RSCAfancom is een Dochter pagina van http://www.purplespirit.be/ ROYAL SPORTING CLUB ANDERLECHT
20-07-2008
Anderlecht scoort drie keer bij OHL
OH Leuven (II) - Anderlecht 0-3: 34' Boussoufa 0-1, 54' Gillet 0-2, 56' Vleck 0-3 In de eerste helft was OH Leuven zeker de evenknie van Anderlecht. OHL-speler Ehouman miste onbegrijpelijk.
Op het halfuur strafte Boussoufa een fout in de verdediging genadeloos af.
Na de koffie duwde Anderlecht het gaspedaal in. Kanu bediende Gillet en die knalde hard binnen. Iets later stuurde dezelfde Kanu Vlcek diep en de Tsjech legde de eindcijfers vast..
Eerder kon u al lezen dat vicekampioen Anderlecht net als Westerlo interesse had in Benjelloun. De huidige aanvaller van Hibernian zou alvast graag naar Anderlecht willen komen.
Nu lijkt er echter nog een ander team op de proppen te komen voor Benjelloun. Het zou gaan om Charleroi. Mogi Bayat zou dezer dagen onderhandelen met de manager van de aanvaller.
Gisteren was er op de namiddag training opvallend veel belangsteling. Alle ogen waren dan ook gericht op het Argentijnse talent Suarez die zijn eerste training bij Paars-Wit afwerkte . Eveneens opmerkelijke toeschouwers waren Philippe Collin en Herman Van Holsbeeck.
Voor Anderlecht start het seizoen iets vroeger dan voor de meeste andere eersteklassers, de Brusselaars moeten op 30 juli namelijk al aan de bak in de tweede voorronde van de Champions League. Thomas Chatelle is in ieder geval klaar voor de strijd. "Ik kom fit aan de start. Ik ontbreek nog wat wedstrijdritme, maar mijn invalbeurt tegen Litex Lovech heeft me gerustgesteld", vertelt Chatelle. Toch zal Chatelle moeten vechten voor zijn plaats, want ook Legear en Vlcek spelen graag op rechts. "Legear en Vlcek komen op rechts tot hun hoogste rendement, maar die concurrentie schrikt me niet af", klinkt het vastberaden bij de speler van paars-wit.
Anderlecht haalde deze zomer heel wat nieuwe spelers in huis, vooral Kanu maakte indruk op Chatelle. "Kanu heeft potentieel. Goeie trap, technisch onderlegd, goed kopspel en balvast. Alleen mogen we hem niet verbranden", waarschuwt de oud-speler van Genk. Over Suarez heeft Chatelle dan weer zijn twijfels: "Suarez krijgt het moeilijker: door hem af te schilderen als een wonderkind, krijgt hij veel druk opgelegd", weet Chatelle.
Intussen is ook Frutos opnieuw fit bij Anderlecht en dat is uiteraard een goede zaak, maar paars-wit mag niet afhangen van de Argentijnse aanvaller volgens Chatelle: "De terugkeer van Frutos is een goede zaak, maar Anderlecht mag niet afhankelijk zijn van één speler. Nico is héél belangrijk voor de groep, maar Anderlecht is méér dan Frutos alleen."
Johan Vermeersch laat opnieuw van zich spreken. De voorzitter van Brussels is boos omdat andere clubs zijn spelers komen 'stelen'. Vermeersch wil daarom KV Mechelen, Anderlecht en mogelijk ook Bergen dagvaarden. KV Mechelen legde Julien Gorius onder contract en Anderlecht haalde Kouyaté. Dit zeer tegen de zin van voorzitter Vermeersch.
Lucas Biglia, die sinds vorige week in Argentinië verblijft na het overlijden van zijn vader, zal normaal op woensdag 23 juli 2008 opnieuw in het Astridpark zijn.
Anderlecht werkte vandaag, donderdag 17 juli 2008, twee trainingen af in Neerpede. Olivier Deschacht, die het rustig aan moet doen met een verrekking aan de knie, ging lopen en trainde individueel met de bal. Nicolas Frutos trainde in de voormiddag met zijn ploegmaats, in de namiddag hield hij het bij een individuele training binnen.
Jonathan Legear hervatte de groepstraining. Jelle Van Damme revalideert verder na zijn operatie aan de enkel.
Petr Rada (49) wordt de nieuwe bondscoach van Tsjechië. Hij volgt Karel
Brückner op, die stopte na het EK. Rada
kent de nationale ploeg goed, hij was
al jaren assistent van Brückner. Op 20
augustus maakt hij zijn debuut in de
oefenmatch tegen Engeland op Wembley.
Rada is de huidige trainer van de
Tsjechische eersteklasser Teplice. Bij
de nationale ploeg komt hij Anderlecht-spelers Zitka, Vlcek en Polak (foto) tegen.
Cheikhou Kouyaté (18) trainde gisteren voor het eerst mee met Anderlecht nadat de rechter de voetbalbond verplichtte om de transfer van de middevelder van Brussels naar het Astridpark goed te keuren. Kouyaté genoot belangstelling van topclubs. "Arsenal wilde mij graag hebben en er waren nog andere clubs. Maar Anderlecht was echter direct concreet en het is ook een grote club. Mijn talent is dat ik een ploeg beter laat voetballen, maar ik weet dat ik hard zal moeten werken voor een basisplaats. Ik weet ook dat ik nog veel kan leren van een trainer als Jacobs." Kouyaté moet eerst zijn vorm terugvinden. "Door een blessure en alle heisa rond mijn transfer heb ik de laatste drie maanden enkel mijn conditie op peil gehouden en mist ik matchritme." Besluit Koujaté.
Vandaag, woensdag 16 juli 2008, stond de jaarlijkse photoshoot met de spelers en staf van Sporting Anderlecht op het programma in het Constant Vanden Stock-stadion. Klik hier voor spelersprofielen.
Het was de bedoeling van Anderlecht om komende woensdag te oefenen tegen het Turkse Galatasaray, maar de wedstrijd werd door allerhande problemen geschrapt. Nu heeft paars-wit een nieuwe oefenpartner gevonden: Roda JC. De komst van Roda JC is niet meteen opmerkelijk, de club uit Kerkrade werkt namelijk al een tijdje samen met Anderlecht. Nu komt geel-zwart dus op bezoek bij paars-wit, beide clubs zullen het komende woensdag opnemen in een vriendschappelijke oefenpartij. De wedstrijd zal afgewerkt worden in het Constant Vanden Stock-stadion, tickets kosten vijf euro.
Een week later moet Anderlecht aan de bak in de tweede voorronde van de Champions League, zoals eerder gemeld is deze wedstrijd gratis voor abonnees van de bekerwinnaar.
Voor de wedstrijd van aanstaande zondag tussen Oud-Heverlee Leuven en RSC Anderlecht loopt de voorverkoop nog steeds. Op verscheidene plaatsen kan je tickets aanschaffen voor de 19e editie van deze wedstrijd. Tot zaterdagmiddag krijg je deze kans, nadien is er ook nog de mogelijkheid om aan de loketten kaarten aan te schaffen. De loketten zullen geopend worden vanaf 17u30.
Je kan je tickets aanschaffen in de volgende verkooppunten: Café Genenhoek, Waversebaan 72, Oud-Heverlee
Café Marie-Thérèse, Martelarenplein 1, Leuven
Passe-Partout, Bondgenotenlaan, Leuven
Café 't Elfste Gebod, Milsestraat 54, Haasrode
Café Pigeon D'Or, Tiensesteenweg 2, Heverlee
Café 't Aambeeld, Diestsesteenweg 97, Kessel-Lo
Café 't Kaffaat, Naamsesteenweg 1 , Heverlee
Café Marengo, Diestsestraat 56, Leuven
De Zoete Bron, Maurits Noëstraat 15, Oud-Heverlee
Café In de Molen, Waversebaan, Oud-Heverlee
Café Tabor, Tervuursesteenweg 301, Heverlee
Secretariaat OHL , Kardinaal Mercierlaan 46, Heverlee
De ticketprijzen zijn dezelfde als de vorige jaren ; 13 voor een staanplaats en 20 voor een zitplaats.
