alles over mountainbiken en BMX met Lily en Chantal
28-09-2010
Lingier Versluys & NoDrugs : een visie op de toekomst
In aanwezigheid van de pers en 3 Belgische kampioenen zat teammanager Niek Lingier zaterdagavond in Bolderberg een persconferentie voor. Het feit dat Nicolas Vermeulen in Beringen opnieuw nationaal marathonkampioen werd, maakte de terugblik op 2010 compleet. Met de 3 nationale kampioenen in hun rangen profileert het Lingier Versluys team zich als één van de succesrijkste, zoniet het succerijkste team van Belgie. Met Sebastien Carabin , Kevin Van Hoovels en Nicolas Vermeulen scoorde het Oostendse team zelfs internationaal en sleepte een top 15 notering in de UCI cross country en een top 10 plaats in de marathonranking uit de brand. Niek Lingier onderstreepte de vierde plaats van Seba Carabin op het EK voor beloften in Haifa en de derde plaats die het team behaalde in de Tour de France VTT ( Hexagonal ) en de Tour de Laine. Zowel Sebastien Carabin als Nicolas Vermeulen en Kevin Van Hoovels hebben vrij recent hun contract tot in 2012 verlengd , zodat de UCI Trade team bestaat uit een kern van 3 toppers. Bedoeling is om die kern in de toekomst uit te bouwen tot max 5 renners en daarin kan het samenwerkingsverband met NoDrugs van betekenis zijn. Voor dames of jeugd is er in de huidige structuur voorlopig nog geen plaats. " De verschillende startdagen en uren maken het een team soms moeilijk om zich over deze categorien te ontfermen. " zegt Niek Lingier. " Door onze samenwerking met het NoDrugs Concept team willen we de toekomst verzekeren. Jonge renners krijgen de kans om via NoDrugs door te groeien naar Lingier Versluys. Zij hebben de nodige ervaring . We willen met een stevige strutuur naar de toekomst blikken, iets wat voor de sponsors erg belangrijk is. "
" Bij NoDrugs komen alle aspecten aan bod. Vorming en begeleiding dragen we hoog in ons vaandel. Jonge renners krijgen bij ons de kans om in een stabiele omgeving door te groeien naar een hoger niveau. De samenwerking met het Lingier Versluys team biedt jongeren een unieke kans om door te stromen naar een professioneel team. De voobereiding daarop nemen wij voor onze rekening. Stabiliteit is prioritair. We proberen de renners de nodige rust te geven, zodat ze zich verder geen zorgen moeten maken. Wij focussen ons voornamelijk op een 3 à viertal nieuwelingen en juniores en blijven ons bezig houden met de beloften die doorgroeien vanuit de juniorescategorie. " deelde Maarten Gijbels mee.
Voorlopig zal er van de samenwerking op het eerste zicht weinig of niets te merken zijn . " Elk team blijft zijn eigenheid bewaren. Zo blijven de kledij en de fietsen verschillend enkel de kleuren komen overeen. Toch zullen de teamstands voortaan naast elkaar komen te staan en krijgen de jonge renners de mogelijkheid om ervaring op te doen tijdens stages met het Lingier Versluys team. Bedoeling is om ervaringen uit te wisselen en als blok sterker te staan, ook naar nieuwe partners en sponsors toe. Beide teams hebben al een aantal dezelfde materiaalsponsors en hopen een aantal nieuwe partners aan te trekken die dit concept ondersteunen. " zegt Stefan Van Ouytsel .
Op de vraag of er ook meisjes welkom zijn in het team, werd er positief geantwoord. " We moeten aan de toekomst werken en de vrouwen zijn daar een belangrijk onderdeel van. Maar het is moeilijk om jonge meisjes aan te trekken , momenteel is er weing aanbod. Als er zich aanbieden, zullen we ze zeker in de watten leggen . We willen in alles een voorbeeld zijn ! "
Categorie:cross country
Nico Vink is terug
Afgelopen weekend stonden in Namen de finales van de Nissan Belgian Downhill Cup en de Nissan European DH Cup op het programma. Nico Vink is helemaal hersteld van zijn val in Champery, waar hij onzacht in aan raking kwam met een boom en per helikopter werd afgevoerd. De Waaslander domineerde in Namen zowel in de kwalificatie reeksen als in de finale. Na 5 manches op Belgische bodem had Cédric Moermans aan een vierde plaats genoeg om Javier Guijarro van de eindzege te houden en het klassement bij de elites op zijn palmares te schrijven, iets wat hij vorig jaar bij de juniores ook al won.
Na Argentera (Italie) en La Bresse in Frankrijk ging de finale van de Nissan European DH Cup door op de Naamse Citadel . Nico Vink won deze derde en laatste manche , maar Belgisch kampioen Bertrand Gilles trok met de derde plaats de eindwinst naar zich toe . De 19 jarige Bertrand Gilles van het Barracuda/Kona team uit Vielsalm wordt op dit moment als één van de grootste talenten in de Europese DH scene beschouwd.
Nico Vink Kristof Lenssens & Betrand Gilles
Categorie:Downhill
Kids Challenge te Beringen
In de laatste wedstrijd van de Kids Challenge was de inzet groot. Bij de 14 jarigen was het pleit niet echt beslecht en kon het na 15 manches nog alle kanten uit. De West Vlaaming Wout Alleman ging als leider in het klassement van start. Belgisch kampioen Gianni Van Doonink toonde zich andermaal de sterkste en eiste de zege , de dubbele punten en de eindstand op. Voor Wout Alleman was het één van zijn laatste wedstrijden als aspirant. Volgend jaar maakt hij de overstap naar de nieuwelingen en naar een nieuw team. Wout en zijn broer Joren Alleman gaan immers het Trek KMC team vervoegen.
" Woensdag ben ik afgezakt naar het verre Beringen om het parcours te verkennen en om te trainen! Ik vond het een héél mooi parcours ,op mijn lijf geschreven! (een zware klim naar bovendie ik niet op mijn kleinste verzet moest nemen ). Hoewel ik woensdag wat pijn had in mijn benen wou ik er zaterdag toch een lap op geven en er alles aan doen om zoveel mogelijk van de dubbele punten te nemen. Ik stond immers aan de leiding in het klassement maar toen ik Gianni Van Doonink woensdag zag komen, wist ik al hoe laat het was!
Zaterdagmorgen . Opnieuw mochten we vroeg aan de startlijn komen. Ook de Waalse tegenstanders als Scott Seykens en Sebastien Laurent stonden aan het vertrek ! Heel veel en zware tegenstand dus !
Ik nam een goede start maar op de eerste klim moest ik toch wat gas terug nemen. Ik dacht aanvankelijk dat het vandaag toch wel moeilijk zou worden. Op het einde van de eerste ronde zag ik toch nogScott en Gianni rijden. Bij het ingaan van de 2de klim ( we hebben zo 4 keer de terril naar boven gereden) kreeg ik terug een goed gevoel en kon ik vrij vlug Kenneth en daarna ook Nick Vapol achter mij laten. Vanaf dan wist ik dat het toch wel goed zat en zag ik mijn kans om naar Scott toe te rijden! Het gat werd kleiner op Scott .(Gianni VD was dan immers al gaan vliegen ).
Ik bleef elke ronde voluit gaan. In het bos lag het toch wel glibberig ; het had de avond voordien nog veel geregend en ik had gekozen om toch niet met de zware modderbanden te starten maar met een profiel waarbij ik op de lange stukken voluit kan gaan. Het was toch opletten om op het slijkerig deel niet onderuit te gaan ; ik mocht geen fouten maken ! Bij het ingaan van de laatste ronde zag ik dat ik Kenneth Coomans en Nick Vanpol al ver achter mij had gelaten . Scott Seykens was ik op het wiel gereden! Hij wou me echter niet laten passeren, maar in de klim ben ik er zo over gegaan en kon ik zelf nog even doortrekken om hem achter mij te laten. Mama zag al dat ik de laatste afdaling alleen naar beneden kwam met toch wat voorsprong op de Waalse biker. Bij het ingaan van het bosje wist ik dat de 2 de plaats binnen was! Uiteraard was ik heel tevreden met mijn schitterende prestatie vandaag.. maar ook wel wat ontgoocheld omdat de Vlaamse trui binnen handbereik lag en nu toch naar Gianni Van Doonink ging! ( deze was immers niet meer van plan om nog te mountainbiken ..)
Ik mocht toch 2 maal het podium op in Beringen! 2de plaats gereden te Beringen en 2de geëindigd in het eindklassement.
Al bij al heb ik een schitterend seizoen achter de rug , waarbij ik 12 keer het podium op mocht
Volgende week werk ik nog mij laatste wedstrijd van de Kidstrophy af om daarna wat te rusten en enkele cyclocrosswedstrijden mee te doen!
Normaal telt deze wedstrijd ook mee voor klassement in Kidstrophy en heb ik toch ook daar belangrijke punten bij elkaar gesprokkeld met deze wedstrijd!
Langs deze weg wil ik ook iedereen bedanken die trouw kwam supporteren voor mij en zeker niet te vergeten mijn papa die me héél goed heeft begeleid tijdens trainingen en wedstrijden. Ik heb een grote sprong vooruit gemaakt in vergelijking met vorig seizoen en dat heb ik zeker ook aan mijn papa te danken !
Ik hoop volgend jaar terug een mooi seizoen te beleven al weet ik dat eerste jaar nieuweling een serieuze overstap wordt! Verder kan ik ook nog meegeven dat ik en mijn broer Joren volgend jaar naar het TREK team overgaan ! Een nieuwe uitdaging om samen met mijn ploegmaatje Kenneth Coomans mooie dingen te laten zien!" liet Wout Alleman weten .
Wout Alleman-Gianni Van Doonink
Categorie:KIDS
foto's Beringen Belgacom GP
deel 2 staat online Mooie actiebeelden uit Beringen dankzij Bart.
Klik hier rechts op Mijn Favorieten Mijn MTB foto's
alle beelden in alphabetische volgorde
Categorie:cross country
Ivan Porters neemt afscheid
Heel wat renners hebben er in Beringen een punt achter gezet. Na Joris Garrein nam ook Ivan Porters afscheid van de competitiesport. Ik persoonlijk zal hem missen bij de masters 2. Bijna 20 jaar heb ik hem meegemaakt, in goede en kwade dagen . Dikwijls heb ik hem mateloos bewonderd om zijn technische vaardigheden en was het een plezier om hem aan het werk te zien. Gelukkig heeft hij zijn temperament en zijn vaardigheden doorgegeven aan zijn zonen. Zo heeft Robin Porters veel van zijn vader weg , en de gelijkenis op de fiets is treffend !
Ivan Porters over Beringen :
" Het BK MX op zaterdag begon met een mooi zonnetje. Ik voelde me de laatste weken redelijk goed en wou in eigen streek mooi afsluiten maar met kleppers als Chicco, Hertsens en Soenen in je rang weet je op voorhand al dat het moeilijk zal worden, een podium zou al fantastisch zijn.
Ik voelde de bui al al hangen in de start ... op de mooi brede startklim naar de top van de terril zag ik bovengenoemden zich afscheiden, ook Ronny Geerts kon nog effe mee, ik zat een eindje achter Bob Hannes en Erik Evers maar kon makkelijk het gat dichten op de technische passage in het bosje, kort nadien op de weg kwam ook Luc Baert aansluiten die met zijn 29"er heel sterk uit de hoek kwam op de rechte dreven.
Na enkele km's raapten we Ronny op en zo waren we met 5. In het begin was een beetje aftasten, er werd een stevig tempo gereden vooral door Luc en Ronny, terwijl Bob en Erik zich meestal afzijdig hielden. Hoe verder de wedstrijd vorderde hoe meer het tempo door mezelf werd geleid, samen met Ronny bleek ik de sterktste te zijn. Heb wel eens enkele schuchtere versnellingen geplaatst maar om op dit parkoers deze mannen er in 1 keer af te rijden, da's nog wat anders, vooral als ik dan nog eens men drinkbus mis, 20km zonder verder moet en dan krampen voel opkomen ... alles goed verstopt echter .
Op de 2e passage in de zandbak van Koersel, moest Erik Evers als eerste de rol lossen en ook Bob Hannes raakte niet mee over het laatste klimmetje aldaar toen waren we nog met 3. Ik deed nog steeds het meeste kopwerk, voordeel was dat ik zelf het tempo kon bepalen, het xc rondje op de terril zou de beslissing brengen, ik voelde me sterker worden met het moment, wetende dat het technisch gedeelte helemaal op het laatste lag ... maar net dan bij het binnenrijden moet ik met men achterwiel een rooster slecht hebben ingeschat en ... pffft achterband leeg met nog 3km te gaan ... tja daar sta je dan, ondertussen was het ook nog gaan stortregenen, windvlagen, allez super gezellig! Eer ik verder kon , waren ook Bob en Erik weer gepasseerd, het ging echter fantastisch en ik kon ze makkelijk terug remonteren .... plots zie ik zelfs Soenen nog rijden .... die moet nogal ne klop gekregen hebben .....Geerts en Baert kunnen hem nog voorbj en worden 3 en 4!
Ik wordt teleurgesteld 6e .... en alsof dat nog niet genoeg is wordt "ons" Petra eveneens in de laatste km's getroffen door zadelbreuk waardoor zij alsnog haar dik verdiende tricolore trui verliest. Jammer voor Petra Mermans!
Op zondag de laatste manche van de Belgacom GP, startloop en 4 volledige rondes. Ik weet niet wat te verwachten want 90km vlammen de dag voordien zijn niet zomaar uit je lichaam. Weer diezelfde startlus, Chico vertrekt natuurlijk en ik volg rustig rond de 5e plek, de laatste knik voor de top versnel ik waardoor ik als 2e het bosje in duik ... ik kom er uit met een kleine voorsprong die ik vanaf dan niet meer uit handen geef. Ronny Geerts ligt op 3, doordat je elkaar ziet op de lussen, kan mijn koers perfect op hem afstemmen, zo verspil ik geen onnodige energie want da's eigenlijk mijn enigste vrees ... krampen, maar alles loopt gewoon perfect, amuseer me rot op de leuke paadjes, zonder echt te moeten forceren.
Zo kan ik alsnog men eigenlijke mtb-loopbaan afsluiten met een "dubbel" podium, 2e in de laatste manche en ook nog de 3e plek in de overall GP-ranking! Het was een heftige afsluiter met redelijk wat emoties, een mooie afsluiter ook, leuk parkoers, proficiat trouwens aan de organisatie, mits enkele aanpassingen kunnen zij het zeker nog ver schoppen.
Voor mezelf ligt hier ook de streep, mijn 1e officiele wedstrijd dateert van 1989 ... 1e BK in Butgenbach 1990, sindsdien is het niet meer gestopt, heb er veel zien komen en nog meer zien gaan, ook een hele hoop toffe mensen leren kennen. Ook dank aan mijn vrouwke Christa , die dit al die tijd heeft ondersteund (en nog) en aan men 3 zoons groot gebracht op de mtb .
Volgend jaar blijf ik binnen het TREK-KMC team nog actief en zal ik heel misschien, als het me eens ergens een beetje uit komt, nog wel eens een startnummer opspelden, bovendien rijdt onze Robin ook nog de pannen van het dak in FUN A ik zal dus nog regelmatig op de koersen aanwezig zijn zij het van de andere kant." aldus de 47 jarige biker uit Tessenderlo.
Bedankt Ivan voor de mooi momenten, voor je sportiviteit en de vriendschap ; we spreken elkaar nog !
Categorie:cross country
Jeff Luyten
De ' onmogelijke ' startpositie van Jeff Luyten bij de juniores deed nogal wat stof opwaaien. Zondag in de finale van de Belgacom GP stond hij aan het vertrek als allerlaaste opgesteld en bijgevolg ging de biker uit Westerlo als allerlaaste de eerste de bocht in. Luyten begon op het loodzware parcours op en rond de mijnterril van Beringen aan een mooie remonte , maar strandde op nummer 7; ver beneden ieders verwachtingen. Insiders fronsten de wenkbrauwen en vroegen zich af waarom de Belgisch kampioen geen recht had op een behoorlijke startplaats.
André Coppers bevestigde dat alles volgens de regels gebeurd is.
" Deze reglementen zijn overal gepubliceerd (ook jij hebt een link destijds gelegd) en te raadplegen op de site van KBWB en WBV. Jeff Luyten was niet vooraf ingeschreven en heeft niet gevraagd aan de juryvoorzitter om een plaats tussen 11 en 15 te bekomen. Evenmin als Jens Schuermans. In nationale wedstrijden kunnen we de Belgische kampioen niet zomaar op de eerste rij plaatsen. Dat kan wel in regionale of provinciale wedstrijden. Gelukkig bestaan er reglementen en worden ze ook steeds beter en beter gerespecteerd. " lichtte de jeugdcoach van Wielerbond Vlaanderen toe.
Artikel 15 Belgacom GP MTB 2010.
Dames jeugd* - Heren Nieuwelingen - Junioren - Masters 1 & 2 Amateurs / Fun A (met vergunning)
- De vooraf ingeschreven renners volgens de laatst beschikbare stand van de Belgacom Belgian GP MTB 2010. Indien de renners niet zijn opgenomen in deze tussenstand; in opklimmende volgorde van het stuurbord nummer (chronologisch toegekend volgens tijdstip van inschrijving).
- De niet vooraf ingeschreven renners in opklimmende volgorde van het stuurbord nummer (chronologisch toegekend volgens tijdstip van inschrijving).
- De gesanctioneerden.
De juryvoorzitter kan maximaal 5 renners een bevoorrechtte startpositie geven. Deze plaatsen zijn steeds positie 11 tot 15.
Categorie:cross country
Chico licht een tipje van de sluier op
Naar aanleiding van de opnames voor ' Man bijt hond ' in Beringen had ik de gelegenheid om Nico Berckmans nog even op de rooster te leggen over zijn BK marathon en de gescheurde broek , waar het allemaal om te doen was.
Wat dacht je van de omloop in Beringen?
Zoals iedereen wel weet waren er op voorhand heel wat discusies over de omloop. Ik heb een perfecte organisatie gezien en het parcours was zeker goed aangegeven. Het was geen Ardennen omloop, maar wie onderweg het volle pond gegeven had, wist wel hoe laat het was. Op het laatst de terril nog eens over en dat betekende : krampen tot achter mijn oren .
Hoe verliep je wedstrijd ?
Beringen is niet ver van mijn thuis. Daar wilde ik nog eens bewijzen dat ik nog iets in mijn mars had. Ik ging er 3 keer verkennen met iemand die de omloop had uitgezet. Van in het begin wist ik dat het iets voor mij was: een relatief vlakke omloop, met veel draaien en keren. Echt iets voor krachtpatsers met het grote mes. Van bij de start nam ik resoluut de kop . Ik ging er al alleen vandoor en vanaf toen had ik nog maar één doel voor ogen : zover mogelijk vooraan eindigen. Aan de aanmoedigingen van de supporters te horen, ben ik daar goed in geslaagd.
Wat is dat met die kapotte broek ?
Bij de aanvang van de slotfase nam ik iets teveel hooi op mijn vork en ging ik over de kop. In de afdaling achteraan de terril kwam ik in de prikkeldraad terrecht en met een halve koersbroek bereikte ik de finish. Omdat Beringen geen nudistenkamp is, kon ik mijn handen niet opsteken toen ik over de meet kwam. Iedereen vond dat wel vreemd, maar door de regen is het de meesten niet opgevallen.
Tevreden over het resulaat ?
Natuurlijk : zeer moe , maar zeker voldaan, haalde ik de aankomst in 3u14 min en zette daarmee de 3 de beste tijd neer. Enkel Vermeulen en Van Hoovels waren sneller. Dit betekende de tricolore trui bij de masters 2 in de marathon. Na de titel in de XC is dit een mooie afsluiter. Daarna hebben we nog een feestje gebouwd Samen met mijn nieuwe ploeg MTB Langdorp en wat supporters hebben we de titel gevierd.
Wil je er nog iets aan toe voegen ?
Ik voel me goed bij het MTB Langdorp team. Ik wil die mensen hartelijk bedanken en zeker ook mijn aanhang die me wekelijks bijstaat. Vooral de bevoorraders Leen en Rudy. Het was niet zo simpel om op tijd van de ene naar de andere bevoorrading te vliegen.We trekken volgende week naar de Roc D'Azur en in Frejus gaan we er nog een groot feest van maken. Bedankt aan iedereen voor de steun en de aanmoedigingen.
We kijken dinsdag of woensdagavond naar ' Man bijt hond ' op VRT1 vanaf 19u40.
Categorie:Interview
Florian Vogel wint Iron Bike
In het Zwitserse Einsiedeln heeft Florian Vogel ( Scott Swisspower team ) de laatste manche van de Iron-Bike gewonnen. Lukas Buchli eindigde als tweede , maar verzekerde zich van de eindwinst in de iXS swiss bike classic . Urs Huber legde beslag op de derde plaats, wat hem de tweede plaats in klassement van de achtdelige serie opleverde.
Bij de dames ging de zege naar Erika Dicht, die Esther Suss en Nathalie Scheitter achter zich wist te houden . De eindzege in de Zwitserse marathon serie ging naar Esther Süss .
Heren (77 km) :
Florian Vogel 3:07:35
Lukas Buchli 0:26
Urs Huber 8:29
Thomas Stoll idem
Thomas Zahnd 11:37
Alexandre Moos 12:30
Marco Lang 14:02
Friedrich Dähler idem
Christoph Sauser 17:15
Sämi Jud 18:05.
Dames (77 km) :
Erika Dicht 3:44:44
Esther Süss 3:17
Nathalie Schneitter 7:40
Anita Steiner 16:42
Jane Nüssli 22:39
Categorie:Marathon
27-09-2010
MAN bijt CHICO
De opnames voor ' Man bijt hond ' zijn ingeblikt. Vandaag maandag was de mijnterril van Beringen andermaal het decor van het mountainbike gebeuren. Nico Berckmans stond net als zaterdag centraal, toen de camera van Woestijnvis de beelden vastlegden. De bal ging aan het rollen toen Chico in de eindfase van het BK marathon ten val kwam, in de prikkeldraad terrecht kwam, en er zijn broek scheurde. Op de beelden van de aankomst was een compromitterende pose te zien, iets waar Chico zich in het heetst van de strijd niet echt bewust van was. 'Man bijt hond ' ging opzoek naar het gescheurde kledingstuk en voelde Chico, zijn vriedin leen en Rudi zijn mecanieker aan de tand over de omstandigheden.
Morgen of woensdagavond worden de opnames uitgezonden op VRT1 na het nieuws om 19u40.
Categorie:cross country
BMX 2000 Dessel
Vorig weekend waren werkte de BMX in Wilrijk de voorlaatste wedstrijd van de Flanders Cup af. Thomas Cools was in de reesken 1-1 en 2, in de halve finale 4de en in de A finale 6de. Hij deed zo een hele goede zaak in de tussenstand van de categorie Junior-Elite. In de cruisersklasse werd hij in de reeksen 1-2-2 en in de A finale 1ste. Gisteren was het Aarschot gastheer voor de voorlaatste van de Topcompetie. Cools werd in de reeksen 3-3-3, in de halve finale 4 en kwam zo eindelijk eens verdiend in de A finale van een Topcompetitie in de categorie JUNIOR-ELITE tussen de BMX kleppers van Belgie. De 17 jarige biker uit Balen stond nu tussen de jongens waar hij vroeger naar opkeek, zijn BMX idolen zoals Arnaud Dubois, Toon Jacobs, Jerome Lange. " En hij stond zijn mannetje tussen die GROTE. Hij werd heel knap en onverwachts 5de. Hij doet nu ook in de Topcompetitie een heel goede zaak in de tussenstand."
Volgend weekend is er een speciaal BMX weekend in Dessel omdat BMX 2000 Dessel hun 10-jarig bestaan viert. Op zaterdag is er een OLD SCHOOL wedstrijd met mannen en vrouwen die in de jaren 80 en 90 furore maakte in de BMX sport. Er wordt gereden met BMX fietsen, kleding, enz uit die tijd. 's Avonds is er dan een JUNIOR-ELITE CHALLENGE met veel prijzengeld. Er zijn al enkele grote namen ingeschreven voor deze wedstrijd. Op zondag is er dan een promo wedstrijd voor licentiehouders en recreanten, maar er is ook een BV reeks waar Stefan Everts en Joel Smets al voor getekend hebben. Dus dat wordt een mooi, druk en spannend weekendje. PS : Toegang is gratis en voor meer info : www.bmx2000.be
Categorie:BMX
Belgacom GP Beringen foto's
De foto's van de laatste manche van de Belgacom GP zijn online.
Klik hier rechts bij MIJN FAVORIETEN op MIJN Foto's 2010 Beringen GP finale
een voorsmaakje
Met dank aan de Bevercrossers
wereldkampioen juniores Michiel Van der Heijden
De Zweed Emil Lindgren en zijn gezinnetje
Categorie:Belgian GP
Belgacom GP eindstand
De finale van de Begacom GP leverde volgens de reglementen dubbele punten op. Door de afwezigheid van Sven Nys , vanwege de veldrit in Neerpelt , kwamen er in Beringen heel wat elites in aanmerking voor de overwinning in de eindstand. Mathematisch gezien waren er een aantal opties, maar de eventuele kanshebbers op de eindstand zoals Niels Wubben , Bas Peters en Frank Schotman lieten het in de finale wat afweten, en zo ging het klassement uiteindelijk toch naar Sven Nys. Nys haalde het na zeven wedstrijden van de Nederlanders Niels Wubben en Bas Peters, maar stuurde zijn kat naar de officiele huldiging.
De Nederlandse Laura Turpijn was de laureate bij de dames; de tweede plaats in de eindranking ging naar Anne Terpstra , Rozanne Slik werd derde. Bij de nieuwelingen ging Kevin Panhuyzen met de eindwinst aan de haal; de sterke Trek KMC biker ging Jens Van Rompay en Mathieuu Dehaeze vooraf. Bart De Vocht ( Nodrugs Concept ) spande de kroon bij de juniores en haalde het voor wereldkampioen Michiel Van der Heijden en Jeff Luyten . Geoffry Maes haalde het gemakkelijk bij de masters 1en werd verdiend winnaar in zijn reeks Ook bij de masters 1 bestond geen twijfel en mocht Nico Berckmans van het MTB Langdorp team het podium op voor Ronny Geerts en Ivan Poters. Voor Porters die zijn 21 jarige carriere met een goed gevoel afsloot , werd het emotioneel moment, De eindstand in de funklasse A werd gewonnen door Ben Kindermans. De Belgische kampioen domineerde zijn reeks en ging Robin Porters en Maarten Wauters van het Genkse Janssen Cycling team na zeven manches vooraf.
eindstand overall elites/beloften :
1. Sven Nys 493 ptn 2. Niels Wubben (Ned) 467 3. Bas Peters (Ned) 454 4. Lukas Kaufman (Zwi) 452 5. Frank Schotman (Ned) 440
dames : Terpstra- Turpijn- Slik
nieuwelingen :Van Rompay- Panhuyzen- Dehaeze
juniores : Van Der Heijden- De Vocht- Luyten
masters 1 : Geoffry Maes- Marc Donné
masters 2 : Geerts-Berckmans-Porters
fun A : Porters-Kindermans-Wauters
Categorie:Belgian GP
Jochen Käà en Sabine Spitz marathon kampioenen
Afgelopen weekend werd in Biebertal het Duits marathonkampioenschap verreden. Jochen Käß verdedigde zijn titel met brio en won de 108 km voor Motitz Milatz en Wolfram Kurschat. Als Kurschat na 70 km ten aanval trok, konden enkel de Multivan Merida bikers Käß en Milatz aanpikken. Het kwam tot een spannende strijd, waarin Jochen Käß zich na 4:25:53 wedstrijd verzekerde van zijn derde titel op de lange afstand. Hij klopte zijn teamgenoot Moritz Milatz met 0,8 sec en had aan de meet 37,2 sec voorsprong op Wolfram Kurschat .
Hannes Genze en Manuel Fumic , die beiden tot de kanshebbers gerekend werden , gaven op.
Bij de dames ging de titel naar Sabine Spitz. De topfavoriete ging op de 86 km Birgit Söllner en Ivonne Kraft vooraf. Elisabeth Brandau moest vrede nemen met de vierde plaats, nadat ze op 2 km van het einde krampen kreeg en door de 40 jarige Ivonne Kraft werd ingehaald.
" Dit is een mooie afsluiter van het seizoen. Ik ben blij dat de vorm nog zo goed is". zegt de 39 jarige Sabine Spitz die hiermee haar derde Duitse marathon titel haalde .
heren : 1. Jochen Käß 4:25:53 2. Moritz Milatz 4:25:54 3. Wolfram Kurschat 4:26:31 4. Matthias Leisling 4:29:51 5. Karl Platt 4:30:57 6. Stefan Sahm 4:33:00
dames :
1. Sabine Spitz 4:16:49 2. Birgit Söllner 4:18:08 3. Ivonne Kraft 4:28:41 4. Elisabeth Brandau 4:29:46 5. Katrin Schwing 4:33:38 6. Hanna Klein 4:36:42
Categorie:Marathon
Kids Challenge Beringen
Zaterdag werd in Beringen de finale van de Kids Challenge betwist. Bij de 14 jarigen opende de Waalse Scott Seykens het snelst en kreeg Gianni Van Doonink in zijn wiel. Het werd een spannende strijd tussen Wout Alleman en Scott Seykens en tussen Nick Vanpol en Kenneth Coomans ; de eindstand lag immers nog niet vast .
" Er stond nogal veel op het spel namelijk de 3de plaats in het eindklassement van de Kids Challenge. Ik stond 4de en Nick Vanpol 3de maar het verschil was maar 6 punten en aangezien de punten dubbel telden was het erop of er onder . Ik moest alleen maar voor Nick VP eindigen. De start was heel lange met een heel brede klim. Ik ging als 4de de klim op en al snel ging Scott Seykens en Niels Vanpol mij voorbij. De klim was nog lang en daarom liet ik ze gewoon rijden. Eens boven op de klim zat ik ongeveer 6de. Ik ging Wout Alleman nog voorbij maar die glipte net voor de versmaling terug naar voor. Toen hij Sebastien Laurentpasseerde wou ik meegaan maar toen Wout versnelde kon ik er niet meer overkomen. Heb toen gewacht tot de volgende ronde om over te nemen. Scott S. en Gianni Van Doonink waren al snel weg en pakten 15sec. Voor ons reden Wout A.en Nick V. : dus daarmoest ik naar toe rijden. Sebastien Laurent moest al snel lossen en toen zat enkele Niels V. nog in mijn wiel. In het laatste deel van de klim moest ook Niels VP. lossen en voor mij was Alleman weggereden van Nick Vanpol . In de afdaling kon ik bij Nick aansluiten. Aan de finish nog 3 ronde te gaan. In de klim rustig in zijn wiel blijven en niet opblazen. De ronde afmaken en in de 3de ronde nam ik boven op de klim over. Beneden wou ik wegrijden in de single track. Maar net voor het bosje ging ik de kort door de bocht en bleef ik achter een paaltje hangen. Bam weg 3de plaats, tenminste dat dacht ik en al de andere supporters. Maar in de single tracks zag ik dat Nick niet echt goed vooruit ging dus reed ik het gat dicht nog voor de klim. Dus nog een dikke halve ronde en mijn 3de plaats stond nog niet vast. Ik had het gat nu al wel 2 keer dicht gereden maar had niet het gevoel dat ik kon wegrijden. In de single tracks gingen we redelijk traag en op het einde had ik door dat Nick al op de grote plateau stond. Dus ikke ook naar de grote en klaar maken voor de spint. We kwamen de bos uit en nu een brede sprint met nog enkele flauwe bochten. Ik bleef in zijn wiel tot de laatste bocht. Nog 60 meter te gaan ik zat nog maar aan zijn achter wiel. Ik moest buitenkant komen en dacht niet dat ik er nog aan zou komen. Pas op de laatste 10 meter kwam er naast maar met net genoeg snelheid op met een 5-tal centimeter te kunnen winnen. Op de meet riepen we beide onze uitlating Die van mij : yes yes en bij Nick was het : shit . Ik werd zo wel pas 4de in de wedstrijd, maar wel 3de in het eindklassement.
Had wel goede benen maar toch niet helemaal supper. Volgende week de laatste cross en dan rusten!!! " aldus Kenneth Coomans.
uitslag
14 jarigen aspiranten : 1. Gianni Van Doonink 2. Wout Alleman 3. Scott Seykens 4. Kenneth Cooman 5. Nick Vanpol
12 jarigen: 1. Tom Van Ingelom 2. Jarne Driesen 3. Tijl Pauwels
11 jarigen: 1. Jens Vertongen 2. Timo Kielich 3. Louis Decoster
Categorie:KIDS
Kris De Nef in actie
Kris De Nef trok goed getraind en vol goede moed naar Beringen. Zijn BK marathon leverde een sappig verhaal op
" De laatste weken was er enorm veel geschreven gezaagd , veranderd aan het parcours in Beringen , dus het zou allemaal een verassing zijn en vermits we gek van cadeaukes zijn, zien we het wel zitten.
Het parcours bestaat uit een aanlooplus over den terril en dan een verbindingsstuk gevolgd door 2 lussen van 25km dan terug via het verbindingsstuk naar den terril om daar nog een toerke te draaien, je hoort het het wordt gezwellig.
De start wordt om 10 u gegeven en na even wat los te rijden trekken we naar de boxen, we mogen als 40ste in de rij gaan staan en bafferdebaf klets bang en we zijn weg.
Wat draaien en keren en kunnen omhoog via een breed grindpad(goeie beslissing van de organisatie) Ik schuif goed mee en als het tempo een beetje stilvalt ; dat zal ook wel met die steile berg te maken hebben, schuif ik door naar plek 10.
Als we bijna boven zijn schuif ik nog 2 plekken op en we kunnen beginnen te dalen ik haal Peter Verstraete in en samen beginnen we weer te klimmen. Weer bovengekomen zet ik den demper van mijne SCOTT SPARK OP PRO PEDAL en rij een stukje weg in de afdaling.
Helemaal beneden sluit ik aan bij 3 man met daarbij Kris Janssens en zijn we vertrokken voor 3u draai en keer trek op en rem werk!
We zijn een goei 25km weg en mijne achterband begint leeg te lopen, gene paniek : bommetje bij steken en we zijn weer weg , maar dan komt juist Nico 'moto' Berckmans voorbij en de rest sluit mooi aan en den deze TIKTAK DERAF!!
Ik rij alleen even verder en kom bij teammaat Stefan waar ik even samen mee verder rij , maar moet toch stoppen om een nieuwe band te steken. Ik krijg hem met 1 bommetje niet hard genoeg en rij een goei 10km met een zo goed als lekke achterband.
Ik was een beetje aan het uitrekenen en dacht dat de bevoorrading niet ver meer zou zijn en Valerie me wel zou bijpompen,maar wiskunde was niet geheel onterecht mijn slechtste vak(had ik dat vak trouwens) dus het duurde toch nog even.
Toen kwam Johan Slechten mij voorbij en gaf me een extra bommetje (zo slecht is die Johan Slechten dan toch nie ) ! Als ik stop om bommetje te steken komt collega Paul me voorbij.
Even verder rij ik samen met Paul bijna tot bij Johan en bij een foutje van Paul (eigen schuld dikke bult)kan hij net niet aansluiten!
Met Johan rij ik de ganse rit verder en rapen we hier en daar nog wat lijken op,met nog een klein 10 km te gaan draaien ze de hemelsluizen nog eens open en worden we nog zeiknat!
Regen en nat en hupsakee nog eens over den terril, enkele afdalingen op men buik naar beneden schuiven om het feest echt compleet te maken!!COMPLEET CHOCO bollen we als 78st algemeen en 18 master 1 over de meet!
Kurt verloor na een val zijn drinken en met pijnlijke rug moest hij de wedstrijd verlaten maar die stond vorige week nog opt podium dus da zal snel vergeten zijn!
Grande Miele is knap 21ste in zijn reeks! Team maat Sammyboy wordt knap 11de algemeen!!profi
NOG EENS BEDANKT AAN VALERIEKE VER DE BEVOORRADING EN JOHAN VER ZEN BOMMEKE! " aldus Kris De Nef.
Categorie:Marathon
BMX Topcompetitie Aarschot
uitslag van de A en B finale van de Topcompetitie 7 te Aarschot.
Zaterdag hadden de Belgische kampioenschappen plaats van de medische en paramedische beroepen. De wedstrijd vond plaats in het mooie Notthebohm domein van Brecht in de provincie Antwerpen. De algemene winnaar kreeg de tricolore kampioenentrui en de masters de witte trui met tricolore band.
Er waren 5 rondes van 5km over een vlakke zanderige snelle omloop.
Er werd heel snel gestart onder leiding van eliterenner bij de Lombarden Galle Stieven. Kinesitherapeut Stieven werd dan ook de algemene winaar voor apotheker Peeters Mathieu en tandarts Heinix Christophe (Lingier-Versluys). Bij masters 1 won Phillipaert Christophe uit Lokeren, bij de masters 2 Wynsberghe Michel uit Oostende , en de Belgisch kampioen masters 3 werd Van Slycke Kris uit Knokke.
Nadien kregen alle deelnemers een mooie prijs en een leuk aandenken dank zij sponsor Etixx en het domein Notthebohm.
leuk detail : atleet en trainer werden op dezelfde dag Belgisch kampioen : Michel zag Nicolas Vermeulen (Lingier-Versluys team) zaterdag Belgisch kampioen worden op de marathon MTB in Beringen en spoedde zich dan om tijdig aan de start te staan in Brecht.
Categorie:cross country
De Vocht en Turpijn winnen Belgacom GP finale
De juniores kregen in Beringen 1 aanloop en 4 volledige ronde voor de wielen geschoven. De regen had de omloop erg glibberig gemaakt, maar het bleef vrij goed doenbaar.
De juniores en dames vertrokken om 15u30 en met 2 wereldkampioenen aan de start, beloofde het een bijzonder interessante wedstrijd te worden.
Op de Nederlandse wereldkampioen Michiel Van Der Heijden waren alle ogen gericht, al had ook Jeff Luyten veel bekijks vanwege zijn onmogelijke startpositie. Als allerlaatste kon de Belgische kampioen aan de wedstrijd beginnen. Bart De Vocht opende sterk en bouwde meteen een mooie voorsprong uit. De biker van het Nodrugs Concept team toonde zich sterk zowel in de beklimmingen als in de afdalingen. Jens Schuermans, Michiel Van Der Heijden en Pieterjan Kindermans waren de eerste achtervolgers. Daarna volgende Bram Van Wijmeersch, Olivier Bruwiere, en een viertal met ondermeer Leander Bertels, Didier Bats en jawel : Jeff Luyten die als laatste gestart was. Van Der Heijden kwam in de eerste ronde ten val en moest met een scheef stuur verder, iets wat niet van een leien dakje liep. Na 2 ronden ging de Nederlander op zoek naar de leider, maar Bart De Vocht reed bijna onherkenbaar door de zwarte modder, ver voor de rest uit. Te ver zo bleek later ! De Vocht bleef buiten schot en haalde souverein de zege binnen , voor Michiel VDH. Bram Van Wijmeersch vond in de voorlaatste ronde aansluiting bij Jens Schuermans en reed voor de derde podiumplaats. In de laatste ronde toonde Schuermans zich de sterkste en verwees Van Wijmeersch naar de vierde plaats. Pieterjan Kindermans legde beslag op de vijfde plaats. Olivier Bruwiere eindigde als zesde en Jeff Luyten 11 sec later op nummer 7.
Michiel Van Der Heijden : " In de eerste ronde kwam ik ten val , mijn stuur stond scheef en dat was meoilijk rijden. Daarbij kreeg ik nog problemen met het schakelmateriaal. Dus Bart was al vliegen. Na 2 ronden ging het weer een beetje, maar toen was het te laat! Ik ga binnenkort het veld in en maak de overstap naar de beloften als biker van het Rabobank team ."
Bram Van Wijmeersch : " Het ging goed en het was spannend. Ik heb misschien teveel gegeven en op het laatste kwam ik tekort0 , ik had geen overschot meer, maar ben tevreden met de vierde plaats na al die toppers. "
Bij de dames kreeg Laura Turpijn concurrentie van Alexandra Engen de Zweedse wereldkampioene bij de beloften. Turpijn nam een snelle start en gaf de koppositie niet meer uit handen. De Britse Lily Matthews zette samen met Alexandra Engen de achtervolging in. Kristien Nelen en Anne Terpstra maakten na de aanloopronde de top 5 uit. De Nederlandse Anne Terpstra ging eerst over Belgisch kampioene Kristien Nelen en maakte met succes jacht op de Zweedse wereldkampioene en nestelde zich in derde stelling. Laura Turpijn was zeker van haar zaak , maar Lily Matthews verloor in extremisch haar tweede plaats aan een verrassende Alexandra Engen. Anne Terpstra was goed voor de vierde plaats, terwijl voor Kristien Nelen de vijfde plaats was weggelegd.
Laura Turpijn ( Merida Combée ) : " Alles was goed te doen ! Enkel in de laatste ronde was het erg glad. ik was blij dat het gedaan was. Ik had Alex Engen sterker verwacht.In de eerste rond had ik dadelijk een behoorlijke voorsprong. Toen die voorsprong opliep tot 2 minuten was ik gerust. De wereldkampioene nam een snelle start, maar maakte een paar foutjes.Het was wel echt lastig. Hier ging het goed, maar internationaal moet het nog beter. Ik kijk al uit naar volgend jaar. "
Alexandra Engen ( Rothause Cube ) " Het was loodzwaar ! Ik had andere banden moeten opleggen. In de eerste helft ging het echt niet goed. Het zat niet goed in mijn hoofd, ik voeld me een clown. Ik had geen grip. Op het einde ging het beter en kon ik van 4 naar 2 rijden. Ik ben erg tevreden . "
Lily Matthews : " Op het laatste stuk heeft Alex me nog ingehaald. Het was een mooie omloop , ik kon bijna alles rijden. In de laatste ronde werd het erg moeilijk. Ik ga nu nog enkel wedstrij dop de weg afwerken. "
podium juniores ; Van der Heijden- De Vocht- Schuermans
podium dames : Engen- Turpijn - Matthews
Categorie:Belgian GP
26-09-2010
Emil Lindgren primus in Belgacom GP Beringen
Om 13 u gingen de elites en beloften van start op Limburgse bodem. De mijnterril van Beringen was het decor van een confrontatie met internationale allure. De zon had zich verscholen achter donkere wolken en er hing regen in de lucht. De verbazing was groot toen Ruben Scheire als eerstejaars belofte in de gezelschap van de Zweed Emil Lindgren passeerde . Na de aanloopronde voerde het duo Scheire -Lindgren het peloton aan. Ze werden gevolgd door een tweetal met de Nederlanders Rudi Van Houts en Henk Jaap Moorlag. Jukka Vastaranta, Niels Wubben , Bas Peters en Jelmer Pietersma en een quartet met oa Vermeulen, Van Hoovels en Schotman aasden op de ereplaatsen. Jimmy Tielens was nog niet bekomen van de marathon van zaterdag en verliet vroegtijdig de wedstrijd. Ruben Scheire moest in Rabobanker Henk Jaap Moorlag zijn meerdere erkennen en zo kwam een nieuw duo aan de leiding. Ook de Fin Jukka Vastaranta liet er geen gras over groeien en trok ten aanval. Niels Wubben, Rudi Van Houts en Ruben Scheire kwamen samen te zitten, gevolgd door Kevin Van Hoovels aan de zijde van Bas Peters.
De Zweed Lindgren en zijn teamgenoot Henk Jaap Moorlag bleven het tempo opvoeren en enkel Trek Brentjens biker Jukka Vastaranta kon zich in derde stelling handhaven. Niels Wubben moest Van Houts en Scheire laten rijden en zat solo in zesde positie. Belgisch kampioen Kevin Van Hoovels rukte in de vijfde ronde op naar de 7 de stek en wist de ronde erop ook Niels Wubben en Bas Peters op te rapen. Vooraan viel Ruben Scheire in de laatste ronde plat voor de laatste klim en werd naar de 10 de plaats verwezen. Intussen viel de regen met bakken uit de lucht en werd de omloop niet modderig maar glibberig. Emil Lindgren wist Henk Jaap Moorlag af te houden en won de laatste Belgacom GP van 2010. Henk Jaap Moorlag was met zijn tweede plaats de beste belofte en ging de Fin Jukka Vastaranta vooraf. Nederlands kampioen Rudi Van Houts legde beslag op de vierde stek, terwijl hij de hete adem van Lingier-Versluys biker Kevin Van Hoovels in de nek voelde, die slecht 3 sec later als vijfde over de meet bolde. Niels Wubben werd zesde algemeen wat hem de tweede plaats bij de beloften opleverde. Tim Lemmers werde derde bij de beloften. Robby De Bock kwam er vooraan niet aan te pas . De Waaslander reed al vroeg in de wedstrijd lek en zo kregen we een volledig Nederlands podium bij de beloften. Beste Belg werd Kevin Van Hoovels met de vijfde plaats.
reacties :
Emil Lindgren ( Rabobank Giant ) : " Het was anders vandaag. Het was een mooie omloop , maar Houffalize blijft de beste voor mij. De laatste ronde was het bijzonder glad. Ik had een super dag. Nu ga ik weer enkele dagen naar Zweden en keer terug voor Gieten en de Roc D' Azur. In de winter ga ik veldrijden. Ik blijf nog 2 jaar bij Rabobank . Na de pech in Houffalize kon ik me hier weer tonen. Ik ben ook ontroerd door het eerbetoon aan Davy Coenen. Ik heb hem gekend en zo zie je maar hoe kort het leven kan zijn. Het was een mooie hulde en het riep veel herinneringen op. "
Henk Jaap Moorlag : " Enkel Emil was beter. Hij was de beste in de afdalingen. Op de grote wedstrijden zoals het EK was ik wat ziekjes. Nu pak ik weer goed uit. Jukka Vastaranta was ook sterk, maar die had de verkeerde banden opliggen. Jammer dat er maar één podium is voor de beloften. Ik had liever bij de elites, (algemeen) op het podium gestaan. "
Jukka Vastaranta : " Als wegrenner had ik last van mijn rug, gelukkig is dat nu voorbij. Ik heb gekozen voor de mTB en hoop bij Trek Brentjens te kunnen blijven. Volgend jaar ga ik de World Cups rijden en hoop op een plaats in de top10. Ik hoop ook voor Finland naar de Olympische Spelen in Londen te kunnen. Het was wel gevaarlijk vandaag, de regen op het laatste maakte het moeilijk. in een super dag zou ik hebben kunnen winnen, maar ik moest ook voorzichtig zijn. "
Niels Wubben : " Mooi rondje! De laatste ronde was het rijden op goed geluk. Ik vond het vergelijkbaar met Winterslag, en dat vond ik ook mooi. Nu ga iknog naar Gieten en dan rusten, om volgend jaar bij de elites te starten." aldus de Nederlandse Merida Combée biker.
1) Dat de Bevercrossers goed werk verricht hebben op en rond de mijnterril in Beringen, stond als een paal boven water. Iedereen was enthousiast over het parcours en de omgeving. Bij de masters 1 ging Geoffry Maes op het elan van zaterdag verder en sleepte na de marathontitel ook de zege in zijn reeks in de wacht. Van start tot finish reed de biker van het Gentse Artevelde team op kop , achtervolgd door Gerrit Delfosse en Gody Jacobs. Filip Thijs en Telly Parys streden voor de overige top5 noteringen. Parys palmde de vierde plaats in en verwees Filip Thijs naar nummer 5.
" Geoffry Maes : " Ik loop graag, dus dit was echt iets voor mij. Ik had goei benen en heb mijn eigen koers gereden. Ik stond gans vanachter om te vertrekken. Daarbij ben ik één van de oudste masters met mijn 38 jaar , maari k voel me nog goed Nu stop ik voor enkele maanden, ik ga nl verbouwen. Waarschijnlijk rij ik niet meer tot in juni en dan sta ik er terug.
Gody Jacobs : " Ik heb een goed seizoen achter de rug. Gisteren en vandaag tweede is toch mooi .Ik ben blij dat het nu gedaan is. Enkel nog de Roc D'Azur ; daar rij ik waarschijnlijk de marathon op vrijdag. Een pluim voor de organisatie : het was een mooi parcours. " aldus de Limburgse Granville Trust biker.
2) Ook Nico Berckmans bevestigde zijn goede vorm met een klinkende zege. De biker van het MTB Langdorp team opende bij de masters 2 als een pijl uit een boog en gaf iedereen het nakijken. Ivan Porters was na de pech op het marathonkampioenschap op revanche uit en nestelde zich van bij het begin op de tweede stek en steld zijn technisch vaardigheden nogmaals ten toon. Hoe Ronny Geerts, Patrik Wellens of André Fevrier ook probeerde ze kregen het gat op Porters nooit meer dicht. Fujy biker Ronny Geerts kwam nog even korter, maar vormde geen bedreiging voor de Trek KMC biker uit Tessenderlo, die spreekt van stoppen na dit seizoen. Ook zijn teamgenoot Patrik Wellens gaat de handdoek in de ring gooien en er een punt achter zetten ; hij moest in extremisch de Waalse kampioen André Fevrier laten voorgaan en vrede nemen met de vijfde stek. Chico kwam , zag en overwon in Beringen. Ivan Porters legde beslag op de tweede plaats en eindigde voor Ronny Geerts en André Fevrier. Patrik Wellens sloot na enkele weken inactiviteit af met een vijfde plaats.
Chico : " Het was heel technisch en glibberig. Ik ben gelukkig recht gebleven en heb geen risico's genomen. "
Ivan Porters: " Na de pech van zaterdag was dit het antwoord. Dit maakt mijn weekend weer goed. Het was plezant rijden. Dat laatste bosje was bijzonder technisch. Ik heb me echt geamuseerd. Super ! "
Ronny Geerts : " Ik was nog moe van de marathon en niet goed genoeg hersteld van gisteren.Maar ik ben tevreden. Mijn doel dit weekend was om 2 keer op het podium te staan en dat is gelukt.Mijn benen waren niet geweldig. Na een week ziek te zijn geweest ben ik blij dat ik 2 keer het podium gehaald heb. "