"DE BLACK & WHITE PARTY, 22 MAART 2008", EEN VERSLAGSKE DOOR "MATHIJS GODERIS"
Na zon 4 maanden intensief voorbereidingswerk was het zaterdag jongstleden dan eindelijk weer zover, The Black and white party 2008 kon beginnen. De derde editie heeft heel wat voeten in de aarde gehad. Niet alleen omdat we voor het eerst onze intrek namen in een tent maar ook omdat we tot op het laatste moment nog met heel wat tegenslagen te kampen hebben gehad.
Zo hebben we 5 dagen voor de aanvang moeten constateren dat ons grasveld in ontoegankelijke staat was wegens het natte weer. Na enig lobbywerk kregen we dan toestemming om onze tent op het skatepark te zetten waar we hem op zn plaats hielden met behulp van 20.000 kg beton. Ook hadden we problemen met onze generator die amper een uur voor aanvang de geest gaf. Gelukkig hebben we in deze situatie altijd wel enkele papa s waar we op kunnen terugvallen.
Zoals reeds gezegd hadden we bitter weinig geluk met de weersomstandigheden en dat veranderde ook de avond zelf niet. Alle 900 fuifgangers hebben hagel en sneeuw moeten trotseren maar hebben daar zeker geen spijt van gehad. De tent zat al vroeg behoorlijk vol zodat het binnen gelukkig niet te koud was en de aanstekelijke mixen van Amuse sound and light, die het publiek al snel in vervoering brachten, deden de temperatuur gevoelig stijgen.
22 vaten bier, 135 liter cocktail (en naarmate de avond vorderde meer en meer plat water en colatjes) later was het weer tijd om huiswaarts te keren. Op enkele schermutselingen na verliep alles vlot en konden wij beginnen opkuisen en tellen. De laatste fuifgangers zijn rond 6u30 vertrokken en wij hebben nog opgeruimd tot 8u want om 3u in de middag moest de tent al weer afgebroken zijn. Daarna konden we eindelijk in ons bedje kruipen!
Bedankt Mathijs en bedankt KSJ om mij het materiaal door te mailen! Voor meerdere foto's verwijs ik naar de website van de "Black & White party". www.blackandwhiteparty.be
Toen ik deze avond wat opzoekingswerk naar het verleden van ons dorp deed, kwam ik onderstaand dagblad-artikeltje tegen, waar ikzelf nog opsta. Dit was tijdens een prins karnaval verkiezing, waarvan ik het jaar niet meer weet!
TIS BIJNA.........LENTE.......MAAR NOG NIE HELEMAAL!
Vandaag dwarrelden sneeuwvlokjes uit de lucht inplaats van paaseitjes! We zullen nog een beetje geduld moeten hebben eer de lente zijn intrede zal doen.
Vandaag ben ik gestart met een bijkomende weblog die meestal aangevuld zal worden met annekdotes en foto's van Lissewege en zijn inwoners van toen. Het eerste beeldmateriaal dat vertoond word is al grotendeels gepubliceerd geweest, maar nog eens het zien waard! KLIK op bovenstaande afbeelding en je gaat rechtstreeks naar het nieuwe weblog en zet hem alvast ook bij uw favorieten! Tevens doe ik een oproep aan de Lissewegenaars of de uitgewekenen die, als ze willen, hun oude foto's hier kunnen laten bekijken door ze mij door te mailen met een woordje uitleg erbij! Bedankt in alle geval bij voorbaat!
Nog dit, om in de geschiedenis te gaan van mn blog, dien je op het pijltje te klikken die naar links wijst aan de onderkant van de pagina! (zie rood aanduidingspijltje op bovenstaande afbeelding)
Deze morgen moest de brandweer pannen verwijderen van ons station die geschoven waren door de laatste storm en dreigden op de geparkeerde auto's te vallen.
Al een paar dagen blijft de kerktorenverlichting ook tijdends de dag branden. Is de electriciteitsrekening goedkoper geworden of is dit een compensatie voor "de nacht van de duisternis".
VOORBEREIDINGEN VAN DE BLACK AND WHITE PARTY VAN ONZE PLAATSELIJKE KSJ
Ondanks het gure weer waren vanavond de jongens en de meisjes van de KSJ bezig met het opzetten van hun feesttent! Veel werk, maar alles moet tip-top in orde zijn voor hun "Black and White Party", die zaterdag aanstaande, 22 maart doorgaat in de "Regenboog" langs de Scarpoutstraat omstreeks 21u30!
Van maandag 24/03/2008 tot vrijdag 28/03/2008 gaat er een "outdoor paaskamp" door op de terreinen van RFC Lissewege, voor de duiveltjes, pre-minimen en de miniemen. Voor inlichtingen: Jeugdcoördinator: Arthur Guillaume Tel. 050/427162
Als je op de afbeelding klikt bekom je een mooie kleurplaat!
Onlangs had ik een mail gestuurd naar "Infrabel" om uitleg te vragen hoe het nu precies verder zal gaan met de overlast die het spoorwegtrafiek zal veroorzaken indien er om de drie minuten een goederentrein zal passeren door onze historische dorpskern. Het antwoord zie je hieronder!
Geachte heer Huyghebaert,
Wij hebben uw mail van 15/03/06 over de uitbreiding van het rangeerstation in Zeebrugge goed ontvangen.
Momenteel worden dit project en de mogelijke alternatieven nog volop bestudeerd.
Er wordt bovendien ook nog een Milieueffectenrapport opgesteld, waarin de gevolgen van het project op de omgeving worden bestudeerd. Infrabel wacht dus nog op de goedkeuring en/ aanvullende richtlijnen van de Dienst MER. Daarom kunnen wij u jammer genoeg nog niet meedelen welke geluids- en trillingswerende maatregelen voorzien zijn voor Lissewege.
>>Wanneer de studies zijn afgerond en de concrete inhoud van het
>>project,
alsook de milderende maatregelen vastliggen, volgt er nog een fase van openbaar onderzoek. Iedereen die dat wenst, kan tijdens het openbaar onderzoek, dat door het betrokken gemeentebestuur zal georganiseerd worden, zijn of haar opmerkingen/suggesties omtrent het project indienen. Deze worden dan na afloop van het openbaar onderzoek bestudeerd door de opdrachtgevende besturen en bouwheren.
Indien u nog bijkomende vragen hebt omtrent het project, aarzel dan niet om ons opnieuw te contacteren.
Met vriendelijke groeten - Bien à vous
Dienst Communicatie - Service Communication ANNELIES DE KEYSER Interne Communicatie
OPROEP TOT HET HERKENNEN VAN PERSONEN OP OUDE FOTO
Na het zien van de foto's van de Styns familie , hier een foto , genomen te Lissewege tijdens dejubilee van de overgrootouders , de man op de tweede rij is Roger Deschacht , rechts , met sjaal is zijn vader , dit zijn allemaal personen van Lissewege , kan je deze foto eens aan anderen laten zien , om te weten wie er nog opstaat .
Willy
Dit verzoek werd mij gevraagd om op ons blogske te plaatsen vanwege Willy Malefason om de namen terug te vinden van de personen die op de foto staan. Van één man weten we de naam al, en dit is op de 2de rij "Roger Deschacht". Wie er iemand op deze foto herkend, laat het ons weten aub!
Vandaag werden herstellingswerken uitgevoerd aan onze kerk die veroorzaakt werd door de storm van jongstleden. De loodslab was op sommige plaatsen losgekomen in de nok van het dak, alsook werden er verschillende nieuwe schallies geplaatst die de gaten in het dak moesten dichten.
Vandaag was men bezig aan het kruispunt, de kant van "Het Prinsenhof", de helft van de rijweg aan het openbreken waardoor het onmogelijk was om elkaar te kruisen en soms tot opstoppingen kwam.
Sommige chauffeurs kennen blijkbaar de verkeersborden niet! Voor dit verkeersbord mag je noch stationeren, noch parkeren en deze wagen heeft er een geruime tijd blijven staan terwijl het erg moeilijk is voor de wagens en vrachtwagens die in en uit de Pol Dhondtstraat moeten rijden!
Met de blikvanger van de week wil ik tonen en uitleggen wat het wapen van destijds de "Goedendag" was. Was het dit wapen, dat op bovenstaande afbeeldingen te zien zijn?
Wat zou nu eindelijk een goedendag wel kunnen zijn, nummer één, twee of drie, Wel......het is wel degelijk nummer drie, een soort lans! De naam "Goedendag" komt doordat de vlaamse krijgers vroeger de vijand met dit wapen in de keel staken, waardoor hun hoofd naar voren kwam en was het precies ze goedendag knikten. Het wapen nummer één is een "morgenster" en wapen nummer twee is een "strijdvlegel". (wist je het?)