Om 13 uur was het al een drukte op de parking voor de molen van Damme. De verhalen al ene straffer dan de andere qua voorbereiding voor de grote tocht. Er was zelfs ene bij die er af en toe s nachts wakker van werd.
Enkel vrouwen waren meegekomen om eventueel Sluis te bezoeken.
Langzaam was onze groep volledig op één na maar die had Wim op de hoogte gebracht. Wim is er altijd om ons uit te zwaaien. We hopen allemaal dat hij toch eens met zijn fiets afkomt. Na een korte uitleg waren we vertrokken.
Al vlug zat de snelheid goed. Na 10 km een eerste lekke band. Technieker van dienst Willy had dit vlug verholpen. De eerst foto werd ook genomen. Enkele kilometers verder opnieuw dezelfde wielertoerist lek. Wellicht stond hij niet mooi genoeg op de foto. Een probleempje werd vastgesteld aan de remblokken, met het gepast sleuteltje werd dit euvel ook vlug in orde gebracht. De snelheid minderde echter niet.
Even later vond een ander dat hij ook wel even op de foto mocht en reed ook lek.
Na 70 km bereikten we opnieuw Damme en een paar dachten dat het er op zat maar een tochtje naar De Syphon was nog een extraatje.
Hier en daar hoorden we al dat de snelheid iets te hoog lag.
Bij aankomst in Damme werden we door Joël onthaald op verschillende versnaperingen van zijn favoriet beenhouwer. Heb er vlug een foto van genomen want de bordjes werden vlug aangevallen. Een viertal vrienden moesten nog een zestigtal km terug naar huis met de fiets. Proficiat voor deze prestatie.
Nog wat na keuvelen en afspraak voor de volgend oefenrit.
Besluit van ondergetekende als we aan die snelheid naar Lourdes rijden zullen we een dag te vroeg aankomen.