Ronde van Nederland
Archief per week
  • 28/08-03/09 2017
  • 26/09-02/10 2016
  • 19/09-25/09 2016
  • 12/09-18/09 2016
  • 05/09-11/09 2016
  • 29/08-04/09 2016
  • 22/08-28/08 2016
    Inhoud blog
  • Overzicht
  • Rit 23 : Ossendrecht - Keerbergen
  • Rit 22 : Breda - Ossendrecht
  • Rit 21 : Mierlo - Breda.
  • Rit 20 : Thorn - Mierlo
    Laatste commentaren
  • flink gefietst (Renate)
        op Rit 23 : Ossendrecht - Keerbergen
  • heerlijk lezen (Fillip)
        op Rit 17 : Arnhem - Nijmegen
  • foto's (renate)
        op Rit 6 : Burgh - Hoek van Holland
  • Foto's gelukt ! Xxx (Zabeth)
        op Rit 5 : Middelburg - Burgh
  • AlĂ© vooruit (Fillip Geens)
        op Rit 2 : Baarle - Keerbergen
  • Dat is jammer (Fillip Geens)
        op Rit 1 : Keerbergen - Baarle
  • Ik kijk er naar uit (Steven Spits)
        op Fietsreis 2016
  • 10-09-2016
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Rit 8 : IJmuiden - Wieringerwerf
    Rit 8 : IJmuiden - Wieringerwerf. Duinen, duinen en duinen, en dan de polders in. 

    Paul had (gelukkig) gelijk : onze fietsen hebben de nacht op straat weer overleefd. Ze staan er nog. Oef!
    We rijden eerst door de buitenwijk van IJmuiden via leuke straatjes met charmante huisjes naar het veer tussen Velsen-zuid en Velzen-noord. Een Nederlander vertelt ons er meer over : het is gratis voor wandelaars en fietsers dankzij koning Willem II, die bij het graven van het kanaal zo'n 150 jaar geleden bedongen heeft dat er een gratis veer voor de dorpelingen, nu van elkaar gescheiden, moest komen. Hij raadt ons aan niet via de kust naar Wieringerwerf te rijden, maar de polders via Alkmaar te nemen, korter en vlakker. Dat klinkt verleidelijk, maar we gaan er niet op in want kennen de route niet en willen wel het opzet van deze reis - de grenzen van Nederland - volgen. Dus na het veer gaat het richting Wijk aan Zee, weer door de duinen. En voor u het vraagt, kunnen we al zeggen dat al die duinen ons nog steeds niet vervelen. Want elke duinenpartij is anders. Het zijn niet de zandduinen die we kennen van de Belgische kust, maar veel grotere stroken, soms  begroeid met struikgewas, soms naaldbomen, dan weer loofbomen, ook wel stroken met helmgras en korstmossen, en zelfs hele stukken begroeid met net uitgebloeide heide. In het noord-Hollands duinreservaat komt dit allemaal samen. We moeten een kleine inkom betalen, 1.80 euro pp. Vele fietsers rijden zonder kaartje door, maar als deze kleine geldsom kan bijdragen tot de instandhouding van zoveel natuurschoon, dan doen we graag een duit in het zakje. We zien hier ook veel kleine vennen met vele watervogels : aalscholver, fuut, meerkoet, zwaan, en vele prachtige libellen. En er zijn nog heel veel bloemen in bloei. Dat maakt de tocht allemaal eens zo mooi. 
    Ter hoogte van Callantsoog verlaten we de LF1 en schakelen we over op de LF10, de waddenzeeroute, die ons tot in Lauwersoog zal brengen. En hier eindigen de duinen en rijden we de polders in. Rechte wegen nu, heel vlak, veel grachten en immense velden. Eerst nog vol bloembollen, dan meer groenteteelt. We passeren enkele kleine dorpjes en het amstelmeer. Daar verlaten we de route op zoek naar ons hotel. De fietsen kunnen er op het terras van de kamer staan, en onze was krijgen we morgen droog en wel terug. Als dat niet het geval is, zullen we in pyama verder moeten. 

    Trip : 92 km  234 hm  Totaal : 611 km   1353 hm 


    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)

    Foto

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !

    Klik hier
    om dit blog bij uw favorieten te plaatsen!

    Hoofdpunten blog Norapaullourdes
  • nieuw project voor 2016
  • Een dagje Lourdes
  • Rit 21 : Maubourget - Lourdes
  • Rit 20 : Cazoubon - Maubourget
  • Rit 19 : Bazas - Cazoubon


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs