Rolf Wouters Advocaat Hofstraat 16 Houthalen tel . 011/52 52 70
Inhoud blog
  • link naar nieuwe site
  • Lancering nieuwe website
  • PROJECT 91 IN THE USA
  • Patrik Gallati naar Fischli Bike
  • Freelance-fotograaf Danny Zelck wordt officiële 'teamfotograaf' van het Granville Factory Team
  • Bike Inn 2014
  • Pascal Hossay naar Hard’n Bikers
  • Esther Süss denkt niet aan stoppen
  • Bart Brentjens komt ten val
  • Stop and Go
  • Velofollies 2014
  • Orange Monkey team
  • Zilver voor Mark Verloo
  • 24 u Finale Ligure
  • Winst voor Yorben Van Tichelt
  • Eva Lechner derde in Rome
  • Fietssportief Cup Landgraaf
  • Jonas Wellens pakt Limburgse titel
  • Todd Wells papa
  • Wereldbeker CX Rome
    Zoeken in blog

    Categorieën
  • Belgian GP (218)
  • BK (126)
  • BMX (744)
  • Crocodyle Trophy (53)
  • cross country (5668)
  • Downhill (728)
  • EK (141)
  • Eliminator (75)
  • Enduro (74)
  • Evenementen (919)
  • Flanders Cup (192)
  • Freeride (143)
  • Interview (71)
  • Kalender 2014 (248)
  • KIDS (348)
  • LMTB (170)
  • Marathon (1083)
  • meerdaagsen (593)
  • Nederland (54)
  • Olympische Spelen (90)
  • Produkten (201)
  • reglementen (40)
  • Strandraces (134)
  • Te Koop (17)
  • Trial (304)
  • varia (493)
  • veldrijden (379)
  • video (3)
  • Wallonia Cup (1)
  • WK (220)
  • World Cup (533)
  • Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    {TITEL_VRIJE_ZONE}
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    MTB-LILY
    alles over mountainbiken en BMX
    met Lily en Chantal
    21-09-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nicholas Long en Laëtitia Le Corguillé in Chula Vista
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    De 21 jarige Nicholas Long verraste  de Australier Sam Willoughby en de Olympische kampioen Maris Strombergs in Chula Vista en ging voor zijn  eerste zege van dit seizoen .
    In de voorlaatste manche van de  BMX Supercross  klopte hij  topfavoriet Sam Willoughby met een haartje verschil.
    Nochtans was de Amerikaan niet goed gestart , zat bij aanvang in vierde of vijfde stelling , maar reed een perfecte wedstrijd.  In de slotfase kwam tot een duel met Willoughby , maar  Nicholas Long trok verassend aan het langste eind.
    Strombergs, die iedere wedstrijd als favoriet van start gaat, moest vrede nemen met de derde podiumplaats. De Nederlander Jelle Van Gorkom werd vierde van de 8 deelnemers en de Fransman Andre Sylvain finishte als vijfde  in de finale.

    Bij de vrouwen kwam de Franse Laëtitia Le Corguillé als sterkste voor de dag. Ze domineerde de wedstrijd en verstevigde haar leiderplaats in de serie. Haar teamgenote Magalie Pottier was goed voor de tweede plaats en  de Amerikaanse Alise Post haalde met haar derde plaats voor het eerst het podium in de Superscross World Cup reeks.

    De laatste manche van de  UCI BMX Supercross gaat door in  het Franse Frejus op 8 en 9 oktober.

    uitslag :

    heren
     1. Nicholas Long (USA) 2. Sam Willoughby (Austr) 3. Maris Strombergs (Let) 

    dames 
     1. Laetitia Le Corguille (Fr) 2. Magalie Pottier (Fra) 3. Alise Post (USA.)


    Categorie:BMX
    20-09-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Jimmy Tielens naar team DW Bikes
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    De geruchten deden al enkele weken de ronde,
    maar nu kondigt  Vlaams kampioen Jimmy Tielens  uit Paal zelf  en  met trots zijn overstap naar DW bikes aan.

     

    " De eerste contacten met team DW Bikes uit Overpelt, onder leiding van Patrick Deckers, werden in de loop van 2010 reeds gelegd.

    Nadat ik weet had van de stopzetting van Team  Saeco, contacteerde ik Patrick en de besprekingen verliepen behoorlijk vlot.  Mijn keuze was dan ook snel gemaakt.

     

    Bij het DW Bikes team kom ik veel streekgenoten tegen, de ploeg heeft een mooie samenwerking met Cl!mb voor de fietsen en laat me vrij in mijn programma. Zo kan ik optimaal aan de start komen van de UCI wedstrijden in België en Nederland en worden de wereldbekers terug naar de achtergrond geschoven.

     

    Ook zal ik de komende cyclocross wedstrijden al kunnen rijden op mijn nieuwe Cl!mb crossfietsen, dankzij DW Bikes en Cl!mb.

     

    Ik zal voor het eerst aantreden in de DW Bikes kledij, tijdens het BK veldrijden te Antwerpen op 9 januari.

     

    Ik bedank alvast Patrick Deckers en Cl!mb voor de ondersteuning en hoop in 2011 enkele mooie resultaten neer te zetten."

     

     

     

    Team DW Bikes :
    " Wij zijn  blij en trots om een renner zoals Jimmy in het team te mogen verwelkomen.

    We hebben al goede renners in ons team maar met Jimmy erbij kan dit ons team enkel ten goede komen.

    Wij zijn een team met een ontspannen en leuke sfeer, vooral deze sfeer in het team behouden is ons hoofddoel.

    Goede prestaties zijn natuurlijk altijd mooi meegenomen."


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.JANSSEN CYCLING TEAM zegeviert in La Reid
    Klik op de afbeelding om de link te volgen In La Reid stond zondag de voorlaatste manche van de EBBT geprogrammeerd, een 3h durende aflossingswedstrijd per team van 2 renners.
    John Soenen en Eric Engelen trokken naar ginder om er de kleuren van hun team te verdedigen.

    Tijdens het verkenningsrondje blijkt dat het een technische omloop betreft van iets meer dan 2km, veel gladde boomwortels en nogal wat draaien en keren in de beginfase, vervolgens een nijdige klim gevolgd door een technische afdaling om daarna te eindigen in een langere klim richting finish.
    41 teams hebben zich ingeschreven.

    John en Eric besluiten om na iedere ronde te wisselen waarbij John de aanvangsronde voor zijn rekening zou nemen.
    Om 10u klinkt het startschot en John moet op de korte asfaltklim alle zeilen bijzetten om als derde het bos in te duiken.
    Na de eerste ronde passeert John licht afgescheiden van Hupperetz Simon, als derde komt David Galle voorbij.  
    Eric neemt kloek over en enkele ronden lang hangen Hupperetz en zijn teammaat Mollers Samuel aan het rekkertje.
    Hupperetz en Mollers besluiten dan om ieder twee ronden te gaan rijden, maar Eric en John blijven bij hun strategie om per ronde te wisselen en gestaag bouwen ze hun voorsprong uit.
    Iedere ronde voluit gaan en dan weer 8' recup is eens iets anders dan ze gewoon zijn , doch aan de leiding rijden op een mooi parcours is natuurlijk fun.
    De gedubbelden gaan voorbeeldig aan de kant en na 3 uur is de buit binnen, 1e plaats algemeen!
    Hupperetz komt als 2e binnen op meer dan 3 min achterstand en Diepart volgt als 3e.

    John Soenen en Eric Engelen voor het eerst samen op het hoogste schavotje, uniek voor hen en voor het team.
    Een mooie omloop, een zeer goede organisatie en een vergulde vakantiecheque voor beiden richting Zwitserland maakten de wedstrijddag compleet.

    Uitslag Scratch
    1. Soenen John / Engelen Eric
    2. Hupperetz Simon / Mollers Samuel
    3. Didelot Stephane / Diepart Xavier
    4. Galle David / Grosjean JF
    5. Detaille Marc / Monfort JM

    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.BMX Flanders Cup 5 Wilrijk
    uitslagen A & B finale

    Bijlagen:
    Uitslag A en B finale Flanders Cup 5 te Wilrijk.docx (15.2 KB)   


    Categorie:BMX
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.BMX Flanders Cup Keerbergen
    Belangrijke mededelingen : 

    1) BMX Flanders Cup

    Voorinschrijving :
     

    Er wordt opnieuw  met voorinschrijvingen  gewerkt voor de camping in Keerbergen.
    Er is  plaats voor 60 kampeerders.
    De camping zal geopend zijn vanaf vrijdag 8/10 van 18-22u en zat 9/10 van 10-22u.

    let op : VOL is VOL.
    Snel inschrijven is de boodschap. Als je samen wil staan, zal je samen moeten komen.

    Inschrijven kan enkel via mail bij Petra
    luc.wouters7@telenet.be



    2) BMX parcours Aarschot

    Wegens het in orde maken van het parcours en de wekelijkse clubtrainingen kan er vanaf dinsdag 21 september NIET meer getraind worden door externen.

    Categorie:BMX
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Eli Smeyers primus op 65 km in Hollange
    Klik op de afbeelding om de link te volgen De succes van het Waaslands MTB team in Hollange was compleet . Met Michiel Van Aelbroeck op de 90 km en Eli Smeyers als winnaar op de 65 km  kon de vreugde niet op.
    Eli Smeyers :

    "Na de wedstrijd van vrijdag koos ik vandaag voor de 65 km. Wetende dat Hollange steeds een heel zwaar parkoers voorschotelt zou dit meer dan genoeg zijn.
    Aan de start vele bekenden, en Danny Flies maakt me al warm dat hij met een sterke collega gaat starten! Ikzelf start samen met Tom Van den Plas, hij neemt de startkilometers voor zijn rekening. Maar eenmaal de klimmen en de afdalingen beginnen kom ik op kop.
    Al snel raakt Tom verzeilt achter wat andere bikers en vervolg ik alleen de perfect aangegeven route. Maar na een uur komt Danny Flies en zijn makker aansluiten, ze zijn ongeveer een minuut achter ons gestart. En ze zijn naar me toe gereden. Mentaal voordeel voor hun, maar ik blijf op kop. Doel is dus gewoon harder rijden, en hard blijven rijden. Beetje bij beetje krijg ik een kloofje en op de technische stukken haal ik voordeel.
    De laatste kilometers zijn nog erg zwaar, pal wind op kop. En alleen tegen hun twee. Maar ik red het nog om in net geen drie uur te finishen.
    Het parkoers was echt wel super mooi met schitterende singletracks! Een aanrader!

    In de einduitslag kaapt het team alle overwinningen bijéén, Michiel  Van Aelbroeck wint de 90 km en ik als primus op de 65. Mijn overwinning is toch te danken aan het duo dat jacht op me maakte, zo moest ik wel blijven racen!" aldus Eli Smeyers uit Geel.

    Categorie:Marathon
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Foto's Houffalize online
    De foto's van de Wallonia Cup  in Houffalize staan er  op.

    Klik hier rechts bij Mijn Favorieten
    op Mijn MTB Foto's

    Ook de foto's van de Duchenne Heroes zijn daar te vinden ( in alphabetische volgorde)





    Olivier Bruwiere-Pieter Geluykens-Didier Bats

    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Foute route kost Bart Brentjens nationale titel NK Marathon
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Het NK marathon in Groesbeek verliep  afgelopen zaterdag niet zonder sla g of stoot.

    In de sprint met Bas Peters, Jeroen Boelen en Irjan Luttenberg wist Bart Brentjens als eerste over de streep te komen. Brentjens kwam juichend over de streep, denkend dat hij zojuist de nationale titel op zijn naam had geschreven.

    Het viertal bleek echter een verkeerde afslag te hebben genomen, waardoor de achterliggers, bestaande uit Frank Schotman, Niels Wubben en Axel Bult, hen ongemerkt voorbij waren gestoken. Frank Schotman won zo het NK marathon mountainbike.

    De route die Peters, Boelen, Luttenberg en Brentjens hadden genomen maakte woensdag nog deel uit van het parcours, tijdens de verkenning. De organisatie had echter besloten om dit stuk uit de finale te wijzigen en het viertal, waaronder Brentjens, reed verkeerd.
    Het NK marathon mountainbike 2010 kreeg hierdoor niet de finale die het verdiende.

    Brentjens " Afgelopen woensdag hebben we onder leiding van de organisatie het parkoers verkend met een hele grote groep mountainbikers, waaronder de andere 3 koplopers. De organisatie had dit zo georganiseerd juist om fout rijden te voorkomen, mochten er pijlen zijn weggehaald of iets dergelijks. Er zouden geen wijzigingen meer zijn in het parkoers. Vandaar dat we met zijn vieren ervan overtuigd waren dat we om de eerste plek reden. Het is dan achteraf wel heel erg balen om te horen dat er al 3 gefinished zijn die we allang gelost hadden. Jammer voor de sport...."


    bron : Trek-Brentjens Mountainbike Racing Team powered by Milka


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Pech nekt Kenneth Coomans
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Kenneth Coomans kwam zaterdag  niet voor in de  top 5 van de Kids Trophy in Houffalize . De 14 jarige Trek KMC biker uit Diest kreeg me pech af te rekenen en werd zesde in de uitslag.

    "Vorig jaar had ik  hier de slechte wedstrijd gereden ( vanwege mijn rug) , dus wou ik nu ‘wraak’ nemen ( na een bezoekje bij de osteopate). Bij de verkenning bleek al dat het heel zwaar EN technisch was. Al bij al een mooi parcour. Ik moest op de 2de rij starten en was pas 8ste weg. In de 2de bocht gingen er een stuk of 3 tegen de grond en dan nog enkele die gehinderd werden, zo ging ik als 4de het bos in. Het technische deel moesten we in de eerste ronde niet doen. Ik wist dat ik me op dit parcour niet mocht opblazen en heb dan 1 ronde achter Niels  Derveaux (13j.) gehangen. Na 2 ronde nam Niels Vanpol over, ik kon hem nog goed volgen,  maar iets later mijn ketting eraf (1e keer). Wou me niet forceren omdat het nog 3 ronde waren. Toen Nick Vanpol er bij kwam kon ik ook nog vlot mee maar weer die ketting eraf ,van voor.  Hing toen 4de. Op technische deel in de voorlaatste ronde sprong mijn ketting plots (achteraan) van de 32 naar de 12, dus moest ik te voet. Dacht eerst dat ze klem zat gelukkig stond Dirk daar en die draaide gewoon mijn wiel eens rond en ‘t was gemaakt. Maat ondertussen weer 2 plaatsen kwijt. Nog 2 ronde te gaan en ik was 6de. Toen had ik even een dipje (mentaal) en kwamen Niels  Vanpol en Cedric Luyckx voorbij. Toen ik nog 1 ronde moest rijden was mijn achterstand bijna 1 minuut op de 5de. Aangezien ik niets meer te verliezen had, heb ik nog eens goed doorgereden. Niels D en Cedric L. moesten snel lossen en in de voorlaatste klim zag ik plots Sebastian Laurent  rijden (5e) heb nog eens versnelt en het ging nog redelijk vlot.
    ‘t Was net of ik zat op de Rode Berg met Patrick Wellens & Ivan Porters  te trainen (dwz. goed gevoel dus)   Heb vol gas gegeven tot de finish. Maar ik kwam 3 meter te kort of ik had  Sebastian L te pakken. Verd…..me  !

     

    Achteraf de ketting gecontroleerd: versleten!!!

    Jammer want de benen waren goed genoeg om voor het podium te strijden , ik had een zeer goed gevoel en vooral het bezoekje bij de osteopate te maandag was zeer gunstig geweest voor mijne rug.

    Conclusie : 2 maal pech op rij de twee laatste wedstrijden :  1 x door lichamelijke problemen + 1 x door technische problemen. Die gele kampioenen trui brengt me blijkbaar ongeluk . In Beringen  rijd ik dus beter niet in het geel."


    Categorie:KIDS
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Gody Jacobs en Pascal Hossay zegevieren in Houffalize
    De officielen van dienst kondigden voor de beloften, elites en masters 1 maar liefst 7 ronden aan ;
    en sommigen knipperden even met de ogen!

    Het trio  Patrick Gaudy, Jorgen Flion en Pascal Hossay  voerde van in het begin de leiding  bij de eliten en beloften in de Wallonia Cup.
    Met Frans Claes, Davy Huygens, Laurent Evrard , Brice Scholtes , Bert Luca , Sander Elen  en Olivier Labie was de top 10 rond.
    In de derde ronde kreeg Pascal Hossay het vooraan moeilijk en hing geregeld aan de rekker. 
    De strijd bij de beloften speelde zich af tussen Laurent Evrard, Bert Luca en Sander Elen. 
    Evrard viel vooraan weg en gaf op , zodat Sander Elen en Bert Luca het onder elkaar moesten uitmaken. De twee speelden geregeld haasje over, maar het was Bert Luca van Eliza Orbea, die aan het langste eind trok en de Limburgse militair Sander Elen achter zich wist te houden. Olivier Laby bewees met zijn derde plaats dat hij de kierkoorts weer te boven is en opnieuw zijn plaats tussen de beste beloften komt opeisen.

    In het zonovergoten Ardeens dorpje  ging de strijd bij de elites onverminderd voort . Jorgen Flion en  Patrick Gaudy moesten in extremisch de duimen leggen voor Pascal Hossay, die in de slotfase  zijn tweede adem vond en de beide Barracuda bikers naar plaatsen 2 en 3 verwees. Frans Claes ( Granville Connection )  bleef zijn vierde plaats behouden en ging Davy Huygens( Vanomobil)  vooraf.

    Jorgen Flion :" Ja ik reed heel de wedstrijd op kop, maar kon niet weggeraken en Pascal Hossay  bleef mooi in het wiel zitten.  De klim na de finish vroeg ik of hij eens wou overpakken en hij deed dat ,maar dan wel al demarrerend 
    En toen hij doortrok kon ik nog net mee,   maar zijn tempo lag toch  iets te hoog! Dan heb ik rustig mijn eigen  tempo gereden en mijn 2e plek veilig gesteld ."

    Bij de masters 1 stond er geen maat op Gody Jacobs. De kampioenentrui blijft de Limburger  vleugels bezorgen.  De strijd om de overige podiumplaatsen laaide hoop op toen Pervélo biker Gerrit Delfosse zijn tweede plaats aan Telly Parys moest afstaan. In de vierde ronde moest Delfosse de rol lossen en zodoende kon Telly Parys de 2 de plaats inpalmen.
    De Limburgse Trust-Granville renner was met deze zege  ook zeker van de eindwinst in de Wallonia Cup.

    Gody Jacobs : " Houffalize is  en zal altijd HET paradijs zijn voor mountainbikers blijven ! Man , wat een leuk rondje was me dat weer!!

    masters 2

    1.   JACOBS Gody KVC EENDRACHT 7 1:58:55
    2.   PARYS Telly GOEMAN SCOTT CY  1:51:52 
    3.   DELFOSSE Gerrit PERVELO RACE TO  1:52:13
    4.   BAUDE Alex  WINDOSE HOUFFAL  1:55:46
    5.   THIJS Filip  AFDELING ANTWER  1:56:25
    6.   DE VRIES Ronny TEAM DW BIKES  1:57:12
    7.   BEULENS Dirk  GOEMAN SCOTT CY  1:59:00 
    8.   MEERT Mario  AFDELING OOST-V  1:59:32 
    9.   HAYEN David  VANOMOBIL MTB C 1:59:59 
    10. ELISE Jean-Philippe  THE BARRACUDA C 62:01:04


    eliten/beloften

    1.   HOSSAY Pascal  G-SKIN DEFORCHE  1:51:31  
    2.   FLION Jorgen  THE BARRACUDA C  1:54:12
    3.   GAUDY Patrick  THE BARRACUDA C  1:54:35 
    4.   CLAES Frans  CONNECTIONS-GRA  1:55:17 
    5.   HUYGENS Davy  VANOMOBIL MTB C  1:58:14 
    6.   LUCA Bert  FUTURE MTB TEAM  2:02:09
    7.   ELEN Sander  TEAM DW BIKES  2:02:38
    8.   LABIE Olivier  GOEMAN SCOTT CY  2:02:50
    9.   VAN BOXSTAEL Stijn  CONNECTION GRAN  2:03:02
    10.   DAMS Jan  FUJI MTB MASTER  2:03:43
     


    Gody Jacobs


    Pascal Hossay


    Bert Luca

    Categorie:cross country
    19-09-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen. Winst voor Olivier Bruwiere en Bart Pattyn
    De juniores kregen op de pittige omloop van Houffalize 5 ronden van 4,2 km voorgeschoteld.
    Meteen toonden de  Be Gold rijders wat ze in huis hebben.
    Pieter Geluykens en Olivier Bruwiere namen van bij de start het voortouw en maakte de wedstrijd bij de juniores hard. De 2  hoofdrolspelers , die enkele weken geleden actief waren op het WK in Canada,  gingen het duo met Nicolas Mertz en Bram Van Wijmeersch vooraf.
    Pieterjan Kindermans volgde in vijfde stelling met  achter zich Didier Bats , Arnoud Hoyaux en Leander Bertels,  die de top10 uitmaakten.
    In de 2 de ronde  trok Bram Van Wijmeersch ten aanval en nestelde zich op de derde stek op enkele meters van het leidersduo. Didier Bats ging PJ Kindermans voorbij ,  rukte op naar de vierde stek en dit ten nadele van Nicolas Mertz , die vooraan  gas moest terug nemen. 
    In de voorlaatste ronde ging Olivier Bruwiere uit Tremelo er alleen  vandoor en ging op zoek naar de overwinning.
    Eerstejaars junior Pieter Geluykens werd opgehouden door wandelaars en  miste de aansluiting met de koploper. Bram Van Wijmeersch maakte een sterke indruk en reed  van dan af in tweede stelling.  Vooraan waren de teerlingen geworpen.
    Pieter Geluykens werd nog sterk belaagd door Didier Bats en moest de biker van team Langdorp  in de laatste ronde laten voorgaan en vrede nemen met de vierde stek. 
    Met plaatsen 1 en 3 was het succes voor het MTB Langdorp team compleet.

    Olivier Bruwiere : " Ik ben samen met Pieter Geluykens vertrokken en  we zijn een tijdje bij elkaar gebleven. Op de klim heb ik uiteidelijk een gaatje kunnen maken en het is altijd groter geworden. "

    Bram Van Wijmeersch : " Het was een lastige omloop , zeker zo technisch als de World Cup.  Ik heb altijd geprobeerd om mijn eigen tempo te rijden en me in het begin niet op te blazen. Dat is me gelukt en ik ben blij met de tweede plek ."

    Pieter Geluykens : " Ik werd gehinderd door wandelaars die zich op het parcours bevonden. Ik moest van de fiets en ben beginnen lopen. Toen was de veer gebroken. Op het einde is Didier Bats over mij gekomen. " aldus de Trek KMC biker uit Aarlen.


    Bij de masters 2  ontbraken heel wat bekende gezichten. Slecht 16 deelnemers, waagden zich aan dit Waalse avontuur.
    Bart Pattyn van Eliza Orbea trok meteen van leer en dwong Ronny Geerts in de achtervolging. In vier van de vijf ronden wist  André  Fevrier zich in derde stelling te handhaven, maar in de slotfase legde Danny Derveaux nog beslag op de derde plaats en verwees Philippe De Lie de Waalse kampioen naar de vijfde stek.

    Ronny Geerts : " In de eerste ronde zat ik al in het decor en kreeg op de koop toe problemen met de ketting. Het ging echt niet beter , dit is teveel klimmen voor mij. Dit was  meer iets voor een lichtgewicht, en dat kan je mijn nog moeilijk noemen.  Ik win de  eindstand in de Wallonia Cup, maar volgende week in Beringen zal het iets anders zijn ;  daar is Chico de grote favoriet" aldus de Fuji biker.

    Bart Pattyn : " In de technische afdaling kon ikde koppositie pakken . Ik heb goed doorgeduwd en zag dat Ronny moest afhaken. Ik heb geen risico's genomen en op mijn eigen tempo naar boven gereden.  In de afdaling  was het  opletten geblazen , ik had schrik om plat te rijden. Het was echt zwaar , maar omdat ik alleen zat,  kon ik het tempo zelf bepalen.  Het ging dus goed en dit is mijn derde zege in de Wallonia Cup. "


    uitslag :

    juniores

    1.  BRUWIERE Olivier  MTB TEAM LANGDORP VZW  1:23:28
    2.  VAN WIJMEERSCH Bram  MTB DREAMTEAM AARTSELAAR 1:23:54
    3.  BATS Didier  MTB TEAM LANGDORP VZW  1:24:15 
    4.  GELUYKENS Pieter  VZW TREK USA RACING TEAM 1:25:06 
    5.  KINDERMANS Pieterjan  BIKESPORT - PROBIKE RACIN  1:26:39
    6.  MERTZ Nicolas TEAM VIPER  1:27:34
    7.  BEECKMAN Dylan R. VELO-CLUB OTTIGNIES BL  1:27:58
    8.  HOYAUX Arnaud TEAM VIPER  1:29:01 8
    9.  BERTELS Leander  TEAM VIPER 1:30:25
    10. SOUSSIGNE Julien  TEAM SUPER BIKERS GRANVIL  1:31:05

    masters 2

    1.  PATTYN Bart  CASA VERDE RACE  1:29:26 
    2.  GEERTS Ronny  FUJI MTB MASTER  1:34:18
    3.  DERVEAUX Danny  VANOMOBIL MTB C  1:36:42
    4.  DE LIE Philippe  WINDOSE HOUFFAL  1:38:51
    5.  FEVRIER André ROYAL VELO SPOR  1:41:34  
    6.  VAN HOOF Patrick  TEAM DW BIKES  1:43:33 
    7.  NICHELE Gabriel  FREE BIKE TEAM  1:22:29
    8.  BRASSEUR Vincent    1:23:08 8
    9.  TAS Patrick  MTB DREAMTEAM  1:24:23
    10.  DULT Noël AFDELING OOST-V  1:25:10
     




    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Elise Marchal en Kristien Nelen primus in Houffalize
    Dat de 18 jarige Waalse uit Mettet over de nodige dosis techniek beschikt  zagen we bij de dames jeugd.
    In Houffalize vond de Belgische kampioene een parcours naar haar hand en ze toonde zich van meet af aan superieur.
    Al na de eerste ronde kon ze een voorsprong van 2 minuten uitbouwen op het achtervolgend duo met Steffi Derveaux en de Nederlandse Brit Van den Boogert. Dit duo bleef  iets meer dan 1 ronde samen tot Steffi Derveaux de Nederlandse moest laten gaan. 
    Elise Marchal stevende resoluut op de zege af   en had aan de finish iets midner dan 6 minuten voorsprong op de 16 jarige Brit Van den Boogert en 9 minuten op Steffi Derveaux, die haar dag niet had.

    Steffi: " Ik ben helemaal leeg. Het wordt tijd dat het seizoen gedaan is. Ik heb afgezien vandaag en heb hoofdpijn.  " zei de 18 jarige MTB Dream team bikester.

    Brit :"  Elise is toch wat te sterk, maar ik kan er veel van leren. Het was moeilijker dan in mei. In het begin zag ik er tegenop , maar achteraf ging het beter. Het was wel erg technisch.
    Ik kom ook naar Beringen, voor de laatste wedstrijd van het seizoen, dan ga ik schaatsen. Schaatsen is zo eens wat anders en ik vat het als training op. "  zei de Nederlandse van het Oxying team.


    Bij de dames ging Kristien Nelen  van het Goeman Scott team met de zege aan de haal. Ze nam meteen de maat van Petra Mermans en Claudia Claesen en reed van start tot finish an de leiding.
    De strijd in Houffalize beperkte zich jammer genoeg tot  3 dames , en roept vragen op naar de toekomst toe.

    uitslag
    1.  MARCHAL Elise TEAM SUPERBIKERS  1:03:22
    2  VAN DEN BOOGERT Brit  NLD   1:09:13  
    3.  DERVEAUX Steffi  MTB DREAMTEAM AARTSELAAR  1:12:31 
    4.  DERVEAUX Annelies  VANOMOBIL MTB CYCLING TEA  48:48






    Petra Mermans - Kristien Nelen- Claudia Claesen

    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Fun voor Ben Kindermans
    In de funklasse viel de wedstrijd van bij het begin in de plooi.
    Ben Kindermans had zijn duivels al na één ronde ontbonden en had een voorsprong  van 42 sec op Maarten Wauters en Roel Cristael. De wedstrijd in de fun klasse A was dus zo goed als gereden en aan de uitslag verandere niet veel meer.  Enkel Jurgen Van Vlasselaer moest enkele plaatsen inleveren en dit ten voordele van Tom De Groote en Steve Dewitte.

    Ook in de funklasse B kregen we hetzelfde scenario. Nick De Vries nam vrij snel het heft in handen voor Stijn Heymans en Brecht De Bruyne.  De posities vooraan veranderden haast niet meer en Nick De Vries legde beslag op zijn eerste zege van zijn vrij korte MTB carriere .

    Nick De Vries : " Ik was goed weg. Brecht De Bruyne heeft even in mijn wiel gehangen , maar toe ik eens goed doortrok , haakte hij af.  Door  mijn BMX ervaring ging het goed in de afdalingen , al kon ik in de beklimming ook het verschil maken. Ik hou van een technisch parcours en het gaat ook steeds beter.
    Dit is mijn eerste overwinning.  Ik ben nog maar bezig van in de Belgacom GP in Antwerpen. Volgend jaar ga ik naar de fun klasse A. Op aanraden van mijn oudere broer Ronny De Vries ben ik in de fun B gaan rijden en dat is een goede leerschool geweest voor mij. " aldus de winnaar .

    Brecht De Bruyne : " Het ging niet goed , ik heb 3 keer moeten overgeven.  Het was dus mijn dag niet. Deze omloop ligt me wel. Maar ik ben de laatste tijd wat op de sukkel.  Hier wou ik het nog eens proberen . Nu zit mijn seizoen er waarschijnlijk op

    reacties fun A

    Roel Christael : " Weer een derde plaats, net als vorige keer in Houffalize. Er zat niet meer in vandaag. Ik was de laatste tijd wat ziekjes en kampte met keelpijn. Ik ben dus nog content met de 3 de plaats. Ik  blij in de fun A. Dat gaat was geven als Ben en Maarten weg zijn."

    Maarten Wauters : " Ik maak volgend jaar de stap naar de elites. Als Ben Kindermans weg is , dan is de uitdaging weg; We doen het om beter te worden en daarom zet ik de stap.  In de funklasse kunnen we nog weinig bijleren en de afstand bij de elites spreekt me meer aan. " aldus de biker van het Janssen Cycling team.

    uitslag
     Fun A

    1.   KINDERMANS Ben  BIKESPORT - PRO  51:31 
    2.   WAUTERS Maarten  JANSSEN CT 54:27
    3.  CRISTAEL Roel  KRIEKEL CYCLING  56:03 
    4.   DE GROOTE Tom  FUTURE MTB TEAM  57:56
    5.   DEWITTE Steve  PROV. AFD. WEST  58:03
    6.  VAN VLASSELAER Jurgen JANSSEN CYCLING  58:39 
    7.   DIERCKX Wouter  MTB TEAM LANGDO  1:00:54
    8.   DE WOLF Kevin  AFDELING ANTWER  1:00:56 
    9.  DE BAKKER Raf  CONNECTIONS-GRA  1:00:57 
    10.   ALLEMAN Xavier VANOMOBIL MTB C  1:02:05


    Fun B

    1.    DE VRIES Nick 22 BEL I5A405DH0 3 57:09
    2.   HEYMANS Stijn 21 BEL VAN ROEY MTB TEAM 3 1:03:28
    3.    DE BRUYNE Brecht 26 BEL XCLUZIV CYCLING TEAM 3 1:04:55 
    4.    VERMEEREN Maxim  BEL  2 1:04:19


    alle uitslagen op www.chronorace.be




    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen. Kevin Panhuyzen wint Wallonia Cup Houffalize
    De trip naar Houffalize, het Mekka van de Belgische MTB, kon de deelnemers en de fans zeker bekoren. De zon was overvloedig van de partij en dat maakte alles nog gezelliger.
    Om 10 uur gingen de nieuwelingen  samen met de Funklasse A en de dames jeugd van start . Bij wijze van opwarmer kregen we een mooie en spannende wedstrijd te zien.
    De mannen van de eerste startlijn gingen gaven bij het begin het tempo aan.
    Al in de eerste ronde  nam Kevin Panhuyzen in zijn vertrouwde steil het commando over en bouwde een ruime voorsprong uit op de achtervolgend duo met Jens Van Rompay en Remy Mertz.
    Boris Cara, Jarno Weemaes ,Mathieu Dehaeze  en jorgen Scheerens waren op achtervolgen aangewezen, terwijl Maxime Boulangier vooraan weg viel en naar de 9 de plaats werd verwezen.
    Al snel werd duidelijk dat Trek KMC biker Kevin Panhuyzen er  de pees op legde en eieren voor zijn geld koos.
    De Nederlander Jarno Weemaes maakte intussen verbeten  jacht op het duo Van Rompay -Mertz.
    In de derde en laatste ronde kon Remy Mertz zijn concurrent Van Rompay achter zich houden en ging ook Jarno Weemaes de Goeman Scott biker voorbij. 
    Geheel onverwacht werden de nieuwelingen na net geen 50 minuten afgevlagd, dit tot grote verbazing van winnaar  Kevin Panhuyzen. 
    Panhuyzen; die de wedstrijd van nog geen 50 minuten toch wat weinig vond voegde er bij wijze van training nog één rondje aan toe. De Waalse Viper biker Remy Mertz legde beslag op de tweede plaats.
    De verbetenheid van Jarno Weemaes  werd met een derde plaats beloond.   Na zijn verkoudheid moest  JensVan Rompay zich tevreden stellen met de vierde stek.

    Jens Van Rompay : " De hele week ziek geweest, dus na die verkoudheid is het hier nog redelijk meegevallen ."

    Jarno Weemaes : " Ik dacht dat het nog één ronde was. Op  de klim was ik bij Jens en Remy  Mertz gekomen. Toen Mertz wegreed ben ik erachter gegaan, maar kreeg te maken met chainsuck. Het gat was iets te groot om hem nog bij te benen, maar ik ben tevreden met de 3 de plaats."

    Remy Mertz : " Ik hou wan zo'n zware parcours.  Het was mooier van de World Cup . Ik klim graag en vind dat ik goed gereden heb. Kevin Panhuyzen is een jaar ouder  en heeft meer ervaring dan ik. Dus volgend jaar ben ik nog nieuweling en dan hoop ik op mooie resulaten.

    Kevin Panhuyzen na zijn extra rondje : " Ik heb nog geen 50 minuten gereden en dacht dat het nog één ronde was.  Ik was verwonderd toen men mij tegen hield.
    Het was wel een mooie omloop , nog moeilijker dan die van de World Cup in mei. Het was zwaar en technisch,  maar tekort voor mij. "


    uitslag nieuwelingen:

    1.   PANHUYZEN Kevin  VZW TREK USA RACING TEAM  49:47 1 
    2.   MERTZ Remy  TEAM VIPER 50:53
    3.  WEEMAES Jarno  NLD TREK VZW RACING TEAM  51:11 
    4.   VAN ROMPAEY Jens  GOEMAN SCOTT CYCLING  51:16 
    5.   HOYAUX Geoffrey TEAM VIPER  51:18 5
    6.   FLORIAN Trigo  TEAM SUPERBIKERS GRANVILL  51:18 
    7.   DEHAEZE Mathieu  LINGIER VERSLUYS BEACHB  51:28
    8.   CARA Boris  WINDOSE HOUFFALIZE  51:41 
    9.   BOULANGIER Maxim  PERVELO RACE TO VICTORY T  53:13 
    10.  SCHEERENS Jorgen  MTB TEAM LANGDORP VZW  54:24







    Remy Mertz- Kevin Panhuyzen- Jarno Weemaes

    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Les Boucles de Hollange
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Hollange sluit het Ardennenmarathon seizoen af.
    Een prachtige marathon over 90km met iets meer dan 2000 hoogtemeters. Een organisatie van de mensen die ook La Bastognarde organiseren: perfecte bepijling, kleinschalig, maar tot in de puntjes in orde en spotgoedkoop. Een must! Dit zijn de ritten die het biken zo leuk maken! Bovendien zat het weer echt mee,  dus perfecte bike omstandigheden.
     
    " Ik startte vrij laat, samen met Alexis Matthijs . Daags voordien had hij een 4 uren race gewonnen en dat zat toch in de benen. Tot half koers nam ik hem op sleeptouw, dan werden we even opgeschrikt door een valpartij van een bikester. Eventjes gewacht tot ze wat bekomen was en dan doorgereden. De hellingen volgden elkaar nu heel snel op en ik voelde me goed. Ik genoot van het prachtige parcours en ging op zoek naar een zo goed mogelijke tijd. Uiteindelijk zou ik de finish bereiken na 4u12’. Beste tijd! Elias Van Hoeydonck werd tweede in 4u15’, Gunther Willems 3e in 4u25’. Ploegmakker Eli Smeyers reed de snelste tijd op de 65km en Alice was de snelste vrouw op deze afstand! Een prachtige afsluiter van een jaartje in de tricolore trui!" aldus Michiel Van Aelbroeck van het Waalslands MTB Team.

    Categorie:Marathon
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bundesliga Saalhausen

    De Duitser Julian Schelb heeft de Bundesliga finale voor juniores in Saalhausen op zijn naam geschreven.  Schelb ontsnapte na 6 ronden  samen met Belgisch kampioen Jeff Luyten en wereldkampioen  Michiel Van der Heijden en kon onze landgenoot in extremisch kloppen. Michiel Van der Heijden  finishte als derde op 30 sec.

    Bij de heren ging  de dagzege en het eindklassement in de Bundesliga naar Moritz Milatz.
    Het was echter Mauel Fumic die de eerste vier ronden voor zijn rekening namen , daarna een klop van de hamer kreeg en de 6 achtervolgers moest laten terugkomen.  Dat  groepje viel uiteen en er bleven  in de eindfase nog 4 mogelijke winaars  over. 
    Cannondale biker Fumic viel in de laatste ronde aan, maar Milatz en de Zweed Emil Lindgren konden aanklampen.
    De Duitse kampioen Moritz Milatz  toonde zich sterk in de beklimming en kon daar zijn concurrenten achter zich houden. In de strijd om de derde podiumplaats haalde de Fin Jukka Vastaranta het van Manuel Fumic. De Nederlander Rudi Van Houts legde beslag op de 5 de plaats. De Zwitser Ralph Naf kwam er vooraan niet aan te pas en bolde anderhalve minuut na de winaar als 6 de over de meet , nadat hij  de eerste ronde al ten val kwam.
    Bas Peters werd 15 de en onze landgenoot Bjorn Brems( G Skin Delforche )18 de.

    Sabine Spitz was de snelste dame in Saalhausen en klopte de Oostenrijkse Lisi Osl en Hanna Klein.
    Lisi Osl schreef we eindezege op haar palmares.De Nederlandse Laura Turpijn eindige op 8 en Rozanne Slik op 12.

    heren :
    1.Milatz Moritz, D Multivan Merida Biking Team 1:44.46,2
    2.Lindgren Emil, ZWE Rabobank Giant Team + 0.07,9
    3.Vastaranta Jukka, FIN Trek-Brentjens MTB Racing Team +0.19,2
    4.Fumic Manuel, D Cannondale Factory Racing  +0.25,4
    5.Van Houts Rudi, NED Multivan Merida Biking Team +1.12,2
    6.Naef Ralph, ZWI Multivan Merida Biking Team +1.50,7
    7.Gujan Martin, ZWI  Cannondale Factory Racing +1.55,9
    8.Kurschat Wolfram, D Topeak Ergon Racing Team +2.28,6
    9.Moorlag Henk Jaap, NED Rabobank Giant Team +3.53,4
    10.Mennen Robert, D Topeak Ergon Racing Team + 4.09,1

     juniores :
    1. Schelb Julian D 1:26.23,3
    2. Luyten Jeff BEL 1:26.31,3 +0.08,0
    3. Van der Heijden Michiel NED 1:26.53,5 +0.30,2
    4. Bleher Sascha D 1:27.28,0 +1.04,7
    5. Kuch Lukas D 1:27.29,8 +1.06,5
    6. Platt Christopher D 1:29.41,3 +3.18,0
    7. Wolf Louis D 1:30.01,7 +3.38,4
    8. De Nijs Robbert NED 1:30.23,7 +4.00,4
    9. Pfitzner Jan D 1:30.31,4 +4.08,1
    10.Lehmann Severin  D 1:31.31,4 +5.08,1


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Trans Zollernalb dag 3 voor Kevin Van Hoovels
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Op dag 3 van de Trans Zollernalb in Duitsland  reed  Belgisch kampioen Kevin Van Hoovels zich in de kijker.  Op de 77 km van Albstadt naar Hechingen met 1580 hoogtemeters klopte de Lingier Versluys biker , de  Oostenrijkse wereldkampioen Alban Lakata met 2 sec.  Hannes Genze werd met zijn vierde plaats eindwinnaar van de driedaagse.
    Kevin Van Hoovels legde beslag op de 2 de plaats en Alban Lakata werd derde in de eindrangschikking.
    Robby De Bock werd  vandaag als 5 vijfde afgeklokt, terwijl Sebastien  Carabin opnieuw als zesde eindigde.
     
    Nicolas Vermeulen voelde zich ziekjes en kwam niet aan de start . In de aanloop van het BK marthon van aanstaande zaterdag in Beringen,  kon de Lingier Versluys biker zich geen risico's veroorloven en gaf forfait.
    De 13 de plaats was voor Ruben Scheire terwijl Tim Wijnants vrede moest nemen met de 24ste plaats.

    De Duitser Stephan Schiele was andermaal de beste bij de masters 1 , Kurt Tempst legde weer beslag op de tweede plaats en Kris Willemsens werd  in  de laatste rit 3 de.
    Voor Rudi biker  Kurt Tempst leverde deze mooie prestatie de tweede plaats op in de eindstand. Kris Willemsens werd 4 de.

    De eer van het MTB Rudi  Bike team werd  nog hoog gehouden door Marc Bulteel en Rudi Geentjens. Marc Bulteel  won met gemak de 3 etappes en was zeker van de eindwinst bij de masters 2.
    Rudi Geentjens  werd vandaag 3 de en  wist die plaats in het klassement  te bemachtigen.

    De dagzege bij de vrouwen ging naar de Nederlandse Anne Terpstra . De dame van het Stappenbelt team haalde het voor Meier Maaris en Gabi Stanger ; deze laatste ging echter na 3 dagen  met de eindzege aan de haal.

    uitslag :

    1  VAN HOOVELS Kevin Lingier-Versluys team 2:28:55 -
    2  LAKATA Alban Topeak-Ergon Team 2:28:57 +0:02
    3  HYNEK Kristián S&H Superior MTB Team 2:28:58 +0:03
    4  GENZE Hannes Multivan Merida Biking Team 2:29:00 +0:05
    5  DE BOCK Robby Waasland Mountainbike Team 2:29:07 +0:12
    6  CARABIN Sebastian Lingier-Versluys team 2:29:07 +0:12
    7  WEBER Balz Team DS-Rennsport 2:29:16 +0:21
    8  SAHM Stefan Team Bulls 2:29:21 +0:26
    9  KÄß Jochen Multivan Merida Biking Team 2:29:30 +0:35
    10  TANN René GERMINA Raicing Team/ 1. Suhler MTB Club 2:30:10 +1:15


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kids Trophy Houffalize
    Podia zaterdag 18 september














    Categorie:KIDS
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Limburgs succes in Kids Trophy Houffalize
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Zaterdag verzamelden de kids  in Houffalize voor de voorlaatste manche in de Kids Trophy 2010. De tweelingboers Nick en Niels Vanpol lieten zich opmerken en moesten enkel de Waalse  Scott Seykens laten voorgaan. De tweelingsbroers van het LMTB Gedimmo Robus team legden beslag  bij de miniemen op de plaatsen 2 en 3.
    Over de spannende ontknoping liet Nick Vanpol het volgende weten :

    " Eindelijk was het zover, en stond de Kids Trophy in het mekka van het mountainbiken " Houffalize dus " op het programma

    De organisatie had er vele extra technische en moeilijke stukken (lees gevaarlijke) in verwerkt zodat Houffalize zijn naam alle eer aan deed, dit was 200% Mountainbiken.

    Yes, Yes ! Ik had  van Houffalize samen met het BK  in La Reid mijn hoofddoelen gemaakt dit jaar.
    Ik mocht als tweede naar de startlijn,en was zoals iedereen een beetje nerveus.

    Het startsignaal klonk en was als 4de  weg , na 100 m begonnen de eerste van vele single tracks, ik probeerde op te schuiven door op het gras in te halen , fatale fout : mijn voorwiel schoof onderuit en voor ik het besefte lag ik tegen de grond en sleurde Sebastien Laurent  mee . Ik  krabbelde terug recht maar Seba zijn pedaal zit vast in de spaken van mijn wiel.

    Na enige tijd konden we onze strijd verder zetten, Seba is nl. mijn naaste concurrent voor de 2 de plaats in het klassement.  Ik vertrok terug als laatste van het peloton, razend en boos om mijn domme fout.
    Hier zat ik dan met mijn goede benen op de laatste plaats. In de volgende technische zones maakte ik de ene fout na de andere, en  ik geraakte maar niet vooruit.

    Na de eerste ronde heb ik mijn kalmte terug gevonden en kon ik beginnen aan de inhaalrace. Ik schoof makkelijk op ; waar velen moeten lopen kan ik nog fietsen, dit parcour was mij en mijn tweelingsbroer Niels op het lijf geschreven.
    Niels was , naar ik vernam van mijn papa , opgeschoven naar de tweede plaats en kon in de volgende ronden zelfs afstand nemen van zijn eerste achtervolgers.  Ik schakelde  nog een versnelling hoger en zette mijn woede om in kracht en voor ik het weet passeer ik renner na renner.
    Ik moest  telkens effe bekomen zodat ik niet in overdrive ging,  en dan weer door ,  tot ik mijn broer voor mij uit zag rijden.
    Scott  Seykens die ondertussen  al 40 sec voorsprong heeft nog inhalen , zat er echter niet meer in .
    Ik werkte samen met Niels de resterende ronden nog af , uit de achtergrond kwam Pip Jeremy nog sterk opzetten en besluit nog wat te versnellen.
    Niel en ik  houden stand en kunnen net als verleden jaar op de plaatsen 2 en 3 eindigen na een sterke Scott Seykens. Niels viel doodmoe van zijn fiets, ikzelf had het gevoel dat ik nog een paar ronden extra zou kunnen rijden, misschien had er meer ingezeten zonder die domme fout.  Volgende week staat Beringen op de kalender zowel voor de Kids Trophy als de Kids Challenge .
    Ik ga proberen hier nog eens te stunten, op de terril in mijn eigen stad is een mooi parcour aangelegd, hopelijk mogen we er gebruik van maken.  
    Tot volgende week alle supporters op post   zaterdag 25 september om 10h00 op de Koolmijnlaan 201 te Beringen." aldus de biker uit Paal.

    uitslag miniemen :

    1.Seykens Scott
    2.Nick Vanpol
    3.Niels Vanpol
    4.Pip Jeremy
    5.Laurent Sebastien



    Categorie:KIDS
    18-09-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Duchenne Heroes; pakkend, ontroerend en emotioneel
    Het werd  een onvergetelijke dag :  de laatste manche van de Duchenne tocht met aankomst aan het UZ in Leuven.
    Een unieke , ontroerende en emotionele ervaring voor velen. Een kippenvelmoment !
    Ook voor Kevin Verschueren werd het een  pakkende ervaring, nog meer dan die van vorig jaar toen hij de Nederlandse editie van de  Duchenne Heroes tot een goed einde bracht!

    " Ik zal je "snel" even op de hoogte brengen hoe deze dag eruit zag." vertelt de hero uit Mechelen.

    "Vanmorgen moesten we vroeg opstaan, om 6 uur om precies te zijn wat toch wel een beetje pijn deed na de heerlijke barbeque die voor sommigen toch wel een beetje laat (vroeg) uitgelopen was.
    Zelf heb ik me nog overslapen want voor ik goed en wel wakker werd van de wekker was het al 6u20! Het was dus een beetje reppen en dat op een wel heel koude ochtend! Snel ontbijten en wassen was de boodschap. Daarna de auto nog een beetje proper laden en het fietsenrek er terug op plaatsen want deze namiddag moeten we wel terug met 2 personen in de auto naar huis kunnen. Ik en Betty waren net op tijd klaar zodat ik om 8u05 kon starten aan de laatste etappe! Waarom zo vroeg hoor ik jullie denken? Wel vandaag zou de op één na langste rit van de week worden met zijn 95km afstand. Dit in combinatie met vermoeide benen en het verwachtte aankomstuur van 15u in Leuven zou voor sommigen onder ons niet haalbaar zijn om tot een goed einde te brengen.

    Zoals ik zei zijn we dus om 8u05 vertrokken in Tourinnes la Grosse, het beloofde een mooie dag te worden, de zon scheen zelfs al! Vandaag ging een rustig parcours worden en dat was het ook. Buiten 1 enkele klim in Tielt Winge waren de rest van de bergjes en heuvels zoals Filip het eerder op de dag al zei "verkeersremmers".

    Eerst zette de tocht zich naar Scherpenheuvel waar we op de school van Maarten (van B4M) onze eerste checkpoint zouden krijgen. Het was een leuk onthaal door alle sympathisanten van B4M met applaus en schoudersklopjes. Vandaar zette de tocht zich langs de Demer zich verder naar Haacht. Onderweg zat de sfeer er goed in en enkele groepjes voegden zich al snel samen zodat we met een 12 bikers met veel plezier rond enkele ronde punten een ommetje maakten. We hadden nog geen kilometers genoeg. Onderweg maakte Eric nog tijd voor een fotoshoot van elke deelnemer en een beetje later kwamen we aan op de markt in Haacht.

    Van een ontvangst gesproken! Ze verwelkomden ons daar met champagne en borrelhapjes! Als dat maar goed komt.
    Een beetje later kregen we van Maarten Gybels de mededeling dat er nog een special guest in aantocht was waar we even op moesten wachten. Het was niemand minder dan Sven Nys! Samen met Marieke ' Wielemie' Vervoort die ook aanwezig was in Scherpenheuvel was voor mij het lijstje van grootheden compleet. Mijn dag kon al niet meer stuk!

    Nu nog een 20km fietsen naar de aankomst. We vertrokken in groepjes van max 15 personen zoals Maarten ons vroeg vanwege het verkeersregelement maar al gauw voegden enkele groepen zich onderweg toch samen.
    Heel de weg tot in Leuven reden de Antwerpen Bjern Bikers, de Soap Bikers, een deel van het B4M team en Luc en ik samen. Dit was op zich al een leuk moment.

    Ter hoogte van het KBC gebouw vlak voor de aankomst liep het even mis. Men GPS vertoonde een beetje kuren want ik had hem al enkele keren op en af gezet onderweg. Ik sloeg een straat te vroeg in en aangezien heel de ploeg mij volgde had ik geen zin om terug te keren en besloot ik wat verder een veldweg in te slaan. Die bleek achter het KBC gebouw door te lopen en bracht ons nog een kleine offroad afdaling en klimmetje. Een mooie afsluiter maar toch niet bij allen in dank afgenomen. Waarvoor mijn excuses.Uiteindelijk zijn we toch nog op het juiste afspraakpunt en op tijd aangekomen. Maarten keek wel even vreemd toen we uit een totaal andere richting aankwamen dan de andere teams maar eind goed al goed.

    Daarna werden we volgens de inschrijvingen van de ploegen één voor één naar de aankomst gestuurt om de 3 minuten. Ik en Danni zouden dus samen aan dit avontuur starten maar ook eindigen, wat op zich toch wel leuk is.
    Toen ons moment aanbrak vertrokken we met een voldaan gevoel naar "de villa" parking van het UZ boven via de laatste kasseiweg. Boven aangekomen reden we over een kronkelend fietspad en hoorden we onze namen al op het podium afroepen. De adrenaline wekte op. Wie zal er aanwezig zijn? Hoe zal de ontvangst zijn? We zouden het snel weten!

    Op de laatste 10 meters legden Danni en ik de handen op elkaars schouder en zo zouden we samen als nieuwe vrienden over de aankomst komen. Vele fototoestellen flitsten, het applaus was onbeschrijfelijk. Dit was genieten! Toen men vader me aan de finish opwachtte en me vast nam met waterige ogen en ik zag dat hij fier op me was laaiden de emoties even op. De ontlading van de week was groot en ik kon me met moeite inhouden om zelf geen tranen te krijgen.:) Toen zag ik men ma, nonkel en tante alsook Betty en een vriend van me, allemaal zo fier als een gieter. Dit pakte me! Ook Lily van de blog MTB Lily wachtte me op en vloog me bijna rond de nek. Dit alles was gewoon een onbeschrijfelijk gevoel en ik dank bij deze ook alle mensen zoals men sponsors, familie en vrienden voor de steun en het ingezamelde geld waardoor ik dit nog eens heb mogen meemaken!

    Ik ben nu misschien voor de 2de keer een Duchenne Hero, maar de echte helden zijn die mensen die met deze ziekte moeten leven en toch nog de wilskracht hebben er iets moois van te maken!

    Voor mij was deze Duchenne Heroes editie alvast één die ik nooit meer zal vergeten!

    En het resultaat van deze editie? Niet minder dan
    €101.312! Niet slecht voor een eerste editie!

    Bedankt aan alle vrijwilligers en bikers voor de goede zorgen en steun! Door jullie heb ik ondanks men verkoudheid doorgezet!"






    Kevin Verschueren

    Categorie:cross country


    Foto

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Foto

    Foto

    Mijn favorieten
  • MTB foto's

  • Blog als favoriet !

    Archief per jaar
  • 2014
  • 2013
  • 2012
  • 2011
  • 2010
  • 2009
  • 1973
  • 1972
  • 1971
  • -0001

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs