Ik ben Sanne Verhagen
Ik ben een vrouw en woon in Merksplas (België) en mijn beroep is studente ergotherapie.
Ik ben geboren op 17/01/1989 en ben nu dus 36 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: genieten van de mooie dingen.
Adres Finland (hint, hint ;)
Sanne Verhagen,
Otokuja 2 A311
FI-90150 OULU, FINLAND.
Het leven zoals het is... Erasmus Via deze blog kunnen jullie mijn
Fins avontuur een beetje volgen.
Ik ga dan ook proberen om hier
regelmatig een berichtje en enkel
foto's te posten.
Ik kijk uit naar jullie reacties
en hoop natuurlijk ook dat jullie
mij een beetje op de hoogte
houden van de laatste nieuwtjes...
19-02-2011
Bijna in de helft...
Dag allemaal,
Sinds mijn vorige berichtje is er heel wat gebeurd. Laat ons beginnen bij het begin... Op maandag startte mijn stageweek en die begon alvast met een heel productieve dag. Nadat ik diezelfde avond eerst nog een lange, maar vruchtbare vergadering had gehad voor ons 'health project', kroop ik moe maar tevreden in mijn bedje. Diezelfde nacht werd ik echter gewekt door mijn Finse telefoon...
Hannah vertelde me aan de telefoon dat ik mijn kamergenoten moest wekken en zo vlug mogelijk naar buiten moest komen, maar dat we moesten oppassen voor de rook. Blijkbaar was één van de elektriciteitskabels in de zekeringkast doorgebrand. Om wille van de rookontwikkeling was heel het gebouw ontruimd, maar aangezien er geen brandalarm was en niemand op onze deur heeft geklopt lagen mijn kamergenoten en ik nog vast te slapen.
Kort nadat we beneden aankwamen, kwam de brandweer vertellen dat alles terug veilig was en alle studenten terug naar hun kamers mochten gaan. Natuurlijk kan je geloven dat wij nogal geschrokken waren en de rest van de nacht niet veel meer geslapen hebben. Vooral het feit dat niemand ons gewekt had, baarde ons een beetje zorgen. Gelukkig is er niks ernstig gebeurd en worden er nu extra maatregelen getroffen om de veiligheid in het gebouw te verhogen.
De volgende dag ben ik gewoon naar mijn stage vertrokken, aangezien ik hier in het studentenhuis toch niet veel kon doen en ik met Aulikki had afgesproken dat ik 2 sessies Sherborne zou geven. Maar je kan geloven dat deze niet zo vlot verliepen als normaal. Niet moeilijk als je zelf een mindere dag hebt. Dinsdagavond ben ik dan ook vroeg en uitgeput in mijn bedje gekropen.
Toen ik woensdag op stage aankwam, heeft Aulikki even tijd gemaakt om met mij te babbelen over het brandincident. Ze vertelde me dat ze zich een beetje zorgen maakte en dat ik haar altijd mocht bellen als er iets was. Stiekem is het toch een grote geruststelling om te weten dat je ook hier ergens terecht kunt. Want op momenten heb je echt wel nood aan een beetje steun. Ik heb mijn ouders en Ronny deze week dan ook enorm gemist. Na deze babbel verliep de woensdag echter al veel beter.
Donderdag hebben we de eerst sessie van ons 'Health project' met de 14/15 jarigen gegeven. En dit eerlijk gezegd verrassend goed verlopen, ben eens benieuwd of de volgende sessies ook zo vlot zullen gaan. Donderdagavond was het tijd om even stoom af te laten na een spannende week. Twee Belgische jongens organiseerde een feestje hier in het studentenhuis omdat België het wereldrecord van land zonder regering (namelijk 249 dagen) heeft verbroken. Het was een gezellige avond!
Vrijdag hebben we met de 'health course' een bezoekje gebracht aan een technologisch 'health centre'. Een 'health centre' kan je vergelijken met een plaatselijk ziekenhuis waar je terecht kan voor normale medische begeleiding zoals bij een (huis-)dokter en eerste hulp. Dit centre hield zich echter ook bezig met het testen van nieuwe medische ontwikkelingen, best wel interessant. Vrijdagavond heb ik genoten van een welverdiend rustig avondje.
