- emmerson is geblesseerd teruggekomen van het voetbalkamp, arne is volop aan het revalideren, gilles is op kamp en pj speelt morgen voor het eerst weer een partij met de gu17 ( ook erfan speelt mee met de gu17)
Het zal raar zijn na 2 jaar samenwerking maar onze laatste competitiewedstrijd wordt gespeeld op 26 april. Hopelijk kunnen we het nog wat rekken met ons bekeravontuur....
maar op 8 juni zouden we nog eens samenkomen om een hapje en een drankje te verorberen. Place to be wordt HOLLYWOK te kortrijk ( aan kinepolis). We kunnen daar zoveel eten en drinken als we zelf willen voor maar 33euro/ persoon. Afspraak daar rond 18h00.
wie interesse heeft kan dit melden op volgend mailadres: Nancy.quidousse@telenet.be
Op paasmaandag gaat het paastornooi voor u6 en u7 door, wie zich geroepen voelt om de wedstrijden in goede banen te leiden kunnen zich opgeven bij Kurt of Nancy. wie kan op maandagmorgen of maandagmiddag of de ganse dag arbiteren? Enkele spelers van ons hebben zich reeds opgegeven maar ik reken erop dat iedereen zijn goed hart toont en de onderbouw helpt.
Zaterdag na de laatste thuiswedstrijd is het niet mogelijk om in de kantine iets te voorzien voor de spelers. Het eerste elftal speelt en er is kaarting. Daarom heeft Nancy een alternatief voorzien. De spelers kunnen zich gratis tegoed doen aan een frietje in t'hoekske. Als er ouders zijn die ook een frietje willen eten dan kan dit voor 5 euro, friet, saus, vlees en drank. De ouders moeten wel doorgeven dat ze meegaan zodat we zeker plaats hebben in de frituur.
Athois diende zich aan als een stugge tegenstander met goed voetbal en duels op het scherp van de snee. Dat van dat goed voetbal was waar maar het was een uiterst faire tegenstander.
De eerste 20' van ons waren best aardig, goede balcirculatie en twee loepzuiver kansen via Valdes en Logan maar het werd net niet. Plots begonnen we minder te voetballen en de bezoekers waren gevaarlijk op de counter maar de verdediging met Ewout, Thijs, Dries en Sander loste alles netjes op. Het werd al snel duidelijk dat wie eerst scoorde de match ging winnen, en dat waren wij want in de tweede helft kon Valdes een vrije trap van Dries aan de tweede paal binnenkoppen. De bezoekers konden niets meer klaarmaken tot Jaron zich in een duel serieus bezeerde en de wedstrijd enkele minuten stillag. Hopelijk is het niet zo ernstig voor Jaron die een schitterend seizoen speelt. Bij de daaropvolgende vrije trap voor Athois belandde de bal plots op de deklat, een concentratieprobleempje? Maar Dries kon het orgelpunt plaatsen, hij rukte op van achteruit tot op de achterlijn en zette voor op Logan die volledig ongedekt kon binnentikken. Wat een actie van onze centrale verdediger die een uitstekende vorm steekt.
Match gespeeld en de tweede plaats voor ons maar door de winst van Zwevegem spelen we volgende week opnieuw voor de tweede plaats, weliswaar nog met een match tegoed.
Victor en thibault speelden de hele wedstrijd mee met de u19, de beloften waren met 10 en de u19 met 11! Ze kregen allebei een fantastisch rapport, vic was zoals gebruikelijk de rots in de branding en thibault scoorde zelfs. Bravo!!
Toch nog eens vermelden dat de hoofdrol was weggelegd voor een schitterende jonge arbiter die geen enkele foute beslissing nam, chapeau!
Menen diende zich aan als een kwade klant, slechts èèn verdwaalde nederlaag in competitie ( een doelsaldo van + 57) en in de beker van belgie enkel uitgeschakeld door Tubize ( niveau roeselare ) na 4-0 winst tegen onze reeksgenoot racing waregem. Dat kan tellen als adelbrieven.
En of het een kwaaie tegenstander was, speelden wij de laatste weken goed voetbal dan was het deze keer heel wat minder. Waarschijnlijk zit de tegenstander daar voor veel tussen. Van bij het eerste fluitsignaal waren de bezoekers de evenknie zonder echt gevaarlijk te zijn. Gelukkig hebben wij een Valdes lopen die opnieuw zijn reputatie van goalgetter waarmaakte, hij won het duel en besloot onder de keeper in doel. Maar nog voor rusten stond het weer gelijk nadat ons team compleet uit verband werd gespeeld. Verdiende tussenstand voor de grensploeg. Toch werd het 2-1 na een enig mooi doelpunt van Logan die op pass van Emmerson de keeper lobde. De 2-1 aan de rust was welkom.
Na rust had Menen gedurende 20' overwicht en was het bij ons alle zeilen bijzetten, gelukkig kregen ze geen echte kansen. Maar de laatste 20' toonden we dat we conditioneel sterker waren en de bezoekers gaven nu heel wat ruimte prijs. Valdes ging dieper spelen waardoor ons middenveld de bal eindelijk diep kon steken. Resultaat was dat we vlak voor de 16m een vrijschop kregen na een fout op Gilles. Dries achter de bal en het stond 3-1. Dit leek de bezoekers te kraken en Valdes kon na een knappe individuele actie de 4-1 eindstand op het bord knallen.
Een zeer goede uitslag met het oog op de terugwedstrijd maar we zijn er nog lang niet. Alleen als we ons gebruikelijk niveau halen kan er ons niet veel gebeuren maar zoals we vandaag speelden krijgen we het nog moeilijk. Louter als info: coxyde speelt de finale na 5-1 en 0-4 winst tegen eernegem. Indrukwekkend!
Was het een offday van Wevelgem of hadden wij een supergoeie dag? Ik denk te mogen zeggen dat we wel een uitzonderlijk goede wedstrijd brachten, de thuisploeg werd helemaal weggespeeld. Diezelfde thuisploeg die zich woensdag plaatste voor de halve finale van de beker van Belgie.
Toch waren de aanvangsminuten slordig maar daarna namen we Wevelgem bij het nekvel en losten niet meer. De eerste goeie aanval was meteen raak, Valdes werd met de rug naar doel aangespeeld in de 16m, kapte zich vrij en bediende de vrijstaande Logan die niet aarzelde. Nogmaals eens het bewijs van onze goede groepsgeest, onze topschutter kon zelf gescoord hebben maar dacht ifv het collectief.
Valdes was een voortdurende gesel voor het thuisteam en scoorde knap met links nadat hij drie man in de wind had gezet. Valdes scoorde ook nog een tweede keer en ook Gilles deed zijn duit in het zakje en klopte de thuiskeeper een vierde keer. Vlak daarop miste Gilles nog de 0-5 toen hij voor een open doelmond overtrapte. Wevelgem was nog voor de rust uitgeteld want Keeper Maxim kende zijn rustigste middag van het seizoen, gelukkig was het een stralend weertje.
De wedstrijd onder controle houden en geconcentreerd blijven was de boodschap aan de rust, meer moest er niet gezegd worden na zo' n prestatie.
Een aangeslagen Wevelgem kon ook in de tweede periode de eer niet redden, sterker nog ze kwamen niet aan een kans. En dan bekroonde Emmerson zijn knappe wedstrijd met een even knap doelpunt. Dries mocht een vrije trap nemen op rechts en ipv een voorzet bediende hij Emmerson die van een eindje buiten de 16 m in de kruising trapte.
DE HELE PLOEG MAG TERECHT TROTS ZIJN OP ZO' N KNAPPE MATCH.
Van onze wedstrijd op luigne wisten we nog dat ze met een libero speelden, dat ze op offside speelden en dat ze te pas en te onpas de lange bal hanteerden en dat hun keeper met zijn top uittrapte. Alles dus wat je van een u17 ploeg mag verwachten.
En ook bij ons hanteerden de bezoekers hun geliefkoosde spel, misschien daarom dat we na een paar weken goed voetbal nu iets minder speelden. Maar minder spelen betekent niet dat we niet probeerden om te voetballen, alleen is dat soms moeilijk tegen zo'n ploeg.
De eerste 20 minuten waren best goed, de bal ging goed rond en Luigne moest het spel ondergaan. De eerste kans na vijf minuten was meteen raak, Lennert zette Valdes alleen voor de keeper die de bal knap redde maar een goed gevolgde Jaron kon staalhard binnentrappen. Luigne kon daar echt niets tegenover stellen maar het laatste kwartier van de eerste helft begonnen we hun spelletje mee te spelen. Aan de rust kregen zij een donderpreek terwijl wij een oplossing zochten om door hun offside te geraken. We verwittigden nog voor een opgefokte waalse ploeg en het werd inderdaad wat fysieker zonder daarom vuil te zijn. En dan uit het niets viel een doelpunt voor hen, natuurlijk op een stilstaande fase. De bal viel in de kluts voor een bezoekende voet en het stond 1-1.
Wij gingen op zoek naar een nieuwe voorsprong maar werden toch een tweetal keer onterecht afgefloten voor offside. We begonnen wat geforceerd en dus minder goed te spelen maar vlak voor tijd konden we de aanval van de match opzetten. Opbouw via een speler of vijf en valdes die zich knap vrijkapte op zijn linkervoet maar hij plaatste van dichtbij de bal net aan de verkeerde kant van de paal. Jammer maar ons eerste gelijkspel van het seizoen was een feit. Een wedstrijd die nooit had mogen verloren worden.
Vanmorgen kreeg ik het bericht dat Mike Dewitte geen jeugdcoördinator meer is bij Kfc Izegem. Hij werd hiervan op de hoogte gebracht door het jeugdbestuur.
Vrijdag trainen we niet dus afspraak op zaterdag om 13h30 onder de tribune. Omdat Dre, de keeper van de u16, gestraft is door de keepertrainer worden wij ook gestraft en moet onze sterkhouder Maxim meespelen met de u16. Zij worden dus versterkt. Bij ons speelt Pieter mee. SNAPPEN WIE KAN......
de selectie:
Pieter, wies, vic, ewout, thijs, dries, sander, emmerson, jaron, gilles, lennert, valdes, logan thibault heeft examens en zal enkel in nood meespelen. Ook volgende week. Brengt iedereen zaterdag zijn data mee waarop hij tijdens de examens niet aanwezig kan zijn?