RSCAfancom is een Dochter pagina van http://www.purplespirit.be/ ROYAL SPORTING CLUB ANDERLECHT
18-09-2008
Zet Thierry Pister Dahmane op strafbank?
Thierry Pister, de trainer van Bergen, heeft met zijn Frans-Algerijnse aanvaller Mohamed Dahmane een individueel onderhoud gehad over zijn uitspraken na de competitiewedstrijd tegen Anderlecht, die Bergen met 1-2 verloor.
Dahmane haalde zwaar uit naar Anderlecht-verdediger Olivier Deschacht. Hij zei onder meer dat hij nooit tegen een slechtere verdediger had gespeeld, dat Deschacht hem een clochard had genoemd en dat bondscoach Vandereycken honderd procent gelijk heeft als hij Deschacht niet oproept.
'Een speler die ooit voor een grote club wil uitkomen, moet beseffen dat hij niet zomaar mag doorratelen', aldus Pister gisteren.
Opmerkelijk is dat Bergen niet zwaar tilt aan het incident, althans niet openlijk. 'We kennen Dahmane', zegt algemeen directeur Alain Lommers. Dahmane stapelt de incidenten op bij Bergen, maar werd nooit gesanctioneerd. Hij verliet onder meer een training na een drieste tackle van ploegmaat Seka, bleef weg van een training uit onvrede met het bestuur en zegt hardop te willen vertrekken. 'Boetes opleggen is illegaal', repliceert Lommers. 'Toen hij wegbleef van training hebben we hem een brief gestuurd en daags nadien daagde hij wel op.'
'Onder mijn bewind heeft Dahmane nog geen training gemist', aldus Thierry Pister. 'Als dat gebeurt, zal ik ingrijpen. Wat ik hem nu heb gezegd, blijft binnenskamers. Dahmane zelf heeft enkel geluisterd. Ik weet dus niet of hij spijt heeft van zijn uitspraken' , zegt Pister.
Lommers wacht nu op het verslag van Pister over het onderhoud met Dahmane, maar is niet van plan hem te sanctioneren. 'Ik heb bij Dahmane niet op een verzoening aangedrongen omdat ik niet weet wie wat heeft gezegd. Maar als de vraag vanuit Anderlecht zou komen, wil ik daar zeker aan meewerken. Waarom zouden Dahmane en Deschacht het niet kunnen bijleggen tijdens een etentje? Ik wil daar gerust bij helpen', aldus Lommers.
Met uitzondering van de revaliderende Kanu en Suarez en de licht geblesseerde Bulykin verscheen iedereen op het oefenveld. Biglia, Losada, Juhasz en Iakovenko zijn speelklaar voor Charleroi.
Anderlecht (weer) in spitsennood: nu ook Bulykin gekwetst
De Rus Bulykin (dij) heeft nog altijd niet getraind bij Anderlecht en raakt hoogstwaarschijnlijk niet speelklaar voor de match tegen Charleroi morgenavond. Na de blessures van Frutos, Kanu, Suarez en nu ook Bulykin zit Ariël Jacobs alweer in spitsennood. Bulykin is nog maar drie weken in het Astridpark.
De Anderlecht-coach heeft voor de match tegen Charleroi nog twee mogelijkheden als diepe spits: Vlcek of Iakovenko. In beide gevallen moet paars-wit zijn speelstijl aanpassen, want Iakovenko noch Vlcek zijn targetspitsen.
Jonathan Legear (dij) had gisteren individuele training, maar is zelf optimistisch over zijn speelkansen. Als hij toch niet voldoende fit is, mag Chatelle rekenen op een basisplaats. Goor en Juhasz trainden weer voluit en ook Biglia (enkel) is bijna speelklaar.
Cor Gillis leek deze zomer op weg naar Roda JC, maar de transfer ging in laatste instantie niet door. "Roda-trainer Atteveld had een speler nodig die direct inzetbaar was", aldus Gillis. "Hij vertelde me dat hij me onmiddellijk zou transfereren als ik twee jaar ouder was geweest. Uiteindelijk mocht ik twee keer met het eerste elftal meespelen. Tegen Anderlecht viel ik dertig minuten in en tegen Top Oss had ik een basisplaats."
Gillis had verschillende opties. "Voordat Roda op de proppen kwam, had ik contacten met Tubeke. Dat heb ik laten vallen om alles op Roda te zetten. Ook RKC Waalwijk was geïnteresseerd. Ze wilden me voor één seizoen huren, maar konden de centen die Anderlecht vroeg niet ophoesten."
Intussen verzeilde Gillis in de B-kern van Anderlecht. "In het begin was ik ontgoocheld. Vorig jaar mocht ik van Ariël Jacobs met de A-kern meetrainen. Nu zette ik een stap terug, maar bij de pakken blijven zitten is niet aan mij besteed. Ik weet wat me in de komende maanden te doen staat. Hard werken en me bewijzen in de matchen. We moeten redelijk blijven: geen enkele jongere kan het als een straf zien dat hij met de beloften van Anderlecht moet spelen."
Polak: "Ik voel me hier meer leider dan bij Nürnberg"
Jan Polak voelt zich goed bij Anderlecht. "Ik voel me hier meer leider dan bij Nürnberg", vertelt hij. "Maar het is ook zo dat het in Duitsland ging om mijn eerste ervaring in het buitenland en dat ik dan ook nog niet de volwassenheid had van nu. Op het veld maak ik soms deel uit van de oudste spelers met de meeste ervaring en dus moet ik instructies geven aan mijn medemaats. In mijn vorige clubs deden de meer ervaren spelers dat ook met mij. Ik voel dat het hier bij Anderlecht mijn rol is."
"BATE Borisov, de ploeg die ervoor zorgde dat Anderlecht dit seizoen geen Europees voetbal speelt, begint straks aan zijn Europese campagne. "En zeggen dat ze het opnemen tegen Real Madrid, één van de beste ploegen van de wereld", zucht Polak. "Het is moeilijk om tijdens zo'n matchen thuis te moeten blijven. Trouwens, nu moeten we tevreden zijn met één match per week, dat is weinig voor het ritme. Ik geef toe dat ik beter ben als de wedstrijden elkaar snel opvolgen."
Lucas Biglia geraakt tijdig fit voor de wedstrijd van vrijdag tegen Charleroi. De middenvelder van anderlecht werkte dinsdag een groot deel van de groepstraining af.
Biglia miste afgelopen weekend nog het duel met Bergen. Bulykin (verrekking hamstring) zal allicht Charleroi niet halen. Hij kan ten vroegste donderdag trainen met de groep. Ook Goor en Juhasz kunnen weer voluit trainen.
Pär Zetterberg is al een tijdje teruggekeerd naar zijn geboorteland Zweden, maar vrijdag keert de Anderlecht-speler terug naar het Astridpark om de match tegen Charleroi, ook één van zijn ex-ploegen, bij te wonen. 'Ik keer terug om mijn vrienden van Anderlecht en Charerloi te zien', aldus Zetterberg.
'Ik zal blij zijn dat ik Anderlecht nog eens live aan het werk kan zien. Natuurlijk was ik ontgoocheld door de Europese uitschakeling. Dat heeft het vertrouwen van Anderlecht aangetast. Of ik ook een verklaring heb? In de voorbereiding speelde Anderlecht alleen maar tegen kleinere teams. Als we in de Champions League willen meedraaien moeten we oefenen tegen sterkere tegenstanders. Het doel dit seizoen is nu de titel en de Belgische beker.'
Zetterberg werkt nog altijd als scout voor Anderlecht op de Scandinavische markt. 'Ik kan mijn werk nu beter organiseren', aldus Zet. 'Ik ken de markt nu veel beter en ik heb betere contacten met de clubs. Nu moet ik maar in mijn auto springen om een speler te gaan bekijken. Vroeger moest ik op het vliegtuig springen'
Bulykin (verrekking bil) kreeg verzorging. Hij hervat ten vroegste morgen, maar is onzeker voor de match van vrijdag tegen Charleroi. Biglia (enkel) en Losada (contractuur) werkten een deel van de groepstraining af. Goor en Juhasz (knie) trainen vandaag weer voluit. Legear (bil) hield het bij lopen.
Al wie sympathie koestert voor Anderlecht, krijgt het vanavond koud. BATE Borisov, de nietige dwerg uit Wit-Rusland die paars-wit in de tweede voorronde van de Champions League uitschakelde, speelt om 20.45 uur in Bernabeu, de imposante voetbaltempel van Real Madrid.
Lucas Biglia, die een tijdje individueel moest trainen omdat hij last had van de enkel, kon vandaag, dinsdag 17 september 2008, voor het eerst opnieuw een deel van de groepstraining afwerken.
Ook Hernan Losada en Oleksandr Iakovenko, die gisteren allebei preventief individueel trainden, hervatten opnieuw met de groep.
Roland Juhasz (overbelasting knie) hield het vandaag nog bij een individuele training. Hij hervat woensdag met de groep. Ook Bart Goor zou morgen, woensdag 17 september 2008, de groepstraining hervatten.
Dmitry Bulykin en Jonathan Legear (beiden verrekking bil) kregen verzorging. Voor Legear stond deze namiddag nog een looptraining op het programma, Bulykin zal ten vroegste donderdag met de groep kunnen hervatten.
Anderlecht kan vrijdag in de thuiswedstrijd tegen Charleroi allicht geen beroep doen op Dmitry Bulykin. De aanvaller viel zaterdag uit tijdens het duel met Bergen.
Onderzoek wees uit dat Bulykin een kleine verrekking aan de hamstrings opliep. Ook Legear (lichte contractuur hamstrings) moest al snel naar de kant tegen Bergen. Hij raakt wellicht wel fit voor de wedstrijd van vrijdag. Lucas Biglia trainde maandag nog steeds individueel.
"Anderlecht begrijpt mijn twijfels over de Rode Duivels"
Jelle Van Damme stond gisteren op de lijst voor de interviews bij Anderlecht. Toen de verdediger echter opdook, stelde hij meteen dat hij liever niet te veel meer zei over de nationale ploeg. 'Ik wil eerst dat de polemiek kalmeert', aldus Van Damme. 'Ik had niet verwacht dat de kranten zo zwaar gingen uitpakken met mijn twijfels omtrent de Rode Duivels. Als de storm wat gaan liggen is, zal ik wel op het onderwerp Rode Duivels terugkeren.' De verdediger had van het Anderlecht-bestuur duidelijk de opdracht gekregen om te zwijgen. 'Ja, ik heb met Herman Van Holsbeeck en Ariël Jacobs gepraat', vervolgde Van Damme. 'Ik ben zelf naar hen toegestapt om de situatie uit te leggen. Het bestuur begrijpt mijn twijfels over de Rode Duivels.'
Dat werd ook bevestigd door Anderlecht-manager Herman Van Holsbeeck. 'We hebben Jelle gevraagd om voorlopig te zwijgen over de Rode Duivels', zei Van Holsbeeck. 'Als club steunen wij natuurlijk onze speler, maar de situatie moet nu kalmeren. Natuurlijk vindt Anderlecht het een eer als één van onze spelers wordt opgeroepen voor België, maar het is aan Van Damme en René Vandereycken om de zaak uit te klaren.'
Van Damme kwam tijdens zijn persbabbel uiteindelijk toch nog eens terug op de nationale ploeg. 'Wat ik gezegd heb over de Duivels, was zeker niet impulsief', zei de Lokeraar nog.
Moeskroen-coach Enzo Scifo heeft in Studio 1 de loftrompet gestoken Walter Baseggio. "Als ik trainer was van Anderlecht, dan zou Walter Baseggio nog in het Astridpark spelen", luidt het. "Ik begrijp niet waarom Anderlecht Baseggio heeft laten vertrekken naar Moeskroen. Walter heeft bewezen dat hij het internationale niveau aankan", beweert Scifo.
Mohamed Dahmane van Bergen haalde na de match van zaterdag tegen Anderlecht zwaar uit naar tegenstander Olivier Deschacht, waarvan hij zei dat hij zelfs niet het niveau van Anderlecht haalde, laat staan dat van de nationale ploeg.
Hugo Broos kende beide spelers als trainer. Zijn oordeel? "De reactie van Dahmane verrast me niet", zegt hij. "Het is typisch voor hem, hij is niet aan zijn proefstuk toe. Zo denkt de man nu eenmaal: hij is de goede, al de rest is slecht. Waarschijnlijk was hij slecht gezind na het verlies tegen Anderlecht, en Olivier Deschacht is daar het slachtoffer van geworden. In die omstandigheden heeft hij altijd iemand nodig om zijn pijlen op af te vuren. Zoiets kan dus niet. Maar elke vorm van collegialiteit is Mohamed Dahmane vreemd."
De datum voor de terugkeer van Nicolas Frutos naar Anderlecht ligt vast. "Er is afgesproken dat hij op dinsdag 30 september terugkeert naar de club", aldus manager Herman Van Holsbeeck. Frutos zal op dat moment circa twee maanden in Argentinië verbleven hebben om te herstellen van een hielblessure. De Goleador revalideerde in zijn geboorteland omdat hij zijn vertrouwen in de medische staf van Anderlecht verloren was. Ook psychologisch moest Frutos weer op krachten komen na een aanslepende reeks blessures.
Anderlecht gaf al aan dat het de trainingsmethode van Frutos wil aanpassen, maar dat de Argentijn bij zijn terugkeer (nog) niet pijnvrij zal zijn. Wanneer de spits wedstrijdfit zal zijn, is nog niet bekend.
Paars-Wit kwam niet ongehavend uit de strijd met Mons afgelopen zaterdag. Zowel Dmitry Bulykin en Jonathan Legear liepen een verrekking op aan de bil. De twee bleven vandaag, maandag 15 september 2008, dan ook allebei binnen voor verzorging. Lucas Biglia (last enkel) kon nog steeds de groepstraining niet hervatten, de Argentijn trainde ook vandaag individueel. Bart Goor, Oleksandr Iakovenko, Roland Juhasz en Hernan Losada zijn niet geblesseerd, maar trainden uit voorzorg individueel.
Kanu en Matias Suarez revalideren intussen verder na hun knieoperatie.
Anderlecht traint morgen, dinsdag 16 september 2008, om 10u. Het eerste deel van de training zal binnen afgewerkt worden, het tweede op het oefenveld naast het hoofdterrein.
Jelle Van Damme haalde afgelopen weekend uit naar bondscoach René Vandereycken. Die liet de speler van Anderlecht in Turkije plaatsnemen in de tribune en dat vond de linkspoot maar niets. Assistent-bondscoach Frank Vercauteren blijft rustig. "Dat Jelle ontgoocheld was toen ik hem vertelde dat hij zou afvallen, is niet meer dan normaal", sprak de ex-trainer van Anderlecht in Gazet van Antwerpen. Van Damme vond het ook niet kunnen dat hij geen uitleg kreeg waarom hij in de tribune moest gaan zitten. "Het klopt dat daar niet meer over gesproken is, maar daar was ook niet echt tijd voor", aldus Vercauteren. De speler van Anderlecht liet afgelopen weekend zijn ongenoegen blijken over de gang van zaken van vorige week. Benieuwd of hij er de volgende keer bij zal zijn of niet als René Vandereycken zijn selectie bekendmaakt.
Mbark Boussoufa was blij dat Sporting alsnog de drie punten pakte in Bergen. "Ik dacht op een bepaald moment dat we naast de volle buit zouden grijpen. Dat zou zonde geweest zijn, want we waren toch wel veel beter dan Bergen. Groots was ons voetbal niet, maar op een van de zwaarste terreinen van eerste klasse was dat ook moeilijk. Bovendien speelde Bergen heel agressief en werd het spel vaak stilgelegd. Het is niet evident hier te komen winnen", aldus Boussoufa. "Positief was dat we een blok vormden. We zijn erg goed bezig op training en dat vertaalt zich in sterke prestaties in de wedstrijden. Met tien punten op twaalf hebben we onze start zeker niet gemist." Boussoufa mocht pas na de wedstrijd eten, want hij blijft de ramadan strikt volgen. De Marokaan vindt niet dat zijn prestaties daaronder lijden. "Integendeel zelfs", aldus Boussoufa, "ik kom meer geconcentreerd aan de aftrap. Dat zie je ook aan de manier waarop ik mijn vrijschoppen trap. Ik ben meer gefocust op dat soort zaken. Dat ik voor de wedstrijd niet kan eten, is geen probleem. Ik voel daar niet de minste hinder van."
Marcin Wasilewski scoorde de gelijkmaker voor Paars-Wit. "Ik ben zeer blij met die goal, omdat we daardoor nog voor de rust de achterstand konden goedmaken. Dat was belangrijk voor het verdere verloop van de match. We trainen veel op stilstaande fasen en dat werpt zijn vruchten af. In de tweede helft speelden we constant op de helft van de tegenstander, het winnende doelpunt kon dan ook niet uitblijven", weet de Poolse international.
Thomas Chatelle mocht na twintig minuten de geblesseerde Jonathan Legear komen vervangen. "Het is nooit makkelijk om in te vallen, zeker niet in een match die fysiek zo zwaar is. Ik denk dat ik gedaan heb wat van me verwacht werd. Mons speelde agressief, soms zelfs op het randje. Ik ben niet zeker dat veel ploegen hier zullen komen winnen, maar wij hebben het toch wel gedaan."