alles over mountainbiken en BMX met Lily en Chantal
04-06-2010
Racer Bikes Cup Zwitserland
De vijfde manche van de Zwitserse competitie gaat aanstaande weekend door in Champery. Voor de bikers en de organisatie betekent het een generale repetitie op de UCI World Cup van 24 & 25 juli ; niet dat ze in Champery aan hun proefstuk toe zijn , maar toch ! De Zwitserse serie kan naar goede gewoonte rekenen op heel wat internationale belangstelling. Het duurde dan ook tot in de 4 de manche eer er een Zwitser als winnaar uit de bus kwam. Vorige week in Plaffeien stonden Nino Schurter, Florian Vogel en Lukas Fluckiger op het podium. De eerste buitenlander werd de Franse Omega Pharma- Lotto renner Jean Christophe Peraud op de vierde plaats.
Zondag worden in Champery Julien Absalon, Moritz Milatz , de gebroeders Fluckiger, Cannondale biker Martin Gujan en de Nederlanders Henk Jaap Moorlag en Tim Lemmers aan de start verwacht. Moorlag , de 20 jarige Nederlander van het Rabobak Giant team geldt , mede door zijn uitstekende resultaten in de World Cups, als de revelatie van het voorjaar en wordt aanzien als mogelijke kanshebber op een podiumplaats.
Bij de dames komt de Duitse Sabine Spitz aan de start en wordt algemeen als topfavoriet beschouwd. Thuisrijder Marielle Saner-Guinchard zal echter alles in het werk stellen om de zege , net als in 2008 , in eigen rangen te houden.
In de categorie van de juniores wordt veel verwacht van de Nederlander Michiel van der Heijden. Tot op heden is de Merdia Combee biker onklopbaar en hij zal zich in Zwitserland zeker niet laten verrassen . Het wordt voor de getalenteerde Nederlander een kwestie van ervaring opdoen, vooral met het oog op het WK 2011 in Champery. Ook zijn landgenoot en Giant biker Jeroen Van Eck is van de partij om het de Zwitsers met Roger Walder op kop, moeilijk te maken.
programma zondag :
09.00 u Juniores + Amateurs
11.15 u Elite dames + Junior dames
13.30 u Elite heren
Categorie:cross country
03-06-2010
BMX 2000 Dessel viert op 2 & 3 oktober
In 2010 viert BMX 2000 Dessel haar 10-jarige bestaan. In de loop van het jaar staan heel wat evenementen op het programma op en rond het Joel Smets circuit.
Het eigenlijke feestweekend komt er tijdens het weekend van 2 en 3 oktober 2010 met de Open European Old School BMX Championships en op zondag de International Champions Cup: een wedstrijd voor juniors en elite rijders met maar liefst 8000 prijzengeld. Opnieuw twee wedstrijddagen met een internationale uitstraling , die één week voor de Supercross in Frejus , heel wat wereldtoppers zal aantrekken.
Categorie:BMX
Smart Cycling scoort met Hans Planckaert
Net als vele honderden bikers vond Hans Planckaert ook dit jaar de weg naar de Trans Germany. Het mooie weer was dit keer duidelijk niet op de afspraak en dat zinde de Smart Cycling biker niet echt. Daar waar Planckaert gisteren bijna onderkoeld als 10 de over de meet bolde , bracht hij heter vandaag iets beter vanaf. Er stond een iets kortere etappe geprogrammeerd . De hele nacht had het echter flink doorgeregend.
" Ik besloot dan ook om me wat dikker te kleden dan gisteren. Samen met o.a. Rondelez en Evers mocht ik in het eerste startvak plaatsnemen. Na een korte neutralisatie was het direct de gaskraan open, op de beklimmingen. Ik probeerde om niet te veel prijs te geven, maar had moeite met het opgelegde tempo.
Gelukkig ging het in het begin wat op en neer, en kon ik wat meer op adem komen in de afdalingen. Eens boven in Berwang-Rinnen, volgde er een afdaling. Door de hevige regenval van afgelopen nacht, waren er grote gleuven gevormd in de schotter, en bijwijlen, was het veelal bootjevaren met de bike,door de grote waterstromingen. Nu en dan enkele waterbeekjes. Ik vond niet ten volle mijn ritme terug, had in de eerste koershelft het nog redelijk warm. Nu en dan moest ik ook enkele bikers laten voorbijgaan. Naarmate de wedstrijd langer duurde, en het iets frisser werd, begon ik er meer door te komen. Eens boven op Lohmoos, het hoogste punt van de dag (1474m), op zo een 56 km, was het dan hoofdzakelijk bergaf. Vlug nog een W-Cup gelleke, en pas nu begon het echt lekker te lopen. Ik kon nog het sprintje winnen van mijn groep, en eindigde als 7de in de master-cat. Morgen een heel korte, maar krachtige rit. " aldus Hans Planckaert van het Smart Cycling marathon team.
Categorie:Marathon
Reevax team doorstaat dag 2 in Trans Germany
Vandaag stond voor het Belgisch Reevax team de 2de etappe van de Trans Germany van Lermoos naar Pfronten over 75km en 1850 hoogtemeters op het programma. De aanhoudende regen gedurende de ganse nacht heeft het parkoers op sommige stukken herschapen in kolkende riviertjes. Gelukkig stopte het met regenen net voor de start, zodat de etappe alvast droog werd aangevat
De beklimmingen van vandaag waren steil en dus was doseren de boodschap. Voor Peter 'Pepe ' Paelinck een doelstelling, voor Steven' Kroki 'Pauwels een must. Bij Pauwels liep het vandaag alles behalve goed en was het dus op eigen tempo de weg naar de finish zoeken. De laatste klim van de dag ging richting 1500 meter en was de scherprechter van de dag. Heel wat deelnemers hebben ofwel hun kruit verschoten ofwel is het vochtig geworden. Feit is dat de snelheid er bij velen stilaan uit was . " Doseren is de moeder van het marathonbiken en de spaarzame omgang met de krachten van vanmorgen wierp zijn vruchten af. Stuk voor stuk plaatsjes opschuiven is goed voor kopke en resultaat. " wist Peter Paelinck te vertellen.
Na nog een laatste solo-tijdrit van ca. 10 kilometer over het asfalt lichtjes bergaf naar Pfronten, finisht ' Pepe' met een goed gevoel en in een tijd van 3u20 op een 15de plaats bij de masters 1 en schuift hierdoor op naar de 24ste plaats in het algemeen klassement.
Voor Steven Pauwels was het vandaag een dag van "voorbijgereden worden" , hij finishte in ongeveer 4u10 als 344ste in Pfronten en staat nu 331ste in het algemeen klassement .
Categorie:Marathon
Klein Brabant MTB Racing Team
De 2e etappe beloofde goed te starten. Met een waterig zonnetje konden ook de Belgische Tblowers rond 11u het startschot in Lermoos afwachten. Echter wist iedereen dat, op weg naar Pfronten, de regen het zonnetje sterk zal verdringen. Dit samen met de regenval van de laatste week, werd de etappe uitgeroepen tot de natste ooit in de Trans Germany geschiedenis. Wederom een zware test voor alle deelnemers.De cijfertjes gaven vanalles aan, maar 75 km met1863 hoogtemeters en een maximum hoogte van 1474m stonden op de teller.
De off day van Johan Peeters werd vandaag rechtgezet door een regelrechte inhaalrace. Vanuit de achterste gelederen van de startbox kon hij vele bikers inhalen om dan op een 110 plaats te finishen. Aan de finish voelde hij zich beter dan gisteren. Wie weet wat morgen brengt...
Ook Danny Flies had een goede dag. De voorvork problemen van gisteren waren nog steeds aanwezig , maar het was doenbaar vandaag. Hij wist vandaag de top 10 bij de Masters binnen te rijden. Door de 2 goede etappe resultaten kan hij morgen in de eerste startbox starten en hopelijk verder oprukken naar de top van het klassement. T blower Tim Wouters had de eerste 50km goede benen en wist zich te handhaven in een achtervolgend groepje. De crash van gisteren heeft gelukkig geen naweeën gehad en hij finishte 299e. Gunther Peleman , die gisteren betrokken was in een val bij de start, had vandaag last aan de rug. Hierdoor werden sommige stukken iets lastiger maar kon toch vlot de rit uitrijden en behaalde een 350e plaats.
De sfeer zit goed in de groep, ook bij bevoorrader Polle. De steun van een bevoorrader zowel op logistiek, als mentaal vlak is een belangrijk pluspunt bij meerdaagse wedstrijden als deze. Blijkbaar heeft de Polle echter meer stress dan de renners...!
Morgen etappe 3 naar Sonthofen, 55km en 1850hm. Er zijn dus evenveel hoogtemeter te overwinnen maar op een kortere afstand. De zware klim zal bepalend zijn voor de race gezien er een technisch stuk ligt net voor de top van de Schnitziertal-Alm. Hier gaan er velen proberen de eerste prik te geven aan de concurrenten. De volgende 2 klimmen zijn veelal asfalt of schotter ,dus mits wat geluk en een goed groepje kan je hier heel wat plaatsen goedmaken in het klassement...
Categorie:Marathon
Alban Lakata wint dag 2 van de Trans Germany
De tweede etappe in de Trans Germany van Lermoos naar Pfronten ging over exact 74.40 km en 1863 hm en vertrok andermaal in slechte weersomstandigheden. Net als gisteren was het dus de kwestie om zich van de juiste kledij te voorzien.
Gisteren waren Carsten Bresser en Volker Ordowski de voornaamste slachtoffers. Na de beklimming van de Tuftlalm verloor Carsten Bresser zijn ketting en kwam , gelukkig binnen de tijd , al lopend binnen. Ordowski zat nog samen met de latere winnaar Christoph Sauser vooraan tijdens die beklimming , maar kreeg daarna schakelproblemen en eindigde jammergenoeg buiten tijd.
Alle ogen waren vandaag gefikseerd op de Zwitserse geletui drager Christoph Sauser. Vooral voor Alban Lakata was de Zwitser ' grof wild '. Om 11 u vertrok de carvaan weer op de toepasselijke tonen van Highway to hell. Na goed één uur wedstrijd zat een kopgroep van 15 man , met alle favorieten vooraan. Het podium van gisteren met Sauser, Lakata en Christian Schneidawind zat op vinkenslag. Sauser pikte in Waldfee nog 45 punten mee voor de groenen trui van het bergklassement door als tweede na Schneidawind boven te komen. Lakata, de Fransaman Thomas Dietsch, Jochen Käß, Steafn Sahm, de Zuid Afrikaan David George , Markus Kaufmann, Matthias Bettinger en Daniel Geismayr maakten op dat ogenblik de top10 uit.
Bij de dames had Elisabeth Brandau 100 m voorsprong op de Finse Pia Sundstedt. De Duitser Christian Pösl, voerde de leiding bij de masters ( plus 40 jaar ) voor Johann Grasegger en de Oostenrijker Heinz Zörweg . Bij de + 50 jarigen dominneerde Milan Spolc ; de Tsjech had half koers al 4 minuten voorsprong op de tweede in het klassement Ferdinand Ganser.
Alban Lakata voerde in het gezelschap van Christoph Sauser de leiding na 2 uur wedstrijd. De Oostenrijkse Topeak Ergon biker knapte het grootste deel van het werk op, zodat de achterstand van de achtervolgers opliep tot 3 minuten. Het gat met Thomas Dietsch, Christian Schneidawind, Matthias Bettinger, David George , de Duitse kampioen Jochen Käß en Stefan Sahm werd steeds groter.
In de eindsprint haalde de sterke Oostenrijker het van Specialized biker Christoph Sauser. In een tijd van 2:46:27 won Alban Lakata de tweede etappe van het Oostenrijkse Lermoos naar het Duitse Pfronten. Christoph Sauser vertrekt morgen opnieuw in het geel
De Finse Pia Sunstedt wist ook vandaag geen antwoord op de ontketende Lisa Brandau. De Duitse van het team Haibike kwam met 2min 49 voorsprong aan; met Birgit Söllner op plaats drie kregen we hetzelfde podium als in de eerste etappe.
Bij de masters 1 reed een Belg zich naar het podium. Johann Grasegger won zijn eerste etappe bij de + 40 jarigen en verzekerde zich met 4 minuten voorsprong van de leiderplaats door het feit dat Christian Pösl , de derde van gisteren , in de eindfase lek reed . De Oostenrijker Heinz Zörweg legde beslag op de tweede plaats, terwijl onze landgenoot Erik Evers in zijn kielzog finishte in een tijd van 3:03.59.8. De eerste podiumplaats voor MTB Rudi Bikes was binnen. Hans Planckaert werd 7 de , de 10 de stek was voor Danny Flies en Peter Paelinck arriveerde als 15 de in Pfronten
Het feest kon echter niet op : bij de plus 50 jarigen haalde nog een Belg het podium. Ditmaal ging Rudi Geentjens himself met de derde plaats aan de haal. De Tsjech Milan Sploc klopte de Nederlander Ad van De Sande met 6 minuten , de derde plaats bij de senior masters was voor Rudi Geentjens die geen 12 minuten na de winnaar finishte.
uitslag heren :
1. Lakata Alban, TOPEAK ERGON RACING TEAM 2:46.27,9 2. Sauser Christoph, Specialized Factory Racing 2:46.28,0 op 0.00,1 3. Käß Jochen, Multivan Merida Biking Team 2:49.58,4 op 3.30,5 4. Bettinger Matthias, Team VAUDE-Simplon 2:49.58,7 op 3.30,8 5. Dietsch Thomas,Team Bulls 2:49.58,9 op 3.31,0 6. Sahm Stefan, Team Bulls 2:49.59,1 op 3.31,2 7. Geismayer DanielTeam VAUDE-Simplon 2:49.59,3 op 3.31,4 8. Schneidawind Christian, Team TEXPA-SIMPLON 2:49.59,4 op 3.31,5 9. George David , SAFINDIT.CO.ZA 2:49.59,7 op 3.31,8 10. Kaufmann Markus, Team VAUDE-Simplon 2:54.03,3 op 7.35,4 .... 22. Bjorn Rondelez 41. Sam Baeten 55. Stijn Van Boxstael 57. Wim Peers 63. Silvio Claes 89. Dries Leys 95. Raf De Bakker 102. Xavier Vermeeren
Categorie:Marathon
Kids Challenge in Averbode.
De vierde manche van de Belgacom Belgian MTB GP op 20 juni in Averbode wordt vooraf gegaan door de Kids Challenge.
Aangezien er niet veel goeds voorspeld werd, verschenen de T-blowers goed ingepakt tegen regen en koude aan de start van de eerste manche van de Trans Germany. Op de hoogste top was het bibberen geblazen. De mannen van Belgische team werden dus meteen stevig op hun karakter getest, met aanhoudende regen en de nodige tegenslag.
Danny Flies vond al snel zijn goed ritme, echter een weigerende voorvork maakte de rit extra lastig. Flies reed in 3u47min11 over de meet en werd hiermee in de categorie masters 16de. In deze categorie zijn ze met 372 renners vertrokken. Voor Gunter Peleman was de start moeilijker. Hij was betrokken in een valpartij. Met pijn aan de knie heeft hij toch doorgebeten en uiteindelijk bij de heren op de 320 ste plaats kunnen finishen.
Ook Tim Wouters kende pech , hij miste de bocht en ging in een afdaling tegen het asfalt . Gelukkig heeft hij hier geen kwetsuur opgelopen en wist als 288 ste binnen te komen
De voorzitter van het team Johan Peeters vatte zijn dag samen in 2 woorden: off-day ! Hij kwam binnen in 4u02min21 en staat hiermee op een 165ste plaats bij de heren.
Na de aankomst reden de moedige 4T-Blowers zo vlug mogelijk in konvooi naar het hotel. "Een prachtig hotel ! " lieten ze weten. " En zeer vriendelijk, want zelfs de koerswas werd er voor ons gedaan! Een hapje eten, wat plezier maken en dan rusten, want morgen volgt de 2de etappe. "
Jammergenoeg met slechts één hoofditem in het weerbericht : regen...
Categorie:Marathon
Fort William is er klaar voor
's Werelds beste downhillers komen met mondjesmaat in Fort William aan voor de tweede World Cup van 2010 . Greg Minnaar was één van de eersten die in de Schotse Highlands neer streek. Na zijn overwinning in Maribor voert de Zuid Afrikaan immers de DH ranking aan. Daarbij is hij met een tijd van 4 min38 sec recordhouder op de legendarisch omloop van 2,8 km .
Ongeveer 300 profs worden aanstaande weekend verwacht voor deelname aan DH en 4X. Vorig jaar kwamen er 18.500 toeschouwers opdagen wat de ecomomie aardig was duiten in het zakje bracht. Afhankelijk van het weer, hoopt men op een nieuw record . De Britten hebben met Steve Peat de huidige wereldkampioen in huis . Spectakel gegarandeerd ! Ook de Athertons lokken jaarlijks heel wat volk. Gee en Dan ( Commencal ) behoren al jaren tot de internationale top en hopen samen met de Schotse helden Ruaridh Cunningham en Ben Cathro op een superdag. De Australier Chris Kovarik, de Fransman Cedric Gracia en Greg Minnaar wonnen Fort William in het verleden al 3 keer. De teller van Steve Peat en de Australier Sam Hill staat inmiddels op 4. De Britse Rachel Atherton is terug van weggeweest en zou het haar landgenote, Tracy Moseley wel eens moeilijk kunnen maken. Trek bikester Moseley won al 4 keer op de Ben Nevis. Maar ook de Franse wereldkampioene Sabrina Jonnier weet haar mannetjes te staan op deze omloop.
Zaterdag wordt de finale van de four cross gereden met als topfavoriet de Australier Jared Graves. Graves dominneerde reeds in 2009 ,werd wereldkampioen in Canberra en won de World Cup overall. Uitkijken wordt het naar de Nederlander Joost Wichman en Dan Atherton die in Houffalize sterk voor de dag kwamen.
Bij de dames is Caroline Buchanan de regerende werekdkampioene , terwijl de Nederlandse Anneke Beerten voor de tweede keer op rij de World Cup voor haar rekening nam. De Britten gokken echter op Fionn Griffiths , die zowel aantreed in de DH als in de 4X en de tweede World Cup in Maribor op haar conto schreef. De 4 X is na Houffalize en Maribor aan zijn derde manche toe.
Het Schotse gebeuren kan men opnieuw gratis volgen op Freecaster TV
zaterdag vanaf 17 u finale 4X zondag vanaf 12 u DH
De eerste etappe van de Trans Germany startte met temperaturen onder de 10 graden en regen bij het vertrek .Gisterenavond tijdens de briefing werd er door zowel race director Uli Stanciu als het Rescue team aangedrongen om voldoende warme kledij en een reddingsdeken mee te nemen. Op de Ehrwald-alm, het hoogste punt van de 1ste etappe was het slechts 0 graden, en uiteraard met regen.
Vlak na de start gaat het onmiddelijk via een steile klim omhoog. Het Belgische Reevax team zond Peter Paelinck en Steven Pauwels op pad. Peter Paelinck die vooraan gestart was, kon hier omhoog rijden, maar verder achterin stond alles vast en Steven Pauwels mocht dus te voet omhoog. Na een korte afdaling volgde een 40 km lange klim naar de Ehrwald-alm, het hoogste punt van vandaag op 1600m. Grotendeels vals plat, en dus een tempo klim. Dankzij de stevige, koude kopwind heeft zowat iedereen problemen om zich zelfs tijdens de klim warm te houden. Reevax biker ' Pepe' Paelinck reed de klim grotendeels in een klein pelotonnetje, terwijl 'Kroki' Pauwels continu volk inhaalde en zowat de ganse klim in de wind reed . Boven gekomen was het zaak om een extra vestje aan te trekken, om tijdens de snelle, steile afdaling niet van de fiets te bibberen.
Daarna volgde het beest van deze etappe: de klim naar de Tuftl-alm is met 4 km en 600hm een lastige brok. Gelukkig moest er hier genoeg "gestookt" worden zodat we terug konden opwarmen. De laatste kilometers waren nog slechts een formaliteit vooraleer de Belgen via de freeride afdaling Lermoos binnenreden. Peter Paelinck finishte in exact 4 u op een 36ste plaats in de masters category, Steven Pauwels eindigde in 4u 45 op een 338ste plaats.
bron: pm Reevax MTB Racing Team
Categorie:Marathon
Mirko Celestino wint de Lessinia Legend Marathon
De nieuwe Superbike Legend is een tweeluik dat bestaat uit de Lessinia Legend marathon en de Sudtirol Dolomiti Superbike , die op 11 juni verreden wordt. Op de winnaar van de 2 manches staat een GT te wachten; voor de beste dame is een Cannondale voorzien.
De 14 de editie van de Lessinia Legend Marathon betrof 125 km met 3300 hm en is vandaag in Verona gewonnen door de Italiaanse wegrenner Mirko Na vijf uur wedstrijd klopte de 36 jarige kopman van het Semperlux Axevo Haibike team zijn leeftijdsgenoot Hannes Pallhuber van het Silmax Cannondale team. De Colombiaan Botero Salazar haalde het in de sprint van Mike Felderer en sleepte de derde plaats in de wacht.
Categorie:Marathon
Elena Gaddoni positief
De 30 jarige Elena Gaddoni wordt door het antidopingagentschap Coni in verband gebracht met doping . Op 24 april 2010 zou de Italiaanse marathonspecialiste positief getest hebben op het gebruik van Testosteron . Vorig jaar maakte de Italiaanse nog deel uit van de selectie voor het WK marathon in het Oostenrijkse Graz.
Categorie:Marathon
Trans Germany dag 1 voor Christoph Sauser
Met 81,44 km en 2154 hm van Garmisch-Partenkirchen naar Lermoos ging vandaag om 10u15 u de Trans Germany van start. Op de tonen van Highway to hell van AC/DC begonnen in het totaal 1200 bikers aan de vierdaagse en na vijf minuten waren alle deelnemers de startboog gepasseerd.
Het weer zat niet mee en er ontstond meteen een kopgroep van zes , met titelverdediger Thomas Dietsch ( Bulls ), zijn teamgenoot Stefan Sahm, Alban Lakata (Topeak Ergon Racing),de ex wereldkampioen Christoph Sauser, Christian Schneidawind , de Duitse kampioen Jochen Käß, Steffen Greger en de Zuid Afrikaan David George . Lang duurde het liedje niet , want al na 36 km komen een aantal bikers uit de achtergrond aansluiten.
Na twee uur wedstrijd voerden Alban Lakata, Thomas Dietsch, Schneidawind, Stefan Sahm, Jochen Käß, Kaufmann, Bettinger, Carsten Bresser , Nicke, Volker Ordwoski, Robert Mennen , Andreas Strobel en de Zwitserse Specialized biker Christoph Sauser de leiding. Op 3 minuten volgden Hannes Genze, Tim Böhme , Frank Lehmann en Silvio Wieltschnig. Bij de vrouwen maakten Elisabeth Brandau , Birgit Söllner en Pia Sundstedt de wedstrijd hard.
Na zowat 65 km trok Sauser ten aanval en zat op de Tuftlalm 30 sec voorop. Het leverde hem meteen de ' groen trui ' als beste klimmer op . Sauser bouwde zijn voorpsprong de laatste 20 km nog uit ; na 3:08:06.5 kwam de Zwitser als winnaar over de meet met anderhalve minuut op de Oosternrijkse marathonspecialist Alban Lakata ; de derde plaats was voor Christian Schneidawind van het Texpa-Simplon team.
Elisabeth Brandau ( foto) , die eerder op het jaar de wedstrijd in het Nederlandse Nieuwkuyk won, was de snelste vrouw . De Duitse van Team Haibike klopte de Finse topfavoriete Pia Sundstedt. Birgit Söllner finishte als derde plaats , al liep de dame van Team Firebike-Drössiger bijna 13 min achterstand op. Milena Landtwing eindigde als 4 de van de 92 vrouwen.
Bij de marsters 1 ( +40 jarigen ) was Heinz Zorweg de beste van de 372 vertekkers. Titelverdediger Johann Grasegger en Christian Pösl gingen op nummer 2 en 3 onze beste landgenoot vooraf. MTB Rudi biker Erik Evers legde dus mooi beslag op de 4 de plaats ; hij verloor 4 minuten op de winnaar. Hans Planckaerts van Smart Cycling werd 10 de en Klein Brabander Danny Flies 16 de. Reevax biker Peter Paelinck eindigde als 36 ste in de eerste etappe.
Bij de masters +50 heerste de Tsjech Milan Spolc. Ferdinand Ganser kwam op 5 min 32 als tweede over de meet, terwijl de Nederlander Ad van de Sande als derde finishte in Lermoos. De vijfde stek op 45 deelnemers was weggelegd voor Rudi Geentjens uit Herentals ; Luc Smits werd 17 de en Walter Hinderdael bolde als 18 de over de meet.
uitslag : 1. Christoph Sauser 2. Alban Lakata 3. Christian Schneidawind 4. Matthias Bettinger 5. Robert Mennen 6. Thomas Dietsch 7. Stefan Sahm 8. Steff Greger 9. Jochen Kass 10. Lukas Kubis .... 25 Bjorn Rondelez 42 Sam Baeten 62 Wim Peers 68 Dries Leys 85 Stijn Van Boxstael 86 Raf De Bakker
Categorie:Marathon
Voor een veilig en gezond wielertoerisme
De negatieve aandacht die een aantal gebeurtenissen, organisaties en ongevallen binnen het wielertoerisme de jongste tijd in de media krijgen zette Wielerbond Vlaanderen en de Vlaamse Wielrijdersbond ertoe aan om in dit communiqué een gezamenlijk standpunt in te nemen en dat ook naar buiten te brengen in de hoop dat hun boodschap hierdoor nog meer gehoor vindt.
Als wielerfederaties zijn wij ervan overtuigd dat wielertoerisme een gezonde en ook veilige sport is en blijft. De vrij stabiele ongevalstatistieken tonen dat aan. Uiteraard komen er door de sterk toenemende populariteit van de wielersport vele duizenden deelnemers bij, wat helaas ook het aantal ongevallen proportioneel doet stijgen.
De federaties staan voor een wielertoerisme met stijl : centraal staan veiligheid, respect en properheid. Wij promoten actief de veiligheid bij zowel organisatoren (verstrekken van informatie, opname van kwaliteits- en veiligheidsvereisten in het lastenboek, terbeschikkingstelling van veiligheidsmateriaal, enz.) als deelnemers (informatieverstrekking, sensibilisering, ..). Van dit laatste is de op grotere organisaties bijna unanieme helmdracht die bij zware valpartijen vaak levensreddend is- een concreet resultaat. We sluiten ons ook aan bij andere acties die het wielertoerisme willen beschermen tegen de buitensporigheden van enkelingen die het imago van vele honderdduizenden bepalen. Wij lanceren oproepen, proberen te sensibiliseren maar we moetensoms machteloos toekijken hoe sommigen het wielertoerisme door hun haantjesgedrag in een slecht daglicht plaatsen.
Het zit in vele mensen ingebakken om steeds de beste te willen zijn, steeds sneller te willen zijn. Gevolg hiervan is het feit dat ook het wielertoerisme verschillende snelheden kent, waarbij zowel de tragere fietsers als de snellere wielertoeristen op een verantwoorde wijze hun hobby ten volle moeten kunnen beleven.Maar elke vorm van competitie met het daarmee gepaard gaande hogere risicoprofiel- is uit den boze. Voor renners is immers geen plaats op de recreatieve organisaties. Zij hebben immers via de (al dan niet recreatieve) competitie de mogelijkheid zich met anderen te meten. De federaties nemen daartoe bewust geen snelheidsproeven of chronoritten in de recreatieve kalender op. Deelnemers die door onverantwoord rijgedrag zichzelf of anderen in gevaar brengen, riskeren dan ook door de federatie een sanctie opgelegd te krijgen.
Het plaatsen van seingevers op zgn. zwarte punten vormt een belangrijke bijdrage aan het veiliger maken van organisaties, maar mag uiteraard geen vals veiligheidsgevoel creëren.Een correcte toepassing van het verkeersreglement door alle weggebruikers vormt de beste garantie voor een veilig verloop. En omdat voorkomen steeds beter is dan genezen, roepen de federaties de wielertoerist op om defensief te fietsen. Ook de automobilisten ooit toch ook fietser geweest- passen dit principe best onverkort toe.
Naast gedrag speelt ook infrastructuur een rol.Fietsen doe je nu eenmaal niet op een voetbalveld of in een sportzaal !Een goede infrastructuur is cruciaal: de verkeersstromen van voetgangers, fietsers en wagens worden best zoveel mogelijk gescheiden gehouden. Dat kan door te investeren in een goed fietspadenbeleid, het instandhouden van autoluwe wegen en het verder uitbouwen van de fietsknooppunten en de alternatieve verbindingen tussen dorpskernen. Uiteraard is specifieke infrastructuur zoals wielerbanen en circuits meer dan welkom.
Als federaties willen we hier de hand uitsteken naar de overheid om samen met hen de problemen aan te pakken en samen te zoeken naar oplossingen.Ondertussen blijven wij onze leden wijzen op hun verantwoordelijkheid tegenover zichzelf en anderen.Laat ons samen van de fiets en van elkaar genieten: fietsen is en moet leuk blijven!
Zowel Vlaamse Wielrijdersbond als Wielerbond Vlaanderen zijn door de Vlaamse Gemeenschap erkende federaties. Ze groeperen samen zon 100.000 wielertoeristen in Vlaanderen en organiseren het ganse jaar door zon 2.500 recreatieve tochten, zowel voor racefietsen of hybriden op de weg als door bos en veld voor mountainbikes. Alle tochten staan open zowel voor eigen leden als voor anderen, conform de doelstelling van de federaties om zoveel mogelijk mensen op een veilige en gezonde manier van de wielersport te laten genieten.
Ben Cathro (team MTBCut.tv) won in het Schotse Innerleithen de eerste manche van de IXS European DH Cup 2010. De tweede beste tijd was voor Lewis Buchanan (MS Evil); Matt Simmonds (CRC/Intense) vervolledigde het podium bij de heren. Nick Beer, de Zwitserse DH kampioen viel met zijn vierde plaats naast het podium . Bij de dams ging de zege naar Floriane Pugin (team Scott 11), ze won het voor Sabrina Jonnier (Maxxis/Rocky Mountain) en Harriet Ruecknagel.
Aanstaande zondag strijkt het DH circus neer op het legendarische omloop van Fort William voor de tweede World Cup van het seizoen.
Categorie:Downhill
BMX Coupe de France
Onze landgenoot Arnaud Dubois stond afgelopen weekend aan de start van de 11 & 12 ronde van de Franse BMX competitie. In Marseille werd langs de kust een BMX baan aangelegd , waar net als vorig jaar, de laatste twee rondes van de Franse serie verreden werden. Dubois eindigde zaterdag ondanks de wind, op het hoogste schavotje in de elite reeks, en geraakte zondag in de halve finale. Zaterdag belandde de leider Joris Daudet tijdens de finale en de hekken ,wat hem niet belette het algemeen klassement op zijn naam te schrijven .
Joris Daudet haalde het met 50 punten op Thomas Hamon ; Vincent Pelluard werd derde in de eindstand.
Elite dames 1. Laëtitia LE CORGUILLE, 2. Audrey LE CORGUILLE, 3. Magalie POTTIER, 4. Stephany HERNANDEZ, 5. Mayara PEREZ, 6. Mélanie BOUDOUX, 7. Anne ROUGIE, 8. Blandine COTTEREAU
Categorie:BMX
Brian Lopes : Mastering Mountain Bike Skills
De 2 de uitgave van Mastering Mountain Bike Skills is er. In dit boek van 250 bladzijden leggen Brian Lopes & zijn vriend Lee McCormack uit hoe zowel profs als liefhebbers zich kunnen verbeteren en meer plezier kunnen beleven aan het biken. In 13 hoofdstukken geeft Lopes tips en goede raad mee, gaande van : het juiste wapen, jumpen, kracht zetten, remmen om sneller te gaan, blessures vermijden enz. Aan de hand van 225 foto's en illustraties deelt de viervoudige wereldkampioen zijn 20 jaar lange ervaring.
De eerste editie van het boek kwam in 2005 uit en wel in 6 talen, waaronder het Russisch, Spaans en Pools.
De inmiddels 38 jarige Amerikaan heeft zelfs een eigen PlayStation spelletje: Downhill Domination.
Roel Paulissen stond op het verlanglijstje van de Franse organisatoren, maar aangezien de tweevoudige wereldkampioen zaterdag in Zonhoven het huwelijk van zijn broer bijwoonde en 's anderdaags terug naar Italie vloog, kon hij niet op de uitnodiging ingaan. Ook de Zwitser Nino Schurter, de winnaar van 2009 stuurde dit jaar zijn kat. Voor François Bailly-Maitre lag de weg dus open. Na zijn tweede plaats van vorig jaar was hij duidelijk op revanche uit. Na 85 km finishte de Fransman solo met 3 minuten voorsprong op Thibaut Vassal en maar liefst 24 min op Vincent Julliot, die net als in de vorige editie op nummer drie eindigde. 850 deelnemers uit 15 verschillende landen stonden aan de start van de Transvésubienne in La Colmiane ( Nice ) .
Categorie:Marathon
Oxyin Racing team in de kijker
Afgelopen zondag 30 mei heeft het Nederlandse Oxyin racing Team weer 2 podium plaatsen weten te bemachtigen op de internationale MTB podia.
Britt Van den Boogert is tijdens de NRW-CUP in Hagen (D) 2e geworden bij de Vrouwen Junioren. Met een nat en modderig parcours heeft Brit goed stand kunnen houden. Britt : "Mijn start was wel redelijk. De start begon met een klim en daar reed een ander meisje idioot hard weg, ik kon haar niet bijhouden. Maar bovenaan kwam ik toch snel in haar wiel en haalde ik haar even later in. Ik had al een aardig gaatje op mijn achtervolgers totdat ik naar beneden moest. Daar liep een jongen en die wist niet hoe hij met die gladheid aan de kant moest. Gevolg was dat ik ook van mijn fiets af moest, daardoor kwamen mijn achtervolgers weer terug. Ik werd weer ingehaald door een Russisch meisje en heb haar de hele wedstrijd nog maar als stipje gezien. Maar toch weer als 2e over de finish!"
Nick Van den Heuvel is bij de Bike-Marathon Saarschleifen (D) 2e geworden bij de halve marathon (55km). Ook hier waren de omstandigheden nat en glibberig. "Op de eerste lange afdaling was het zo glad dat ik alle kanten op ging met de Racekings en toen sloeg een groepje een flink gat. Na 30 km lagen ze (5 renners) ruim 4 minuten voor, voor zover ik alle verhalen heb gehoord. Toen Marco Pfeifer (duits kampioen marathon in 2007) na een technische afdaling aansloot heb ik samen met hem de achtervolging ingezet. 5 km voor het einde hadden we bijna iedereen van de kopgroep opgeraapt, behalve een renner van Team Bulls. 1 km voor het einde zat ik samen met Marco Pfeifer, Benjamin Martini (oud winnaar in Saarschleifen) en Nard Clabbers (Dirty Pages en RWP cup concurrent). In het laatste steile klimmetje ben ik vol aangegaan en zo bij de anderen weggereden en als 2e over de finish gekomen op 3 minuten van de winnaar." aldus Nick Van den Heuvel.
Categorie:cross country
Eli Tomac blinkt uit
Hij heeft waarschijnlijk een aardje naar zijn vaartje en sport zit Tomac junior ontegensprekelijk in de genen. Eli Tomac heeft zijn eerste motorcross bij de profs gewonnen. De 17 jarige zoon van de legendarische mountainbiker John Tomac schreef geschiedenis door bij zijn prof debut meteen de zege op zijn naam te schrijven.
Zelfs grote namen als James Stewart en Jean-Michel Bayle hadden enige professionele ervaring toen ze hun eerste AMA cross wonnen. Eli Tomac won de 250 cc motorcross in Hangtown voor de Fransman Christophe Pourcel en wordt in de motorsport aanzien als een groot talent.