Voor een grotere afbeelding............. KLIK HIER!
Het speelplein aan de Doornweg was aan vernieuwing toe. De toestellen zijn oud en afgeleefd. Bovendien zijn er de laatste jaren heel wat jonge gezinnen bij gekomen in Zwankendamme. Samen met de buurt werd er een nieuw ontwerp opgemaakt. Het nieuwe plein wordt een plek op maat van deze deelgemeente. Een verbindende plek waar jong en oud kunnen samenkomen. Stad Brugge investeert hierin €235.000!
Het is voor mij heel belangrijk om ook kinderen en jongeren te betrekken tijdens de inspraak, zij zullen hier veel tijd doorbrengen. In oktober 2018 trokken we een eerste keer naar de buurt. Tijdens die eerste inspraak brachten we de mening en wensen van zowel kinderen en jongeren en de buurt in kaart. De kinderen hun mening is duidelijk. Het speelplein moet avontuurlijker worden en een plek zijn waar ze zich kunnen uitleven. De aanwezige jongeren gaven dan weer aan vooral op zoek te zijn naar een plek waar ze elkaar kunnen ontmoeten, skaten en sporten. De ontwerpers gingen met alle input aan de slag en bij de terugkoppeling in juni 2019 waren de reacties van de buurt erg lovend.
Het nieuwe ontwerp bevat een gloednieuwe speelzone aan de kant van de nieuwe wijk. Dat maakt het plein ook veiliger om zelfstandig te spelen. Er komen nieuwe uitdagende speeltoestellen voor verschillende leeftijden zoals een piramidenet, korfschommel een combinatietoestel met glijbaan. De groene heuvel en wadi zorgen voor een natuurlijke berm en maken avontuurlijk spelen mogelijk. De grote betonvlakte wordt ingeruild voor een nieuwe plek voor jongeren met skate-mogelijkheden, een basketbalkorf, een pannavoetbalveldje en een hangplek, geflankeerd door een bloemenweide aan de straatkant. Er komen ook extra petanquevelden. De extra picknickbanken en zitplekken creëren een echt buurtgevoel. Ik ben er zeker van dat zowel jong als oud veel mooie momenten op dit plein zal beleven!
Ik wil dan ook collega schepen Mercedes Van Volcem en haar diensten bedanken voor de goede samenwerking.
Schepen Mathijs Goderis
09-12-2020 om 21:49 geschreven door tlissewegenartje 
|