Inhoud blog
  • Bankgeheim
  • kassa horeca
  • Aanslag geheime commissielonen
  • Aangifte personebelasting
  • antiwitwaswetgeving
    Fiscale agenda

    Belangrijke fiscale data

    Van Caekenberghe & Co BVBA
    Boekhouding - Fiscaliteit - Bedrijfsadvies
    Beirstoppellos 18 9230 Wetteren Gsm: 0495/28 68 28 mail: wvcwetteren@me.com
    14-05-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Forfaitaire vergoeding buitenlandse dienstreizen
    De fiscus en de RSZ aanvaarden dat verblijfkosten die bedrijfsleiders en personeelsleden tijdens buitenlandse dienstreizen maken op forfaitaire basis worden vergoed door het bedrijf.Deze forfaitaire vergoedingen zijn vrijgesteld van belastingen en sociale bijdragen op voorwaarde dat ze niet hoger zijn dan de vergoedingen kenbaar gemaakt in het Belgisch Staatsblad.
    In bijlage vindt U de lijst. Als onderneming mag je de bedragen voor categorie uitbetalen.
    Noteer dat voor de huisvestingskosten (lees hotelkosten) en voor de verplaatsingskosten (lees trein, vliegtuig) van Belgiƫ naar het buitenland steeds de werkelijke kosten moeten bewezen worden.
    Onder een dienstreis wordt verstaan: een opdracht van korte duur in het buitenland in effectieve dienst of opdracht van het bedrijf, met een maximum van 30 kalenderdagen.
    !!! Om hiervan gebruik te kunnen maken moet je zeer goede administratie bijhouden voor deze dienstreizen gestaafd met de hotelkosten en verplaatsingskosten!!!
    Wij raden U aan elk kwartaal een volledig overzicht te maken en de vergoeding waar u recht op hebt eveneens te betalen aan de rechthebbende.
    Bewijsstukken van taxi's, drank, eten, ... in het buitenland worden niet meer bij de facturen gevoegd!

    Bijlagen:
    buitenlandse_vergoedingen_01042013.pdf (1.3 MB)   

    14-05-2013 om 15:54 geschreven door Van Caekenberghe & Co BVBA  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.!!! Voordelen van alle aard personenwagens !!!
    Op 1 januari 2012 is de berekeningswijze van de voordelen van alle aard voor personenwagens volledig aangepast. 
    Naast het feit dat deze aanpassing fiscaal zeer nadelige gevolgen heeft, is de berekeningswijze een zeer onaangenaam ingewikkelde oefening geworden.

    De volgende elementen zijn belangrijk geworden voor de berekening: catalogusprijs, factuurprijs, datum van inschrijving en CO-uitstoot.
    Dit pakket aan elementen hadden wij voordien niet nodig in de boekhouding waardoor deze ook niet allemaal in ons bezit zijn.
    De noodzakelijke gegevens vindt men terug op de aankoopfactuur van het voertuig en het inschrijvingsbewijs van het voertuig bij het DIV. Indien het voertuig gefinancierd is via een leasing of een renting zijn de overeenkomsten hiervan eveneens zeer belangrijk.

    !!!! BELANGRIJK EN DRINGEND!!!
    Graag verzoeken wij U ons zeer snel een kopij (bij voorkeur als pdf-bijlage mailen) te bezorgen van de aankoopfactuur, het inschrijvingsbewijs en eventueel het leasingovereenkomst van alle voertuigen ingeschreven bij het DIV op naam van de vennootschap. 
    Alvast bedankt bij voorbaat voor de snelle reactie.

    14-05-2013 om 10:31 geschreven door Van Caekenberghe & Co BVBA  




    Archief per week
  • 12/08-18/08 2013
  • 22/07-28/07 2013
  • 03/06-09/06 2013
  • 20/05-26/05 2013
  • 13/05-19/05 2013
  • 06/05-12/05 2013
  • 22/04-28/04 2013
  • 08/04-14/04 2013
  • 01/04-07/04 2013
  • 25/03-31/03 2013
  • 18/03-24/03 2013

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Opzoekingen:
  • Opzoeken btw-nummer
  • Gestructureerde mededeling belastingen
  • Klassiek nummer omzetten naar IBAN
  • Handel, Diensten en Industrie vzw
  • Acerta vzw
  • NBB Balansencentrale

  • Gastenboek

    Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Startpagina !

    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs