Zoeken in blog

"Allerlei linken"

Google maps

Google nieuws

Google vertalen

Den Bosrand


Routeplanner

fietsen in Oost-Vlaanderen

Vertalen met AltaVista

Vertalen met Google

Bureaublad achtergrond
Archiefkast

Recepten zoekmachine
 
Zandstorm creatief atelier


Verstuur één kaartje

Infolijn
schoolvakantie's

Millenniumschool

Take my hand

Lucky-Birds

ABC gezondheid

Tuinadvies

Kruiden

"Gastronomisch plezier"

 
Degustation

 Dôme

Het gebaar

 Eric Fernez

Kruidenmolen

 In de Wulf

"Kranten"

Nieuwsblad

Het laatste nieuws

Gazet van Antwerpen

De zondag

De standaard
"Vrouwenblad"

Libelle

Flair

Nina

Plusmagazine

Story

Lili
Archief per maand
  • 12-2024
  • 09-2019
  • 05-2019
  • 03-2019
  • 02-2019
  • 12-2018
  • 09-2018
  • 01-2018
  • 12-2017
  • 11-2017
  • 10-2017
  • 04-2017
  • 01-2017
  • 12-2016
  • 07-2011
  • 06-2011
  • 05-2011
  • 04-2011
  • 03-2011
  • 02-2011
  • 01-2011
  • 12-2010
  • 11-2010
  • 10-2010
  • 09-2010
  • 08-2010
  • 07-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 04-2010
  • 03-2010
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 12-2009
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 09-2009
  • 08-2009
  • 07-2009
  • 06-2009
  • 05-2009
  • 04-2009
  • 03-2009
  • 02-2009
  • 01-2009
  • 12-2008
  • 11-2008
  • 10-2008
  • 09-2008
  • 08-2008
  • 07-2008
  • 06-2008
  • 05-2008
  • 04-2008
  • 03-2008
  • 02-2008
  • 01-2008
  • 12-2007
  • 11-2007
  • 10-2007
  • 09-2007
  • 08-2007
  • 07-2007
  • 06-2007
  • 05-2007
  • 04-2007
  • 03-2007
  • 02-2007
  • 01-2007
  • 12-2006
  • 11-2006
  • 10-2006
  • 09-2006
  • 08-2006
  • 07-2006
  • 06-2006
  • 05-2006
  • 04-2006
  • 03-2006
  • 02-2006
  • 01-2006
  • 12-2005
  • 11-2005
  • 09-2005
  • 07-2005
  • 01-2005
  • 01-2004
  • 01-2003
    Betoverend veelzijdig

    15-05-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bekoorlijke tuinen in de Ardennen
    Ontdek de betoverende watertuinen van Annevoie.
    Ontdekkingstip nr:2

    Een schitterend Waals erfgoed uit de XVIIIde eeuw, ergens tussen Namen en Dinant.

    De tuinen van Annevoi die deel uitmaken van het Waalse erfgoed staan bekend om hun grote esthetische, historische en culturele waarde, en combineren op een smaakvolle manier de magie van water en de zuiverheid van een stijlvolle tuin.

    Ze werden in 1758 door Charles-Alexis de Montpellier gecreëerd en verenigen Franse nauwkeurigheid met Engelse fantasie en Italiaanse charme.
    Het is er heerlijk flaneren, zeker op zonnige dagen. Lees meer over de tuinen van Annevoi 

    Ontdekkingstip nr:1

    >> Reageer (0)
    14-05-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Evi Hanssen (tv-presentatrice)

    Mama van Scout (drie maanden).

    Ik heb lang getwijfeld, of ik wel mama wilde worden. Ik was thuis de jongste, dus ik moest niet omgaan met jongere kinderen. Mijn mama was kleuterleidster en als ik na school bij haar langsliep, kwamen daarin één keer driehonderd kleuters op me afgestormd. Ze stonken en hadden snottebellen en wilden me allemaal aanraken. (lacht) Misschien kwam daar mijn 'afkeer' van kleine kinderen vandaan: ik zag er of géén, ofte véél.

    Tot mijn 24ste heb ik gezegd: ik wil er geen. Géén. Maar dat gevoel is in de loop der jaren toch verdwenen, blijkbaar. Toen ik in Maleisië was voor opnames van 'Expeditie Robinson', bleef mijn menstruatie uit. Ik deed een test en voilà. Het was pril, net drie weken. Ik wist perfect wanneer de bevruchting gebeurd was. En ik wist perfect dat het een jongetje was.
     
    Eigenlijk wilde ik liever een meisje. Weinig jongensmama's durven dat luidop zeggen, maar het heeft alles te maken met de kleertjes. Een meisje kleedt leuker. Die felle kleurtjes, toffe jurkjes. Voor jongens zit je toch gauw in de grijzige of lichtblauwe tinten. Brr.

    Ben je een andere vrouw, sinds je mama bent?
    Zolang ik geen mama was, keek ik anders naar moeders. Ze leken van een andere wereld. Nu weet ik dat dat niet zo is. Ik ben nog altijd dezelfde Evi, ik lach nog altijd met dezelfde onnozele grappen. Alleen heb ik nu één zwakke plek: Scout. Het heeft enkele weken geduurd tot het echt tot me doordrong: die is er voor altijd, hé. Het is een nieuw gevoel. Een diepgewortelde liefde, die je niet kan uitleggen aan iemand die geen kinderen heeft.

    Je lijkt klaar voor een hele kleuterklas.
    Als de natuur het toelaat ,wil ik er nog. Pas op, dat zeg ik nu. Scout is een engeltje van enkele maanden. Stel dat die opgroeit en een kleine etter wordt? Nee, dat zal wel niet. 

    Mensen die me goed kennen, schrikken er nog altijd van. Wie had dat ooit gedacht: Evi, een moederkloek? Mijn zelfbeeld is ook veel beter sinds ikmama ben. Ik stelde me altijd veel molliger voor dan ik was. Als ik nu foto's zie van voor mijn zwangerschap, denk ik: 'Wow, Evi, wat een goed figuur had je toch.' Ik denk dat ik die zwangerschapskilo's nodig heb gehad om mijn lijf te waarderen.

    Was je veel bijgekomen?
    Twintig kilo ! Maar eigenlijk zag je dat zo niet. Mijn lichaam bleef 'in verhouding'. Zeven weken na de bevalling kon ik alweer in mijn broeken, in mijn gewone kleding. Ik heb nog wel een buikje - maar ik sport en let op mijn eten. Er moet nog twee kilo af. Mijn lijf is ook anders. Ik heb niet één striem, daar ben ik blij om. Maar dat buikje, hé. De postnatale kinesiste zei onlangs tegen mij: 'Amai, jij hebt niks buik meer!' En ik: 'Jawel, als ik naar voren buig. Kijk, daar hangt vél!' (

    Is Fred een goeie papa?
    Fred doet het erg goed. Qua pampers verversen, badje geven, aankleden enzo kon ik hem vanaf dag één met Scout alleen laten. Maar als mama vóél je toch net ietsje beter wat er precies scheelt, als je kind weent. Honger? Vuile broek? Krampjes of gewoon moe? Dat soort zaken weet ik beter, vind ik.

    Vindt Fred dat ook?
    Mama's denken altijd twintig stappen vooruit. Een man is daar wat losser in. Dat zit hem in de kleinste dingen. Zo moet een baby altijd een mutsje op als je buitengaat. Dat snapt Fred niet. Ik geef dan geen commentaar - ik probeer het subtieler aan te pakken. Ik zet Scout gewoon snel even zelf een muts op. Onlangs reed ik 's avonds naar huis, het was elf uur en ik belde Fred om te horen hoe Scout het stelde. Of hij goed gegeten had? Stilte aan de andere kant van de lijn. Eten: daar had hij niet aan gedacht.

    Heb je borstvoeding gegeven?
    De eerste vier weken. Best een zware periode: om de drie uur eten geven - ik voelde me een melkkoe. Na vier weken ben ik op flesjes beginnen overschakelen.

    Missen jullie het uitslapen al?
    Het begint te beteren. Scout slaapt van twaalf uur 's avonds tot halfzeven 's morgens. Geven we hem zijn flesje en een propere pamper, dan slaapt hij weer tot halftien. In het weekend durven we hem weleens tussen ons in bed te leggen. Als we geluk hebben, houdt dat ventje zich rustig tot halftwaalf.
     
    Weet je, ik heb altijd een goeie conditie gehad. Mijn bevalling was niet al te zwaar, dus ik ben niet uitgeput aan Scout begonnen. Ik heb ook nooit zo'n gevoel gehad van 'Ik kan het niet meer aan'. Omdat ik nogal een gevoelige ben, had ik me voorbereid op hevige hormonale dipjes. De 'babyblues': ik zat er écht op te wachten. Niks van gevoeld.

    Scout is geen alledaagse naam.
    Ik vind het een redelijk normale naam. Fred en ik wisten allang dat het Scout zou zijn. Wij zijn nogal snel in dat soort beslissingen. Fred had drie maanden voor de bevalling de naam Scout trouwens op zijn pols laten tatoeëren. No way back. Als ik één advies mag geven aan ouders die een bepaalde naam willen 'doordrukken' bij hun partner: laat hem ergens tatoeëren.

    Als Scout een broer of zus krijgt, zal het Swarm heten: had je dat grapje al gehoord?
    ,Absoluut! Goed gevonden, hé? Mijn schoonzus moet binnen een paar maanden bevallen en de hele familie noemt dat ongeboren kind nu 'Swarmke'.

    Nog ééntje, om het af te leren: met die naam kan hij later niet naar de Chiro.
    Wat ik vooral belangrijk vind, is dat mensen weten dat we ons niét door Bruce Willis en Demi Moore hebben laten inspireren. Hun Scout is een meisje!

    Jij vertrekt naar Maleisië voor 'Expeditie Robinson'. Wat met Scout?
    Die gaat mee, twee maanden. Mijn beste vriendin komt mee, en ook Fred komt een paar weken overgevlogen, om op Scout te passen. Het hele productieteam kijkt ernaar uit. Scout zelf zal er niet veel van weten, maar hij zal wel genieten. Van de natuur, van de zeebriesjes, de palmbomen, het strand.

    Fijne vooruitzichten: je wilt toch zo min mogelijk stapjes missen, van zo'n kind.
    Absoluut. Scout kan na de zomer hopelijk terecht in een stadscrèche. Maar Fred en ik hebben geen 9 to 5-job, dus we kunnen ook zelf vaak genoeg op hem letten. En of dat leuk is. Nu is hij bijna drie maanden. Hij is heel alert en kan uren naar zijn mobieltje liggen kijken. En hij kan ontzettend kwaad worden, als het stopt met draaien. Hij lacht naar ons, als hij wakker wordt. En als we heel veel moeite doen om hem te laten lachen, lacht hij vooral niet. Ik kan blijven vertellen. Eigen kind, schoon kind. Ja, alle clichés kloppen.


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bekoorlijke abdijen
    Het centrum van de echte ardennen staat voor de heerlijke Maasvallei, ten zuiden van Namen, met Dinant als centrale plek en heerlijke dorpen als Houyet en Hastiére, een streek waar tal van schitterende kastelen verscholen liggen.



    Als éérste van de tien ontdekkingstips de abdij van Maredsous.
    In de nabijheid van de Vallei van de Molignée stichten de monniken, afkomstig uit het Duitse Beuron, in 1872 Maredsous. De gebouwen zijn opgetrokken in neogotische stijl.

    De abdij en de kerk vormen het hart van Maredsous. Het publiek heeft toegang tot het opvangcentrum, de abdijkerk en het Centrum Gregoire Fournier kunnen bezocht worden.

    Hier leven benedictijnenmonniken, er zijn diverse wandelingen. bekijk ook de interessante film over het abdijleven.

    Info: www.maredsous.com

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Lifestyle horoscoop (Schorpioen)


    Als Schorpioen verlies jij vaak de tijd uit het oog.

    Jouw slecht timemanagement zorgt meer en meer voor vervelende reacties.

    Al eens gedacht aan een horloge dat zo mooi is dat je er steeds naar wil kijken ?

    Wedden dat je op die manier nooit meer vergeet hoe laat het eigenlijk al is ...

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Tips voor een gezonde barbecue
    De zomer staat voor gezellige barbecues die lang kunnen uitlopen.

    Deze manier van koken heeft de reputatie ongezond te zijn, maar als je op enkele eenvoudige dingen let, wordt het een gezonde en ook lekkere maaltijd.

    Tijd nemen
    Barbecue zou je kans op kanker verhogen. Als je op een te hoge temperatuur te snel je vlees of vis dichtschroeit, is dat ook zo. Dan ontstaan er namelijk benzopyrenen, dat zijn kankerverwekkende stoffen, meldt gezondheidsnet.be. Het is daarom belangrijk dat je je tijd neemt voor een barbecue en vlees of vis rustig gaart. Bij een gasbarbecue betekent dit dat je het vuur niet te hoog mag zetten, bij andere toestellen mag je pas beginnen bakken als je kolen niet meer branden en bedekt zijn met laagje witte as. Verder is het belangrijk je vlees 25 tot 40 centimeter boven het vuur te leggen. Ook kan het helpen je barbecue af te dekken, dan bakt het vlees gelijkmatiger. Heb je zwarte, verkoolde delen? Eet die vooral niet op, maar snij ze er af.

    Bacteriën vermijden
    Geef bacteriën geen kans bij het barbecueën, laat daarom vlees of vis in de koelkast zitten tot net voor je begint te bakken. Want eens rauw vlees ongeveer 10 graden is, nemen bacteriën ontzettend snel toe. 'Besmet' ook geen andere voedingswaren, leg dus al het bestek of borden die met het rauwe vlees in contact kwamen meteen weg als je het niet meer nodig hebt. Gebruik zeker niet hetzelfde gerief bij bereid eten.

    Salmonella
    Om salmonella te vermijden moet je zorgen dat de buitenkant van het vlees niet verbrandt terwijl de binnenkant nog rauw is. Let er dus op dat alles gaar is, vooral bij varkensvlees en gevogelte is dat belangrijk. (ep)

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ontbijtgranen zijn beter voor spieren dan sportdrank

    Een kom ontbijtgranen na een intensieve workout is beter om je spieren terug energie te geven dan dure sportdrankjes.

    Dat blijkt uit recent onderzoek.

    Vasten en fietsen
    De onderzoekers bestudeerden acht mannen en vier vrouwen. Ze moesten eerst 12 uur vasten en vervolgens twee uur fietsen. Daarna vulden ze hun energievoorraad terug aan met sportdrankjes. Vijf dagen later herhaalden ze de routine, maar deze keer aten ze na het sporten volkoren ontbijtgranen met een beetje magere melk. Daaruit bleek dat de cornflakes beter zijn om de spieren terug energie te geven.

    Minder stijf
    Onderzoekster Lynne Kammer: "Ontbijtgranen en melk zijn goed voor het heropbouwen van de spieren na het sporten. Bij melk was dat te verwachten, want daar zitten veel proteïnes in, iets wat de spieren nodig hebben. Maar lactaat, de stof die voor stijfheid zorgt, was veel minder aanwezig in het bloed na het eten van cornflakes met zuivel dan bij sportdranken."

    Goedkoop
    Volgens de onderzoekers verhogen cornflakes het niveau van insuline in het bloed, wat suiker in energie omzet, en stopt het de productie van lactaat. Zowel ontbijtgranen als sportdrankjes vulden de voorraad van glycogeen aan, een brandstof die het lichaam tijdens het sporten verbruikt. Maar de granen stimuleerden wel beter de opslag van glycogeen. "Cornflakes zijn goedkoper dan sportdranken. Het is dus een goede optie als je meer energie wil na het sporten," aldus profesoor Kammer. (ep)

    >> Reageer (0)
    13-05-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Eerste geval van Mexicaanse griep in België
      Er is een eerste bevestigd geval van Mexicaanse griep in België vastgesteld. Dat hebben minister van Volksgezondheid Laurette Onkelinx (PS) en influenzacommissaris Marc Van Ranst bevestigd.

    Het gaat om een 28-jarige man uit de regio Gent, die op 11 mei terugkeerde van een reis naar de VS. Daar verbleef hij in New York en Chicago.

    In quarantaine
    De ziekte werd vandaag vastgesteld. De toestand van de man zou niet onrustwekkend zijn. Hij verblijft momenteel in quarantaine in het Gentse Sint Pieters-ziekenhuis.

    "Ik verwacht dat hij binnen enkele dagen genezen is", aldus Van Ranst. "Vergelijk het met een gewone wintergriep, het enige verschil is dat artsen hem nu iets nauwgezetter in de gaten houden. Al onze buurlanden hebben intussen al gevallen gemeld, buiten Luxemburg. Het was dus enkel een kwestie van tijd vooraleer het virus ook hier zou toeslaan." (belga/svm)

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Gert Verhulst koopt jacht van 1,5 miljoen euro



    Het is overal crisis, maar blijkbaar niet bij Gert Verhulst en Studio 100. De verwekkers van onder andere Samson, Kabouter Plop, Piet Piraat en K3 hebben een jacht van maar liefst 1,5 miljoen euro gekocht.

    Het jacht, Evanna genaamd, is 36 meter lang en telt acht suites, weten de Coreliokranten. Het is wel niet de bedoeling dat Verhulst het schip zal gebruiken in zijn vrije tijd. Het jacht zal door Studio 100 gebruikt worden voor bedrijfsfeesten. (adv)





    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.België wéér niet

    Hadise wél naar finale Songfestival

    Hadise uit Mol gaat zoals verwacht naar de finale.
     
    Het Belgische Copycat heeft zich in Moskou niet kunnen kwalificeren voor de finale van het 54ste Eurovisiesongfestival. Hadise uit Mol die Turkije vertegenwoordigt met het aanstekelijke Düm Tek Tek, stoot wel door.

    Voor het tweede opeenvolgende jaar zijn er twee halve finales, met respectievelijk 18 en 19 kandidaten, om uit te maken wie er naar de finale gaat, waarvoor Rusland (als winnaar van vorig jaar), en de vier groten van de Europese Radio Unie rechtstreeks geplaatst zijn: Frankrijk, Groot-Brittannië, Duitsland en Spanje.

    Uit elke halve finale kunnen er tien landen doorstoten naar de finale. De negen eerste van elke halve finale halen dit per televoting, het tiende via een vakjury.

    Uitgestuurd door de Franstalige openbare omroep RTBF kon de Elvis-kloon Copycat met het nummer Copycat zich niet kwalificeren voor de finale waarin België voor het vijfde opeenvolgende jaar ontbreekt.

    Malta

    Malta met Songfestivalveterane Chiara gaat ook naar de finale, die inzending werd mee gecomponeerd door onze landgenoot Mark Paelinck, die ook de Songfestivalinzendingen van Sergio (2002) en Xandee (2004) schreef.

    De andere overlevenden van de eerste halve finale zijn Zweden, Israël, Portugal, Finland, Bosnië-Herzegovina, Roemenië, Armenië en Ijsland.

    Mee met België gesneuveld zijn Montenegro, Tsjechië, Wit-Rusland, Andorra, Zwitserland, Bulgarije en Macedonië. De precieze volgorde van vandaag (en ook donderdag) wordt pas na de finale vrijgegeven.

    In de halve finale van donderdag zijn er onder meer veelvuldig winnaar Ierland, Oekraïne, dat al jaren op gespannen voet leeft met buurland Rusland, en de Nederlandse Toppers met René Froger, Gordon en Jeroen van der Boom. (belga/mvdb)

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.André Vermeulen verliest zelfbeheersing in Moskou
    De anders zo rustige André Vermeulen is in Moskou zijn zelfbeheersing even kwijtgeraakt. Tijdens de generale repetitie van het Eurovisiesongfestival wilde Vermeulen zijn commentaarpositie bereiken, maar hij werd overal tegengehouden door de security, weet Gazet van Antwerpen.

    Vermeulen wipte eerst over een omheining, klom daarna tot in de nok van de arena en botste toen op een securitydame die maar één woord in het Engels kon uitbrengen: 'No'.

    Vermeulen liet zich niet tegenhouden door de dame en sprong gewoon over de zittende Russin en uitte zijn woede in alle talen die hij machtig is. Wij kunnen u garanderen dat het er heel wat waren. (adv)

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dorpsfeest

    Sint-Katrien (ook: Sente of Sint-Katharina) is een dorp en parochie gelegen op de plaats waar de grenzen van gemeenten Lendelede, Kuurne en Heule (deelgemeente van Kortrijk) samenkomen.

    De plaats is vernoemd naar de heilige Catharina van Alexandrië.



    Vanaf 1970 werden woonwijken aangelegd, vooral op het grondgebied van Lendelede en later ook op het grondgebied van Kuurne. Hierdoor heeft Sente zich kunnen ontwikkelen tot een op zichzelf staand dorp met een eigen lagere school, kerkhof, chiro en toneelgroep.

    In het centrum van Sente is er wat kleinhandel te vinden zoals een supermarkt, een bakkerij, een slagerij, een frituur en enkele cafés.


    Piet Huysentruyt de TV kok is afkomstig uit Sente

    Op 27 juni 2009 viert het dorpje Sente feest, de volledige buurt van Sint-Katharina, Lendelede en Heule worden uitgenodigd om mee te vieren, we staan dan ook voor de start van een nieuwe zomervakantie. Dus we hebben alle reden om een glas te drinken en een mondje te eten.
    http://www.sente.be/


    >> Reageer (0)
    12-05-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Mexicaanse griep
    Er zijn vandaag opnieuw drie stalen getest op de aanwezigheid van het Mexicaanse griepvirus. Ze bleken alle drie negatief, zo laat het Inter-ministerieel Commissariaat Influenza weten. De Mexicaanse griep is dus nog altijd niet opgedoken in België.

    Het Commissariaat blijft de pers informeren over nieuwe mogelijke gevallen in ons land en zal onmiddellijk een persconferentie beleggen als de ziekte vastgesteld wordt, zo luidt het nog in het persbericht

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Het Zwin
    "Unieke biotoop vol gefladder"
    Door de eeuwen heen creëerde het spel van eb en vloed in het Zwin, de buur van het mondaine Knokke, een kaal slikkenlandschap dat tot begroeide schorren evolueerde.


    Ook vandaag wordt deze kustinham nog iedere dag door zeewater overspoeld dat via geulen in de meertjes stroomt.

    De hoger gelegen schorren worden enkel bij springtij nat.

    Het resultaat is een unieke biotoop met een bijzondere plantengroei en vele tienduizenden fladderende bezoekers die op doortocht zijn of komen overwinteren, ruien en broeden.

    De talrijke ooievaars zijn zonder twijfel de bekendste en sierlijkste gasten van dit natuur-reservaat.

    Vanaf eind juli hult de typische zwinneblomme of lamsoor de hele zwinvlakte in een paarse waas, waardoor een bezoek nog specialer wordt.

