Surfing USA
Inhoud blog
  • The Big Apple: The Final Cut
  • The Big Apple: The Sequel
  • The Big Apple: the first bite!
  • Fasten seat belts
  • Geef ons heden…..

    Zoeken in blog


    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     


    agenda

    Belangrijke data in mijn agenda 7 augustus : vertrek USA


    Onze trip door California
    25-08-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Geef ons heden…..
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Wakker worden in Caesar’s Palace verschilt niet zoveel van ergens anders wakker worden, erna worden  de verschillen duidelijk.   Na het ontbijt  gaan wel snel nog even naar het zwembad. We gaan liggen aan de Temple Pool en kijken rond. Handdoek nodig ? Gewoon even afhalen. Drankje nodig ? Gewoon langbenige blondines wenken, bestellen (en betalen). Snackje nodig ? Gewoon even langslopen bij “Snackus Maximus”, een echt voorbeeld van keukenlatijn dus. Zonnecreme nodig ? Gewoon blijven liggen, de Amerikanen die naast ons liggen sprayen zichzelf vanop afstand overvloedig in, in de namiddag ruik ik nog sterker naar kokos dan een gemiddelde kokosnoot.   Meer luxe nodig ? Gewoon een XXL –zonnebed huren voor slechts 275$ per dag, drankjes inbegrepen. Meer privacy nodig ? Gewoon een paviljoentje met tv (!) huren. Ook aan het zwembad rolt het geld.  

    Om 11 uur checken we uit en beginnen we aan het langste traject van de terugreis : Las Vegas – Los  Angeles,  een rit van 450 km . Voor de lunch twijfelen we tussen zelf eten kopen in de supermarkt of McDonalds. Ge –Mc  haalt het van smaak.  Al heel snel tijdens onze reis bleek dat het niet zo eenvoudig is om lekker brood te vinden. Er zijn bakkerijen die heerlijk gebak en koffiekoeken verkopen maar geen brood “we don’t do bread , sir”. Het brood uit de supermarkt is verpakt, dik gesneden en smakeloos, of nee, ’t smaakt zoet en klef. Bij bruin of volkoren brood is er enkel een kleurverschil, geen smaakverschil. Het ergste brood is het Sourdoughbrood, dat is naast klef ook nog zuur is.   

    Onderweg maken we nog een tussenstop bij een Outlet Centre. Het zal duwen worden om onze valiezen dicht te krijgen…. Om 20.30 komen we aan in het enige tegenvallende hotel van de reis, Homewood Suites in Agoura Hills, Los Angeles. Wij dachten bij “Hills” aan een rustige, bosrijke omgeving en hadden niet verwacht dat er een drukke snelweg voor de deur zou liggen. ’t Is maar voor één slapeloze ( voor mij toch) nacht. Morgen vliegen we naar New York, onze revolvers zijn geladen.

    25-08-2012, 17:56 geschreven door Twister  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 2/5 - (3 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.What happens in Vegas, stays in Vegas
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    We nemen afscheid van ons tijdelijke thuis in Kanab want de volgende twee dagen besteden we aan de terugkeer naar Los Angeles.  Voor we vertrekken brengen we een bezoek aan het Best Friends Sanctuary ofwel het dierenasiel van Kanab. Vreemd idee misschien maar iedereen uit de buurt had het ons aangeraden.  Ik hen nog nooit een asiel bezocht in België maar ik kan er mij wel iets bij voorstellen en die voorstelling is niet erg positief. We schrijven in op een tour  en worden samen met nog 5 andere bezoekers rondgeleid. Best Friends ligt in Angel Canyon, een natuurgebied van ongeveer  60.000 hectaren.  We bezoeken een huis in “Dogtown” en worden we voorgesteld aan Honey Bear die volgens de mensen van BF nood heeft aan “positieve ervaringen met vreemde mensen”. Iedereen uit de groep aait en knuffelt Honey Bear die zichtbaar geniet, dan worden wij uitgebreid bedankt – ik wou bijna schrijven geknuffeld -  voor onze medewerking ! Wie een dier wil adopteren krijgt een “criminal background check” en krijgt gedurende 6 maanden begeleiding van BF, wie niet voldoet met het dier terugbrengen. Dat Amerikanen gek zijn van dieren wisten we al, maar zo gek, nee dat konden we niet denken.

     In de namiddag rijden we 350 km terug naar Las Vegas. Luxe voor de dieren in de voormiddag, ook luxe voor ons in de namiddag onder de vorm van een kamer in Caesar’s Palace. We passen de “20$ trick” toe : een standaardkamer (met extra internetkorting) reserveren en  dan bij het inchecken een briefje van 20$ tussen de creditkaart en de identiteitskaart naar de baliebediende schuiven en vragen “do you have any complimentary upgrades ?”.  De dame achter de balie kijkt even en zegt “I’ll see what I can do for you ….” . We krijgen een luxekamer in de Augustustower met jacuzzi, marmeren badkamer en zicht op “The Strip”. Yes, missie geslaagd ! Caesar’s Palace is reuzegroot, de weg van de parking naar de kamer neemt 14 minuten in beslag : langs de slotmachines, voorbij een restaurant, langs de pokertafels, voorbij een bar, voorbij de receptie, er lijkt geen einde aan te komen . Voor wie er aan zou twijfelen, de slotmachines en de pokertafels zijn drukbezet op alle tijdstippen van de dag. Vanuit onze kamer hebben we uitzicht op de vijver van Bellagio waar iedere 15 minuten een fonteinenshow op muziek is. We bekijken er een aantal buiten aan de vijver maar schuiven daarna de zeteltjes voor ons raam en genieten vanuit onze kamer.

     Tijdens het inchecken durfden we toch niet vragen “did Caesar really live here ?” (cfr de film  “The Hangover”) maar we zijn er zeker van dat hij het hier ook leuk zou vinden.     

    25-08-2012, 09:03 geschreven door Twister  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (2 Stemmen)
    23-08-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.It’s a hell of a place …..
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Onder het motto “save the best for last” hebben we vandaag Bryce National Park op de agenda gezet. Maar ramp, o ramp, als we ’s morgens wakker worden regent het.  We laden toch alles in onze Chevy en vertrekken richting Bryce. Onderweg rijden we langs naamloze dorpjes, nauwelijks  een straat groot.  Het lijkt wel of de huizen er lukraak neergepoot zijn, sommige dicht bij elkaar aan de rand van de weg, andere helemaal alleen op grote afstand van de highway. Zonder uitzondering zijn ze allemaal rommeling, klein en slecht onderhouden.  Het lijkt erop dat de mensen hier weinig belang hechten aan “ne properen hof” want als er dan al eens een huis is dat er beter uitziet dan staat er toch nog een trailer of mobilhome in ’t zicht. Blijkbaar kunnen de mensen ook moeilijk afstand nemen van hun auto’s want vier of vijf autowrakken in de tuin is geen uitzondering. Rare jongens die Amerikanen.

    Als we in Bryce aankomen regent het nog steeds dus de eerste hoodoo’s – rotsformaties typisch voor Bryce -zien we onscherp door de regen. Gelukkig trekken de regenbuien weg en rond 12 uur breekt de zon door. Wat een verschil . Dan pas zien we het landschap zoals het moet zijn : grillige rode, oranje en gelige rotspunten in een uitgestrekte canyon.  Bij de eerste aanblik  zie je enkel de grillige rotskolommen als je langer blijft kijken dan lijkt het op een sprookjesstad met paleizen, kerken en huizen met grote schoorstenen.  We maken een wandeling door een bos met bristlecone pines aan de rand van de rotskloof. Die brislecone pines zijn eeuwenoude dennen met prachtig verweerde stammen. We zijn onder de indruk maar hoe mooi het landschap ook is, we merken duidelijk dat we gewend  - en verwend - raken aan zoveel natuurpracht op één week. Blijkbaar was Ebenezer Bryce - de mormoonse settler naar wie de kloof genoemd werd – zelfs helemaal niet onder de indruk van zijn woonplaats want hij zou over Bryce gezegd hebben “It’s a hell of a place to lose a cow”.

    23-08-2012, 06:20 geschreven door Twister  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (3 Stemmen)
    22-08-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Going Native
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Vandaag begeven we ons  op Indianengrondgebied. In de streek waar we verblijven hebben verschillende indianenstammen (onvruchtbare) grond gekregen,  de bekende Indianenreservaten.  Na eeuwen van ontbering en armoede stellen de Indianen nu hun natuurpracht tegen grof geld open voor toerisme. Antelope canyon, een ondergrondse canyon, is daar een voorbeeld van.  We schuiven aan om een Navajo permit en een toegangsticket te kopen, alles bij elkaar 26$ per persoon.  Bovengronds is er weinig te zien, fijn oranje woestijnzand met hier en daar een bolvormig struikje. Gevoelige zielen kunnen nog omkeren als we even halt houden bij een gedenkteken voor de 11 toeristen die hier in 1997 omgekomen zijn tijdens een flash flood. Yip, we zitten weer in flash flood gebied. Onze gids Jake – zijn Indianennaam komen we niet te weten maar suggesties als Easy-moneyman of No talk -dollarman zouden niet misstaan – brengt ons tot aan een nauwe scheur in de bodem en gebaart dat we naar beneden moeten gaan. We hebben nauwelijks plaats om voetje voor voetje door de smalle rotsopening te schuifelen. Gelukkig is de bovenkant iets breder, maar wie nog geen claustrofobie heeft, kan het hier makkelijk krijgen. Misschien is het omdat we nog niet gegeten hebben, maar ik proef ook het droge woestijnzand. Wat we te zien krijgen is fantastisch, nauwe kronkelende gangen tussen  metershoge, grillige oranje rotswanden. Omdat het licht slechts door een smalle spleet bovenaan naar binnen valt doet het geheel een beetje sprookjesachtig aan.  Na een uurtje kronkelen en schuifelen keren we bovengronds terug door de hete woestijn. Jake is dan al richting ticketloket weggeslopen, tippi’s Indianen ?

    Genoeg stof voor vandaag, tijd voor water. Dat vinden we in de vorm van een reuzengroot meer, Lake Powell. Maximiliaan en Patrick huren een kayak  voor 2 uur en peddelen naar het deel van Antelope Canyon dat aan het meer grenst.  Als ze een naderende regenbui met bliksem en harde wind dichterbij zien komen vrezen ze nog even voor een nieuw canyon avontuur maar de storm blijft gelukkig op veilige afstand.  Matthias en ik vullen de 2 uur met flaneren langs het jachthaventje,  een praatje maken met enkele vriendelijke Amerikanen en pootje baden.   

