alles over mountainbiken en BMX met Lily en Chantal
22-08-2010
Fun voor Ben Kindermans en Gert Cools
Ben Kindermans, Karel De Wael, Jurgen Van Vlasselaer, Maarten Wauters en Davy Vos waren de smaakmakers in de funklasse A. 4 rondjes stonden op het Fun menu in het sfeervolle Geraardsbergen en Belgische kampioen Kindermans luste er wel pap van. Maarten Wauters van het Janssen Cycling team rukte op naar de tweede plaats maar vormde nooit echt een bedreiging voor de ontketende leider. Zijn teamgenoot Jurgen Van Vlasselaers kon zich vooraan handhaven en wist beslag te leggen op de derde plaats. Karel De Wael viel met zijn vierde plaats naast het podium en ging Davy Vos vooraf.
Gert Cools bolde als 1 ste over de meet in de Funklasse B. Hij klopte Nick De Vries en Brecht De Bruyne.
reacties :
Maarten Wauters : " Het is beter verlopen dzan ik dacht. Gisteren met Mike Mulkens ind e Ardennen gaan trainen en stik naar de kl...gereden. ik kon Ben Kindermans niet aan.
Jurgen Van Vlasselaer : " Chique omloop. Dit had ik niet verwacht. De bouw is af en nu kan ik weer opnieuw trainen. Ben en Maarten waren toch te sterk, maar met de derde plaats ben ik super tevreden. " aluds de Janssen Cycling renner.
Gert Cools : " Het was warm. Ik moest van achter starten en dat zonder het parcours te verkennen. Ik had direkt een groot gat en zo kon ik mijn eigen tempo rijden. Dit is een prachtige omloop, die voor volgend jaar zeker moet behouden blijven. " aldus de winnaar van de Fun klasse B
Fun B
Categorie:Belgian GP
Sven Nys klopt Rudi Van Houts in de spurt
In de namiddag werden de' Muur ', de ' Vesten ' en de 'Patersalp ' 8 keer bedwongen door 72 eliten en beloften. De Nederlander Rudi Van Houts was de snelste starter en nam heel wat van zijn landgenoten op sleeptouw. Sven Nys kon Van Houts en Moorlag aansluiten en kreeg na 2 ronden even het gezelschap van de jonge belofte Ruben Scheire. De samenstelling van het viertal wisselde doordat Ruben Scheire vooraan moest afhaken en Bas Peters de aansluiting bewerkstelligde . Niels Wubben volgde op 5 en Ruben Scheire op 6. Van Houts, Sven Nys en Bas Peters maakten halfkoers de dienst uit, gevolgd door Henk Jaap Moorlag en Sebastien Carabin , die opgerukt was naar de zesde plaats . Nicolas Vermeulen reed lek en verloor veel tijd om de technische zone te bereiken. Sven Nys kreeg en Rudi Van Houts er niet af en de beide tenoren gingen samen naar de meet. Met zijn ervaring als cyclocrosser sneed Nys als eerste de laatste bocht aan en klopte de Nederlandse Multvan Merida biker met een wiellengte. Nys was wel erg diep gegaan. Bas Peters finishte als derde. Voor Nys was dit zijn vierde zege in de Belgacom GP serie. Na Gooik, Averbode , Sankt Vith en Geraardsbergen staat hij aan de leiding van het klassement. In de laatste manche in Beringen zijn er echter dubbele punten te verdienen . Jimmy Tielens finishte op de 8 ste plaats. Henk Jaap Moorlag was de beste belofte en klopte zijn landgenoot Niels Wubben en Lingier Versluys biker Sebastien Carabin.
reacties : Rudi van Houts : " Het scheelde maar een wiel. Het was een mooi omloop, lastig met veel draaien en keren.Iedere keer optrekken en heel wat lastige stukken , waarbij je foutjes maakt. Ik kon hem niet meer pakken, maar het is een goede voorbereiding op het WK. Het geeft alvast vertrouwen voor Canada.
Sven Nys : " Het was redelijk warm en Rudi Van Houts was sterk. Hij is voluit gegaan, maar ik heb mijn cyclocross ervaring gebruikt om hem te kloppen in de sprint. Ik kon als eerste de bocht ingaan en dat was in mijn voordeel. Ik ben wel trots dat ik 4 van de vijf wedstrijden gewonnen heb. Het zou wel mooi zijn als ik de eerste editie van het Begacom GP criterium zou kunnen winnen. Nu ga ik nog een Ronde rijden in Frankrijk. Het wedstrijdritme moet nog komen. " aldus de man uit Baal.
Seba Carabin : " Dit was een zwaar parcours : een conditietest voor het WK. Ik heb een zware week achter de rug en hoop op een plaats in Canada op een plaats in de top 10."
Niels Wubben : " Ik ben tevreden of 'content' , zoals jullie zeggen ! Het was een heel zwaar rondje. Vooral de eerste klim was echt afzien. De rest was veel draaien en keren. het was ook bijzonder warme vandaag. Ik stond al elke wedstrijd van de serie op het podium, en dus ook vandaag weer bloemetjes."
Henk Jaap Moorlag . " Ik ben heel diep moeten gaan. Het was een echt MTB parcours, zeer zwaar en volgens mij een World Cup waardig."
Rudi Van Houts- Sven Nys- Bas Peters Niels Wubben- Henk Jaap Moorlag- Sebastien Carabin
Categorie:Belgian GP
Jeff Luyten en Laura Turpijn primus
38 juniores en 12 dames mochten 6 ronden afwerken en kregen bij aanvang de legendarische Muur van Geraardsbergen voor de wielen geschoven. Daar werd de selectie reeds doorgevoerd. In de eerste ronde trok een groepje van zes ten aanval. Jeff Luyten voerde de kopgroep met Didier Bats, Michiel van der Heijden, Olivier Bruwiere , Bart De Vocht en Jens Vanderkinderen aan. Fabrice Mels, Pieterjan Kindermans en Bram Van Wijmeersch volgenden op korte afstand. Ook Jens Schuermans nam een goede start , maar kreeg vrij snel problemen met zijn derailleur, kon niet meer schakelen en moest op klein verzet verder. Saeco biker Jeff Luyten en de Nederlander Michiel Van der Heijden trokken er in de tweede ronde vandoor , terwijl de plaatsen van de achtervolgers onderling van posities wisselden. Jens Vanderkinderen rukte halfkoers op naar de derde stek, Didier Bats kon zich op vier handhaven en Olivier Bruwiere nestelde zich in vijfde stelling. Ook Fabrice Mels voelde zich goed in zijn sas op dit parcours en reeds zich naar plaats zes. Pieterjan Kindermans daarentegen kwam ten val, moest even op zijn positieven komen , maar vond nooit het juiste ritme weer.
Het verdict bij de juniores viel in de voorlaatste ronde toen Michiel Van der Heijden een klein gaatje moest laten op Jeff Luyten. De biker uit Westerlo wist zijn voosprong te behouden en finishte voor de Nederlandse Merida Combee biker en eerstejaars Jens Vanderkinderen.
Michiel Van der Heijden : " Het was best zwaar ! Het waren lange klimmen en na elke bocht was het aanzetten. Ik heb een zware trainingsweek in Zwitserland achter de rug. Nu nog wat rusten en dan hoop ik in orde te zijn voor het WK. Naar Windham ga ik niet, ik vlieg rechtstreeks naar Canada."
Jeff Luyten : " Het was een mooie omloop ; veel op en af en erg lastig. Ik had nooit verwacht dat ik Michiel zou kunnen kloppen. Ondanks mijn snotvalling voelde ik me goed. Wat het WK gaat worden , valt af te wachten." vertelde de Belgische kampioen.
Jens Vanderkinderen : " Ik zag dat Jens Schuermans problemen kreeg met de ketting en ik greep mijn kans. Ik heb Didier en Olivier er kunnen afrijden en zo de derde plaats kunnen bemachtigen. Ik ben dus zeer tevreden."
De Nederlandse Laura Turpijn nam al in het begin van de wedstrijd enkel meters voorsprong op haar landgenote Anne Terpstra. De Nederlandse dames maakten de dienst uit in Geraardsbergen en zorgden voor een volledig ' Hollands' podium . Onze landgenote Joyce Vanderbeken reed in de eerste ronde in de vijfde stelling, maar kreeg materiaalpech. Door de problemen met haar ketting schoot ze met haar knie tegen het stuur en diende de wedstrijd te verlaten. Kristien Nelen, Githa Michiels en Petra Mermans volgden op korte afstand van elkaar. Vooraan gaf Laura Turpijn het tempo aan en kreeg Anne Terpstra concurrentie van Nicoletta De Jaeger. Deze laatste wist Anne Terpstra in de tweede ronde bij te benen en stevende op de tweede podiumplaats af. Terpstra moest na een zware trainingsweek vrede nemen met de derde plaats, Rozanne Slik finishte op plaats vier. Githa Michiels wist halfkoers Belgisch kampioene Kristien Nelen achter zich te laten en eindigde als vijfde dame in de voorlaatste manche van de Belgacom GP.
reacties :
Joyce Vanderbeken : " Ik voelde me goed . Toen ik op de derde plaats zat, schoot mijn ketting er af . Ik raakte met mijn knie het stuur en heb me bezeerd. Ik kon niet meer verder." deele een ontgoochelde RendementHypo bikester mee.
Nicoletta De Jaeger : " Ik voelde direkt dat ik goede benen hand. Ik moest wel alles op het buitenblad moeten rijden, misschien dat het daardoor zo goed ging. Ik had een superdag en het was een mooi rondje."
Laura Turpijn : " Mooie klimmetjes , een echt MTB parcours! De conditie is goed. Voor het WK hoop ik op een top 20 notering. Vorig jaar was ik 22 ste en ik zou het beter moeten doen. Mont St Anne is zeer technisch. "
Categorie:Belgian GP
Belgacom GP Geraardsbergen
De weergoden waren de organisatie van de zesde manche van de Belgacom GP gunstig gezind. De markt van Geraardsbergen : een unieke lokatie voor een sportief evenement . Men zou het op het eerste zicht niet gedacht hebben, maar rond de kerktoren hadden de mensen van Pervélo een prachtig MTB parcours weten uit te tekenen. De 4,5 km lange omloop liep gedeeltelijk over privé terrein, maar werd bestempeld als de mooiste uit de serie. 34 Nieuwelingen mochten genieten van de inspanningen van de inrichters en kregen 4 ronden voorgeschoteld. Eénmaal stond de beruchte' Muur van Geraardsbergen ' uit de Ronde van Vlaanderen op het menu. Kevin Panhuyzen koos meteen het hazepad en niemand was in staat om hem te volgen. De Limburgse Trek KMC nam vrij snel een reuze voorsprong op Jens Van Rompay , die duidelijk een minderde dag kende. Daan Soete, Maxim Boulangier, Jesper Slik en Jarno Weemaes waren op achtervolgen aangewezen. Pervélo biker Maxim Boulangier reed vrij vroeg in de wedstrijd lek en moest de strijd op eigen terrein staken. Halfkoers ging een viertal met Soete, Slik,Weemaes en Dehaese op zoek naar de 2 leiders. Dat groepje viel uiteen en de Nederlander Jesper Slik ging in gezelschap van Jarno Weemaes de laatste ronde in. Belgisch kampioen Daan Soete had wat gas moeten terug nemen en zat in vijfde positie. Panhuyzen haalde met gemak de zege binnen voor Jens Van Rompay en Jarno Weemaes die Jesper Slik mooi wist af te houden.
reacties :
Jarno Weemaes : " Dit had ik echt niet verwacht. Het was een mooie omloop met enkele technische afdalingen. Als ik achter op het kort dropje wegreed van Jesper Slik , wist ik dat ik hem kon kloppen en dat de derde plaats voor mij was. Dit ligt me wel, maar een podiumplaats had ik echt niet verwacht. "
Jens Van Rompay : " Ik kon hem niet aan. Ik voelde me ziekjes en alles kwam naar boven. Ik heb mijn eigen tempo gereden en op het einde ging het me wat beter. Gelukkig kon ik mijn tweede plaats behouden. Ik heb al enkele dagen koppijn en mijn neus zat dicht. Ik ben dus blij met de tweede plaats. " wilde de Goeman Scott biker kwijt.
Kevin Panhuyzen : " Het was een chique parcours, echt plezant om te rijden. Voor mij had het een ronde meer mogen zijn. Eigenlijk was het wat te kort voor mij. "
Maxim Boulangier : " Toen ik aansluiting kreeg bij Jens en Daan ben ik plat gereden .Toen ik een ander wiel kreeg, paste dat niet en moest ik nog eens verwisselen. Daarna kreek ik nog problemen met de ketting en ik kon niet meer verder.Ik kend ehet parcours van binnen en van buiten, want ik kom hier regelmatig trainen. Maar 'shit happens ' ; noem mij maar de pechvogel van de dag." jammerde de jonge Pervélo biker.
Nicolas Scheire : " Het ging echt niet vandaag. Na de val in de klimkoers van woensdag in La Gleize was iknog niet helemaal hersteld. Ik had een lichte hersenschudding en wat schaafwonden opgelopen. Toch wou ik het hier toch proberen, maar het ging dus echt niet ; ik zag sterretjes !."
Bij de dames jeugd gingen 12 deelnemers van start. Belgisch kampioene Elise Marchal stond als allerlaatste opgesteld, maar wist zich op de eerste helling naar de leiding te fietsen. Met veel overmacht zette de G Skin Delforche bikester haar zegetocht verder en ging de 16 jarige Nederlandse Britt van en Boogert ( Oxyin team ) vooraf. De Britse Brittany Crumpton vervolledigde het podium .
reacties : Elise Marchal : " Voor mij was het niet technisch genoeg , maar het ging wel goed. Woensdag vertrekken we naar canada en ik hoop stiekem op een top10. Ik zou het graag beter doen van mijn zesde plaats van vorig jaar in Canberra. " wilde de 18 jarige waalse uit Mettet kwijt.
Britt van den Boogert. : " Het was een mooie omloop. In het begin zat ik bij Elise, maar ik moest al snel lossen. Ik heb goed gereden en ben ' content ' met de tweede plaats."
Categorie:Belgian GP
Gianni Van Donink wint in Geraardsbergen
14 jarige aspiranten in Geraardsbergen
Het relaas van Kenneth Coomans :
" De start om 12.45 of nee 13.15 nee nee 13.45 of vertrekken we dan toch samen met de 13-jarige om 12.45. Nee nee nee uiteindelijk toch maar om 13.45 gestart. De start was 10 meter valsplat en dan meteen een borduurtje met een paaltje om rechts het gras op te draaien. Ik was 3de weg en kon Thomas Van de Velde nog voorbij gaan. Maar ook Gianni Van Donink schoof van 4 naar 2. Zo zat ik al terug in 3de positie. Op het laatste klimmetje ging Gianni Wout Alleman voorbij; ik wou mee schuiven maar kon niet meer over Wout komen. Uiteindelijk was Gianni weer vliegen en kon ik pas en de 2de ronde Wout voorbij rijden. Ik kon al snel enkele meters nemen maar toen ik op een klimmetje wou gaan rechtstaan , trok ik mij voet uit mijn pedaal. Toen zaten ze natuurlijk weer op men wiel. Aan de finish nog 4 ronde te gaan. Gianni had ondertussen al 20 sec. beet! In de single tracks reed ik vlot weg en kon zelfs nog 2 seconden op Gianni terugnemen. Met nog 3 ronde te gaan kreeg ik een klein dipje. Mijn achterstand liep zo terug op naar 25 seconden en mijn voorsprong op Wout Alleman (die op zijn beurt was weggereden van Thomas Van de Velde en Elias Van Hecke) bedroeg nog 23 seconden, maar toen ik voor de voorlaatste keer de single tracks in reed, riepen ze :18 seconden voor. Oei ,das minder hij komt terug. Heb mijn toerke nog afgemaakt en ging zo mijn laatste ronde in met nog steeds een 18 seconden voor. De laatste ronde kreeg ik het goede gevoel terug. Heb toen elk klimmetje nog eens stevig doorgetrokken en kon zo mijn voorsprong nog wat uitbouwen. Zo finishte ik als 2de op een half minuutje achter Gianni Van Donink ; Wout Alleman werd knap 3de.
Zeer tevreden over mijn cross , alleen had ik graag de eerste ronde met de Belgische kampioen willen meegaan. Ook al had ik dan waarschijnlijk nog 2de geweest
Podium zonder medaille, zonder bloemen, zelfs een matte taart was ons ni gegund allez jong
Man man .." aldus de Trek KMC biker.
14 jarigen :
1. Gianni Van Donink 2. Kenneth Coomans 3. Wout Alleman
Categorie:KIDS
Police Bike Marathon, Burg Reuland
Afgelopen zaterdag verzamelden zich onder een stralende zon circa 60 bikers in het centrum van Burg Reuland voor de 2e editie van de Police Bike Marathon. Parcoursbouwer en organisator Marc Vanacker stippelde een prachtige omloop uit in het Belgische Eifelgebied, een streek die bij mtb-ers niet echt gekend is. Deze marathon betreft het Belgisch Kampioenschap Marathon voor Politiediensten maar staat tevens open voor genodigden. Na de startklim ontstond een kopgroep van 12 bikers, waaronder favorieten Kris Henderieckx, Kris Hertsens en Robby Meul. Verder waren oa ook Filip Van Hecke (Team Vanomobil), uittredend Belgisch Kampioen bij de Politie Eric Engelen (Janssen Cycling Team), Geert Schepers, Jan Getteman en Dirk Buelens (Team Scott-Goeman) van de partij. Al vrij snel reden Kris Hertsens en Jan Getteman lek en onder het hoge tempo van Robby Meul spatte de groep uiteen. Kris Henderieckx en Robby Meul rijden vervolgens samen ervandoor en na 50km komt Kris Hertsens dit tweetal vervoegen. Op de steile lange helling in Ouren, met nog 15km te gaan, versnelt Henderieckx maar Meul en Hertsens blijven aanklampen. Ook op de laatste klim blijft het drietal samen doch Hertsens dient halverwege de klim Henderieckx en Meul te laten gaan door krampen. De afdaling naar de eindmeet blijkt technisch genoeg voor Henderieckx, waardoor hij enkele meters van Meul kan wegrijden. Henderieckx geeft de overwinning niet meer uit handen en volbrengt de 92 km en 2100 hoogtemeters in een tijd van 4u.05.07 Robby Meul komt als 2e over de eindmeet en Kris Hertsens als 3e op 4min achterstand. Een sterke Jan Getteman werd vierde en Geert Schepers vijfde. De Belgische kampioenen mtb-marathon bij de Belgische Politiediensten zijn Geert Schepers (leeftijdscategorie 40j), Eric Engelen (40-50), Patrick Dendooven (+50) en Elke Verhoeven (dames). Voor velen was het een erg zware dag, Heinz Zinke diende met hevige krampen en uitdrogingsverschijnselen afgevoerd te worden naar het ziekenhuis te St-Vith, doch is weer aan de beterhand. Alle deelnemers kregen na afloop nog een heerlijke spaghetti aangeboden in hotel Weiss en de winnaars van alle categorieen werden overladen met nuttige geschenken....en dat voor een deelnameprijs van slechts 10Euro!
Een dikke pluim voor organisator Marc Vanacker en om het met de woorden van overwinnaar Kris Henderieckx te zeggen: Het is ongelooflijk wat de organisatie hier realiseert voor slechts 10 Euro inschrijvingsgeld, anno 2010...op veel plaatsen betaal je meer dan 30 Euro inschrijvingsgeld en krijg je bij lange niet aangeboden wat je hier krijgt...de organisatie heeft onze sympathie, wij komen volgend jaar zeker terug...this was a perfect biking day!
Categorie:cross country
WK 24 u BikeOn Fire
LIVE
In het Duitse Sulzbach Rosenberg is zaterdag om 13 uur het WK MTB van start gegaan. Jean Biermans vertrok als duo aan de zijde van de 19 jarige titelverdediger Thomas Weschta. -De mannen van het AS Group - Quantec team hebben alvast een schitterende start genomen en staan na 2 uur wedstrijd op de eerste plaats. Voorlopig wisselen ze nog elke ronde af, maar het gaat er erg snel aan toe. " Aan XC tempo! " laat Jean Biermans weten Ze hebben 1 min voorsprong op het Ergon 24 uren team met Benjamin Brochhagen en Kim Tofaute, dat vorig jaar als 2 de finishte.
-Na 7 uur wedstrijd blijft het spannend tussen de 2 sterkste teams . Even had Thomas Weschta wat achterstand opgelopen, maar Jean Biermans heeft het gat op de concurentie vlotjes gedicht. " Het gaat me goed en ik krijg steeds meer energie. " liet Hasselaar Biermans weten. Even afwachten wat de nacht zal brengen. Het was een hete dag, maar de zon in nu gezakt en het koelt flink af . Het AS Group - Quantec team blijft voorlopig aan de leiding.
-Ook hun teamgenoot Ives Verbruggen blijft in de running voor een medeaille in de solo reeks . Na goed 8 uur wedstrijd hangt de Belgische titelverdediger bij de masters 1 op de tweede plaats, met 1 ronde ( 7 km ) achterstand op Uwe Weinkopf.
Bij het vallen van de avond begonnen de problemen voor Biermans, na het verwisselen van fiets. Problemen met de ketting waren de oorzaak dat hij enkele keren tegen de grond ging en zijn knie bezeerde. Gelukkig zonder veel erg.
-Een uur later heeft Ives Verbruggen de leiding in handen met goed 3 minuten voorsprong op Uwe Weinkopf.
-35 Rondjes van 7 km hebben beide teams er na 10 uur wedstrijd opzitten. Ergon 24h Racing en AS Group - Quantec blijven aan elkaar gewaagd en geven elkaar geen duimbreed toe. Solo biker Ives Verbruggen heeft intussen al 30 ronden op zijn actief en loopt al vijf minuten uit op de concurenten Uwe Weinkopf en Rudi Winder. Hij slaagt erin om één ronde te nemen.
- Het AS Group - Quantec team loopt een halve minuut achterstand op door een afgebroken pedaal . De vermoeidheid begint nu de jonge Thomas Weschta wat parten te spelen. Maar alles verloopt nog naar wens na bijna 11 uur wedstrijd.
-Voor de Belgen werd het een nacht zonder veel zorgen. Stelselmatig hebben ze winst kunnen pakken . Jean Biermans maakt nog steeds grapjes in de rustpauzes en Thomas Weschta is zijn dipje te boven gekomen. De nacht begon met een voosprong van 3 minuten en werd , naarmate de uren vorderden, omgezet in een winst van 1 ronde op Benjamin Brochhagen en Kim Tofaute.
Ook Ives Verbruggen heeft na bijna 18 uur wedstrijd nog steeds een voorsprong van 1 ronde op Rudi Winder en Uwe Weinkopf : het blijft wel spannend. Intussen is het licht geworden in Sulzbach Rosenberg en kondigt zich een mooie dag aan.
-Voor Ives Verbruggen uit Molenstede bleef alles naar wens verlopen en hij werd voor de tweede keer op rij wereldkampioen solo MTB 24 u bij de masters. Hij legde in 23 u 54 maar liefst 68 ronden alleen af, wat één meer betekent dan Uwe Weinkopf en 3 meer dan Rudi Winter.
- Het duo Jean Biermans en Thomas Weschta stevende losjes naar de wereldtitel bij de teams toe. De mannen van AS Group - Quantec bezorgde hun team een tweede wereldtitel. Ze zetten in 23u 44 gezamelijk 82 ronden op de teller en haalden het goud voor Benjamin Brochhagen en Kim Tofaute, die 2 ronden minder achter hun naam kregen. . Het team Bad Bikers Trek slaagde 78 toeren , wat goed was voor het brons.
Categorie:Marathon
21-08-2010
Police Bike Marathon
Onder auspiciën van de Belgische Politie Sport Bond werd vandaag in Burg Reuland , het Belgische Eifelgebied een marathon over een afstand van 90 km (heren) / 60 km (dames) gereden met de Belgische titel als inzet.
Gastrijder Kris Henderiekckx won de 90 km , voor Robby Meul en Kris Hertsens ( Nomadesk) .
" Ik heb de hele tijd samen met Robby Meul op kop gereden. Halfweg kwam Kris Hertsens er bij en daardoor zijn we wat trager gaan rijden. Mijn redding, anders had ik nooit kunnen winnen. Nu had ik nog 'n pijl over voor de finale! Leuke organisatie, prachtig weer, mooie streek en afwisselend parcours. We'll be back! " vertelde de winnaar na afloop.
uitslag :
1. Kris HENDERIECKX 4:05:07 2. Robby MEUL 4:05:08 3. Kris HERTSENS 4:09:16 4. Jan GETTEMANS 4:10:23 5. Geert SCHEPERS 6. Ken HERMANS 7. Filip VANHECKE 8. Camille MARTIN 9. Jair WELKENHUYSEN 10. Tim WOUTERS
Categorie:Marathon
Coupe de France
Bij de juniores heeft Jordan Sarrou de vierde en laatste manche van de Coupe de France in Méribel gewonnen. Samen met Trarieux, Urruty, Gruget, Martin trekt hij vol vertrouwen naar Canada voor het WK. Door de afwezigheid van Julie Bresset bij de dames beloften, ging de zege naar Fanny Bourdon voor Julie Krasniak (Look).Het podium werd vervolledigd door Louise Blot.
Het goed nieuws kwam uit het kamp van Julie Bresset, die na haar val met een sleutelbeenbreuk als gevolg, niet onder het mes, wat haar herstel zeker zal bespoedigen. Bij de vrouwen liet Cecile Ravanel -Rode nog eens zien tot wat ze in staat is. Ze klopte Sabrina Enaux (Felt) en Laura Metzler (BH Suntour) . De Franse Lapierre dame ( foto) hoopt in Canada op een plaats in de top 10.
Stephane Tempier was de man van de dag en versloeg Maxime Marotte die de beker op zijn naam schrijft. " Ik had genoeg aan een tweede plaats om de Coupe de France 2010 te winnen." zei de 24 jarige Marotte na afloop.
Alexis Vuillermoz legde beslag op de derde plaats, wat hem de overwinning bij de beloften opleverde. Cedric Ravanel kreeg in het begin van de wedstrijfd af te rekenen met pech en werd pas 7 de. " Ik was vertrokken om deze koers te winnen, maar 2 lekke banden in het begin, hebben dat onmogelijk gemaakt. Ik moest als allerlaatste terug starten. Even wou ik opgeven. Gelukkig heb ik volgehouden en nog een prachtige wedstrijd gereden. Ik ben klaar voor het WK." aldus de echtgenoot van Cecile Ravanel.
uitslag heren algemeen :
1 (1)H TEMPIER Stephane TX ACTIVE BIANCHI 1:43:32.763 2 (2)H MAROTTE Maxime BH-SUNTOUR 1:45:10.517 op 0:01:37.754 3 (1)U23 VUILLERMOZ Alexis LAPIERRE INTERN. 1:46:08.600 op 0:02:35.837 4 (3)H BAILLY MAITRE François SCOTT LES SAISIES 1:48:09.007 op 0:04:36.244 2 5 (4)H COLOM Marc CALVISSON VTT 1:48:37.176 op 0:05:04.413 2 6 (2)U23 CHENEVIER Alexis SCOTT LES SAISIES 1:49:11.376 op 0:05:38.613 7 (5)H 3 RAVANEL Cedric LAPIERRE INTERN. 1:49:38.152 op0:06:05.389 8 (3)U23 CANAL Fabien KEOPS ITWO 1:50:32.572 op 0:06:59.809 9 (6)H FRECH Frédéric EGOBIKE 1:51:42.635 op 0:08:09.872 10 (4)U23 LAPEYRIE Thomas SCOTT LES SAISIES 1:52:04.383 op 0:08:31.620
Categorie:cross country
Trans Schwarzwald
De Nederlander Ramses Bekkenk heeft de 7 de en laatste rit van Grafenhousen naar Feldberg over 92,2 km en 2530 hm op zijn naam geschreven. Met 3min 21 klopte hij Torsten Marx en Matthias Bettinger. Onze landgenoot Kristof Houben zette zijn beste resultaat neer en eindigde als vierde. Voor de Univega biker uit Genk leverde dit de derde podiumplaats op bij de masters 1. In het algemeen klassement strandt hij op nummer 7. Bij de masters 1 moest hij vrede nemen met de vierde plaats. Roan Windmolders werd 11 de ; Silvio Claes sloot af op 13 en Kris De Nef op 24.
Bij de heren solo was Thomas Achouri vandaag de beste Belg en eindigde als 14 de algemeen , in zijn reeeks was dat goed voor een top10 notering. Michiel Van Aelbroeck werd 12 de en Jans Damps 14 de en Mathieu Peeters op 15 . " Body en bike hebben het overleefd. Ik heb het vandaag iets kalmer gedaan om zeker niet plat te rijden. " was de commentaar van Fuji biker Jan Dams die eindigt plaats op 8 . Michiel Van Aelbroeck werd 11 de, Achouri 12 , Eli Smeyers 27 ste en Jef Leysen kwam op 36 in de eindstand.
Milena Landtwig was andermaal te sterk voor de Finse Pia Sundstedt en ging ook resoluut voor de eindzege bij de dames. Sabine Bombaert finishte als 6de en Ann de Tré op 7, wat vandaag de 3 de en vierde plaats voor de Smart Cycling dames opleverde in hun reeks. Na 27 u 44.24,9 en 7 etappes mocht Sabine Bombaert als 3 het eindpodium op, Ann De Tré werd mooi vierde.
Janssen Cycling biker Fonske Moors werd 7de, terwijl er van Rudi Geentjens geen nieuws is bij de masters 3. Camera-man en fotograaf Fons Moors wist mooi beslag te leggen op rang 9 in de eindstand.
teams :
Het Multivan Merida team werd vandaag pas vijfde ; de laatste etappe werd gewonnen door Vaude Simplon met Andri Strobel en Markus Kaufmann. De Nederlanders Daphny Van den Brand en Johan Van de Ven haalde 7 op 7 en reden daarmee iedereen naar huis bij de mixed koppels.
Bij de masters ging de winst naar het Belgische Technofit team van Pascal De Kort en Johnny Goetschalckx. De Belgen klopen het Pedal Centurion team met iets meer dan 3 minuten en strandden op 3 in de rangschikking. Hans Planchaert en Franky Taelman ( Smart Cycling ) waren vandaag goed voor de derde plaats en werden zoals verwacht tweede in het klassement. Uli Rottler en Sven Winter waren de verdiende winnaars van de Trans Schwarzwald
Willy en Jos Bruyeer hielden stand en eindigden op 7 wat hen de 8 ste plaats opleverde bij de Grand Masters.
Categorie:Marathon
Crystal Alp voor Karl Platt
De Grand Raid van Verbier naar Grimentz over een afstand van 137 km werd gewonnen door Karl Platt. De Duitse Bulls biker klopte de Fransman Thomas Dietsch na 7:05.15,4 wedstrijd met 1 min 49 sec. Zoals bekend gaf Dietsch vanwege pech, vroegtijdig op in de Trans Schwarzwald De Zwitser Thomas Zahnd legde beslag op de derde plaats. Alexander Moos, de winnaar van vorig jaar werd vierde voor Urs Huber en Lukas Buchli. Op de lange afstand gingen maar liefst 360 renners van start.
Categorie:Marathon
Olympische Jeugd Spelen
De spanning op de Olympische Jeugd Spelen stijgt ten top, vooral voor de wielrenners. In Singapore maken ze zich op voor het laatste onderdeel. Volgens de Nederlandse mountainbiker Thijs Zuurbier kan het nog alle kanten op. Momenteel staat Nederland op twee achter Colombia. " Alles is nog mogelijk. We moeten nog uitkijken voor de Belgen. Maar van de Denen en de Australiers hebben we het meeste strik. " was de commentaar van de Merida Combee biker .
Ook onze landgenote Tori Van de Perre is er niet gerust in.
"Hier is alles nog goed , donderdag heb ik mijn BMX wedstrijd gereden en werd 6 de in de finale . Eerst moesten we een time trail rijden voor de reeksen te bepalen .daar werd ik ook 6de in , dan moesten we 3x kwart rijden en 3x halve , als ge daar dan door waart mocht ge na de finale . In de kwart werd ik 2 2 2 en in de halve 3 3 3 op naar de finale . In de finale moest ik op plaats 6 gaan staan . Ik had niet zo een goede start ,wat al heel de dag zo was .Dus ik zat buitenkant en in de 1 ste bocht kon ik niet naar binnen gaan dus zo werd ik 6 de! Nu op naar de tijdrit van zondag . Ik vind het wel een tof parkoer ; alleen als het gaat regenen gaat het heel gevaarlijk worden .Voor de timetrail heb ik wel een beetje schrik, maar ik ga gewoon mijn best doen. In het landenklassement staan we nu 5de . Zondagnamiddag moeten dan de jongens hun wegrit afwerken. Voor de rest is het hier warm en elke dag regent het wel eens . Niet een buike, maar een goei bui . " aldus de BMX ster uit Oud Turnhout.
Categorie:cross country
Mongolia Bike Challenge
In bijzonder extreme omstandigheden legden de 92 deelnemers aan de Mongolia Bike Challene dagelijks circa 120km af. Zand en sneeuwstormen teisterden de 8 etappes van de eerste editie door het land van Chinggis Khaan. 11 landen namen deel aan het avontuur ; Italie was vertegenwoordigd met 34 bikers, Spanje met 32 . Mongolie zelf had 11 starters, Australie 9 , Duitsland 8 en Zwitserland 5 . Oostenrijk , Amerika , Polen , Tsjechie en Belgie hadden elk één deelnemer aan het vertrek voor in het totaal 1400 km.
De Italiaan Marzio Deho domineerde de meerdaagse, trok er meestal alleen vandoor en won 6 van de 8 etappes. Daarbij haalde hij 7 van de 8 bergprijzen binnen. Ondanks het feit dat hij de voorlaatste etappe de weg bijster raakte , ver mis reed en 60 min straftijd opliep, won de 42 jarige biker van het Olympia team met ruime voorsprong. De enige Belg in het bonte gezelschap was Cedric Vanhees die in de eindstand als 17 de eindigde en bij de masters 1 als vijfde de Mongolia Bike Challengde afsloot.
Bij de dames was de Italiaanse Stefania Valsecchi met een tijd van 26 u 41:08 goed voor de eindzege.
eindstand :
1 MARZIO DEHO 24:43:51
2 Tuulkhangai Tuguldur 26:45:33 op 02:01:42
3CARLOS ABELLÁN OSSENBACH 26:54:55 op 02:11:04
4 Jan Kopka 28:09:10 op 03:25:19
5 KHANGARID NAR 28:25:06 op 03:41:15
Categorie:Marathon
Smart Cycling in Trans Schwarzwald
dag 4 : Bad Rippolsau naar Schonach
Bij het ontwaken, miezerige regen(voor de verandering). Op ons bord een redelijk heftige etappe,72,8 km,met 2620 hm. Franky Taelman had een rusteloze nacht achter de rug(ribkwetsuur). Gelukkig waren de eerste 10 km in dalende lijn. Dan pas begon het echte werk:een schotterklim van rond de 5km. We zaten in een groepje waar o.a. de leiders Uli en Sven ook verzeild in waren geraakt. Na enkele km klim,sloeg het noodlot toe. Franky had een leegloper achteraan. Shit. Binnenband erin,en we konden al direct beginnen met achtervolgen. Beetje per beetje passeerden we menig biker. Daarna afdalen tot de 1ste bevoorrading(km 30). De 2de grote beklimming van de dag:bijna 14km lang,verliep over schotter-en bospaden,met nu en dan een mooi technisch padje in. Enkele stukjes moesten door de modder te voet afgelegd worden.We probeerden ons tempo zo hoog mogelijk aan te houden. Rond km 52,een trappenpasage,eerst uphill,dan downhill. Wat later de laatste grote beklimming,naar de top,op zo'n 1000 m.hoogte. Het was doorbijten voor ons. Boven,in de grote open vlakte,blies de wind ons pal in het gezicht. Op een golvend parcour nam ik het voortouw,en Franky volgde mijn wiel. Nog een 10km,een W-cup gelleke,en mijn Rotwild wende zijn ultieme krachten aan,en stuwde mij vooruit. Franky plakte aan mijn wiel. Ondanks ons verzet,klokten we de 4de tijd af,bij de masters,op een 2-tal min. van de 3de plek. Jammer,maar pech heb je niet in de hand. Een van de mooiere etappes tot nu toe. Deze keer kon Ann De Tré de 3de plaats op het podium bemachtigen. In het algemeen klassement staat Sabine Bombaert op een 3de en Ann op een 4de plaats.
dag 5 : Schonach naar Engen
De langste rit van de Trans Schwarzwald:bijna 100 km,met 1430 hm. Eindelijk, het zonnetje kwam oogluikend te voorschijn. Man,wat deed dat deugd. Iedereen had er duidelijk terug zin in. Om 10.45u weerklonk het startschot, en het melkzuur kon al direct zijn werk doen. Het was zo'n 150 m.knal omhoog. De eerste 25 km,waren goed op en neer. We sleepten ons een weg,doorheen het bikergeweld. Wanneer we een onverharde zone passerden,(met vooral wat wortels)erin, moest Franky Taelman op zijn tanden bijten om de pijn te doorstaan(ten gevolge nog van zijn gekneusde ribben). Uieindelijk konden we ons handhaven in een groepje,enkel de leiders(mastercat.), en Pascal de Kort en Johnny Goetschalckx (3de in de stand),bleken ons voor te zijn. Daarna was het flink wat bergaf. Ik porde de groep aan,om het tempo niet te laten zakken,immers onze 2de pl. stond op het spel. Na de 1ste bevoorrading(op 30 km), waren er grote stukken asfalt,en schotter op ons pad gelegd. De snelheid ging flink de hoogte in. Halfweg koers, bemerkten we plots Pascal en Johnny voor ons. Yes. Hierbij blijven was nu in eerste instantie de boodschap. Ons groepje was ondertussen herleid tot een man of 10. Nu en dan stak er een onverhard stukje singletrack,graspadje in, om de eentonige stroken wat te doorbreken. Rond km 76, eindelijk terug wat bergop. Nog zo'n 20 km te biken. Franky en ik hadden een kleine voorsprong op wat andere bikers genomen(o.a. de andere Belgen-masters). Dat was het sein om de gaskraan vol.open te draaien. Samen met nog 2 andere bikers konden we al vlug een kloofje slaan. Het parcour was nu wat in een licht golvend terrein veranderd. Nog een stuk of 8km te biken,en dan:het noodlot(of toch bijna),ik voelde mijn achterband leeglopen. Ik gaf Franky de raad om voorzichtig zijn weg te vervolgen. Ondertussen stak ik een bommetje in het ventiel, en kon de achervolging inzetten. Onderussen,waren er een15-tal bikers me gepasseerd. Met al mijn krachten die ik in mij had, stuwde ik me een weg voorwaarts. In de laatste km, kon ik nog net aansluiting vinden bij Franky,en zo konden we de sprint bergop inzetten. Ons werk werd beloond,en finishten als 2de master-team. Het geluk kregen we terug aan onze kant. Ondertussen streden Sabine en Ann, ook voortreffelijk. Sabine Bombaert wist opnieuw een podiumplaats in haar cat. te behalen. Daarmee staat Sabine op een mooie 2de plaats in het klassement en Ann De Tré op een 4de.
was getekend : Hans Planckaert ( Smart Cycling team )
Categorie:Marathon
La Pedaleda
Voorlopig domineert Mike Felderer de Pedaleda 2010. Op de tweede dag van het MTB evenement in Livigno was de Full Dynamix biker de snelste in de klimtijdrit. Met een gemiddelde van 8km/u won hij de 5,5 km met 850 hm. Op een stikhete dag bedwong hij de korte maar pittige klim, met hellingen tot 30% in 34 minuten en 51 seconden .
Voor de city sprint 's avond kwamen een aantal VIP gasten opdagen met oa Massimo de Bertolis, Mike Felderer, Mauro Bettini, maar ook Filippo 'Pippo' Pozzato , Marco Bandiera, Vladimir Gusev en wereldkampioen Tatiana Guderzo gingen in op de uitnodiging van gastheer Hans Rey. De uiteindelijke overwinning ging naar Dmitry Medvedev (Elettroveneta Corratec), die samen met de Oostenrijkse Uwe Hochenwarter (Muskel Kater Genesis ) zijn broer Alexei Medvedev het podium op mocht .
uitslag klimtijdrit
1) Felderer Mike FullDynamix ITA 34'51" 2) Bianchi Ramon Scott ITA 34'58" 7" 3) Longa Mattia Club Lombardia Team ITA 36'40" 1'49" 4) Botero Salazar Jairo Scapin Torrevilla MTB Team ITA 38'37" 3'45" 5) De Bertolis Massimo FullDynamix ITA 39'19" 4'27"
Categorie:cross country
Masters in Geraardsbergen
Vandaag zaterdag om 15 u gingen de masters aan de slag in de zesde manche van de Belgacom GP in Geraardsbergen. Bij de masters 2 nam Chico vrijwel onmiddellijk de wedstrijd in handen, voor Ronny Geerts in gezelschap van Bart Patyn. Trek KMC biker Ivan Porters volgde op 4 , voor Danny Flies ; Patrik Wellens passeerde vroeg in de wedstrijd in 6 de stelling.
Nico Berckmans sloeg al snel een kloof , terwijl Ronny Geerts vooraan de rol moest lossen en Bart Patyn de tweede plaats innam. Ivan Porters was opgerukt naar de derde positie , dit ten nadele van Fuji biker Ronny Geerts , die nu als 4 de voorbij kwam. Danny Flies bleef op vijf voor Patrik Wellens uit Tessenderlo. Na goed drie kwartier rijden moest Patrik Wellens de koers verlaten met maag en darm klachten. Belgisch kampioen Nico Berckmans won de wedstrijd bij de masters 2 voor Bart Patyn en Ivan Porters. Op dit zwaar parcours viel Ronny Geerts met zijn vierde plaats naast het podium.
" Ik moet het van zo'n parcours hebben. Vooral niet opblazen in de start. Ik ben wel heel diep moeten gaan en ben er bij mijn aankomst bij gaan liggen, plat tegen de grond. Dat was jaren geleden, maar het was de moeite en ik ben tevreden met mijn derde plaats. Tegen Chico is toch niets te doen. " wilde Trek KMC biker Ivan Porters kwijt oten hij een beetje bekomen was.
De zege bij de masters 1 ging naar Geoffry Maes voor Pervélo biker Gerrit Delfosse en Steve De Roeck. Maes stoomt zich klaar voor het WK masters in Brazilie en was matig tevreden over zijn huidige conditie. Univega biker Steven De Roeck was wel heel tevreden over zijn prestatie en met de derde plaats in Geraardbergen. " Ik was niet goed gestart en mijn zadel was nog afgebroken ; dus ik ben een tevreden man. " wilde de 36 jarige Waaslander kwijt.
20-08-2010
Trans Schwarzwald 6 de etappe voorTorsten marx
De voorlaatste rit van Engen naar Grafenhausen werd op vrij korte tijd afgemalen, en kreeg Torsten Marx als winnaar. Voor Marx betekende het tevens de zege bij de masters waar Ramses Bekkenk als tweede, en onze landgenoot Kristof Houben op 3 eindigde. Met zijn zevende plaats vandaag blijft de Univega biker op 7 in de stand, met goed 4 minuten achter Claus Crone. In de reeks van de masters staat de Genkenaar momenteel op 4 achter Crone. Roan Windmolders haalde met zijn 9 de plaats voor het eerst de top 10 en komt op 12 in de rangschikking.
Jan Dams uit Geel eindigde 15 de algemeen , wat de 11 de plaats bij de heren solo betekent. In dat klassement staat de Fuji biker met nog één etappe te gaan , nog steeds op 8. Waaslander Michiel Van Aelbroeck finishte vandaag 25 ste algemeen , wat hem op 10 brengt bij de heren solo. Thomas Achouri kwam als 17 de binnen en volgt op 12.
Bij de masters 3 deed Rudi Geentjens wat er van hem verwacht werd en mocht andermaal als derde het podium op. De derde plaats kan de MTB Rudi biker normalieter niet meer ontgaan. Fons Moors vond de zesde etappe een kolfje naar zijn hand en finishte op 6 , wat de Limburger in de top 10 doet belanden.
Bij de vrouwen blijft Milena Landtwig de wedstrijd controleren en finishte op 3 sec van de Finse Pia Sundstedt . De 7 de plaats was voor Sabine Bombaert en de 8 ste voor Ann de Tré. In de voorlaatste etappe verspeelde Bombaert haar 2 de plaats bij de vrouwen masters en zakt naar 3 . Haar teamgenote Ann De Tré ( Smart Cycling team ) blijft op 4.
teams
Na een rit van 67 km klopte het Haico racing team van de gebroeders Pfrommer het Multivan Merida team in de sprint. Hannes Genze en Andreas Kugler hebben de eindwinst zo goed als op zak en houden de zaak onder controle.
Bij de mixed koppels gaven Johan Van de Ven en Daphny Van den Brand geen cadeau 's, zodoende blijft het Nederlandse cycleXperience team nog steeds ongeslagen aan de leiding.
Het Pedal / Centurion team won opnieuw bij de masters en klopte onze landgenoten Hans Planckaert en Franky Taelman met 3min 18. De mannen van Smart Cycling stevenen resoluut op de 2 de plaats in de eindstand af. Het Technofit team met Pascal De Kort en Johnny Goetschalckx finisht op rang 4 op 9min 51, maar blijft op 3 in het klassement.
Jos en Willy Bruyeer zijn nog steeds in de running en finishten op 8 ,wat tevens hun plaats in in de rangschikking.
Morgen hebben de renners als laatste etappe Grafenhausen - Feldberg voor de boeg : 92 km met 2530 hm.
uitslag algemeen 6 de etappe
1. Marx Torsten, 1976 DS-Rennsport 2:27.24,6 2. Schneidawind Christian, 1982 Team TEXPA-Simplon 2:27.26,4 op 0.01,8 3. Bettinger Matthias, 1984 VAUDE Simplon 2:27.27,4 op 0.02,8
4. Bekkenk Ramses, NL 1976 Team Mitsubishi 2:27.50,8 op 0.26,2 5. Bult Axel, NL 1981 Vredestein Tyre developme 2:28.17,6 op 0.53,0 6. Pliem Manuel, A 1985 RC Ausseerland radsportla -2:29.03,0 op 1.38,4 7. Houben Kristof, B-Genk 1978 univega pro cycling team 2:29.04,1 op 1.39,5 8. Stiebjahn Simon, Titis 1990 Team Bulls 2:31.56,5 op 4.31,9 9. Schiele Stephan, 1975 Team VOBA Heidenheim 2:32.04,9 op 4.40,3 10. Ketterer Pascal, 1988 WHEELER- iXS 2:32.26,4 op 5.01,8 11. Straubhaar Thomas, 1984 bikecenter radsport 2:32.37,1 op 5.12,5 12. Gärtner Matthias, 1981 Zwillingscraft 2:34.10,5 op 6.45,9 13. Schwarzer Andreas, 1984 team-woba.com/Centurion 2:34.12,1 op 6.47,5 14. Grick Matthias, 1990 RC Ausseerland radsportla 2:35.00,0 op 7.35,4 15. Dams Jan, B-Geel 1981 FujiMTBmasters 2:35.03,1 op 7.38,5 17. Thomas Achouri 21. Roan Windmolders 25. Michiel van Aelbroeck 35. Silvio Claes 40. Mathieu Peeters 42. Kurt Ignoul 45. Eli Smeyers 56. Kris De Nef
Categorie:Marathon
La Pedaleda
In het Italiaanse Livigno is Hans ' no way' Rey voor het tweede jaar op rij gastheer van de Tour La Pedaleda ; een vierdaags MTB evenement. De beste Italianen kwamen aan de start van de openingsetappe; 44 km waarvan 11,3 km en 8,8 km gecronometreerd.
Mike Felderer van Team Full Dynamix domineerde over heel de lijn en finishte in 56'21 ". Hij sloeg een kloof van meer dan 3 minuten op Jairo Botero Salazar, die kort voor zijn teamgenoot Walter Costa eindigde.
uitslag dag 1
1) Felderer Mike FullDynamix 56'21" 2) Botero Salazar Jairo Scapin Torrevilla MTB Team 59'13" 3) Costa Walter Scapin Torrevilla MTB Team 1.00'55" 4) Rendon Rios Eddie Andrea Scapin Torrevilla MTB Team 1.01'42" 5) Cattaneo Johnny FullDynamix 1.04'37" 6) Bettin Mauro FullDynamix 1.04'39" 7) Montanari Fabio Team Ciclope Torpado 1.05'19" 8) De Bertolis Massimo FullDynamix 1.07'51" 9) Cenedella Marco The Bikers Dream Masini 1.09'31" 10) Berlusconi Andrea Cicli Olympia 1.09'35"
Categorie:cross country
Spaanse selectie voor WK Canada
Spaans bondscoach Cristóbal Sánchez, selecteerde voor het WK van 31 autustus tot 5 september in Mont St Anne volgende atleten :
XC Heren : José Antonio Hermida, Sergio Mantecón, Iñaki Lejarreta, Rubén Ruzafa, Carlos Coloma , Iván Alvarez,
Dames : Marga Fullana, Anna Villar , Rocío Gamonal,
De Spaanse coach krijgt in Canada het gezelschap van de legendarische David Vázquez, die debuteert als assisent coach en zich ontfermt over de downhillers.
Categorie:WK
Julie Bresset out
Met de kwetsure van Julie Bresset krijgt de Franse ploeg een zware klap te verwerken. Het is trouwens de eerste tegenslag in de carriere van de dame uit Bretagne . Tot nu toe bleef ze gelukkig gespaard van blessures. Bresset verbleef op stage met de Franse ploeg in Meribel waar ze zou deelnemen aan de vierde en laatste manche van de Coup de France. De Franse kampioene is dinsdag op training zwaar gevallen in een afdaling en heeft waarschijnlijk haar sleutelbeen gebroken. Verdere onderzoeken moeten uitwijzen hoe ernstig de blessure is en of ze onder het mes moet. Een inactiviteit van vijf tot 6 weken dring zich op. Een streep door de rekening van de 21 jarige belofte die afgetekend aan de leiding staat in de World Cup ranking en als topfavoriet voor het WK in Canada werd beschouwd. Ze is de eerste Francaise die de World Cup gaat winnen , maar het goud op het WK voor beloften ziet ze aan haar neus voorbijgaan. Bresset ( BH Suntour) staat nu voor de moeilijkste strijd in haar jonge carrière. Toch is ze vast besloten om in 2011 sterker dan ooit terug te keren en terug de hoofdrol op te eisen in de World Cup en in de belangrijke internationale confrontaties. Of Frankrijk nog een ander meisje zal inzetten , is onwaarschijnlijk maar niet uitgesloten.