Zodat ik deze morgen fris en monter op de bus kon stappen voor een 3 uur durende rit naar "Santa Claus Village" Daar aangekomen wouden we eerst kennismaken met de enige echte Kerstman. En weet je wat?!? Hij praat nog Nederlands ook!!! Natuurlijk mochten we zelf geen foto's nemen, maar moesten we er ééntje kopen. Dit was een beetje te duur voor arme studentjes zoals wij, dus hebben we zelf maar enkele foto's genomen als herinnering. In de namiddag hebben we nog een bezoekje gebracht aan het centrum van Rovaniemi. En hoewel daar niet zoveel te zien was, heb ik samen met Hannah heel wat afgelachen.
Morgen ga ik me nog maar eens achter mijn boeken zetten, want dit is hoog nodig! ;) En dan beginnen we maandag vol goede moed aan een nieuwe week!
Groetjes van de Kerstman!
Reacties op bericht (5)
09-03-2011
Santa Claus Village
Mooi, die Santa Claus Village! Word comes in mind: 'Ik wil een rendierhoedje!!' ;-)
09-03-2011 om 12:18
geschreven door Ilonka
23-02-2011
Al OVER de helft ;-)
Hoi, hoi Sanne,
Het gaat idd super-rap vooruit. Het lijkt of je nog maar net vertrokken bent! Wij hebben dan ook vanalles te doen, dus voor ons gaat de tijd ook super-snel voorbij.
Gisteren kregen we bericht dat er een aangetekende zending klaar ligt voor ons. We denken (hopen) dat dit de goedkeuring is voor ons bouwprojectje! Spannend! Kunnen we snel van start gaan.
Verder worden de buiken dikker en ronder bij Tinne en Inne, maar is er bij ons nog geen verandering :( We zijn nu wel me inseminatie begonnen en hopen dat er toch snel resultaat komt. Afwachten, hè
Vrijdag was er Regi-open-deur bij Inne M. Tijd om nog eens bij te praten met de dames van den howep. Was wel gezellig. Inne M vertelde ook dat Ronny geregeld komt eten bij hen. Hij is soms wel wat eenzaam sms't ie, maar hij trekt ook zijn plan wel. Het zal wel fijn zijn als jullie elkaar zullen zien binnenkort. Geniet ervan!!
Ik merk dat je het fijn hebt ginder en dat je je plan wel trekt. Beleef nog enorm veel plezier aan je avontuur. Je bent al over de helft, maar... er is nog een helft te gaan ook! ;-)
Groeten, Ilonka, Ronald & Zivatje
23-02-2011 om 07:24
geschreven door I & R & z
22-02-2011
groetjes uit Geel!
Dag Sanne,
Het is blijkbaar even heel spannend geweest in Finland! Maar je geniet ook wel van je avonturen! Fijn om je blog te lezen!
Heel veel plezier nog!
Ann
22-02-2011 om 19:23
geschreven door Ann
Duim voor u
Heyz
Komaan hé Sanne je zit al in de helft nog even volhouden en je bent er vanaf Het gaat rap vooruit zonder twijfel en je doet het der goed
Aan de vele foto's te zien lijkt het precies of je daar op een plezier reisje zijt Ma genieten moet je wel zeker doen
Dus geniet er nog van (soms een beetje voor school werken ) Nog veel succes en ik duim
groetjes xxx Anne
ps: maak u maar geen zorgen over een regering die is er nog altijd ni tegen da je terug komt ge zult nixs gemist hebben
22-02-2011 om 10:52
geschreven door Anne Sterkens
20-02-2011
Al in de helft?
Hé Sanne!
Hier eindelijk ook eens een berichtje van mij! Heb al met veel plezier je verhalen gelezen ;-)! Het klinkt daar alvast heel fijn!
Kan geloven dat het wel even schrikken was met die brand! Chance dat ze dat nu maatregelen nemen, zodat dat niet meer kan gebeuren!
En is het echt waar dat je al bijna in de helft zit? Amaai, dat vliegt toch echt vooruit niet?
Geniet er nog héél erg van! Tot snel! x Sara (kazou!)