Voor de jeugdspelers is met RSCA overeengekomen dat je tot -14j een gratis ticket voor de staanplaatsen krijgt. Trainers en afgevaardigden moeten net als iedereen betalen. Dit komt omdat de 50/50-regel inzake inkomsten van kracht is.
Anderlecht kreeg uiteindelijk twee uitnodigingen in de bus voor de olympische selectie. Lamah en Pareja zijn opgeroepen, Legaer niet. Paars-wit heeft daarom beslist om geen competitiematchen uit te stellen.
Volgende week woensdag speelt Anderlecht in Hasselt normaal tegen Roda JC. Enkel het stadsbestuur van de Limburgse hoofdstad moet nog toestemming geven. Anderlecht laat ook weten dat de galamatch tegen AC Milan zeker door gaat, maar een data voor dit treffen moet nog bepaald worden.
Benjelloun blijft hopen op transfer naar Anderlecht
Anderlecht maakt werk van Benjelloun. De Marokkaanse international bevestigde dinsdag zelf zijn contacten met paars-wit. "Ik weet dat Anderlecht me wil", zei de aanvaller.
"Ik denk dat een transfer snel in orde kan komen. Vorig seizoen heb ik met een sterke prestatie Hibernian aan bekerwinst geholpen. De voorzitter is dat niet vergeten. Hij gaat me niets in de weg leggen."
"Ik wil alleszins heel graag naar Anderlecht", geeft Benjelloun toe. "Boussoufa heeft me veel goeds over Sporting verteld."
Anderlecht kwam aan de start met wat een type-elftal kan zijn, maar maakte niet echt indruk. Vleck kon in de spits nooit zijn stempel drukken, net zo min als Iakovenko en Boussoufa. Polak daarentegen werpt zich steeds meer op als de patron. Achterin kon Rnic zich in een centrale rol niet echt doorzetten. Meest opmerkelijke feit was nog het wederoptreden van Frutos. Hij deed een halfuurtje zonder problemen mee. Ook Chatelle en de scorende Kanu vielen goed in. DOELPUNTEN: 29' Manolev 0-1, 81' Kanu 1-1
ANDERLECHT: Zitka, Wasilewski (83' Ciza), Rnic (60' Servaes), Juhazsz (46' Kruiswijk), Goor, Gillet (69' Siani), Polak (69' Sare), Losada (60' Kanu), Iakovenko (46' Chatelle), Vlcek (60' Frutos), Boussoufa (60' Chatelle)
Anderlecht heeft 1-1 gelijkgespeeld tegen Litex Lovech. Manolev maakte er rond het half uur 0-1 van maar Kanu kon tien minuten voor tijd nog gelijkmaken.
Bate Borisov lijkt de tegenstander van Anderlecht te zullen worden in de tweede voorronde van de Champions League. Het team uit Wit-Rusland versloeg in de heenwedstrijd het IJslandse Valur Reykjavic met 2-0. Bliznyuk scoorde in de 73e en de 78e minuut beide doelpunten van de wedstrijd. De return wordt op woensdag 23 juli plaats in IJsland. De winnaar neemt het nadien op tegen Anderlecht. Paars-wit moet twee voorrondes overleven om door te stoten tot de groepsfase van de Champions League.
Suarez heeft geen last van extra druk. "Ik weet dat de verwachtingen rond mij hier groot zijn, maar ik blijf daar eigenlijk heel rustig onder. Al die aandacht bezorgt mij geen extra druk." Ook toen de transfer maar bleef aanslepen, panikeerde de 20-jarige aanvaller niet. "Ik heb er altijd vertrouwen in gehad dat alles in orde zou komen. Het was gewoon een kwestie van tijd. Ik heb ook nooit getwijfeld om naar België te komen. Toen de voorzitter me vertelde dat Anderlecht interesse toonde, heb ik heel snel beslist dat ik graag naar Brussel wou komen. Ik geef toe dat het feit dat hier nog andere Argentijnen rondlopen, mijn beslissing ietwat heeft beïnvloed." Van veel vakantie heeft de jonge spits niet kunnen genieten aangezien hij met Belgrano de eindronde speelde. "Ik heb een goeie tien dagen vakantie kunnen nemen. Die heb ik vooral gebruikt om uit te rusten. Fysiek voel ik me alvast goed", aldus Suarez. "Ik heb niet echt schrik voor de aanpassing op voetbalvlak, maar ik besef wel dat de aanpassing aan de levensstijl en de cultuur meer tijd zal vragen." Anderlecht-manager Herman Van Holsbeeck had ook een speciale vermelding voor de voorzitter van Belgrano en de manager van Suarez. "Dit was geen makkelijke transfer. Ik moet deze mensen bedanken omdat ze altijd correct zijn geweest in de onderhandelingen. Tevens moet ik Gérard Witters feliciteren omdat hij erin is geslaagd dit moeilijke dossier af te ronden", aldus Van Holsbeeck.
Matias Suarez zal woensdagnamiddag voor de eerste keer met de groep meetrainen.
Matias Suarez (20) is de nieuwste aanwinst van RSC Anderlecht. Sporting stelde de spits deze dinsdagnamiddag 15 juli 2008 officieel voor aan de pers. "We zijn heel fier hier vandaag één van de grootste Argentijnse talenten aan jullie te mogen voorstellen", aldus Anderlecht-manager Herman Van Holsbeeck. Matias Suarez tekende een contract voor vijf seizoenen bij Paars-Wit. Hij zal spelen met rugnummer 9. "We hebben Suarez ontdekt toen hij als 17-jarige voor het eerst kwam piepen bij de eerste ploeg van Belgrano Cordoba", gaat Van Holsbeeck verder. "We zijn hem de daaropvolgende twee jaar zo'n tien keer gaan scouten. Het gebeurt niet vaak dat er zowel bij het bestuur als bij de scouting unanimiteit bestaat over een speler, maar bij Suarez was dat wel het geval. Iedereen die hem is gaan bekijken, was meteen overtuigd van zijn kwaliteiten." Toch beseft ook Anderlecht dat klasse alleen niet voldoende zal zijn om door te breken in het Astridpark. "De laatste tijd hebben we heel veel inspanningen gedaan in het sociale departement. We beseffen heel goed dat het succes van jonge spelers niet alleen afhangt van sportieve kwaliteiten, maar evenzeer van de omkadering", aldus de manager van Sporting. "De enige vraag die we ons momenteel nog stellen, is hoelang de aanpassingsperiode zal duren", aldus Van Holsbeeck. "Dat is iets wat je in feite nooit kan voorspellen." Is Anderlecht van plan nog een extra spits te halen ? "We hebben met de trainer afgesproken dat we eerst de evolutie van Matias zullen afwachten. In functie daarvan zullen we binnen een paar weken beslissen of er al dan niet nog iemand bijkomt."
Roland Lamah is na een knap seizoen bij Roda toch teruggekeerd naar Anderlecht. "Ik heb dat om twee redenen gedaan", legt de jonge aanvaller uit in LDH. "Ten eerste heb ik een goed gesprek gehad met coach Jacobs. Het wordt niet makkelijk, maar ik ben klaar voor een basisplaats. En ten tweede heb ik de raad van mijn Ivoriaanse familie gekregen om bij Anderlecht te blijven." "Al weet je natuurlijk nooit of ik eind augustus nog bij Anderlecht speel. Dat is de wet van het voetbal. Mijn maatje Tioté is voor 2,5 miljoen verkocht. Dan ben ik bijna drie miljoen euro waard!"
Roland Lamah in selectie voor Olympische Spelen, Legear niet
Jean-François de Sart maakte vandaag, dinsdag 15 juli 2008, zijn 22-koppige selectie voor de Olympische Spelen bekend. Roland Lamah maakt deel uit van de kern. Jonathan Legear, eerder wel in de voorselectie, gaat niet mee naar Peking.
