te doen, met de bedoeling iemand te vinden die ons eventueel kan helpen met het bestellen van een taxi om naar ons hotel te gaan. Het is al één uur middernacht, we zijn moe en willen graag zo snel mogelijk in ons hotel geraken. Echter de jonge man spreekt geen woord Engels en ook zijn vriendin niet… pech. Ik probeer toch met een paar woordjes en behulp van het woordenboek wat te communiceren. Hilde helpt een handje met het chinees dat ze leerde, maar helaas begrijpen ze er niet veel van. Er komt toch iets van een gesprek op gang, hij vraagt waarom wij een chinees kind hebben. We leggen hem uit dat we Tsai in 2005 adopteerden en vandaag naar Changsha komen om een soort rootsreis te maken. Dit vindt de jonge chinees geweldig. Hij heeft één dochter en wil graag een kind adopteren maar is nog te jong,waarom hij eigenlijk te jong is komen we niet te weten, gebrek aan taal. Ik tracht nog het een en ander te vragen maar het is zeer moeilijk om te communiceren. Zhangpeng, zo heet de jonge man naast me, roept er de stewardess bij, maar ook zij is het Engels niet machtig. Maar zij kent een leerkracht Engels op het vliegtuig en vraagt hem te helpen. Dit blijkt een flamboyante jonge man die enorm populair is in China, zelfs op TV. Er wordt hier Engelse les gegeven op TV…
Deze man (laat zich Romeo noemen, het is duidelijk waarom …) spreekt inderdaad vloeiend Engels en dat is een hele vooruitgang. Hij help mij vertalen en onze missie uit te leggen aan Zhangpeng en zijn vrouw. Tijdens het ophalen van de bagage wisselen we gsm nummers en spreken af ’s anderendaags te bellen om verder af te spreken.
Hij zet z’n vrouw in een taxi en voert ons met zijn nieuwe Audi A6 naar het hotel. Het is ons al duidelijk geworden dat dit niet een doorsnee Chinees is. We vallen in een diepe slaap.
 Het is duidelijk dat Zhangpeng het geweldig vindt dat wij een chinees kind willen helpen en bied ons aan om ons naar het hotel te voeren. Missie geslaagd.

10-07-2010 om 00:00 geschreven door china 2010  


09-07-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Eindelijk bloggen ...
Klik op de afbeelding om de link te volgen

Het heeft even geduurd vooraleer we verslag konden uitbrengen van onze Chines avonturen. Eerst en vooral was het niet mogelijk om onze blog te consulteren vanuit China. Blijkbaar worden onderdelen van google hier geblokkeerd of worden ze niet aangeboden in China. Het is mij nog steeds onduidelijk welke de juiste reden is. Blogger, Facebook en Picassa zijn niet toegankelijk voor de chinezen. We hebben dan maar een andere blog aangemaakt via een Belgische provider, dat blijkt geen probleem te zijn. Ondertussen is onze reis goed op gang gekomen, we vallen van het ene avontuur in het andere.

09-07-2010 om 00:00 geschreven door china 2010  




Archief per week
  • 16/08-22/08 2010
  • 09/08-15/08 2010
  • 02/08-08/08 2010
  • 26/07-01/08 2010
  • 19/07-25/07 2010
  • 12/07-18/07 2010
  • 05/07-11/07 2010

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek




    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs