alles over mountainbiken en BMX met Lily en Chantal
13-02-2010
Pat McQuaid lid van IOC
De voorzitter van de UCI , Pat McQuaid, is zoals algemeen verwacht werd, tot lid van het Internationaal Olympisch Comite, IOC verkozen. De 60-jarige Ier kreeg op de 122e IOC-zitting, voorafgaand aan de Olympische Winterspelen in Vancouver, de meerderheid van de stemmen achter zich. Zijn vernieuwingen in de anti-doping campagne zouden doorslaggevend geweest zijn . Bovendien had McQuaid met de invoerig van de BMX als een Olympische discipline, en met de veranderingen in het baanwielrennen al een stap in de richting van het IOC gezet . Na het vertrek van voormalig UCI voorzitter Hein Verbruggen , lid van het IOC van 1996 tot 2008, heeft de wielerwereld opnieuw een vertegenwoordiger binnen de Olympische organisatie .
" Ik ben zeer gelukkig met Pat McQuaid in het IOC . Als voormalig wielrenner kent hij de sport van binnen en van buiten. Als hoofd van de UCI heeft hij trouwens al enorm veel en goed werk geleverd . Hij heeft het wielrennen opgewaardeerd en ik verheug me op onze samenwerking. " aldus de Belgische IOC voorzitter Jacques Rogge.
Zijn taak als voorzitter van de UCI, zal McQuaid blijven uitoefenen.
Categorie:cross country
Dirk Van de Schans
De voorzitter van MTB Kattenbos wordt vandaag overgebracht vanuit Blankenberge naar het ziekenhuis van Overpelt. Zoals eerder gemeld, kwam Dirk Van de Schans in de strandrace van Blankenberge zwaar ten val op een golfbreker. De val moet wel serieus geweest zijn ,want de kader van zijn fiets is op 3 plaatsen volledig gebroken. Met 1 gebroken nekwervel, 3 gebroken ruggewervels en een gebroken rib werd hij vorige zondag opgenomen in het ziekenhuis van Blankenberge waar hij inmiddels geopereerd is . Ter stabilisering van zijn nek en rug heeft hij nu 4 pinnen in zijn hoofd waarop een harnas gefixeerd is. De biker uit Lommel zal dit harnas of korset 3 tot 6 maanden moeten dragen en de revalidatie zou een half jaar tot een jaar in beslag nemen. De eerste maanden zal Dirk het dus rustig aan moeten doen . Gelukkig is hij nu dichter bij huis en mag hij waarschijnlijk na een weekje Overpelt naar huis.
Categorie:cross country
Trek Brentjens duo in Cape Epic
De Nederlander Bart Brentjens keert in maart voor de vijfde maal terug naar de Cape Epic.
De Olympische kampioen van 1996, bronzen medaillist in 2004 , wereldkampioen,World Cup winnaar, voormalig Europees kampioen , Nederlands marathon kampioen en 12 voudig Nederlands XC kampioen keert met plezier terug naar wat hij zelf ' de beste en meest uitdagende race ter wereld ' noemt.
Aan de zijde van Jelmer Pietersma zal hij voor de vijfde keer deelnemen aan de Cape Epic van 21 tot 28 maart 2010. Vijf jaar geleden won Bartman samen met onze landgnoot Roel Paulissen de Zuid Afrikaanse meerdaagse. In 2005 toonde het winnende duo zich superieur en zegevierde maar liefst in zeven van de acht etappes . In het totaal heeft Brentjens al 11 etappes op zijn naam en vorig jaar eindigde hij tweede na een bikkelharde strijd . Brentjens was enkele weken geleden met zijn team op stage in Zuid Afrika in trainde met zijn mannen in de buurt van Stellenbosch. Bedoeling was om te acclimatiseren en enkele lange mountainbiketochten af te werken als voorbereiding op evenement.
De 40 jarige Nederlander moet toegegeven dat zijn sterkte ligt in zijn jarenlange ervaring, kracht, leiderschap en uithoudingsvermogen op de lange afstanden. Onder het motto : " Nooit opgeven en niet te veel risico's nemen " weet Brentjens beter dan wie ook wat hem te wachten staat in ZA. Door langzaam te starten en een gestaag tempo aan te houden , kan hij perfect vijf à zes uren wedstrijd per dag aan.
In zijn schaarse vrije tijd geniet Brentjens van zijn kinderen, Bart Junior en Ginger, en ... geloof het of niet, hij houdt van tuinieren .
Voor Jelmer Pietersma is het zijn eerste Absa Cape Epic. De 27-jarige Fries uit Balk won vorig jaar de Tour de France ( VTT) en werd vice marathon kampioen in Eijsden. Bart Brentjens sleepte daar de titel in de wacht.
1200 deelnemers gaan van start voor 8 dagen en 722 km door de ongerepte Zuid Afrikaanse natuur .
Categorie:cross country
Spinning® Marathon
Stichting SPINE organiseert op zaterdag 13 maart 2010
Parkstad Masters
SPINE 2010
Spinning® Marathon 14.00 20.00
Het event vindt plaats in de Rodahal Europaplein 1 te 6461 AJ Kerkrade
Stichting SPINE heeft zich zelf tot doel gesteld Spinning® als grondlegger van indoor cycling te profileren middels een jaarlijkse Spin® A Thon waarvan de meeropbrengst gaat naar Villa Joep.
Villa Joep zet zich in voor werving van fondsen ten bate van Neuro
blastoom Kinderkanker.
Neuroblastoom is een kankervorm die jaarlijks bij zon 25 kinderen voorkomt en waarbij 80% deze ziekte niet overleefd.
Categorie:varia
Gebedswake voor Davy Coenen
mededeling vanwege de familie Coenen
Op maandag 15 februari om 18.30u wordt in de kerk van Neerpelt centrum een gebedswake gehouden voor Davy , met daarna gelegenheid tot afscheidsgroet bij de begrafenisondernemer.
Categorie:cross country
Belgische nationale ploeg in Cyprus
De nationale selectie vertrekt eerdaags voor een stage van enkele weken naar Cyprus. Roel Paulissen, Bjorn Brems, Dries Govaerts , Nicolas Vermeulen , Pascal Hossay, Maaike Polspoel en Githa Michiels zullen er tussen 19 februari en 9 maart deelnemen aan de Sunshine Cup. Op 21 februari gaan de Belgen van start in Voroklini. Na de wedstrijd in Amathous op 7 maart keren ze terug naar huis. Intussen kwam Bjorn Brems in Spanje licht ten val . Het voorwiel van zijn wegfiets gleed weg ; de biker uit Begijnendijk kwam er gelukkig met enkele kneuzingen en wat schaafwonden vanaf.
Categorie:cross country
Boot Camp in Borzee (La Roche)
Een intensieve trainingstage in een mountainbike-paradijs tussen La Roche-en-Ardenne en Houffalize.
Van vrijdag 02 april tot zondag 04 april kunnen maximum 15 mountainbikers hun technische vaardigheden en hun fysieke capaciteiten bijschaven op de tracks van Borzee en omgeving.
Het Boot Camp is er voor de Advanced tot de Expert mountainbiker. Je moet minstens beschikken over de fysieke mogelijkheden om steile en soms lange klimmen te overwinnen. Het is ook van belang dat je een mountainbike hebt waarmee je in de Ardennen voldoende veilig technische passages aankan.
Programma
vrijdag:
20u: briefing en verdeling kamers
zaterdag:
09u: technische controle van de mountainbikes en indeling van de bikers in niveaugroepen
10 tot 12u: behendigheidstraining op singletracks in de vallei van Borzee
14 tot 17u: tocht met de mooiste routes uit de streek (advanced groep 40km, expert groep 60km)
17u: onderhoud van de bikes met enkele nuttige tips
20u: gezellig genieten en napraten aan de bar
Zondag:
09 tot 12u: verschillende uitdagende activiteiten waardoor je skills worden getest.
impossible climb
downhill
duo-crosscountry
river-crossing
trial
14u: debriefing en nadien voor de diehards een extra tochtje richting Worldcup-parcours Houffalize
Instructors: Kris Hertsens, Nicolas Vermeulen en Kris Henderieckx
Prijs: 195inclusief verblijf volpension van vrijdag overnachting tot zondag middagmaal
Inschrijvingen zijn beperkt tot 15 personen!
(ingeschreven en betaald voor 01 maart 2010 is slechts 180)
Nadat het nieuwe team Rabobank - Giant Off road team het levenslicht zag, heeft ook het Giant Factory Team voor uitbreiding gezorgd. Twee jonge downhillers komen het team versterken. Tweevoudig Amerikaans DH kampioen Duncan Riffle en de winnaar van de World Cup DH voor juniores Danny Hart zullen aantreden in de World Cup serie van 2010. De derde nieuwkomer is niemand minder dan Kurt Sorge, één van de grootste free riders van zijn generatie. De 21 jarige Canadees heeft al een succesvolle carriere achter de rug en zal zijn team vertegenwoordigen in alle grote internationale slopestyle en freeride events.
Jared Rando is een Australische DH veteraan en zal de grote wedstrijden in Australie en Noord Amerika voor zijn rekening nemen. Er zijn ook 3 blijvers of oudgedienden. De voormalige Amerikaanse kampioenen Carl Decker en Kelli Emmett focussen zich op de XC in Noord Amerika, terwijl de bij ons beter bekende Britse mountainbiker Oliver Beckingsale de Europese evenementen zal aandoen.
Giant Factory Team 2010
Oli Beckingsale (Gr Br) (cross country, short track) Carl Decker (USA) (cross country, short track, super D) Kelli Emmett (USA) (cross country, short track, super D) Danny Hart (Gr Br) (four cross, downhill, dual slalom) Jared Rando (Australie) (four cross, downhill, dual slalom) Duncan Riffle (USA) (four cross, downhill, dual slalom) Kurt Sorge (Canada) (freeride)
Categorie:Downhill
Laureus World Sports Awards
Trial biker Danny MacAskill de ster van het beroemde You Tube filmpje , is een van de zes genomineerden voor de Laureus World Action Sports Award. In zijn reeks neemt de jonge Schotse trial specialist het op tegen enkele windsurfers en een skateboarder.
De Laureus World Sports Awards, ook de 'Oscars van de Sport' genoemd, is een bekroning voor de beste sportmannen en-sportvrouwen van het jaar. De laureaten worden gekozen door een jury van 46 sportlegendes onder wie Martina Navratilova, Franz Beckenbauer, Boris Becker, Sebastian Coe en Alberto Tomba.
Onze landgenote Kim Clijsters is een van de zes genomineerden voor de comeback van het jaar en krijgt in die reeks concurrentie van oa. Lance Armstrong en hoogspringster Blankac Vlasic.
De bekendmaking van de laureaten ( in 10 verschillende reeksen ) voor de Laureus World Sports Awards gebeurt op 10 maart tijdens een galashow in Abu Dhabi. Justine Henin is voorlopig de enige Belg die op de erelijst staat. Zij werd in 2008 verkozen tot Laureus World Sportswoman of the Year. Nadat de Zwitserse tennisster Roger Federer hem 4 jaar op rij gewonnen had, ging Usain Bolt in 2009 met de award lopen. De Jamaicaanse atleet neemt het dit jaar opnieuw op tegen Federer en Tour de France winnaar Alberto Contador. Bij de vrouwen is Serena Williams kans één van de zes kanshebbers.
Categorie:Trial
Didier Bats MTB Team Langdorp
Dit seizoen gaat Didier Bats van start bij de juniores. Het zal een prettig weerzien zijn , want vele van de 2de jaars kent hij nog van bij de nieuwelingen. Maar hij ziet het helemaal zitten. Na een lang seizoen van april tot eind november, werd er ook al omdat de examens begonnen een rustperiode ingebouwd. Als de kerstvakantie begon werd er dan terug begonnen met de trainingen voor volgend seizoen. Dit verliep niet helemaal volgens plan wegens de weersomstandigheden ons allen welbekend. Maar ondertussen is er zo goed als mogelijk aan de conditie gewerkt. Nu staat er verder in de krokusvakantie nog een weekje skiën op het programma. Andere jaren werd er immers nog met de paasvakantie naar de Franse Alpen vertrokken voor een week skiverlof, zijn tweede passie na het fietsen. Dit jaar gaat dat gebeuren in de krokusvakantie. Doordat er vorig seizoen al dadelijk twee Beneluxcups gemist werden, door deze vakantie, kon hij eigenlijk een gans jaar ver naar achteren starten.. En zoals iedereen wel weet is dat geen goed idee. Daarom trekt de eerste jaars junior er dit jaar wat vroeger op uit.
Dus nu over volgend seizoen. Doordat MTB Team Langdorp pas in augustus vernam dat Hilset er mee stopte, moest er naar andere materiaal sponsors uitgekeken worden. En die werd gevonden bij Climb, het merk uit Kortenberg. Ook Cycle Passion, de fietswinkel uit Kampenhout sprong mee op de wagen. Zodat er een mooie basis gelegd werd voor het volgende seizoen. Verdere sponsors zijn Toptours, Toyota Wouters, loodgieter Janssens, KH drukwerken, Guana, Stageco, Powershop, Born, Nutrizenith, KCNC, Hutchinson, No tubes, DT Swiss VDMV Sani rent,
Nieuw voor Didier is dit jaar ook de samenwerking met Kevin van Hoovels, die Didier van trainingsadvies gaat voorzien
Verder heeft het team de organisatie van de Hagelandse Chrono, en de toertocht op 5-6 juni in handen. Het weekend van 28 en 29 augustus is er dan op zaterdag de 6 uurs koers, met in de voormiddag de kids, die alles gaan geven. En op zondag dan de Flanders Cup iedereen welbekend. Samen met de voornoemde sponsors van wie sommige MTB Langdorp al verschillende jaren trouw zijn, en enkele nieuwe zorgt dit er voor dat er het nodige geld in het laatje komt.
Dan zorgen er buiten de wedstrijdrijders nog een hoop andere leden in het team, de jongens die veeleer tourtochten rijden, af en toe een chrono of wedstrijd meepikken, ervoor dat alles kan georganiseerd worden. Sommige jongens zoals Kevin van Hoovels hebben andere horizonten opgezocht. Sommige kwamen erbij, denken we maar aan Sam Malfliet, die terug bij de elites gaat starten. Het zal hen echter niet beletten even hard te blijven supporteren voor de jongens die vertrokken zijn. Verder hopen ze dat de sfeer in de teamtent mag blijven zoals voorgaande jaren, soms spanning en stress, maar vooral veel lol. Dat maakt MTB team Langdorp tot wat het is.
MTB Team Langdorp betuigt langs deze weg zijn medeleven aan de naasten van Davy Coenen. Davy zal voor altijd een voorbeeld blijven voor de mountainbike wereld en ons eraan herinneren dat je altijd moet blijven doorzetten.
Categorie:cross country
Full Dynamix
De glorietijd van het Italiaanse Full Dynamix team met de Zweden Fredrik Kessiakof en Emil Lindgren ligt al enkele jaren achter ons. De nieuwe ploeg bestaat enkel nog uit Italianen. Mike Felderer, Tony Longo , Massimo De Bertolis, en de vice-Italiaanse XC kampioen Johnny Cattaneo worden op 20 februari aan de pers voorgesteld. Het zijn stuk voor stuk renners die hun sporen reeds lang verdiend hebben. In afwachting van de ploegvoorstelling verblijft het viertal in Tenerife voor een stage van 3 weken. Op woensdag 17 februari keert het Full Dynamix team terug voor de officiele start van het nieuwe seizoen . Voor het eerste luik van de Maremma Cup in Massa Marittima ( Toscanie ) op 27 februari worden naast het voltallig Full Dynamix team, alle grote namen verwacht. Julien Absalon, Bart Brentjens en Miguel Martinez gingen op de uitnodiging van gastheer Thomas Frischknecht in. Ook onze landgenoot en tweevoudig wereldkampioen Roel Paulissen maakt zijn opwachting in Italië. Nino Schurter, Florian Vogel, Jose Antonio Hermida, Ralf Naef en de Colombiaan Leonardo Paez staan op de startlijsten . Aangevuld met de Italianen Marco Aurelio Fontana en Martino Fruet maakt dat de kruim van de internationale MTB scene uit.
Categorie:cross country
Oxyin MTB Racing Team
Oxyin MTB Racing Team is een nieuw Nederlands MTB Racing Team. Het team is met name gericht op de (internationale) marathon- en meerdaagse wedstrijden. Het voormalige Recidaq MTB Team is volledig opgegaan in het Oxyin Racing Teams concept. Dit concept biedt, namens Oxyin Sportswear, plaats en ondersteuning aan individuele sporters buiten het MTB Team of Triathlon Team.
In het Oxyin MTB Racing Team zullen naast de renners van het voormalige Recidaq ( Pieke DeJong, Eric Kuijt en Juro Wiggers), ook Jörn Hoetmer en Marc van Wegen rijden. De bovenstaande coureurs zullen in de Masters 1, Masters 2 of Elite-categorie uitkomen. Bovendien zal Peter Huntjens het team versterken en uitkomen in de U-23 categorie. Dit jonge talent heeft in 2009 al enkele opmerkelijke resultaten in diverse marathons behaalt.
Naast de hoofdsponsors Oxyin Sportswear en Levrier bicycles zijn o.a. Powerbar, PZRacing parts, Tifosi, Bell en Ambrosio de sponsors van het team.
Vaak zijn reglementen onduidelijk en langdradig. Meestal worden ze niet volledig gelezen en laat men de kleine lettertjes links liggen. Voor de goede gang van zaken is het belangrijk dat er de nodige duidelijkheid heerst en wat nog voornamer is dat het statuut van de club of het team tov de WBV onder de loep genomen wordt.
Aangezien er nog maar aan 4 master-dames en 2 funA-dames vergunningen zijn afgeleverd door WBV, geeft André Coppers enige verduidelijking over de rennerscategorie Dames +18jaar.
De dames + 18 jaar die een vergunning willen nemen , hebben volgende mogelijkheden:
De dames kiezen welke vergunning ze wensen en kunnen nemen , maar al de dames rijden in één wedstrijd voor één klassement. vb. een dame aangesloten bij een recreatieve club kan dus enkel een vergunning funA nemen om aan wedstrijden deel te nemen. vb. een dame kan enkel een vergunning elite bekomen indien ze behoort tot een "club met renners , aangesloten bij de WBV" . opgelet : Dames +18 jaar die willen deelnemen aan EK of WK masters moeten een vergunning master nemen.
Categorie:cross country
Steve Peat
Na Peru en La Reunion, zal de wereldkampioen downhill zich dit jaar opnieuw aan een Mega Avalanche wagen. In juli gaat Steve Peat van start in Alpe d'Huez. De wedstrijd in Frankrijk ligt hem nauw aan het hart. Met zijn collega's Remi Absalon ,Nicolas Vouilloz en co aan de start van de 32 km lange afdaling , belooft het een spannende strijd te worden . Afspraak met Peaty op 10 en 11 juli aan de gletsjer van Sarenne op 3300 m hoogte. Over de uitslag maakt de 35 jarige Brit zich geen zorgen ; het is al van in 2001 geleden dat hij de Mega op La Reunion won.
Categorie:Downhill
11-02-2010
Rabobank-Giant Off-Road team
Het nieuwe Rabobank-Giant Off-Road team werd donderdagnamiddag in het Nederlandse Lelystad voorgesteld. Rabobank, sinds 1996 gekendom zijn sponsoring van wielerploegen , kreeg er dus een off- road team bij.
De ploeg bestaat uit 10 renners waarvan 8mountainbikers en 2 veldrijders, waarvan 6 jonge Nederlanders en 4 buitenlanders. De Belg Bart Aernouts en de Nederlander Gerben de Knegt zijn de 2 veldrijders in het gezelschap en worden gecoacht door voormalig wereldkampioen Richard Groenendaal.
Vanaf dit seizoen komt de Amerikaanse mountainbiker Adam Craig het team versterken. Team managerJan Ten Tusscher stelt ook dit jaar zijn vertrouwen in de Zweed Emil Lindgren en in de Nederlandse beloften kampioen Henk Jaap Moorlag (foto).
De Zwitser Fabian Giger is net als Adam Craig een nieuwkomer. Giger is voor de Nederlanders geen onbekende sinds hij in Zoetermeer 2009 Europees kampioen werd bij de beloften. De Nederlanders Jelmer Jubbega , Marco Minnaard , Erik Groen en Tim Lemmers vervolledigen het jonge team en komen onder de vleugels van coach Leo van Zeeland en zijn assisent Maarten Nijland. Naast het creeren van een topteam is het de bedoeling om jong, vooral Nederlands talent te stimuleren en te ondersteunen. De 45 jarige Jan Ten Tusscher heeft jarenlange ervaring in het leiden en begeleiden van succesvolle ploegen, zowel nationaal als internationaal en veel van de huidige renners hebben ooit voor hem gereden.
Rabobank-Giant Off-Road Team 2010 Adam Craig (USA) Fabian Giger ( Zwit ) Emil Lindren ( Zweden)
Henk Jaap Moorlag ( Ned ) Jelmer Jubbega Erik Groen Tim Lemmers MarcoMinnaard
Gerben de Knegt Bart Aernouts ( BE)
Categorie:cross country
Central Ghost Pro team
Het Central Ghost Pro team start het seizoen in warme oorden. Het Duitse team van Sabine Spitz trok al vroeg op het jaar naar Majorca om zich voor te bereiden op het nieuwe seizoen. World Cup winnaar Lisi Osl, Anja Gradl en nieuwkomer Mona Eiberweiser maakten de trip onderleiding van Sabine Spitz . De Olympische kampioene en regerende wereldkampioene marathon hersteld nog van 2 operaties aan de lies. Haar herstel hield een rustperiode in en Sabine Spitz maakte van de gelegenheid gebruik om haar teamgenoten wat beter te leren kennen en wat raad te geven. De lat voor het team ligt hoog in 2010 ; de dames hebben immers hun leidersplaats in de World Cup ranking te verdedigen.
De Oostenrijkse Lizi Osl ( foto) scoorde hoog in 2009 met 3 World Cup zeges , plus de eerste plaats in de ranking . Ze heeft haar trainingen nog wat opgevoerd en hoopt haar succes te evenaren.
Anja Gradl studeert nog maar werkte een voorbeeldige stage af.
Mona Eiberweiser voorstellen is haast overbodig. De 19 jarige uit Deggendorf aan de Donau , wordt beschouwd als de grote revelatie op Duits mountainbike gebied. Eiberweiser , de kampioene bij de juniores in 2008 en winnares van verschillende World Cups in haar reeks, verbleef maar een korte tijd op Mallorca , aangezien zij voorrang gaf aan haar studies.
De Central Ghost Pro dames trekken naar jaarlijkse gewoonte naar het zonnige Cyprus voor deelname aan de Sunshine Cup.
Categorie:cross country
Houffalize moderniseert
Nu de financiele problemen van de baan zijn en men doorgaat met de organisatie van de World Cup in Houffalize, heeft men meteen een grondige modernisering doorgevoerd. Wat met mondejesmaat tot de Belgische mountainbike scene doordrong, is nu internationaal bekend. De UCI zocht naar een manier om het XC gebeuren beter in beeld te kunnen brengen en men opteerde voor een veel korter parcours. De mythische omloop die bijna 20 jaar geleden 12 km was, werd later ongeveer 8 km en wordt nu gereduceerd tot 5,42 km. Men hoopt met deze compacte omloop toegemoet te komen aan de wens van de toeschouwers. Met de inkorting wil men de spankracht van de wedstrijd nog gaan verhogen, Houffalize wordt nog spannender en selectiever dan in het verleden.
Nu de legendarische afdaling van de Fosse d' Outh er niet meer bij is, en de beklimming van de Saint-Roch uit de omloop werd gehaald, ligt het zwaartepunt van de World Cup in de buurt van de brandweerkazerne. De helling rond Sertomont wordt de trekpleister bij uitstek. Per ronde dienen 277 hoogtemeters overbrugd te worden , wat betekent dat de elite renners na ongeveer 7 ronden en 2 uren wedstrijd , circa 1990 hm in de benen zullen hebben. Of Houffalize zijn reputatie van mooiste en meest technische omloop kan hoog houden , blijft een open vraag. Wij kijken uit naar 2 en 3 mei.
Categorie:cross country
Mooi eerbetoon
Een schok in de mountainbikewereld, het overlijden van Davy Coenen.
Met de 29 jarige Canadees Darren Berrecloth wordt er een nieuwe grote naam aan de imposante deelnemerslijst toegevoegd. De komende dagen verwacht men nog één of twee grote verrassingen voor de barre tocht door de bergen . Het Nepalees evenement is de opvolger van Urge Kenia, dat vorig jaar in het leven geroepen werd door de Fransman Fabien Barel .
Het project trekt vooral grote namen uit de downhill en free ride wereld aan, en beoogt humanitaire doeleinden. Op de uitnodiging van Fabien Barel gingen naast Berrecloth ook Sabrina Jonnier en Nicolas Vouilloz in . Bedoeling is om de Nepalese bevolking een hart onder de riem steken door hun ( gratis ) deelname aan de Urge Nepal van 27 februari tot 6 maart. Het ingezamelde geld wordt besteed aan een plaatselijk schooltje en een weeshuis Aan de Urge Nepal gaat een veiling van waardevolle fietsen en attributen vooraf . Men hoopt 10.000 en liefst nog meer te kunnen schenken.
deelnemers : Sabrina Jonnier (Rocky Mountain - Urge Bike Products) - Fr Fabien Barel (Mondraker) - Fr René Wildhaber (Trek - Red Bull) - Sui Darren Berrecloth (Red Bull - Specialized) - Can Alex Balaud (Julbo - Tryfide) Sam Peridy (Scott) Nicolas Vouilloz (Lapierre) Simone Zaniboni (Niner - Tribe Sport Group) Olivier Giordanengo (Yeti - Brake Authority) Maurin Trocello (KS - Santa Cruz) Greg Doucende (Acsud - CL Brakes) Kumar (Urge Bike Product - Cap Liberté)
Categorie:Downhill
Ode aan Davy
Eerst werd je ziek, toen was het sterven nog ver. Steeds kwam het dichterbij. Nu telt de hemel weer een ster, een hele mooie, dat ben jij. Rust zacht Davy!