RSCAfancom is een Dochter pagina van http://www.purplespirit.be/ ROYAL SPORTING CLUB ANDERLECHT
18-05-2008
Zeven arrestaties bij bekerfinale
De Brusselse politie heeft vanmiddag zeven voetbalsupporters opgepakt in de marge van de bekerfinale tussen Anderlecht en Gent. Twee supporters werden gearresteerd voor openbare dronkenschap, twee voor het ontsteken van Bengaals vuur en één voor verstoring van de openbare orde. Twee andere supporters werden aangehouden voor het toebrengen van slagen en verwondingen. Meer dan 45.000 supporters woonden vanmiddag de wedstrijd in het Koning Boudewijnstadion bij. De hulpdiensten moesten 34 mensen verzorgen. Ongeveer 7.500 voetballiefhebbers maakten gebruik van de diensten van openbarevervoersmaatschappij MIVB om ter plaatse te raken.
Herman Van Holsbeeck was de koning te rijk na de bekerwinst van zijn ploeg. "Had men mij in december gezegd: je eindigt tweede en wint de beker, ik had het nooit geloofd", zegt de manager. "Ik moet AA Gent feliciteren voor zijn eerste helft, want dan waren zij beter. Maar ik heb genoten van de tweede helft van Anderlecht. De inbreng van Chatelle en Hassan heeft het verschil gemaakt." "Dit is volledig de verdienste van de staf en de spelers. Jacobs leverde in de tweede ronde fantastisch werk. Nu gaan we feesten, maar het zal pas écht tot ons doordringen de komende dagen."
De zege wordt op dit ogenblik uitbundig gevierd rond het Constant Vanden Stock Stadion. Er is een podium voorzien waar de Bekerwinnaars straks als helden zullen ontvangen worden. Meer info hierover later.
Roger Vanden Stock:
"Het is al zo lang geleden dat we nog
eens de beker hadden gewonnen (14 jaar,
red). Dit is buitengewoon. Gent heeft
het ons tot op het einde moeilijk gemaakt. Maar ik dacht wel dat zij dat
niveau niet zouden kunnen volhouden."
Thomas Chatelle : "Dit is
een beloning voor onze sterke tweede
seizoenshelft. We hebben een echte
ploeg gevormd. Ik moest als invaller
zelf onmiddellijk het verschil maken en
dat is gelukt. Als ik op het veld sta,
was ik dit seizoen altijd bepalend."
Olivier Deschacht : "Het is
een ongelooflijk gevoel om als kapitein
die beker in de lucht te kunnen steken.
Als je een prijs pakt, is je seizoen
geslaagd. De beker winnen geeft hetzelfde gevoel als kampioen worden."
Bart Goor : "Dit is mijn
eerste beker en het is een fantastisch
gevoel. De 2-2 zorgde voor een ontlading. Plots begon het weer te lopen." Ivan De Witte (Gent-voorzitter): "De
wedstrijd was gelijkopgaand en verdiende eigenlijk geen winnaar. Maar Anderlecht wint toch verdiend omdat het meer
goals heeft gemaakt. Ik zal nog een
paar dagen nodig hebben om dit te verwerken. Nu keer ik als een trotse
voorzitter terug naar Gent. Als we ons
voor volgend seizoen op twee à drie
plaatsen kunnen versterken, zullen we
zeker een sterke ploeg hebben."
AA Gent zette nog alles op alles om gelijk te maken, maar het was duidelijk dat de troepen van Trond Sollied al te veel energie gegeven hadden. Het was eerder Sporting dat nog het dichtst bij een doelpunt kwam via onder meer Hassan die gebrand was op een afscheidsgoal. Uiteindelijk eindigde de wedstrijd op een 2-3 overwinning voor Anderlecht. AA Gent is nog een maatje te klein maar mag de fantastische campagne niet vergeten met een goede finale als afsluiter. Blauw-wit was vooraf al zeker van Europees voetbal en zou bij bekerwinst in de eerste ronde van de Uefa-beker startten. Nu moet het nog voorrondes spelen en mag Club Brugge meteen aantreden in de eerste ronde. Met Anderlecht heeft de Cofidis Cup in het seizoen 2007-2008 een mooie en verdiende winnaar.
Anderlecht heeft zondag voor de negende keer in zijn clubgeschiedenis de Belgische voetbalbeker gewonnen. Na een erg genietbare wedstrijd won paars-wit met 2-3 van AA Gent.
In het bomvolle Koning Boudewijnstadion namen Anderlecht en Gent geen tijd voor een studieronde. Na amper acht minuten was er al twee keer gescoord.
Eerst liet Foley de netten trillen na een knappe assist van Ruiz, maar nog in dezelfde minuut maakte Polak weer gelijk na een gemeten voorzet van Deschacht. Meteen was de toon gezet voor een ouderwetse spektakelwedstrijd met tal van kansen en heel wat hardbevochten duels.
Guillaume Gillet, ex-Gent, kwam in de 20e minuut erg dicht bij de 2-1 maar zijn kopbal stierf op de lat. Gent reageerde via Ruiz, die voorlangs besloot. Iets voorbij het half uur was het toch raak voor de Buffalos. Het schot van Olufade week af op Jelle Van Damme en liet doelman Proto kansloos. Anderlecht kreeg nog voor de pauze een unieke mogelijkheid op de gelijkmaker maar Vlcek miste oog in oog met Jorgacevic.
Na de pauze gingen beide teams door op hun elan. Boussoufa en Olufade hadden een goal aan de voet maar misten. Ook Khalilou Fadiga, met een prachtig schot op het doelkader, raakte niet aan een treffer.
Twintig minuten voor tijd bracht een sterk spelende Mbark Boussoufa Anderlecht dan toch op gelijke hoogte. De kleine Marokkaan kopte raak na een gemeten voorzet van invaller Chatelle. Amper drie minuten later stond Anderlecht plots op voorsprong na een schitterende technische combinatie tussen Hassan, Boussoufa en eindstation Gillet.
Gent probeerde in het slotkwartier om de bakens nog te verzetten maar stootte op een uitgekookt Anderlecht. In de toegevoegde tijd kreeg de afscheidnemende Ahmed Hassan nog een unieke mogelijkheid om de wedstrijd definitief te beslissen maar het schot van de Egyptenaar zeilde over. Aan de stand veranderde daarna niets meer.
Vice-kampioen Anderlecht besluit het seizoen op de valreep dan toch met een prijs en kan zijn honderdjarig bestaan alsnog in schoonheid vieren.
Ahmed Hassan : "Ik ben heel blij voor iedereen en ook voor mezelf. Het is mooi dat ik op deze manier kan vertrekken. Ik wil heel de club bedanken. Ik ga iedereen van Anderlecht missen. Boussoufa? Ik zie hem als mijn broer. Thank you for everything!"
Mbark Boussoufa : "Mijn doelpunt was een beetje geluk. Ik wil iedereen bedanken, want we hebben er een fantastische finale van gemaakt. Het is eigenlijk jammer dat maar één ploeg kan winnen. Gelukkig zijn wij dat vandaag. Of ik blijf? Daar ga ik vandaag niet op antwoorden. We moeten nu vooral feesten."
Wat bij de mannen wel lukte, lukte bij de vrouwen niet. De Damesploeg van Sporting verloor deze zondagnamiddag de finale van de Beker van België na strafschoppen van Tienen, de kampioen van België. Tienen gaat zo met de dubbel lopen.
Anderlecht had nochtans na twintig minuten spelen de score geopend via Sarina Heirbaut na een goeie voorzet van Aline Zeler. Tienen zou nog drie grote kansen creëren tijdens de eerste helft, maar de doelvrouw van Paars-Wit, Thora Helgadottir, stopte alles. Tien minuten voor het einde van de match, was het Kelly Paulus die de gelijkmaker scoorde voor Tienen na een goeie voorzet vanop links.
1-1 dus na 90 minuten waardoor strafschoppen uitsluitsel moesten brengen. Het was uiteindelijk Tienen die met de Beker ging lopen na 5-4 in de strafschoppenreeks.
Anderlecht is dit jaar 100 jaar en viert die dus met de beker. Paars-wit versloeg in de finale AA Gent met 2-3. Bij Gent had men na de wedstrijd het gevoel dat er meer inzat. Bij Anderlecht was de euforie groot. Ariël Jacobs : "AA Gent was op het einde van de eerste helft de betere ploeg. We kenden toen moeilijke momenten. In de tweede helft was er bij ons veel meer swing in het spel,wat er de eerste helft niet was. Boussoufa was in de eerste helft onzichtbaar, maar veel beter in de tweede helft. Ik ga niet feesten, laat de spelers dat maar doen."
AA Gent is niet van plan om Bryan Ruiz deze zomer te laten vertrekken. Als hij ooit de Buffalo's verlaat, zal dat in België enkel voor Anderlecht zijn.
Bryan Ruiz heeft er een uitstekend seizoen opzitten bij AA Gent. De Buffalo's zijn dan ook niet zinnens hun goudhaantje te verkopen deze zomer. Gent wil duidelijk komaf maken met zijn reputatie dat het telkens de goede spelers verkoopt om weer geld in het laatje te krijgen. Gentmanager Michel Louwagie is daarin duidelijk. "We willen breken met ons imago van steeds weer transfers doende club", laat hij in Het Nieuwsblad optekenen. "AA Gent zal er volgend seizoen niet zoveel anders uitzien."
De AA Gentmanager wil ook niet dat zijn topspelers zo maar naar om het even welke Belgische club verkasten. "We gaan Ruiz niet wegdoen", aldus Louwagie. "Op de Belgische markt gaan we onze toppers trouwens alleen nog aan Anderlecht laten, en die dringen zelfs niet aan voor onze Costa Ricaan."
Bart Goor beleeft vandaag zijn 1e bekerfinale. "Ik vind dat ook raar", zegt
de 35-jarige in GvA. "Met Anderlecht
werd ik vaak gewipt door 2e-klassers."
Heeft Anderlecht de beker nodig om zijn
seizoen te redden? "Eigenlijk hebben we
buiten verwachting gepresteerd. Vanuit
een uitzichtloze positie hebben we de
CL-voorronde en de finale van de beker
gehaald. Maar om het seizoen geslaagd
te maken, moeten we de finale winnen."
De kans is erg groot dat Goor de finale
vanaf de bank moet volgen. "Dat is niet
plezant, maar ik moet mij ermee verzoenen. Ik sta klaar voor een invalbeurt."
Een Europees ticket hebben AA Gent en Anderlecht al op zak. Toch wordt de bekerfinale geen gezondheidswandeling. De Buffalo's maken al jarenlang veel lawaai maar hebben amper twee bekers op hun palmares. En honderd jaar worden zonder een prijs, dat kan toch niet voor een club als Anderlecht?
In het voetbal bedriegen de voortekenen meer dan dat ze de juiste richting aanwijzen. Voorspellen is eigenlijk onbegonnen werk. Zeker in bekervoetbal. En nog meer in een finale. Neem daarom wat volgt met een korrel zout. De enige zekerheid in het edele balspel is immers de eeuwige onzekerheid.
