Met de fiets Ik ga op 1/9/2018 met de fiets naar Santiago de Compostela vertrekken via een grote omweg. Het Spaanse binnenland blijft me boeien, ik wil de 'Camino de Levante' opzoeken. Mijn eerste overnachting zal in Namen zijn, daarna Frankrijk in langs Givet, Charleville-Mezières, Verdun enz.. Dit prachtige land zal ik verlaten langs Beziers, Narbonne en Perpignan.
Dan volgt Girona in Spanje, verder zuidwaarts langs Morella, Teruel, Albaracin, de namen zullen bij velen vreemd in de oren klinken. Langs die laatste drie steden passeerde ik reeds met de fiets in 2013 op de Camino del Cid naar Valencia.
Wanneer ik Teruel zal doorfietsen op de nieuwe reis, dan zal mijn kilometerstand op 2178 staan. Wanneer ik een gemiddelde van 85km/dag zou kunnen doen zou dat op 25/9 kunnen zijn. Vandaar in Teruel heb ik nog 1176km af te leggen. Langs Cuenca, Mota del Cuervo, Toledo, Avila, Zamora, Ourence om op 8/10 Santiago te bereiken. Allemaal 'zal of zou', ik hoop heel erg dat het zo ongeveer zal verlopen. Het kan ook zijn dat het niet lukt en dat ik opgeef, maar het is dan maar zo.
Ongeveer half oktober zal ik terug thuis zijn.
14-10-2018
Dag 44
Van de Plaza de Obradoiro kon men via een trap naar hoofdingang van de kathedraal. Voorlopig nu niet meer, de poort met tralies is nog altijd gesloten. Achter een dubbele deur bevindt zich 'El Portico de la Goria'. Een portaal in romaanse stijl, een meesterwerk gemaakt door 'Maestro Mateo' in de 12-de eeuw, wordt nu gerestaureerd. De restauratie lijkt bijna gedaan maar men kan het portaal nog niet betreden. Ik heb wel een glimp van enkele beelden kunnen van opvangen, ze hebben hun originele kleuren terug. De kostprijs van de werken zou 6,2 miljoen euro bedragen.