In 'De Standaard' van 09 april 2013 wordt gemeld: 'Recordaantal Belgen klikken bij belastingen'. De krant meldt dat het aantal meldingen in 1 jaar tijd gestegen is met 70% tot 1.221 meldingen. In dezelfde lijn mag je ook het verhaal van 04 april 2013 lezen waarbij journalisten naar buiten komen met lijsten van personen met vennootschappen in fiscale paradijzen.
Het mag duidelijk zijn dat er een grote mentaliteitswijziging bij de mensen plaatsvindt en dat het nodig is om u aan te passen aan deze nieuwe realiteit. Een steeds grotere groep personen beschouwt als haar missie elke vorm van vermoede sociale, financiële en fiscale fraude ook naar buiten te brengen. Aangezien zelfstandigen en bedrijven in de pers in grote mate gelijkgeschakeld worden aan fraudeurs is het sterk aan te raden stil te staan bij deze evolutie die de komende tijd nog zal versterken en uw conclusies te trekken.
Dramatisch wordt het als je realiseert welk wapen personen hebben om U te chanteren. Stel dat U een aanvaring hebt met een klant over de goederen die U geleverd hebt. De klant wenst de factuur niet te betalen. U moet de som juridisch invorderen. Als de klant op dit moment dreigt eventjes een melding te doen bij de FOD financiën, ... De persoon mag dan misschien geen been hebben om op te staan, uw bedrijf krijgt controle, ... . Niet bepaald waar je naar uitziet.
Er is in dit verhaal enkel één zeer klein lichtpuntje. In het kader van de begrotingscontrole is er besloten geen nieuwe ambtenaren aan te werven. Door deze beslissing zullen er in de toekomst minder personen bij de FOD Financiën werken.