Rolf Wouters Advocaat Hofstraat 16 Houthalen tel . 011/52 52 70
Inhoud blog
  • link naar nieuwe site
  • Lancering nieuwe website
  • PROJECT 91 IN THE USA
  • Patrik Gallati naar Fischli Bike
  • Freelance-fotograaf Danny Zelck wordt officiële 'teamfotograaf' van het Granville Factory Team
  • Bike Inn 2014
  • Pascal Hossay naar Hard’n Bikers
  • Esther Süss denkt niet aan stoppen
  • Bart Brentjens komt ten val
  • Stop and Go
  • Velofollies 2014
  • Orange Monkey team
  • Zilver voor Mark Verloo
  • 24 u Finale Ligure
  • Winst voor Yorben Van Tichelt
  • Eva Lechner derde in Rome
  • Fietssportief Cup Landgraaf
  • Jonas Wellens pakt Limburgse titel
  • Todd Wells papa
  • Wereldbeker CX Rome
    Zoeken in blog

    Categorieën
  • Belgian GP (218)
  • BK (126)
  • BMX (744)
  • Crocodyle Trophy (53)
  • cross country (5668)
  • Downhill (728)
  • EK (141)
  • Eliminator (75)
  • Enduro (74)
  • Evenementen (919)
  • Flanders Cup (192)
  • Freeride (143)
  • Interview (71)
  • Kalender 2014 (248)
  • KIDS (348)
  • LMTB (170)
  • Marathon (1083)
  • meerdaagsen (593)
  • Nederland (54)
  • Olympische Spelen (90)
  • Produkten (201)
  • reglementen (40)
  • Strandraces (134)
  • Te Koop (17)
  • Trial (304)
  • varia (493)
  • veldrijden (379)
  • video (3)
  • Wallonia Cup (1)
  • WK (220)
  • World Cup (533)
  • Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    {TITEL_VRIJE_ZONE}
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    MTB-LILY
    alles over mountainbiken en BMX
    met Lily en Chantal
    30-08-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Langdorp Kids Challenge & PK

    Op Gianni Van Donink stond geen maat. Ook in Langdorp was niemand bij de 14 jarigen bij machten om de Belgisch kampioen bij de aspiranten van een nieuwe zege te houden.
    Kenneth Coomans wist de tweede plaats te bemachtigen en Jens Berckmans, zoon van Chico, mocht als derde het podium op.

    "Woensdag was ik het parcours al eens gaan verkennen maar blijkbaar een deel in de verkeerde richting… maarja dat geeft niet . Tussen de regen door heb ik zaterdagochtend nog enkele rondjes gereden.

    De start was vrij lang met een bocht naar links en dan een steile klim. Ik kon  niet goed in mijn pedaal en was ik pas 6 de weg. Ik heb toen Nick Vanpol , Jens Berckmans , en Jorn Verbraken nog kunnen voorbij gaan en kon zo toch nog 3de het bos ingaan. Gianni  Van Donink trok meteen door en had meteen 100 meter. Wout Alleman deed het in de start rustig aan dus de rest ook. Na de start ronde nam ik over van Wout. En de eerste slalom naar boven keek ik eens achter me en we waren met 5: ik, Wout, Nick, Jens en Jorn. Twee afdalingen en een klimmetje later waren we nog steeds met 5. Ik zat op kop en trok eens goed door in het steilste klimmetje. Jorn en Jens moesten lossen. Op de snellere stukken kwam Jens terug aansluiten. Nog 5 ronde te gaan en mama riep dat ik niet al het kopwerk moest doen. Maar ik had er veel zin in en bleef op kop rijden. In de laatste bocht van het eerste klimmetje hoorde ik achter mij een luid gekraak. Toen ik even keek zag ik dat Nick bijna stil stond. Heb er toen snel een lap opgegeven en kon even samen met Wout wegrijden. Maar in het volgende klimmetje zakte Wout terug tot bij Jens. Jens nam daar meteen over en ging opzoek naar mij. Aan de finish nog 4 ronde te gaan.
    Papa riep dat ik mocht doorgaan maar me niet mocht opblazen… heb toen gewoon tempo gehouden en zag dat Jens echt terug enkele meters moest laten, wel zag ik in de achtergrond Nick nog tot bij Jens rijden. In de 2de klim ging ik heel rustig omhoog om dan op de laatste klim nog eens goed door te trekken. Toen riep nonkel Hans dat ik 17 seconden had en de vorige ronde 9 dus ik was uitgelopen. Nog 3 ronde te gaan en ik had een 15 seconden voor. In de eerste klim zag ik dat Nick bij Jens overnam.
    Mama riep dat ook nog eens en heb toen nog eens een rondje goed doorgereden. Op de plattere stukken een beetje recupereren en dan weer het gas open zetten. Zo had ik met nog 2 ronde te gaan nog steeds 17-18 seconden voor. Toen ik aan de 2de klim begon keek waar Nick VP en Jens  Berckmans zaten. Ik zag Nick net naar beneden rijden met een kleine voorsprong op Jens. Nog 1 rondje te gaan en ik had een dikke 35 seconden te pakken riep iemand dus rustig tempo houden en niet te zot doen. Zo kon ik mijn 2de positie behouden.
    Nonkel Hans riep nog dat ik mijn T-shirt moest dicht toen voor de foto, dus heb ik dat maar gedaan e…

    Uiteindelijk werd ik 2de en kampioen van Vlaams-Brabant .

    Conclusie: goede start, goed gevoel, en provinciaal kampioen waar ik al een heel jaar naar tracht . " liet de jonge  Trek KMC biker weten.

    uitslag : 14 jarigen

    1. Gianni Van Donink
    2. Kenneth Coomans
    3. Jen Berckmans
    4. Nick Vanpol
    5. Wout Alleman
    6. Jorn Verbraken
    7. Laurens Boden
    8. Kevin Saenen
    9. Gianni Staljanssens
    10. Willem Peeters





    Categorie:KIDS
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.World Cup DH Windham
    Klik op de afbeelding om de link te volgen De Britse Commencal renner Gee Atheron heeft de World Cup DH in het Amerikaanse Windham gewonnen. In de laatste manche ging hij de Zuid Afrikaan Greg Minnaar en Sam Blenkinsop vooraf. De Amerikaanse kampioen Aaron Gwin zette de vierde tijd neer
    Met deze derde zege van het seizoen verzekerde Gee Atherton zich van de World Cup 2010 met 1229 punten.
    Greg Minnaar kwam uiteindelijk 44 punten tekort en moest vrede nemen met de tweede plaats. De Nieuw Zeelander Sam Blinkinsop werd derde  met 864 punten.


    Ook Rachel Atherton staat er weer. De Britse zus van Gee is terug na een schouderblessure en won de wedstrijd in Windham , voor haar landgenote Trace Moseley. De Franse wereldkampioene Emmeline  Ragot werd derde.

    In de eindstand bij de vrouwen  haalt  de Francaise Sabrina Jonnier het met 1130 punten voor haar landgenote Emmeline Ragot  met 1045 punten en de Britse Tracy Moseley met 909.

    heren Windham :
    1 Gee Atherton (GBr) Commencal 2:28.28
    2 Greg Minnaar (RSA) Santa Cruz Syndicate 2:28.65 0.37
    3 Samuel Blenkinsop (NZl) Lapierre International 2:30.19 1.91
    4 Aaron Gwin (USA) Yeti Fox Shox Factory Race Team 2:30.88 2.60
    5 Nick Beer (Sui) Scott 11 2:31.66 3.38
    6 Marc Beaumont (GBr) GT Bicycles 2:31.71 3.43
    7 Steve Smith (Can) MS Evil Racing 2:31.76 3.48
    8 Brook Mac Donald (NZl) MS Evil Racing 2:33.29 5.01
    9 Brendan Fairclough (GBr) Monster Energy / Specialized / Mad Catz 2:33.49 5.21
    10 Justin Leov (NZl) Trek World Racing 2:33.67 5.39
    11 Mitchell Delfs (Aus) Lex/Pivot Racing 2:33.81 5.53
    12 Josh Bryceland (GBr) Santa Cruz Syndicate 2:34.02 5.74
    13 Samuel Hill (Aus) Monster Energy / Specialized / Mad Catz 2:34.24 5.96
    14 Lewis Buchanan * (GBr) MS Evil Racing 2:34.83 6.55
    15 Danny Hart (GBr) Giant Factory Team 2:35.23 6.95
    16 Julien Camellini (Fra) Chain Reaction Cycles/Intense 2:35.44 7.16
    17 Matthew Simmonds (GBr) Chain Reaction Cycles/Intense 2:35.83 7.55
    18 Troy Brosnan * (Aus) Monster Energy / Specialized / Mad Catz 2:35.91 7.63
    19 Thibaut Ruffin (Fra) Commencal Superiders 2:36.15 7.87
    20 Chris Kovarik (Aus) Chain Reaction Cycles/Intense 2:36.18 7.90

    dames Windham :

    1 Rachel Atherton (GBr) Commencal 2:49.85
    2 Tracy Moseley (GBr) Trek World Racing 2:51.21 1.36
    3 Emmeline Ragot (Fra) Suspension Center 2:52.57 2.72
    4 Mio Suemasa (Jpn) FFC 2:57.49 7.64
    5 Floriane Pugin (Fra) Scott 11 2:59.76 9.91
    6 Myriam Nicole (Fra) Commencal Superiders 3:00.89 11.04
    7 Claire Buchar (Can) Chain Reaction Cycles/Intense 3:01.01 11.16
    8 Sabrina Jonnier (Fra) Team Maxxis-Rocky Mountain 3:01.24 11.39
    9 Emilie Siegenthaler (Sui) Scott 11 3:04.04 14.19
    10 Fionn Griffiths (GBr) Norco World Team 3:04.40 14.55

    Categorie:World Cup
    29-08-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Jim Thijs 2e in Xterra Villacidro
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Sardinië en Jim Thijs, het blijkt keer op keer een geslaagde combinatie. De Huldenbergenaar ging in laatste instantie in op een uitnodiging van de organisatie van Xterra Villacidro en hij heeft het zich niet beklaagd: hij werd tweede en had eigenlijk moeten winnen.

     “Ik wist niet of ik in deze wedstrijd wel voluit wilde gaan” verklapt Thijs zijn ambities. “Woensdag is er de Zwintriatlon in Knokke en daar zou ik graag fris aan de start komen. Na het fietsonderdeel in Villacidro zou ik beslissen: doorgaan voor een resultaat of mezelf sparen.”

    De wedstrijd begon niet ideaal voor Thijs want na het zwemmen moest hij al meer dan anderhalve minuut toegeven op de leider, de Italiaan Gianpietro De Faveri. Die achterstand kon hij echter al snel verkleinen tijdens het fietsen. “Ik voelde me enorm sterk op de mountainbike. Dat had ongetwijfeld te maken met de stage die ik net achter de rug heb in de Alpen, in het gezelschap van ervaren rot Nico Lebrun.” Diezelfde Lebrun eindigde in Villacidro als derde.

    Met de snelste fietstijd op zijn naam en lopend op de tweede plaats, besliste Thijs voor de zege te gaan. “Ik wist dat ik sneller kan lopen dan de Italiaan en gaf me dus volledig. ” Dat bleek geen slecht idee want de achterstand werd snel kleiner, tot een stom misverstand ervoor zorgde dat de overwinning uit Thijs’ handen glipte. “Er stonden een paar kegeltjes nogal onduidelijk opgesteld en ik liep een heel eind verkeerd. Ik verloor vier minuten op De Faveri en moest me reppen om nog tweede te worden.”

    Jammer van de gemiste kans maar Thijs kijkt meteen naar de toekomst: “Woensdag hoop ik voldoende gerecupereerd te zijn en goed te presteren in eigen land, op de Zwintriatlon.”

     Ook het vermelden waard: onze landgenoot Wouter Beckers werd knap zesde in Villacidro.


    Categorie:varia
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Joyce Vanderbeken opnieuw aanzet
    12 dames ging van start voor de vierde manche van de Merida Flanders Cup.  Belgisch  kampioene Kristien Nelen en Vlaams kampioene         Joyce Vanderbeken draaiden meteen de gashendel open en namen al snel een 10 tal meters op Petra Mermans , Nancy Bober en Anja Geldhof. Na twee rondes ging Joyce VDB aan de haal en bouwde een ruime voorsprong uit op Kristien Nelen en Petra Mermans. De situatie veranderde nog nauwelijk bij de dames en Joyce Vanderbeken verstevigde met deze zege opnieuw haar leiderpositie in de serie. Kristien Nelen finishte als tweede, Petra Mermans ( Trek KMC) mocht als derde dame mee het podium op.

    reacties : " Het ging alvast beter dan vorige week.  Joyce was sterker dan ik. Als ze op de rechte stukken doortrok,  kon ik haar niet bijhouden, ik heb ook niet echt veel moeite meer gedaan en het dan maar opgenomen als een goede training." aldus Kristien Nelen van het Goeman Scott team.

    Joyce Vanderbeken : " Ik was duidelijk de sterkste vandaag. Kristien kwam altijd terug in de afdalingen. Mijn fiets haperde ook nog en schoot steeds door bergop. Ik had het klein verzet wel nodig. gelukkig is alles goed gegaan."

    uitslag :

    1. Joyce Vanderbeken
    2. Kristien Nelen
    3. Petra Mermans
    4. Nancy Bober
    5. Anja Geldhof





    Kristien Nelen - Joyce Vanderbeken - Petra Mermans

    Categorie:Flanders Cup
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Didier Bats en Nico Berkcmans houden de zege binneshuis
    Alle ogen waren in Langdorp gericht op de renners van de organiserende club. Zowel Didier Bats als Nico Berkmans  reden hun club op een passende manier in de kijker en haalden elk in hun reeks de zege binnen.
    Ondanks de valpartij van Didier Bats in de aanloopronde nam hij resoluut de leiding bij de juniores.
    Pieterjan Kindermans, Fabrice Mels, Tom Steurs, Mark Van der Heijden , Bram Van Wijmeerch en Ruben Slegers kregen al vroeg in de wedstrijd  verschillende meters aan hun been.
    Pieter Jan Kindermans en G Skin Delforche biker Fabrice Mels  maakten jacht op een ontketende Bats.  In de derde ronde kwam Chico , vertrokken vanuit de achterhoede , bij zijn nieuwe ploegmaat en nam hem even op sleeptouw. Intussen was Mels  over Kindermans gegaan en  nam  hij de tweede plaats in.  De Nederlander Mark Van de Heijden wist zich  op de vierde plaats te handhaven , terwijl zijn landgenoot Jeroen van Eck oprukte naar de 5 de stek.
    Didier Bats kwam  na een overtuigende wedstrijd hand in hand met Nico Berckmans over de meet . Een uniek gebaar  voor een unieke gebeurtenis. 
    De tweede plaats bij de juniores ging naar Fabrice Mels, die voor Pieterjan Kindermans eindigde.
    De Nederlander  Jeroen Van Eck kreeg tijdens de laatste ronde in een afdaling  pech , zijn ketting sloeg  dubbel en kon hij niet meer fietsen.
    Uiteindelijk heeft hij de laatste 3 kilometer moeten lopen om toch nog als 9 de te finishen.

    Didier Bats werd  tevens als kampioen van Vlaams Brabant  gelauwerd en mocht samen  met Indy Pauwels en Bjorn Luyckx het provinciaal podium op.

    " Het was wel zwaar, zeker zo zwaar als vorige week. Maar dat komt miscchien om dat ik enkele dagen ziek ben geweest, een snotvalling speelde me parten . Pieterjan was sterk, maar Didier was super vandaag. Ik ben blij met de tweede plaats." zei Fabrice Mels na zijn aankomst.

    " Maandag begin ik aa, mijn  opleiding technisch bedrijfsadviseur, aan de Hogeschool in Arnhem.
    Door een introductieweek heb ik  de afgelopen week niet kunnen trainen.
    Komende weken gaan we enkele wedstrijden in Duitsland rijden om ons voor te bereiden op de finale van Belgacom Cup. Jammer dat in de laatste ronde mijn ketting het nog begaf, vandaar da tik pas negende werd." aldus Giant biker Jeroien Van Eck.

    Alhoewel de masters 2 enkele minuten later vertrokken, trok Chico meteen alle registers open met slecht één doel voor ogen : de zege overall.
    De man uit Balen vloog en hoe de tegenstand zich ook weerde: er was niets tegen zijn overmacht in te brengen. Ronny Geerts, Bob Hannes, Johnny Vertessen, Ivan Porters, Bart Pattyn  en Willy Moons  moesten de suprematie van Chico gewoon ondergaan.
    De Belgische kampioen bij de masters 2  raapte  de juniores één voor één op en kwam al in de derde ronde bij zijn ploegmaat Didier Bats die de leiding bij de juniores voerde. Voor de overige podiumplaatsen streden Bob Hannes en Bat Pattyn op het scherp van de snee. Fujy biker Ronny Geerts had een mindere dag en moest daardoor vooraan de rol moeten lossen. Ivan Porters had inmiddels de vijfde plaats te pakken terwijl  Johnny Vertessen  ook wat gas  moest terug nemen en een spannende duel leverde met Willy Moons ;Vertessen  klopte de Goeman Scott biker op de meet.
    Nico Berckmans boekte zijn zoveelste zege bij de masters 2, hij klopte zijn dorpgsgenoot Bob Hannes  , die Bart Pattyn wist af te houden.

    Johnny Vertessen kreeg de Vlaams Brabantse trui uit handen van André Coppers overhandigd, Jo De Gucht werd tweedeenBenny Meynen derde  in het provinciaal kampioenschap.

    reacties :
    " Vorige week op stage geweest naar Graz en dat heeft vandaag zijn vruchten afgeworpen. Ik ben heel tevreden met de tweede plaats, maar ben wel diep moeten gaan. Ik ben stik kapot !" aldus Bob Hannes van het BJB team.

    Bart Pattyn : " Ik ben in de eerste ronde gevallen langs de spoorweg, toen ook Ronny Geerts probelmen kreeg met zijn ketting. Er zat voor mij vandaag niet meer in dan een derde plaats."

    Nico Berckmans : " Het was mijn bedoeling om  zo vlug moeglijk bij de eerste juniores te geraken. Toen in in de derde rond bij Didier kwam, raakte ik hem zonder dat ik het wist weer kwijt .Eerlijk gezegd : op het laatste heb ik op hem gewacht om samen over de meet te kunnen rijden.





    Categorie:Flanders Cup
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Flanders Cup Langdorp voor Jens Van Rompay

    Om 10 u gingen de nieuwelingen van start in Langdorp. De 4 de manche in de Flanders Cup kreeg 26 deelnemers aan de start .Door het forfait van Kevin Panhuyzen ruste de favorietenrol op de schouders van Jens Van Rompay. De Goeman Scott biker liet er geen gras over groeien en nam van bij de start het heft in handen .

    Tijdens de aanloopronde  wist hij zich af te scheiden van een achtervolgend viertal met Mathias Van de Velde, Maxim Boulangier, Jarno Weemaes en Jorgen Scheerens van de organiserende club. Iets verderop reed een duo met Bram Cools en Mathias Cloostermans.

    Het viertal viel vooraan al snel uiteen en de gaten werden steeds groter.

    Mathias Van de velde eiste al vrij snel de tweede plaats op, terwijl Pervélo biker Maxim Boulangier zich in derde stelling nestelde.   De plaatselijke renner Jorgen  Scheerens wist zich  in de tweede ronde van Jarno Weemaes te ontdoen en nam de 2 resterende ronden de vierde positie voor zijn rekening.

    Jens Van Rompay reed vol vertrouwen naar de zege in Langdorp , Mathias Van de Velde finishte als tweede; de derde podiumplaats was voor Maxim Boulangier.

    Jorgen Scheerens sleepte de provinciale titel in de wacht, voor Erno Mc Crae en Yelle Leaerts.

    Reacties :
    Jens Van Rompay : “ De wedstrijd verliep anders omdat Kevin er niet was. ! Mathias Van de Velde zat in het begin achter mij aan en bleef aandringen. Ik heb mijn eigen tempo kunnen aanhouden en op de duur moest hij lossen. Deze zege was speciaal voor mijn trainer Maarten Gijbels die hier 3 km vandaan woonachtig is.”Jarno Weemaes : “ Ik had last van de rug . Het ging gewoon niet zo goed als vorige week. Het parcours was wel mooi, maar het lag gewoon aan mezelf. Het ging niet zo goed als in Geraardsbergen. “aldus de Nederlandse Trek KMC biker .

     

    Met  de nichtjes Steffi en  Annelies Derveaux en de 2 Nederlandse meisjes Britt Van den Boogert en Romy De Bruyn gingen slechts vier dames jeugd voor 3 ronden het veld in .

    De aanloopronde namen Steffi Derveaux en Britt Van den Boogert  samen voor hun rekening. Al snel ging de Nederlandse van het Oxyin team aan de haal en  was de rest op achtervolgen aangewezen. Steffi Derveaux van het MTB Dream team moest VDB laten gaan en verzekerde zich van de tweede plaats; Annelies Derveaux was goed voor de derde plaats en Romy De Bruyn moest zich tevreden stellen met de vierde stek.

    " Ik ben uiterste tevreden met deze overwinning. Het was wel niet zoveel klimmen, maar veel draaien en keren. Doort al die kleine klimmetjes was het bes zwaar vandaag." lachte Britt Van den Boogert na afloop.










    Categorie:Flanders Cup
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Winst voor Eli Smeyers in Langdorp
    Na de zware en lange trainingsraces in de Trans Schwarzwald  verleden week, was de  Sixrace in Langdorp  voor Eli Smeyers er  eentje met weinig fietsuren. De biker van het Waaslands team ging in de Sixrace zeer verdiend met de overwinning aan de haal. Kris Willemsens  deed  zes min 42 meer over 32 ronden en Tim Smits eindigde met 31 ronden op de   derde plaats.
     
    " Ik had niet  zoveel zin, en nog vermoeide benen. Maar om de conditie toch te bevestigen startte ik in de zes uur durende race. Op en rond de Bosberg in Langdorp, en vooral SOLO!
    De start werd gegeven om 13u dus racen tot 19u, dat is bijna donker hé. Op de gekende startklim neem ik al snel het voortouw in de eerste meters. Maar de twee van Team Langdorp passeren me nog. Toch zie ik dat ik als eerste de singletrack kan induiken. Achterdemper open en gasgeven op de mooie paden. Ik sla al snel een klein gaatje maar ze zitten me echt op de hielen. We raken ook al snel tussen de ploegen die net voor ons gestart zijn. Geen nood wat slalommen en verder.
    Maar in de tweede ronde gaat het linkje van de ketting open en sta ik te voet.  Geen reserve materiaal bij betekend dus lopen. En dat was best ver, het gebeurde eigenlijk nog vooraan in de ronde. Een domper, maar gelukkig had ik mijn andere fiets in de box staan en kon ik daar op verder.
    Vanaf dan was het inhalen, inhalen en nog maar eentje proberen in te halen. De andere fiets was uitgerust met Furious Fred's en door de regenval net voor de start schoof ik in de modderstrook letterlijk enkele malen het decor in. Van bijsturen was geen sprake, van grip nog minder.
    De moraal zakte dan ook wat, gelukkig was er Yves Verbrugge en zijn vrouwtje om me perfect te helpen en voort te stuwen. En Langdorp is niet zo ver van huis dus ook ma en vriendin kwamen nog een kijkje nemen.
    Dus ik moest wel blijven rijden, en stilletjes aan kreeg ik Pascal in het vizier, zijn groepje reed voor de tweede plaats. Dus hier voorbij en op zoek naar de leider, en die had ik vooraf direct getipt als zwaarste concurrent Tim Smits, vorig jaar nog podium in Bouillon op de 160km, dus geen watje.
    Na bijna drie uur koers kan ik hem eindelijk bijhalen, en korte babbel en ieder verder op zijn tempo. Het verschil dat tot 4 min in mijn nadeel was, groeit seconde na seconde aan. Tot ik geruststellend aan meer dan vijf minuten zit. Nog 2 uur, nog 1 uur, na een tijdje kan je eindelijk aftellen. En dat doet deugd. Achter me zijn twee en drie nog gewisseld en zal het podium uiteindelijk nog uit Kris  Willemsens op twee en Tim  Smits op drie worden.
    De laatste tijdsmeting tussen ons, sprak men over 7 minuten. Kris reed dus nog net in mijn ronde en al de andere kon ik na mijn pech toch een ronde overtreffen.
    Al moet je zeggen dat elke finisher een dikke duim verdiend, zes uur op dat zadel." aldus de biker uit Geel.

    solo :
    1. Eli Smeyers
    2. Kris Willemsens
    3. Tim Smits
    4. Born 22 bike
    5. Joven

    teams :
    1. MTB Derdaele
    2. Nutrimax Cycling team
    3. Bevercrossers B
    4. Knoet 1
    5. Dakwerken Dieltjens

    Categorie:Flanders Cup
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nino Schurter wint World Cup 2010
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Julien Absalon  was als snelste van de 103 deelnemers gestart, maar zag in Windham zijn kansen op de eindzege meteen in rook opgaan als hij in de eerste ronde door pech getroffen werd.
    Zes ronden van 5,4 km kregen de eliten en beloften voor de wielen geschoven en voor de Olympisch kampioen werd de eerste ronde fataal.
    Nino Schurter, Florian Vogel , Manuel Fumic en de Zuid Afrikaan Burry Stander  bleven over, nadat Julien Absalon vooraan plat reed.
    De achtervolgende groep  bestond uit   Jaroslav Kulhavy,  José Hermida en  Marco Aurelio Fontana.

    Het kwartet hield goed stand;  enkel de Duitse Cannondale biker Manuel Fumic moest  beetje bij beetje de rol lossen.
    3 Zwitsers gingen de voorlaatste in  : Christoph Sauser, Nino Schurter  en Florian Vogel. De Tsjech Kulhavy kwam sterk uit de hoek en begon aan zijn opmars en kreeg aansluiting bij de 3 Zwitserse leiders.  Intussen verloor Manuel  Fumic zijn zadel en werd verder naar achter geslagen.

    Met zijn vieren begonnen ze aan de laatste ronde :  Vogel, Sauser, Schurter en  een sterk aandringende Kulhavy , kort daarachter zat de Zwitser Lukas  Flückiger.
    José Hermida,  Marco Aurelio Fontana en  Julien Absalon, die intussen  met de hulp van zijn ploegmaat  Inaki Lejaretta , Stander Burry Stander voorbij was, zaten  op veilige afstand van het viertal.
    Vooraan liet de Tsjech Kulhavy niets onverlet en viel  aan waar het mogelijk was. In eerste instantie kon Nino Schurter zijn uitval beantwoorden, maar toen de Europese kampioen bleef aandringen en een gaatje kon slaan, wisten de Zwitsers geen antwoord . Zodoende kreeg Jaroslav Kulhavy vrij spel en haalde zijn eerst World Cup zege ooit.
    De Tjech haalde het voor wereldkampioen Nino Schurter  en zijn ploegmaat Florian Vogel van het Scott Swisspower team.

    Door de pech van Julien Absalon wist  Nino Schurter de eindzege in de World Cup 2010 op zijn  naam te schrijven. De Fransman eindigde als tweede.
    Mathias Fluckiger was de beste belofte voor Patrik Gallati en Alexis Vuillermoz. Met zijn 30 ste plaats algemeen werd de Nederlander Henk Jaap Moorlag  vierde.
    Jelmer Pietersma eindigde als 31 ste en Rudi Van Houts als 33 ste. Jelmer Jubbega bolde als 35 ste over de meet , wat hem de vijfde plaats bij de beloften opleverde.


    uitslag heren :

    1 Jaroslav Kulhavy (Cze) Rubena-Birell-Specialized Cycling Team 1:39:28
    2 Nino Schurter (Sui) Scott-Swisspower Mtb-Racing op 0:14
    3 Florian Vogel (Sui) Scott-Swisspower Mtb-Racing 0:15
    4 Christoph Sauser (Sui) Specialized Factory Racing 0:17
    5 Lukas Flückiger (Sui) Trek World Racing 0:44
    6 Julien Absalon (Fra) Orbea 1:11
    7 José Antonio Hermida Ramos (Esp) Multivan Merida Biking Team 1:19
    8 Burry Stander (RSA) Specialized Factory Racing 1:57
    9 Marco Aurelio Fontana (Ita) Cannondale Factory Racing 2:31
    10 Sergio Mantecon Gutierrez (Esp) Trek-Lorca Taller Del Tiempo 2:41
    11 Martin Gujan (Sui) Cannondale Factory Racing 2:49
    12 Liam Killeen (GBr) 2:54
    13 Manuel Fumic (Ger) Cannondale Factory Racing 3:15
    14 Cédric Ravanel (Fra) Lapierre International 3:56
    15 Marek Galinski (Pol) JBJ-2 Professional MTB Team 4:20
    16 Inaki Lejarreta Errasti (Esp) Orbea 4:38
    17 Maxime Marotte (Fra) BH-Suntour 4:49
    18 Mathias Flückiger * (Sui) Trek World Racing 4:58
    19 Ralph Näf (Sui) Multivan Merida Biking Team 5:42
    20 Ruben Ruzafa Cueto (Esp) Orbea 6:24

    Categorie:World Cup
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.World Cup voor Catharine Pendrel
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Van de 67 vrouwen nam de Canadese Marie-Helene Premont  in Windham de snelste start.
    Catharine Pendrel ,  Georgia  Gould  , Willow Koerber (Subaru-Trek) en de Franse Cécile Ravanel (Lapierre International) waren de achtervolgende dames. In de tweede ronde nam Luna lady  Pendrel  de leiding over en verwees haar landgenote Premont naar de tweede plaats. Premont  moest even wat lossen maar kwam in de laaste rond nog sterk terug en  ging zelfs even naar de kop. De leider in de stand liet het echter niet gebeuren en weerde zich als een duivel in in doosje. Pendrel nam meer risico's in de laatste stukken en reed  nipt maar verdiend naar de zege in de zesde en  laatste World Cup manche.

    Dit leverde haar meteen ook de zege in de eindstand op. Premont werd mooi tweede en klopte na 27,3 km de Amerikaanse Georgia Gould met meer dan 2 minuten.
    De Italiaanse Eva Lechner , winnares in Houffalize moest vrede nemen met de 18 de plaats in Windham.
    Irina Kalentieva, Emily Batty, Julie Bresset , Sabine Spitz & Elisabeth  Brandau,  Maja Wloszczowska  en  Anna Szafraniec  gaven forfait.

    Tanja Zakelj was net als in Val de Solde de sterkste belofte en ging de Britse Annie Last en  de Zweedse Alexandera Engen vooraf.


    uitslag dames :
    1 Catharine Pendrel (Can) Luna Pro Team 1:39:48
    2 Marie-Helene Premont (Can) Team Maxxis-Rocky Mountain op 0:04
    3 Georgia Gould (USA) Luna Pro Team 2:07
    4 Blaza Klemencic (Slo) Felt Oetztal X-Bionic Team 3:17
    5 Elisabeth Osl (Aut) Central Pro Team 3:41
    6 Willow Koerber (USA) Subaru-Trek 4:21
    7 Esther Süss (Sui) Swiss National Team 4:26
    8 Katrin Leumann (Sui) goldwurst-power.ch 4:26
    9 Mary McConneloug (USA) Kenda/Seven/NoTubes 5:09
    10 Tanja Zakelj * (Slo) MBK Orbea 5:23
    11 Heather Irmiger (USA) Subaru-Trek 5:27
    12 Nathalie Schneitter (Sui) Colnago Arreghini Sudtirol 6:14
    13 Cécile Ravanel (Fra) Lapierre International 6:29
    14 Katherine Compton (USA) PlanetBike 6:41
    15 Marielle Saner-Guinchard (Sui) Bikepark.Ch Scott 6:57


    eindrangschikking dames :

    1. Catharine Pendrel CAN 1044 pnt
    2. Willow Koerber USA 865
    3. Eva Lechner ITA 810
    4. Georgia Gould USA 798
    5. Esther Süss SUI 744

      uitslag juniores :

      1 Jonas Pedersen (Den) Denmark 1:13:43
      2 Seth Kemp (USA) United States Of America op 2:12
      3 Brad Hudson (NZl) New Zealand 2:16
      4 Steven James (GBr) Great Britain 3:26
      5 Grant Ferguson (GBr) Great Britain 3:54
      6 Kenta Gallagher (GBr) Great Britain 4:22
      7 Tony Smith (USA) Whole Athlete Cycling Team 4:26
      8 Matthew Waghorn (NZl) New Zealand 4:28
      9 Skyler Trujillo (USA) United States Of America 5:54
      10 Tomas Kristoffersson (Swe) Sweden 5:56

    Categorie:World Cup
    28-08-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kwalificaties World Cup Windham
    Voor het eerst in vijf jaar is Amerika gastheer voor een World Cup manche. In Windham zette de nationale kampioen Aaron Gwin, zijn beste kwalificatie tijd ooit neer. Hij finishte tweede na regerend wereldkampioen Steve Peat. De Britse  Santa Cruz Syndicate biker bewees hiermee klaar te zijn om zijn huid in Mont Sainte Anne duur te verkopen.
    De strijd om de World Cup 2010 speelt zich echter af tussen de huidige  Britse leider Gee Atherton en  de Zuid Afrikaan  Greg Minnaar. Alletwee hebben ze dit seizoen twee manches gewonnen ; enkel  in Val di Sole was de Brit Marc Beaumont de snelste. 
    Zondag avond vanaf 20 u valt het verdict.
    De Fin Matti Lehikonen en de Australische GT biker Mich Hannah kwamen ten val en liepen beide  haverij aan de schouders op.

    De Britse Trek bikester Tracy Moseley  was de snelste vrouw . Opvallend was de 4 de tijd van Rachel Atheron , die terug is uit blessure en wel eens voor de verrassing zou kunnen zorgen.

    DH

    heren
    1 Steve Peat (GBr) Santa Cruz Syndicate 2:35.59  
    2 Aaron Gwin (USA) Yeti Fox Shox Factory Race Team 2:36.94 1.35
    3 Samuel Blenkinsop (NZl) Lapierre International 2:37.23 1.64
    4 Greg Minnaar (RSA) Santa Cruz Syndicate 2:37.98 2.39
    5 Gee Atherton (GBr) Commencal 2:38.60 3.01
    6 Marc Beaumont (GBr) GT Bicycles 2:39.43 3.84
    7 Steve Smith (Can) MS Evil Racing 2:39.67 4.08
    8 Josh Bryceland (GBr) Santa Cruz Syndicate 2:40.07 4.48
    9 Bryn Atkinson (Aus) Transition Bikes 2:41.09 5.50
    10 Cédric Gracia (Fra) The Brigade 2:41.61 6.02
    11 Nick Beer (Sui) Scott 11 2:41.91 6.32

    dames

    1 Tracy Moseley (GBr) Trek World Racing 3:01.87  
    2 Emmeline Ragot (Fra) Suspension Center 3:06.38 4.51
    3 Myriam Nicole (Fra) Commencal Superiders 3:12.00 10.13
    4 Rachel Atherton (GBr) Commencal 3:12.10 10.23
    5 Sabrina Jonnier (Fra) Team Maxxis-Rocky Mountain 3:13.14 11.27
    6 Floriane Pugin (Fra) Scott 11 3:15.54 13.67
    7 Jill Kintner (USA) Redbull/Oakley/CrankBros 3:15.70 13.83
    8 Céline Gros (Fra) Morzine-Avoriaz/Haute-Savoie 3:18.25 16.38
    9 Claire Buchar (Can) Chain Reaction Cycles/Intense 3:19.61 17.74
    10 Fionn Griffiths (GBr) Norco World Team 3:19.96 18.09


    4X
    heren
    1 Jared Graves (Aus) Yeti Fox Shox Factory Race Team 54.904  
    2 Michal Prokop (Cze) Agang Racing 56.090 1.186
    3 Johannes Fischbach (Ger) Ghost A.T.G. Pro Team 56.435 1.531
    4 Joost Wichman (Ned) RSP 4Cross Racing Team 56.798 1.894
    5 Fabien Cousinie (Fra) Blackmountain Morewood United 56.948 2.044
    6 Kamil Tatarkovic (Cze) Scott FDF 56.982 2.078
    7 Tomas Slavik (Cze) RSP 4Cross Racing Team 57.148 2.244
    8 Quentin Derbier (Fra) 57.243 2.339
    9 Filip Polc (Svk) MS Evil Racing 57.363 2.459
    10 Cédric Gracia (Fra) The Brigade 57.805 2.901

    dames
    1 Anneke Beerten (Ned) Suspension Center 1:04.619  
    2 Anita Molcik (Aut) Yeti/Adidas 1:04.898 0.279
    3 Fionn Griffiths (GBr) Norco World Team 1:05.358 0.739
    4 Katy Curd (GBr)  Rose Bikes 1:08.337 3.718
    5 Jana Horakova (Cze) Duratec 1:09.497 4.878
    6 Romana Labounkova (Cze) 1:10.064 5.445
    7 Steffi Marth (Ger) 1:10.369 5.750
    8 Angelika Hohewarter (Aut) 1:11.651 7.032
    9 Sarsha Huntington (Aus) 1:12.010 7.391
    10 Joanna Petterson (RSA) 1:12.748 8.129

    Categorie:World Cup
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Poll
    Wie wordt  volgende zaterdag wereldkampioen bij de eliten ???
    De poll is er weer en je kan hiernaast  ( rechts ) stemmen op je favoriete kandidaat.

    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Durango 1990
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Twintig jaar geleden riep de UCI het WK MTB in het leven.
    Het eerste WK ooit werd gehouden in  het Amerikaanse Durango, Colorado.
    Dat allereerste wereldkampioenschap wordt  wel eens het "Woodstock " van de mountainbike genoemd en beschouwd als een historisch moment.

    Volgende week in Mont Sainte Anne wordt de 20 ste verjaardag  van het evenement gevierd. Enkel  in cross country en downhill werden toen titels uitgereikt. In 1992 kwam de trial erbij en de fourcross werd in 2002 toegevoegd.
    Durango is ontegensprekelijk verbonden met grote namen als  John Parker, Paul Turner,  Travis Brown, Wayne Stetina en Gary Fisher. 

    De plaatselijke Ned Overend verwierf echter onsterfelijke roem door , de toen in Amerika onbekende 19 jarige Zwitser Thomas Frischknecht te verslaan. De Brit Tim Gould behaalde het eerste brons ooit.
    Frischknecht behaalde het zilver in de gekende cyclocross stijl en droeg zijn fiets geregeld op de schouders, terwijl Overend luid werd aangemoedig door zijn thuispubliek en het goud in eigen rangen wist te houden
    Intussen is Overend 55 jaar , nog steeds actief in de MTB sport en nog altijd verbonden met Specialized.
    Eén derde van de profs reed  destijds met een geveerde voorvork van Rock Shox of Manitou.

    Juli Furtado  , geboren in New York City  1967  won de eerste regenboogrui op een  handgemaakte Yeti C-26. De Amerikaanse werd  gesponsord door Campagnolo, maar de Italiaanse onderdelen waren niet zo betrouwbaar en Shimano benaderde de toekomstige wereldkampioene de dag voor de wedstrijd.
    Hals over kop werden de onderdelen verwisseld en  Yeti baas John Parker dankte God na afloop,  dat alles functioneel bleef. 
    Van de C26  zijn er maar enkele prototypes gemaakt.  Speciaal voor Juli Furtado werd er eentje  in carbon  maat 16" gebouwd .  John Tomac reed met datzelfde type de cross country en downhill wedstrijd.
    Na het WK ging het project  C-26  op stal en werd dus nooit in produktie gebracht.
    In 2002 werd het uniek  WK exemplaar van Furtado  aan een Duitse verzamelaar verkocht.
    Met Juli Furtado, Sara Ballantyne en Ruthie Matthes stonden 3 Amerikaase dames op het podium in 1990.

    Ook de downhill kreeg een volledig Amerikaans podium met  Greg Herbold, Mike Kloser op een titanium fiets en Paul Thomasberg. Na zijn sportieve carriere ging Herbold aan de slag in de fietsindustrie , eerst bij Rock Shox later bij Scram.

    De toen 30 jarige Cindy Devine  zette Canada op de kaart door  haar landgenote Elladee Brown en de Amerikaanse Penny Davidson in de downhill te verslaan .  Vier  jaar later zette Divine een punt achter de competitiesport en  hield zich  voornamelijk met MTB kampen en clinics in Noord Amerika  bezig 

    In juni 2000  op het WK in  het Spaanse Sierra Nevada richtte Cindy Devine samen met verschillende legendarische bikers van het eerste uur , waaronder Thomas Frischknecht,  Ned Overend, Alison Sydor en  Nicolas Voillouz de " Rainbow Club" op om het tienjarig bestaan de  Wereldkampioenschappen te vieren.

    Of er in Mont St Anne rond 20 jaar WK ,  iets speciaals op het programma staat,  is nog niet bekend.

    Categorie:WK
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.World Cup Windham
    Vandaag zaterdag wordt in Windham de finale van de wereldbeker gereden.
    Geen Belgen aan de start van de zesde en laatste manche in Amerika. Onze landgenoten zijn woensdag afgereisd ,  zitten intussen  in Canada en bereiden zich voor op het WK van volgende week.
    Het weer is mooi in Mont St Anne en het parcours daar  is behoorlijk technisch .
    "Eén afdaling is wel spectaculair met bijna alleen maar rotsen. Maar het is minder moeilijk dan het lijkt ." laat Piet Geluykens weten.

    " Het zal wel heel zwaar worden, vooral omdat het zo technisch is."vertelde de Belgische kampioene Elise Marchal . " Ik hoop het beter te doen dan vorig jaar in Canberra. Toen werd ik zesde. Deze omloop moet me liggen, dus ik hoop op het beste. " aldus de 18 jarige Waalse uit Mettet.

    Zeer veel juniores hebben de World Cup  in Windham laten links liggen. Slechts 21 deelnemers staan op de startlijst. Aan deze lijst ontbreken naast de 6 de Belgen oa. de Duitsers, de Zwitsers en de Nederlanders.  Ook  topfavoriet Michiel Van der Heijden  vloog rechtstreeks naar Quebec om zich optimaal op het wereldkampioenschap te kunnen toeleggen.

    Onder de 126 elites & beloften die in Windham starten,  bevinden zich  amper 4 Nederlanders.
    Henk Jaap Moorlag heeft bij de beloften zijn tweede plaats te verdedigen.  Mathias Fluckiger staat onbedreigd aan de leiding, maar de strijd om de tweede en derde plaats is nog niet gestreden. De Fransman Alexis Vuillermoz staat op 3 en  heeft slechts 12 punten achterstand op de Rabobank-Giant biker. Martin Fanger die als vierde geklasseerd staat,  zou  met 9 punten achterstand nog aanspraak kunnen maken op het podium .  
    De 20 jarige Henk Jaap Moorlag  reist zondag weer terug naar Canada waar hij op vrijdag 6 september het WK betwist.

    Verder beginnen  Rudi Van Houts , Jelmer Pietersma en Jelmer Jubbega  rond 20u30 (onze tijd  ) aan de finale van de World Cup 2010.
    De 81dames met alle favorieten  behalve Sabine Spitz ,  gaan om 17u15 onze tijd het veld in.

    LIVE te volgen op

    http://freecaster.tv/live/mtb/1011057/uci-mtb-world-cup-xco-6-windham


    training Mont Sainte Anne


    Categorie:World Cup
    27-08-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Belgacom GP Beringen klasse 2 wedstrijd

    Ter verduidelijking :

    Omdat de laatste wedstrijd van de Belgacom GP MTB door omstandigheden  verhuist van Winterslag naar Beringen oordeelt de UCI dat het om een nieuwe organisatie gaat.

    Zelfs een begeleidend schrijven  van KBWB deed de UCI niet aarzelen om het reglement consekwent toe te passen: elke nieuwe organisatie kan maximaal beginnen in classe 2.

    De wedstrijd in Beringen zal dus niet classe 1 maar als  classe 2 gecatalogeerd worden.

    " Een extra stimulans voor de nieuwe organisatoren om mits een goede beoordeling volgend jaar al door te stoten naar classe 1." aldus André Coppers Voorzitter Vlaamse MTB commissie .


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Duchenne Heroes
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Het onderzoek naar een geneesmiddel voor Duchenne is peperduur. Om een en ander te bekostigen, organiseren de zowat 500 Duchenne- patiënten van ons land tussen 12 en 18 september een zevendaagse fietstocht tussen Luxemburg en Leuven.
    Mountainbiker Filip Meirhaeghe is  peter van het project en één van de deelnemers.
    De Duchenne Heroes-mountainbiketocht bestaat uit zeven zware etappes van het Luxemburgse Wiltz naar Leuven.
    Per dag leggen de deelnemers gemiddeld 100 km af over vaak unieke mountainbiketracks. De route werdt de voorbije maanden in alle zorgvuldigheid samengesteld door ex-wereldkampioen Filip Meirhaeghe, en daarna veelvuldig getest door het Duchenne Heroes vrijwilligersteam. 
    Er wordt zo weinig mogelijk over asfalt gereden. Het parcours is niet afgezet of bewegwijzerd, er wordt gereden met GPS. Deelnemers zijn verplicht zich te houden aan de wettelijke verkeersregels.
    D Day nadert voor de  circa 50 vrijwilligers,  die elk 2500 € hebben ingezameld in de strijd tegen de spierziekte  om onderleiding van Filip Meirhaeghe aan de 600 km  lange tocht  te beginnen.
    Het ingezamelde bedrag van de eerste Belgische editie bedraagt tot nu toe 75.715 €

    Hieronder vindt u de start- en aankomstplaatsen.

    Officiële opening: 12 september Wiltz,
    Dag 1 : Wiltz – Houffalize,
    Dag 2: Houffalize - Rochefort,
    Dag 3: Rochefort – Montherme,
    Dag 4: Montherme - Vogenée,
    Dag 5: Vogenée - Aische-en-Refail,
    Dag 6: Aische-en-Refail – Tourinnes-la-Grosse,
    Dag 7: Tourinnes-la-Grosse – Leuven, Villa UZ Leuven in Leuven


    Categorie:Evenementen
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Tinker Juarez tweede in Mt. Washington
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    De  49 jarige Cannondale biker nam het op  tegen de jongere garde en slaagde een tweede plaats in de Mt. Washington Auto Road Bicycle Hillclimb ; één van de zwaarste beklimmingen ter wereld .  
    Als oudste deelnemer verbaasde hij vriend en vijand en enkel de 42 jarige Nico Toutenhoofd deed het 42 sec beter.
    Voor Juarez was het zijn eerste deelname en integenstelling tot de rest van het deelnemersveld blies hij zich niet op in de beginfase .
    Van Tinker Juarez met zijn wilde  krullen en dreadlocks, werd vroeger wel eens gezegd, dat hij trainde met stenen in zijn rugzak. Als lichtgewicht zou hij daarbij in de afdalingen voordeel hebben gehaald.
    Van leeftijd en (over)gewicht heeft de legendarische Amerikaan nog  steeds geen last, zijn conditie is immers nog altijd optimaal, zijn agenda nog steeds overvol. Zo finishte hij enkele weken geleden als 16 de in de Leadville 100 in  7:30:47.
    Hij is een graag gezien gast op  internationale confrontaties en menig organisator pakt wat graag uit met de naam Juarez op de affice.

    top 5
    1. Nico Toutenhoofd, 42  Hotel San Jose/Mellow Johnny's,  57:26,
    2. Tinker Juarez, 49,  Cannondale Factory Racing, 58:08
    3. Timothy Ahearn, 35, ,58:22
    4. Jake Hollenbach, 29,  AXA Equitable, 59:31
    5. Timothy Tapply, 35,  QT2 Systems, 59:57


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Cameron Cole geeft forfait
    Klik op de afbeelding om de link te volgen De 22 jarige Cameron Cole leek dit jaar niet te stoppen . De biker van het Maxxis-Rocky Mountain Team was één van de jongste renners in het  DH circuit met uitzicht op een top 10 notering in de World Cup serie 2010. 
    In het begin van het seizoen haalde hij  3 keer de top10 en 2 podiumplaatsen. In Champery ging hij stom onderuit in de modder en zette zijn wedstrijd verder.

    Hij was zich  toen nog niet bewust van de ernst van de zaak.
    Zelfs na zijn val en de 35 ste plaats aldaar,  bleef hij 6 de in de ranking. 
    De bewuste valpartij in Champery trok een streep door zijn rekening. Val di Sole kon hij vanwege een blessure aan de rechterhand vergeten . Achteraf werd een polsbreuk vastgesteld. Die opgelopen schade was  dus erger dan verwacht en de beloftevolle  Nieuw Zeelander ging intussen 2 keer onder het mes. Met veel goede moed  begon hij aan zijn revalidatie in de hoop het WK in Mont St Anne te halen.

    De Kiwi geraakt echter niet tijdig  klaar en laat verstek gaan voor de World Cup in Windham en voor het WK in Canada. Hij kan zich in deze fase van herstel geen risco's permiteren. Ondanks het feit dat hij inmiddels terug op de fiets zit, heeft hij niet voldoende kunnen trainen en is hij zowel fysisch als mentaal niet genoeg voorbereid op de grote confrontaties.  " Voor een 40 ste of 50 ste plaats kan ik het risico niet nemen ."
    zegt de voormalige wereldkampioen 2006 bij de juniores.
    Ook in 2007 kwam hij zwaar ten val , hij  brak oa zijn linker pols en zag zijn seizoen volledig in duigen vallen. Cameron Cole keerde echter sterker terug dan ooit.  
    Ook na deze opdoffer laat hij de moed niet zakken en werkt hij naar het nieuwe seizoen 2011 toe. " Ik ben nog jong, Greg Minnaar is
    28 en Steve Peat al 36, dus ik heb nog wat tijd . De  polsbreuk is zo goed als hersteld, maar nog niet 100% in orde, het bot moet nog wat aansterken, vandaar dat ik liever nog wat wacht met opnieuw te starten." zegt een ontgoochelde Cole.
     


    Categorie:Downhill
    26-08-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dries Heylen primus in Geetbets
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Voormalig mountainbiker Dries Heylen blijft de successen opstapelen en schreef  woensdag de 90 km van Geetbets op zijn palmares.
    Van de 59 deelnemers was de 18 jarige renner uit Hulshout de snelste op de 10 rondes van 9 km  in een tijd van 2u05 .
    Na zijn derde plaats in de klimkoers van la Gleize bewijst hij eens te meer dat zijn overstap naar de weg een goede zet was.
    Heylen toont zich immers bergop als één van de beste Belgen van zijn generatie.

    In oktober duikt hij het veld in en gaat van dan af aan de slag bij de beloften.

    uitslag :

    1. HEYLEN Dries
    UCS CRABBE PERFORMANCE  02:05:00
    2. VANDAEL Birger
    SPORT EN STEUN - LEOPOLDSBURG  
    3. TOOTH Niels
    LOTTO OLYMPIA TIENEN  
    4. LODEWIJKS Gert
    Union Cycliste Seraing  
    5. VANDENBORNE Jelle
    KSV DEERLIJK GAVERZICHT VZW 00:00:05
    6. PANIS Maxim
    IMMO DEJAEGHER - LOTTO CT MENEN VZW  
    7. BERVOETS Kenneth
    HEYLEN MEUBELCENTRALE ZLWC ST.TRUIDEN   
    8. POPPE Olivier
    UCS CRABBE PERFORMANCE VOO  
    9. GOELEVEN Jeroen
    WSC HAND IN HAND BAAL  
    10. RANSY Simon
    DE MOEDIGE PEDAALTRAPPERS - LEENHAAG

    Categorie:varia
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.EK marathon voor masters in Graz
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Weinig Belgische belangstelling voor het EK marathon voor masters in het Oostenrijkse Graz/Statteg.
    De "  Mountain Masters of Europe"  voor bikers over de 30 jaar werd voor de zesde keer betwist en leverde de blauwe Europese tricots op.
    Er stonden 7 titels op het spel bij de heren in de leeftijdscategorieen van 1980 tot 1950 en ouder.

    De dames streden voor 3 truien.
    De heren kregen 104 km met 3.818hm voorgeschoteld, de dames gingen voor  84 km en 3.061hm.
    Zondag om 8 uur  's morgens gingen een handvol Belgen van start voor de 104 km. Geen enkel Belgische dame had zich aan het avontuur gewaagd.

    De Oostenrijker Thomas Strobl was de snelste overall en haalde de zege in 5:03:38.2. In de reeks van de masters 1 kwam geen landgenoot aan de start.
    Beste Belg werd Kris Janssens met zijn  12 de plaats overall  in een tijd van 5:37:49.4  . Dit resultaat leverde de 36 jarige Rockrider de 3 de plaats bij de masters 2 ( 1975 - 1971)  op.

    Bob Hannes finishte als 43 ste wat  voor de BJB biker de 12 de plaats betekende bij de masters 3.
    De biker uit Balen reed samen met de 10 jaar oudere Willy Moons over de meet in 6:50:49.6.  Bij de masters 5 ,  ttz. renners geboren tussen  1956 & 1960 ,  leverde dit voor de Goeman Scott biker de 5 de plaats op.

    Geert Keuppens uit Heist Op Den Berg deed er 7:40:31.4 over en finishte als 11 de bij de masters 4 (1965 - 1961 ) .

    Categorie:Marathon
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen. Kids Trophy 02 bikers Barchon
    In  Barchon ( Blegny  ) ging   zaterdag de  8 manche van de Kids Trophy 02 bikers .  Deze serie bestaat uit 12 manches en is de Waalse tegenhanger van de MTB Kids Challenge.
    Bij de miniemen of 13 & 14 jarigen  stond   Limburger Nick Vanpol  op het podium. De  Paalse biker van het  LMTB Gedimmo Robus  team werd derde na de Nederlander Rik Janssen en Scott Seykens.

    uitslag :

    1. Rik JANSSEN  14 jaar NED 
    2. Scott SEYKENS 14j BEL 
    3. Nick VANPOL  14j BEL 
    4. Sjoerd BAX  14j NED 
    5. Sébastien  LAURENT 14j BEL 
    6. Jérémy PIP 14j BEL 
    7. Quentin DEBY 13j BEL 
    8. Louis JAMIN13j BEL 
    9. Niels VANPOL  14j BEL
    10. Arnaud BEECKMAN 13j BEL 

    Categorie:KIDS


    Foto

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Foto

    Foto

    Mijn favorieten
  • MTB foto's

  • Blog als favoriet !

    Archief per jaar
  • 2014
  • 2013
  • 2012
  • 2011
  • 2010
  • 2009
  • 1973
  • 1972
  • 1971
  • -0001

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs