Rolf Wouters Advocaat Hofstraat 16 Houthalen tel . 011/52 52 70
Inhoud blog
  • link naar nieuwe site
  • Lancering nieuwe website
  • PROJECT 91 IN THE USA
  • Patrik Gallati naar Fischli Bike
  • Freelance-fotograaf Danny Zelck wordt officiële 'teamfotograaf' van het Granville Factory Team
  • Bike Inn 2014
  • Pascal Hossay naar Hard’n Bikers
  • Esther Süss denkt niet aan stoppen
  • Bart Brentjens komt ten val
  • Stop and Go
  • Velofollies 2014
  • Orange Monkey team
  • Zilver voor Mark Verloo
  • 24 u Finale Ligure
  • Winst voor Yorben Van Tichelt
  • Eva Lechner derde in Rome
  • Fietssportief Cup Landgraaf
  • Jonas Wellens pakt Limburgse titel
  • Todd Wells papa
  • Wereldbeker CX Rome
    Zoeken in blog

    Categorieën
  • Belgian GP (218)
  • BK (126)
  • BMX (744)
  • Crocodyle Trophy (53)
  • cross country (5668)
  • Downhill (728)
  • EK (141)
  • Eliminator (75)
  • Enduro (74)
  • Evenementen (919)
  • Flanders Cup (192)
  • Freeride (143)
  • Interview (71)
  • Kalender 2014 (248)
  • KIDS (348)
  • LMTB (170)
  • Marathon (1083)
  • meerdaagsen (593)
  • Nederland (54)
  • Olympische Spelen (90)
  • Produkten (201)
  • reglementen (40)
  • Strandraces (134)
  • Te Koop (17)
  • Trial (304)
  • varia (493)
  • veldrijden (379)
  • video (3)
  • Wallonia Cup (1)
  • WK (220)
  • World Cup (533)
  • Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    {TITEL_VRIJE_ZONE}
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    MTB-LILY
    alles over mountainbiken en BMX
    met Lily en Chantal
    09-03-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kenny Belaey in Abu Dahbi
    Klik op de afbeelding om de link te volgen De Belgische trialspecialist Kenny Belaey is bijna terug in het land.
    Na meer dan een maand rondtoeren  in Oman, Qatar  en Dubai  met Red Bull zal hij nu  woensdag  aanwezig zijn op de uitreiking van de Laureus  Sports Awards in Abu Dahbi in de Verenigde Arabische  Emiraten.
    Sterren als Hugh Grant , Clive Owen , Kyle MacLachlan van Desperate Housewives en  Michelle Rodrigue zijn de speciale gasten  die Belaey  op 10 maart aan het werk zullen zien tijdens een demo show. Inderdaad  onze landgenoot uit Aalter zal het prestigieuse evenement opluisteren met zijn spectaculaire  trialshow.
    De trial sport zal vertegenwoordigd zijn  door de Schot Danny Macaskill , die bekendheid kreeg door een You Tube video en genominneerd is de reeks ' Actie '.
    Kim Clijsters is samen met Lance Armstrong genominneerd voor de '  Comeback ' van het jaar.


    Categorie:Trial
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Duchenne Heroes



    Doe zoals ik ; steun Duchenne Heroes!
     
    Plaats de banner op je website en geef naamsbekendheid aan het Belgische evenement.
    Wie wil deelnemen  aan de eerste Belgische editie of vrijwilliger zijn kan contact opnemen via
    info@duchenneheroes.be

    Zoals jullie weten is men  nog op zoek naar deelnemers voor deze fantastische week in september.
    Ondertussen zijn er verschillende mogelijkheden om deze tocht te beleven.
    Je kan als individueel, team of estafetteploeg deelnemen ;   maar ook zijn Filip Meirhaeghe en Maarten Gijbels op zoek naar vrijwilligers die meehelpen om dit uniek evenement  te ondersteunen.

    Voor meer info :

    http://www.duchenneheroes.be/




    Categorie:Evenementen
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.TREK KMC Team
    Afgelopen zondag was het in  Knokke even wennen aan de nieuwe , hoofdzakelijk witte  kleuren van het Trek KMC Team.
    Quintin Art  verdedigde de teamkleuren met brio en reed zijn team meteen in de kijker.  Met zijn 8 ste plaats overall  bewees  de 2 de jaars belofte dat hij en zijn team klaar zijn voor het komende seizoen.
    Het voorbije weekend werd het team  van Liliane De Staebel voorgesteld aan pers en publiek. 
    Met de status als UCI Trade Team  krijgen de  aangesloten renners in de toekomst de kans om zich op internationaal vlak verder te ontplooien.

    Masters Patrik Wellens en Ivan Porters zijn nog steeds de blikvangers binnen het Wase team.  
    Ivan Porters , biker van het eerste uur,  pikt vrij regelmatig  een podiumplaats mee en stelt  zijn jarenlange ervaring en kennis  ten dienste van de jeugd.
    Patrik Wellens kan bogen op en schitterend seizoen 2009. Als eindwinnaar van de Benelux Cup en winnaar van de Flanders Cup reed hij zijn team  herhaalde malen in de kijker en draagt de titel en de trui van Vlaams Kampioen.
    Mark Donné  van zijn kant heeft zich in de winter doen opmerken  en schreef  al enkele overwinning in duatlon's op zijn naam.

    Ondanks het feit dat Hans Urkens, Nick Daems en Jordy Billast het team verlaten hebben , heeft het TREK KMC Team potentieel genoeg in huis om de toekomst en de ambities als UCI Trade team waar te maken en de prestaties van 2009 te evenaren .

    Trek KMC Team :

    Elites :  Sven Berthels

    Beloftes : Quentin Art, Mathieu Goossens

    Dames : Petra Mermans

    Masters 1 : Mark Donné

    Masters 2 : Ivan Porters, Patrik Wellens

    Junior : Pieter Geluykens

    Nieuwelingen : Kevin Panhuyzen, Brecht Thaens, Jarno Weemaes

    Aspiranten :  Kenneth Coomans, Thor Geluykens , Vincent Berden, Sven Coppieters, Owen Valcke, Emile Verhulst, Ewout Verhulst

    Funn : Wilfried Bruyninckx, Lars De Niel,  Yves Moens ,Thijs Geluykens , Thomas Van Lombergen





    Quintin Art

    Pieter Geluykens


    Mathieu Goossens

    Patrik Wellens


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.FELT ÖTZTAL X-BIONIC Worldcup Team scoort

    Bij mooi maar zeer koud weer reden  Blaza Klemencic en Adelheid Morath  zich in de Maremma MTB Cup naar plaatsen vier en vijf.
    Met deze resultaten bevestigen zowel Klemencic als  Morath  hun goede voorjaarsvorm . Aangezien ze hun klimmerscapaciteiten niet naar believen konden benutten op de relatief vlakke omloop, waren de beide dames uiterst tevreden over hun prestatie.
    De Francaise Sabrina Enaux kwam op training ten val en blesseerde haar schouder;  vermoedelijk kan ze eind maart weer opnieuw aan de slag.
    De overwinning van de Maremma Cup ging naar de Italiaanse Eva Lechner .
    Bij de heren legde Karl Markt beslag op de 19 de plaats wat niet slecht is met een dergelijke internationale bezetting.
    Volgend weekend staat de wedstrijd in Montichiari aan het Gardameer op het programma van het FELT ÖTZTAL X-BIONIC Worldcup Team van Jorg Scheidenbauer.



    Blaza Klemencic


    Categorie:cross country
    08-03-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen. Belgisch kampioene Kristien Nelen over Knokke
    " Zondag was de laatste strandrace. Het was een korte race maar het parcours was in mijn nadeel: geen enkele technische strook en veel lange rechte stukken op de weg en weidepaden. Het feit dat ik hier in 2008 won van Joyce Vanderbeken bracht mooie herinneringen naar boven en deed me er in geloven dat het toch mogelijk was. Voor het klassement zou er niets veranderen, tenzij Kim Saenen pech had of 3 plaatsen achter mij zou eindigen maar daar rekende ik niet op.
     
    Het was lang wachten op de start en we stonden te bevriezen, gelukkig heerste er een lollige sfeer onder de dames. Ik was goed weg, besliste om geen fouten te maken en bleef lang genoeg lopen terwijl Vanderbeken al snel voor fietsen koos. Dit leverde haar geen voordeel op en samen reden we over 't strand. Verderop stonden we direct weer stil: een lange rij houten palen zorgde voor een flessenhals. De mannen waren sterk genoeg om hun bike over de 2m hoge palen te heffen en wij stonden daar maar... Ondertussen zag ik een grote groep helemaal rond het lange obstakel rijden en herkende meteen de roze MTBbabe Fien Lammertijn. Eindelijk, wij konden ook verder maar de achterstand was aanzienlijk. In het wiel van Joyce schoof ik terug mee op en passeerden we Fien terug. Het was een gigantisch pak renners en er werd zenuwachtig gereden met de wind op de neus. Ik was me zo aan't concentreren op de mannen voor en naast mij om niet te vallen, dat ik Joyce uit het oog verloor. Toen ik opkeek zag ik dat ze opgeschoven was en probeerde dit ook maar dat is echt mijn ding niet, het lukte me niet me door die massa te wringen.
     
