RSCAfancom is een Dochter pagina van http://www.purplespirit.be/ ROYAL SPORTING CLUB ANDERLECHT
18-03-2008
Selectie: "Germinal Beerschot - Anderlecht"
In de 18-koppige selectie die Jacobs dinsdag vrijgaf vinden we onder meer Jonathan Legear terug. "In principe is hij fit", zegt de Anderlechtcoach. "Ik zeg in principe omdat hij tegen Bordeaux ook helemaal fit werd verklaard en toch kreeg hij een reactie na zijn blessure. Maar hij traint nu toch al een week voluit en zijn blessure spookt niet meer rond in zijn hoofd. Normaal gezien is hij er volledig van verlost." Ook Nicolas Frutos kan terug spelen. "De volle 90 minuten is echter wel wat veel", aldus Jacobs. "Soms zijn spelers zo blij om terug te kunnen spelen dat ze zich mentaal overschatten. Er kan altijd weer een dipje optreden en daar moeten we voor opletten. Maar zondag zat hij niet in de selectie gewoon om hem een plezier te doen, hij is sowieso fit", zegt Jacobs.
De bekerwedstrijd van woensdagavond tegen Germinal Beerschot luidt het begin in van een zware reeks. "Ik heb het gevoel dat die zware reeks al een langere tijd aan de gang is", vertelt Ariël Jacobs. "Het klopt wel dat we nu tegen grotere tegenstanders spelen dan voordien, maar de moeilijkheidsgraad blijft dezelfde. Wedstrijden zoals die tegen Zulte-Waregem waren echte strikmatchen."
Overal wordt gezegd dat Anderlecht weer helemaal terug is, maar nu komen de grote wedstrijden pas. "We zijn sinds de winterstop inderdaad aan een goede reeks bezig. De groep krijgt veel lof, maar voorlopig hebben we nog niets, hé. We mogen niet alleen naar boven kijken, de ploegen achter ons mogen we niet uit het oog verliezen. Over een ploeg als Gent wordt bijvoorbeeld nog te weinig gesproken. Het goede is wel dat onze concurrenten - behalve Club en Cercle - zelf ook nog actief zijn in de beker. Wij zijn op dat vlak niet benadeeld", aldus de Anderlechttrainer. Paars-wit speelt de heenwedstrijd in eigen huis, de beslissende terugwedstrijd is dus op verplaatsing. "In de UEFA Cup hebben we hetzelfde meegemaakt", vertelt Jacobs. "Daar hebben we lessen uit getrokken. Het ideale zou zijn om te scoren en geen goals binnen te laten. Dat opent al heel wat perspectieven. We moeten vooral proberen te profiteren van de positieve spiraal waarin we ons bevinden, dat leeft ook bij de spelers." Anderlecht ontmoet Beerschot drie keer in een vrij korte periode. "In België wordt daar nogal rap een spel van gemaakt. Het is inderdaad toevallig dat we telkens op een vrij korte periode tegen dezelfde tegenstander moesten spelen, maar in Engeland is het soms nog erger, want zij hebben ook nog de League Cup. Bovendien komt de volgende confrontatie er pas binnen drie weken, in zo een periode kan al veel gebeuren", aldus Jacobs. Germinal Beerschot is aan een sterk seizoen bezig. "Ze zijn nochtans heel slecht aan het seizoen begonnen", legt Jacobs uit. "Ik heb toen een wedstrijd bijgewoond en de supporters riepen massaal 'Harm buiten'. Daarna hebben ze een niet geheel verdiende 27 op 27 gehaald. Anderzijds verliezen ze bijvoorbeeld tegen Gent waar ze wel de betere ploeg waren. Dat brengt alles in evenwicht, en hun vierde plaats is meer dan terecht." Beerschot is een typische cupploeg. "Dat hebben ze in het verleden al bewezen. Bovendien heeft GB veel voetballende kwaliteiten, ze zullen hier niet komen om te verdedigen. Of er Beerschotspelers zijn die ik in mijn ploeg zou willen ? Daar antwoord ik pas volgende maand op (lacht). Neen, het is niet aan de trainer om te bepalen welke spelers al dan niet moeten komen." Ariël Jacobs heeft zelf ook al goede herinneringen aan de beker. "Met La Louvière was ik inderdaad succesvol. Maar Anderlecht heeft dan weer een slechte reputatie in de beker. Toch voel ik geen extra druk in de club. Het enige waar wel rekening mee gehouden wordt, is dat de beker een Europees ticket kan opleveren."
De blessure die Oleksandr Iakovenko opliep tegen Roeselare blijkt minder erg dan eerst gevreesd. De jonge middenvelder liep een bloeduitstorting op aan de kuit en krijgt verzorging. Woensdag staat voor hem een nieuwe echo op het programma.
Serhat Akin (irritatie hamstring) maakt geen deel uit van de selectie voor de bekermatch tegen Germinal Beerschot, de spits zou ten laatste volgende week opnieuw beschikbaar zijn. Mogelijk haalt hij de wedstrijd van zondag tegen Gent.
Thomas Chatelle (verrekking adductoren) traint momenteel nog individueel en ondergaat woensdag een controle-echo. Als alles goed verloopt mag hij donderdag hervatten op het veld. Mbo Mpenza (verstuiking knie) traint individueel. Zijn blessure evolueert goed en hij zou maandag mogen hervatten met de groep.
Nicolas Pareja (meniscusletsel) en Daniel Zitka (verrekking adductoren) volgen een individuele oefentherapie. Zitka ondergaat donderdag nog een controle-echo. Silvio Proto ging op bezoek bij de handspecialist en kreeg speciale oefeningen voor zijn duim.
Zondag ontvangt AA Gent in het Ottenstadion Anderlecht. Voor beide teams een belangrijke wedstrijd, maar voor twee fans wordt het een bijzondere avond.
Een huwelijksaanzoek op het veld is al niet zo origineel meer, maar wel als je weet dat men de tegenstander ten huwelijk gaat vragen.
Een trouwe supporter van Anderlecht gaat vlak voor de aftrap immers zijn vriendin, een fan van AA Gent, ten huwelijk vragen. Toch maar goed dat de vraag voor de wedstrijd wordt gesteld...
Nog anderhalve maand heeft Luigi Pieroni om Anderlecht te overtuigen van zijn kunnen. Pieroni scoorde alvast punten met zijn twee goals tegen Roeselare. Natuurlijk ben ik opgelucht, vertelt Pieroni, want men verwacht altijd veel van een spits die in de winterstop ergens aankomt. Mijn doel is om hier nog minstens drie jaar te spelen. Ik ben hier niet gekomen om na vier maanden al terug te vertrekken. Ik ben me bewust van mijn kwaliteiten, en ik zal alles doen om me te bewijzen aan het bestuur opdat ze mijn optie zouden lichten.
De beloften verloren gisteren met 3-2 van Roeselare. Na 45 minuten stond het nochtans 0-2 dankzij goals van Ringoot en Mukendi maar na 50 minuten moest Anderlecht met 10 verder toen Ringoot zijn tweede gele kaart kreeg. Roeselare maakte volop gebruik van die man meer en won uiteindelijk nog met 3-2.
Anderlecht en Germinal Beerschot komen pas morgen in actie voor hun halve finale van de beker. Beide ploegen moeten vanavond echter duimen voor Standard. Als Standard immers de finale haalt en in de competitie een ticket voor de voorronde van de Champions League afdwingt (waar het heel erg naar uitziet), is de andere finalist (Anderlecht of Germinal Beerschot) immers zeker van deelname aan de eerste ronde de UEFA Cup.
Wie speelt Europees? Kampioen: derde (en laatste) voorronde Champions League, bij verlies daarin naar UEFA Cup. Tweede: tweede voorronde Champions League. Derde: tweede (en laatste) voorronde UEFA Cup. Bekerwinnaar: eerste ronde UEFA Cup (groepsfase is tweede ronde). Als bekerwinnaar voorronde Champions League speelt, gaat ticket UEFA Cup naar verliezende finalist. Als bekerwinnaar UEFA Cup speelt, gaat ticket naar vierde in de eindstand. Vierde: tweede ronde Intertoto (derde ronde is gelijk aan eerste voorronde UEFA Cup). Als bekerwinnaar UEFA Cup haalt via competitie of als bekerwinnaar Champions League haalt en verliezend finalist als derde UEFA Cup, mag vierde naar laatste voorronde UEFA Cup. Vijfde: normaal niets, maar als vierde door de bekerfinale naar UEFA Cup gaat, mag vijfde naar tweede ronde Intertoto. Fair Play: nog kleine kans op ticket voor eerste voorronde UEFA Cup.
Daniël Zitka en Silvio Proto zijn geblesseerd. Jongeling Sébastien Bruzzese schoof twee rangen op tot reservekeeper van paars-wit. De jonge Luikenaar kwam vorig seizoen over van FC Luik. Eigenlijk ben ik een ontdekking van Munaron, vertelt Bruzzese. Ik heb heel wat te danken aan Jacky. Het voelde dan ook vreemd aan dat mijn koffers nog niet helemaal uitgepakt waren toen bleek dat Jacky werd vervangen als keeperstrainer. Maar ik kende het geluk dat ik met Filip De Wilde op een ander keepermonument van het Belgische voetbal botste. Eigenlijk wisselden De Wilde en Munaron gewoon van plaats, want bij de nationale ploeg zag ik met Munaron intussen mijn ontdekker terug.
Peter Vandenbempt zag in de match van
Anderlecht tegen Roeselare in het 1e
kwartier nog eens "het paars-wit uit de
oude doos, zoals het publiek dat wil. Anderlecht staat voor het eerst in een
half jaar op een Europese plaats. Het
heeft in sneltreinvaart negen punten
goedgemaakt op Cercle. De 2e plaats,
dat kan nog en daar geloven ze ook in.
Het kan een spannende sprint worden. En Hassan, die heeft zijn verrijzenis
bevestigd. 2 weken terug werd hij uitgefloten, nu was er een staande ovatie.
Al is het misschien nog te vroeg om te
schreeuwen om een contractverlenging." Aldus de Radio-man op Sparza.be.
"Fantastisch dat Vercauteren voor de bond wil werken"
"Frank Vercauteren kan zich vinden in
de voorwaarden om assistent-bondscoach
te worden." Dat zegt bondspreses François De Keersmaecker in GvA. Die zat
maandag om de tafel met de bondscoach.
"René Vandereycken bevestigde ons dat
Vercauteren principieel akkoord is. Hij
kan zich vinden in de taakomschrijving
en de verloning. Wij willen de overeenkomst van de week nog finaliseren. Fantastisch dat een man met zo'n palmares voor de bond wil werken. Verrassend ook, net alsof een burgerlijk
ingenieur de job van meestergast aanvaardt. Dit is zeer positief nieuws."
Enkele weken geleden verklaarde Ahmed Hassan dat hij wel oren had naar een verlengd verblijf bij Anderlecht, het bestuur reageerde echter niet en zo leek een afscheid dichterbij te komen. Leek, want nu wil Anderlecht plots toch praten met de Egyptenaar. Ahmed Hassan speelt de laatste week de pannen van het dak bij Anderlecht. Zo demonstreerde hij in de match op Charleroi en ook in de thuiswedstrijd tegen Roeselare was de balgoochelaar subliem. De supporters sloten het verguisde godenkind opnieuw in de armen en dat lijkt het bestuur nu ook te doen. "We zullen zeker met Hassan rond de tafel gaan zitten, maar eerst gaan we zien of we één van onze twee doelen kunnen realiseren: De beker of de tweede plaats die toegang geeft tot de voorronde van de Champions League", verklaart manager Van Holsbeeck deze morgen in de krant.
Anderlecht zit niet stil met het oog op volgend seizoen. Volgens sommige bronnen is er al een akkoord met Losada en ook de transfer van Suarez is nagenoeg rond. Verder is de komst van Kruiswijk absoluut zeker. Toch speurt paars-wit gewoon verder. Afgelopen weekend stuurde de landskampioen een scout richting Polen, daar werden twee spelers voor de verdediging bekeken. Marcin Kikut is één van de twee spelers die de interesse van Anderlecht hebben gewekt. De polyvalente speler kan zowel op het middenveld als in de verdediging uit de voeten. Hij is 24 jaar en komt momenteel uit voor Lech Poznan. De tweede speler die gescout werd is Tomasz Jodlowiec, een verdediger van 1m90 die uitkomt voor Groclin. Hij wordt deze week 23 jaar.
Er is heel wat belangstelling voor het bekertreffen tussen Anderlecht en Germinal Beerschot, voor de heenmatch zijn er al een kleine 17.000 kaartjes de deur uit en de terugmatch is intussen helemaal uitverkocht.
Ariël Jacobs haalde uitblinker Ahmed Hassan afgelopen zondag naar de kant, de Egyptenaar kreeg een applausvervanging maar zelf had de balgoochelaar liever blijven staan. Journalisten vroegen coach Jacobs dan ook om uitleg. Zo vroeg een journalist of Hassan zijn contract moet verlengen volgens Jacobs. "Dat vind ik niet. Toen ik hem wisselde zei ik: "bad game", was het kurkdroge antwoord van de trainer. De journalisten begrepen het grapje niet meteen en keken Jacobs stomverbaasd aan. "Hola, dat was maar een grapje. Je hebt mijn quotes toch nog niet doorgestuurd", was het gevatte antwoord van Jacobs.
Fatih Jamal heeft zijn selectie vrijgegeven voor de oefeninterland van 26 maart tegen de Rode Duivels. De interim-bondscoach van Marokko selecteerde Mbark Boussoufa van Anderlecht. Jamal is voorlopig bondscoach nadat Henri Michel na de Afrika Cup aan de deur werd gezet. De Belgische selectie wordt pas donderdag bekendgemaakt.
Een goalgetter zal Lucas Biglia nooit worden. Zondag tegen Roeselare scoorde de Argentijn met een afstandschot pas zijn eerste veldgoal in de bijna twee jaar dat hij voor Anderlecht speelt.
'Ik ben heel gelukkig met mijn goal, maar ik moet niet focussen op het aantal goals dat ik maak', aldus Biglia. 'Ik speel het spel dat de trainer vraagt en Anderlecht betaalt mij niet om goals te maken. Toch zeggen mijn ploegmaats dat ik meer moet durven in de buurt van de zestien meter en ze hebben gelijk. Na een training blijf ik dikwijls nog achter op het oefenveld om aan mijn traptechniek te werken. Als mijn ploegmaats dat zien, moedigen ze mij aan om dat ook in de matchen te proberen.' Dankzij de 5-0 tegen Roeselare staat Anderlecht weer op een gedeelde derde plaats.
'Zolang het mathematisch kan, speel ik voor de titel', besluit Biglia. 'Bijna alle topploegen komen nog bij ons op bezoek en dus hebben we nog veel in eigen handen. Laten we ons echter eerst richten op het inhalen van Club Brugge.'
Kruiswijk: "Ik wil Rensenbrink en Mulder opvolgen"
Arnold Kruiswijk, de verdediger die vanaf volgend seizoen voor Anderlecht zal spelen, vertoefde enkele dagen in België. "Ik ga snel wat Belgenmoppen leren", zegt de Nederlander.
Arnold Kruiswijk zag Anderlecht aan het werk tegen Roeselare. "Ik zag dat het niveau van Anderlecht overeenkomt met het niveau van de Nederlandse topclubs. Ik voel me klaar voor een buitenlands avontuur en sta te popelen om het shirt van Anderlecht aan te trekken", zegt de verdediger in Het Nieuwsblad.
"Deze club heeft een traditie met Nederlandse voetballers en ik wil de opvolger worden van Rensenbrink, Mulder en Haan. Ik ga ervan uit dat ik het niveau van Anderlecht aankan, maar ik kan hier nog veel leren. Zo moet ik nog harder worden in de duels."
Kruiswijk wil voorbereid zijn als hij na het seizoen aan de slag gaat bij Anderlecht. "Ik ga Frans leren en ook enkele Belgenmoppen. Zo kunnen ze mij hier niet plagen als Nederlander."
Vanden Stock : "Ariël Jacobs wordt geen directeur"
In een interview met RSCA-magazine zegt Anderlecht-preses Roger Vanden Stock dat Ariël Jacobs straks geen technisch directeur wordt.
"Als HermanVan Holsbeeck dat zou hebben gezegd, dan is dat gebaseerd op een communicatiestoornis", klinkt het. Het is een publiek geheim dat Vanden Stock graag zou doorgaan met Jacobs als trainer.