Alles ok.Stef is thuis en in de namiddag gaat hij een uurtje bij zijn neef. Als hij terug thuiskomt is hij een beetje depri. Zijn verjaardag komt eraan en die wenst hij niet echt te vieren. 's nachts heeft hij nogal moeten overgeven en vrijdag een zware chemodag voor de boeg.
Stef voor de eerste keer naar de kine. Eens buitenkomen doet hem goed. Hij moet dan ook trachten zijn leven een terug een beetje in een normale plooi te krijgen. Na de kine doet hij nog een wandelingetje met zijn mama. Ook zijn nieuwe pc brengt wat verstrooiing (met dank aan de sponsors). Midden augustus komen ze bednet installeren op die manier kan hij een aantal lessen volgen in school. Vanaf vrijdag wordt de cortizonekuur teruggeschroefd en dat kan een terugslag betekenen in zijn fysieke toestand. Voorlopig houdt hij zich heel flink en loopt alles zoals het zou moeten lopen. Duimen maar. Van één ding zijn we ons nu heel bewust, leukemie (en andere kankertoestanden) zijn niet opgelost met één pikuurtje.
Stef zijn papa hier. Eindelijk een beetje tijd gevonden om wat te schrijven. Tot hiertoe heeft zijn mama dat gedaan. Vandaag zijn ze naar het UZ Gent voor een kleine chemobehandeling. Dit wil zeggen dat ze snel terug zullen zijn. Snel terug??? Er loopt vanalles fout in het ziekenhuis en ze zijn pas om zes uur terug. Stef moet een beetje meer bewegen en moet naar de kine. Van de corticoïden (cortizone) krijgt hij verschrikkelijke honger en hij wil enkel warm eten. Hij eet zo een zes!!! warme maaltijden per dag. In het begin werd mama een beetje gek maar alles raak je gewoon. Vermits Stef kiemvrij moet eten zijn vaak kleine diepvriesmaaltijden een ideale oplossing. Van de cortizone is hij ook een beetje verdikt. Maar vergelijkende test heeft uitgewezen dat papa nog altijd de dikste heeft (buik dan).
vrijdag 8juli,hij staat op en wil direkt eten vier eieren als omelet,ruim alles op en wil nog een portie zo gaat het de ganse dag door.Dan heeft er nog veel bezoek geweest,dat doed hem deugd maar tegen de avond werd hij niet goed,het was hem allemaal teveel,had overal pijn en was zeer moe. Ik denk als er iemand komt hij wil laten blijken dat er niets aan de hand is. Hij begint te beseffen dat het ernstig is. zaterdag 9juli, veel pijn in keel beklemmend gevoel word ook kwaad en humeurig,s avonds 17 uur gebeld naar de kliniek,we moeten direkt gaan. De dokter denkt aan een ontsteking van het maagvlies en aften in de keel,hij krijgt aangepaste medicatie en mogen morgen terug komen omzijn keel te laseren,,dit zijn bijwerkingen vd. chemo. zondag hebben we een ganse dag in het ziekenhuis gezeten,hij mocht gelukkig naar huis.
donderdag 7juli,6uur tijd om op testaan,vandaag een ganse dag chemo.Eerst word er bloed afgenomen,dat begint moeilijk te gaan , door de chemo verspringen de aders met als gevolg pijnlijke en blauwe opzwellingen.Daarna word zijn bloed gekontroleerd of zijn waarden goed zijn,dan geeft de dokter toestemming of de chemo mag besteld worden.Eerst druppelen drie baksters door na de middag word er een ruggeprik gedaan,normaal duurd dat een 15 min nu was het 50 min ze kregen geen hersenvocht en moesten 7 maal herprikken dan moeten ze hetzelfde hoeveelheid chemo opspuiten.Dan volgt nog een bewaakte kuur,terwijl de bakster doorloopt blijft een verpleegser kijken of er geen allergische reactie wordt gedaan om 8u3O waren we thuis dan heeft hij nog een gans pak kippebouten,een bord friet en als afsluiter een bord risotto om 23 uur kuis ik mijn keuken op.Hij wil steeds warm eten van smorgens tot savonds niet te doen.