    22-08-2012, 07:46 geschreven door Twister  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    21-08-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Of men and mountains…….
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    We staan iets vroeger op dan anders want vandaag willen we de Grand Canyon bezoeken. De North Rim wel te verstaan want hoewel de South Rim in vogelvlucht maar 17 km verder is moet je er 200 mijl voor rondrijden.  Om dezelfde canyon te zien natuurlijk.  Het landschap rond de canyon is verrassend groen, heel veel sparren en andere naaldbomen, enorme weilanden, zelfs hier en daar wilde bloemen.  De canyon zelf is indrukwekkend, zowel wat betreft de diepte als wat betreft de wijdsheid. Je kan met gemak de andere kant zien (17 km verderop) en het achtergelegen indianenreservaat. We wandelen enkele kleinere trails want de dikke teen van Matthias moet nog met zachtheid, zalf en ijs behandeld worden.  Ieder “vista point” levert fraaie vergezichten op,  we krijgen er maar niet genoeg van.  Op het laatste uitkijkpunt krijgen we eindelijk de Coloradorivier te zien die al dit moois door de eeuwen heen gemaakt heeft.  We verwachten een brede, blauwe, indrukwekkende stroom maar van boven op de Rim zien we een bruine meanderende modderrivier.   Ook hier hebben stille waters diepe (af)gronden.

    M&M zijn onder de indruk van de Park Rangers, ze zien er ook wel cool uit in hun uniform en hun beige hoed. We zijn wel verbaasd dat ze niet alleen een taser maar ook een revolver dragen.  Voor wie zouden ze het meest bang zijn, voor wildlife of voor toeristen ? Matthias wil absoluut met een ranger op de foto,  ’t zijn vriendelijke kerels dus ook daar maken ze graag tijd voor. Ze - Matthias en de ranger - staan er allebei heel trots op.

    Tijdens de hele reis al worden we regelmatig aangesproken door Amerikanen. Ze vragen hoe het met ons gaat en waar we vandaan komen. Dan zijn er twee scenario’s : ofwel zeggen ze dat het leuk is dat we op reis komen naar de USA en hopen ze dat we het hier leuk vinden, ofwel komt een deel onverwerkte geschiedenis boven ….. en da’s heel wat erger. Als ze ons Nederlands horen praten, vragen ze of we Duits spreken of ze beginnen gewoon in ’t Duits ! Echt waar. Vandaag had ik er weer een aan m’n been. We vragen of de Trail de moeite waard is en hij zegt “ Sprechen Sie auch Deutsch”.  Nee dus, maar Nederlands lijkt er wel op. Dan zegt hij dat hij 5 talen spreekt – ik ben niet onder de indruk maar doe alsof - en hij zegt  “if the Nazi’s were still there, you would speak German” lacht even en zegt tenslotte “no, you’re too young”. Deze keer ben ik wel onder de indruk van zoveel onbeschoftheid.                                                                                                                                                   Ook de anderen toeristen zijn soms de moeite waard, dat de Japanners steevast een lange broek dragen en een parasol meenemen daar wennen we wel aan, dat de Chinezen alles mooier vinden door  hun cameralens is ook geweten, maar vandaag schrok ik toch toen een Afrikaanse vrouw met mij en Matthias op de foto wou…. Ik heb net zo trots gekeken als die ranger.  We reizen om te leren.

    21-08-2012, 07:12 geschreven door Twister  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (5 Stemmen)
    20-08-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Like a lion in Zion
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    We vertrekken vandaag naar Zion, een kleiner natuurpark in de buurt van Kanab. De rode rotsen die in Kanab op de achtergrond aanwezig zijn,  spelen in Zion de hoofdrol . We rijden de 50 km zonder te veel op TomTom te vertrouwen want hij wil ons constant naar de andere ingang sturen een slordige 70 km verderop. Niet dus.  Voor we het park bereiken zijn we al een paar keer gestopt want de rotsen zijn ook hier weer de moeite waard om van dichtbij te bekijken en te fotograferen . De zon schijnt weer  volop, maar na Death Valley zijn we meer gewoon dan de 30 °C van vandaag.

     Omdat Zion een klein park is moet je gebruik maken van de shuttle-bussen . We rijden mee tot aan de laatste stop “Temple of Shinawawa” van waaruit we de Riverside Trail en The Narrows willen wandelen. Bij de Riverside Trail wandel je nog braafjes naast het bergriviertje maar na de korte klim naar boven zijn we klaar voor het serieuze werk : The Narrows. Hier wandel je echt in de canyon tussen rotswanden van enkele honderden meters hoog. Hoe verder je de canyon in wandelt, hoe smaller -vandaar “The Narrows”- de canyon wordt. Klein detail, je wandelt in de rivier, aanvankelijk enkeldiep maar al gauw op sommige plaatsen  kniediep en meer. De bodem van de rivier is bedekt met kleine en grote keien die je niet kan zien liggen want het water is lichtbruin. We zijn klaar voor het avontuur.  In het begin is het even wennen want je moet vertrouwen op het gevoel in je voeten en je evenwicht maar na een tijdje lukt het aardig. M&M vinden het fantastisch en lopen steeds voorop. Ik wandel trager om te kunnen genieten van het unieke uitzicht en Patrick stopt af en toe om foto’s te maken.  Dan is er opeens paniek, vlak voor Maximiliaan is er een vrouw uitgeweken naar de rand van de rotsen en blijkbaar  is het water daar dieper. Ik zie ze kopje onder gaan, weer boven komen en een man in de buurt ook kopje onder duwen….  Ze komen allebei spartelend en in paniek naar boven. Gelukkig is er nog een stevige Amerikaan in de buurt die koelbloedig genoeg is om ze één voor één in het ondiepe water te trekken. We stonden er bij en keken er naar niet goed wetend of het nu gespeeld was of niet, maar als we de vrouw, helemaal overstuur, zien staan beseffen we dat we in The Narrows zijn en niet in Hollywood. Of Bollywood want later blijkt dat de vrouw uit India komt en niet kan zwemmen. De rust keert terug en we ploeteren verder. Omdat we tijdens de tocht maar een heel klein beetje van de lucht zien merken we niet dat de zon verdwenen is en dat er dikke wolken boven de canyon hangen.  Als we in de verte een paar donderslagen horen, slaat  de sfeer in de canyon om. Iedereen kent het gevaar van flash floods, plotse water -en modderstromen die een kalm bergriviertje in een kolkende watermassa  doen veranderen. M&M hebben al vaak naar de survivalexpert Bear Grills gekeken en twijfelen niet langer : we moeten nu omkeren om zo snel mogelijk uit de rivier te zijn.  De meeste mensen beginnen in looppas aan de terugtocht. Tot overmaat van ramp begint het ook nog te regenen, na enkele minuten zijn we van onder tot boven doorweekt. Tijdens de heenreis kwam ik niet echt snel vooruit, maar tijdens de terugtocht kan ik het tempo van Patrick volgen. Wat een paar regendruppels en wat gedonder met een mens kunnen doen…..  . We bereiken nat en bijna heelhuids het beginpunt. Die “bijna” is van toepassing op Matthias want hij heeft zijn teen verstuikt tussen de keien. De chauffeur van de shuttle-bus  die ons terugbrengt is een onvervalste positivo, als we uitstappen zegt hij : “You have seen something very rare in Zion : rain !” De regen zorgt er ook voor dat we op de terugrit enkele mooie watervallen van de rotsen zien stromen.  Moe en nat rijden we terug naar ons huisje in Kanab, Zion was absoluut de moeite waard !

    20-08-2012, 07:39 geschreven door Twister  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 2/5 - (5 Stemmen)
    19-08-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.A home away from home
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Vandaag vertrekken we vanuit Vegas en rijden naar Kanab, een stadJE van waaruit we de volgende dagen verschillende natuurparken zullen bezoeken. We doorkruisen Vegas en zien de luxe van de binnenstad geleidelijk afnemen, helemaal aan de buitenkant van de stad ligt de State Prison. From hero to zero....
    Onderweg zien we de gelige woestijn langzaam veranderen in een groener landschap met rode rotsen. De cowboy met paard zie je er in gedachte vanzelf bij. Die specifieke rode rotsen van Kanab hebben in heel wat westerns voor het decor gezorgd.
     Bij Amerikanen is Kanab gekend voor het Best Friends Sanctuary, een megagroot dierenasiel waar mensen uit heel Amerika naartoe komen om vrijwilligerswerk te doen of een dier te adopteren. Ook bij de hotels in de buurt zijn dieren welkom.Wij huren hier een huisje in een nieuwbouwwijk, lekker veel plaats en een verademing na de vele hotels en het "vier op één rij" slapen. We voelen ons direct thuis. Boven lijkt het wel een doolhof, er zijn deuren naar de 3 slaapkamers, maar ook naar de dressings en badkamer. In de keuken vallen vooral de XL-koelkast, het XL-kookvuur en de XL-microwave op. Big, bigger, biggest.
    Als echte locals roosteren we 's avonds steaks op de BBQ. Yummie. Het flesje wijn voor erbij halen we in de liquor store want in heel Utah mag geen alcohol verkocht worden in de supermarkten. Bovendien wordt het verkocht in een bruine zak zodat je op straat zeker niet kan zien dat je met alcohol rondloopt.
    Morgen gaan we Zion bezoeken. 

    19-08-2012, 17:23 geschreven door Twister  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    18-08-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Lazy in Las Vegas
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    We komen traag op gang en beslissen om de dag rustig aan te pakken. Een "tussenin-dagje" waar we niks plannen. Hier in het resort is alles gebouwd met als thema's de Maya's. Het zwembad ligt rond een Mayatempel waar een grote waterval vanaf stroomt. Mooi maar kitch, iets wat ook voor de rest van Las Vegas opgaat. Het is nog steeds heel warm, maar via internet hebben we gelezen dat België eindelijk ook van een zomer kan genieten. Ondanks de hitte liggen er maar weinig mensen aan het zwembad en degenen die er liggen zoeken de schaduw op.
    Na de middag bekijken we "The Strip" een bij daglicht en gaan even binnen in de verschillende hotels. Luxewinkels, mega-casino's, veel kijkers maar weinig kopers.
    Morgen vertrekken we uit Las Vegas en wordt Kanab onze uitvalbasis voor 5 dagen.

    18-08-2012, 18:40 geschreven door Twister  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    17-08-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Klimmen en dalen, bakken en braden.
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    We staan om 6 uur op om de een voorsprong te nemen op de grote hitte die we in Death Valley verwachten.  Als we in Furnace Creek nog snel 2 gallon water (ongeveer 8 liter) kopen, vraagt de kassier – naar goede gewoonte – waar we vandaan komen. Hij glimlacht als we “Belgium” zeggen en verrast ons door te zeggen dat hij een grote fan is van Hooverphonic. Ik verras hem dan weer door te melden dat ik Alex Callier regelmatig tegenkom in de supermarkt. “Tell him to come to Vegas for a concert”. Ik beloof het en neem zijn visitekaartje aan.

    Van voorsprong is al lang geen sprake meer, om 8.30 is het al 32°C…  Ik vraag me af hoe ik Death Valley kan beschrijven,  hoe kan iemand die Death Valley nog niet gezien heeft ooit begrijpen dat rotsen zo mooi kunnen zijn ? Bij Zabriski Point stappen we een eerste keer uit en wandelen we 500 meter naar het uitkijkpunt al geeft “postkaartpunt” beter weer wat we te zien krijgen.  Letterlijk en figuurlijk adembenemend. Als we verderop  de Golden Canyon Trail wandelen – slechts 1,6 km “lang”  - merken we hoe verzengend de hitte is . Het is inmiddels 45°C en de droge wind zorgt er voor dat zweet hier geen kans krijgt. We merken wel dat de zoutkristallen op onze huid achterblijven. We drinken overvloedig maar vooral Maximiliaan heeft last van de combinatie wandelen en hitte.
    We doen nog een laatste inspanning en wandelen de Natural Bridge Trail. Instinctief zoeken we de schaduw van overhangende rotsen op.  De wandeling is de moeite waard maar wat we zeggen heeft toch meestal te maken met de extreme temperatuur. Die bereikt een recordhoogte van 48,3 °C. De rest van Death Valley bewonderen we vanuit de auto.

    Na Bodie is het nu tijd voor de hedendaagse versie van een “sin city” : Las Vegas. Cancun Resort waar we verblijven ligt niet op “The Strip” maar het voldoet ruimschoots aan onze verwachtingen.

    Rond 21.30 gaan we zelf controleren of  er in “the city that never sleeps” nog leven is….. Ja dus,  knipperende neonreclames, een roller-coaster midden in de stad en hotels in alle maten en vormen. Het contrast met de stilte en kalmte van Death Valley is groot. Mij spreekt Las Vegas niet echt aan, ik zie de daklozen, de gokkers, de dronken mensen, de bedelaars, de ronselaars voor bars en club, de kunstmatige sfeer. Matthias en Patrick vinden vooral de hotels en de casino’s indrukwekkend. Rond 1 uur geloven we dat de stad vannacht niet zal gaan slapen, iets waar wij echt wél aan toe zijn.

    17-08-2012, 00:00 geschreven door Twister  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    16-08-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dan toch ... Een beer!
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Nu we al meer dan een week samen optrekken, hebben  we elk onze specifieke taken. Patrick is chauffeur en kaartenman, Max is ruitenwasser (geen onbelangrijke taak aangezien we over stoffige wegen rijden) en zorgt voor technische assistentie. Matthias is co-piloot en wildspotter van dienst. Dankzij hem hebben we vandaag een BEER gezien ! Op zo'n 15 meter liep hij/zij snuffelend door het bos ! Indrukwekkend. Hoewel het  nog maar een jong dier was , toch kijk je er met een zeker respect naar - of schrik – want je weet dat ze razendsnel en gevaarlijk kunnen zijn.
    Omwille van de veranderde route moesten we vandaag Yosemite doorkruisen via de Tioga-pas. We klimmen tot 10.000 ft en picknicken aan de rand van Tenaya Lake. Nadien is er nog tijd om te zwemmen en pootje te baden.

    We maken zelfs nog een omweg naar Bodie. Een goudzoekersstadje dat in vanaf de jaren 1850 een de reputatie had “the wildest town” te zijn. In wéék tijd werden er soms 6 mensen vermoord. Een meisje dat met haar familie naar Bodie ging verhuizen schreef in haar dagboek “Goodbye God, we’re leaving for Bodie”. Na de goldrush liep het stadje geleidelijk leeg tot het in 1962 een spookstadje werd. Er werden geen restauraties gedaan en alles is achtergebleven zoals het was, dat en het desolate en onherbergzame landschap maken het de moeite waard. We gedragen ons wel en verlaten Bodie heelhuids. Via een  stoffige zandweg (13 km !) keren we terug  in de tijd.

    We houden het bij een blitzbezoek aan Mono Lake want we moeten nog 250 km verder naar het hotel. Als we daar aankomen is het al 20.45…..

    Morgen doorkruisen we Death Valley – ’t zal wel aan mij liggen maar als ik daar aan denk zie ik enkel “worst case” scenario’s…. afwachten.  

     


