alles over mountainbiken en BMX met Lily en Chantal
12-10-2010
Cape Pioneer Trek 2010
Tegen alle verwachtingen in doken vorig jaar niemand minder dan Christoph Sauser van Bob Behan op in de Cape Poineer. In 2009 vormde de voormalige wereldkampioen een gelegenheidsduo samen met team manager en voormalig triatleet Bob Behan. Wat voor de Specialized bikers een vakantietrip moest worden , resulteerde in de vierde plaats in de zesdaagse. Ondanks het feit dat ze door pech afgestopt werden , wisten ze de laatste etappe op hun naam te schrijven.
Van 18 tot 23 oktober is het weer zover . Terwijl veel aandacht naar de Crocodile Trophy gaat, komen er in Zuid Afrika maar liefst 250 duo's aan de start .
Donderdag 14 oktober vertrekken onze landgenoten Michel Broeckx en Davy Urkens naar Oudtshoorn om er de 6 daagse stagewedstrijd te betwisten. De 30 jarige Davy Urkens en Michel Broeckx (34 jaar ) uit Merksplas rijden al redelijk wat jaartjes rond in de XC wedstrijden . Om hun grenzen te verleggen besloten ze om naar Zuid Afrika te trekken en kozen ze voor de Cape Pioneer. Het Belgisch team is ingeschreven onder team " Masters 23-12 " Waarom die naam zal iedereen zich afvragen . " Wel, wij zijn op die dag geboren : Michel ietske vroeger dan ik. " was de commentaar van Davy Urkens.
Dagelijks staan er meer dan 110 km op het menu ; met start en aankomst in Oudtshoorn .
Oudtshoorn ligt me persoonlijk nauw aan het hart , omdat heel wat mensen uit Houthalen zich al jaren inzetten voor het St Luigi Scrosoppi Sorgcentrum, dat zich ontfermt over wees- en aidskinderen uit de buurt.
dag 1: Oudtshoorn - Mossel Bay dag 2: Mossel Bay - George dag 3: George - De Rust dag 4: De Rust - Prince Albert dag 5: Prince Albert - Calitzdorp dag 6: Calitzdorp - Oudtshoorn
Categorie:Marathon
Bjorn Brems in Roc d'Azur
Afgelopen zondag stond de laatste wedstrijd van het internationale seizoen op het programma . De Roc dAzur betekende ook voor Bjorn Brems het einde van het seizoen. Nadat hij in Beringen forfait gaf wegens ziekte, pakte Brems in Frejus nog eens uit met een mooi resultaat. Hij finishte als 16 de tussen de toppers en was daarmee de beste Belg in het gezelschap.
" Ik had het parkoers al wat verkend en wist van vorig jaar dat het mooi was. Het is één grote lusen je staat met enkele duizenden aan de start wat toch steeds speciaal is . Ik was goed weg in de start. Na een twee kilometer ongeveer nam ik een verkeerd spoor en raakte zo veel plaatsen kwijt. Nadien kon ik dus voor de zoveelste keer aan een inhaal race beginnen. Tot tien kilometer voor de finish zat ik samen met Sauser, toch speciaal. Hier moest ik de rol lossen en kwam het laaste stuk in de harde wind alleen te zitten op die manier verspeelde ik terug was plaatsen. Uiteindelijk ben ik op de 16de plaats aangekomen. Ik had een goed gevoel , conditioneel zat het goed. De hamstrings deden vooraf wel wat pijn, wat alleen maar erger werd gedurende de wedstrijd , maar dit is niet belangrijk. Ik kan met een goed gevoel het seizoen afsluiten. Na zo een triest jaar is dit toch leuk en eigenlijk ook wel belangrijk." aldus de biker uit Begijnendijk.
Categorie:cross country
FELT ÃTZTAL X-BIONIC team
In Frejus liet wereldkampioene Maja Wloszczowska (Polen) zich andermaal opmerken met een mooie zege. De Noorse Gunn Rita Dahle werd in de sprint geklopt door Lisi Osl . Daarmee verzekerde de Oostenrijkse Central Pro bikester zich van de tweede plaats in de Roc Dames aan de stoffige Côte dAzur. Blaza Klemencic viel met haar vierde plaats net naast het podium bij de dames. Voor de Sloveense van het Duitse FELT ÖTZTAL X-BIONIC team was dit een mooie seizoensafsluiter. Na haar vierde plaats in de World Cup in het Amerikaanse Windham, ging Klemencic in Frankrijk op haar elan verder en bevestigde haar uitstekende conditie.
" Ik voelde me heel goed, het liep perfect voor mij. Dit was een prachtige afsluiter. Nu ga ik , net zoals de rest van het team, een rustpauze inlassen." besloot Klemencic.
De nieuwkomer in het Felt team van Jorg Scheiderbauer , Thomas Litscher legde eveneens beslag op de vierde plaats. De 21 jarige Zwitser werd 20 ste algemeen en vierde in de reeks der beloften , die gewonnen werd door de Nederlander Henk Jaap Moorlag. Na zijn tweede plaats op het WK in Canada droomt Litscher hardop van de wereldtitel 2011 in Champery.
De 18 jarige Belgische kampioene uit Mettet won de Roc d' Azur voor dames juniores. Aan een gemiddelde van 25,99 km/u deed Elise Marchal van G Skin Delforche 50 min 48 over een afstand van 22 km en ging Cecile Delaire en Cindy Casadei vooraf.
Enkele sfeerbeelden uit Frejus
Categorie:cross country
VOR Cup Weywertz
De MTB Lotto Cup werd bij de nieuwelingen gewonnen door de Limburger Kevin Panhuyzen. In de Oost Kantons scoorde het Trek KMC team nogmaals met Petra Mermans, die de zege bij de dames achter haar naam schreef.
Bij de elites was Pascal Hossay de betere. De G Skin Delforche biker finishte met ruime voorsprong voor Samuel Mollers en Cedric Vanweerst. Simon Hupperetz was de beste belofte. Bij de juniores ging Arnaud Hoyaux , Dorian Malmedy vooraf ; Indy Pauwels vervolledige het podium.
Filip Thijs was de snelste master 1 en haalde zijn eerste zege van het seizoen binnen. Thijs uit Mol won het voor de plaatselijke Alexander Greimers. Paul Vanlangenaeker van het Janssen Cycling team won bij de masters 2. De Limburger uit Stevoort ging Marc Detaille en Horst Godesar vooraf. Patrick Van Hoof uit Schoten viel met zijn vierde plaats naast het podium bij de masters 2.
Categorie:cross country
BMX Training Massenhoven
Op woensdagavond kan iedereen komen trainen van 19u tot 20u . Er zal dan starthek training zijn voor iedereen . Op dinsdag en donderdag zullen er GEEN rijders van ander clubs toegelaten worden op de trainingen in Massenhoven.
Categorie:BMX
Bart Brentjens wint eigen Challenge
In een snelle race, die werd ontketend door Jukka Vastaranta, wist Bart Brentjens op zijn 42ste verjaardag de 6 de editie van de Bart Brentjens Challenge op zijn naam te schrijven. Jelmer Pietersma, Tim Wynants, Bart Brentjens en Jeroen Boelen reden gezamenlijk op kop, met ruime voorsprong op de rest van het veld. Brentjens wist na 100 km de sprint nipt te winnen van Boelen, die knap tweede werd. Teamgenoten Jelmer Pietersma en Limburger Tim Wynants pakten de derde en vierde plek. Tweede Belg werd Univega biker Kristof Houben met zijn 8 ste plaats. Hans Planckaert van Smart Cycling was 29 algemeen , wat hem de 2 plaats bij de masters 2 opleverde Nicoletta De Jager was de beste dame in Eijsden.