Mentaal is het zeer moeilijk,zeker voor kinderen in de puberteit.Ze zijn heel hard zichzelf aan het zoeken,zijn onzeker over hun uiterlijk,.Zijn gezicht staat vol met acne allemaal de schuld van zijn medicatie.In al die moeiljke momenten voel ik een sterke band tussen moeder en kind dat geeft je de moed om samen met hem te vechten.
zondag 3juli, Stef is gelukkig dat hij thuis is maar verliest veel van zijn krachten. Hij eet een ganse dag dat ,komt van zijn medicatie dinsdag 4 juli, vandaag chemodag,hij is zeer zenuwachtig.Eerst wordt er bloed afgenomen of de waarden goed zijn,of er plasma,bloed moet gegeven worden.we waren er om 9uur en om 12 uur werd er beslist dat Stef geen chemo mag, zijn stolling was niet goed, als moeder zakt de moed tot in je schoenen laat staan wat Stef doormaakt.Donderdag moeten we terug. woendag 5juli,Stef heeft het zeer moeilijk,wil niets zeggen en gerust gelaten worden.Mitteken heeft zijn lievelingsgerecht gemaakt hij was zeer blij,Stef kun je met kleine dingen blij maken.Hij heeft wel heel hard moeten overgven.
donderdag 30juni,vandaag staat er een beenmergpunctie op het programma om te zien of de leukemie nog te zien is in zijn bot.Stef mag een bepaald medicament niet krijgen omdat zijn stolling niet goed is daarom geven ze hem plasma maar na de eerste zak begon hij een allergische reactie te doen,iedereen was in paniek ze hebben hem adrenaline gegeven en een nacht op intensieve gelegd en s'anderdaags was het al beter.GOED NIEUWS.vrijdag 1juli de dokters komen zeggen dat de chemo goed aanslaat en dat hij morgen na 16 dagen naar huis mag.Deze opkikker had hij juist nodig want hij zat er mentaal door.We moeten nu 2maal volgende week naar het ziekenhuis,dindag om de korte kuur,vrijdag om de lange kuur.We krijgen medicijnen mee en moeten ons aan veel regels houden oa.bezoek,voeding,lichamelijke en huishoudelijke hygiene.
maandag 27 juni, vandaag zou Stef zijn tweede chemo krijgen maar omdat zijn bloed een vertekend beeld gaf is het uitgesteld tot morgen,ze hadden bloed via infuus afgenomen en erwas vloeistof bij zijn bloed. dinsdag28 juni,Stef reageert beter op de chemo dan de eerste keer,is ook zo zwaar niet,hij ondergaat alles zonder veel problemen,chapeau hij houd zich sterk.
donderdag 23 juni Stef krijgt zijn eerste chemo daarvoor doen ze eerst een ruggeprik om te zien hoe het gesteld is met de waarden in zijn hersenvocht, daarna moet hij vier uur platliggen,tegelijkertijd steken ze een nieuw infuus en via infuus dienen ze chemo toe. Het was pijnlijk om te zien hoe de rode vloeistof door zijn aders vloeiden, hij vond het pijnlijk,de verpleegsters doen er alles aan om de pijn te verzachten ,nadat de vloeistof weg was was alles ok vrijdag 24 juni vandaag wordt er een ganse dag gespoeld,dat zal ook gans het weekend gebeuren dat is om het lichaam terug op punt te krijgen voor de volgende chemo. zaterdag 25 juni,de grote verhuis,we gaan vandaag naar een nieuw gebouw,alles is nieuw en clean effe wennen Nu voel je pas dat het serieus gesteld is met onze Stef,de isoleerkamer is uitgerust met een sas waar je via intercom kunt praten wanneer er veel volk is,meer dan twee,je moet ook overschoenen,schort en mondmasker aandoen,je hebt ook minder contact met iedereen zondag 26juni,Stef is vanmorgen misselijk en moe,
Vermits vele mensen de gezondheidstoestand van onze Stef willen volgen gaan we elke dag kort de gebeurtenissen weergeven. Hij is vorige week donderdag opgenomen met leukemie in het UZ Gent.
Stef bezoeken kan, mits inachtneming van de volgende regels :
·maximum 2 personen in de kamer
·geen kinderen jonger dan 14
·van 14.30 tot 20.00 uur
·eerst telefonisch kontakt voor je vertrekt. Als Stef te ziek is heb jij niets aan je bezoek en hij ook niet. Voor de mensen die Stef zijn gsm-nummer niet hebben (erik.peeters22@skynet.be)
Vermits leukemiepatienten geen immuniteit meer hebben onderscheiden we vier fases . Stef zit nu in fase B. Dit wil zeggen dat je bij bezoek :
·een mondmasker moet dragen
·een short aantrekken.
·handen wassen
·niet mag komen als je zelf ziek bent
·en vanaf zaterdag in het nieuw gebouw moet je overschoenen aantrekken
Vandaag is het einde van de eerste week. Stef heeft die goed doorlopen en de resultaten zijn OK!!!
We hebben om te starten ook al een reeks extra's toegevoegd aan uw blog, zodat u dit zelf niet meer hoeft te doen. Zo is er een archief, gastenboek, zoekfunctie, enz. toegevoegd geworden. U kan ze nu op uw blog zien langs de linker en rechter kant.
U kan dit zelf helemaal aanpassen. Surf naar http://www.bloggen.be/ en log vervolgens daar in met uw gebruikersnaam en wachtwoord. Klik vervolgens op 'personaliseer'. Daar kan u zien welke functies reeds toegevoegd zijn, ze van volgorde wijzigen, aanpassen, ze verwijderen en nog een hele reeks andere mogelijkheden toevoegen.
Om berichten toe te voegen, doet u dit als volgt. Surf naar http://www.bloggen.be/ en log vervolgens in met uw gebruikersnaam en wachtwoord. Druk vervolgens op 'Toevoegen'. U kan nu de titel en het bericht ingeven.
Om een bericht te verwijderen, zoals dit bericht (dit bericht hoeft hier niet op te blijven staan), klikt u in plaats van op 'Toevoegen' op 'Wijzigen'. Vervolgens klikt u op de knop 'Verwijderen' die achter dit bericht staat (achter de titel 'Proficiat!'). Nog even bevestigen dat u dit bericht wenst te verwijderen en het bericht is verwijderd. U kan dit op dezelfde manier in de toekomst berichten wijzigen of verwijderen.
Er zijn nog een hele reeks extra mogelijkheden en functionaliteiten die u kan gebruiken voor uw blog. Log in op http://www.bloggen.be/ en geef uw gebruikersnaam en wachtwoord op. Klik vervolgens op 'Instellingen'. Daar kan u een hele reeks zaken aanpassen, extra functies toevoegen, enz.
WAT IS CONCREET DE BEDOELING??
De bedoeling is dat u op regelmatige basis een bericht toevoegt op uw blog. U kan hierin zetten wat u zelf wenst.
- Bijvoorbeeld: u heeft een blog gemaakt voor gedichten. Dan kan u bvb. elke dag een gedicht toevoegen op uw blog. U geeft de titel in van het gedicht en daaronder in het bericht het gedicht zelf. Zo kunnen uw bezoekers dagelijks terugkomen om uw laatste nieuw gedicht te lezen. Indien u meerdere gedichten wenst toe te voegen op eenzelfde dag, voegt u deze toe als afzonderlijke berichten, dus niet in één bericht.
- Bijvoorbeeld:
u wil een blog maken over de actualiteit. Dan kan u bvb. dagelijks een bericht plaatsen met uw mening over iets uit de actualiteit. Bvb. over een bepaalde ramp, ongeval, uitspraak, voorval,... U geeft bvb. in de titel het onderwerp waarover u het gaat hebben en in het bericht plaatst u uw mening over dat onderwerp. Zo kan u bvb. meedelen dat de media voor de zoveelste keer het fout heeft, of waarom ze nu dat weer in de actualiteit brengen,... Of u kan ook meer diepgaande artikels plaatsen en meer informatie over een bepaald onderwerp opzoeken en dit op uw blog plaatsen. Indien u over meerdere zaken iets wil zeggen op die dag, plaatst u deze als afzonderlijke berichten, zo is dit het meest duidelijk voor uw bezoekers.
- Bijvoorbeeld: u wil een blog maken als dagboek. Dagelijks maakt u een bericht aan met wat u er wenst in te plaatsen, zoals u anders in een dagboek zou plaatsen. Dit kan zijn over wat u vandaag hebt gedaan, wat u vandaag heeft gehoord, wat u van plan bent, enz. Maak een titel en typ het bericht. Zo kunnen bezoekers dagelijks naar uw blog komen om uw laatste nieuwe bericht te lezen en mee uw dagboek te lezen.
- Bijvoorbeeld: u wil een blog maken met plaatselijk nieuws. Met uw eigen blog kan u zo zelfs journalist zijn. U kan op uw blog het plaatselijk nieuws vertellen. Telkens u iets nieuw hebt, plaats u een bericht: u geeft een titel op en typt wat u weet over het nieuws. Dit kan zijn over een feest in de buurt, een verkeersongeval in de streek, een nieuwe baan die men gaat aanleggen, een nieuwe regeling, verkiezingen, een staking, een nieuwe winkel, enz. Afhankelijk van het nieuws plaatst u iedere keer een nieuw bericht. Indien u veel nieuws heeft, kan u zo dagelijks vele berichten plaatsen met wat u te weten bent gekomen over uw regio. Zorg ervoor dat u telkens een nieuw bericht ingeeft per onderwerp, en niet zaken samen plaatst. Indien u wat minder nieuws kan bijeen sprokkelen is uiteraard 1 bericht per dag of 2 berichten per week ook goed. Probeer op een regelmatige basis een berichtje te plaatsen, zo komen uw bezoekers telkens terug.
