alles over mountainbiken en BMX met Lily en Chantal
28-11-2010
Lustrum editie voor Davy Commeyne
In vrij kille maar droge omstandigheden werd de 15de editie van de strandrace in De Panne afgewerkt. Tegen alle verwachtingen in was er massaal veel volk naar zee afgezakt. De winterse toestanden hadden blijkbaar weinigen afgeschrikt. De Panne was bedekt met een mooi wit sneeuwtapijt ; de vriezeman liet zich niet onbetuigd en beet zonder pardon in de neuzen. De start verliep zowel voor de renners als voor mezelf vrij chaotisch. Het grootste deel van de 1200 deelnememers stond van meet af aan tevoet. Een kopgroep van een twintig tal renners, met daarin al de favorieten , trok richting Frankrijk. Bij het ingaan van de 1 ste volledige ronde was die groep uitgedund tot 13 man. Jimmy Tielens , Kris Hertsens en Kris Henderieckx waren toen al op achtervolgen aangewezen. De schifting kwam er onder impuls van Maarten Himpens en Thomas Chamon. Terug op het strand bleven er nog 7 leiders over. Chamon, Commeyne , Himpens, Massaer, Berckmans ,Vermeulen en Van Hoovels trokken gezamelijk de 2 de ronde in. Hoe Stijn Joseph en Danny Sleeckx ook samenwerkten, ze kregen het gat op de koplopers niet dicht. Intussen zat Didier Bats in goed gezelschap en kon de junior het wiel houden van oa Henderieckx, Hertsens en Baert. Vooraan probeerde Davy Commeyne weg te geraken, maar Nico Berckmans wist zijn aanval te kelderen . Voor Maarten Himpens en Joris Massaer lag het tempo te hoog , ze waaiden uit de kopgroep en moesten de vijf leiders laten rijden. Ook Jimmy Tielens moest gas terug nemen en raakte de voeling met de koplopers kwijt. Bij de dames stond Kim Saenen van Team Nomadesk haar mannetje en reed zich met brio naar een verdiende zege . De vijf leiders bleven samen tot in de slotfase. Thomas Chamon wou zich voor eigen volk tonen en zette zich enkele keren recht. Davy Commeye diende hem keer op keer van antwoord toonde zich de sterkste . In de zandstrook voor de finish viel de definitieve beslissing toen Commeyne enkele meters pakte en niemand kon aanpikken. net als vorig jaar won Commyene van Landbouwkrediet de Beach Endurance van De Panne voor Nico Berckmans en Kevin Van Hoovels. De vierde plaats ging naar Thomas Chamon, die Nicolas Vermeulen naar de vijfde plaats verwees.
De wedstrijd in De Panne eindigde in mineur voor Nico Berckmans, die meteen na zijn aankomst onderkoeld raakte en zodoende het podium aan zich moest laten voorbij gaan. De 'beul van Balen' draaide zelfs even weg en moest bijgestaan worden door de mensen van het Rode Kruis. De vreselijke koude hield Chico in zijn greep. Tegen wil en dank, de pijn verbijtend , moest hij wachten tot het gevoel dankzij de nodige zorg, terug in zijn voeten kwam. Als gevolg van deze dramatisch wending kwam er een podium zonder Chico, die nochtans de zege bij de masters (+ 40 jarigen ) voor zijn rekening nam voor Luc Baert en Kris Hertsens. Davy Commeyne won het bij de elites voor Kevin Van Hoovels en Thomas Chamon.
De Belgische marathon kampioene Kim Saenen won afgetekend bij de vrouwen voor Liselot Delcroix , Lieve Durnez en MTBabe Fien Lammertyn.
Didier Bats toonde zich heer en meester bij de juniores en verbaasde vriend en vijand met zijn 17 de plaats algemeen. De biker van het MTB Langdorp team toonde zich een waardig opvolger van zijn ploegmaat Nico Berckmans en ging Maarten Craeghs uit Lommel en Stan Vanneuville vooraf.
reacties :
Kevin Van Hoovels: " Ik was niet goed genoeg om te winnen. Ik heb een bocht gemist en had last van mijn rug. Alles was nat en dat is niets voor mij. In het zand ging het me beter af. " aldus de Lingier Versluys biker.
Joris Massaer van G Skin Delforche : " In het mulle zand kon ik niet rijden en de anderen wel. Daar zijn ze weggereden. "
Davy Commeyne : " Volgens de anderen was de sterkste vandaag. Zo' n strandrace geeft me naambekendheid en is tevens een promotie voor de 29". Dit is toch echt speciaal met 1200 vertrekkers. Ik had dit keer wel een 3 tal weken goed getraind. De mountainbikers zijn gespecialiseerd en hier speelt ervaring ook een grote rol. Het is niet simpel om bij mannen als Nico te blijven. . Ik reed nog achteraan lek in de laatste ronde en ben dus heel blij met deze tweede zege in De Panne. Over 14 dagen start ik in Overijse. " was de commentaar van de winnaar.
Christian Heule , de winnaar van Frenkendorf , heeft overtuigend de veldrit in het Zwitserse Frauenfeld gewonnen. Met 23 sec achterstand eindigde Marcel Wildhaber op de tweede plaats. Pirmin Lang werd derde en ging de Zwitserse kampioen Lukas Fluckiger vooraf. De biker van het Trek World Racing Team liep in winterse omstandigheden 1 minuut achterstand op.
Categorie:varia
Ramses Bekkenk wint in Scheveningen
Ramses Bekkenk heeft zaterdag de Rabobank Beach Challenge gewonnen. Hij legde het traject Scheveningen - Noordwijk - Scheveningen (38 km) af in 1:10:45. Tom Hartkamp en Sander Lormans eindigden respectievelijk op de tweede en derde plaats. Sebastian Langeveld finishte als vierde. Bekkenk (WV Noord-Holland) won met ruime voorsprong en zette zijn vijfde zege op rij neer.
Categorie:Strandraces
Bike park Ferme Libert in Malmedy
Als we de plannen mogen geloven wordt de skipiste van het domein Ferme Libert in Malmedy het grootste bike-park van de Benelux.
Mountainbikeliefhebber en manager Jean-David Thomas kreeg toestemming om de mountainbikepistes uit te breiden en een grondige facelift te geven.
De four crosspiste is met zijn 780 m lengte en 90 m hoogteverschil één van de langste in Europa en heeft alle ingrediënten om de moderne sporter te boeien . Ze is ontworpen door Phil Saxena, de beroemde parcoursbouwer van de UCI.
Bij goed weer komen er 's zondags een honderdtal liefhebbers naar Ferme Libert. Ze komen uit Duitsland, Engeland, Frankrijk en Nederland. Het is de bedoeling om van de Ferme Libert , bekend van de lengendarische wafels, een permanente site te maken. Tijdens de wintermaanden is de piste geopend enkel op zondag van 13 tot 18 u. "We zullen op termijn naast de four crosspiste ook drie afdalingen hebben en vijf trialpistes. Ons bike-park zal ook een cross country piste en een lift bij krijgen .We hebben tevens 3 Solid bikes ter beschikking", zei Jean-David Thomas .
Categorie:cross country
27-11-2010
Michiel Van der Heijden in Koksijde
Wereldkampioen Michiel Van der Heijden heeft in de wereldbeker van Koksijde een 8e st plaats weten te bemachtigen . De nieuwe aanwinst van het Rabo-Giant Offroad Team rijdt inmiddels in het veld bij de beloften. Vincent Bastaens won voor Marcel Meisen en Lars Van der Haar.
Vorige week viel Michiel Van der Heijden in Apeldoorn tijdens de uitreiking van de MTB Awards de titel 'MTB talent van 2010' te beurt .
Het afgelopen jaar was hij als mountainbiker nog actief bij de junioren. Van der Heijden werd in het Canadese Mont Sainte Anne wereldkampioen mountainbike in die categorie. Daarmee was hij, vijftien jaar na de wereldtitel van Bart Brentjens, pas de tweede Nederlander die wereldkampioen MTB werd. Bovendien werd Van der Heijden Nederlands kampioen, won hij het brons bij het EK en schreef hij drie World Cup-wedstrijden op zijn naam.
De MTB Awards werden dit jaar voor de vierde keer uitgereik en zijn een initiatief van de Club van 5, een reflectiegroep die zich sterkt maakt voor het mountainbiken in Nederland, in samenwerking met het tijdschrift Wieler Magazine. De winnaars in de andere categorieën waren Rudi van Houts (elite-mannen), Laura Turpijn (elite-vrouwen) en Rick Koekoek (gravity).
Categorie:cross country
KIA Challenge uitgereikt in Chapelle-lez-Herlaimont.
Naar goede gewoonte werd eind november de KIA Challenge uitgereikt. In Chapelle-lez-Herlaimont werden zowel de wegrenners als de mountainbikers gelauwerd om hun regelmatigheid. Alle mountainbikers , aangesloten bij een Waalse club , werden beoordeeld over 16 Waalse wedstrijden, gaande van Bois de Reves in januari 2010 tot Weywerts ( VOR) in de maand oktober. In aanwezigheid van Thierry Maréchal werden de awards uitgereikt . Elise Marchal kreeg na de Granny Award ook de KIA Cup als beste dame van 2010 overhandigd. Caroline Soussigne werd tweede voor Virginie Keyeux.
Boris Cara haalde de meeste punten bij de nieuwelingen voor Remy Mertz en Geoffrey Hoyaux. Bij de juniores ging Arnoud Hoyaux de Vlaming Leander Bertels en Nicolas Mertz vooraf. Patrick Gaudy werd bij de elites in de bloemetjes gezet en scoorde het hoogst in de KIA Cup. De Barracuda biker eindigde voor Simon Hupperetz en Jorgen Flion.
Categorie:cross country
Luxemburgse laureaten
Enkele dagen geleden werden door de sportdienst van de provincie Luxemburg en l'Association Olympique aan aantal beurzen aan jonge sporters uitgereikt. Voor het vijfde jaar op rij kende gedeputeerde Philippe Greisch een financieel ruggesteuntje ter waarde van 250 toe . Van de 45 aanvragen werden er 25 weerhouden. De wielersport sleepte 6 toelages in de wacht : 2 wegrenners en 4 mountainbikers voldeden aan de gestelde normen.
De MTB laureaten zijn Remy Mertz, Clemence Baude , Boris Cara en Trek MC biker Pieter Geluykens, die woonachtig is in Aarlen.
Categorie:cross country
Lyme
De Lyme-ziekte of Lyme-borreliose is een infectieuze aandoening die je kan oplopen nadat je gebeten bent door een besmette teek. Gelukkig zijn niet alle teken besmet, slechts 10% van de teken bevatten een ziekte-verwekkende kiem (Borrelia). Je kan worden gebeten tijdens het fietsen, wandelen of spelen in bossen met een dichte onderbegroeiing, weiden en stadsparken.
De gekende Amerikaanse sportfotograaf Ian Hylands , altijd present op de grote MTB evenementen , werd gebeten door een teek tijdens de US Open in 2006. Na 4 weken antibiotica verklaarden de doctors hem genezen. Helaas, de bacterie verstopte zich en daardoor viel een test in 2008 negatief uit. Door de stress van het werk doken de klachten deze zomer weer op en kwamen er problemen met zijn immuunsysteem , wat de bacteriën de gelegenheid gaven om weer te vallen. Specialisten hebben nu een chronische Lyme vastgesteld. De leidensweg voor Ian Hylands begint dus opnieuw : een antibioticakuur van één à twee jaar dringt zich op. Zijn werk als prof fotograaf heeft er onder te lijden en ook financieel heeft dit een grote impact op zijn leven.
Ook in ons land lopen jaarlijks een aantal mountainbikers een tekenbeet op. Om besmetting te voorkomen, wordt aangeraden om bij sporten of wandelen in bossen waar besmette teken voorkomen, en zeker in een bos met lage onderbegroeing, de huid te beschermen met lange mouwen, lange broekspijpen en gesloten schoenen. Daarnaast is het aangeraden om op de paden te blijven en niet door struiken en planten te kruipen waarop misschien teken zitten te wachten op een gastheer.
Neem vooral je voorzorgen : een gewaarschuwd man of vrouw is er twee waard !
Categorie:cross country
2de Grote prijs cyclocross: Plantencenter Mampay
Op zondag 5 december 2010 wordt de tweede cyclocrosswedstrijd Grote Prijs Plantencenter Mampay georganiseerd. Na het grote succes van vorig jaar (196 renners in alle categorieën) zorgt Paul Mampay er ook dit jaar weer voor dat' jan en klein pierke ' zich kan uitleven op een parcours dat nog spectaculairder wordt dan het al was. Er is voor elke eerste Zandhovenaar van elke reeks een beker voorzien, geschonken door het gemeentebestuur. De bekers worden uitgereikt door een bekende ex- Belgisch kampioen cyclocross.
Waar?
Herentalsebaan 59 te Viersel (recht tegenover Plantencenter Mampay).
In de voormiddag is er een mountainbikewedstrijd met start om 10.00u. voor de -40-jarigen en om 11.00u. voor de +40-jarigen. Om 12.00u. is er een wedstrijd en dit is nieuw voor de jeugd tot 17 jaar.
Vanaf 13.00u. is er een cyclocross voor iedereen die sportief is ingesteld en zich eens wil meten met andere wielerliefhebbers, die niet aangesloten zijn bij de BWB.
Er is een mogelijkheid tot douchen voor de renners. Een hapje en drankje voor de supporters zijn verkrijgbaar in de tent die zich op het parcours bevindt. De inkom is gratis en iedereen mag deelnemen. De bedoeling is om de fietsers van groot Zandhoven en omliggende gemeenten de kans te geven zich eens heel even Bart Wellens, Sven Nijs of Stybar te voelen.
Categorie:Evenementen
Tour de Tryptophan benefiet
Toen Steve Blick , sport marketing manager van Oakley, in de zomer van dit jaar te horen kreeg dat zijn vijfjarig zoontje Tyler aan leukemie leed, was Lance Armstrong één van de eersten om hem vanuit Frankrijk een hart onder de riem te steken en hem enkele waardevolle tips mee te geven in de strijd tegen kanker. Zelfs Mark Cavendish droeg zijn overwinning op de Champs Elyseses op aan de zwaar zieke jongen. Immers toen Armstrong in 1996 kanker kreeg , kon hij op de onvoorwaarelijke steun van Oakley en Steve Blick rekenen. Nu Blick zelf getroffen is, laten zijn vrienden hem niet vallen.
Vrijdag op Thanksgiving startte in Fullerton Loop ( Zuid California ) de jaarlijkse Tour de Tryptophan 24 u MTB , waarvan de opbrengst naar de fam Blick gaat.
De kleine Tyler Blick kreeg 3,5 jaar chemo voorgeschreven en aangezien de ziekteverzekering in Amerika heel minimaal is, kan de fam. Blick wat steun gebruiken. Ieder jaar gaat de opbrengst van de Tour de Tryptophan naar een ander goed doel . Zo kon in 2008 de verlamde mountainbikester Tara Llanes op heel wat steun rekenen.
Categorie:cross country
One One koopt Titus
On One, de mountainbike afdeling van de Britse internet bikeshop Planet X Ltd (Rotherham) heeft Titus Bikes Inc (Tempe, USA) opgekocht. De geruchten werden bewaarheid : big chief Dave Loughran, ging op zoek naar een nieuw faxtoestel en kwam terug met een nieuw bedrijf. Titus dat in Arizona gevestigd was, sloot enkele weken geleden de deuren vanwege financiele problemen . Of de productie nu naar Engeland zal verhuizen blijft voorlopig nog de vraag. " Waarom elders hoogwaardig materiaal kopen als Titus voor een prijsje van de hand ging. We hebben het merk en de activa opgekocht. " luidde het bij Planet X. Planet X verkoopt voornamelijk fietsonderdelen en accesoires en heeft afdelingen in 12 verschillende landen over heel de wereld, waaronder Planet X USA in Gap, Pennsylvania.
Categorie:cross country
26-11-2010
Lukas Fluckiger naar Kalmthout
De Zwitserse mountainbiker Lukas Fluckiger komt de wereldbeker cyclocross in Kalmthout rijden. De 26 jarige Trek biker verheugt zich nu al op zijn komst naar Belgie op 19 december. Vorige weekend legde hij beslag op de 2 de plaats in Dielsdorf en volgend weekend gaat hij aan de slag in de internationale cyclocross van Frauenfelt. " Het zal zondag een gekke cross worden." zegt de Zwitserse cyclocross kampioen. " Het sneeuwt hier nog altijd hevig en er ligt nu al zo'n 40 cm sneeuw. Ik hou wel van extreme omstandigheden , al heb ik schrik van de koude. Afwachten wat dat gaat worden." bericht uit hij vanuit Wynigen.
Lukas Fluckiger heeft een schitterd jaar achter de rug en sloot het MTB seizoen af met een 9 de plaats in de UCI ranking. Zijn zilveren medaille op het EK in Haifa was één van zijn hoogtepunten van 2010. Samen met zijn jongere broer Mathias Fluckiger verlengde hij zijn contract bij het TREK World Racing team voor de volgende 2 jaar. Lukas debuteerde als prof in 2007 en geldt als één van de grote talenten zowel in de MTB als in de cyclocross.
