Vandaag staat de rit van de gouverneur in Zulte op de kalender van de brigandsbikers, aangezien Zulte maar 6 km is van bij mij thuis heb ik besloten om met de bike naar ginder te trekken, het is een stralend bikeweertje dus ik kan eindelijk nog eens in zomeroutfit rijden, ik stop voor alle zekerheid wel mijn trui met lange mouwen ook in mijn rugzakje. Om 13h00 vertrek ik dan richting Zulte, ik houd er een stevig tempootje op aan en ben dan ook spoedig in Zulte, terwijl ik de fiets op slot leg komen ook Tom D., Tim en Wim T. aan ook zij zijn met de bike, we gaan ons alvast inschrijven, en ondertussen komen ook Frederik, Thomas en Jaske aan, ook zij zijn rechtstreeks naar Zulte afgezakt, we besluiten nog te wachten op de mannen die onderweg zijn vanuit den avi, even later komen ook deze aan waaronder Anneke, Marino, Dominique V. en Stijn, als ook zij ingeschreven zijn gaan we van start.
We blijven in het begin allemaal samen, we zijn echter nog geen 2 km verder of het noodlot slaat al toe, als we een kleine wegel uitkomen waar geen bordje gevaar staat, kan Jaske een fietster die hem kruist niet meer ontwijken, Jaske kan zich nog rechthouden en heeft nog alles geprobeerd om valpartijen te voorkomen maar dit mocht niet baten de vrouw komt pardoes op de straatstenen terecht, we zijn allemaal geschrokken en stoppen dan natuurlijk ook allemaal, de vrouw kan blijkbaar niet recht en op een stoel dragen we ze naar het huis waarnaar ze op weg was, daar besluiten we de 100 maar op te bellen voor alle zekerheid, ondertussen komt ook Dr. Jan ons vervoegen en kijkt even naar de vrouw, hij denkt aan een verzwikte enkel, de 100 is snel terplaatse en ze nemen het vrouwke mee, Marino en Jaske besluiten de rit te staken en alles te regelen voor de verzekering enzo, de rest rijdt aangeslagen door dit spijtige voorval verder, we rijden richting Olsene kasteel waar we net als vorig jaar door de prachtige kasteeltuinen mogen rijden, kort na deze passage moest ik vorig jaar de kopgroep lossen, ik besluit het dit jaar anders te doen, en na het kasteelpark trek ik het tempo de hoogte in samen met
Dr. Jan, nu gaat het richting Machelen waar we op amper 100 meter van mijn schoonthuis passeren, de off-road die we krijgen ligt er zeer goed bij geen spatje modder en ik besluit het gas nog wat meer open te zetten, en ik merk dat ook Jan moet lossen, de beentjes voelen echt goed, wat een verschil met vorig jaar, nu gaat het via Petegem-Deinze richting Kruishoutem, vanaf hier is de toer totaal anders dan vorig jaar want toen werd er niet richting Kruishoutem getrokken, Via de marolle trekken we richting de zandvlooi en kort hierna krijgen we een eerste stukje lozer-bos onder de wielen, aan de Vlaamse leeuw mogen we opnieuw een stukje in lozer-bos, de stukjes zijn kort maar we hebben ze toch gehad hé, en zo gaat het verder naar de surfvijver waar na 28 km de bevoorrading plaatsvindt.
De bevoorrading is meer dan ok, alles is er voor handen, na de innerlijke mens wat versterkt te hebben trek ik nog steeds solo verder, en het 2e deel is het zwaarste, constant tegenwind en een glooiend landschap, via Huise gaat het nu richting Wortegem-Petegem, en vanaf hier begint mijn licht stilaan uit te doven, we trekken nu richting Nokere en als ik eens onder de arm kijk merk ik dat Jan mij in zijn vizier heeft, ik probeer nog alles maar tevergeefs ik kan hem niet meer afhouden, als hij bij mij komt blijf ik er nog wat bij maar moet dan op mijn beurt lossen, mijn beste pijlen zijn verschoten, nu gaat het richting Waregem, het beste is eraf maar ik blijf tegen de wind in beuken, en op zon 5 km van het einde krijg ik ook het gezelschap van Wim en Tim, Ik ga nog mee met hen naar de oude spoorwegbedding, maar als ze halfweg de spoorwegbedding nog eens stevig hen registers opentrekken moet ik passen en ook hen laten gaan, maar ontgoocheld ben ik niet, want Wim en Tim hadden gezegd dat stevig hadden moeten rijden om het gat te dichten, na de spoorwegbedding gaat het terug richting Zulte waar de rest al aangekomen is, de meesten hebben voor de 45 km gekozen, en Tom heeft ook moeten inkorten wegens problemen met de voorvork, al bij al ben ik tevreden want ik ben zeer kort na Wim en Tim aangekomen en die mannen hen niveau ligt toch een stuk hoger dan het mijne, bij aankomst had ik 67 km op de teller, 6 km van mij thuis naar Zulte en 61 km van de rit.
We houden nog nen korten aprés en trekken daarna allen met de bike terug huiswaarts, waar ik aankwam met 73 km op de teller.
In het 1e deel van de tocht zat nogal veel road, het 2e deel was echter prachtig met het glooiende landschap van Kruishoutem en omstreken, al een hele verbetering tegenover vorig jaar vind ik persoonlijk.