Anderlecht is straks favoriet. Het eindigde na een sterke terugronde op een tweede plaats en pakte na een stevige remonte nog het tweede CL-ticket. Het heeft tegen AA Gent ook de geschiedenis mee. 29 landstitels, 8 Belgische bekers (op 11 finales) en 3 Europese bekers (op 7 finales). AA Gent heeft behalve twee Belgische bekers (twee keer gewonnen in de verlengingen) niets op het palmares staan. Paars-wit bewees op nationaal vlak de jongste jaren telkens dat het er staat wanneer het nodig is. 'Alleen in die titelwedstrijd op Standard gaven we dit jaar niet thuis', merkte Anderlecht-trainer Ariël Jacobs terecht op.
Het Nieuwblad had een openhartig gesprek met coach Ariël Jacobs. We leren zo Jacobs op een andere manier kennen, niet als trainer van een groep voetbalspelers, maar als vader en motorfreak.
Jacobs blijkt een rustig en bescheiden man te zijn en toch is hij trainer van Anderlecht, zeker niet de makkelijkste job. "Ik heb er niet voor gekozen hé (lacht). Ja, dat is een contradictie. Maar ik heb meegekregen via mijn opvoeding om altijd jezelf te blijven. Velen gaan zweven omwille van roem of geld." Als ik me anders voordoe, ben ik een ballon die je zo doorprikt. Ik zie niet in waarom ik zou veranderen. Het is niet omdat ik bescheiden ben, dat ik niet kan oordelen over bepaalde situaties in de spelersgroep. Meestal praat ik individueel met spelers over zaken die me storen. In het vuur van de actie verhef ik ook mijn stem hoor."
Supporters kunnen Jacobs ook op een motor tegenkomen: "Toen ik nog trainer was in Moeskroen en Lokeren ging ik in de zomer geregeld werken met de motor. Deze zomer ben ik dat ook van plan."
Wat zal Jacobs doen moest zijn contract na dit seizoen verbroken worden: "Met prepensioen gaan."
Silvio Proto krijgt in de bekerfinale tegen AA Gent nog eens zijn kans. De doelman zat het hele seizoen op de bank. Enkel in de beker mocht hij spelen. "Ik wil volgend seizoen absoluut spelen. Geloof me", reageert de doelman van Anderlecht. "Ik heb het echt niet gemakkelijk op de bank. Ik ga er alles aan doen om hier mijn kans te krijgen", aldus Proto, die een uitleenbeurt niet echt meer ziet zitten. "Het punt is: uitlenen doe je om een speler ergens anders te laten groeien en het niveau van Anderlecht te halen. Dat is bij mij niet nodig, want ik héb al de kwaliteiten om bij Anderlecht te keepen."
"Ik droom ervan de club met een goie prestatie de beker te bezrogen. Als ik daarin slaag, dan vergeet ik alles wat ik dit jaar heb moeten meemaken. Dat zou alles goedmaken."
"En er is nog iets: Zitka gaat naar het Europees Kampioenschap en zal een deel van de voorbereiding missen. Misschien ligt daar wel mijn grote kans. ik heb het grootste respect voor Daniel Zitka, maar ik wil spelen."
Zondag om 16u30 geven AA Gent en Anderlecht elkaar partij in de finale van de Cofidis Cup. Brussel kleurt morgen paars-wit . Een goede 20 000 supporters van Anderlecht zullen morgen de straten rond het Koning Boudewijnstadion kleur geven. Voor het tweede jaar op rij wordt de finale van de Cofidis Cup betwist tussen twee ploegen uit de G5, zoals AA Gent, Anderlecht, Club Brugge, Racing Genk en Standard zich wel eens durven te noemen. Dit wijst er toch wel op dat onze topclubs de Beker van België weer au sérieux nemen. Het is ooit anders geweest. Anderlecht is niet echt een bekerploeg. De hoofdstedelingen spelen zondag hun eerste bekerfinale sinds 1997. Toen verloren de Brusselaars met 4-2 van Germinal Ekeren. Nu wacht AA Gent, een ploeg waartegen Anderlecht in de competitie tweemaal won: thuis met 2-1, op Gent met 2-3. Het zou een mooie, open match moeten worden tussen twee teams die zonder zorgen kunnen voetballen. Anderlecht heeft zijn ticket voor de tweede voorronde van de Champions League vast en Gent mag al minstens naar de voorronde van de UEFA Cup. Beide teams waren de laatste weken ook goed op dreef. Anderlecht raasde als een orkaan door de tweede competitiehelft en Gent bewees vooral op Dender (0-3) dat het ook klaar is voor de eindstrijd.
Groot Cofidis spel tijdens de rust van de finale van de Cofidis Cup
Neem deel aan het grote spel "Schiet op doel" tijdens de finale van de Cofidis Cup van zondag 18 mei 2008 tussen KAA Gent en RSC Anderlecht.
Tijdens de rust zullen 4 jonge spelers penaltys trappen en u zal de mogelijkheid hebben om per SMS te voorspellen welke van de 4 zal winnen.
De winnaar, die minimum 18 jaar moet zijn en het goede antwoord moet hebben gevonden, wordt geloot en wint een som van 1.500 euro, aangeboden door Cofidis. Wij wensen u een goede finale toe !!!
De winnaar moet minimum 18 jaar zijn.
Limburger Serge Gumienny (36) fluit zondagavond de bekerfinale. Hij wordt bijgestaan door de grensrechters Vromans en Bonte. Stéphane Breda is vierde official.
"Dit wordt mijn eerste bekerfinale. Het is een mooie bekroning van een goed seizoen", zegt Gumienny. "De mensen van de Scheidsrechterscommissie drukken zo hun tevredenheid en erkenning uit over mijn werk als scheidsrechter."
Ook Europees klom Gumienny dit seizoen omhoog in de hiërarchie van scheidsrechters. "Voor het eerst in mijn loopbaan mocht ik na de winterstop nog een Europacupmatch fluiten. Dat was de match Braga - Werder Bremen in de zestiende finales van de UEFA Cup."
Tijdens het EK deze zomer in Zwitserland en Oostenrijk zal de Scheidsrechterscommissie van de UEFA een nieuwe ranglijst van de internationale refs opmaken. Voor Gumienny is het uitkijken of hij verder opschuift in die lijst. Maar eerst wil hij de bekerfinale nog tot een goed einde brengen. "KAA Gent en RSC Anderlecht zijn twee voetballende ploegen. Als ze in de finale hun spelstijl trouw blijven, wordt het voor de scheidsrechter onmiddelijk een stuk aangenamer. Wanneer ik tevreden zal zijn ? Als de Scheidsrechterscommissie na afloop van de finale ook tevreden is. Dat blijft voor ons het belangrijkste."
In een interview met LDH geeft Tomasz Radzinski toe dat hij zich vorige zomer bij Anderlecht heeft aangeboden, maar dat de Brusselaars weigerden. "Fulham gaf me geen contract meer", zegt Radzinski. "Ik wilde nog niet stoppen en was van plan om terug te keren bij Anderlecht. De club heeft jammer genoeg geweigerd. Ik ben wel 35 jaar, maar ben nog steeds zo snel als vroeger en ben nu een meer complete speler geworden." Radzinski voetbalt nu bij het Griekse Xanthi en maakte daar 14 goals.
Morgen namiddag wordt de bekerfinale tussen AA Gent en Anderlecht afgewerkt in het Koning Boudewijnstadion. Beide ploegen trainen normaal gesproken de dag voordien in het stadion om zo gewend te geraken aan de grasmat.
Vandaag bleek echter de staat van het veld erg slecht is. Dit wegens de vele neerslag die er gevallen is in de afgelopen uren. Men heeft dan ook de trainingen moeten afgelasten.
Wie dacht dat de spelers direct na de bekerwedstrijd tegen Gent op verlof kunnen trekken is mis. Maandag krijgen de spelers wel vrijaf, maar dinsdag staat er nog een training op het programma.
Woensdag is er dan de oefenwedstrijd tegen Wolvertem en pas na deze match kunnen de spelers op vakantie trekken.
De Algemene Vergadering is er dus
uitgeraakt wat de inkrimping van de
competitie naar 16 clubs betreft. De
play-offs daarentegen zijn een andere
zaak. "Dat moeten we nog precies uitwerken", zegt De Keersmaecker. "Maar
die komen er ook. Dat is zeker. Alleen
moeten we nog overeenkomen hoe die
play-offs er zullen uitzien", klinkt
het. Er moet dus nog vergaderd worden.
Via de play-offs hoopt de bond de 1e
klasse attractiever te maken. Na de reguliere competitie moeten twee play-off reeksen voor de beslissing zorgen.
Er komt wellicht één play-off-reeks om
de kampioen en de Europese tickets toe
te wijzen. In de andere reeks moet uitgemaakt worden wie naar tweede daalt.
Het is zover. De Algemene Vergadering
van de voetbalbond heeft zaterdag de
hervorming in eerste klasse definitief
goedgekeurd. Vanaf 2009 telt 1e klasse
dus 16 ploegen en zijn er play-offs.
"Het heeft lang geduurd", geeft KBVB-
preses François De Keersmaecker toe aan
Sporza. "Er waren zaterdag drie stem
rondes nodig, maar we zijn er uit. De
tweedeklassers stemden wel tegen."
"Na volgend seizoen zakken de nummers
17 en 18. Nummers 15 en 16 spelen een
eindronde tegen 2 tweedeklassers. De
winnaar van die eindronde speelt dan in
1e, samen met de kampioen van tweede."
"De situatie waarin ik nu zit, is heel
moeilijk, maar niet ondraaglijk", zegt
Proto. "Ik zit bij de beste club van
België. Ik blijf werken om weer eerste
doelman te worden. Meer kan ik niet."
"Maar als de verhoudingen voor volgend
seizoen tussen de doelmannen niet
veranderen, dan moet ik wellicht op
zoek naar een andere club. Ik wil
absoluut spelen", klinkt het.
"Daniel Zitka gaat naar het EK en zal
een deel van de voorbereiding missen.
Misschien ligt daar wel mijn kans. Ik
heb het grootste respect voor Zitka,
maar hij zal me wel begrijpen."
De honger van Anderlecht lijkt daar-
mee nog niet gestild. Van Holsbeeck:
"We willen graag nog Kayouté van Brussels, maar die is in een juridisch dispuut verwikkeld met zijn club. We moeten afwachten." Kayouté is een 18-jarige Senegalese middenvelder. "En we willen nog een scorende spits. Maar eerst
moeten we de knoop-Pieroni doorhakken."
Belgacom en de VRT zouden zo'n 50 miljoen euro veil hebben voor de televisierechten van de Belgische Jupiler League. Dat meldden verschillende bronnen vrijdag, de laatste dag waarop de geïnteresseerden een bod konden indienen. Vrijdagavond moesten alle biedingen binnen zijn. Volgens de krant De Tijd haakten enkele geïnteresseerden af.
Zo deed Telenet geen bod. Verrassend was dat niet, want het bedrijf had eerder al aangekondigd niet mee te zullen bieden omdat het de voetbalbeelden niet exclusief kan uitzenden.
Ook de VMMa, het moederbedrijf van VTM, bracht geen bod uit. Hetzelfde geldt voor het Franstalige RTL-TVI en wellicht ook voor SBS, het bedrijf achter VT4.
Daarmee lijkt de weg vrij voor Belgacom, de huidige rechtenhouder. Volgens verschillende bronnen zou de telecomreus een bod van rond de 50 miljoen euro hebben neergelegd, het bedrag waar de Profliga op hoopte. Belgacom wil zo vermijden dat de grote clubs uit onvrede met het bod hun rechten apart zouden gaan verkopen, waardoor sommige matchen bij de concurrentie terecht zouden komen.
De enige concurrentie lijkt bij afwezigheid van Telenet uit Wallonië te komen. Het lijkt er op dat de Waalse kabelaars ook een bod hebben uitgebracht, maar het is zeer twijfelachtig of zij kunnen opboksen tegen het kapitaalkrachtige Belgacom.
Belgacom is dan ook de grote favoriet om maandag de rechten binnen te halen. De telecomreus zou trouwens al een akkoord hebben met de VRT om ook de komende drie jaren de rechten te delen. Daardoor zouden de samenvattingen van de wedstrijden bij de openbare omroep blijven. Ook de VMMa meldde zich bij Belgacom, maar het moederhuis van VTM moest de duimen leggen voor de VRT. Die laatste zou Belgacom meer geld bieden dan de voorbije drie jaar, toen het 8 miljoen per seizoen neertelde.
Maandag valt normaal gezien het definitieve verdict. Dan zal de Profliga bekend maken wie de veiling gewonnen heeft.
Jean-Marie Philips, de CEO van de Belgische Voetbalbond, is donderdagavond het slachtoffer geworden van agressie. De man werd aangevallen voor zijn woning. Philips en zijn vrouw waren donderdagavond uitgenodigd op de viering ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van Sporting Anderlecht. Toen de CEO en zijn echtgenote 's nachts terug keerden naar huis, werden ze voor hun woning aangevallen.
Philips en zijn vrouw liepen daarbij enkele kneuzingen op. De man legde uiteraard klacht neer bij de politie.
De spelers van Anderlecht kunnen in de bekerfinale een bonus van 14.000 euro per kop winnen. In de vorige rondes van de Beker van België sprokkelden ze al 23.100 euro mee. Bij tegenstander AA Gent spreken ze van een een 'mooie premie'. Er worden geen bedragen genoemd.
De kwalificatie voor de achtste finales leverde de spelers van Anderlecht 1.850 euro op. Voor de kwart- en halve finales ging het om respectievelijk 3.750 en 5.000 euro. Doorstoten naar de finales was eerst goed voor 7.500 euro. Enkele uren voor de terugwedstrijd tegen Germinal Beerschot beloofde het bestuur 5.000 euro extra.
Silvio Proto staat in de bekerfinale in het doel bij Anderlecht. Zoals altijd in de bekermatchen vervangt hij Daniël Zitka. Voor Proto kan het al zijn tweede beker worden, want de keeper zegevierde al in 2003 met La Louvière in de beker. Toen zat hij voor de finale echter op de bank. Zijn trainer Ariël Jacobs koos toen voor Jan Van Steenberghe. 'Ik hoop dat Ariël Jacobs me deze keer wel de kans geeft om in het doel te staan', aldus Proto op clubsite. 'Die beker met La Louvière voelde niet aan als mijn beker. Nu wil ik er een groot feest van maken. Ik voel dat ik bijna op mijn beste niveau zit. Om helemaal top te zijn ontbreekt het mij aan matchritme. We mogen Gent niet in de match laten komen.'
Proto speelt morgen dus voor een basisplaats of voor een transfer. 'Natuurlijk ben ik niet gelukkig dat ik maar tweede doelman ben', besluit hij. 'Als ik hier niet kan spelen dan probeer ik om volgend seizoen ergens anders in het doel te staan.'
Anderlecht heeft vrijdag ook een definitief akkoord bereikt met Nemanja Rnic, de 23-jarige Servische rechtsback van Partizan Belgrado. Rnic was einde contract in Servië. Hij tekende voor drie jaar, met een jaar optie.
La Dernière Heure en Het Nieuwsblad konden Nemanja Rnic strikken voor een eerste interview. En de rechtsachter is niet op zijn mond gevallen, al dan niet met een knipoog. "Ik wil de beste van de wereld worden", zegt de Servische verdediger.
"Ik ben een stevige verdediger en zet mij altijd en overal honderd procent in. Van mijn toekomstige ploegmaats bij Anderlecht ken ik alleen Juhasz. Ook van Boussoufa weet ik dat die goed is. Ik sprak al met Nenad Jestrovic en die zei me dat Anderlecht een goeie club is", zegt Rnic.
"Maar eigenlijk weet ik niet veel over België. Ik ken alleen spelers van het EK voor beloften 2007."
Na de Argentijn Suarez, de Braziliaan Kanu en de Nederlander Kruiswijk zijn Losada en Rnic dus de vierde en vijfde aanwinst voor Anderlecht.
Elf jaar geleden dat Anderlecht nog op Heizel speelde
"Mijn spelers willen de finale zondag erg graag winnen. Ze willen een mooi einde breien aan de tweede seizoenshelft", vertelt Anderlecht-trainer Ariël Jacobs aan Sporza. "Sinds donderdag traint iedereen weer erg scherp, soms te scherp. Hopelijk nemen we die scherpte mee naar zondag. Hoe de finale zal verlopen, weet ik niet, maar ik hoop dat de 50.000 toeschouwers spektakel te zien krijgen."
Het is al elf jaar geleden dat Anderlecht nog de bekerfinale op de Heizel speelde (4-2-nederlaag tegen Germinal Ekeren). "Geen probleem, onze buschauffeur heeft een gps", zegt Jacobs droog. In 2003 won Jacobs de beker met La Louvière. "Nu is het toch anders. We waren de underdog tegen STVV, dat overliep van vertrouwen. Nu maken Anderlecht en AA Gent evenveel kans op de beker", vindt Jacobs.
Toen Ariël Jacobs met La Louvière de beker won, liet hij Silvio Proto op de bank. Staat hij zondagmiddag wel onder de lat? "We hebben afspraken gemaakt", is het enige dat Jacobs kwijt wil. "Ik handel altijd in eer en geweten."
Hernan Losada vertrekt maandag met een goed gevoel met vakantie naar Argentinië. De draaischijf van Germinal Beerschot bereikte vrijdagavond immers een akkoord met Anderlecht voor vier jaar. "Ik wil weer een stap vooruit zetten. Ik ben heel blij", zegt Hernan Losada in Het Laatste Nieuws. "Mijn handtekening ontbreekt nog, maar die kan ik pas zetten als er een definitief akkoord is tussen Germinal Beerschot en Anderlecht. Dat regelen we wel per fax."
Losada had een clausule op het Kiel, waardoor hij voor 1,1 miljoen euro wegkon.
"Maar als Germinal Beerschot spelers van ons wil betrekken bij de deal, willen we wel praten", zegt Herman Van Holsbeeck.
Losada legde ook al medische testen af in Anderlecht. "Die hebben uitgewezen dat ik helemaal hersteld ben van mijn voetblessure. Ik kan dus volledig fit aan de voorbereiding beginnen. De integratie moet makkelijk verlopen, met die Argentijnen hier. Frutos en Biglia ken ik trouwens persoonlijk", zegt Losada. "De uitdaging is voor mij dezelfde als bij Germinal Beerschot: weer een stap vooruit zetten", zegt Losada. "Daarom ben ik zo blij dat Anderlecht de voorronde van de Champions League speelt."
"Want dat wordt nu mijn grootste uitdaging. Ik kijk er al naar uit om hier over een maand opnieuw te staan."
Op het palmares van Olivier Deschacht prijken al drie landstitels, maar nog geen enkele beker. Die ontbrekende trofee kan de Oost-Vlaamse verdediger zondag binnenhalen als Anderlecht AA Gent verslaat in de finale.
'Bij Anderlecht is nog niemand in vakantiestemming. Na onze tweede plaats in de competitie focust iedereen zich op de bekerfinale. Op training waren er nog altijd stevige duels en werd er nog altijd op elkaar geroepen. Anderlecht heeft tien matchen meer gespeeld dan alle andere Belgische ploegen, maar iedereen is nog scherp.'
In de competitie won Anderlecht tegen AA Gent met 2-1 en 2-3. 'Die twee zeges kunnen ons een psychologisch voordeel opleveren', zegt Deschacht. 'Maar Gent kan ook lessen getrokken hebben uit die twee matchen. We zullen vooral Maric en Ruiz afstoppen. Gent heeft veel goede voetballers, maar die twee zijn echte klasbakken. Anderlecht moet gewoon niet twijfelen en offensief spelen.'
Deschacht zelf zal vooral voor het slot op de deur moeten zorgen. Door de schorsing van Juhasz krijgt hij centraal in de defensie Nicolas Pareja naast zich. Of wisselt hij toch met Jelle Van Damme en wordt hij opnieuw linksachter? 'Met Juhasz klikte het goed centraal achterin', zegt Deschacht. 'Hij verrichtte het loopwerk en ik ging de duels aan. Ik ben echter hetzelfde type als Pareja en ik vind dat Van Damme me iets meer complementair is met Pareja. Misschien word ik weer linksachter, maar dat is de keuze van de trainer.'
De finale wordt wellicht niet de laatste match van Olivier Deschacht in het shirt van Anderlecht. Ondanks een persoonlijk akkoord met het Spaanse Espanyol Barcelona lijkt de transfer definitief te zijn afgesprongen. 'Ik kan de bekerfinale met een vrij hoofd spelen en denk niet aan een transfer', zegt de verdediger. 'Ik het nooit een match gespeeld met een transfer aan mijn hoofd. Er moet al veel gebeuren voor ik Anderlecht verlaat. Als er een ploeg belt en ik zie het zitten, zal ik nog eens nadenken, maar ik ben graag bij Anderlecht.'
Anderlecht-Manager Herman Van Holsbeeck sprak gisteren ook met Didier Frenay, de makelaar van Cercle Brugge-spits Tom De Sutter. 'Herman heeft gepolst naar De Sutter', aldus Frenay. 'Daar bleef het wel bij. Bij Anderlecht zou De Sutter in de rangorde pas na Nicolas Frutos komen en dat heeft weinig zin. AZ zal een betere carrièrestap zijn. Hoewel er Belgische en buitenlandse clubs geïnteresseerd zijn, blijft AZ onze eerste keus.'
Hernan Losada en Nemanja Rnic tekenden een contract voor respectievelijk vier en drie jaar bij Anderlecht.
Germinal Beerschot-middenvelder Hernan Losada zakte gisteren af naar het Constant Vanden Stock-stadion. Daar kwam hij tot een akkoord met Anderlecht over een contract van vier seizoenen. Maandag of dinsdag worden de laatste details uitgeklaard. 'Ik ben gelukkig dat ik naar Anderlecht kan, het is een goede stap in mijn carrière', zei Losada. 'Het is een beloning voor mijn goede seizoen. Dit lijkt me de ideale leeftijd voor een stap hogerop. Ik wil graag Champions League spelen. Ik ben niet de vervanger van Biglia. Ik ben offensiever ingesteld. Wellicht komt mijn speelstijl meer overeen met die van Ahmed Hassan.' Maandag vertrekt Losada op vakantie naar Argentinië. Op 23 juni hervat hij de trainingen met Anderlecht.
Ook Nemanja Rnic komt de Brusselse rangen versterken. De Servische rechtsback was einde contract bij Partizan Belgrado. 'Ik sprak al met Nenad Jestrovic en hij zei me dat Anderlecht een goede club is', aldus Rnic. 'Ik ben een stevige verdediger en zet mij altijd volledig in. Mijn doel is om de beste speler ter wereld te worden. Wie ik van Anderlecht ken? Alleen Roland Juhasz, al weet ik ook dat Boussoufa een goede speler is. Eigenlijk weet ik niet veel over België. Sommige spelers als Fellaini, Mirallas en Demul ken ik van op het beloften-EK in Nederland. Vorig jaar werd ik daar met Servië tweede.'
Het is al negen jaar geleden dat Anderlecht bij de vrouwen de beker in de wacht sleepte. Dit seizoen moet paars-wit tegen Tienen in de bekerfinale. Coach De Schepper hoopt om ooit nog eens de dubbel binnen te halen. "Wij waren de ploeg van de terugronde en willen die lijn in de bekerfinale tegen Tienen doortrekken. De partij in het Koning Boudewijstadion is zo goed als een thuiswedstrijd, met dit verschil dat een deel van de supporters van de mannen nu ook achter ons zal staan."
Nadine Zeler is trouwens twijfelachtig voor de bekerfinale. Zij liep vorige week een voetblessure op.
Het bestuur van Sporting Anderlecht bereikte een principieel akkoord met de zaakwaarnemer van Hernan Losada betreffende een contract van vier seizoen. De 26-jarige Argentijnse middenvelder zal het contract ondertekenen nadat Anderlecht en zijn huidige club Germinal Beerschot een akkoord bereikt hebben.
RSC Anderlecht bereikte een akkoord met de Servische rechtsback Nemanja Rnic (23). De rechtsback werd op 30 september 1984 geboren in Belgrado en speelde bij Partizan Belgrado. Rnic zal volgende week bij Anderlecht een contract tekenen voor drie seizoenen + een optie voor een bijkomend seizoen. Dit staat te lezen op de officiële website van RSC Anderlecht
Toen Ariël Jacobs met La Louvière de
beker won, liet hij Silvio Proto op de
bank. Staat hij zondagmiddag wel onder
de lat? "We hebben afspraken gemaakt",
is het enige dat Jacobs kwijt wil. "Ik
handel altijd in eer en geweten. Op de officliële site van Daniël Zitka staat wel te lezen dat Proto de finale zal spelen.
"De competitie was dit seizoen prioritair", geeft Anderlecht-trainer Jacobs
toe. "Maar we mikten ook op de beker.
Die is erg attractief, omdat één enkele
wedstrijd beslissend is. Do or die."
In 2003 won Jacobs de beker met La Louvière. "Nu is het toch anders. We waren
de underdog tegen STVV, dat overliep
van vertrouwen. Nu maken Anderlecht en
AA Gent evenveel kans op de beker."
Het is al elf jaar geleden dat Anderlecht nog de bekerfinale op de Heizel
speelde (4-2-nederlaag tegen Germinal
Ekeren). "Geen probleem, onze buschauffeur heeft een gps", zegt Jacobs droog.
Jacobs: "Finale voor 50.000 toeschouwers is goede zaak"
"Het is de wet van de sport, maar ik vind het jammer voor Roland", aldus Jacobs. "Die fout die hij maakte op GB maakte hij in het belang van de ploeg."
Naast Juhasz is ook Serhat Akin niet van de partij. De Turkse spits is nog steeds geblesseerd. Voor de rest kan Ariël Jacobs een beroep doen op een volledig fitte kern voor de bekerfinale tegen Gent. "Beide ploegen zijn al zeker van Europees voetbal, dus in principe zouden we een heel open match met veel spektakel mogen verwachten", aldus Jacobs. "Maar het is en blijft voetbal en dus onvoorspelbaar. We kunnen een schitterende finale te zien krijgen maar voor hetzelfde geld krijgen we een klotefinale voorgeschoteld."
"Mijn spelers zijn heel gemotiveerd. Of dat als reden heeft dat velen nog nooit een bekerfinale hebben gespeeld, weet ik niet. De laatste maanden hebben we volgens mij voortdurend finales gespeeld, dat wordt snel vergeten. Zondag spelen we onze match voor 50.000 toeschouwers, dat is een goeie zaak", eindigt Jacobs.
Anderlecht speelt komende zondag de finale van de Cofidis Cup tegen AA Gent in het Koning Boudewijnstadion. Ariël Jacobs maakte een selectie van 22 spelers bekend. De T1 van Paars-Wit mist Roland Juhasz, vaste waarde in het hart van de verdediging, door schorsing.
Selectie : Biglia, Boussoufa, Chatelle, De Man, Deschacht, Frutos, Gillet, Goor, Hassan, Iakovenko, Legear, Mpenza, Pieroni, Pareja, Polak, Proto, Sare, Schollen, Van Damme, Vlcek, Wasilewski, Zitka
RSC Anderlecht wil naar aanleiding van de bekerfinale van komende zondag 18 mei tegen AA Gent graag de aandacht vestigen op het Reglement van Inwendige Orde van het Koning Boudewijnstadion.
Art 14 : Iedere persoon die schade toebrengt aan personen en/of goederen en/of aan het stadion kan strafrechtelijk vervolgd worden.
De "Wet betreffende de veiligheid bij voetbalwedstrijden" van 21 december 1998, gewijzigd bij wet van 10 maart 2003, wet van 27 december 2004 en wet van 25 april 2007 en zijn uitvoeringsbesluiten zijn van toepassing.
Art 15 : Bijzondere bepalingen eigen aan het Koning boudewijnstadion :
Het is toegelaten om eten en drank mee te brengen in de tribunes
Het gooien van papiersnippers, confetti en dergelijke is niet toegelaten.
Het is verboden om het stadioncomplex te betreden in het bezit van toeters met drukgas en megafoons
Vlaggenstokken zijn toegelaten onder volgende voorwaarden:
o flexibele en lichte stok, holle stok, bestaande uit plastiek, bestaande uit één stuk, hoogte van max. 1m50, 1 stok per vlak
Hernan Losada speelt volgend seizoen in het Astridpark. Dat heeft Germinal Beerschot-voorzitter Jos Verhaeghen vrijdag bevestigd. We moeten nog wel met Anderlecht aan tafel zitten, aldus Verhaeghen aan ATV. Maar, en ik zeg dat niet gemakkelijk, de transfer is rond. Ik beschouw Losada als verkocht aan Anderlecht.
Ondanks de verkoop van de Argentijnse balvirtuoos blijft Verhaeghen ambitieus. We moeten hier een club uitbouwen die regelmatig in de top vijf van België speelt.
Rensenbrink beste speler van Anderlecht allertijden
De Nederlander Rob Rensenbrink is, in het teken van het 100-jarig bestaan van RSC Anderlecht, verkozen tot de beste speler allertijden van de paars-witte club. Hij laat onze landgenoot Paul Van Himst achter zich.
Vooral zijn belangrijke rol in de jaren zeventig bij het behalen van twee Europa Cups II hebben de doorslag gegeven in de verkiezing. De "slangenmens" speelde 261 wedstrijden voor Anderlecht en scoorde daarin 141 doelpunten.
Rensenbrink zelf reageert verrast en enorm blij op zijn verkiezing: "Het is een enorme eer om verkozen te worden tot beste speler allertijden, zeker als je ziet dat ik voor een icoon als Van Himst eindig."
Bondscoach Vandereycken maakten woensdag zijn selectie bekend voor de oefenmatch tegen Italië. Nu zijn Ex-trainer Frank Vercauteren assitent geworden is hoopte Olivier Deschacht opnieuw op een selectie. Bondscoach Vandereycken koos echter voor Mark De Man die bij Anderlecht nog amper in de kern voor komt. "Ik heb via e-mail gevraagd aan Vercauteren waarom Mark De Man er bij is en ik niet." Aldus de Deschacht. "Hij zei mij dat ik moest blijven presteren,presteren en presteren. T ja,wat moet je daarop nog zeggen." Besluit de Anderlecht verdediger.
Gombami kende bij Cercle Brugge een erg sterk seizoen en dat is Anderlecht opgevallen. De Brusselse club zou interesse tonen in de 25-jarige aanvallende middenvelder, maar in de hoofdstad ontkent men dat voorlopig. Bij Cercle Brugge is men alvast niet van plan om Gombami te laten gaan, de vereniging is namelijk erg tevreden over de speler. Het huidige contract van Gombami loopt nog tot de zomer van 2009.
Gombami is momenteel in zijn thuisland, maar de Zimbabwaan reageerde intussen toch al op de mogelijke interesse van paars-wit. De dribbelaar van seizoensrevelatie Cercle Brugge ontkent dat er al gesprekken geweest zijn tussen hem en Anderlecht. "Maar als Anderlecht me wil, ben ik ook geïnteresseerd", liet Gombami noteren.
Ahmed Hassan verlaat Anderlecht deze zomer, zondag speelt hij in de bekerfinale zijn laatste officiële wedstrijd voor paars-wit. De Egyptenaar heeft echter ook een ander doel voor ogen: kwalificatie voor het WK 2010. Ahmed Hassan is als aanvoerder van Egypte namelijk opgeroepen door Egyptisch bondscoach Hassan Shehata. De middenvelder van Anderlecht moet er mee voor zorgen dat het Afrikaanse land zich kan kwalificeren voor het WK 2010 in Zuid-Afrika. De troepen van Shehata moeten daarvoor in groep L voorbij Congo, Djibouti en Malawi raken. Een relatief makkelijke opdracht voor Egypte, het land kroonde zich begin dit jaar namelijk tot Afrikaans kampioen.
Zondag speelt Anderlecht de bekerfinale tegen AA Gent. Voor enkele spelers betekent die partij het einde van hun passage bij paars-wit, zo verlaat Ahmed Hassen de club met zekerheid. Een vertrek van Olivier Deschacht lijkt dan weer van de baan. Enkele maanden geleden toonde Espanyol Barcelona concrete interesse in de polyvalente linksachter van Anderlecht, maar intussen lijkt de piste Espanyol definitief opgeborgen. Olivier Deschacht zal meer dan waarschijnlijk ook volgend seizoen onze de hoofdstad voetballen. "De bekerfinale wordt niet mijn laatste match voor Anderlecht, denk ik. Er moet immers nog veel gebeuren voor een transfer. Er was even interesse en ik ben er zelf ook wel even mee bezig geweest, maar het ziet er nu niet zo naar uit", aldus de blonde verdediger.
Anderlecht trainde opnieuw in de namiddag om te wennen aan het bioritme van de bekerfinale die zondag ook om 16.30 uur wordt gespeeld. Alleen Legear trainde individueel. Hij ondergaat vandaag een echografie en daarna wordt beslist of hij de groepstrainingen kan hervatten. Omdat Juhasz geschorst is moet Ariël Jacobs wat schuiven in zijn verdediging. Pareja zal normaal centraal achterin spelen met naast hem Deschacht of Van Damme. Wasilewski komt dan weer op de rechtsback. In de andere linies stelt Jacobs normaal zijn typeploeg op en dus blijft Hassan een bankzitter.
De paars-witte interesse voor Nabil Dirar is (nog) niet concreet. Herman Van Holsbeeck verklaarde dat de speler van Westerlo geen optie is voor Anderlecht als Roland Lamah volgend seizoen terugkeert van Roda JC.
Het geplande gesprek tussen Tom De Sutter en AZ ging niet door, de entourage van De Sutter wacht op een nieuwe afspraak. Intussen wordt de naam van de Cercle-spits ook genoemd in de wandelgangen van Anderlecht. Toeval of niet, maar zijn manager Didier Frenay heeft vandaag een afspraak met Anderlecht-manager Van Holsbeeck. 'Maar het gaat niet specifiek over De Sutter', aldus Frenay.
De Sutter zou de vervanger van Luigi Pieroni kunnen worden. Het staat zo goed als vast dat Anderlecht de optie op Pieroni niet zal lichten.
Maandag hoopt Anderlecht de transfer van Hernan Losada af te handelen. De kans bestaat dat Anderlecht ook spelers in de deal betrekt. De namen van Théréau en Siani zijn al gevallen, maar ook Mark De Man zou de stap naar het Kiel kunnen zetten.
Roland Juhasz is zondag geschorst voor de bekerfinale. De Hongaarse verdediger wordt vervangen door de Argentijn Nicolas Pareja.
Roland Juhasz kreeg in de terugwedstrijd van de halve finales tegen Germinal Beerschot de gele kaart te veel en moet zondag dus toekijken.
Zijn plaats in de basis wordt ingenomen door Nicolas Pareja. De Argentijn, pas fit na een blessure, staat scherp.
"Wij nemen het voetbal heel serieus. Argentijnen zijn echte karakterspelers, dat zul je zondag merken", luidt het.
Anderlecht zoekt nog een doublure voor rechtsachter Marcin Wasilewski. De Serviër Nemanja Rnic van Partizan zou nu in beeld zijn.
Volgens Het Laatste Nieuws staat Anderlecht dicht bij een akkoord met Nemanja Rnic, een 23-jarige rechtsachter van Partizan Belgrado. De Serviër legt dezer dagen medische testen af en onderhandelt over zijn contract, weet de krant.
Rnic maakte vorig jaar deel uit van de Servische ploeg die tweede werd op het EK voor beloften.
Hij speelde echter enkel mee in de groepswedstrijd tegen Engeland, in de halve finale tegen België bleef Rnic de hele match op de bank. Hij speelde intussen ook twee A-interlands.
Rnic is einde contract bij Partizan, dat op twee speeldagen van het einde aan de leiding staat in de Servische competitie.
Van Holsbeeck : "We gaan dit binnenskamers oplossen"
Manager Herman Van Holsbeeck laat zich niet opjagen: "Het gaat om één bepaald punt, maar we gaan de contracten van onze spelers niet in de media bespreken. We gaat dit binnenskamers wel oplossen."
Boussoufa: "De bal ligt in het kamp van Anderlecht"
Mbark Boussoufa heeft nog altijd zijn handtekening niet gezet onder een nieuw contract bij Anderlecht. En dat zit de Marokkaan hoog. "Het wordt tijd dat alles snel opgelost wordt", zegt hij.
Mbark Boussoufa heeft nog een contract tot in 2010. Anderlecht maakte al maanden geleden werk van een contractverlenging tot 2012. Boussoufa: "Maar het seizoen is voorbij en ik hoorde nog niets. De bal ligt bij Anderlecht."
"Ik wil wel blijven en doorgroeien. Maar het bestuur weet dat er interesse is van andere ploegen." Naar verluidt zijn Hamburg en Schalke 04 fel geïnteresseerd.
"Het is toch anders als je tot 2012 kan bijtekenen", zegt Boussoufa ook. "Dat verzekert nog niets, maar het geeft aan dat je met elkaar door wil. Toch heb ik geen nieuwe afspraak met het bestuur."
Volgens de geruchtenmolen zou Boussoufa om en bij de 1,3 miljoen euro per jaar kunnen verdienen. "We zijn het bijna eens. Het kleine verschil dat er nog is heeft trouwens niks met geld te maken."
Voetbalclub Anderlecht bestaat precies 100 jaar. En om zijn steentje tot de festiviteiten bij te dragen brengt sponsor Opel een speciale 'Astra GTC RSCA Limited Edition' uit voor de die-hard fans. Dit is vrij uniek in het autowereldje.
Geen al te opzichtige paarswitte symboliek, maar wel discrete hints zoals een streepje paars stiksel op de lederen zetels, het Anderlecht clublogo op de kopsteun en en RSCA breed uitgetekend op de voetmatten. Aan de buitenkant verraadt enkel een kleine Anderlecht-badge de speciale voorliefde van de eigenaar. Per slot van rekening wil een mens ook al eens op verplaatsing naar Brugge of Luik en dan hoop je je auto onbeschadigd terug te vinden...
De Anderlecht-Astra GTC is er naar keuze in Casablanca White of Black Sapphire te krijgen. Er is keuze uit benzine- of dieselmotoren tussen 90 en 180 pk. Hij krijgt standaard het sportieve OPC line pack I en het Advantage Pack mee. Klik hier voor afbeeldingen.
En dan is er nog iemand voor wie het al
de hele terugronde lekker loopt. Scoort
Jelle Van Damme ook in de bekerfinale?
"Het loopt al een aantal maanden vlot,
dat is waar", zegt Van Damme. "En als
je dan kan scoren, is dat een surplus.
Ik besef wel dat er zondag naar mij gekeken zal worden, als er een hoekschop
of vrije trap genomen zal worden."
"Ik heb met Ajax al eens een bekerfinale gewonnen, maar toen speelde ik zelf
niet. Het wordt een speciale wedstrijd,
alles of niks. Vanaf nu zullen we 100
procent geconcentreerd moeten blijven."
Ook voor Gentenaar Olivier Deschacht
wordt de finale speciaal. "M'n vrienden
hebben al gevraagd of ik niet wat spelers wil laten passeren", grijnst hij.
"Maar ik wil die beker gewoon winnen en
op mijn palmares zetten. Je krijgt niet
elke dag de kans zo'n wedstrijd voor
50.000 man te spelen. En de supporters
willen het seizoen natuurlijk afsluiten
met een prijs. Die beker moet de kers
op onze sterke terugronde worden."
"De match kan een feest worden. Gent is
al zeker van Europees voetbal, misschien is dat een voordeel. We zijn er klaar voor en trainen nog heel scherp."
Boussoufa: "Tegen ex-club doet toch een beetje pijn"
Zondag zet Anderlecht of Gent met winst
in de bekerfinale de kers op de taart.
Mbark Boussoufa speelt tegen zijn ex-
club. "Héél speciaal en het doet ook
wel een beetje pijn", zegt hij. "Want
we strijden om één ding en Gent is, met
Anderlecht, toch de club van mijn hart.
Ik wil die beker winnen, maar jammer
genoeg moet dat ten koste van AA Gent."
"Een bekerfinale is onvoorspelbaar, ik
schat de kansen op 50-50. En Gent heeft
veel sterke punten: het voetbalt mee en
heeft veel sterke spelers rondlopen."
Het nieuws is bevestigd. Silvio Proto speelt de finale van de Beker tegen AA Gent. Dit staat immers te lezen op de officiële website van Daniël Zitka. "Zondag supporter ik voor Silvio. Hij speelt immers de finale."
Van Damme niet in oefeninterland wegens vermoeidheid
Jelle Van Damme heeft bondscoach René Vandereycken om rust gevraagd. Daarom is hij niet opgeroepen voor de oefeninterland van de Rode Duivels in Italië.
Anderlecht won gisteren de vriendschappelijke wedstrijd tegen AS Eupen. Anderlecht had het niet makkelijk en het werd uiteindelijk 0-1, Mbo Mpenza maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Opstelling Anderlecht:
Proto,
Chatelle (65' El Kaddouri),
Gillis (80' Lodders),
Goor (60' Houman),
De Man,
Iakovenko,
Juhasz,
Mpenza (75' Ndoumbe),
Pieroni (70' Boateng),
Sare,
Ciza.
Van Humbeeck: "Ik ben heel laat beginnen voetballen"
Gertie Van Humbeeck is 29 en voetbalt al vijf seizoenen bij Sporting Anderlecht. Vlak voor ze naar Anderlecht kwam, speelde ze ook een seizoen voor Kumtich, het huidige Tienen. "Heel veel doet het me niet om in de bekerfinale tegen Tienen te spelen. Ik heb zelf maar één jaar bij Kumtich gespeeld en in dat seizoen heb ik maar vier maanden kunnen voetballen omdat ik tijdens het seizoen door een blessure zwaar geblesseerd ben geraakt. Ik heb er niet zoveel opgebouwd waardoor het me ook niet veel doet om tegen hen te spelen."
Van Humbeeck startte pas laat met haar voetbalcarrière. "Ik ben pas op mijn 19de beginnen voetballen. Heel laat als je dat vergelijkt met m'n ploegmaats die al op hun 5de of 6de zijn gestart. Maar mijn vader reed paard en het leek logisch dat ik dat ook ging doen. Ik heb altijd graag voetbal gespeeld, maar ik mocht van thuis de twee niet combineren. Toen ik 19 was had ik een goeie vriendin die ook voetbalde en zo ben ik een paar keer kunnen meegaan met haar. Zo ben ik erin gerold en ben ik blijven plakken", glimlacht ze.
De speelster was er ook al bij toen Anderlecht in 2005 zijn laatste bekeroverwinning kon vieren. "Ik ben toen op de bank gestart en mocht invallen toen het al 2-0 stond. Ik herinner me nog dat het heel warm was. We waren ook constant de beter ploeg en wonnen die finale dan ook verdiend. Het werd uiteindelijk 3-0 en ik scoorde het laatste doelpunt. De sfeer op zo'n moment is echt onbeschrijfelijk", aldus Van Humbeeck. "Ik herinner me ook nog dat Germinal Beerschot dat jaar in de finale stond, een andere paarse ploeg", glimlacht ze. "GB heeft toen voor ons gesupporterd en dat jaar hebben zij ook de finale gewonnen tegen Club Brugge."
De combinatie voetbal-carrière is geen probleem voor Van Humbeeck. "Ik werk als warehousemanager bij Distrilog, een distributiebedrijf in opslag en transport, de logistieke wereld dus. De combinatie voetbal-werk valt goed mee aangezien ik mijn uren zelf regel. De dagen dat ik geen training heb, werk ik dan meestal ook iets langer. Ik heb één keer per maand managementmeeting waardoor ik een training mis, maar voor de rest valt alles heel goed te regelen."
Guillaume Gillet (24) voetbalde tot over een paar maanden nog bij Gent. "Ik ben blij voor hen dat ze zich hebben kunnen plaatsen voor de finale. Ik heb bij Gent toch veel vrienden overgehouden die ik overigens ook nog regelmatig zie aangezien ik daar nog steeds woon. De ploeg is intussen ook al zeker van UEFA Cup-voetbal, wat me veel plezier doet, maar ik voetbal nu bij Anderlecht en zondag hoop ik natuurlijk wel met Anderlecht de Beker in de wacht te slepen."
Anderlecht werkte een schitterende tweede seizoenshelft af. "Na de winterstop hadden we nog 13 punten minder dan de nummer twee", weet de Luikenaar. "We hebben 14 van de 17 matchen gewonnen, we hebben een heel sterke tweede ronde gespeeld. De ambiance in de ploeg is ook schitterend." Toch waren er ook een paar ontgoochelingen. "Vooral die match tegen Zulte Waregem die we met 1-0 hebben verloren, blijft me wat op de maag liggen. Hadden we daar drie punten of zelfs één puntje gepakt, dan hadden we het Standard misschien nog wat lastiger kunnen maken. En daarnaast blijft natuurlijk ook die nederlaag op Standard een catastrofe, zowel voor mij als de hele club."
Gillet maakt geen deel uit van de selectie voor de Olympische Spelen, maar daar ligt hij zelf niet wakker van. "Ik heb altijd gezegd dat als ik geselecteerd was, ik blij zou zijn om te vertrekken, maar als ik er niet bij was, zou ik ook niet ontgoocheld zijn", aldus Gillet. "Ik zal nu de wedstrijd van de nationale ploeg voorbereiden tegen Italië en met Anderlecht de voorrondewedstrijden spelen voor de Champions League. Zelf verkies ik overigens ook die matchen boven de Olympische Spelen."
Gillet voetbalde twee jaar geleden nog in tweede klasse, intussen werd hij vice-kampioen met Anderlecht en speelt hij zondag de bekerfinale. "Het gaat inderdaad heel snel voor mij, ik ben heel blij hier bij Anderlecht te spelen. De reden waarom ik naar Anderlecht ben gekomen, is precies om prijzen te winnen. Als ik dat al zou klaarspelen in mijn eerste zes maanden hier, zou dat niet slecht zijn", glimlacht de sympathieke middenvelder. "Toen ik nog in derde klasse speelde bij Luik degradeerden we, het jaar erop speelde ik bij Visé en degradeerden we opnieuw. Dus een prijs winnen is voor mij iets speciaals", lacht Gillet. "Het is een gevoel dat ik niet echt ken en iets dat belangrijk zal zijn in mijn carrière. De Beker winnen, zou echt fantastisch zijn."
Beste fans, op zondag 18 mei zal RSC Anderlecht vanaf 13 uur een eigen stand ter beschikking hebben aan de Heizel langs de zijde van Tribune 4. Hier zullen een 10tal kappers van het label Eugene Perma ter beschikking staan om onze supporters "gratis" te schminken, coifferen, ... En dit alles onder het waakzaam oog van dhr. Allard en Belgisch kampioen kapper Herman Vandevelde.
De Controlecommissie van de voetbalbond heeft woensdagavond Laetitia Landerloo vrijgesproken van dopinggebruik. Ze werd positief bevonden na de wedstrijd tegen Standard.
De huisdokter van Landerloo had het middel Cirris voorgeschreven. Dit product bevat het verbode middel efedrine.
Zondag nemen AA Gent en Anderlecht het tegen elkaar op in de finale van de beker van België. Voor beide teams is het al bijzonder lang geleden dat ze nog een bekerfinale speelden. Logisch dan ook dat de spanning in beide kampen sterk naar de finale wordt toegeleefd.
Anderlecht speelde zijn laatste bekerfinale in 1997. Toen verloor het met 4-2 (na verlengingen) tegen het toenmalige Germinal Ekeren. Voor AA Gent moeten we een heel stuk verder teruggaan in de tijd. Gent stond voor het laatst in de bekerfinale in 1984, en won die finale ook met 2-0 tegen Standard.
Bij Anderlecht zijn de spelers erop gebrand dit seizoen alsnog een prijs te pakken. Manager Van Holsbeeck verwoordde het zo: "We zijn nu tweede en dat was voor ons als bestuur heel belangrijk maar de spelers vinden de finale van de beker zeker zo belangrijk."
Toch beseft de manager dat AA Gent geen hapklare brok wordt. "Gent won afgelopen weekend met 0-3 wat betekent dat zij werken naar die finale. Het zal zondag een hele harde dobber worden."
Bij Gent plant men ondertussen al de festiviteiten. Zo kondigt de club aan dat na de bekerfinale een voetbalfeest zal plaatsvinden op het Sint-Pietersplein.
Afgaande op de pittige training van gisteren lijkt Sollied achterin voor zekerheid te kiezen. Mogelijk moet de boomlange Grncarov het gevaar Frutos neutraliseren.
Anderlecht informeerde naar Honour Gombami (25), de Zimbabwaanse rechterflankspeler van Cercle Brugge. Gombami heeft nog niet met Anderlecht gesproken. 'Maar als Anderlecht mij wil, ben ik ook geïnteresseerd', aldus Gombami die nu in Zimbabwe zit. Bij Cercle Brugge heeft Gombami nog een contract voor één jaar. Groen-zwart ziet zijn Afrikaanse dribbelaar liever niet vertrekken.
Anderlecht praatte ondertussen ook al met Cheiko Kayouté (18), de Senegalese belofte van Brussels. Als Kayouté zijn contract kan verbreken dan verkiest hij een komst naar Anderlecht.
Lucas Biglia die dinsdag wat sukkelde met de huipbuiger trainde vandaag, woensdag 14 mei 2008, opnieuw met de groep. Ook Nicolas Frutos (trap enkel) hervatte de groepstraining. Jonathan Legear hield het bij een individuele training.
Sporting Anderlecht trainde vandaag achter gesloten deuren om zo de bekerfinale rustig te kunnen voorbereiden en ook donderdag 15 en vrijdag 16 mei 2008 vindt de training plaats achter gesloten deuren.
De vrouw van Marcin Wasilewski is op zondag 4 mei 2008, een dag na de topper tegen Club Brugge, bevallen van een dochtertje, Zuzanna. RSCAfancom wenst de trotse ouders Joanna en Marcin van harte proficiat met de geboorte van hun dochtertje.
Luigi Pieroni en Jan Polak mochten beiden al eens pronken met een nationale beker en blikken vooruit op de bekerfinale tegen AA Gent. "We zijn zowel fysiek en mentaal heel fris", vertelt Pieroni.
"Ik denk dat we een goed resultaat kunnen neerzetten in de finale. Ik denk dat het vooral belangrijk zal zijn om te spelen zoals we dat hebben gedaan in Gent zelf tijdens de competitie: meteen veel druk zetten en snel scoren", aldus de spits.
Waar Pieroni zijn toekomst ligt is nog onzeker, maar de aanvaller voelt zich goed bij Anderlecht. "Ik hoop hier ook volgend seizoen nog te kunnen spelen. Anderlecht is een goeie club en alles loopt hier vlot voor mij. Sporting heeft nog tot midden juni om de optie te lichten, dus veel zorgen maak ik me daar nog niet om."
Jan Polak won vorig seizoen met Nürnberg de Beker van Duitsland. "Dat was een schitterende ervaring. We wonnen met Nürnberg van Stuttgart. Ik hoop nu ook dit seizoen de Beker te kunnen winnen met Anderlecht", aldus Polak. "Het wordt een heel moeilijke match. We zullen er alles aan doen om die finale te winnen. Het is de laatste match van het seizoen, iedereen wil die Beker."
Beloftencoach Jean-François de Sart heeft de namen bekend gemaakt van de spelers die volgende week meegaan op een olympische stage. Die kern zal de basis vormen voor de Spelen in Peking.
Met Jonanthan Legear en Roland Lamah werden twee Anderlecht-spelers geselecteerd. Guillaume Gillet is niet opgenomen in de selectie.
Zo'n vierduizend mensen hebben gisteren in Alleur afscheid genomen van François Sterchele. De Belgische voetbalwereld was massaal present en ook een delegatie van Anderlecht woonde de plechtigheid bij.
Onder meer manager Herman Van Holsbeeck en trainer Ariël Jacobs kwamen een laatste groet brengen aan Sterchele. Ook ex-Anderlechtspeler Vincent Kompany was aanwezig op de plechtigheid. Iedereen daagde aan de Saint-Rémy-kerk in het wit op, zoals de moeder van Sterchele het wilde.
Anderlecht heeft een stilzwijgend akkoord met Kouyaté van FC Brussels. Kouyaté wil weg bij Brussels en heeft al een procedure opgestart om zijn contract te verbreken, wat zo'n twee weken in beslag zal nemen.
Paars-wit had intussen al twee ontmoetingen met de speler en die verliepen heel positief, weet La Dernière Heure. Ook Genk, Gent en Willem II tonen interesse voor de speler, maar Kouyaté heeft zijn keuze al gemaakt: hij verkiest Anderlecht en hoopt dat hij kan vertrekken bij Brussels.
Zitka, Polak en Vlcek bij voorlopige 23 van Tsjechië voor EK
De Tsjechische bondscoach Karel Brückner heeft woensdag zijn voorlopige lijst van 23 spelers bekendgemaakt voor het EK voetbal 2008 in Oostenrijk en Zwitserland (07-29/06).
De definitieve selectie volgt op 28 mei. Bij de 23 zitten doelman Daniel Zitka en middenvelder Jan Polak en aavaller Stanislav Vlcek van Anderlecht. Ook Jan Koller, nu Nürnberg en ex-Anderlecht, mag mee naar het EK.
Anderlecht speelt vandaag een vrienschappelijke wedstrijd
Anderlecht speelt vandaag, woensdag 14 mei om 20u00., een vriendschappelijke wedstrijd tegen AS Eupen in Amblève. De trainer van Sporting selecteerde 17 spelers, een mengeling van A-kernspelers en beloften.
Selectie : Chatelle, Gillis, Goor, De Man, Iakovenko, Juhasz, Mpenza, Pieroni, Polak, Sare, Baras, Ciza, Crommen, De Broyer, El Kaddouri, Houman, Ndoumbe
Enkele dagen geleden liet Herman Van Holsbeeck, manager van Anderlecht, weten dat Honour Gombami niet op het verlanglijstje van de Brusselse club staat. Dat wordt vandaag echter tegengesproken door Het Laatste Nieuws. Volgens de krant heeft Anderlecht weldegelijk interesse in de speler van Cercle Brugge. Sterker nog: Anderlecht zou erg dicht bij een persoonlijk akkoord met Gombami staan. Paars-wit moet dan wel nog tot een akkoord komen met Cercle Brugge, want de 25-jarige Zimbabwaanse aanvaller heeft nog een contract tot volgend jaar bij zijn huidige werkgever.
Jan Polak won vorig jaar de beker met Nürnberg. Zondag wil de Tsjech ook met Anderlecht de beker grijpen. "We laden ons nog één keer op, in de bekerfinale moeten we alles geven", beseft de middenvelder.
"De spelersgroep van Anderlecht is echt uit op bekerwinst. De sfeer zit goed: iedereen ziet die bekerfinale als iets heel speciaals, de gretigheid is groot."
Zelf is Polak niet van plan om paars-wit te verlaten. "Ik ben blij dat ik na Nieuwjaar heb kunnen tonen dat ik iets kan betekenen voor deze club. Maar het zit hem in heel de ploeg: we combineren nu een stuk sneller dan voor de winterstop. Ik zeg je nu al: het is zeker dat ik blijf."
Alin Stoica keert het Belgisch voetbal definitief de rug toe. De transfer naar Moeskroen werd een flop. Volgens coach Enzo Scifo had hij niet veel honger om te voetballen, maar dat ontkent de Roemeen.
"Toen ik AA Gent verliet, kon ik in Japan 800.000 euro verdienen. Maar ik wou absoluut de Roemeense EK-selectie halen en verkoos een club in Europa, onder het oog van de bondscoach", legt Stoica uit in HLN.
"Had ik geen zin meer in voetbal, dan was ik naar Boekarest gevlogen en had ik twee doeltjes in mijn tuin gezet. Geen honger? Waar hééft men het over? Jullie hebben mij een gebrek aan krediet gegeven. Als ik zie wat zo'n Defour allemaal mag zeggen op 20-jarige leeftijd... De manier waarop hij sprak over Anderlecht en eerder dit seizoen over Hassan is een gebrek aan respect voor die mensen. Wat heeft Defour al bewezen? Toen ik 20 was, scoorde ik 12 goals in de competitie, en had ik al 4 doelpunten in de Champions League, om nog te zwijgen van de titels met Anderlecht. Hij krijgt veel meer krediet dan ik destijds."
Het afgesproken onderhoud tussen G. Beerschot en Anderlecht over de transfer van Hernan Losada ging gisteren niet door. Pas volgende week wordt er opnieuw gesproken maar niets kan blijkbaar nog een transfer van de 26-jarige Argentijn naar de vice-kampioen in de weg staan.
'Herman Van Holsbeeck heeft gebeld om te zeggen dat we volgende week maandag of dinsdag rond de tafel gaan zitten', aldus G. Beerschot-voorzitter Jos Verhaegen. 'Deze week hebben ze het te druk met het 100-jarig bestaan en de bekerfinale. Maar het lijkt me duidelijk: Losada is al voor 99,9 procent zeker van Anderlecht. De manier waarop die club deze transfer afhandelt, is klasse.'
Het gaat alleen nog over de modaliteiten van de transfer. Op papier krijgt Losada 30 procent boven de transfersom van één miljoen euro voor zichzelf. G. Beerschot wil ook spelers van Anderlecht, zoals de aan Charleroi uitgeleende Cyril Théréau (26) en/of de aan Union uitgeleende Sebastien Siani (20).
Tot op heden zijn er geen bewijzen voorhanden dat de wedstrijd Anderlecht-Sint-Truiden via omkoping werd beïnvloed. Dat heeft minister van Justitie Jo Vandeurzen dinsdag in de bevoegde Kamercommissie verklaard. In de Kamercommissie Justitie maakte minister Vandeurzen bekend dat de onderzoeksrechter zijn onderzoek ondertussen al heeft afgerond. Hij stuurde het dossier op 30 april door naar het federaal parket. Vandeurzen benadrukte dinsdag echter dat er nog geen aanwijzingen voor omkoping bestaan. Het parket ontving nog geen enkele klacht en opende zelf ambtshalve nog geen dossier. Het Bondsparket startte wel een onderzoek.
Anderlecht speelt morgen een vrienschappelijke wedstrijd
Anderlecht speelt morgen, woensdag 14 mei 2008, een vriendschappelijke wedstrijd tegen AS Eupen in Amblève. De trainer van Sporting selecteerde 17 spelers, een mengeling van A-kernspelers en beloften.
Selectie : Chatelle, Gillis, Goor, De Man, Iakovenko, Juhasz, Mpenza, Pieroni, Polak, Sare, Baras, Ciza, Crommen, De Broyer, El Kaddouri, Houman, Ndoumbe
Lucas Biglia sukkelt met de heupbuiger en voelde zich vandaag, dinsdag 13 mei, wat ziek. De Argentijnse middenvelder kreeg verzorging. Ook geen training voor zijn landgenoot Nicolas Frutos. De spits heeft een trap gekregen op de enkel en hield het vandaag bij revalidatie en verzorging.
Jonathan Legear die sinds afgelopen vrijdag sukkelt met een contractuur aan de quadriceps, hield het bij een individuele training. En Serhat Akin heeft nog steeds last van de knie. De spits revalideerde.
Dank zij Firestarter hebben wij een RSCA ratingstabel kunnen uitwerken voor het afgelopen seizoen. De Ratingstabel is gebaseerd op wekelijkse beoordelings cijfers in de verschillende media. In de tabel kunt u ook per speler in detail treden,door op de naam te klikken. De vastelling van deze statistiek laten wij aan u over. Met dank aan Firestarter. De ratingstabel bevindt zich in de rechter menureeks.
Het doel van de Dames van Paars-Wit bij de bekerfinale wordt verdedigd door de 27-jarige Ijslandse Thora Helgadottir. "Ik ben beginnen voetballen op mijn vijfde", aldus Thora Helgadottir. "Ik ben in eerste klasse beginnen spelen in Ijsland toen ik 15 was, daarna ben ik naar de universiteit vertrokken in de Verenigde Staten waar ik ook voetbalde. En vooraleer ik naar België kwam, heb ik ook nog in Noorwegen en Zweden gevoetbald." Aldus Helgadottir. " Ik heb er al zeven of acht bekerfinale gespeeld in Ijsland en daarvan heb ik er vier of vijf gewonnen. Voor de bekerfinale komende zondag tegen Tienen heb ik geen schrik. Ik denk dat we in de laatste wedstrijd tegen Tienen in de tweede helft de betere ploeg waren. Alles is mogelijk. Dat is precies het leuke aan bekervoetbal, het gaat maar om één match." Besluit de doelvrouw van paars-wit.
"Ik ben volledig fit en ik denk dat ik bijna op mijn beste niveau zit." Aldus Proto. "Maar om helemaal top te zijn, ontbreekt het me nog aan matchritme, maar dat is normaal. Ik denk dat de kansen bij het begin van de match altijd 50-50 zijn. We moeten ervoor zorgen dat we meteen goed aan de wedstrijd beginnen, Gent niet in de match laten komen en ons eigen voetbal opleggen. Alleen op die manier maken we een kans." Aldus de Anderlecht-doelman over de Finale.
Anderlecht-manager Herman Van Holsbeeck wil zo snel mogelijk de transfer van Losada afronden. "De drie partijen willen dat de deal rondgeraakt, dus ik heb vertrouwen dat we er uit geraken. Maar Losada is niet de enige versterking die we willen. We moeten voorin opnieuw het verschil kunnen maken. Het is niet normaal dat geen enkele Anderlecht-speler binnen de eerste vijf op de topschutterslijst staat. Dat moeten er minstens twee zijn. We gaan ons dus zeker in dat aanvallend compartiment serieus versterken."
Pareja : "Uit respect voor ploeg op de rechtsback "
Nicolas Pareja startte tegen Mons op de rechtsback. "In de eerste helft ging alles goed, maar in de tweede periode was ik compleet uitgeput. De trainer is me voor de match komen vragen of ik op de rechtsback wou spelen gezien de schorsing van Wasilewski. Ik heb getwijfeld, maar uit respect voor de ploeg heb ik ja gezegd. Ik denk niet dat de coach me tijdens de bekerfinale daar zal zetten", aldus Pareja.
"We zijn erin geslaagd deze uitdaging om op de tweede plaats te eindigen, tot een goed einde te brengen", aldus Guillaume Gillet. "Ook al heten we Anderlecht, je moet het toch maar doen. Een achterstand van 13 punten goedmaken op Club Brugge is niet evident. De verdienste komt helemaal toe aan Anderlecht : we hebben geen cadeaus gekregen. Ook niet in deze laatste match, Mons wou absoluut iets tonen tegen ons. Maar we zijn niet in de valstrik gevallen door al aan de finale te denken", aldus Gillet. "Het was een vreemde match, gezien de gebeurtenissen met François. Voetbal was zijn leven en wij hebben het geluk dat we er nog mee verder mogen gaan. Soms hebben we de neiging te veel te willen. Ook al zijn we Anderlecht, we hebben veel aan hem gedacht. Ik hoop dat hij dat weet."
Anderlecht heeft intussen al heel wat zaken gedaan op het Amerikaanse continent en de club wil ook in de toekomst jeugdig talent laten overkomen naar Europa. Nu hebben de Brusselaars hun oog laten vallen op twee Colombianen. Zowel Marcos Perez als Victor Ibarbo worden met argusogen gevolgd door Anderlecht. Perez is een zeventienjarige aanvaller van Boyana Chico. Ibarbo is eveneens zeventien jaar, de middenvelder speelt momenteel voor Atlético National. Beide Colombianen zijn overigens ook jeugdinternational.
Stanislav Vlcek hoopt op een selectie voor het EK. Tegen Bergen maakte de aanvaller van Anderlecht opnieuw een belangrijk doelpunt. "Ik hoop dat de bondscoach mijn goal gezien heeft", zegt de spits.
"Ik kreeg een mooie lange pass van Polak en toen ik de keeper zag uitkomen, heb ik getrapt", beschrijft Vlcek zijn doelpunt.
"Ik ben heel gelukkig dat ik altijd belangrijke goals maak voor Anderlecht, want nu zitten we in de voorrondes van de Champions League."
"Ik denk dat mijn selectiekansen voor het EK zo'n 50 procent zijn. Ik hoop er wel een beetje op."
Anderlecht moet als vice-kampioen twee voorrondes overleven. Het start in de tweede voorronde, die op papier vrij makkelijk zou moeten zijn. De uitschakeling van Racing Genk dit seizoen is echter het beste bewijs dat dat niet altijd het geval is.
Anderlecht is uiteraard reekshoofd in die tweede voorronde. Daardoor kan het teams uit het volgende lijstje loten:
- Beitar Jeruzalem (Israël)
- IFK Göteborg (Zweden)
- Domzale (Slovenië)
- Anarthosis Famagusta (Cyprus)
- Tampere United (Finland)
- Dinamo Tbilisi (Georgië)
- FK Ventspils (Letland)
- Rabotnicki Skopje (Macedonië)
- FBK Kaunas (Litouwen)
- Sheriff Tiraspol (Moldavië)
- Drogheda United (Ierland)
- Valur Reykjavik (IJsland)
- Kampioen Hongarije
Als Anderlecht de tweede voorronde overleeft, komt het terecht in de derde voorronde. Ook daar is het reekshoofd. Dat betekent dat het teams als Juventus, Barcelona en Arsenal mijdt. Een grote geruststelling waarschijnlijk, al is de mogelijke tegenstand ook niet van de poes. Dit zijn (wellicht) de niet-reekshoofden uit de derde kwalificatieronde:
- Sparta Praag (Tsjechië)
- Dinamo Kiev (Oekraïne)
- Slavia Praag (Tsjechië)
- Galatasaray (Turkije)
- CSKA Sofia (Bulgarije)
- Partizan of Rode Ster Belgrado (Servië)
- Vitoria Guimaraes (Portugal)
- Dinamo Zagreb (Kroatië)
- Wisla Krakow (Polen)
- SK Brann Bergen (Noorwegen)
- Austria Wien (Oostenrijk)
- Artmedia Bratislava (Slovakije)
- Aalborg (Denemarken)
- Twee van de volgende vier teams vallen af: FC Twente (Nederland) / Spartak Moskou (Rusland) / Atlético Madrid (Spanje) / Nancy (Frankrijk)
Boussoufa : "'Ik zou Jovanovic graag bij Anderlecht zien"
Mbark Boussoufa werd niet voor de tweede keer verkozen tot Profvoetballer van het jaar. De Marokkaan moest de eer laten aan Milan Jovanovic en vond dat terecht. 'Ik had zelf ook op Jovanovic gestemd', aldus Boussoufa. 'Ik had hem verkozen boven Fellaini en Hassan. Het is normaal dat Jovanovic wint. Hij was goed in het begin van het seizoen en speelde ook een sterke tweede ronde. Bovendien is Standard kampioen geworden. Dat speelt ook mee. Had ik een compleet seizoen gespeeld zoals mijn tweede ronde, dan had het resultaat van de Profvoetballer er wellicht anders uitgezien.'
Toch bleef Boussoufa Jovanovic loven. 'Jovanovic heeft alles', vervolgde de Anderlecht-speler. 'Hij heeft snelheid, hij heeft techniek, hij kan scoren. Hij is echt een complete spits; Ik zou hem graag bij Anderlecht willen om met hem samen te spelen, maar ik denk dat Jovanovic naar het buitenland zal gaan.'
De quadricepsblessure van Jonathan Legear baart Anderlecht zorgen. De rechterflankspeler moet verder revalideren, maar is nu al onzeker voor de bekerfinale van zondag tegen AA Gent. Biglia en Deschacht hadden kleine kwaaltjes na Bergen, maar hun finale komt niet in gevaar. Serhat blijft ook sukkelen met een knieblessure.
Nu het seizoen is afgelopen, is ook het huurcontract van Cyril Théréau bij Charleroi afgelopen. 'Théréau keert in eerste instantie terug naar Anderlecht en dan zullen we bekijken of we hem opnieuw kunnen uitlenen', aldus manager Herman Van Holsbeeck. 'Théréau heeft hier nog drie jaar contract, maar er zijn clubs geïnteresseerd in hem.'
Mark De Man (zaterdag niet in de kern van 16) onderhandelt naar eigen zeggen met een geïnteresseerde club. De contractverlenging van Ariël Jacobs wordt om praktische redenen wellicht na de bekerfinale getekend.
Van Damme scoorde 5 van zijn 7 goals op aangeven van Boussoufa
Tegen Bergen scoorde Jelle Van Damme met een acrobatische en onorthodoxe omhaal de 0-2. 'Ik stond met mijn rug naar de goal en viel achteruit', legde Van Damme uit. 'Ik kon nog net mijn voet tegen de bal zetten en had wat geluk dat de bal achter mijn rug binnenviel. Toch is het één van de mooiste goals uit mijn carrière.'
Terwijl hij het doelpunt vierde, wees Van Damme naar de hemel. 'Ik deed dat uit respect voor Sterchele en niet om mijn imitatie van vorige week goed te maken', vervolgde de linksachter. 'Ik moest mij niet excuseren omdat ik na mijn goal tegen Club Brugge het zwaaiende handje van Sterchele had nagedaan. François kon daar zelf om lachen. Hij was een grote kampioen. Toen ik scoorde, dacht ik direct aan hem.'
Opvallend is ook dat Van Damme het seizoen beëindigt als vicetopschutter van Anderlecht. Met zijn zeven goals strandt hij op één doelpuntje van goalgetters Hassan en Frutos. Wat nog opvallender is: Van Damme scoorde vijf van zijn zeven treffers na een assist van Mbark Boussoufa.
De overgang van Hernan Losada (26) van Germinal Beerschot naar Anderlecht zit volgens het nieuwsblad in een beslissende fase. Over de transfersom van één miljoen euro wordt niet meer gediscussieerd, maar wat erbovenop nog wordt onderhandeld, is nog niet duidelijk. Losada krijgt 30 procent van het bedrag dat boven de één miljoen wordt betaald.
Germinal Beerschot heeft ook gevraagd of de spitsen Cyril Théréau (25, door Anderlecht uitgeleend aan Charleroi) en Sebastien Siani (20, uitgeleend aan Union) in de overgang kunnen worden betrokken. Théréau scoorde sinds Nieuwjaar zes keer voor Charleroi, Siani was tien keer succesvol voor Union.
Deze ochtend om 10 uur vindt de uitvaartplechtigheid van François Sterchele plaats in de Saint-Rémykerk in Alleur. Daarna wordt de overleden spits van Club in intieme kring gecremeerd en wordt zijn as uitgestrooid op het kerkhof van Alleur. Naast de spelers, trainers en werknemers van Club zal ook een delegatie van de Supportersvereniging aanwezig zijn. Ook andere clubs wonen de plechtigheid bij. Anderlecht geeft zijn spelers de vrije keuze. De training werd verzet van 14.30 uur naar 16 uur. Verwacht wordt dat de Luikenaars en de Rode Duivels van Anderlecht de uitvaart zeker zullen bijwonen. Luigi Pieroni, Guillaume Gillet, Jonathan Legear en Sébastien Bruzesse reizen dus vandaag af naar Alleur. Normaal doen ook Thomas Chatelle, Silvio Proto, Mbo Mpenza en wellicht ook Jelle Van Damme dat. Van Damme had echter nog niets beslist. 'Uit respect voor Sterchele zou ik graag naar de begrafenis gaan, maar ik heb wat schrik voor slechte reacties van supporters. Na mijn goal en gezwaai van in de match tegen Club Brugge weet je nooit.'
Of een delegatie van de technische staf en het bestuur gaat is niet bekend. Coach Ariël Jacobs sprak alleszins al een boodschap van medeleven in op de voicemail van Club Brugge-coach Jacky Mathijssen. Het online rouwregister leverde inmiddels al ruim 47.000 steunbetuigingen op.
Goor: "De beker verliezen zou een teleurstelling zijn"
Bart, het wordt je eerste bekerfinale. Vreemd, voor iemand die voor verschillende Belgische en Europese clubs heeft gespeeld ? "Het is heel vreemd, maar je hebt overal het fenomeen van echte bekerclubs. Het zijn meestal de ploegen die net onder de top zitten. Bij vele clubs is de beker net iets minder belangrijk dan het seizoen zelf en als je dan merkt tijdens het seizoen dat je geen grote prijs meer kan halen, kan je je meer focussen op de beker en dan iets meer brengen dan de andere jaren. Ik weet niet of dat de reden is, maar het is de enige verklaring die ik heb."
Wat zou het voor jou betekenen om de Beker te winnen ? "Het zou een fantastische toevoeging zijn op mijn carrière. Eigenlijk is de Beker van België het enige dat ik nog niet heb gewonnen. Ik heb UEFA Cup en CL gespeeld, ben met Anderlecht verschillende keren kampioen geworden, ... De Beker is het enige wat nog ontbreekt, dus het zou heel mooi zijn."
"We zijn momenteel goed bezig, maar een bekerfinale blijft 50-50. Het gaat over één match, op een terrein waar we niet veel op spelen, er hangt een andere sfeer, ... Maar ik geef toe : de Beker nu nog verliezen, zou een hele teleurstelling zijn. Als we het niveau kunnen aanhouden van de laatste maanden, maken we een grote kans, maar het blijft een cupmatch natuurlijk."
Wat vind je van het seizoen van Anderlecht ? "Een zwak begin en een fantastisch einde. We hebben een seizoen meegemaakt met heel wat ups en downs. In het begin van de competitie brachten we niet wat er van ons verwacht werd, daarna in de tweede seizoenshelft zijn we aan een ongelooflijke remonte begonnen en hebben we er toch nog een fantastisch seizoen van gemaakt. Als we nu ook nog die finale zouden kunnen winnen ..."
De Dames van Sporting spelen ook de finale van de Beker van België. Weet jij iets over het vrouwenvoetbal ? "Ik heb gelezen dat ze zich ook hebben geplaatst, maar zelf weet ik niet veel over het vrouwenvoetbal. Soms volg ik wel eens EK- of WK-wedstrijden op Eurosport. Dat de Dames de Bekerfinale halen, blijft ook voor hen een enorme prestatie. Ze bevestigen ook elk jaar opnieuw dat ze bij de top horen. Jammer dat er maar weinig belangstelling is naar het vrouwenvoetbal toe."
Het seizoen 2007-2008 is voorbij. Standard pakte de titel. Vraag is of de Rouches een vervolg kunnen breien aan het uitzonderlijk sterke seizoen. "Standard staat voor het jaar van de echte bevestiging", zegt analist Wim De Coninck op VRT. "Als ze deze titel volgend seizoen kunnen verlengen, dan zijn ze op weg om weer een echte topper te worden. Het zal er een beetje van afhangen wat er met Fellaini en Defour gebeurt." "Als je Jovanovic en Fellaini laat gaan, wordt het moeilijk om ze op gepaste wijze te vervangen. Zij zijn immers de meest efficiënte spelers van Standard." "Ik heb weer ergens het gevoel dat Anderlecht de nieuwe competitie zal domineren. Ze zijn goed bezig en coach Ariël Jacobs heeft weer warmte in die ploeg gebracht. Anderlecht is volgend seizoen favoriet voor de titel."
Het seizoen 2007-2008 zit erop. Tijd dus om enkele statistieken onder de loep te nemen. We geven u hieronder een kort overzicht. In totaal werden het afgelopen seizoen 795 doelpunten gescoord, of gemiddeld 2,6 per wedstrijd.
Beste aanval
Cercle Brugge kleurde het seizoen met het meeste aantal doelpunten: 62 in totaal of gemiddeld 1,82 per wedstrijd. Cercle wordt op de voet gevolgd door Standard met 61 goals en Anderlecht met 59 doelpunten. Brussels scoorde het minst: de club vond slechts 27 keer de weg naar doel.
Aanvullend kunnen we hier nog meegeven dat Germinal Beerschot met 9 stuks de meeste strafschoppen kreeg toegekend. Genk, Roeselare en Dender moesten zich dit seizoen tevreden stellen met slechts 1 penalty.
Beste verdediging
Standard liet het afgelopen seizoen het minst scoren: slechts 19 keer moest de Standardgoalie zich omdraaien of 0,56 tegendoelpunten gemiddeld per wedstrijd. Daarmee is de landskampioen veruit de beste want tweede in deze rangschikking is Club Brugge dat gemiddeld 0,88 goals per wedstrijd incasseerde. Brussels liet het meest tegenscoren: 1,94 doelpunten per wedstrijd.
Fair play
Cercle Brugge absoluut de sportiefste ploeg met slechts 39 gele kaarten en geen enkele rode. KV Mechelen is de ploeg die de meeste rode kaarten pakte: 10 in totaal, gevolgd door Bergen met 8 stuks. Bergen voert de lijst met gele kaarten aan, gevolgd door Racing Genk.
Anderlechtspeler Wasilewski is de speler die de meeste gele kaarten pakte. Jonathan Blondel (Club Brugge) en Jeroen Mellemans (KV Mechelen) liepen elk 3 keer tegen een rode kaart aan.
Anderlecht gaat straks een nieuwe transferperiode tegemoet. Dat wordt opnieuw een drukke tijd voor Anderlechtmanager Herman Van Holsbeeck. Hij geeft duiding op Sporza.
De manager zoekt op de transfermarkt duidelijk naar een echte aanvaller. De reden is simpel. Kijk gewoon naar de topschutterslijst. Daar staan maar heel weinig mensen van Anderlecht in de bovenste regionen. Dat kan eigenlijk niet, sprak Van Holsbeeck.
Creativiteit, ook dat zoekt men in Anderlecht. Ook dat is logisch aangezien er met Hassan toch iemand met veel ideeën vertrekt.
Honour Gombami van Cercle Brugge zal zijn plaats alvast niet innemen. Die staat inderdaad niet op onze lijst, verklapte Van Holsbeeck.
Hasi: "Als ze me bij Anderlecht ooit vragen wie ik er graag bij zou hebben als T3, dan staat Yves Vanderhaeghe bovenaan mijn lijstje." Vanderhaeghe: "Allez, merci." "Ik snap niet dat een club als Roeselare Yves geen kans geeft", zegt Hasi. "Ze zouden blij moeten zijn dat ze zo iemand hebben. Hij heeft iets bewezen in het voetbal, gaat altijd door en kan volgens mij spelers beter maken." Over Anderlecht: "Ik hoop dat Ariël Jacobs lang aanblijft. Ik kan veel van hem leren en wil ook geen stappen overslaan. Ik heb ambitie om hoofdcoach te worden, maar pas over een paar jaar."