Categorie:varia
Sensus : made in the USA
Na een zoektocht van verschillende jaren wat betreft design, materiaal enz. komt Sensus met de nieuwste grips (handvatten ) op de markt. De Swayze Grip , met een super zachte compound en eenvoudig doch mooi design is van de hand van Cameron Zink en made in the USA
"Dit is wat ik altijd al wilde , dus nam ik zelf het initiatief om ze te ontwerpen en ze te maken ... eenvoudig en perfect." aldus de 24 jarige Cam Zink, winnaaar van de Red Bull Rampage 2010.
verkrijgbaar in wit, zwart en rood
Categorie:Downhill
Granfondo Città di Garda â Trofeo Paola Pezzo
Het Gardameer ontvangt op 17 april 2011 de" Granfondo Città di Garda Trofeo Paola Pezzo. De 10 de editie met medewerking van de Olympisch en wereldkampioene Paola Pezzo zal 38,5 km en 1200 hoogtmeters inhouden en doet schilderachtige dorpen als Albisano ,Crero en San Zeno di Montagna in de omgeving van haar woonplaats aan.
Tussen de winnaars van de voorbije jaren vinden we grote namen als Julien Absalon (2002), Roel Paulissen (2003), Marco Bui (2001 en 2005), Annabella Stropparo (2002 en 2006) en Paola Pezzo zelf , die vier keer haar eigen wedstrijd won nl. in 2000, 2004, 2007 en in 2009. Vanaf vrijdag is de expo toegankelijk , zaterdag 16 april staat volledig in het teken van de jeugd en zondag 17 april om 9u30 wordt het vertrek van de MTB wedstrijd gegeven.
Trek is wederom hoofdsponsor van het mountainbike team van Bart Brentjens voor het 2011 seizoen. Na twee succesvolle seizoenen was de keuze voor het voortzetten van de samenwerking voor beide partijen snel gemaakt.
De teamrijders zullen gebruik maken van de Trek Elite 9.9 SSL carbon hardtail , de Top Fuel 9.9 SSL carbon full-suspension en de Superfly Elite 29-er carbon hardtail. De Benelux wedstrijden zullen voornamelijk op de 29-ers gereden worden.
Bart zelf is inmiddels volledig overtuigd van de voordelen van het rijden op een 29-er mountainbike. Hij heeft dit seizoen diverse successen geboekt op de Superfly Elite, waaronder de Bart Brentjens Challenge en de strandrace Hoek van Holland- Den Helder. Ook in de Crocodile Trophy heeft hij diverse etappeoverwinningen behaald met de Superfly. De overige teamleden hebben inmiddels ook kunnen kennismaken met de 29-ers en ook zij zijn volledig overtuigd van de voordelen en gaan vol zelfvertrouwen het nieuwe wedstrijdseizoen tegemoet. De 29-ers uit de Trek Gary Fisher Collection zijn voor Trek dit jaar een belangrijke focus. Het team zal een belangrijke bijdrage leveren aan de promotie van deze productgroep.
Bob de Wit, Marketing Manager Trek Benelux: "Wij zijn er erg trots op weer met Bart en zijn team te kunnen samenwerken. De afgelopen jaren waren bijzonder plezierig en succesvol. Bart en zijn teamleden hebben een fantastische uitstraling, zijn zeer professioneel en bijzonder gedreven om te winnen. Die mentaliteit past uitstekend bij ons merk. Het is mooi om je merk te kunnen verbinden aan DE ambassadeur van de mountainbikesport."
Categorie:cross country
Elena Gaddoni positief
De Italiaanse Elena Gaddoni ( Scapin Stihl Torrevilla ) liep een schorsing van 18 maanden op . In april 2010 na een cross country wedstrijd aan het Gardameer testte de Italiaanse mountainbikester positief. De 30 jarige Gaddoni werd door het antidopingagentschap Coni veroordeeld wegens het gebruik van Testosteron . Haar uitsluiting loopt tot 30 november 2011.
Categorie:cross country
Moritz Milatz bij BMC
BMC komt met een zeskoppig team op de proppen en koestert internationale ambities voor 2011 . Als kopman van de nieuwe structuur hebben ze de Duitse XC kampioen Moritz Milatz aangeworven. De 28 jarige Freiburger kwam in maart van dit jaar tijdens de openingswedstrijd van de Italiaanse serie ongelukkig ten val en brak zijn neus. Die val verstoorde een veelbelovend seizoen. Milatz wist voor het Multivan Merdia team de Duitse nationale titel binnen te halen , maar reed meestal in de schaduw van Jose Antonio Hermida en Ralph Naf. Toch reed Milatz zich herhaaldelijk in de top 15 van de wereld en was hij nauw betrokken bij de ontwikkeling van de Ninety-Six en de O-Nine van Merida.
Bij het Zwitserse merk BMC wordt zijn grote droom waar en treed hij op het voorplan . "We willen met zijn feedback de ontwikkeling van onze producten versnellen en hopen met volwaardig materiaal op de markt te komen. " luidt het bij BMC.
Naast Milatz, heeft het Zwitserse team Patrik Gallati ingehuurd , die bij het Scott Swisspower team van Thomas Friscknecht uit de boot viel. Nochtans heeft Gallati , als laatste jaars belofte, niet zo'n slecht seizoen achter de rug. Op het EK in Haifa werd hij derde en hij deed dat op het WK in Mont St Anne nog eens over. BMC heeft verder nog Julien Taramarcaz en Yves Corminboeuf aangetrokken , beiden bekend als veldrijders en voornemens om zich op het mountainbiken te focussen .
Met Balz Weber en Alexandre Moos zal het team aanwezig zijn in het marathon gebeuren. De inmiddels 30 jarige Balz Weber werd wereldkampioen XC bij de beloften in Lugano 2003. Ook Moos is geen onbekende ; hij sloot zijn 15 jarige wielercarriere af bij BMC en gaat zich toeleggen op de lange afstand. In 2011 wordt de 38 jarige Zwitser de manager van het nieuwe team .
Categorie:cross country
EK 2014 in Sankt Wendel
De Europese Wielerbond ( UEC) maakte bekend dat zowel het EK cyclocross als het EK XC mountainbiken in 2014 naar St Wendel komt. Met deze kampioenschappen wil het Duitse St Wendel zich in de toekomst verder als wielerstad profileren. Saarland is niet aan zijn proefstuk toe. In 2005 was St Wendel gaststad voor het WK veldrijden, in 2008 richtte ze het EK marathon in , alsmede een World Cup, het Nationaal kampioen en talrijke MTB marathons. Dit jaar werd het WK marathon er gereden en eind januari 2011 verwachten ze het WK veldrijden.
Philippe Gilbert (Omega Pharma-Lotto) heeft in Brussel voor het derde opeenvolgende jaar de trofee voor de beste Belgische wielrenner van het jaar gewonnen. De 28 jarige Gilbert haalde het met 676 punten voor zijn teamgenoot Jurgen Van den Broeck (456), Tom Boonen (204), Björn Leukemans (168) en veldrijder Sven Nys (152) . Wereldkampioen trial Kenny Belaey legde beslag op de 7 de plaats . Naast de Kristallen Fiets van de Vlaamse krant Het Laatste Nieuws werd ook de zesde Kristallen Zweetdruppel uitgereikt. Voormalig mountainbiker Mario Aerts werd voor de tweede keer in zijn carrière gelauwerd als beste helper.
Yannick Eijssen , volgend jaar bij BMC , kreeg 210 punten achter zijn naam en kreeg de award als beste jongere overhandigd, voor Jasper Stuyven (154 ) en Tom Meeusen ( 124 ).
Categorie:World Cup
15de Lotto Panne Beach Endurance
Op 28 november 2010 om 11 u30 wordt de 15de Lotto Panne Beach Endurance op gang geschoten. Meer dan 1000 mountainbikers leggen dan een loodzwaar parcours van 52 kilometer af . Volgens topfavoriet Nico Berckmans wordt het ongetwijfeld ook dit jaar weer een boeiende wedstrijd , vol spektakel.
Voor deze ' Lustrum Edition 'zakt ook Tom Hoeks naar jaarlijkse gewoonte, samen met zijn goede vriend Dirk Van de Schans af naar De Panne.
" De bedoeling is om er ginds een fijn weekend van te maken met het hele gezin .
Hopelijk kan ik zondag weer mee vooraan strijden. De conditie is terug goed ; zondag nog eens geprobeerd in de LMTB. Natuurlijk zal het afwachten zijn hoe onze dochter June, geboren op 27/10/10 haar eerste weekendje weg zal verteren, en hoe de benen zullen reageren. We zullen wel zien ; volgend jaar rij ik niet meer voor een team. Gewoon bij MTB Kattenbos zoals vroeger. De bedoeling is om terug plezier te hebben in het biken en dan volgen de resultaten wel vanzelf." aldus de 27 jarige Lommelaar , die de voorbije jaren in De Panne op een verdienstelijke 33ste en 27 ste plaats eindigde.