    Plots brak het pak voor mij in twee, we deden er alles aan om terug aan te sluiten maar windop was het een hele klus. Geen Joyce te zien, waarschijnlijk zat ze in de eerste groep. In het begin konden we de afstand beperkt houden, ik bleef vooraan om mee te werken. Echter was al snel duidelijk dat we het niet gingen halen, ze liepen zelfs nog uit. Dan zag ik dat Kim Saenen zich ook in mijn groepje bevond en kon de strijd beginnen. Net voor het verlaten van het strand versnelde ik en zorgde dat ik als eerste aan de loopstrook kon beginnen. Ik liep de longen uit het lijf maar de strook was veel langer dan ik dacht. Ik bleef gaan en eens op de weg trok ik verder door in de hoop Kim kwijt te zijn. Op de modderige strook vielen er verschillende en ook ik gleed naar alle kanten, ik heb dan snelheid geminderd maar vreesde daardoor dat Kim terug zou komen, ik wist dat ze met enig profiel reed. Toen ik verderop omkeek zag ik dat ze er nog steeds bij was. Ik voelde me zeer sterk, zette me op kop en versnelde maar Kim had er geen moeite mee, ze moest enkel maar in het wiel van de mannen blijven en geen extra inspanning doen. Ik probeerde dan een tweede keer onverwacht weg te springen maar de man achter mij liet niet begaan. Ik heb het dan opgegeven en beslist om geen trap teveel meer te doen.
    Terug naar het strand ben ik direct beginnen lopen want ik weet dat fietsen door het mulle zand mijn zwak punt is, Kim bleef echter fietsen en was voor mij op het harde gedeelte. Met een lange sprint kon ik echter terug bij haar en een groepje geraken. Het was nu windaf en iedereen leek even zijn adem te zoeken, plots versnelde Kim en ging er als een speer vandoor. Ik zette de achtervolging in maar raakte niet dichter, liet het hoofd dan hangen. De man naast mij riep "ze rijd van je weg, komaan erachter he!". De knop in m'n hoofd ging om, de turbo aan en in een mum van tijd zat ik er terug bij. Net op tijd want we moesten de dijk op door een mulle strook. Er zaten echter nog 2 mannen tussen en moest die voor mij nu niet vallen zeker!! Ik rijd op hem in en sta te voet, zie Kim nog net de dijk oprijden. Met veel gevloek liep ik naar boven en kon daar pas op de fiets. De woede gaf me veel energie om de verschillende korte steile klimmetjes aan te vallen. Op de toppen zat ik steeds bijna in haar wiel maar in de afdalingen en bochtige straatjes liep ze telkens terug uit. Ik geef toe dat ik een zekere "veiligheid" inbouwde om niet te vallen, deze koers was geen prioriteit. Op het stuk naar het strand kwam ik terug dichter en aan het strand zat ik weer op 10meter. Ik zag haar helemaal naar links rijden en begreep haar bedoeling niet want we moesten rechts. Ik hield rechts aan maar moest lopen, ik zag dat zij kon blijven fietsen en zo bereikte ze als eerste het harde gedeelte en had een voorsprong, daarbij zat ze in een groepje mannen en het was windop. Helemaal alleen knokte ik me door de klievende wind, ik voelde me nog goed. Tenminste...ik dacht dat ik alleen was want toen ik even omkeek zag ik een pak mannen in mijn wiel hangen! Niemand die overpakte, ik keek nogmaals maar geen reactie...Toen we bijna aan de splitsing voor de finish kwamen,  nam er eindelijk iemand over en riep naar de rest  : "ge moet die vrouw al het werk niet laten doen!".
     
    Dan reed ik nog bijna verkeerd. Ik was ervan overtuigd dat de aankomst rechts op de dijk was, maar daar stond een bord met pijlen "2e ronde"? Om het nog wat hilarischer te maken zag ik 2 mannen met het bord "finish" rondlopen. Gelukkig werd er naar mij geroepen dat ik toch rechts moest afdraaien. Als 3e bolde ik over de meet, op een halve minuut van Kim Saenen. Daarmee eindig ik 3e in het klassement van het kustcriterium.
     
    Het was een leuke, spannende strijd. Ik voelde me de sterkste,  maar zij heeft slimmer gereden en dat hoort er ook bij! Als ik niet gehinderd werd zou het misschien op een sprint zijn uitgedraaid. Maar zij had goed verkend en tactisch goed gereden en daardoor heeft ze het van mij gewonnen. Ik weet dat ik op dat gebied nog veel kan bijschaven.
    Ik had er in ieder geval een goed gevoel bij en dat geeft me goeie moed voor volgende zondag. Dan start ik in mijn eerste koers van het seizoen, de "GP Massi" (Spanje), categorie 1. Hopelijk kan ik daar mijn eerste UCI punten binnenhalen.

    was getekend
    Kristien Nelen




    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Grote Prijs Ype Weijdema
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Zondag werd op de ‘Woldberg’ in het Nederlandse Steenwijk de eerste editie van de “Grote Prijs Ype Weijdema” verreden.
    Deze wedstrijd is vernoemd naar de levende mountainbike legende Ype Weijdema uit Steenwijk.

     

    Stichting MTB-Steenwijk2000 had een prima offroad mountainbike parcours uitgezet met een aantal klimmen en afdalingen en bochtige singletracks.

    Volgende week start het officiële mountainbike wedstrijdseizoen in het Brabantse Berlicum maar in Steenwijk liet het peloton al weten er zin in te hebben. Met Christiaan Last nationaal kampioen masters 1, Jelmer Jubbega, Erik Groen en Tim Lemmers van het Rabobank-Giant offroad team en vele sterke renners van diverse sponsorteams stond er een deelnemersveld van nationaal topniveau.

     

    Onder een fijne voorjaarszon klonk om 12.00 uur het startschot voor de licentiehouders. Het MTB-Crossride-team stond met bijna de volledige selectie aan de start.

    Bij de heren licentiehouders was wederom Bas Veen die, ondanks een verkoudheid, met de besten meekon. Bas viel met een 11e plaats net buiten een top tien notering.

    Yannick Runhart liet met een uitstekende 28e klassering zien klaar te zijn voor het seizoen.

    Alex Kuiper viel na een goede start een aantal plaatsen terug en moest genoeg nemen met een 31e klassering. Roelof de Roos moest in het laatste gedeelte een aantal plaatsen prijsgeven maar kon met een 35e klassering terugzien op een goede race. Robin Veenstra moest in de laatste fase ook ‘passen’ en klasseerde zich op een 38e plaats.

    Pieter Lantermans reed een constante race en wist zich op een 40e plaats te klasseren. Harold Brouwer blijft een ‘slow starter’ en begon pas in de laatste fase opgang te komen wat resulteerde in een 41e klassering. Robert Jonkers reed een goede race maar een val in een gladde bocht brak zijn ritme waardoor hij op een 44e plaats bleef steken. Koen Meestringa eindigde met een 56e klassering in de achterhoede. Mike Hendriks gaf de strijdvoortijdig op wegens benauwdheidklachten.

    De race werd gewonnen door de Rabo profs; Jelmer Jubbega (1e), Tim Lemmers (2e) en Erik Groen (3e).

     

    Bij de dames was het deelnemersveld helaas veel kleiner. Jeugdrenster Danielle Runhart ( zij rijdt normaal race van 30 minuten) had alleen concurrentie van nieuwelingdame Annemarie Worst. In haar eerste wedstrijd over 60 minuten moest zijn dan ook de winst overlaten aan Annemarie. Danielle mocht moegestreden en zeer verdiend een op de 2e plaats van het ereschavot plaatsnemen.

     

    Kortom een mooie eerste editie van de “Grote Prijs Ype Weijdema” , de complimenten voor de organisatie en parcoursbouwers.


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen. Jef Dams (BIKE-INN) wint eerste mtb-duatlon Geraardsbergen
    Op zaterdag ging de eerste mtb-duatlon in Geraardsbergen van start. Het was een prachtige locatie om hier een wedstrijd te organiseren. Lopen rond de vijver van natuurgebied de Gavers en een schitterend MTB  parcours bestaande uit kronkelende single tracks en enkele korte rechte stukken rond de vijver.

    Al van bij de start kon  de 27 jarige Jef Dams zich vooraan nestelen en moest hij enkel duo loper Stijn Lintermans voor zich  laten, om zo als eerste solo de wisselzone in te duiken.
     
    "Ik draaide de gas vol open en kon zo al snel de eerste duo mtb'er inhalen en achterlaten. Ik bleef men strakke tempo vasthouden en kon zo naar een velige voorsprong van bijna drie minuten gaan op mtb'er Dirk Beulens."
    Het laatste lopen kon ik zo veilig afwerken en zo men eerste zege van het seizoen pakken." aldus Jef Dams

    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Franky Taelman haalt zege in Knokke thuis
    Voor de voormalige Chamizo biker werd Knokke de aanzet van een hoopvol seizoen. Na een lange sukkelperiode is Franky Taelman terug van weg geweest.  Op de korte afstand  ttz . de 24 km van Knokke  wist hij de maat te nemen van  Andy Michielsen en Lode Labeeuw. 
    Als 45 jarige master legde hij de afstand af in een tijd van 53'36",  wat goed was voor de overwinning overall. 
    Andy Michielsen schreef de overwinning bij de elites op zijn naam.

    Franky Taelman :

    " Voor mij de eerste strandrace van het jaar en direct ook de laatste van het het seizoen 2009/2010. Ik ging voor 1 ronde om te kijken hoever ik met mijn vroegere makkers van 2 jaar  terug,  kon meegaan. Doordat we met tegenwind moesten starten was de startpositie minder van belang, maar het gevaar van valpartijen was des te groter. Doordat de groep samenbleef had mijn diesel iets meer tijd om op te warmen. Ter hoogte van Het Zwin waar de eerste loopstrook begon, moest je vooraan zitten. Ik zat in ongeveer 30 positie en dit was goed.
    De rest was snel, zeer snel; de polderwegen en asfalt was niet zo'n probleem om te volgen. Eens weer op het strand was het terug meewind en kon ik van een groepje wegrijden. Het was een tijdje geleden dat ik nog eens hard op de pedalen kon duwen. In Duinbergen moesten we van het strand voor de korte steile klimmetjes. Dit viel niet mee. Mijn ketting wilde niet mee en moest noodgedwongen 2 klimmetjes tevoet naar boven. Jammer was dit,  want daardoor gingen er toch verschillende mannen voorbij.  De resterende kilometers door het park en strand kon ik terug wat plaatsen goedmaken.
    Bijna liep het niet goed af, want vergat af te slaan naar de finish. Gewoon om de grote afstand te rijden zeker. Gelukkig waren er mensen die mij attent maakten en mij op het goede spoor zetten. 
    In de laatse 100 meter hoorde ik de speaker zeggen dat de eerste rijder op komst was. Tot mijn grote verbazing was ik dat. Hopelijk kan ik deze trend voort zetten in de komende marathons. De mannen boven de 40 hebben het gehaald dit weekend, want Nico Berckmans won bij de lange afstand en ik de korte ; alleen is Nico wel stukken beter dan mij " volgens Franky Taelman uit Zelzate .





    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Wim Peers 2 de in Putte
    Zoals eerder vermeld  organiseerde  lopersgroep Putte zondag hun allereerste winterduathlon. Gert Beyers was één van de drijvende krachten achter deze gloednieuwe organisatie, en leidde direct tot een piekfijne wedstrijd met alles erop en er aan. Men kon kiezer voor een “Discovery” (korte afstand) en een “Adventure” (lange afstand).

    Hierbij het verslag van de lange afstand, waar naast MTB Rudi biker Wim Peers , toppers als Jim Thijs, Yeray Luxem van start gingen.

    Wim Peers :

    " Voor de loopproef moest er 3.3km worden afgelegd, verdeeld over 2 ronden. De duo’s startten op hetzelfde ogenblik, een hele bende dus die de prachtige bossen van Berendrecht in duikt. Voor mezelf gaat het in de start net iets te snel, ik besluit op een 17de plaats in de wisselzone. Eerste is Yeray Luxem, hij knalt een tijd neer van iets meer dan 12’ op 3.3km  Ook Jim Thijs is mee vooraan, samen met een aantal duo-lopers. De mtb-omloop is verdeeld over 4 ronden, samen dus 22km. Snel maar zéér technisch, vele korte bochten en single track. Als snel kan ik mij nestelen in de voorste gelederen, en na 1 ronde kan ik positie 3 handhaven. In de 2de ronde kom ik ook bij Jim Thijs, en kan direct een kloofje slaan. De volgende 2 ronden kan ik die voorsprong uitbouwen, Yeray Luxem rijdt nog een stukje voor mij, hij komt dan ook als eerste binnen in de wisselzone. Zelf kan ik nog de groep van de leidende duo’s inhalen, en kom net na hen binnen op een 2de individuele plaats. Voor Yeray is
      het  laatste loopgedeelte maar een formaliteit, hij wint dan ook de wedstrijd met glans. Zelf kan ik de voorsprong van 2 min op Jim Thijs min af meer handhaven, en wordt dus 2de. Jim Thijs besluit derde, en vervolledigd het podium. " aldus de biker van het MTB Rudi team uit Herentals.




    podium  : Wim Peers,Yeray Luxem,  Jim Thijs

    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Tim Wijnants in Italie
    Klik op de afbeelding om de link te volgen De biker van het Trek- Brentjens -Milka team waagde zich in Italie tussen het grote geschut.
    Voor Tim Wijnants uit Houthalen-Helchteren was dit meteen een test met het oog op het nakende seizoen als eerstejaars elite.
    Met tegenstanders als Nino Schurter, Julien Absalon  , Ralph Naf en de rest van de wereldtop kon deze vuurdoop tellen.



    zijn relaas :

    Shortrace zaterdag 27 februari: 

    De shortrace was kort ongeveer 1km dus de start was zeer belangrijk. In mijn eerste heat moest ik onmiddellijk tegen regend wereldkampioen Nino Shurter ook Hannes Genze en Guiseppe Lamastra zaten ook in mijn heat. In de start was ik 2de weg achter Hannes Genze, omdat het zoveel draaien, keren en moeilijk passeren was, kon ik deze plaats behouden en mocht ik door naar de volgende ronde. In de volgende ronde moest ik het opnemen tegen Andreas Kugler, Rudi Vanhouts en Francesco Cassagrande. In deze reeks eindigde ik 3de en zo zat de shortrace erop voor mij. Toch een goed gevoel na deze shortrace.

    Wedstrijd Marremmacup 28 februari:
    De start was oorspronkelijk om half 2 maar we vertrokken pas 45min later.. Italianen zeker? Ik mocht als 22ste oprijden. Na een goede start zat ik in de 2groep met Ralph Naf, Rudi van Houts en nog enkele. Na 2 van de 6 rondes moest ik deze mannen echter laten rijden en moest ik mijn eigen tempo rijden na mij opgeblaze te hebben. De rondes erna verloor ik minder tijd dan ik dacht en kwam zo als 25ste nog over de aankomst. Het gevoel was goed.
     
    Shortrace dinsdag 2 maart:
    Vandaag opnieuw een shortrace op het programma. Deze was echter wat langer dan de eerste en meer inhaalmogelijkheden. De eerste heat moest ik tegen Hannes Genze en Francesco Casagrande Afwerken. Ik kwam als 2de over de aankomst achter Casagrande en plaatste mij voor de volgende ronde. Hierin mocht ik het opnemen tegen Silvestri, Bart Brentjens en Casagrande. Hierin eindigde ik 2de achter en mocht zo naar de halve finale. De halve finale nam ik het op tegen Gallati, Kugler en Wildhaber. Door een slechte start was ik laatste weg. Ik kon echter Wildhaber nog passeren maar dit was niet genoeg voor de grote finale dus mocht ik naar de kleine finale. Hierin mocht ik het opnieuw tegen ploegmaat Bart Brentjens opnemen. Na een goede start nam ik de leiding en stond deze niet meer af tot de laatste bocht. In de laatste bocht maakte ik een echter een stomme schakelfout en passeerde Cassagrande en Wildhaber mij nog juist voor de eindmeet. Een teleurstelde 7de plaatst, want er zat zeker meer in.
     
    Shortrace zaterdag 6 maart:
    Deze was weer dezelfde als vorige zaterdag. In de eerste heat mocht ik het al onmiddelijk opnemen tegen Shurter, Manuel Fumic en Genze, grote namen dus en wist dat het zeer moeilijk zou zijn na een zware trainingsweek. In de start kon ik de 3de plaats bemachtige en kon deze houdden tot de aankomst. Ik dacht dat ik eruit was maar toen riepen ze af dat ik de 'Lucky Loser' was en mocht toch nog naar de volgende ronde. Hierin nam ik het op tegen Bart Brentjens, Kugler en Silvestri. Na een slechte start was het niet meer mogelijk om door te stoten ik eindigde ik 3de.
     
    Wedstrijd Marremmacup 7 maart:
    Vandaag opnieuw XC. Grote namen aan het vertrek, Absalon, Shurter, Vogel, Fontana, Naf, Hermida, en nog grote namen.
    Ik mocht als 36ste oprijden vandaag. Na een slechte start probeerde ik op te schuiven naar voren, tot in de 2de ronde mijn voorvork volledig blokkeerde. Ik heb de wedstrijd gewoon uitgereden als training. Afdalen met een vork die niet meer werkt is niet zo plezant op rotsen en drops.
     
     Aan deze 10 dagen Italie heb ik toch een goed gevoel over gehouden en ben  klaar voor het nieuwe seizoen.



    bron :  pm Tim Wijnants

    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Miguel Martinez
    Klik op de afbeelding om de link te volgen De G Skin Delforce biker legde in de Maremma Cup in het Italiaanse Toscane beslag op de 8 ste plaats. Hiermee zijn de eerste 14 UCI punten binnen voor de  kleine Fransman in dienst van het Belgische team van Simon Gueuning .
    Miguel Martinez ' Mini Mig'  en zijn team hebben na dit behoorlijk resulaat op internationaal niveau,  alle vertrouwen in de toekomst.

    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen. Neusbreuk voor Moritz Milatz
    Klik op de afbeelding om de link te volgen De 27 jarige Duitser kwam in de derde ronde van de Maremma Cup zwaar ten val . Door de val in een technische afdaling liep hij diverse verwondingen op aan het gezicht. De Merida biker kwam op zijn hoofd terecht , brak zijn neusbeen en hield er een hersenschudding aan over. Zijn ploegmaten Andreas Kugler en Hannes Genze snelden meteen hun onfortuinlijke collega ter hulp en lieten de wedstrijd voor was ze was.
    Van de val kan Moritz Milatz zich niets herinneren , hij werd onmiddellijk naar het ziekenhuis overgebracht. De neusoperatie zal in een andere , meer gespecialiseerde kliniek uitgevoerd worden.

     


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ramses Bekkenk primus in Rockanje

    De voormalige Nissan biker  wist na de ' Dijk tot Dijk ' in Den Helder  ook de strandrace in Rockanje te winnen.
    De 33 jarige Nederlander bevestigde afgelopen weekend wederom zijn naam als ‘strandspecialist’ waardig te zijn , door de strandrace in Rockanje te winnen.

    “In het begin heb ik niet te gek gedaan en in een groepje gereden. Daarna bleef ik met mijn ploeggenoot Ad de Brabander en Martijn Heijdra over. Op één van de zwaardere stukken met zuigend zand wist ik hen te lossen”, aldus Bekkenk.
    Heijdra eindige als tweede voor de Brabander die de laatste podium plaats veilig stelde.
    Frank Luikens, ook uit de Koga formatie, eindigde als zesde.

    http://www.mountainbiketeam.com/


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bois de Reves te Ottginies
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Patrick Gaudy wist de tweede manche  in Ottignies op zijn naam te schrijven.  De Barracuda biker won de wedstrijd bij de elites op de loodzware omloop van het provinciaal Domein Bois de Reves voor Jorgen Flion, die met materiaalpech af te rekenen kreeg.

    Bij de dames was Elisabeth Mottet de sterkste , terwijl Mathias Hazebrouck  ( Eliza Orbea ) al bekomen  van zijn deelname aan de Maremma Cup  , de zege bij de beloften binnen haalde.
    Bij de dames jeugd was Sophie Daniels  de sterkste. 

    Miguel Matos won bij de  masters 1 , Luc Vanlandorp bij de masters 2.
    Dylan Beeckman was de beste junior en  Augustin Bruyr haalde het bij de nieuwelingen . 


     


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Strandrace Knokke

    Mijn foto's zijn online.
    klik hier rechts  bij Mijn Favorieten op
    mijn foto's : strandrace Knokke


    alle uitslagen zijn te vinden op
    http://www.chronorace.be


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kids Challenge Dessel

    Na het grote succes van  de eerste manche in Hamme, was de opkomst in Dessel zo mogelijk  nog groter. De weersomstandigheden  zaten mee en het enthousiamse op en rond het parcours in Dessel was groot.

    Bij de oudste aspiranten wist Gianni Van Donink  zijn stunt van vorige week in Hamme te herhalen. De Belgische kampioen versloeg voor de tweede keer op rij Thomas van De Velde. Kenneth Coomans deed beter dan zijn vijfde plaats en mocht in Dessel mee het podium op.

    In de reeks van de 13 jarigen verschilde de voorhoede ook niet veel van  deze in Hamme.
    Jaspers Knaeps  haalde twee op twee en ook Ward Jaspers  ging  opnieuw voor  de 2 de plaats. Vincent Van de Perre vervolledigde het podium bij de 13 jarigen.

    Bij de  12 jarige aspiranten ging de zege naar Jarne Driesen , ( tweede in  Hamme ) ; hij klopte  Stan Dielemans  en Mathijs Wuyts.

    Gianni Van Doninck, Jaspers Knaeps en Jarne Driesen voeren  ieder in hun reeks het klassement aan na 2 manches.
    De organisatie bij monde van Frank Smets was erg tevreden over de reacties en over de opkomst.

    aspiranten

    14 jarigen

    1. Van Donink Gianni
    2. Van De Velde Thomas
    3. Coomans Kenneth
    4. Alleman Wout
    5. Schuermans Jelle
    6. Van Hecke Elias
    7. Van Gorp Gil
    8. Segers Wouter
    9. Vanpol Nick
    10. Boden Laurens


    13 jarigen :

    1. Jasper Knaeps
    2. Jaspers Ward
    3. Van de Perre Vincent
    4. Museeuw Stefano
    5. Stijn Siemons
    6. Luyckx Cedric
    7. Verheyen Thomas
    8. Joris Ward
    9. Deby Quinten
    10.Alleman Joren


    12 jarigen :

    1.Jarne Driesen
    2.Dieleman Stan
    3.Wuyts Mathijs
    4.Pauwels  Tijl
    5.Jarne Boden
    6. Van Ingelgom Tom
    7.Geluykens Thor
    8. Verhulst Emile
    9. Gommers Ruben
    10.Vanborm Kenneth








    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Sfeerbeelden

    Meer foto's van Knokke volgen




    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zege voor Nico Berckmans
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    De ' oude krijger ' zakte vol vertrouwen af naar Knokke. De eindstand kon hem normaal gezien niet meer ontglippen. De overwinning droeg hij op aan Davy Coenen  ; dat was Chico zijn maat en diens aanhang nog verschuldigd.

    Chico

    " Ik zakte af voor de laatste strandrace van het Kustcreterium.
    Met de eindzege op zak kon ik zeer ontspannen aan de start verschijnen. Ik ging dan ook met een goed gevoel eens over het strand testen hoe de benen waren. De benen voelden goed aan  , maar wat wil dat zeggen ?
    Ik wilde iets rechtzetten na mijn overwinning van Blankenberge,  toen  werd gezegd dat ik geprofiteerd heb  van Kevin Van Hoovels  . Maar ik heb daar mijn bedenkingen over ; het was toen niet aan mij om de koers te maken.
    Soit, na een goede massage waren mijn benen gloeiend heet en dat moest eruit komen , dacht ik in de wedstrijd
    Na de start die  vrij gevaarlijk verloopt met wind op kop , kon Bjorn Rondelez  zich los maken met een ander renner
    Die aanval was in mijn ogen een moordpoging,  wat later ook gebleken is. Toch reed Bjorn Rondelez een sterke wedstrijd.
    Na de eerste zandstrook konden we met een 6tal renners wegrijden met de grote namen erbij, en er konden met het oprijden van het strand nog 2 renners aansluiten
    Na de eerste doortocht konden we met 3 aan de haal gaan  ; ikzelf , Joris Massaer en Kevin Van Hoovels  die zich wijselijk in het wiel zette omdat zijn ploegmaat  Rondelez in achtervolging was.
    Ik verstond best dat hij niet zou rijden , iets wat Kevin niet verstond in Blankerberge.Daaron gaf ik samen met Massaer het volle pond.
    Wat ik vandaag gezien heb van mijn maatje Joris massaer beloofd voor de volgende editie.
    Op geen enkel moment kwam ik in de problemen en voelde dan ook aan dat ze het allebei moeilijk hadden .
    Later bleek ook dat Massaer  aan de rekker hing en de rol moest lossen
    Bij het opdraaien van de laatste rechte lijn zette ik dan ook Kevin op kop hij en ik stonden bijna stil (souplesse) want ik zowel als Kevin wilde op kop beginnen.
    Maar er schuilde nog altijd  gevaar achter ons met Massaer,  die als we bleven aarzelen,  misschien als derde met het been ging lopen.
    Ik hield het hoofd koel en Van Hoovels  plaatste een demarrage ,die ik makkelijk beantwoorde .
    Met de laatste moeilijke passage richting  eindmeet,  gingen we naast elkaar naar de aankomst .
    Op een toch wel  groot verzet ging ik door het mulle zand  liep meter voor meter uit.
    Bij het naderen van de meet deed ik dan ook een gebaar naar Kevin , dat ik de sterkste was en ik dat na mijn zege in BLANKENBERGE  ook wilde tonen

    Ik had ook voor de start aan de plaatselijke TV( Focus) en de speaker  gezegd dat ik niet alleen was, iedereen wist wel dat ik Davy Coenen bedoelde.  Aan zijn aanhang had ik beloofd om nog een zege aan hem op te dragen , ik slaagde nog in mijn opzet ook .
    Deze zege draag ik dan ook op aan hem (dat hij zacht mag rusten als een sterretje)
    Met de eindzege en de dagzege mag ik me dan ook nu weer de STRANDKONING noemen  en dit al voor de derde keer .
    Verdere plannen heb ik voorlopig niet ik zal hier en daar en MTB wedstrijd en marathon meepikken maar wel als master voor wie het nog niet moest weten.
    Dan wil ik ook heel mijn aanhang bedanken die mij altijd volgen en voor mij altijd klaar staan. Wie kan zeggen dat hij elke week een MOBILHOME ter beschikking krijgt en daarom bedankt DEPOLIM (opa Jan)

    Voor de rest wens ik iedereen een sportief en gezond seizoen als atleet " liet Chico  weten.




    Categorie:cross country
    07-03-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Duatlon van Putte
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Jim Thijs is in de off-road duatlon van Putte als derde geëindigd.
    Tijdens de eerste loopproef kon Thijs de achterstand op leider Luxem nog beperken maar eens op de fiets verloor hij steeds meer terrein. “Ik voelde me zeer zwak op de fiets. Het was net of alle energie uit mijn lichaam gezogen werd toen ik op de fiets sprong. Echt jammer, want het was een prachtig mountainbikeparcours en ik keek uit naar de confrontatie met Luxem”, aldus Thijs.

    Thijs zakte tijdens het mountainbiken weg naar de vierde plek maar kon tijdens de tweede loopproef de derde podiumplaats overnemen van Beckers. “Leuk is dit niet maar echt ontgoocheld ben ik niet. Ik heb deze week veel getraind en blijkbaar was deze wedstrijd net teveel van het goede” vertelt Thijs.

    Luxem won de wedstrijd met ruime voorsprong op de Peers, die de snelste mountainbiker was.


    bron:  pm persdienst Jim Thijs


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kris Henderieckx
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    De NomaDesk biker sluit het Kustkriterium  2009-2010 af  met een vijfde plaats in Knokke en een vijfde in het algemeen klassement. Kris Henderieckx was best tevreden met zijn prestaties aan de Belgische Kust.

    " Voila, 't zit er op met de strandraces voor dit seizoen! Vandaag was 't echt genieten. Misschien nog niet meteen in de start, want al snel moesten we door plassen rijden en was je al na tien minuten fietsen onderkoeld. Gelukkig ging 't snel beter en aan 't eerste keerpunt kon ik als één van de eersten beginnen. Na die zandstrook was 't vol optrekken, en daar moest ik een gaatje laten op de eersten. Na een halve ronde achtervolgen sloot ik samen met Maarten Himpens aan bij het leidende vijftal, maar ik moest op de volgende zware zone al meteen terug passen. Ik bleef mooi mijn tempo rijden en haalde eerst Maarten en daarna Bart Van Hecke bij, zodat we met z'n drieën aan het lange stuk wind tegen konden beginnen. Toch kon er nog een viertal terugkeren op ons, met daarbij mijn beresterke ploegmaat Kris Hertsens! Al snel bleek dat de drie bikers die Kris mee had genomen, overwegend ballast waren en dus trokken we alles op de kant om die mannen er af te krijgen. Dat lukte niet, maar die mannen waren nu wel choco! Bij de zandstrook die ons terug naar het strand bracht, demarreerde ik. Bart kon min of meer volgen en Maarten en Kris zaten nog wat verder. Toch kwam onze groep nog een laatste keer samen aan de heuveltjes in de finale. De laatste zandstrook zorgde dan toch voor de schifting en ik kon wegrijden. De zware wind noopte me tot wachten op de eerste achtervolgers, Bart en Kris. Bart reed nog erg sterk, zodat ik wat moest oppassen om Kris niet kwijt te spelen. In de spurt maakte ik het mooi af en finishte als eerste achtervolger op de vijfde plaats. Genoeg om mijn vijfde plaats in de eindstand veilig te stellen! Ik ben tevreden!

    Bedankt aan onze verzorgers Steven, Ringo en Patrick voor al het werk en de aanmoedigingen en aan het hele team voor de goede sfeer voor, tijdens en na de koers! " aldus de NomaDesk biker


    Categorie:cross country


    Foto

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Foto

    Foto

    Mijn favorieten
  • MTB foto's

  • Blog als favoriet !

    Archief per jaar
  • 2014
  • 2013
  • 2012
  • 2011
  • 2010
  • 2009
  • 1973
  • 1972
  • 1971
  • -0001

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs