RSCAfancom is een Dochter pagina van http://www.purplespirit.be/ ROYAL SPORTING CLUB ANDERLECHT
06-07-2008
Hamme houdt Anderlecht in bedwang
Anderlecht is in een oefenwedstrijd op het veld van tweedeklasser Hamme niet verder geraakt dan een 0-0 gelijkspel. Anderlecht speelde met: Proto, Ciza,
Juhasz (60' Houman), Kruiswijk,
Deschacht (60' Kalala), Goor, Gillet
(60' Jakovenko), Losada (60' Sare),
Legear (60' Chatelle), Mukendi (46'
Kanu), Lamah (60' Boateng).
Zaterdag had Anderlecht een oefenduel
tegen Knokke met 0-6 gewonnen. Tweede
klasser Hamme, dat met de galamatch
tegen Anderlecht zijn eeuwfeest vierde,
was andere koek. Er waren 1.800 toeschouwers aanwezig.
Zondagmiddag staat Hamme op zijn kop. De komst van Anderlecht (16.00 uur),is het sluitstuk van de viering van het honderdjarig bestaan van de tweedeklasser. Tickets vliegen de deur uit en er zijn allerlei andere activiteiten. "Voor de wedstrijd en alle andere feestactiviteiten is de belangstelling erg groot.
Bij Hamme wil men vooral genieten van de wedstrijd. "Het is een feest voor iedereen en dat moeten we ook laten blijken", aldus speler Thomas De Meyer.
Arnaud Sutchuin verhuist naar Anderlecht. De 19-jarige belofte komt over van FC Brussels. De Belg met Kameroense roots was einde contract bij de kersverse tweedeklasser. Sutchuin krijgt bij de beloften van Anderlecht de kans om door te stromen naar de A-kern. Eerder plukte paars-wit ook al twee andere talenten weg bij buur Brussels: Cheikhou Kouyaté en David Franck. Gil Servaes werd als jongere dan weer weggehaald bij Dender.
Nicolas Frutos hoopt dat hij eind juli de tweede voorronde van de Champions League kan spelen. Maar daar is de dokter van Anderlecht niet zeker van. Het seizoen is nog niet begonnen, of Frutos ligt al in de lappenmand. "Ik heb geen glazen bol, maar ik hoop dat Frutos over drie weken kan aansluiten. De eerste wedstrijd lijkt me te vroeg", zegt clubdokter Huylebroeck in HLN. "Frutos is een trage genezer. Bij hem duurt het meestal wat langer. De tweede match in de voorrondes van de Champions League lijkt me wel haalbaar." Die vindt op 5 of 6 augustus plaats.
KV Mechelen speelde deze avond tegen Katelijne (3de provinciale). KV Mechelen won met 1-7 waarvan Siani, Anderlechtspeler die getest wordt door KVM, één doelpunt maakte.
Tubeke is nog op zoek naar een ervaren doelman en een spits. Wat de doelman betreft, is Silvio Proto in beeld. De keeper van Anderlecht wacht voorlopig af.
Nicolas Pareja is verbaasd over het niveau dat Kanu nu al haalt. "Ik stel vast dat hij vooruitgang boekt sinds zijn komst hier. Op fysiek vlak neemt hij plaats in en zijn techniek is ook heel goed. Hij gebruikt zijn lichaam om de bal te beschermen. Hij heeft trouwens een uitstekende linkervoet. Het is goed om ook een linksvoetige speler in de kern te hebben. Kanu is echt een leuke kerel en ik ben heel blij dat hij een geslaagd debuut achter de rug heeft. We moeten natuurlijk nog zien hoe hij zich uit de slag zal trekken tegen een tegenstander van hoger niveau", besluit Pareja.
Het oefenprogramma van Anderlecht lijkt wel wir war van oefenwedstrijden die vastgelegd worden om even later weer geannuleerd te worden. Zo ook de oefenmatch van 15 juli tegen Belgrano, de ex-club van Suarez zou eveneens geannuleerd zijn volgens onze bronnen.
'Ik ben niet ontgoocheld', reageerde Pareja. 'We spelen in België, dat is niet de meest bekeken competitie ter wereld. Bovendien ben ik er al 24. Zo bekeken heeft de trainer me verkozen boven Coloccini, die ook een kandidaat was voor die positie. Eigenlijk mag ik al best tevreden zijn met wat ik nu heb. Vergeet trouwens niet dat we in die periode normaal ook de derde voorronde van de Champions League spelen.'
Blijkbaar viel de pil voor ploegmaat Lucas Biglia wel moeilijker te slikken.
'Ik heb met hem gepraat, hij was ontgoocheld', verduidelijkt Pareja. 'Ik kan hem begrijpen.'
Ondanks het slechte nieuws gisteren voor Biglia en Pareja blijft er voor de Anderlecht-spelers toch nog een sprankeltje hoop. Ze staan op een lijst van vier invallers die bij geval van blessures alsnog kunnen worden opgeroepen.
'Pareja staat erop omdat ik nog twee centrale verdedigers achter de hand wil houden', zo verklaarde coach Batista. 'Biglia is dan weer zeer polyvalent inzetbaar op het middenveld. Bovendien wilde ik spelers uit Europa op die reservenlijst, omdat die veel sneller dan de voetballers uit Argentinië ter plekke kunnen zijn.'
Linksback Insua en doelman Navarro zijn de andere invallers.
De vriendschappelijke wedstrijd Willem II-RSCA die normaal gezien voorzien was op zaterdag 12 juli 2008 om 19u gaat niet door. De oefenmatch moet worden afgelast wegens het niet verkrijgen van de vereiste toelatingen voor het organiseren van de wedstrijd.
Anderlecht test momenteel ook de 23-jarige Spaanse aanvaller Pedro Garcia van CF Burgos. Garcia was in het seizoen 2006-2007 nog actief bij de jeugd van Barcelona. De aanvaller zal een paar dagen meetrainen met de A-kern.
Anderlecht-trainer Ariël Jacobs trok deze donderdagnamiddag voor de training opnieuw met zijn spelers naar Tubize. Geen Lucas Biglia en Nicolas Frutos op het veld. Beide Argentijnen sukkelen met de enkel en werkten een individuele krachttraining af. Morgen, vrijdag 4 juli 2008, traint Sporting om 14u30 in Neerpede.
Jacobs: "Ik ga geen conclusies trekken na deze match"
Anderlecht won de eerste oefenmatch van het seizoen met 0-2. "Ik ben niet van plan conclusies te trekken na deze match", aldus Anderlecht-trainer Ariël Jacobs. "Noch individueel, noch collectief. Dat is gewoon niet mogelijk na een eerste oefenmatch. Ik vond alvast niet dat mijn spelers er moe uit zagen. Na twee dagen van intense activiteiten, zou ik er met beide handen voor getekend hebben om de eerste oefenmatch op zo'n manier af te sluiten."
Anderlecht-doelman Davy Schollen is gisteren, woensdag 2 juli 2008, voor de eerste keer papa geworden. Zijn vriendin beviel van een dochter, Kiara. Het meisje weegt 3,260kg en is 52cm groot. RSCAfancom wenst de trotse ouders van harte proficiat met de geboorte van hun dochtertje !
Silvio Proto is nu al twee seizoenen tweede keus achter Daniel Zitka. Anderlecht poogt de intussen 25-jarige doelman uit te lenen, maar Proto verkiest nog even op Anderlecht te blijven alvorens te beslissen. Trainer Jacobs liet namelijk uitschijnen dat alle keepers weer van nul herbeginnen.
Argentinië heeft zijn 18 namen voor de Spelen bekendgemaakt. Met enkele ronkende namen, à la Messi, Gago en Riquelme. Lucas Biglia (foto) en Nicolas Pareja van Anderlecht zijn er niet bij. Biglia had nochtans een assist gegeven in de oefenmatch van de olympische selectie tegen een Catalaanse ploeg.
Anderlecht won gisteren zijn eerste oefenmatch van het seizoen. Tegen tweedeklasser FC Luik scoorden Kanu en Bouba.
Na het rotsklimmen en kajakken sloot Anderlecht zijn tweedaagse in de Ardennen af met voetbal. In het stadion van Verviers gaf paars-wit de kersverse tweedeklasser FC Luik partij. De weergoden zorgden op deze eerste oefenmatch van Anderlecht voor spektakel met plensbuien en bliksem. Helaas was er op het veld minder te zien.
Ariël Jacobs stuurde een jonge ploeg op de mat. De jongeren Ciza, Kalala en Houman stonden in de basis, net als Bouba en Iakovenko. Ook nieuwkomers Kruiswijk en Kanu debuteerden.
De Braziliaan Kanu was de opvallendste speler op het veld. Bijna scoorde hij in de eerste minuut, maar zijn plaatsbal miste doel. Zijn dribbels kon hij wel demonstreren toen hij drie Luikse verdedigers in de wind zette, maar Houman mikte zijn voorzet naast. In zijn eerste tien minuten voor Anderlecht was Kanu echter al meer aan de bal dan zijn Braziliaanse voorganger Triguinho ooit geweest is.
FC Luik beperkte zich tot verdedigen. Op een shot van de van PSV overgekomen Paul Voss na, konden ze amper dreigen. Kruiswijk kon de defensie samen met Pareja goed organiseren. Bouba kopte voor Anderlecht nog een corner op de lat.
Net toen iedereen dacht dat de bedrijvige Kanu niet meer zou scoren, trof de spits wel raak. Drie minuten voor de rust slalomde hij voorbij twee verdedigers en knalde het leer in de winkelhaak. Een leuk debuut heet dat.
Na de pauze wisselde Jacobs zijn elftal op acht plaatsen. De lichtgeblesseerde Biglia en Chatelle bleven de hele match aan de kant. Rnic en Losada mochten wel voor het eerst een paars-wit shirt aantrekken.
Anderlecht had al snel gewonnen spel toen Luikenaar Ulens op vier minuten tijd twee keer geel en dus rood kreeg. Lamah mikte een vrijtrap meteen op de Luikse keeper. De bleke Iakovenko en nog eens Lamah misten lullig voor een leeg doel. Uiteindelijk kopte Bouba de 0-2 binnen na een corner.
In een oefenmatch is het resultaat niet belangrijk en primeert het geleverde spel. Tegen 10 Luikenaars vielen beiden een beetje tegen voor Anderlecht. Positieve noot was het leuke debuut van Kanu. Kruiswijk, Rnic en Losada kenden een onopvallende eerste match.
ANDERLECHT: Eerste helft: Proto, Ciza, Pareja, Kruiswijk, Kalala, Legear, Bouba, Goor, Iakovenko, Kanu, Houman. Tweede helft: Bruzesse, Rnic, Bouba, Juhasz, Deschacht, Kalala, Gillet, Losada, Ciza, Iakovenko, Lamah
DOELPUNTEN: 42' Kanu (Pareja) 0-1, 76' Bouba (Lamah) 0-2
Jean-François de Sart, de beloftenbondscoach, heeft 38 namen vrijgegeven die nog kans maken op een selectie voor het Olympisch voetbalelftal. Verrassende namen zijn Mbo Mpenza en Gaby Mudingayi als dispensatiespelers.
Op 15 juli volgt dan de definitieve selectie voor de Olympische Spelen in Beijing. Dan moeten er nog zestien namen afvallen. In de voorlopige groep zitten vier spelers die ouder zijn dan 23 jaar. Daar moet er zeker nog één naam van afvallen.
VOORSELECTIE:
Doelmannen: Logan Bailly (RC Genk), Yves De Winter (VC Westerlo), Yves Ma-Kalambay (Hibernian FC), Simon Mignolet (Sint-Truiden VV) en Glenn Verbauwhede (KV Kortrijk)
Verdedigers: Laurent Ciman (Club Brugge), Wouter Corstjens (VC Westerlo), Sepp De Roover (FC Groningen), Réginal Goreux (Standard Luik), Vincent Kompany (Hamburg SV), Massimo Moia (AA Gent), Landry Mulemo (Standard Luik), Sébastien Pocognoli (AZ Alkmaar), Jason Vandelanoitte (Bursaspor), Anthony Van Loo (SV Roeselare), Thomas Vermaelen (Ajax Amsterdam) en Jan Vertonghen (Ajax Amsterdam)
Middenvelders: Alessandro Cordaro (AEC Bergen), Marouane Fellaini (Standard Luik), Faris Haroun (RC Genk), Maarten Martens (AZ Alkmaar), Vadis Odjidja Ofoe (Hamburg SV), Kilian Overmeire (SC Lokeren), Gaby Mudingayi (Lazio Roma), Jeroen Simaeys (Club Brugge), Anthony Vanden Borre (FC Genoa) en Axel Witsel (Standard Luik)
Aanvallers: Moussa Dembele (AZ Alkmaar), Tom De Mul (FC Sevilla), Stijn De Smet (Cercle Brugge), Tom De Sutter (Cercle Brugge), Roland Lamah (RSC Anderlecht), Jonathan Legear (RSC Anderlecht), Kevin Mirallas (Lille OSC), Mbo Mpenza (AE Larissa), Giuseppe Rossini (KV Mechelen), Björn Vleminckx (KV Mechelen) en Jeanvion Yulu-Matondo (Roda JC)
Hernan Losada heeft geen voorkeur voor de
tegenstander in de 2de voorronde van de Champions League. "Het
maakt niet uit tegen wie we spelen, we zullen in elk geval goed voor de dag
moeten komen en onze eigen wedstrijd spelen." Anderlecht speelt normaal
gezien eerst thuis op dinsdag 29 of woensdag 30 augustus, al kan dat misschien
nog worden omgedraaid.
KV Mechelen is geïnteresseerd in Sébastien Siani. De 21-jarige Kameroener heeft nog een contract van drie jaar bij Anderlecht, maar werd eerder ook al uitgeleend aan Zulte Waregem en Union. Siani traint vanaf vandaag mee met KV.
Arnold Kruiswijk is net als Hernan Losada een nieuwe speler die overkwam van het Nederlandse Groningen. Het is de eerste keer dat ik zoiets meemaak, maar het is wel leuk. Het bevordert ook de kennismaking, maar ik moet zeggen dat ik ook in de eerste week al goed werd opgevangen.
Nieuwkomer Hernan Losada is zeer opgetogen over de nieuwe groep waarin hij vorige week terechtkwam. Het team hangt goed aan elkaar. We zijn nu wel nog niet voltallig want de internationals krijgen nog een weekje extra vrijaf maar ik ben ervan overtuigd dat het een goeie groep blijft.
"Voor het begin van een zwaar seizoen heb je een goeie basis nodig. Deze teambuilding was perfect om het vertrouwen in de ploegmaats te testen, elkaar beter te leren kennen en jezelf te overtreffen", aldus José Garcia, de teammanager van Paars-Wit. "De spelers waren heel tevreden en toonden zich heel gemotiveerd. Ik wil bij deze dan ook het leger bedanken voor deze kans."
Als laatste kwam de trainer Ariël Jacobs aan het woord. We kunnen de activiteiten van vandaag omschrijven als een kort, aangenaam, nuttig en hopelijk ook leerrijk tussendoortje. Het kind moet een naam krijgen en dan noemen we het ook teambuilding, maar dit is eigenlijk maar 1% van het hele trainingspakket in de voorbereiding. Het was vooral de bedoeling dat de spelers op elkaar gingen vertrouwen, dat ze elkaar hielpen en dat ze op elkaar konden rekenen. Toen wij de activiteiten enkele weken kwamen uittesten was het fysiek zwaarder omdat we de parcours enkele keren aflegden, maar dat was eigenlijk niet het opzet van vandaag. De laatste activiteit sprak eigenlijk het meest de fysiek van de spelers aan, maar dat was dan niet zo in de voormiddag. We zorgen eigenlijk voor een mix van alles. besluit de trainer.
Anderlecht was gisteren op teambuilding in Marche-les-Dames. Gedaan met eieren bakken en toneelspelen zoals dat met Vercauteren het geval was. In het paracommando-opleidingscentrum was er een teambuilding voor echte venten. De spelers moesten gisteren via hangladders rotsen van 40 meter beklimmen, in rappel 20 meter afdalen, door tunnels met water kruipen, tussen twee touwen een ravijn van 80 meter diep oversteken en een iemand op een brancard door een parcours dragen.
De spelers amuseerden zich. Keepers Proto en Schollen toonden zich de durfals. Een jongen als Rnic, die bijna van de rots afdonderde had zijn twijfels. Iakovenko en Gillet werden dan weer het water in geduwd. Zelfs Ariël Jacobs legde het hele parcours af.
'Iedereen amuseert zich', aldus Schollen. 'Het was niet gevaarlijk, maar als je 80 meter boven de grond hangt dan slik je wel. Sommigen hadden wat schrik maar uiteindelijk heeft iedereen de opdrachten uitgevoerd. Het is een kwestie van durven.'
Bij die iedereen ontbraken wel de geblesseerde Frutos en de geopereerde Van Damme. Ook Biglia had plots een (diplomatische) enkelblessure opgelopen. 'Mijn spelers hebben hun grenzen verlegd', aldus Jacobs. 'De groep is hechter geworden.'
Opvallend ook: de Braziliaan Kanu ontpopte zich tot één van de sfeermakers in de groep. 'Dit was een grote verrassing voor mij', aldus Kanu. 'In Brazilië heb ik dat nog nooit meegemaakt.'
Anderlecht speelt vanavond om 19u een oefenmatch tegen FC Luik in Verviers.
Voor de spelers en trainers van Anderlecht zijn BATE en Valur, één van de twee wordt de tegenstander in de tweede Champions League-voorronde, onbekende ploegen.
"Ik weet niets van die clubs", zegt coach Ariël Jacobs in Het Laatste Nieuws en Gazet van Antwerpen. "Ik kan op dit moment hun waarde nog niet inschatten. We zullen zo snel mogelijk beide teams scouten", vertelt hij.
"Het enige wat ik nu weet, is dat beide competities al aan de gang zijn en dat kan misschien in hun voordeel spelen", denkt Jacobs.
Jonathan Legear heeft een voorkeur voor Valur uit IJsland. "Ik ga liever niet naar Wit-Rusland, dat land zit nog in de Middeleeuwen. Maar het zou zeker een schande zijn om niet door te stoten."
"Dat vindt ook Olivier Deschacht : "Wie we ook ontmoeten, we moeten uitgaan van onze eigen sterkte."
RSC Anderlecht vertrok vanmorgen, dinsdag 1 juli 2008, richting Ardennen voor een tweedaagse teambuildingstage. Vandaag trokken de Paars-Witspelers naar de legerbasis in Marche-les-Dames.
In de voormiddag moesten de spelers en staf enkele hellingen opklimmen en via rappel terug naar beneden komen. Het eerste uur was dit van een helling van een 15-tal meter, maar naar de middag toe ging het al over een steilere rotswand van 40 meter. Net voor de pauze konden de spelers zich nog eens uitleven op een deathride.
Na de middag stonden er nog twee parcours op het programma. De hele Anderlechtclan werd in vijf groepen verdeeld en met een vijftal personen moesten ze het parcours zo goed mogelijk zien af te leggen. Vanavond vertrekt Sporting naar Durbuy waar woensdag nog een teambuildingsessie op het programma staat.
Een uitgebreid verslag van de teambuilding volgt later vanavond.
RSC Anderlecht speelt in de tweede voorronde van de Champions League tegen BATE Borisov of Valur Reykjavik. Als men de geschiedenis van beide teams in Europa bekijkt, dan wordt het wellicht een hachelijk reisje naar Wit-Rusland. BATE Borisov De meest waarschijnlijke tegenstander van RSC Anderlecht in de tweede voorronde van de Champions League. Ze doen er bij de Belgische vice-kampioen beter aan deze Wit-Russische tegenstander niet te onderschatten. De ploeg staat na twaalf speeldagen in de nieuwe competitiejaargang opnieuw bovenaan (8 keer wint, 4 gelijke spelen) en heeft dus competitieritme. Bovendien stoot het vaak door in Europese voorrondes. Vorig jaar drong het team zelfs door naar de derde en laatste voorronde van het kampioenenbal waar het sneuvelde tegen Steaua Boekarest. In de eerste ronde van de UEFA-beker gingen de Wit-Russen eruit tegen FC Villarreal. Wit-Russisch kampioen: 4 keer Wit-Russische beker: 1 keer (3 keer verliezend finalist) Europese deelnames: 8 keer Stadion: Horodski Stadium (5.442 plaatsen) Bekende namen: geen Valur Reykjavik Valur Reykjavik, een club uit de IJslandse hoofdstad, wordt het minst waarschijnlijk de tegenstander van RSC Anderlecht. Toch heeft die club het voordeel ook al competitieritme te bezitten. Valur doet het niet zo goed als BATE Borisov in de eigen competitie. Bijna halverwege staat de club zesde met dertien punten (4 winst, 1 gelijk, 4 verlies) en lijkt het al uitgeschakeld voor een nieuwe titel. Naast IJslanders spelen er ook enkele Denen en één Schot in het team. De laatste deelname van Valur Reykjavik was in de eerste voorronde van de UEFA-beker in 2007. Het team ging er toen kansloos uit tegen de Deense topformatie Brøndby IF. Valur werd vorig seizoen overigens voor de eerste keer in twintig jaar weer kampioen van IJsland. IJslands kampioen: 20 keer IJslandse beker: 9 keer IJslandse League Cup: 1 keer IJslandse Supercup: 2 keer Stadion: Vodafonevöllurinn (3.000 plaatsen) Bekende namen: Baldur Ingimar Adalsteinsson (ex-team van Arnar en Eidur Gudjohnsen)
BATE Borisov en Valur zijn geen grote namen in het internationale voetbal, maar het belooft toch een gevaarlijke opdracht te worden voor Anderlecht. Zowel de Wit-Russische als de IJslandse competitie zijn immers al aan de gang, dus beide ploegen zijn al gerodeerd. BATE, dat zowel in 2006 als 2007 kampioen werd, staat na twaalf speeldagen weer eerste in de stand, met 28 punten. Valur is op papier de sterkste opponent maar het draait momenteel niet bij de IJslandse kampioen. Na negen speeldagen staat het pas op de zesde plaats. Beide teams hebben geen bekenden in hun kern.
FC Linfield (N-Ier) - Dinamo Zagreb (Kro) FC Valletta (Mlt) - Artmedia Petrzalka (Svk) Dinamo Tbilisi (Geo) - NSI Runavik (Far) FC Santa Coloma (And) - FBK Kaunas (Lit) SS Murata (Sma) - IFK Göteborg (Zwe) FC Llanelli (Wal) - FK Ventspils (Let) Anorthosis Famagusta (Cyp) - Pyunik Jerevan (Arm) Inter Bakoe (Aze) - Rabotnicki Skopje (Mac) Tampere United (Fin) - Buducnost Podgorica (Mgr) F91 Dudelange (Lux) - NK Domzale (Slo) Dinamo Tirana (Alb) - FK Modrica (Bhe) Aktobe Lento (Kaz) - Sheriff Tiraspol (Mol) Drogheda United (Ier) - Levadia Tallinn (Est) BATE Borisov (Wru) - Valur Reykjavik (IJs) Loting tweede voorronde Champions League:
Glasgow Rangers (Sch) - FC Santa Coloma (And)/FBK Kaunas (Lit) Brann Bergen (Noo) - FC Llanelli (Wal)/FK Ventspils (Let) Inter Bakoe (Aze)/Rabotnicki Skopje (Mac) - Partizan Belgrado (Ser) Tampere United (Fin)/Buducnost Podgorica (Mgr) - FC Valletta (Mlt)/Artmedia Petrzalka (Svk) Anorthosis Famagusta (Cyp)/Pyunik Yerevan (Arm) - Rapid Wien (Oos) F91 Dudelange (Lux)/NK Domzale (Slo) - FC Linfield (N-Ier)/Dinamo Zagreb (Kro) Panathinaikos Athene (Gri) - Dinamo Tbilisi (Geo)/NSI Runavik (Far) SS Murata (Sma)/IFK Göteborg (Zwe) - FC Basel (Zwi) Aktobe Lento (Kaz)/Sheriff Tiraspol (Mol) - Sparta Praag (Tsj) Drogheda United (Ier)/Levadia Tallinn (Est) - Dynamo Kiev (Oek) RSC ANDERLECHT (Bel) - BATE Borisov (Wru)/Valur Reykjavik (IJs) Beitar Jeruzalem (Isr) - Wisla Krakau (Pol) Fenerbahçe SK (Tur) - MTK Boedapest (Hon) Aalborg BK (Den) - Dinamo Tirana (Alb)/FK Modrica (Bhe)
In Nyon in Zwitserland is geloot voor de eerste voorrondes van de Champions League. Anderlecht neemt het in de 2e voorronde op tegen BATE Borisov uit Wit-Rusland of Valur uit IJsland.
Valenciennes heeft de transfer van
Luigi Pieroni afgerond. De Belgische
aanvaller tekende een contract voor
drie jaar bij de Franse eersteklasser.
"Ik ben heel blij met dit contract",
zegt Pieroni. "Vorig jaar beleefde ik
zes moeilijke maanden bij Lens en bij
Anderlecht ging het iets beter. Alles
samen was het een beproeving. Nu wil ik
me herlanceren en stabiliteit vinden. De Rode Duivels zijn niet mijn eerste
doel. In de eerste plaats telt de club.
Speel ik daar goed, volgt de rest wel.
Valenciennes is dicht bij België en de
familie, ik kon nergens beter zijn."
Vanmiddag om 12u wordt in Zwitserland geloot voor de eerste twee voorrondes van de Champions League. Anderlecht zal dus straks zijn tegenstander kennen in de tweede voorronde van het toernooi.
Anderlecht-spits Nicolas Frutos is twee tot drie weken buiten strijd. De Argentijn sukkelt met een gezwollen pees aan de enkel. Er werd beslist dat Frutos een week moet rusten en dat de situatie maandag opnieuw bekeken wordt. Zelfs na groen licht zal hij nadien nog twee weken een individueel programma afwerken. Als alles goed verloopt pikt hij binnen twee tot drie weken opnieuw aan bij de groep. "Ik kan niet zeggen wanneer ik weer fit zal zijn", zei Frutos gisteren. "De blessure is niet zo erg, maar ik wil me geen onnodige druk opleggen. Hopelijk haal ik eind juli de voorronde van de Champions League".