overall :
1 Bart Brentjens 03:28:14.15 2 Jeroen Boelen 03:28:14.20 3 Jelmer Pietersma 03:28:16.50 4 Tim Wynants 03:28:19.55 5 Irjan Luttenberg 03:31:37.60 6 Bram Rood 03:31:40.20 7 Niels Scheuneman 03:32:01.00 8 Kristof Houben 03:33:26.45 9 Jan Wevers 03:33:56.15 10 Frank Beemer 03:35:16.50 11 Ramses Bekkenk 03:35:32.40 12 Frank Molenaar 03:36:11.95 13 Niels Boon 03:36:12.40 14 Gijs Dohmen 03:36:12.55 15 Wilco Verwegen 03:36:16.25 16 Stijn Van Boxstael 0 03:38:13.00 17 Tom Sluiter 03:38:47.75 18 Hans Becking 03:38:48.65 19 Koen van Haaster 03:39:42.70 20 Joep Dohmen 03:41:00.35 ...... 29 Hans Planckaert 34 Jean Biermans 42 Kris Henderieckx 43 Kris Hertsens 48 Eric Engelen
Categorie:Marathon
LMTB As
de foto's van de 2 de manche van de LMTB staat erop
Klik hier rechts bij MIJN FAVORIETEN op MTB Foto's
2010 LMTB As
Categorie:LMTB
Afscheid Gerry Werckx
De afscheidsplechtigheid van Gerry zal plaats hebben op woensdag 13 oktober in het crematorium te Hasselt.
Begroeting : Funerarium Jamart , Kuringersteenweg 327 Kuringen Hasselt op dinsdag 12 oktober van 19 tot 20 u. Schriftelijk rouwbeklag : Kapermolenstraat 46 bus 12 Hasselt 3500.
Wij wensen zijn familie en vrienden langs deze weg veel sterkte toe.
Tevens willen wij graag uw blijken van medeleven bundelen en aan de familie overmaken.
Dat kan hier rechts op E mail mij :
Categorie:cross country
10-10-2010
Steve Dewitte in Roc
De Roc d'Azur is voor de 35 jarige Steve Dewitte uit Torhout de favoriete week van het seizoen,
" Ik kan in Frejus veel mountainbiken en veel rusten , gewoon genieten dus. Ik heb er verschillende keren getraind met Wouter Declerck , Mieke Deroo en Gody Jacobs , de sfeer was geweldig. We hebben veel "leute" gehad. Vrijdag heb ik deelgenomen aan de Masters Roc , heb er 2u15 over gedaan, werd 50ste scratch , 32ste master 1 en 3de Belg na Kris De Nef en André Fevrier . " aldus het verslag van Steve Dewitte vanuit Frankrijk.
Categorie:cross country
Michiel Van Aelbroeck sluit Roc tevreden af
In de Roc week staat op zondag de topwedstrijd op de agenda: de Roc dAzur, XC in lijn. Deze wedstrijd staat op de UCI kalender als buiten categorie genoteerd. Dit is de hoogste categorie onder de wereldbeker wedstrijden. Er stonden dus enorm veel toppers aan de start, op zoek naar wat UCI punten om 2010 af te sluiten.
Marathon wereldkampioen Alban Lakata won na 2u22 in een sprint met drie voor Burry Stander en Florian Vogel. De andere Belgen in de top 100: Bjorn Brems (13de in 2u26), Belgisch kampioen XC Kevin Van Hoovels (17de in 2u26), Belgisch kampioen marathon Nicolas Vermeulen (24ste in 2u28), Belgisch kampioen bij de beloften Sebastien Carabin finishte 37 ste e in 2u32, Jorgen Flion 63ste in 2u40 . Michiel Van Aelbroeck ( Belgisch marathon kampioen funklasse ) werd 76 ste en Gregory Van Sinaey 77 ste in 2u43.
" Mijn seizoen begon pas echt in augustus en sinds eind september voel ik me echt sterk. Er was weliswaar maar één rustdag na de loodzware marathon, het werd dus afwachten of de benen deze afsluiter er nog wilden bijnemen. In totaal waren er bijna vijfduizend mensen ingeschreven voor deze wedstrijd. Deze werden verdeeld over 8 startgroepen die om de 15 minuten van start gingen om files te beperken. Drie kwartier voor de start nam ik al plaats in de box om zo rond 150e positie, vlak achter het vak met de toppers, plaats te nemen. Ik nam een heel goede start en na minder dan een kilometer zat ik in het spoor van Manuel Fumic, Sebastien Carabin en U23 wereldkampioen Mathias Fluckinger. Op de eerste twee lange klimmen zocht ik een goed tempo, zonder te forceren. De afdaling ging niet zo vlot (of zat ik gewoon tussen technisch veel sterkere bikers?) en ik verloor wat plaatsen. De benen voelden super, de hellingen die in de marathon nog loodzwaar aanvoelden, leken wel vlak geworden Of zat de stevige mistral op deze bewolkte dag continu in de rug? Geen van beide, gewoon een heel goede dag! Dit was echt genieten. Na 25km kwam ik bij een groepje met profs Fumic, Naëf, Gujan, Bohme, Lukas Fluckinger en Sahm. Voor hen duurde het seizoen al lang genoeg, ze schakelden over op toertempo en genoten van het prachtige parcours. Stof, rotsen, singletracks, uitgeremde sporen, drops met zicht op zee! Voor de laatste afdaling ging ik Zwitserse belofte Gallati voorbij en dan was het zwaarste werk achter de rug, enkel nog tweemaal St-Aygulf plage en het kustwandelpad: chemin des douaniers. Na een knieval bij het opdraaien van de laatste strandpassage, draai ik in de laatste 3 vlakke kilometers de gas vol open. Zo kon ik nog drie bikers remonteren. Heel tevreden finishte ik na 56km en 1600hm in 2u42. Dit leverde me een 76e plaats overall op, prachtig! Een prachtige afsluiter voor het seizoen 2010. Speciale vermelding voor de Schwalbe Double Defense banden in combinatie met Notubes ZTR velgen en anti-lek vloeistof, ze overleefden probleemloos een week op de rotsige Azur paden. 2010 was trouwens een seizoen zonder één lekke MTB band!" aldus Waaslander Michiel Van Aelbroeck.
Categorie:cross country
Dankwoord
" Als organisator van de wedstrijd tellende voor het LMTB criterium te As op de mijnterril wens ik iedereen te bedanken die hier vandaag zijn wedstrijd reed of er als toeschouwer aanwezig was. Ook dank voor de talrijke felicitaties inzake het parcours. Het was dan ook voor Werner Hilven en mij een eer om het parcours uit te tekenen. Ik wil ook graag heel het Fuji Team en vrienden bedanken voor hun inzet, in bijzonder Jos Lecok voor de talrijke vrijwilligers die ik ter beschikking had van hem om deze dag te laten slagen. Het was een plezier om deze wedstrijd te organiseren ten voordele van het Fuji Team!"
was ondertekend : Bjorn Eerdekens
ER IS EEN SPORTTAS BLIJVEN STAAN IN DE KANTINE IN AS NA DE MTB WEDSTRIJD . HET IS EEN TAS VAN BIKE-INN EN ER STAAT DE NAAM KURT OP , DE TAS KAN JE AFHALEN BIJ BJORN EERDEKENS 0477/39.03.24
Categorie:LMTB
MTB Rudi Team scoort
Met 5 eerste plaatsen kan het MTB Rudi team dit weekend van een onverhoopt succes spreken.
3 x 1 ste in de Limburgse MTB Trofee in As ; met de zege van Kurt Tempst M1, Marc Bulteel M2 en Mathias Cloostermans bij de nieuwelingen , reed het team uit Herentals zich daadwerkelijk in de kijker. Ook in Spanje lieten de MTB Rudi bikers zich niet onbetuigd .
De twee zeges van Geentjens en Boeckmans in de chrono te Polop (Alc) maakten het feest kompleet. Rudi Geentjens werd 23 ste overall en 1ste + 50jarige . Bart Boeckmans was 25ste , en 1 ste belofte . Gastrenner Kris Willemsens was 11 steoverall en 3 de elite.
"Marcha noemen ze het hier in Spanje, een wedstrijd van 27 km met een gemiddelde van +- 14,00 km/ h.
Het mooiste parkoer dat ik ooit gereden heb, super technisch,80% single track , en een mooie organisatie.
Zeer gemoedelijk een aanrader voor in het najaar. " aldus Rudi Geentjens vanuit Calpe.
Categorie:cross country
Sander Elen blinkt uit in As
De wedstrijd voor eliten en beloften werd een bloedstollende vertoning. Met Sander Elen en Jan Dams als hoofdrolspelers was de tweede manche van de LMTB een triller van formaat. Van de bij start ging de tandem Elen- Dams aan de haal. Het explosieve duo bouwde een ruime voorsprong uit op Olivier Labie , Maarten Wauters en Jordy Billast. Peter Verstraete reed in de vierde van de zeven af te leggen ronden lek en moest enkele ronden later opgeven. De twee koplopers werkten voorbeeldig samen, en knapten om beurten een deel van het werk op. De spanning steeg ten top toen de twee leiders samen naar de meet gingen. Na 7 ronden toonde Sander Elen van het DW team zich de sterkste , begon als eerste aan de laatste beklimming en kon een sterk aandringende Jan Dams nipt achter zich houden. Voor de Fuji biker leverde dit de zege bij de elites op. De derde plaats was voor Olivier Labie die, na Sander Elen beslag legde op de tweede plaats bij de beloften. De Waal Raphael Bostin kon Maarten Wauters in de slotfase nog bijbenen en finishte als vierde. Jordy Billast vervolledigde met zijn zedse plaats overall, het podium bij de beloften.
reacties :
Jan Dams : " Sander was sterker dan ik. Heel de wedstrijd heeft hij dat getoond. We hebben perfect samengewerkt en regelmatig overgepakt. Hij was de sterkste vandaag. Een ferme omloop, met mooie klimmentjes, maar ze waren te steil voor mij. ' adus de Fuji biker .
Maarten Wauters : " Na mijn overstap naar de elites, viel ik toch wat licht uit. Ik heb 3 à 4 weken niet meer getraind en na een uur wedstrijd kreeg ik 'n klop. Het was helemaal op ; ik heb afgezien ! Vorig jaar was ik ook elite, maar toen was ik blijven trainen en toen ging het nog. Zelden heb ik zo kapot gezeten. Ik was leeg. Nu stop ik en ga rusten. Gelukkig heb ik een andere sport om de winter door te komen : nu ga ik ping pongen ! "
Nadat Leander Bertels vorig jaar de LMBT nipt verloor aan Davy Houben , laat de biker uit Broechem er dit keer geen twijfel over bestaan. Vijf ronden kregen de juniores voor de wielen geschoven op de pitttige omloop van de mijnterril in As. Van bij de start nam Bertels het heft in handen . De renner van het Waals Viper team ging Glenn Heylen , Rik Driesmans , John De Schutter , Stef Van Den Berg en Koen Swinnen in de eerste ronde vooraf. Bertels bouwde zijn voorsprong op Glenn Heylen gestatig uit . In de vierde ronde kreeg Heylen uit Beverlo het moeilijk en moest hij Rik Driesmans laten voorgaan. Leander Bertels reed zonder problemen naar zijn tweede zege op rij. De vastberadenheid van Rik Driesmans uit Lommel werd beloond met de tweede plaats, terwijl Glenn Heylen na 3 sterke ronden de man met de hamer tegenkwam en vrede moest nemen met de derde plaats.
reacties :
Leander Bertels : " Ik heb mijn eigen tempo kunnen aanhouden. Het ging goed vandaag, ik had meteen goede benen. Voor de LMTB is deze omloop zwaar genoeg . Hier zou zelfs een GP kunnen gegeven worden. Hopelijk is het hier volgend jaar weer te doen. "
Rik Driesmans : " In het begin liep het niet zo vlot. Glenn die op de tweede plaats hing, was stik op en zo kom ik op nummer twee . Ik was vandaag dan toch ietsje sterker . Het was plezant, maar ook afzien geblazen. Dit is een heel mooie omloop. Van Leander ben ik wel verschoten : hij was bijzonder sterk."
Glenn Heylen : " Ik wist dat ze vandaag sterker waren. Klimmen is niet echt mijn ding, daar moet ik nog aan werken. Dit was een mooie omloop, wat een verschil met vorige week. Ik ben, gezien de omstandigheden , zeker tevreden met de derde plaats. "aldus de Limburger.
juniores :
1. Leander Bertels 2. Rik Driesmans 3. Glenn Heylen 4. Stef Van Den Berg 5. Koen Swinnen 6. John De Schutter 7. Gianni De Meester
Voor het vertrek van de hoofdbrok van de LMTB in As werd er even stilgestaan bij het plotse overlijden van Gerry Werckx. Zijn collega bikers namen uit respect een minuut stilte in acht. De tweed manche van de LMTB in As stond gerant voor een spannend spektakel , vooral bij de nieuwelingen. Na enkele pittige klimmetjes had Jorgens Scheerens de leiding al stevig in handen. Na 1 ronde ging de biker van MTB Langdorp Jarno Weemaes en Mathias Cloostermans vooraf. Bram Cools en Brecht Thaens maakten de top 5 rond. Jorgen Scheerens bouwde zijn voorsprong zienderogen uit en ging ook in de tweede ronde Mathias Cloostermans voor. Brecht Thaens was opgerukt naar de derde plaats voor Bram Cools en Jarno Weemaes. In de laatste ronde werd de leider getroffen door pech en reed achteraan plat. Jorgen Scheerens stond tevoet , was op lopen aangewezen en zag een glansrijke overwinning in rook op gaan. Mathias Cloostermans van MTB Rudi Bikes kon van de situatie profiteren en schreef onverwacht de zege op zijn conto . Brams Cools legde beslag op de tweede plaats en Brecht Thaens vervolledigde het podium bij de nieuwelingen. Een moedige Jorgen Scheerens kwam al lopend , onder luid applaus , als vierde over de meet en was niet voor commentaar beschikbaar.
reacties :
Mathias Cloostermans : " Dit had ik niet verwacht ! Het was een tof parcours. In de laatste afdaling reed Jorgen plat en toen wist ik dat ik ging winnen. Hij had wel een mooie voorsprong. "
Brecht Thaens : " Het ging super. Eerst was ik niet zo'n goede klimmer, maar ik heb veel bijgeleerd en nu gaat het steeds beter. Het was een mooi parcours ; alleen de wind zat soms wat tegen. ik ben zeker tevreden vandaag dit is mijn eerste podiumplaats dit jaar en hopelijk niet de laatste. "
Bram Cools : " Dit parcours was lastig. Toen Jorgen plat reed , kon ik hem voorbij steken. Ik had een superdag en de omloop lag me wel. Ik ben een redelijke klimmer en deze tweede plaats is dus prima. "
nieuwelingen
1. Mathias Cloostermans 2. Bram Cools 3. Brecht Thaens 4. Jorgen Scheerens 6. Jarno Weemaes 6. Erno McCrae 7. Alexander Loquet 8. Roan McCrae 9. Joren Thomas 10. Jarco Caers
Bram Cools-Mathias Cloostermans-Brecht Thaens
Categorie:LMTB
Elise Marchal win Roc d' Azur bij de juniores
De Belgische jeugd liet zich opmerken in de Roc d ' Azur. De Waal Boris Cara ( Windose Houffalize ) wist bij de cadetten beslag te leggen op de 5 de plaats . Bij de juniores dames triomfeerde onze landgenote Elise Marchal. Van de 55 delneemsters was de Belgisch kampioene de snelste over de 22 km in een tijd van 50 min 48 ".
Jeff Luyten kaapte de vierde plaats weg bij de juniores over de 40 km. De Belgische kampioen uit Westerlo verloor de sprint voor de derde plaats van Ole Hem en viel nipt naast het podium. Jordan Sarou won de wedstrijd in 1:51:02 voor Marvin Gruget en Ole Hem. Fabrice Mels werd 15 de en Pieterjan Kindermans bolde 1 sec later als 16 de over de meet in 1:58:05.
Categorie:cross country
Roc d' Azur 56 km
Om 9 u 30 werd in het Franse Frejus het startschot gegeven van de vermaarde Roc d ' Azur, de XC wedstrijd van 56 km waarvoor zich 4300 deelnemers inschreven. Vorig jaar bleef Julien Absalon afwezig wegens sponsor verplichtingen en dit jaar geeft hij forfait, vanwege de gebroken vinger die hij vorig maand opliep tijdens het WK in Canada. Na goed een kwartier wedstrijd begonnen Burry Stander, Florian Vogel, Jochen KaB ,Maxime Marotte, Thomas Litscher, Stéphane Tempier, Diego Rosa, Fluckiger en de Nederlander Peters Bas aan de eerste zware beklimming van 2 km. Met Maxime Marotte en Stéphane Tempier zaten alvast 2 Fransen vooraan. De Zwitser Christoph Sauser leidde op 10 " de achtervolgende groep met oa. Lukas Kaufmann, Marc Colom , René Tann en Martin Fanger . Opmerkelijke gast bij de start was ex prof Richard Virenque. Hij nam het vertrek vanop de eerste lijn samen met Miguel Martinez. ' Ik ben naar hier gekomen om mij te amuseren, niet om af te zien . Ik heb nog nooit een MTB wedstrijd gereden, dus ik zal het wiel moeten houden. " was de korte commentaar van Virenque bij de start. Na goed 20 km wedstrijd was de achterstand van de achtervolgers opgelopen tot 20 sec. De lucht was grijs en er stond een stevige wind . Jochen KaB, de winnaar van de Roc marathon zat , ondanks het feit dat hij nog niet volledig gerecupereerd was van de 83 km van vrijdag, bij de kloplopers . Vooraan werd het tempo opgedreven onder impuls van Burry Stander , Lukas Fluckiger en Florian Vogel . Bij Clapiers , bijna halfkoers, beliep de achterstand van de achtervolgers al 30 ". Christoph Sauser, de twee voudige winnaar van de Roc bevond zich intussen in 10 de positie, maar het gat op de leiders werd steeds groter. Na anderhalf uur wedstrijd en halfkoers, bleven er nog 5 leiders over. De Zuid Afrikaan Burry Stander had nog steeds de touwtjes in handen en voerde het groepje met Florian Vogel, Lukas Fluckiger , Stéphane Tempier en Ivan Alvarez Gutierrez ( Giant Italia) aan. Een trio met de Oostenrijker Alban Lakata , de Zweed Emil Lindgren en de Nederlander Henk Jaap Moorlag stak een tandje bij en naderde tot op 20 ". Al snel kwam het tot een hergroepering vooraan. Het eerste vijftal liet het echter niet gebeuren en in de snelle afdaling nabij Gaillarde draaiden ze de hendel open en gingen er opnieuw vandoor. Alleen de Oostenrijker Alban Lakata had zich vooraan kunnen handhaven
Na exact 2 uur wedstrijd trok Burry Stander ( Specialized ) ten aanval . FlorianVogel , StephaneTempier , Ivan Alvarez Guttierrez en Alban Lakata dienden hem van antwoord en dat vijftal ging wiel aan wiel de slotfase in.
In de laatste kilometers trokken Alban Lakata, Florian Vogel en Burry Stander er van door en lieten Tempier en Gutierrez een 20 tal meters achter. Henk Jaap Moorlag legde als jonge belofte toch weer mooi beslag op de 8 ste stek en was daarmee eerste in zijn reeks.
Bas Peters eindigde op 14 en beste Belg werd Bjorn Brems met een 16 de plaats. Belgisch kampioen Kevin Van Hoovels finishte op 17 en zijn teamgenoot Nicolas Vermeulen op 24. De jongste telg uit het Lingier Versluys team wist beslag te leggen op de 37 plaats en was daarmee 9 de bij de beloften. Jochen KaB, die op voorhand als grote favoiet werd bestempeld en eventueel aanspraak kon maken op een dubbelslag, werd na 20 km getroffen door pech. De problemen met zijn achterwiel traden ver van de materiaalzone op ; de Duitse Multivan Merida biker verloor veel tijd en zou uiteindelijk pas op 29 eindigen.
1. Alban Lakata (Oostr, Topeak-Ergon) in 2u22'01" (23,7 km/u) 2. Burry Stander (ZAfr, Team Specialized Factory) zt. 3. Florian Vogel (Zwi, Team Scott France) zt. 4. Ivan Alvarez-Gutierrez (SP, Giant Italia Team) op 56 sec. 5. Stéphane Tempier (FRA, TX Active-Bianchi) op1'05" 6. Emil Lindgren (Zwi, Team Rabobank-Giant-OffRoad) op 1'56" 7. Andrea Tiberi (ITA) op 1'57" 8. Henk-Jaap Moolag (Ned, Team Rabobank-Giant-OffRoad)op 2'07" 9. Christoph Sauser (Zwi Team Specialized Factory) op 2'26" 10. Diego Rosa (ITA, Giant Italia Team) op2'28"
Categorie:cross country
Tempst en Bulteel beste masters in AS
Er stonden is As 7 ronden van 4,8 km op het programma voor de masters 1 en 2. Er ontbraken heel wat tenoren uit de eerste manche van de LMTB, vanwege hun deelname aan de Roc d' Azur in het Franse Frejus. Na 1 ronde voerde Kurt Tempst de leiding voor Chris Theuws en Mark Donné . Kurt Tempst toonde zich net als in Reppel heer en meester bij de masters 1. De stellingen vooraan bleven ongewijzigd tot in de voorlaatste ronde. Voor Chris Theuws ging het licht uit en Mark Donné rukte op naar de tweede plaats. Theuws moest vrede nemen met de derde stek en ging Kris Pauli en Kurt de Pooter vooraf.
Kurt Tempst : " Heel mooi parcours. Een dikke proficiat aan de bouwers en de organisatie. Het was echt ideaal, niet overdreven lastig ; chapeau ! Dit is een mooie dag voor het MTB Rudi team. Ik hoorde dat Mathias Cloostermans gewonnen heeft en ook omijn teamgenoot Marc Bulteel bij de masters 2 . 3 overwinningen op één dag is een mooie oogst van ons team."
Bij de masters 2 nam Marc Bulteel meteen de rest op sleeptouw. Hoe Bruno Lenaerts en Eric Vyncke ook aandrongen, er stond geen maat op de de MTB Rudi biker uit Merksem, die vorige week de tweede plaats opeiste na Bob Hannes. Er kwam geen verandering in de stellingen vooraan en Marc Bulteel reed souwerein naar de zege voor Bruno Lenaerts en Eric Vyncke. Paul Hoskens viel met de vierde plaats naast het podium bij de masters 2.
Marc Bulteel : " Het ging niet vanzelf ! Het was een prachtig parcours, helemaal iets anders dan vorig week. Ik heb me niet ingeschreven voor het eindklassement. De toppers waren er vandaag niet ! Het ging niet echt super vandaag, maar ik ben tevreden met deze overwinning. We zien wel."
Bruno Lenaerts : " Dat is nu weer eens echte mountainbike: erg lastig dus. Deze keer ging het weer wat beter met mijn rug. Hier kon ik me af en toe eens recht zetten. De toppers waren er niet, dus dan is deze uitslag normaal. Ik schuif nu wat op in het klassement, dat mag ook wel eens. Dit jaar was een pechjaar ! Ik heb maar 4 Flanders Cups kunnen rijden. Vandaar dat ik het in de LMTB probeer en hopelijk valt het wat mee .
masters 1
1. Kurt Tempst 2. Mark Donné 3. Chris Theuws 4. Kris Pauli 5. Kurt De Pooter 6. Maarten Slegers 7. Karel Berghmans
masters 2
1. Marc Bulteel 2. Bruno Lenaerts 3. Eric Vyncke 4. Paul Hoskens 5. Marc Storms 6. Johan Van Gucht 7. Stefan Heymans 8. Gert Vanlandeghem 9. Dirk Coremans 10. Bert Eyckens