Ik heb lekker geslapen, bij het opstaan wel elke keer met mijn haar in de resore van het bovenste stapelbed blijven hangen. Deze nacht waren de douches gesloten omdat ze bang waren dat anders de Roma's er massaal van gebruik zouden maken.
Dit jaar lijkt het ons te lukken om steeds goed op tijd te vertrekken. De madame van de camping heeft voor ons naar de volgende refuge gebeld en we hebben ook onze eerste stempel van dit jaar beet.
Er zou in het dorp een markt zijn met streekproducten maar niks te zien en dus stappen we maar bij de boulanger en boucherie binnen. Bij de bakker zijn ze niet echt vriendelijk, een ander meisje staat te kullen met een bestelling en omdat ik heel wat wil meenemen omdat ik denk dat we anders tot morgen niets meer tegenkomen en er dus een lange rij achter mij staat. Ja seg ze moesten blij zijn dat we kopen ( 4 chocoladebroodjes, voor morgen bij, 2 eclairs omdat het zondag is, 2 quiches en een brood) bij de slager een goed stuk droge salami mjam!
Het is vandaag niet zo warm, 20 graden, dus ideaal om te wandelen. We zijn van de route afgegaan om een hele hoek af te snijden en het is een rustige en mooie D-weg, maar 3 auto's tegen gekomen. Voor we daarop kwamen moesten we eerst door een bos en daar stond middenin, ver weg van het dorp, een mooie kapel van Lazarus, wat werd gebruikt om ( ex) leprozen op te vangen die van de leprakolonie in Zwitserland kwamen.
We hebben het droog gehouden hoewel regen was voorspeld. Om 16 uur komen we in Arbourse aan de gemeentelijke refuge aan. We moeten even wachten op een vrijwilligster maar eens binnen wacht ons een hele aangename verrassing. Er is van alles om te eten dat je kan kopen aan winkelprijs en zelfs bier, rode en roséwijn! We maken ons zelf een koningsmaal klaar: Mexicaanse tonijnsalade, Italiaanse tonijnsalade, cassoulet met spaghetti en yoghurt met een doosje fruit en een lekker flesje wijn. De refuge is wel wat duurder, gisteren 9 euro voor 2, vandaag 12 euro per persoon maar het verschil was wel gigantisch en het dus waard. We hopen stiekem wel dat er geen andere pelgrim opdaagt, niet zo menslievend, dat wel. We hebben vandaag een reetje ons pad zien kruisen, zo mooi!
|