Trainer Ariël Jacobs en manager Herman Van Holsbeeck maken zich wèl zorgen. Jacobs dringt opnieuw aan op offensieve versterking. "De directie kent mijn standpunt", zei de coach maandag. Van Holsbeeck steunt Jacobs in zijn vraag.
Wie sowieso een kruis mag maken over de voorronde van de Champions League, is Jelle Van Damme. De linkerflankspeler wordt vandaag geopereerd aan de enkel en is zeker vijf tot zes weken out.
In het Zwitserse Nyon wordt vanmiddag geloot voor de eerste en tweede voorronde van de Champions League. In de trommel voor de tweede voorronde gaat één Belgische club: vicekampioen Anderlecht. De Brusselaars zijn reekshoofd en ontlopen daardoor sterke teams zoals Glasgow Rangers, Panathinaikos, Fenerbahçe en Sparta Praag. Bij de mogelijke tegenstanders zit bijvoorbeeld wel nog de Israëlische kampioen Beitar Jeruzalem.
De heenwedstrijden van de tweede voorronde worden gespeeld op 29 en 30 juli, de terugwedstrijden op 5 en 6 augustus.
De spelersgroep van Anderlecht wordt week na week completer. Zo sloten vandaag, maandag 30 juni 2008, ook Guillaume Gillet en Roland Juhasz opnieuw aan bij de groep. Op dinsdag 1 juli vertrekken de spelers en staf op een tweedaagse teambuildingstage naar de Ardennen. Dinsdag zal Sporting in samenwerking met Defensie een teambuildingdag volgen in het trainingscentrum voor Commando's in Marche-les-Dames. In dit trainingscentrum worden onder meer de kandidaat-paracommando's van het Belgische leger opgeleid. Woensdag 2 juli zullen de spelers van Paars-Wit ook tijd maken voor hun fans. Van 16u tot 16u30 zullen ze aanwezig zijn in hotel 'Le Sanglier des Ardennes' om handtekeningen uit te delen aan hun supporters. Daarna staat om 19u de eerste vriendschappelijke wedstrijd van het seizoen op het programma in Verviers tegen RFC Liège. Op donderdag 3 juli trainen de mannen van Ariël Jacobs één keer, om 14u30 in Tubize.
Anderlecht-verdediger Jelle Van Damme die al een tijdje sukkelde met zijn enkel, gaat dinsdag onder het mes. Van Damme zal door de ingreep een vijftal weken out zijn. En ook Nicolas Frutos heeft wat last van de enkel, hij volgt deze week een individueel programma.
Morgen, 1 Juli 2008, zal de loting van de twee eerste Champions League voorronden plaatsvinden. RSC Anderlecht zal morgen rond 12 uur dus al meer weten over de tegenstander die het in de tweede voorronde mogelijk treft.
Eerste voorronde : (Heen : 15-16/07 - Terug : 22-23/07)
Reekshoofden : Dinamo Zagreb (Kro), Petrzalka Bratislava (Slvk), NK Domzale (Slo), IFK Göteborg (Zwe), Anorthosis Famagusta (Chy), Tampere United (Fin), Dinamo Tbilissi (Geo), FK Ventspils (Let), Rabotnicki Skopje (Mac), FK Modrica (B-H), FBK Kaunas (Lit), Sheriff Tiraspol (Mol), Drogheda United (Irl), Valur Reykjavik (Ysl).
Niet-reekshoofden : BATE Borisov (Blr), Levadia Tallinn (Est), Inter Bakou (Aze), Dinamo Tirana (Alb), Pyunik Erevan (Arm), FK Aktobe (Kaz), Linfield Belfast (N-Irl), Llanelli FC (Wal), NSI Runavik (Foer), F91 Dudelange (Lux), FC La Vallette (Mlt), Santa Coloma (And), Buducnost Podgorica (Mnt), Murata (S-M).
Tweede voorronde : (Heen : 29-30/07 - Terug : 5-6/08)
Reekshoofden : Glasgow Rangers (Sch), Panathinaikos (Grk), FC Bâle (Zwi), Fenerbahçe (Tur), Anderlecht (BEL), Sparta Praag (Tch), Dinamo Kiev (Ukr), Partizan Belgrado (Ser), Wisla Krakow (Pol), AaB Aalborg (Den), SK Brann Bergen (Nor), Rapid Wenen (Oos) + Dinamo Zagreb (Kro) et Petrzalka Bratislava (Slvk), indien deze 2 ploegen in de eerste voorronde uitgeschakeld wordt dan is de winnaar van dit duel reekshoofd.
Niet-reekshoofden : Beitar Jerusalem (Isr), MTK Budapest (Hon) + 12 van de 14 gekwalificeerden van de eerste voorronde.
Cor Gillis weet nog niet of hij volgend seizoen bij Roda JC zal spelen. De verdediger van Anderlecht ging er de afgelopen week testen, maar keerde inmiddels alweer terug naar Brussel. Normaal zou Gillis ook deze week nog meetrainen met de Nederlandse eersteklasser, maar dat draaide dus eventjes anders uit. Via zijn website laat Roda JC weten dat onze landgenoot last heeft van blaren op de voeten. Bijgevolg is hij teruggekeerd naar Anderlecht. Roda wil de verdediger nog wel een kans geven. De club heeft laten weten dat de 19-jarige Gillis de komende weken terug mag komen testen. Daarvoor moet Anderlecht wel de toestemming geven, maar dat lijkt op het eerste zicht nu niet meteen een probleem te gaan worden.
Anderlecht-manager Herman Van Holsbeeck panikeert nog niet. "Voorzichtigheid is nodig in het geval van Nicolas Frutos. Daarom hebben we ook aan de medische staf gevraagd om hem geregeld controles te laten ondergaan. Ik hoop dat Frutos nu gespaard blijft van blessureleed, hij heeft al genoeg meegemaakt. We zullen nu ook niet vlug naar plan B overschakelen en rap rap nog een andere aanvaller aantrekken. We zullen de volgende weken afwachten om te zien hoe Kanu en Suarez evolueren."
Nog bij Anderlecht moet er maandag meer duidelijkheid komen over de kuitblessure van Nicolas Frutos. "We hebben hem allerlei tests laten doen. Als we de resultaten hebben, kunnen we tot een diagnose komen. Maar wellicht is het niet erg", vermoedt de medische staf.
Rode Duivel Luigi Pieroni tekent na het afleggen van medische testen normaal gezien vandaag een contract voor drie jaar bij de Franse eersteklasser Valenciennes.
Jan Polak heeft een megabod van Shaktar Donetsk afgewezen. De Oekraïners zijn bereid om tien miljoen euro te betalen voor de middenvelder, maar Polak wil Anderlecht niet verlaten. (HLN) "Financieel zou ik me er serieus kunnen verbeteren. Maar de levensstandaard in Oekraïne is toch anders dan wij gewend zijn", vertelt Polak in een Tsjechische krant. "Ik ben tevreden bij Anderlecht, dus waarom zou ik er weglopen?" Polak speelt sinds vorige zomer bij paars-wit. Tijdens het EK stond hij iedere wedstrijd in de basis bij Tsjechië.
De Spaanse middenvelder Xavi is verkozen tot beste speler van Euro 2008. De 28-jarige Xavi gaf in de finale de beslissende pass aan Fernando Torres. Xavi, die voor FC Barcelona uitkomt, speelde op het EK mee in vijf matchen. Hij scoorde 1 keer, in de halve finale tegen Rusland. De finale tegen Duitsland was zijn 63e match voor Spanje. Sinds het WK van 2006 is Xavi een vaste pion in de ploeg van Luis Aragones. "Het is Xavi die het tempo bepaalt in de Spaanse ploeg", zegt UEFA-directeur Andy Roxburgh. Xavi was één van de vier Spaanse spelers die genomineerd waren, naast Puyol, Senna en doelman Casillas.
Spanje heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis tot Europees kam- pioen gekroond. In de finale versloeg het de ontgoochelende Duitsers met 1-0.
Van Holsbeeck: "Kijken wie ons het beste kan helpen"
Anderlecht kan tien miljoen euro krijgen voor een nieuw stadion, maar dan moet het als Brusselse club wel kiezen voor de Vlaamse voetbalbond en die keuze wil de club nog niet maken. "Iedereen weet dat we niet voor separatisme zijn", zegt manager Herman Van Holsbeeck in HNB. "Maar als ze ons verplichten om kleur te bekennen, zullen we dat uiteindelijk wel moeten doen." "Maar dan gaan we wel eerst onderzoeken welke regio ons het beste kan helpen. En dat de politiek eerst maar beslist waar ons stadion moet komen. Dit dossier wacht al 2 jaar op een oplossing."