Thema van deze week : "Wat ik al allemaal kan!" Wel dat gaat de juf deze week eens heel goed observeren. :shock:
Deze week weinig gezamenlijke activiteiten maar wel een zeer gevarieerd aanbod zodat de juf ook verschillende domeinen van onze ontwikkeling kan observeren.
We behouden natuurlijk wel onze dag structuur d.w.z. dat we ook vandaag begonnen zijn met ons goedemorgen lied. We hangen nu ook al een daglijn op in de vorm van foto's. Deze foto's vertellen ons wat we gaan doen. We zien de dag vooruit gaan door een foto van Jules te verplaatsen, telkens er een nieuwe activiteit begint.
Op maandag hebben we meestal veel te vertellen over het weekend. Maud bracht vandaag 2 mooie foto's mee van een leuke weekenduitstap. Maud liet zich schminken in een prinses. Zij mocht de foto's tonen aan de vriendjes en gaf wat uitleg. Juf Carla zal de foto's plakken in ons praatronde boek en het daarna in de boekenhoek leggen zodat iedereen het kan inkijken.
Helaas geen foto's van de sportles bij meester Leroy want juf Els was er niet vandaag. Wel enkele foto's van ons hoekenspel :
Namiddag speelden juf Caroline en juf Carla poppenkast voor alle kleuters van "De Eik" in onze speelzaal. Deze keer over Toeka. Toeka? hoor ik jullie vragen. Wel, Toeka is de naam van een speelse vogel die leeft in het bos. Hij wil de kinderen laten stilstaan bij hun denken, hun gevoelens en hun gedrag op sociaal vlak. Toeka wil samen met de kinderen werken aan een toffe sfeer op school. Alleen als de sfeer binnen een groep goed zit en als kinderen voldoende veiligheid en vertrouwen voelen, zullen zij kunnen "leren" op cognitief en op sociaal vlak.
Wel vandaag is Toeka dus geboren tijdens de poppenkast en morgen zullen wij hier een activiteit rond doen en ook het Oeka-toeka-lied leren.
Na de laatste speeltijd zijn de peuters wat langer buiten gebleven om te genieten van heerlijk herfstweer. En de juf observeerde wie er kon steppen, fietsen (met driewieler).