    16-08-2012, 15:36 geschreven door Twister  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    15-08-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Wildlife in Yosemite
    Klik op de afbeelding om de link te volgen We bezoeken voor de tweede dag Yosemite. 's Morgen al blijkt dat we een meteorologische vergissing begaan : ik heb de handdoeken en zwembroeken ingepakt en al tijdens onze eerste wandeling begint het te regenen. Geen probleem, in short en t-shirt trotseren we de druppels. De Japanse familie die we tegenkomen is beter uitgerust : regenjas, regenbroek en bottines - alleen hun gezichtjes zijn zichtbaar. Teletubbies ? Als we genieten van een panorama met "El Capitan", de "Half Dome en de watevallen zegt Matthias : " Ik zie "El Capitan" een beetje (Tom) Waes (ig)".
    Tijdens de wandelingen lopen de eekhoorns ons voor de voeten, een ree nadert tot op 3 meter en hoog in de lucht spotten we regelmatig arenden. Ook de blauwe (!) Stellargaai laat zich een paar keer zien. Misschien hebben we morgen meer geluk, maar zwarte beren, coyotes en poema's  hebben we nog niet gezien.
    M & M krijgen hun zin voor het avondmaal : we gaan naar een culinair dieptepunt en halen "fries & burgers" bij Burger King. Ik pas en kies voor een slaatje in de supermarkt ernaast. Tot onze verbazing vinden ze het toch niet zo lekker. God straft onmiddellijk......
    Een vergissing komt blijkbaar ook nooit alleen want als we de route naar het volgende hotel bekijken merken we dat we 8 uur zullen moeten rijden. Damn ! We herplannen, herberekenen en herplannen opnieuw tot we een haalbare route vinden en gerust aan de nacht kunnen beginnen.
     

    15-08-2012, 17:12 geschreven door Twister  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    14-08-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Yosemite
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Gisteren vertrokken uit SF voor de rit naar Yosemite, een natuurpark dat door onwetenden als "just gelek d'Alpen zeker" omschreven werd.  We zijn benieuwd. Eerst wacht ons nog een stevige rit. We hebben al gemerkt dat we telkens verrast worden door de combinatie afstand-snelweg : 't duurt altijd langer dan Tomtom aangeeft want de ene keer krijgen we te maken met wegenwerken, dan andere keer zorgen files voor vertraging. We rijden door kleine dorpjes met eenzame rommelige boerderijen. Op een heuvel zien we een groot kruis de "Jesus saves" staan. Ja, als je geen sociaal vangnet hebt dan moet er op een andere manier voor de mensen gezorgd worden, zelfs in het kleinste dorpje staan minstens twee kerken. New Hope Church, Patrick's Church, Prebytherian Church, Cowboy Church, ... er zit er altijd wel eentje tussen waar je tercht kan. Maar niet voor alles blijkbaar want bij de supermarkt worden we aangeklampt door een vrouw die geld bedelt voor eten.....
    Langzaam zien we het landschap van dor en geel veranderen in groen en heuvelachtig. Yosemite komt dichterbij. We kopen een jaarpas voor alle natuurparken en rijden binnen. Massieve rotsformaties, gigantische valleien, eindeloze vergezichten, indrukwekkend ! We proberen om niet bij elk uitkijkpunt te stoppen maar dat is heel moeilijk, ons fototoestel klikt voortdurend en de videocamera draait overuren. En toch weten we dat de foto's en de opnames de werkelijkheid onrecht zullen aandoen. 
    We vertrekken pas om 19.30 richting hotel en komen aan als het al flink donker is. Voor wie kitsch wil zien is deze Best Western ideaal, 't is bijna lachwekkend lelijk. Ook dat is Amerika, maar na een prachtige dag nemen we het er probleemloos bij.
    Gelukkig is er morgen meer Yosemite. 
    Only the Soul can Comprehend what the Eye sees - Yosemite.  
     

    14-08-2012, 17:34 geschreven door Twister  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    13-08-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Happy Birthday Matthias !
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Gisteren de verjaardag van Matthias gevierd in het uitzonderlijk zonnige SF. Na een uitgebreid ontbijt bezoeken we de rest van de stad. Eerst gaan we naar de Painted Ladies, een rij kleurrijke Victoriaanse huizen aan Alamo Square. Je ziet ze regelmatig in tv series. Ja, wat de Amerikanen aan cultureel erfgoed hebben gebruiken ze.We wandelen verder naar Hayes Valley, een hippe buurt met trendy winkeltjes en veel restaurantjes. Later genieten we op een terrasje van een zalige wrap en krijgen nog enkele tips voor ons bezoek aan New York van een dame die "gezien" had dat we van België/Europa komen.....
    We hebben al ondervonden dat je in Amerika lekker kan eten. Dankzij de verschillende culturen heb je keuze uit Italiaans, Chinees Mexicaans, Thais ... het rijtje is eindeloos. Wij hebben met succes Italiaans, Mexicaans en Thais geprobeerd. De porties kunnen wel een probleem vormen. Ik probeer consequent mijn bord NIET leeg te eten want ik vrees anders een extra vliegtuigzitje te moeten betalen.
    Morgen verlaten we (met spijt) San Francisco en rijden verder naar Yosemite, het eerste natuurpark dat we gaan bezoeken. Tijd voor natuur dus. 

    13-08-2012, 18:49 geschreven door Twister  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    12-08-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ups and downs in San Francisco
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Gisteren hebben we SF verkend per fiets. Ons doel is Sausalito, een stadje aan de overkant van de GG Bridge. Maar eerst doorkruisen we het Golden Gate Park dat door heel veel joggende, wandelende en fietsende stedelingen gebruikt word. Dan rijden we richting kust over het Nutcracker Path. En dat zullen we geweten hebben : ik heb op een fietstocht nog nooit zoveel mijn fiets gedragen (!) en Patrick wel ja, later zal blijken dat zijn pechdagje hier al start.Voor we de Golden Gate brug zien, horen we ze, ze zit goed verborgen onder een dik pak mist. Er over rijden met fiets is een rare ervaring, het is ijskoud, je ziet niets van de zee onder je en je hoort regelmatig de misthoorn van de brug. Voor mensen die andere plannen hebben dan erover rijden, stappen of fiesten zijn er verschillende "emergency phones and crisis counseling " : There is hope, make the call ! Ik heb nog al gemerkt dat de doorsnee Amerikaan graag wil weten welk specifiek gevaar hem te wachten staat. Als er bij ons op het strand staat : "Gevaar !", dan weten we dat we zouden kunnen verdrinken, als er bij een steile afgrond "Niet betreden !" staat, dan weten we dat we te pletter kunnen storten. In Amerika staat dat er echt bij : "Warning ! Rip currents, people entering the water have drowned !"of "Warning ! People entering these cliffs have fallen to their death!"
    Eens de Golden Gate brug over maken de mistwolken plaats voor een staalblauwe hemel. We picknicken aan het water in Sausalito en genieten van de zon. Dan is het al tijd om terug te keren en de fietsen in te leveren want we hebben 4 maanden geleden al een Nighttour op Alcatraz geboekt en willen zeker de boot niet missen. Tomtom beslist er anders over : hij stuurt ons helemaal naar de andere kant van Frisco en als we eindelijk weten waar we naartoe moeten staan we vast in het verkeer. We besluiten ons op te splitsen : ik zal samen met M&M lopen en Patrick moet er vooral in slagen de auto te parkeren. We lopen de benen vanonder ons lijf en telkens als we denken de zee te bereiken volgt er een volgende heuvel. We komen te laat maar er blijkt nog een latere boot te zijn waar we op mogen. We wachten tot de laatste minuut om aan boord te gaan maar Patrick daagt niet op .... pechvogel van de dag dus.
    Een lekkere (en late) Thaise maaltijd kan het leed toch een beetje verzachten.
    's Nachts word ik wakker met verschrikkelijke krampen in mijn been en denk helemaal in Amerikaans stijl : waarom staat er bij het fietsenverhuur niet "Warning ! Biking through San Francisco may cause severe cramps !" ? 
     
      

    12-08-2012, 20:09 geschreven door Twister  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    11-08-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hoogtepunten en dieptepunten
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Hoogtepunt - letterlijk en figuurlijk - van de dag was het bezoek aan Hearst Castle. Wat W.R. Hearst zelf omschreef als " a little something on the hill" is de naam kasteel meer dan waardig : 165 kamers, een prachtig aangelegde tuin en een adembenemend uitzicht over de kust van San Simeon. De dame die de rondleiding geeft blijkt over een grote dosis humor te beschikken en loodst ons behendig door de bovenverdieping van het kasteel. We rusten even uit in de loungezetels aan het zwembad en voelen ons even te gast bij Hearst. Als Patrick een vraag van een andere toerist deskundig beantwoordt terwijl de gids een Japannertje dat de beelden wil knuffelen terechtwijst, krijgt hij van haar een welgemeende "high five".  
    Na het kasteel is het tijd voor Highway 1, oftewel de kustroute tot in San Francisco. De rit lijkt op een langgerekt vuurwerk want na iedere bocht zijn er "aaaaah's" en "oooooh's". We zijn onder de indruk van zo veel moois en denken dat deze prachtige dag niet meer stuk kan. Ten onechte : de "scenic 17-mile drive" rond Carmel is het dieptepunt van onze dag : het is ondertussen grijs en mistig, het zeewier dat op de golven drijft stinkt verschrikkelijk en we vinden "the lone cypress" niet. Door al het gedoe met "17-mile" is er geen tijd meer voor Monterey. 't Is dan ook even op de tanden bijten als we nog heel wat file in onze maag gesplitst krijgen op weg naar Frisco.
     De "cozy cottage" die we van Kate gehuurd hebben is inderdaad meer dan cozy en we voelen ons direct thuis. Eind goed, al goed, is dus ook van toepassing in Amerika.   



    11-08-2012, 18:52 geschreven door Twister  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (2 Stemmen)
    10-08-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Aardbevingen.......
    Klik op de afbeelding om de link te volgen We hebben twee aardbevingen overleefd ! Tot hier het spectaculair nieuws want door de eerste hebben we doorgeslapen en de tweede was zo licht dat ze amper voelbaar was. Volgens Georgia, de gastvrouw in LA, hebben ze ongeveer 1 keer per jaar een aardbeving. 
    Vertrokken voor een lange rit langs de kust richting San Francisco. Eerst door Malibu, met de "baywatch" uitkijkposten op het strand en coole surfers, dan langs prachtige, ongerepte kusten. Achter iedere bocht een ander panorama. Onderweg ook grappige auto's gezien, een pick-up met wapperende Amerikaanse vlag, een soort monstertruck op mega-hoge banden, een auto met Japanners die zelfs in de auto allemaal een petje en gezichtsbescherming tegen de zon droegen.Wij rijden met een Chevrolet  Traverse, een grote bak, op en top Amerikaans maar reuzehandig en ruim. M&M zitten nog hoger dan wij, dus ook voor hen is er veel rijcomfort.We hebben voor het eerst deze reis overnacht in een motel : Motel 6. Het is helemaal wat je van een motel verwacht : vriendelijk maar onpersoonlijk, clean maar basic en doodstil maar met de het geluid van voorbijrijdende auto's duidelijk hoorbaar. Vandaag gaan we het Hearst Castle bezoeken, het bling-bling optrekje van de steenrijke mediamagnaat William Hearst. Naar 't schijnt kon hij niet kiezen tussen een Romeins zwembad en een Grieks zwembad dus heeft hij ze maar alletwee laten aanleggen. Daarna rijden we via Carmel (dorpje waar Clint Eastwood tussen twee films door burgemeester van was) en Monterey verder door naar San Francisco. If you're going to San Francisco.................  Maar, nee dank u, voor mij toch geen bloemen in m'n haar.   

    10-08-2012, 17:26 geschreven door Twister  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    09-08-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Slow in LA
    Volgens onze gastvrouw Georgia is het wel 5 jaar geleden dat het nog zo warm was in LA. We komen traag op gang maar na een ontbijt aan het zwembadje is het tijd voor de belangrijkste bezienswaardigheden in de stad : Sunset Blvd, Hollywood Blvd met de sterren op de Walk of Fame. Misschien komt het door de hitte - een goeie 40° C - maar we zijn niet echt onder de indruk. We lunchen "al fresco" naast Darth Vader (chique naam voor buiten eten, in dit geval is de uitdrukking misleidend want "fresco" is het allerminst !) die aan een chocoladepudding en een energiedrankje genoeg heeft. Zoals eerder vermeld willen we de villa van Astrid Bryan ook eens in 't echt zien, ze heeft zich goed verstopt daar in Beverly Hills en Tomtom helpt niet echt. Maar hey, wie heeft er Tomtom nodig als je Patrickpatick bij hebt ? Als we allemaal de moed al opgeven hebben, slaagt hij er toch in om ons tot aan de voordeur van Astrid te brengen. Misschien is het omdat er wel vijf vuilbakken voor de garage staan, maar groot kan je de bungalow van ons Astrid niet noemen. De villa ernaast (waar Jennifer Aniston toch wel 2 maand in gewoond heeft) is wel indrukwekkend en heeft vanop het terras een adembenemend zicht op LA. Als tijdens het wegrijden de garage opengaat wil Max nog even terug om een foto te nemen van een Bugatti Veyron cabrio. Volgens hem kan die al  voor 1,7 miljoen euro op je oprit staan. In de buurt staan nog meer grote villa's en na de opmerking van M&M "op de Heide staan ook grote villa's"  besluiten we om zelf dollars te gaan spenderen..... en gaan we op speciaal verzoek van M&M naar de outlet van A&F. Na 15 minuten sta ik met 5 sweaters, 7 t-shirts en een shortje in mijn armen. Vergis je niet, alles is voor Matthias, Maximiliaan en Patrick. Wie durft er nu nog te zeggen dat mannen niet houden van shoppen ?
    We sluiten de dag af aan Venice Beach (Beach niet gezien want 't was donker buiten en blijkbaar houden Amerikanen enkel overdag van 't strand) in The Pasta Factory.  
    Momenteel is het donderdag 8 u 's morgens. Van ons vier ben ik de enige die weet wat jet lag voor een slechte slaper is : nog wakker liggen als de andere in slaap vallen en al wakker zijn als de anderen nog slapen. 
    Vandaag vertrekken we uit LA richting San Francisco.


    09-08-2012, 17:29 geschreven door Twister  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    08-08-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Aangekomen
    Eindelijk, het is nu ongeveer 24 uur geleden dat we thuis vertrokken en nu (21u30 Los Angeles tijd = 06u30 Belgische tijd) zitten we op onze kamer in het huis van onze gastvrouw. De eerste vlucht was zoals de stewardess zei "a bumpy ride". Bij aankomst in New York de tijdrovende checks & re-checks van paspoorten, baggage en personen. De familie die voor ons in de rij had blijkbaar veel last van zweetvoeten want de agente van dienst heeft na hen de hele omgeving  grondig gedesinfecteerd met citroenspray. "Your safety is our priority" is dus geen loze belofte.  Ik moest zelfs mijn ballerina's uitdoen voor 't geval ik van plan was om daar een halve kilo semtex in te smokkelen.....  Veel gezeten, veel rondgekeken en weinig gedaan. Gezien hoe ze in de USA smoskes eten : sponsbroodje, dubbele laag kaas, dubbele laag ham, een blaadje sla, zoute chips en daarboven mosterd en mayonaise.... Om dat alles door te spoeln een Bloody Mary erbij. Welcome to the land of the brave and the free !
    Morgen beginnen we aan de verkenning van LA. 

    08-08-2012, 07:01 geschreven door Twister  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    06-08-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hoezo, ik mag niet mee?
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    06-08-2012, 22:38 geschreven door Twister  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    03-08-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De spanning stijgt !!!
    Het komt nu stilaan toch wel kortbij, het vertrek. Maureen is al druk bezig met het wassen van alles wat meemoet op reis en zelfs al het klaarmaken van de valiezen. We willen natuurlijk het huis en de tuin ook een beetje clean achterlaten want dat maakt de terugkomst toch wel iets plezanter. Maar thuiskomen daar denk ik nu liever toch nog niet aan. Gisteren (eigenlijk een beetje laat) nog de ESTA's in orde gemaakt en heel veel schrik gekregen omdat de aanvraag van Matthias niet onmiddellijk aanvaard was. Nu wel dus niks aan de hand: we mogen allemaal vertrekken en zijn er bijna klaar voor!  

    03-08-2012, 09:27 geschreven door Twister  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (3 Stemmen)

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !

    Archief per week
  • 27/08-02/09 2012
  • 20/08-26/08 2012
  • 13/08-19/08 2012
  • 06/08-12/08 2012
  • 30/07-05/08 2012


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs