Dat IJzendijke ooit een vestingstad is geweest, is er nu nog met enige moeite aan te zien. Maar eens had Prins Maurits er een onneembare vesting van gemaakt. Dat vond hij nodig om de Spaanse legers op afstand te houden.
Breskens ligt pal aan de machtige Westerschelde en er is ook allerlei te zien. Zoals een wel heel merkwaardig kerkje dat door een heel merkwaardig man werd voorzien van bijzondere beelden.
Lees wat ik er over te zeggen heb door op de bijlage te klikken.
Het Pajottenland heeft vele gezichten. Niet allemaal zijn ze even fraai. Er is het Pajottenland dat Bruegel schilderde. Met kleine dorpen die tussen te plooien van de ronde heuvels zijn gevat. Als diamantjes tussen... ahum... andere ronde heuvels. Of er is ook wat anders. Het was vooral dat laatste wat aan bod kwam bij deze wandeling. Wat ik erover te vertellen heb, dat zit achter de bijlage.
Dit stukje van Stekene heet dan klein maar eens was het groot. Met onvoorstelbaar veel invloed. Nu is Klein-Sinaai een rustig dorp in het Waasland. Met zijn rijke geschiedenis heeft het niet altijd even zorgvuldig omgesprongen.
Het staat weer allemaal voor je klaar. Door op het bijvoegsel te klikken, komt de hele tekst te voorschijn.
Er staat een bedrijf dat in zijn soort het grootste ter wereld is. In het centrum van het dorp staan meerdere merkwaardige, zeer oude gebouwen nagenoeg op een kluitje bij elkaar. Elders waren er opvallend veel oude hoeves. Al dan niet verbouwd. En massas kapelletjes in verschillende staten van onderhoud. Respectievelijk gebrek daaraan. In mijn verste herinnering verloren mannen er hun kop: Wieze in Oost-Vlaanderen.
Lees wat ik er over te zeggen heb in de bijlage. Even daar klikken en alles wordt je ook dit keer geopenbaard.