- Bijvoorbeeld: u wil een blog maken met een reisverslag. U kan een bericht aanmaken per dag van uw reis. Zo kan u in de titel opgeven over welke dag u het gaat hebben, en in het bericht plaatst u dan het verslag van die dag. Zo komen alle berichten onder elkaar te staan, netjes gescheiden per dag. U kan dus op éénzelfde dag meerdere berichten ingeven van uw reisverslag.
- Bijvoorbeeld:
u wil een blog maken met tips op. Dan maakt u telkens u een tip heeft een nieuw bericht aan. In de titel zet u waarover uw tip zal gaan. In het bericht geeft u dan de hele tip in. Probeer zo op regelmatige basis nieuwe tips toe te voegen, zodat bezoekers telkens terug komen naar uw blog. Probeer bvb. 1 keer per dag, of 2 keer per week een nieuwe tip zo toe te voegen. Indien u heel enthousiast bent, kan u natuurlijk ook meerdere tips op een dag ingeven. Let er dan op dat het meest duidelijk is indien u pér tip een nieuw bericht aanmaakt. Zo kan u dus bvb. wel 20 berichten aanmaken op een dag indien u 20 tips heeft voor uw bezoekers.
- Bijvoorbeeld:
u wil een blog maken dat uw activiteiten weerspiegelt. U bent bvb. actief in een bedrijf, vereniging of organisatie en maakt elke dag wel eens iets mee. Dan kan je al deze belevenissen op uw blog plaatsen. Het komt dan neer op een soort van dagboek. Dan kan u dagelijks, of eventueel meerdere keren per dag, een bericht plaatsen op uw blog om uw belevenissen te vertellen. Geef een titel op dat zeer kort uw belevenis beschrijft en typ daarna alles in wat u maar wenst in het bericht. Zo kunnen bezoekers dagelijks of meermaals per dag terugkomen naar uw blog om uw laatste belevenissen te lezen.
- Bijvoorbeeld: u wil een blog maken uw hobby. U kan dan op regelmatige basis, bvb. dagelijks, een bericht toevoegen op uw blog over uw hobby. Dit kan gaan dat u vandaag een nieuwe postzegel bij uw verzameling heeft, een nieuwe bierkaart, een grote vis heeft gevangen, enz. Vertel erover en misschien kan je er zelfs een foto bij plaatsen. Zo kunnen anderen die ook dezelfde hobby hebben dagelijks mee lezen. Als u bvb. zeer actief bent in uw hobby, kan u dagelijks uiteraard meerdere berichtjes plaatsen, met bvb. de laatste nieuwtjes. Zo trek je veel bezoekers aan.
WAT ZIJN DIE "REACTIES"?
Een bezoeker kan op een bericht van u een reactie plaatsen. Een bezoeker kan dus zelf géén bericht plaatsen op uw blog zelf, wel een reactie. Het verschil is dat de reactie niet komt op de beginpagina, maar enkel bij een bericht hoort. Het is dus zo dat een reactie enkel gaat over een reactie bij een bericht. Indien u bvb. een gedicht heeft geschreven, kan een reactie van een bezoeker zijn dat deze het heel mooi vond. Of bvb. indien u plaatselijk nieuws brengt, kan een reactie van een bezoeker zijn dat deze nog iets meer over de feiten weet (bvb. exacte uur van het ongeval, het juiste locatie van het evenement,...). Of bvb. indien uw blog een dagboek is, kan men reageren op het bericht van die dag, zo kan men meeleven met u, u een vraag stellen, enz. Deze functie kan u uitschakelen via "Instellingen" indien u dit niet graag heeft.
WAT IS DE "WAARDERING"?
Een bezoeker kan een bepaald bericht een waardering geven. Dit is om aan te geven of men dit bericht goed vindt of niet. Het kan bvb. gaan over een bericht, hoe goed men dat vond. Het kan ook gaan over een ander bericht, bvb. een tip, die men wel of niet bruikbaar vond. Deze functie kan u uitschakelen via "Instellingen" indien u dit niet graag heeft.
Het Bloggen.be-team wenst u veel succes met uw gloednieuwe blog!