Met de fiets Ik ga op 1/9/2018 met de fiets naar Santiago de Compostela vertrekken via een grote omweg. Het Spaanse binnenland blijft me boeien, ik wil de 'Camino de Levante' opzoeken. Mijn eerste overnachting zal in Namen zijn, daarna Frankrijk in langs Givet, Charleville-Mezi�res, Verdun enz.. Dit prachtige land zal ik verlaten langs Beziers, Narbonne en Perpignan.
Dan volgt Girona in Spanje, verder zuidwaarts langs Morella, Teruel, Albaracin, de namen zullen bij velen vreemd in de oren klinken. Langs die laatste drie steden passeerde ik reeds met de fiets in 2013 op de Camino del Cid naar Valencia.
Wanneer ik Teruel zal doorfietsen op de nieuwe reis, dan zal mijn kilometerstand op 2178 staan. Wanneer ik een gemiddelde van 85km/dag zou kunnen doen zou dat op 25/9 kunnen zijn. Vandaar in Teruel heb ik nog 1176km af te leggen. Langs Cuenca, Mota del Cuervo, Toledo, Avila, Zamora, Ourence om op 8/10 Santiago te bereiken. Allemaal 'zal of zou', ik hoop heel erg dat het zo ongeveer zal verlopen. Het kan ook zijn dat het niet lukt en dat ik opgeef, maar het is dan maar zo.
Ongeveer half oktober zal ik terug thuis zijn.
08-09-2018
Dag 8
Het is wat misgelopen, ik heb de weg in de gids van Benjaminse langs het kanaal te lang gevolgd. Om op de weg van mijn volgende gids 'Langs groene wegen .....' te komen had ik thuis bij het opmaken van de reis een verbindingsroute gepland. Die ga ik nu niet doen, het zou een omweg zijn. Door een baan te volgen naar een veerpont over de Saône die op mijn verouderde Michelin staat verspeel ik veel tijd, de veer is niet meer in werking, nochtans stonden er nog wegwijzers in die richting. Ik fiets dan naar Pontailler-sur-Saône, daar is een brug. Het is zaterdag en de meeste hotels in de omgeving zijn volzet stel ik vast na het oversteken van de rivier. Een voorbij fietsend ouder echtpaar begint mee te zoeken, zij zijn zeer bedreven met de smartphone en hebben een gedetailleerde wegenkaart van de streek. Tevergeefs, ik fiets dan verder naar het stadje Pesmes met de hoop om daar overnachting te vinden.