De 22 namen voor de Spelen :
Doel : Bailly (Genk), De Winter (Westerlo), Ma-Kalambay (Hibernian) Verdediging : Ciman (Club Brugge), De Roover (Groningen), Kompany (Hamburg), Mulemo (Standard), Pocognoli (AZ), Vermaelen en Vertonghen (allebei Ajax) Middenveld : Fellaini (Standard), Haroun (Genk), Martens (AZ), Simaeys (Club Brugge), Vadis (Hamburg) en Vanden Borre (Genoa) Aanval : Dembele (AZ), Lamah (Anderlecht), De Mul (Sevilla), De Smet (Cercle Brugge), Mirallas (Rijsel) en Rossini (KV Mechelen)
"Suarez is snel, en heeft een uitstekende techniek"
Anderlecht-scout Werner Deraeve was de eerste die aanwinst Matias Suarez aan het werk zag. "Toen ik de eerste keer aanwezig was op een match van Belgrano zat hij op de bank", herinnert Deraeve zich nog. "Meteen vanaf het moment dat hij inviel, toonde hij uitzonderlijke kwaliteiten. Mensen ter plaatse waarmee we samenwerken, hadden ons over hem gesproken. Hij was net 18 geworden en stak er toen al met kop en schouders bovenuit. In tegenstelling tot onze andere Argentijnen is hij jonger en komt hij niet uit de hoofdstad. Ik twijfel niet aan zijn enorme talent, maar we moeten geduld hebben. Suarez is snel, heeft een uitstekende techniek en hij kan zowel op de flank als in de spits uit de voeten. Had hij in Buenos Aires gespeeld in plaats van in Belgrano, dan had Sporting hem niet naar België kunnen halen", aldus Deraeve.
"In Argentinië gaat de meeste voetbalaandacht uit naar alles wat zich afspeelt in de hoofdstad", legt Gérard Witters uit. "14 van de 20 clubs uit eerste klasse zijn in Buenos Aires gesitueerd. De andere zijn niet zo interessant voor het grote publiek. Dat heeft ervoor gezorgd dat Matias Suarez tot voor kort niet echt veel in de media is gekomen", aldus Witters. "Ik kan jullie garanderen dat we ons nooit zullen vervelen als Suarez op het veld staat. Het is een genie die iedere wedstrijd wel iets speciaals doet. Ik twijfel niet aan zijn integratie.
Anderlecht heeft nog geen definitieve beslissing genomen of het zijn eerste twee competitiewedstrijden laat uitstellen. Anderlecht-manager Herman Van Holsbeeck zat daarover samen met trainer Ariël Jacobs, maar de club wacht de definitieve selectie voor de Olympische Spelen af. "Pas als die bekend is, zullen we evalueren", aldus Van Holsbeeck. "Als we twee spelers missen, zullen we daar niet tegen ingaan, maar als er plots vijf of zo weg moeten, wordt het een andere zaak. Vergeet niet dat ook Biglia nog kan worden opgeroepen."
Het ziet er naar uit dat Ronald Juhasz en Arnold Kruiswijk bij de start van de competitie het centrale duo achterin zullen vormen. De twee krijgen opvallend veel vertrouwen van coach Ariël Jacobs. In het oefenduel tegen Otopeni dit weekend stonden de twee de volle 90 minuten op het veld. Daarmee waren zij de enige twee veldspelers die een volledige wedstrijd afwerkten. Het ziet er dan ook naar uit dat Juhasz en nieuwkomer Kruiswijk bij de start van Anderlechts Champions League - kwalificatiecampagne samen het centrale duo achterin zullen vormen.
Herman Van Holsbeeck moest wellicht ook even slikken toen hij op teletekst de einduitslag van de return tussen Neftchi Bakoe en Germinal Beerschot las. Bij de Brusselaar daagt het al langer dat het Belgische voetbal afglijdt naar een bedenkelijk niveau en op korte termijn naar een bedenkelijke reputatie.
"We worden nu langs alle kanten voorbijgesneld door het Oostblok. Toen wij met Anderlecht drie jaar geleden op bezoek gingen bij Neftchi, zag ik al dat die club een geweldige ontwikkeling ging doormaken. Ondertussen hebben ze al een Braziliaan gehaald en verdienen de topspelers er 200.000 euro netto. Dat zullen er bij Germinal Beerschot niet veel hebben. Als de ogen van de mensen nu niet opengaan, gaan ze nooit meer open", steekt de Anderlecht-manager een waarschuwende vinger op in de krant Gazet van Antwerpen.
Wat moet er dan gebeuren? "Het enige wat kan, is meer geld genereren. Met de nieuwe competitieformule en nieuwe stadions moeten Club Brugge, Anderlecht en Standard hun inkomsten kunnen verdubbelen. Misschien kunnen we dan ons karretje weer aanhaken", besluit een pessimistisch gestemde Van Holsbeeck.
Aanwinst Suarez onderging gisteren fysieke tests die vandaag verder gaan. Hij speelt dus niet mee vanavond in de oefenmatch tegen Bulgaars Litex Lovech (19 uur in Hasselt). De spits traint pas vanaf woensdag mee. De Senegalese middenvelder Cheikhou Kouyaté traint één van de volgende dagen mee met Anderlecht.
Vandaag reizen assistenten Daniël Renders en Besnik Hasi naar Wit-Rusland, waar ze de Champions League voorrondewedstrijd BATE tegen Valur gaan scouten. De thuismatch tegen BATE of Valur op 30 juli is gratis voor abonnees.
Volgens Het Laatste Nieuws heeft niet alleen Anderlecht interesse voor de Marokkaan Abdessalam Benjelloun. Westerlo ziet ook iets in de 23-jarige spits.
Meer zelfs, de club van Jan Ceulemans is volop in onderhandeling om Benjelloun zo snel mogelijk naar Het Kuipje te halen. De spits speelt nu voor Hibernians in Schotland.
Cheikhou Kouyaté is officieel een speler van Anderlecht. De rechtbank van Brussel heeft in kort geding toestemming gegeven aan Anderlecht om Kouyaté op te stellen in officiële wedstrijden.
Kouyaté speelde vorig seizoen nog voor Brussels, maar hij verbrak zijn contract omdat de club hem niet meer zou hebben betaald.
De Belgische bond twijfelde hieraan en weigerde de transfer van de Senegalees te bekrachtigen.
De rechtbank heeft Kouyaté nu in het gelijk gesteld. Als de bond het vonnis niet respecteert, moet hij elke dag een dwangsom van 1.000 euro betalen.
Ariël Jacobs neemt morgen, dinsdag 15 juli 2008, zijn volledige kern mee naar Hasselt waar de oefenmatch tegen het Bulgaarse Litex op het programma staat. Nicolas Frutos, Jonathan Legear, Olivier Deschacht, Jelle Van Damme en Matias Suarez gaan mee, maar zullen niet in actie komen. Jacobs neemt naast de A-kern ook de jongeren Kalala, Ciza en Servaes mee.
Anderlecht hervatte vandaag, maandag 14 juli 2008, de training op Belgische bodem. Opvallende aanwezige op training was Nicolas Frutos. De Argentijnse spits werkte de volledige training af met zijn ploegmaats. Kersvers aanwinst en landgenoot van Frutos, Matias Suarez, was nog niet van de partij op het oefenveld. De aanvaller moet de komende dagen nog enkele testen ondergaan en zal normaal woensdag voor het eerst trainen met de groep.
Geen Olivier Deschacht op training, maar de knieblessure van de linksback valt mee. Hij moet het zo'n 8 à 10 dagen rustiger aan doen. Hernan Losada pikte vandaag opnieuw aan bij de groep. Jonathan Legear hield het nog bij een individuele training, maar zou morgen kunnen hervatten.
Lucas Biglia is nog in Argentinië na het overlijden van zijn vader afgelopen donderdag.
Matias Suarez kwam zondagnamiddag aan in Brussel. "Op dit moment weet ik nog niet zoveel over mijn toekomstige club", aldus Suarez. "Alleen dat de club een Europese reputatie heeft en dat er verschillende landgenoten van mij spelen. Ik ken Lucas Biglia van naam en ik weet dat Nicolas Pareja pas werd opgeroepen om Argentinië te vertegenwoordigen op de Olympische Spelen in Peking", vertelt hij. "Ik ben natuurlijk heel gemotiveerd omdat ik besef dat dit een enorme stap vooruit is in mijn carrière. Iedere Zuid-Amerikaanse speler droomt ervan om ooit in Europa te voetballen."
Ariël Jacobs is tevreden na de zesdaagse stage in Oisterwijk. "We hebben kunnen werken in uitstekende materiële en klimatologische omstandigheden", aldus Jacobs. "Aangezien het nooit echt te warm is geweest hebben we ook op fysiek vlak hard kunnen werken. We hebben niet veel blessures opgelopen en op fysiek vlak staan we op het niveau dat we wilden." Ook de ambiance in de groep lijkt goed te zijn. "Daar ben ik heel tevreden over, ook al moet je dat relativeren. De voorbereiding is altijd de meest aangename periode voor een trainer." Ook de Braziliaan Kanu lijkt zich goed te integreren. "Kanu verbaast ons op een positieve manier. Maar het is bijna te mooi om waar te zijn. Ik heb op het einde van de stage wel gevoeld dat de trainingsarbeid te zwaar werd voor hem. Laten we ons niet vergalopperen. Alles lijkt nu heel goed te gaan, maar het is niet uitgesloten dat de heimwee binnen enkele weken komt opzetten." Matias Suarez kwam pas zondag aan in Brussel. "Ik had hem liever al eerder in België gehad, maar dat was niet mogelijk. Suarez heeft maar een kleine week vakantie gehad aangezien hij de eindronde in tweede klasse moest spelen met Belgrano. Al kan dat ook een voordeel zijn omdat hij nog altijd het ritme zal hebben." Hernan Losadais nog op zoek naar zichzelf. "Inderdaad, maar dat beseft hij zelf ook. Hij heeft me al verteld dat hij het soms moeilijk heeft met de intensiteit van de trainingen. Met alle respect die ik heb voor Germinal Beerschot, de bal gaat sneller bij Anderlecht. Maar ik ben ervan overtuigd dat Losada de kwaliteiten heeft om te slagen bij Sporting." Ook Roland Lamah is nog op zoek naar zichzelf. "Bij Anderlecht is de concurrentie groter dan bij Roda JC. Ik heb de indruk dat hij minder bevrijd is dan bij Roda omdat hij voelt dat hij niet de enige mogelijkheid is op zijn positie. Maar ook over hem maak ik me geen zorgen", aldus Jacobs.
Matias Suarez, de nieuwe Argentijnse aanvaller van Anderlecht, is eindelijk gearriveerd. Zondagavond landde hij op Zaventem. Suarez is voorlopig de laatste transfer van Anderlecht. "Voor de voorrondes van de Champions League gaan we geen nieuwe spits meer kopen", zegt clubmanager Herman Van Holsbeeck in GvA en HLN. "Misschien blijkt Suarez wel een goudhaantje te zijn en is Nicolas Frutos genezen." "Maar ik sluit niet uit dat we voor het einde van de transferperiode nog toeslaan op de markt." De transferperiode eindigt in het voetbal op 5 september.
Nicolas Frutos heeft veel progressie gemaakt terwijl zijn ploegmaats op stage waren in Oisterwijk. In het begin van vorige week trainde de Argentijn nog individueel, maar nadien trainde hij al voluit met de B-kern. Frutos ondervond wel nog lichte hinder aan zijn enkel. Maandag moet na een nieuw doktersonderzoek moet blijken of hij al kan meetrainen met de A-kern. Anderlecht hoopt dat Frutos nog tijdig fit raakt voor de voorrondes van de Champions League.
Olivier Deschacht heeft een knieblessure opgelopen. Het gaat om dezelfde knie waar hij vorig seizoen een ernstige blessure aan opliep die hem weken aan de kant hield. Er is echter geen reden tot paniek. Zondag onderging de verdediger van Anderlecht een echografie en het resultaat was geruststellend. "Er is wat weefsol losgekomen en de knieband is wat verrokken. Maar erg is het niet. Mits een paar dagen rust moet ik snel weer opgelapt zijn", aldus Deschacht in HLN.
Anderlecht zal tijdens de komende weken geen nieuwe spelers meer aanwerven. Dat bevestigt manager Herman Van Holsbeeck in GvA. "Voor de start van de Champions Leaguevoorronde komt er zeker niemand meer bij", zo laat Van Holsbeeck weten. Anderlecht speelt die voorronde op 29 of 30 juli. De manager weet dat trainer Jacobs niet direct nieuwe versterkingen nodig heeft. "Ik weet al van de trainer dat hij meer dan tevreden is over deze groep."