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Lifestyle horoscoop (Stier)
    De Stier is een ijdele levensgenieter:

    Lekker eten vind je heerlijk maar je wil er wel goed blijven uitzien.

    Zodra de kilootjes beginnen door te wegen, ga jij verwoed sporten om de schade te beperken.

    Goed zo ! Een flashy sportoutfit heb je wel verdiend. en daar hoort ook een trendy zonnebril bij!

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Moeder Boonen:

     "Vraag om begrip voor mijn zoon"

    Agnes en André Boonen, ouders van Tom Boonen.In een open brief op de website van Tom Boonen vraagt zijn moeder Agnes om meer begrip en respect voor haar zoon. "Als ouders heb je van nature het instinct om je kinderen in bescherming te nemen", zegt ze.

    "Bij Tom zijn twee armen niet genoeg. Je kan je als mens wapenen tegen allerlei zaken, maar als ze aan je kinderen zitten, ben je machteloos. Daarom wil ik in deze open brief om begrip vragen. Tom heeft een fout gemaakt waar hij nu zwaar voor boet. Geeft deze fout het recht om hem te gebruiken als schietschijf voor al die explosieve woorden en meningen?", vraagt de moeder van Boonen zich af.


    Orkaan
    "Hij heeft nu om professionele hulp gevraagd en het is een vechter. Geef hem daarom de ruimte om in alle rust verder te gaan. Ik weet wel dat hoge bomen veel wind vangen, maar hier is al sprake van een echte orkaan. We hebben altijd alles over ons heen laten gaan. Met de kracht en liefde van ons gezin en familie hebben we al vele stormen getrotseerd, maar laat het a.u.b menselijk blijven. Met verdriet en onmacht proberen we dit nu ook weer samen te dragen, maar de strijd is oneerlijk", klinkt het verder.

    Spiegel
    "Als moeder vraag ik om achter dit negatief verhaal een spiegel te houden en in de weerkaatsing zul je dan die andere 364 dagen zien dat hij er was om ons op een voorbeeldige manier te plezieren en onvergetelijke dagen te bezorgen. Leg deze dagen in de balans met die ene negatieve uitschuiver en geef hem de kans en steun die op dit moment broodnodig is. Dan wordt de wereld, waar het gemakkelijker is om atomen te splitsen dan vooroordelen weg te werken, voor Tom, Lore en de familie weer leefbaar en rustig. Zo krijgen we ruimte om de moedeloosheid en droefheid achter ons te laten en kunnen we verder met ons leven", besluit mama Boonen. (belga/lpb)

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De week van de goeiedag
    Tussen 18 en 25 mei loopt in heel Vlaanderen de tweede editie van "De week van de goeiedag".

    Vorig jaar haalde dit initiatief zelfs de wereldpers. Verenigingen, scholen, buurten en straten nemen initiatieven om elkaar gewoon even te groeten. Vlamingen zijn daar niet sterk in. Onze buurlanden doen beter.

    Onderzoek toont nochtans aan dat een eenvoudig teken van herkenning veel gevoelens van angst en onveiligheid wegneemt. Via de verschillende bladen van Klasse werd de oproep ondertussen al meer dan één miljoen keer verspreid. Klasse looft ook twee prijzen uit.

    Er gaat 500 euro naar een originele actie rond goeiedag zeggen. Die actie kunnen scholen tot 14 mei posten op www.klasse.be. Bovendien loopt er tussen 18 en 25 mei een onbekend jurylid op straat met 500 euro op zak voor de eerste mens die goeiedag zegt. Het precieze uur, de precieze straat en postcode worden geloot. Maar ook wie niet wint, heeft prijs.

    Meestal krijg je immers ook een goeiedag terug. Goeiedag zeggen werkt aanstekelijk. Met een ouderwetse kettingbrief kunnen scholen, ouder-verenigingen of leerlingenraden de kettinggroet in gang zetten. Met de slogan "Een goeiedag nog. Wuif je even terug" op de autokaart laat je zien dat je meedoet met de actie en nodig je de andere weggebruikers uit om dat ook te doen.
    Dowload de autokaart


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Trend: slunch, stevig vieruurtje voor partymensen
     

    Hippe fuifbeesten doen al lang niet meer aan brunchen. Wil je echt trendy zijn, dan plan je op zondag om 5 uur in de namiddag een slunch, een gezonde maaltijd tussen lunch en avondmaal.

    Uitslapen en op tijd in bed
    De slunch is een samentrekking van lunch en supper en is helemaal hip. Zeker bij twintigers die op zaterdagavond graag een stapje in de wereld zetten en zondag lekker lang slapen. Het is een heel casual maaltijd, een ideaal moment om de week gezellig af te sluiten met vrienden. Twintigers bestrijden er het deprimerende gevoel van een zondagavond en het begin van een nieuwe werk mee.

    Kleine hapjes
    De slunch start rond 5 uur in de namiddag: zo kan je lekker lang uitslapen maar ook 's avonds op tijd in je bed kruipen om maandag fris op het werk te verschijnen. Er zijn twee mogelijkheden om te slunchen: ofwel maak je er een buffet van, ofwel bereid je verschillende kleine hapjes die je achter elkaar serveert. De bedoeling is je gasten van veel verschillende dingen te laten proeven, met tien tot vijftien verschillende mogelijkheden zit je goed.

    Gezond
    Je kunt variëren in soorten gerechten, je mag zowel warme en koud recepten serveren, eindigen doe je natuurlijk met een reeks kleine dessertjes. Een ander belangrijk aspect van de slunch is gezonde gerechten. Denk aan koude soepjes, veel fruit en salades. Wat dranken betreft serveer je thee, vruchtensappen en hippe, ongewone wijnen. In trendy steden als New York en Parijs kun je al in restaurants terecht voor de trend, in België zul je de slunch nog even zelf moeten serveren.

    >> Reageer (0)
    11-05-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen."Dagcrème met vingers aanbrengen is gevaarlijk"

    Door voortdurend je vingers in dagcrème te stoppen, verhoog je je risico op een huidinfectie.

    Dit kan volgens de experts de reden zijn waarom je maar niet van je huidproblemen af raakt. Daarom raden ze aan enkel nog een verpakking met pompverdeler aan te schaffen.

    Jezelf infecteren
    "Elke keer als je met je vingers in je dagcrème zit, voeg je bacterieën als staphylococcus aureus toe aan je crème. Deze zijn op zich niet zo gevaarlijk, maar de meeste ingrediënten van cosmetica zijn een goede voedingsbodem voor microben, zeker als je ze warm bewaart. Zo kunnen deze microben wel schadelijk worden", aldus dermatologe Susan Mayou. "Elke keer je dus dagcrème aanbrengt, loop je dus risico op een huidinfectie. We merkten dit voor het eerst bij patiënten met exczeem die meerdere keren per deag een crème op hun huid moeten aanbrengen. Ze infecteerden zichzelf voortdurend, daarom hebben de crèmes voor deze patiënten vaak een verpakking met verdeelpompje."

    Werking tegengaan
    Specialisten zeggen dat als je een ooginfectie opliep, je altijd je make-up moet wegsmijten om infecties in de toekomst te vermijden. Ook als je ontdekt dat je steeds puistjes of uitslag krijgt, moet je al je beautyspullen wegsmijten. Maar daarnaast verstoren bacteriën de werking van de crème, ze kunnen de ph-waarde ervan aantasten. En bepaalde ingrediënten werken alleen bij een specifieke zuurtegraad. De experte Kate Somerville was zo bezorgd over deze problemen bij cosmetica dat ze haar eigen lijn van producten op de markt bracht. Ze besteedde extra aandacht aan de inhoud en de verpakking van haar crèmes om dit soort problemen te voorkomen. "Ik ben zelf schoonheidsspecialiste, dus ik begrijp het belang van hygiëne goed. Ik wilde mijn klanten verzekeren van een goed product, onafhankelijk van de omstandigheden."

    Minder bewaarmiddelen
    De verpakking van haar crèmes hebben een luchtdichte pompverdeler. "Dit beschermt producten tegen bacteriële besmetting, maar ook tegen oxidatie, wat het product minder efficiënt kan maken. Daardoor moeten er minder bewaarmiddelen gebruikt worden in de crème en dit komt je huid alleen maar ten goede", aldus Somerville. (ep)

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ouders blind voor gewichtsproblemen van kind
    Zeven op de tien ouders van kinderen met overgewicht wil of kan niet toegeven dat hun kind een probleem heeft. Dat blijkt uit recent Brits onderzoek. Velen onderschatten ook de gevolgen van obesitas bij kinderen.

    Problemen herkennen
    Professor Angela Jones woog en mat meer dan 600 kinderen tussen zes en acht jaar. Vervolgens vroeg ze de ouders hoe ze het gewicht van hun kind ervoeren. Bijna 70 procent van degenen met dikke kinderen zei dat hun oogappel normaal was. Een van de ouders gaf als excuus: "Het is maar babyvet. Vaak hebben kinderen plots een groeispurt en zijn ze terug mager." Een andere zei dat het moeilijk is om te bepalen over kind overgewicht heeft omdat jongeren door zoveel fasen gaan.

    Preventie
    Ongeveer een derde van de Britse kinderen is te zwaar voor zijn lengte, waardoor ze meer risico op kanker, hartziekten en diabetes in hun latere leven hebben. De onderzoekers zeggen dat om het obesitasprobleem te stoppen ouders het verschil moeten kunnen zien tussen een gezond gewicht en obesitas. Ze spelen namelijk een belangrijke rol voor kinderen wat eetgewoonten en lichaamsbeweging betreft.

    Geen actie
    Een ander Nederlands onderzoek toonde aan dat moeders van kinderen tussen drie en vijf jaar zich slechts heel zelden realiseren wanneer hun kind een gewichtsprobleem had. Daarom maken ze zich geen zorgen en ondernemen ze niets. "Mensen hebben tegenwoordig een verkeerde perceptie van gewicht. Een hele generatie van kinderen weegt te veel, daardoor lijkt te dik zijn normaal. 25 procent van de zes- tot achtjarigen kampen met overgewicht en het probleem moet al in de kleuterklas aangepakt worden", besluiten de onderzoekers. (ep)

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Shoppers maken betere keuze na korte afleiding

    Een kleine afleiding maakt dat je betere beslissingen maakt.

    Dat geldt ook, en misschien wel vooral, bij het shoppen. Daarmee wordt de aloude wijsheid 'eerst kijken, dan kopen' een echte waarheid, zo bleek uit een onderzoek aan de universiteit van Tilburg.

    Foute overwegingen
    Maar pas op: een kort moment (enkele minuten) van afleiding werkt beter dan het spreekwoordelijke nachtje slaap. Volgens de Telegraaf nemen net verkeerde beslissingen of stellen we beslissingen lang uit als we er te lang over nadenken. We overwegen dan vooral producteigenschappen die er niet toe doen. Wie maar kort onderbroken wordt in het keuzeproces kan wél de goede en slechte kanten van een product onderscheiden.

    Geheugen
    Dat komt door de werking van ons geheugen. Mensen vormen zich spontaan een voorstelling in hun geheugen na het zien van een product. Een korte afleiding zorgt dat we alleen algemene informatie over een product kunnen oproepen uit het geheugen. Dit maakt een keuze veel gemakkelijker dan wanneer we specifieke eigenschappen vane en product moeten afwegen. (edp)

    >> Reageer (0)


     Eigen hoekje

    't Blogkrantje

    Place2beyvette

    Yvi magazine

    Yvi pagina

    Intro

    Medium 4 you


    "Uit Kuurne"

    Centrumschool

     

    Go santiago


    Mordekoi

    Marc van Roosje




    "Vrije tijd"

    Motel-Saint-Michel

    Le CLos domange
    (Igé)


    Het boerderijleven
    voor kinderen

    Warandehof

    Pieterkenshoeve

    Reutelhoeve

    't Klein Gerigt

    Wilgenhof

    Populierenhoeve

    Schraevenacker

    Klein Burkelhof

    Hof de Abeeleboom

    De Bouwhoeve

    Predikerhof
     
    Jos theys boerderij

    Hageland

    Wambashoeve


    Het Weidehof

    "Franse streken"

    Vakantiestreken in frankrijk

    1/Savoie mont blanc maurienne

    2/Aube en champagne

    3/Ardeche

    4/Aubergne

    5/ De Jura

    Archief per maand
  • 12-2024
  • 09-2019
  • 05-2019
  • 03-2019
  • 02-2019
  • 12-2018
  • 09-2018
  • 01-2018
  • 12-2017
  • 11-2017
  • 10-2017
  • 04-2017
  • 01-2017
  • 12-2016
  • 07-2011
  • 06-2011
  • 05-2011
  • 04-2011
  • 03-2011
  • 02-2011
  • 01-2011
  • 12-2010
  • 11-2010
  • 10-2010
  • 09-2010
  • 08-2010
  • 07-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 04-2010
  • 03-2010
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 12-2009
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 09-2009
  • 08-2009
  • 07-2009
  • 06-2009
  • 05-2009
  • 04-2009
  • 03-2009
  • 02-2009
  • 01-2009
  • 12-2008
  • 11-2008
  • 10-2008
  • 09-2008
  • 08-2008
  • 07-2008
  • 06-2008
  • 05-2008
  • 04-2008
  • 03-2008
  • 02-2008
  • 01-2008
  • 12-2007
  • 11-2007
  • 10-2007
  • 09-2007
  • 08-2007
  • 07-2007
  • 06-2007
  • 05-2007
  • 04-2007
  • 03-2007
  • 02-2007
  • 01-2007
  • 12-2006
  • 11-2006
  • 10-2006
  • 09-2006
  • 08-2006
  • 07-2006
  • 06-2006
  • 05-2006
  • 04-2006
  • 03-2006
  • 02-2006
  • 01-2006
  • 12-2005
  • 11-2005
  • 09-2005
  • 07-2005
  • 01-2005
  • 01-2004
  • 01-2003


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs