alles over mountainbiken en BMX met Lily en Chantal
04-04-2010
Nissan DH CUP
NISSAN BELGIAN DOWNHILL CUP
17-18 april La Roche 29-30 mei Malmedy 10-11 september Bouillon 25-26 september Namur
NISSAN EUROPEAN DOWNHILL CUP
26-27 juni 2010 : Argentera (Ita) 7-8 august 2010 : La Bresse (Fra) 25-26 september 2010 : Namen (Bel)
Categorie:Downhill
03-04-2010
BMX-er Thomas Cools
Begin dit jaar op Velofollies in Kortrijk brak Thomas Cools zijn sleutelbeen en was tot nu toe out. Na een lange herstelperiode vroeg ik de BMX-er uit Balen naar zijn toestand en pluisde zijn verleden uit. Ik stond versteld van zijn prestaties in de jeugdreeksen en zijn palmares sprak boekdelen. Zijn verhaal :
" Ik ben eigenlijk door toedoen van Joel Smets begonnen met BMX. Hij is een vriend van mijn ouders en hij had mij op de motorcross al dikwijls met mijn fietsje zien rijden. Hij was het die me dus aanspoorde om in Dessel bij BMX 2000 eens te gaan kijken. Ik was meteen verkocht, dit was in augustus 2001 ; ik was toen 8 jaar. Ik heb dat seizoen nog enkele keren als recreant meegereden en dat ging heel goed.
Ik had een sport gevonden die me heel erg aansprak en ben dus in 2002 begonnen met competitie rijden. Dat jaar won ik de Kempentrofee, Paastrofee en Pinkstertrofee. Ik werd ook kampioen van de provincie Antwerpen en Belgisch kampioen. Ik werd ook 4de in de Beker van Belgie en de 2de in de Benelux Cup als 9 jarige bij de 9 en 10-jarigen.
In 2003 werd ik wederom Belgisch kampioen, kampioen van de provincie Antwerpen en ook Kampioen van Vlaanderen en clubkampioen bij BMX 2000 te Dessel. In de Beker van Belgie eindigde ik mooi 2de bij de 10 en 11 jarigen en 6de in de Benelux Cup ook bij de 10 en 11 jarigen. De Paas en Pinstertrofee kon ik ook op mijn naam schrijven. Tijdens mijn allereerste Europese wedstrijd werd ik 5de in de ½ finale bij de 10 en 11 jarigen en miste dus op een haartje de finale.Tijdens een Europese Indoorwedstrijd in Frederica ( Denemarken ) werd ik op zaterdag 3de en op zondag 4de in de finale.
2004 : Belgisch kampioen, kampioen van de provincie Antwerpen, kampioen van Vlaanderen, clubkampioen van BMX 2000 Dessel, kampioen van Luxemburg. Winnaar van de Beker van Belgie bij de 10- 11 jarigen, 5de in de Benelux Cup bij de 11-12 jarigen. Een 3de plaats op zaterdag en een 5de plaats in de Europese Fall Cup te Massenhoven bij de 11 en 12 jarigen. Op de Europse wedstrijd te Esselbach ( Duitsland ) werd ik 2x 6de in de ½ finale. Op het wereldkampioenschap in Valkenswaard ( NL ) werd ik knap 5de in de ¼ finale en dit op een totaal van 90 piloten van 11 jaar. Ik won de Kempentrofee, Paas- en Pinkstertrofee.Op de Europese Indoor te Frederica ( Denemarken ) werd ik ditmaal 2de en 5de in de finale. Ik werd in mijn gemeente verkozen tot sportjeugdjongen.
Het 2006 werd een jaar met ups en down. Ik werd geselecteerd door jeugdcoach Frank Smets als jeugdrijder voor Wielerbond Vlaanderen samen met Elke Vanhoof, Tori Van De Perre, Shannen Smets en Geoffrey Van Den Eynde.Ik werd kampioen van Vlaanderen, maar moest het kampioenschap van de provincie Antwerpen aan me laten voorbijgaan wegens ademhalingsproblemen. Thuisgekomen naar de dokter van dienst gereden en die stuurde ons door naar het ziekenhuis. Daar stelde men astma vast.Het Belgisch kampioenschap verliep ook niet al te best. In de finale kwam ik in het heetst van de strijd ten val met mijn concurrent, ik sprong direct terug op mijn fiets maar kwam pas als 3de over de meet. In Vosendorf ( Oostenrijk ) ging het vlotter tijdens de Europese wedstrijd, ik werd er 6de in de ½ finale en 6de in de finale bij de 11-12 jarigen. Ook in Cheddar ( Engeland ) ging het goed, een 6de plaats in de finale en 5de in de ½ finale ook bij de 11-12 jarigen. In de Belgische Flanders Cup werd ik 3de bij de 12 jarigen boys.
Als 13 jarige werd ik door de nationale BMX bondscoach Ellen Bollansee uitgekozen voor de nationale jeugdkern. Ik werd voor de 4de maal Belgisch kampioen, werd vice-kampioen van Luxemburg, kampioen van Vlaanderen, kampioen van de provincie Antwerpen. Ik won de time-attack bij de 13 en 14 jarigen in Habay-la-Neuve. Eindwinst in de Flanders Cup en 2de in de Topcompetitie met 1 wedstrijd minder gereden. Ik werd voor de 3de opeenvolgende keer clubkampioen van BMX 2000 Dessel en Interclubkampioen bij de 13- en 14 jarigen, een duel tussen Belgie en Nederland.
Ik werd ook Belgisch kampioen IndoorBMX te Kortrijk tijdens Velofollies.
Het jaar 2007 ging het ook heel goed. Ik werd opnieuw gekozen door de de nationale bondscoach Ellen Bollansee om in de natioale jeugdkern te zitten. Ik werd 2de op het BK, werd kampioen van Vlaanderen, kampioen van de provincie Antwerpen en kampioen van Luxemburg en dit als 14 jarige. Tijdens het EK Indoor BMX werd ik 5de in de finale bij de boys 13-14 jaar. Ook in Kampen werd ik 5de in de finale tijdens het EK maar dan outdoor. In Winterthur ( Zwitserland ) werd ik 5de in de ½ finale tijdens het EK.Tijdens de Belgische competitie reed ik bij de 15 jarige boys ( dus een jaartje hoger ) en won er de Summer Cup en de Flanders Cup. In de Topcompetitie werd ik 5de met 2 wedstrijden minder te rijden.
2008 : In de Belgische competitie reed ik ook nu weer een jaartje hoger en werd bij de 16 jarige boys zowel in de Flanders Cup als de Topcompetitie 3de in het eindklassement. De kampioenschappen gingen ook nu weer goed, ik werd Belgisch kampioen, vice-kampioen Indoor BMX te Kortrijk, kampioen van de provincie Antwerpen, 2de in het kampioenschap van Vlaanderen, 2de in het kampioenschap van Antwerpen in de cruiserklasse -20 jaar en 2de in het kampioenschap van Vlaanderen in de cruiserklasse -20 jaar. De kampioenschappen reed ik in eigen leeftijd nl 15 jaar. Ik werd voor een 2de maal door de gemeente Balen verkozen tot sportjeugdjongen.
Vorig jaarreed ik als 16-jarige in de Belgische competitie in de Flanders Cup bij dejuniors, die jongens zijn 17 en 18 jaar . Ik werd er 3de. In de Topcompetie reden de juniors en elites samen en werd ik als 16 jarige nog knap 8ste. In cruisersklasse -16 jaar won ik de Flanders Cup. Ik werd vice-kampioen op het BK, 2de op het BK in de cruisersklasse bij de junior/elite als 16 jarige, en ook op het BK Indoor BMX te Kortrijk tijdens Velofollies werd ik 2de bij de boys 16 jaar. Ik werd kampioen van de provincie Antwerpen boys 16 jaar en ook in de cruiserklasse -16 jaar. En ik herhaalde dit ook in het Kampioenschap van Vlaanderen. Op het EK BMX in Dessel werd ik 2de met de cruiser bij de boys 15-16 jaar. In Frederica ( Denemarken ) werd ik 6de in de ½ finale bij de boys 16. Ik werd ook vorig jaar verkozen tot jeugdsportjongen van de gemeente Balen.
Hopelijk wordt ook 2010 op sportief vlak een mooi jaar. Als moet ik zeggen dat ik slecht van start ben gegaan. Tijdens de trainingen op vrijdag in Kortrijkkwam ik lelijk ten val en brak mijn sleutelbeen. Het was geen mooie breuk en daarom werd er beslist om een plaatje met enkele bouten vast te maken aan het gebroken bot. Ondertussen heb ik er verschillende sessies bij de kinesist opzitten en heb ik groen licht van de specialist gekregenom terug te trainen. Ik hoop dat ik volgende week in Aarschot tijdens de 1ste Flanders Cup van het seizoen kan starten. Vorige week in Zolder voor de 1ste Topcompetitie nam ik de beslissing om niet te starten. Ik ben nu 1ste jaars junior en het zal niet makkelijk worden, maar ik zal er voor knokken. " aldus BMX Devil Thomas Cools.
Categorie:BMX
Toepasselijk
Hou er altijd rekening mee dat er rimpels groeien in je huid, je haren witter worden, de dagen jaren worden
Het belangrijkste verandert echter niet, Je kracht en overtuiging hebben geen leeftijd. Na elke eindstreep is er een startlijn, na elk succes volgt een nieuwe uitdaging.
Terwijl je leeft, voel dan dat je leeft. Indien je mist wat je vroeger deed, doe het dan opnieuw. Teer niet op vergeelde fotos. Ga door, zelfs al verwacht de hele wereld dat je opgeeft. Laat het staal dan in je zit niet verroesten. Heb geen zelfmedelijden maar zelfrespect.
Wanneer je mettertijd niet meer kan springen, loop dan; wanneer je niet meer kan lopen, stap dan; wanneer je niet meer kan stappen, neem dan een wandelstok maar blijf doorgaan.
Zelfs wanneer we doodgaan, zullen we doorgaan.OPSTAAN. VERRIJZEN! Of het leven sterker is dan de dood weten we niet, dat geloven en hopen wij. Maar dat Liefde sterker is dan beide staat als een paal boven water
Categorie:varia
Marathon kampioenschap
Na twee jaar Eijsden in Nederland (2007 en 2009) en één keer België (2008), worden de nationale kampioenschappen marathon dit jaar weer afzonderlijk verreden in de respectievelijke landen. Het NK verhuist naar de Hel van Groesbeek. Het betreffende contract tussen de KNWU en de organisatie werd afgelopen week ondertekend. De gemeente Groesbeek was al eerder gastheer van het NK in 2005 en 2006. De start wordt op 18 september gegeven in het nabij gelegen kerkdorpje De Horst. De omloop behelst één grote lus van 90 kilometer.
Na Grez Doiceau komt het Belgisch kampioenschap marathon op zaterdag 25 september naar Winterslag ( Genk ). Het Limburgse mijndorp is in MTB rangen vooral gekend van de GP Roel Paulissen en zijn terril . De organisatie met Tony Paulissen en Chris Wijnants op kop, kan bogen op jarenlange ervaring en heeft zijn sporen in het wereldje reeds lang verdiend. Het BK marathon wordt zaterdag voor de GP Roel Paulissen georganiseerd. Tweevoudig wereldkampioen Roel Paulissen is dus 2 dagen op rij gastheer in Genk Aangezien het WK marathon in augustus afgewerkt wordt en Paulissen aast op een derde wereldtitel in St Wendel , zou het wel eens een bijzonder weekend kunnen worden voor de Belgische en Limburgse mountainbike scene.
Categorie:cross country
Easton mountainbike wielset
Easton breidt haar wielenprogramma uit met het carbon Haven wielset. Met 1450 gr zijn ze lichter dan de lichtste XC wielen van enkele jaren terug. Onder het motto : lichter, sneller en sterker brachten ze een totaal nieuw all-mountain concept op de markt. Elk Easton wiel wordt met de hand gebouwd, van start tot finish. Verkrijgbaar in 26" en 29 ". Zoals bij de aluminium versie in het set te gebruiken met standard tubes of tubeless
Categorie:cross country
Transition Racing Team pakt winst in NWCup
Vorig weekend ging in Port Angeles de NWCup van start. Het voordeel van de openingsmanche in maart is dat het een laatste test is voor de befaamde Sea Otter ; het grote nadeel , is het weer. De eerste manche van de vierdelige Amerikaanse DH serie werd gewonnen door Bryn Atkinson en Jill Kintner. Dit leverde het nieuwe Transition Racing team meteen twee overwinningen op. Ondanks de regen zette het sportieve echtpaar in de kwalificaite de beste tijd neer.
In de finale haalde Jill Kintner, de voormalige wereldkampioene four cross het met een riante voorsprong op Jaime Rees en Chelsea Stevens. Bij de heren ging Bryn Atkinson als laatste van start en klopte Dean Tennant en Kyle Thomas.
Jill Kintner , de 3 voudige wereldkampioene four cross en voormailige wereldkampioen BMX gooide het dit jaar over een andere boeg . Ze liet 4X voor wat het was, en koos voor DH , de discipline van haar Australische man Bryn Atkinson. Vorig jaar maakte de 28 jarige Kintner deel uit van de 4X scene, maar na een eerder teleurstellend seizoen en de val in de laatste World Cup in het Oostenrijkse Schladming , ging ze op zoek naar nieuwe uitdagingen.
Van 15 tot 17 april staan ze beiden aan de start van de Sea Otter in Monterey.
Categorie:Downhill
BMX Aarschot
Flanderscup #1 en Prov.Kamp. Vl-Brabant 11 april 2010
Kampioenschap van Vlaanderen 18 april 2010
Bmx-parcours Bekaflaan 51 - Aarschot
ZATERDAG
14.00-16.00 u vrije training op het parcours
mogelijkheid om aan te melden (inschrijving op voorhand online, recreanten ter plaatse)
ZONDAG
vanaf 8.30 u aanmelden (inschrijving op voorhand online, recreanten ter plaatse)
09.00-09.45 u training blok 1 (-12-jarigen en cruisers)
10.00 u start wedstrijd blok 1
Na finales podium blok 1
Flanderscup en Provinciaal kampioenschap Vlaams-Brabant:
Vanaf 12.30 u aanmelden (inschrijving op voorhand online, recreanten ter plaatse)
13.00-13.45 u training blok 2 (+12-jarigen en
recreanten deze laatste enkel bij Flanderscup)
14.00 u start wedstrijd blok 2
Na finales podium blok 1
Kampioenschap van Vlaanderen:
Deze namiddagactiviteiten 1 u later dan bij de Flanderscup en Provinciaal kampioenschap Vlaams-Brabant:
CAMPING
De camping is pas telkens beschikbaar vanaf ZATERDAG 11 u. Je hoeft niet in te schrijven.
Er is geen stroom voorzien. Prijs per caravan mobilhome tent : 3.
Respecteer de richtlijnen aangegeven door onze medewerkers.
Volledige stilte vanaf 23 u op en rond de camping. Denk aan de rijders en aan de buurtbewoners.
BMX Team Bekaf is niet verantwoordelijk voor ongevallen, schade en diefstallen op en rond de camping.
Op zondagavond 11 en 18 april dient de camping volledig ontruimd te zijn.
PARKING
INKOM bij Kampioenschap van Vlaanderen
Ingeschreven bmx-er: gratis wordt aangeduid op deelnemerslijst
Het Zwitserse schoenenmerk Suplest komt met de nieuwe collectie op de proppen. Voor 2010 werden 5 nieuwe modellen voorgesteld. Suplest staat voor zacht en buigzaam en de Crosscountry lijn is een onverdeeld succes. Zoals in het verleden zijn de schoenen verkrijgbaar met carbon of nylon zolen en is er keuze wat betreft de sluiting.
Het model met de carbonzool bestaat van maat 39 tot 47 ( ook in halve maten ) en kost afhankelijk van de sluiting 229 ( Velcro) of 259 ( buckle) . De schoenen met nylonzool zijn enkel te verkrijgen in ganse maten van 39 tot 47 en kosten 189 ( buckle) en 169 met Velcro sluiting. Ze passen aan alle voeten, ook de bredere soorten, en zijn kompatibel met de gangbare pedaalsystemen.
www.cosmicsports.com
Categorie:cross country
02-04-2010
30 ste verjaardag
Een aantal maanden geleden keek Davy Coenen nog zo uit naar 2 april . Zijn 30 ste verjaardag heeft hij echter niet mogen vieren. Vandaag staan we even stil bij deze bijzondere datum en dwalen onze gedachten af . We mijmeren en denken aan al die mooie momenten samen en vergeten niet wat hij voor ieder van ons en voor de MTB sport betekende.
Categorie:cross country
Subrosa : save the boobies
De rose Villicus Hoang Tran grips wordt in beperkte oplage verkocht voor het goed doel. Voor elk verkocht paar schenkt het fietsmerk Subrosa 2 dollar aan de Stichting voor Borstkanker. De reclameslogan is in ieder geval veelzeggend , uitnodigend en op zijn minst 'geslaagd ' te noemen.
Gemotiveerder dan ooit kwam de Belgische Elise Marchal aan de start van de eerste manche van de Coupe de France in Saint Raphael. Al voor het derde jaar op rij maakte de Waalse bikester van het G Skin Delforche team de 1000 km lange trip naar Zuid Frankrijk. Ze schuwt de meer technische, de zwaardere omlopen en de concurrentie in Frankrijk niet. Aangezien het pas haar tweede wedstrijd van het seizoen was, stemde haar podiumplaats haar uitermate tevreden. De verwachtingen na haar overwinning in Dinant waren hoog gespannen , al wist ze goed dat de concurrentie bij de Belgische dames juniores niet vergelijkbaar is met het Franse niveau.
De Belgische kampioene moest in Saint Raphael enkel de Franse kampioene Julie Berteaux en Marion Gauthier laten voorgaan. Bij G Skin Delforche voelt de 17 jarige Waalse uit Mettet zich goed omringd . De lange termijnvisie van het team motiveert haar en geeft haar de kans om vertrouwd te raken met de meer professionele kant van haar geliefde sport.
Discreet maar ambitieus droomt ' Lily ' van een medaille op het WK in Mont St Anne; haar zesde plaats op het WK in Canberra 2009 wil ze in iedere geval verbeteren.
Een mountainbikefan van het eerste uur stuurde me een foto met de vraag of iemand deze jonge dame nog kende. De foto werd genomen in Houffalize omstreeks 1999.
antwoorden kan hier rechts via E mail mij
Categorie:cross country
Met doping is alles tevergeefs
Mountainbiker Wolfram Kurschat is één van de gezichten die de actie " Mit Doping ist alles umsonst" gestalte geven. In de campagne wordt de 35 jarige Duitse XC kampioen bijgestaan door oa. zwemster Franziska van Almsick. Het initiatief kwam tot stand in samenwerking met de NADA of het Nationaal Anti Doping Agentschap. Met deze actie willen ze de jeugd sensibiliseren en hun wijzen op de gevaren van doping . Ze vragen ondermeer internationaal gestandaardiseerde regels met duidelijke gevolgen , en waarschuwen dat een schorsing van twee jaar voor dopingszondaars nauwelijks nog afschrikkend of afremmend werkt.
"Met doping is alles tevergeefs" wordt door toedoen van het Duitse bedrijfsleven, de politiek en de sport , alvast een signaal in de goede richting gegeven.
Categorie:cross country
Geslaagde aprilgrap
Het Belang van Limburg kondigde gisteren op haar frontpagina aan dat Sven Nys ging motorcrossen en dat de kampioen veldrijden op 21 juli zijn debuut zou maken op Limburgse bodem. Everts & Friends zou naast Sven Nys wereldtoppers als Tortelli, Joel Smets, Nagl en De Dycker aan de start verwachten van een liefdadigheidswedstrijd in Genk .
Zelfs de naam van conditietrainer Paul Van Den Bosch kwam in het uitgebreid hoofdstuk voor. De foto's compleet met uitrusting en al, aan de zijde van Stefan Everts in het Honda park in Olmen, maakten het bewuste artikel des te geloofwaardiger
Ik was er bijna ingetrapt.
G Skin Delforche manager Simon Gueuning kondigde gisteren met trots de komst van een nieuwe partner aan. Gerry Fischer zou als " visboer ", het Belgische team met als boegbeeld Miguel Martinez , ondersteunen tot in Londen 2012. Tevens moest het G Skin Delforche Racing Team op zoek naar een Nederlander om 'haring' te promoten .
En mijne frank is niet gevallen ... mogelijk die van u ook niet !
Vandaag laat Simon Gueuning met pretoogjes weten dat ook dit een grapje was ter gelegenheid van 1 april.
Categorie:cross country
Senegal Classic met Filip Meirhaeghe
Vandaag vertrekken de deelnemers aan de Senegal Classic richting Afrika. Oorspronkelijk was de bedoeling om met 25 mountainbikers de oversteek te wagen ; tegen alle verwachtingen in , hebben zo'n veertigtal enthousiastelingen ingeschreven en de nodige fondsen voor Vredeseilanden verzameld. Niemand minder dan Filip Meirhaeghe zette zijn schouders onder het project en vertrok mee als coach en begeleider.
Filip is zonder enige twijfel de grootste Belgische mountainbiker uit de nog relatief jonge geschiedenis van deze sportdiscipline. Als ex-wereldkampioen, winnaar van de wereldbeker en zilveren medaillewinnaar op de Olympische Spelen weet hij als geen ander wat mountainbiken echt betekent! Filip Meirhaeghe zette zopas een punt achter zijn rijkgevulde carrière en zal voortaan twee taken op zich nemen. Enerzijds zal hij jonge Belgische mountainbikers begeleiden bij hun trainingen en voorbereidingen, en anderzijds zal Filip ondersteuning bieden bij Mountainbikeprojecten voor het goede doel.
Enkele dagen geleden diende het parcours van de Senegal Classic nog hals over kop gewijzigd te worden. .Senegalese rebellen maakten de streek onveilig en het parcours werd volledig omgegooid. Er wordt nu gefietst ten Noorden van Gambia en er werden zoals gepland , 2 bezoeken aan projecten van Vredeseilanden in het programma van de 10 daagse opgenomen.
Aangezien het succes van de eerste editie , werd besloten om een tweede versie te organiseren eind januari 2011 om zo iedereen de kans te geven toch deel te nemen aan dit unieke evenement.
Indien de Senegal Classic 2011 (24 januari 2 februari 2011) u aanspreekt , stuur dan een mailtje naar info@senegalclassic.be.
Categorie:cross country
Steve Peat te boek
Het nieuwe boek werpt een blik op 2009 ; het seizoen dat hij voor het eerst in zijn lange carriere Wereldkampioen werd . Op weg naar het WK in Canberra werd Steve Peat gevolg vanaf zijn voorbereiding in zijn woonplaats Sheffield , over het World Cup seizoen , tot aan het WK 2009 in Australie.
De 160 pagina's bevatten meer dan 200 foto's van de legendarische Britse downhiller. De inleiding en enkele hoofdstukken zijn van de hand van wereldkampioen himself. Dit is het verhaal van de underdog, die het tot wereldkampioen schopte ; een verhaal waarop 17 jaar werd gewacht.
De kogel is door de kerk. Nadat enkele maanden geleden het Franse Atalian afhaakte als sponsor en broodheer van Miguel Martinez , is er een nieuwe partner gevonden.
Gerry Fischer, een Frans bedrijf dat gespecialiseerd is in het verwerken van vis in blik, gaat voor 3 jaar in zee met het Belgische team dwz tot Londen 2012. Aangezien Nederland hun grootste afzetmarkt voor haring is en het de bedoeling is om hun assortiment verder uit te bereiden, wordt er alsnog uitgekeken naar een Nederlandse renner. Als dat niet meer mogelijk is voor 2010 , dan zal dat prioriteit worden in 2011.
Met de komst van de nieuwe sponsor dienen de truien van G Skin Delforche nogmaals aangepast te worden ; de aanvraag daartoe is reeds bij de UCI ingediend.
bron : G Skin Delforche team
Categorie:cross country
Belaey wil de concurrentie peilen
Franse klassieker is eerste grote confrontatie Biketrialambassadeur Kenny Belaey was de voorbije weken nauwelijks thuis. Na een lang verblijf in het midden-oosten was hij amper vier dagen in België, vervolgens trok hij naar Zuid-Afrika voor demonstraties in het kader van de Cape Epic Mountainbike tour in en rond Cape Town.
Ondanks het vele reizen voelt de Oost-Vlaming zich beresterk. Nu zaterdag krijgt hij een eerste serieuze test voorgeschoteld met de Koxx Days. Na precies tien edities in Fontainbleau verkassen de Koxx Days bijna 400 km naar het zuid-oosten. De grootste en meest bekende biketrialwedstrijd ter wereld -met uitzondering van de World Cups uiteraard- vindt dit jaar plaats in La tour de Scay. Tussen Mulhouse en Dijon. De toppers komen er om zich klaar te stomen voor de komende World Cup wedstrijden en anderen komen om hun favorieten aan het werk te zien. Meer dan 400 rijders uit 18 verschillende landen worden dit weekend verwacht. Ook op de nieuwe locatie wordt weer een massale opkomst -lees meer dan 5.000 toeschouwers- verwacht.
Belaey won de eerste editie in 2000 en was ook de sterkste in 2005. Aangezien Kenny op zondag een demonstratie geeft in het Kasteel van Geraardsbergen in het kader van De Ronde Van Vlaanderen kan hij alleen zaterdag meerijden in de Koxx Days.
Kenny Belaey : Niets moet , alles mag. In La Tour de Scay wil ik vooral kijken waar de concurrentie staat om te leren wat er nog moet gebeuren tegen de eerste UCI World Cup op 21 en 22 mei in Spanje. Door al dat reizen en de vele shows was coach Paul (Van Den Bosch) er niet gerust op, maar mijn laastste fysiek test was uitstekend! Ik was de afgelopen maanden intensief bezig met lange trainingen in warme, gunstige omstandigheden. Dat heeft zeker geholpen. Ook qua motivatie trouwens. Mijn laatste stage in Zuid-Afrika heeft mijn batterijen helemaal opgeladen. Ik heb er kunnen rijden op schitterende rotssecties en ik werd er goed ontvangen. Ik weeg nu 78 kg wat meer dan 1,5 kg lichter is dan vorig seizoen. Doordat we keihard zijn blijven werken aan mijn explosiviteit, bijvoorbeeld met pliometrische oefeningen zoals in het basket en volley, is mijn sprongkracht nog vergroot. Waar ik vroeger op training aan mijn plafond zat met een sidehop (zijwaartse sprong op de fiets) van 1 m 38 spring ik nu vlot 1 m39. Naar mijn gevoel heb ik veruit de beste voorbereiding in jaren achter de rug. Ik ben super gemotiveerd voor het nieuwe seizoen en ik kijk echt uit naar de wedstrijden!
Categorie:Trial
Duchenne Heroes MTB tocht
De getuigenis van Koen Lodewijk Vanhemel over de ziekte van Duchenne en de eerste Belgische editie van de Duchenne Heroes , stemt tot nadenken. De inmiddels 40 jarige Duchenne patient uit Houthalen doet een oproep aan deelnemers en begeleiders om de 7 daagse MTB tocht met vertrek in Luxemburg en aankomst aan het UZ Leuven , te steunen. Niemand minder dan Filip Meirhaeghe , heeft zijn schouders onder het project gezet .
Een van 's lands beste mountainbikers ooit zal de deelnemers trainen en de tocht van 12 tot 18 september deskundig begeleiden.
" Sommigen zullen misschien denken : is hij alweer daar met zijn ziekte van Duchenne , maar dat maakt me totaal niet uit wat mensen denken !!!! Ik wil namelijk mijn allerlaatste energie nog steken in het sensibiliseren en het uit de anonimiteit halen van een ernstige spierziekte Duchenne genaamd. Het onderzeoek naar Duchenne zit in een curciaal stadium; zeker nu mag het niet stopgezet worden wegens geldgebrek. Met de opbrengst van de Duchenne Heroes kunnen de onderzoeken voortgezet worden.
Voor mij persoonlijk is het waarschijnlijk te laat , maar misschien is er hoop voor de huidige Duchenne kinderen of voor de volgende generatie ??? Ik schreef dit enkel ter informatie , niemand is iets verplicht ! Maar ik vind dat mensen met Duchenne zeker zoveel recht hebben hun ziekte in de aandacht te brengen, dan zoveel andere ernstige ziekten !!!!
Carpe Diem en vrolijk Pasen allemaal , geniet ervan ! "
Het Sympatex Bike Festival in Willingen verwacht meer dan 30.000 bezoekers. Van 11 tot 13 juni wordt de Europese 4 X scene er verwacht voor het EK 2010 .
Christian Stephan van Plan B is bijzonder fier op de organisatie. " Zowel voor de deelnemers, als voor de toeschouwers langs de omloop, als voor de regio is dit evenement iets bijzonders ." zegt de projectleider . Op het UCI downhill parcours, dat in 2005 door de beroemde parcoursbouwer Phil Saxena is ontworpen en aangelegd , strijden oa Joost Wichman , Romain Saladini , Roger Rinderknecht , Michal Prokop en Guido Tschugg voor de titel bij de elites. Bij de dames gaan Anneke Beerten, Fionn Griffiths en de Oostenrijkse Anita Molcik voor het goud.
Verder staan in het Duitse Willingen "Wheels of Speed" op het programma en verwacht men 2000 bikers voor de Rocky Mountain Bike Marathon over 3 afstanden van 50 tot 120 km. MTB freeriders kunnen deelnemen aan de Specialized Enduro Ride en ook de jeugd kan zich uitleven op aangepaste omlopen.
Het Sympatex Bike Festival in Willingen voorziet een expo met 200 standen waar 500 merken worden voorgesteld en eventueel getest.