Rolf Wouters Advocaat Hofstraat 16 Houthalen tel . 011/52 52 70
Inhoud blog
  • link naar nieuwe site
  • Lancering nieuwe website
  • PROJECT 91 IN THE USA
  • Patrik Gallati naar Fischli Bike
  • Freelance-fotograaf Danny Zelck wordt officiële 'teamfotograaf' van het Granville Factory Team
  • Bike Inn 2014
  • Pascal Hossay naar Hard’n Bikers
  • Esther Süss denkt niet aan stoppen
  • Bart Brentjens komt ten val
  • Stop and Go
  • Velofollies 2014
  • Orange Monkey team
  • Zilver voor Mark Verloo
  • 24 u Finale Ligure
  • Winst voor Yorben Van Tichelt
  • Eva Lechner derde in Rome
  • Fietssportief Cup Landgraaf
  • Jonas Wellens pakt Limburgse titel
  • Todd Wells papa
  • Wereldbeker CX Rome
    Zoeken in blog

    Categorieën
  • Belgian GP (218)
  • BK (126)
  • BMX (744)
  • Crocodyle Trophy (53)
  • cross country (5668)
  • Downhill (728)
  • EK (141)
  • Eliminator (75)
  • Enduro (74)
  • Evenementen (919)
  • Flanders Cup (192)
  • Freeride (143)
  • Interview (71)
  • Kalender 2014 (248)
  • KIDS (348)
  • LMTB (170)
  • Marathon (1083)
  • meerdaagsen (593)
  • Nederland (54)
  • Olympische Spelen (90)
  • Produkten (201)
  • reglementen (40)
  • Strandraces (134)
  • Te Koop (17)
  • Trial (304)
  • varia (493)
  • veldrijden (379)
  • video (3)
  • Wallonia Cup (1)
  • WK (220)
  • World Cup (533)
  • Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    {TITEL_VRIJE_ZONE}
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    MTB-LILY
    alles over mountainbiken en BMX
    met Lily en Chantal
    09-02-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Team Lapierre in Dion
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Zoals gebruikelijk bij het begin van elk seizoen, bezocht het Franse team Lapierre de fabrieken in Dion.  Cécile en Cédric Ravanel en   downhillers Sam Blenkinsop & Sam Flockhart  waren te gast bij hun fietsfabrikant , die intussen 60 jaar bestaat.
    Enkel Alexis Vuillermoz, Nicolas Vouilloz en twee monteurs van  team  Lapierre misten de afspraak.
    Het programma hield een bezoek aan de fabriek in en de bikers bezochten  plaatsen die  voor het grote publiek  normaal gezien niet toegankelijk zijn.  Ze kregen de gelegenheid om de nieuwe Zesty 2010 te testen op de hellingen van Marsannay. 
    Voor de Ravanels  staat het MTB seizoen voor de deur. Momenteel werkt het echtpaar Ravanel- Rode nog  voornamelijk trainingen op de weg af.
    Eind februari reizen ze naar Italie voor de Marema Cup , die wordt georganiseerd door de legendarische Zwitser Thomas Frischknecht.
    Wijnboer Frischknecht ontvang in Toscanie  zijn ex collega's en MTB toppers Julien Absalon,  Christoph Sauser Nino Schurter, Ralf Näf, Florian Vogel, Martin Gujan, Andreas Kugler en Marco Aurelio Fontana . Ook Miguel Martinez zou zijn deelname  voor 27 februari bevestigd hebben.


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Better Beach Biking
    Nu het seizoen van de strandraces stilaan op zijn einde loopt (enkel de wedstrijd in Knokke staat nog op het programma), is het volgens een biker van het eerste uur, misschien tijd om naar de toekomst toe te gaan kijken en nu reeds over verbeteringen voor volgend jaar na te denken.
     
    "Dit stukje tekst gaat niet over hoe je beter presteert op het strand (daarvoor verwijs ik graag naar strandexpert Kris Hertsens en zijn MTBClinics.be), maar wel over hoe de belevenis van een strandrace naar een hoger niveau zou kunnen worden getild. Er zijn een aantal dingen vanzelfsprekend en het is in mijn ogen de moeite niet om er hier dieper op in te gaan, omdat er naar mijn bescheiden mening ook gewoonweg geen discussie mogelijk is. Zo moet bijvoorbeeld de bewegwijzering ontegensprekelijk perfect zijn, moet er de broodnodige aandacht gaan naar veiligheid en een correct wedstrijdverloop, moeten er voldoende faciliteiten en parkeerplaats zijn en spreekt het eveneens voor zichzelf dat er een correct klassement wordt opgemaakt,... Afgelopen zondag bleek in Blankenberge dat organisaties hier het nog steeds moeilijk mee hebben. Zo reed de helft van het peloton op de korte afstand verkeerd, omdat de bewegwijzering niet duidelijk was en moest één klein pisstraaltje instaan voor het reinigen van honderden bikes. Ik heb hier echter voldoende vertrouwen in dat dit beetje bij beetje wel in orde zal komen, het zal misschien wel wat langer duren dan de meesten zouden willen.
     
    Laat ons het echter hebben over de start, want hier zijn er bij de huidige gang van zaken misschien wel enkele bedenkingen bij te maken. Zo heb je in vergelijking met andere wedstrijden het probleem dat er een pak meer deelnemers komen opdagenen en dat bijgevolg niet iedereen -die het wilt- in de voorste gelederen kan plaatsnemen. Het zou de bedoeling moeten zijn dat allen een competitieve en eerlijke wedstrijd kunnen beleven en zodoende vooraleer het startschot is gegeven reeds in de omgeving staan van zijn of haar naaste concurrenten. In de praktijk blijkt dit echter voor meer dan 80% van het rennerspak niet het geval te zijn, wat voor frustraties, ongelukken en koersvervalsing kan zorgen.
     
    Elke start begint tegenwoordig met een klein groepje dat 2 minuten start voor de grote meute. Het betreft alle vrouwen die de "gunst" krijgen van de organisatie om als eersten te mogen starten. Nu ja, een gunst is het in de meeste gevallen niet te noemen, want binnen de korste keren worden de meest voorbijgestormd door een razende groep opgefokte mannen. Voor de vrouwen zelf niet echt een comfortabele positie en ook voor de mannen worden hiermee serieuze risicosituaties gecreëerd. Daarnaast moeten we ook durven spreken over koersvervalsing, want een renster die sterk is in de goedbollende stroken op het harde zand zal in de eerste kilometers ontegensprekelijk voordeel halen (door in het kielzog van de sterkere mannen mee te gaan) t.o.v. een frelere en misschien technisch meer begaafde renster. Een aparte wedstrijd is onmogelijk, dus ik zie als enige echte oplossing dat de vrouwen 2 minuten later dan de mannen starten. Zo heb je geen risico's tijdens het eerste snelle stuk en geen koersvervalsing. Voor de meer recreatieve vrouw kan zo'n strandrace dan echter een heel eenzame bedoening worden... De vrouwen gewoon samen met de mannen laten starten is naar mijn mening ook veiliger dan het huidige systeem, maar van echt een eerlijke wedstrijd kan je dan natuurlijk ook niet meer spreken. De jeugd en de ouderdomsdekens moeten dit lot echter wel steeds ondergaan. Is de jeugd bv. het niet waard om een aparte start te krijgen?
     
    Daarnaast heb je dus de grote groep mannen, waarin je 3 groepen kunt onderscheiden. Renners die op de juiste plaats staan bij de start. Renners die te traag fietsen i.v.m. waar ze staan, en renners die te snel fietsen voor hun startplek. Gelukkig werkt het huidige "box"-systeem goed voor de toppers, want die staan vooraan "no matter what". Een goeie zaak, want het zou jammer zijn dat een Chico of Kevin Van Hoovels hun winstkansen zouden zien verloren gaan omdat ze eerst 100 man moeten voorbijsteken. Maar dan begint de miserie... zo goed als niemand staat waar hij moet staan en dit creëert dezelfde problemen als bij het groepje vrouwen dat vroeger mag starten. Risico's op ongelukken, koersvervalsing en frustraties. Op zich kan je dit zeker niet altijd vermijden, maar het huidige systeem waarbij de 50 beste geklasseerde renners en licentierenners vooraan mogen staan en de rest gebaseerd is op de volgorde van inschrijven is op zijn minst voor verbetering vatbaar. Heel velen doen maar aan één, twee of in het beste geval drie strandraces mee en dikwijls altijd jaar na jaar dezelfde. En dikwijls zijn dit geen slechte renners, die misschien wel in de eerste 50 zouden kunnen eindigen...
     
    Waarom wordt een beter systeem zoals dat van  de 20km van Brussel niet toegepast? De toppers staan vooraan (in "ons" geval het klassement van het huidige criterium, of bij de eerste wedstrijd het eindklassement van het jaar voordien), de rest krijgt op basis van hun uitslag in die wedstrijd van het jaar voordien de mogelijkheid om vroeger in te schrijven en dus meer vooraan te staan of indien ze niet hebben deelgenomen moeten ze één editie vechten voor een goeie plaats, zodat ze een jaartje later het niet opnieuw moeten doen (wat momenteel wel het geval is).
     
    Een laatste woordje gaat over het samenrijden van de lange en korte afstand. De korte afstand afschaffen lijkt mij geen optie, een aparte start lijkt mij veel moeite voor weinig verschil, dus waarom niet gewoon verder doen zoals nu? Zolang het maar duidelijk is voor de renner van de korte (en lange) afstand wanneer hij de finish gaat overschrijden. "

    pm : JG

    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Univega Pro Cycling Team

    Afgelopen weekend kwam het Univega Pro Cycling Team bij elkaar in het Duitse Cloppenburg, waar het fietsmerk Univega is gehuisvestigd. Alle 2010 teamleden werden aan elkaar voorgesteld en het nieuwe materiaal werd in ontvangst  genomen.
    Het team heeft t.o.v. 2009 enkele wijzigingen ondergaan en zal in 2010 zich wederom richten op een aantal 24 uurs wedstrijden, marathons, XC en de Transalp Challenge.
    De samenstelling voor 2010 zal zijn:

    Teammanager: Herman Schoens
    Ploegleider: Hub Muijters
    Renners:
    Christian Fischer (D), Christian Lau (D), Marius Lembeck (D), Max Deppen (D), Sascha Mai (D), Jens Hoyden (D), Claas Wessel (D), Gerrit Rosenkranz (D), Norbert Görres (D), Erik Hühnlein (D), Birgit Jüngst (D), Thomas Achouri (B), Kristof Houben (B), Steven de Roeck (B), Patrick Meersschaert (B), Morgen Pilley (Aus), Ron Schoens (NL) en Dion Gilissen (NL).

    Zoals je ziet staat ook Patrick Meersschaert bij de renners. Inmiddels zullen velen van jullie weten dat Patrick herstellende is van een hartstilstand die hij in augustus j.l. kreeg. Inmiddels is hij uit een coma ontwaakt en is hij overgeplaatst naar een ziekenhuis in Brasschaat, waar er verzorging en revalidatie mogelijkheden zijn. Heel langzaam zijn er tekenen van herstel te zien, maar dit herstel zal nog enige tijd met zich meebrengen.

    De sponsoren voor 2010 zijn wederom van groot belang voor het team. Hoofdsponsor Univega verzorgt de mooie en goede bikes, Ceradure remschijven cassettes en smeerolie, Wippermann Connex kettingen, Schwalbe banden, RSP verzorgingsmiddelen, UP sportvoeding, Koolstop remblokken en Casco helmen en brillen.





    De fietsen waarop de renners gaan rijden zijn de mountainbikes HT UPCT / SL-UPCT en de racefiets Via Strato Pro.

     



    Univega HT UPCT


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.VW HERALD MOUNTAIN BIKE CHALLENGE
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Onder massale belangstelling  van pers en TV werd de  25 ste VW Herald Mountain Bike gereden.  766  deelnemers stonden aan de start aan de Oostkust van Zuid Afrika en werden aangemoedigd door een pak  enthousiaste toeschouwers. De wedstrijd met start en aankomst in  Addo Elephant National Park bedroeg  85 km , werd gereden bij temperaturen van +40° C en gewonnen door Kevin Evans. 
    Voor de biker van het MTN/Energade  team was het zijn derde overwinning.




    Categorie:Marathon
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Foto's Blankenberge
    Een beetje aarzelend zijn een aantal foto's van Blankenberge  met de hulp van Evy op de site geraakt.

    Kijk hier rechts bij Mijn favorieten
    mijn MTB foto's
    Strandrace Blankenberge





    Categorie:cross country
    08-02-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nico Berckmans ontroert Blankenberge

    De strandrace van Blankenberge zal de geschiedenis ingaan als de eerste manche die Chico achter zijn naam schreef , maar ook vanwege de hulde die hij bracht aan zijn zieke vriend en trainingspartner Davy Coenen.  Hij ontroerde alle aanwezigen en de man uit Balen kreeg  een staande ovatie voor zijn moedig gebaar  ; menigeen pinkte een traantje weg .

    " Ik ging met veel vertrouwen naar Blankenberge,  na toch wel een goed gevoel op de trainingen .
    De start verliep zoals altijd heel zenuwachtig
    Op een bepaald moment koos een groot deel van de groep de strandzijde en het groepje waar ik in verzeilde koos voor de duinenkant.
    Op het eerste zicht zag het er niet goed uit ,want ik kreeg het moeilijk op die strook,  maar eens we aan het platvorm van Zeebrugge kwamen was het een stuk zwaarder voor de andere groep en zo konden we wegrijden met een aantal renners
    Na de eerste doortocht waren we met een 5tal renner Van Hoovels, Henderieckx,Massaer, Impens en ikzelf.
    Na een lastige zandstrook viel het groepje uit elkaar enkel ik , Kevin  Van Hoovels en Joris  Massaer schoten er nog over.
    We draaide rond,  maar er werd niet vol gereden want Bjorn Rondelez zat in achtervolging,  dus Kevin drukte het tempo en ik wilde natuurlijk vooruit.
    Hij sloot toch aan,  maar de eerst volgende zandstrook ging ik toch wat versnellen,  maar nooit in het rood,  en opnieuw moest Rondelez  passen en difinitief eraf
    Vanaf toen besloot ik de kat uit de boom te kijken en telkens ik op kop kwam , drukte ik het tempo om me te sparen(het was niet aan mij om de koers te maken)omdat ik toen besloot om voor de zege te gaan en zeker voor de eindzege

    Joris moest op een gegeven moment de rol lossen en toen lag de wedstrijd voor mij in zijn difinitieve plooi.

    Ik was het nog niet vergeten van de vorige strandraces;  hoe ik moeten opboksen heb tegen een blok van een 5tal bikers .
    Ik besloot niet meer over te nemen en gewoon me te laten meeglijden , alhoewel  ik moet toe'geven dat ik het in de  zandstrook zeer moeilijk had met een zeer sterke Van Hoovels.
    Hij probeerde meermaals,  maar telkens kwam ik terug en bij het oprijden van de aankomst zat ik terug in het wiel en ging in een ruk op en over hem.
    Hij was kwaad;  wat ik begrijp , maar nu weten ze is wat het is om altijd geviseert te worden :  zo moet ik immers al jaren koersen.
    Ik was met het gedacht vertrokken om nog een overwinning op te dragen aan DAVY COENEN en daar ben ik in geslaagd, ik had het hem beloofd en het is me gelukt.
    Ik had een trui klaar gemaakt met zijn naam erop en ze hebben die mij omgehangen toen ik de leiderstrui in het criterium moest aan doen . Op dat moment werd het me allemaal  even teveel. De speaker wist er natuurlijk van en stelde mij de vraag

    "Nico waarom deze zege opdragen aan Davy? "

    Iemand die de  MTB sport volgt , weet wat er aan de hand is, maar ik raapte al mijn moed nog eens samen om mijn verhaal te doen .
    Het werd muisstil  , ik kreeg het zeer moeilijk uitgelegd,  met horten en stoten,  maar iedereen begreep het en ze wisten hoe laat het was." aldus een emotionele  Chico.

    Mensen die Chico wat beter kennen, weten dat hij een man is met een klein hartje. " Ruwe bolster, blanke pit!  "...  en ik kan het weten !






    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Winst voor Bart Brentjens in Oss
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Bart Brentjens en Jelmer Pietersma stonden zondag aan de start van  de voorjaarsrit in Oss. Dit was de tweede wedstrijd in een serie van 8. Na een half uur reden er 5 man weg, waaronder  Brentjens en Pietersma. In de sprint won Brentjens voor ploegmaat Pietersma, derde werd de Roy-Arts.

    Brentjens " Afgelopen week zijn we terug gekomen van een goed trainingskamp in ZuidAfrika. We zijn daar met het hele team geweest om ons voor te bereiden op het seizoen. Vandaag was een goede training voor ons en ik ben blij dat dit soort ritten worden georganiseerd. Het is een hele goede voorbereiding.
    Jelmer Pietersma vertrekt morgen voor een trainingskamp op Mallorca, samen met ploeggenoten Irjan Luttenberg en Frank Beemer.
    In maart vormen  Pietersma en Brentjens een duo in  de Cape Epic


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Team AS Group-Quantec 2010

    Na 1,5 jaar Univega-Pro Cycling , als temgenoot van onze landgenoot  Patrick Meersschaert , kreeg de Nederlander Jean Biermans geen contract verlenging en moest hij opzoek naar een nieuw team! De laatse maanden van het seizoen 2009 werkte  Biermans af bij het Santos-Continental MTB Team.
    De voormalige Maastrichtenaar had enkele opties is petto maar koos uiteindelijk voor het Duitse Team AS Group-Quantec . 
    Bij het  team van Christoph Loercks is Biermans in goede handen wat training en begeleiding betreft. Loercks is nl bedrijfleider van XP-Sport Training Systems en traint tevens de Duitse selectie. Daarnaast mag Christoph Loercks zich tweevoudig wereldkampioen 24 u  noemen en kan hij bogen op een rijkgevuld palmares.
    Het team is gespecialiseerd in 24uurs wedstijden , maar  gaat zich in  2010 meer  toeleggen op de marathons .
    Naast Jean Biermans , sinds kort woonachtig in Hasselt , zal ook onze Belgische wereldkampioen 24 u solo bij de masters Ives Verbruggen deel uit maken van  het AS Group-Quantec Team .

    de nieuwe teamkledij voor 2010  :






    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Colnago CAP Arreghini
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    De drie dames van het  Colnago CAP Arreghini team  zijn op stage in Gran Canaria, één van de Canarische Eilanden,  gelegen op 210 km van de noordwestelijke kust van Afrika. 

    De Italiaanse marathon en cross country kampioene  Eva Lechner zoekt samen met de Zwitserse Nathalie Schneitter  en  Vivienne Meyer , zoals zovelen, warmere oorden op. Nathalie Schneitter is de Europese kampioene bij de beloften van 2008 , terwijl Vivienne Meyer in 2009 Zwitserse U23 kampioene werd.

    De 24 jarige Lechner werkte een schitterend cyclocross seizoen af en realiseerde een mooie vijfde plaats op het WK in Tabor. De dame uit Bolzano is een rijzende ster in het Italiaanse wielrennen.
    Samen met haar 2 teamgenoten van het ' roze ' team is ze van 8 tot 22 februari ondergebracht in Playa del Ingles en werkt er  dagelijks van 80 tot 150 km af . Intussen profiteert het damestrio van het milde klimaat op Gran Canaria.
    Het eerste optreden wordt de Maremma Cup (Grosseto) op 27 &  28 februari . Vorig jaar won Eva Lechner  deze wedstrijd met 40 sec  voorsprong op de tegenstand.

     


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.TEAMPRESENTATIE WEYS KTM RACING TEAM
    Klik op de afbeelding om de link te volgen




    Op vrijdag 5 maart 2010 houdt het  Nederlandse Weys KTM Racing Team hun teampresentatie in de zaal van Jongerencentrum Sjiwa aan de Hoogstraat 1a in Baarlo. De teampresentatie begint om 19.30uur.

    Het Weys KTM Racing Team heeft zich voor dit jaar versterkt met twee nieuwe renners. Als eerste is Joshua van der Linden uit Epen bij het team gekomen. Joshua is 17 jaar en rijd in 2010 in de categorie Junioren. Het wordt voor hem zijn allereerste jaar wedstrijden rijden bij de KNWU. Joshua zal vooral heel veel moeten leren maar zal voor de toekomst, naar verwachting, leuke resultaten neerzetten.
    De tweede nieuwe renner is Roel van der Stegen uit Reuver. Roel is 12 jaar en is in 2009 als 6e geëindigd tijdens Nederlands Kampioen in de jeugd categorie 5. In 2010 zal Roel het opnemen tegen renners in categorie 6 (13 jaar). Roel komt uit in de Landelijke Jeugd Competitie en zal veelal zijn eigen seizoen rijden, maar volledig worden ondersteund door het Weys KTM Racing Team.

    Ook zijn drie renners uit het team gestapt. Eric Hegger wil in 2010 zijn geluk op de weg gaan beproeven. Erik van Hegelsom gaat een stapje minder fanatiek fietsen en Leon Daniëls heeft na 14 jaar wedstrijd rijden een punt achter zijn actieve fietscarrière gezet. Leon was en blijft teammanager en gaat nu ook de renners van het team begeleiden.

    Van de bestaande renners blijft Noud Nijssen bij de Amateurs rijden. Peter Nielen stapt over van de Masters 30+ naar de Masters 40+. Thom Wetzels blijft in de categorie Beloften rijden en Pim Keunen stapt over van de Nieuwelingen naar de Junioren.

    De teamleiding blijft uit Wil Nijssen en Leon Daniëls bestaan en Huub Nijssen steunt hun met promotionele activiteiten.

    Verder heeft het Weys KTM Racing Team weer het vertrouwen van de 3 hoofdsponsoren, Weys Tweewielers, KTM Bike Industries en Seacon Logistics, gekregen om de ingeslagen weg verder uit te bouwen.

    Verdere sponsoren zijn onder andere: Magura Bike Parts, Schwalbe banden, Ekoi helmen, Hotel De Bloeiende Berg, Installatiebedrijf Hans Boom, Rabobank Venlo.


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dirk Van de Schans komt zwaar ten val
    Klik op de afbeelding om de link te volgen De voorzitter van MTB Kattenbos werd zondag tijdens de strandrace in Blankenberge slachtoffer van een zware val . 
    Dirk Van de Schans   heeft een serieuze valpartij gemaakt over een golfbreker en werd opgenomen in het Ziekenhuis van Blankenberge. Afgelopen nacht verbleef de biker uit Lommel op de intensieve afdeling.
    Conclusie: 1 gebroken nekwervel, 3 gebroken ruggewervels, een gebroken rib en nog een paar andere zaken. Hij moet nu een harnas aan maar wat er verder moet gebeuren weten ze nog niet.

    Langs deze weg willen wij Dirk een spoedig herstel toewensen.




    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hans Planckaert out
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Pas enkele weken geleden werd het Smart Cycling Marathon Team aan pers en publiek voorgesteld. Hans Planckaert, de specialist op de lange afstand, werd voorgesteld als de spilfiguur in het marathon gebeuren. De seizoensstart draaide echter anders uit voor het nieuwe team. Een val op training trok meteen een streep door  de teokomstplannen van de ex Casa Verde biker.

    Hier zijn verhaal:
      "Vorig zondag hadden we met de ploeg een wegtraining gepland in Aalst, met de mtb.
    In een klein asfalt-weggetje reed ik wat in het midden van de baan, toen ik plots een ijsplek opmerkte.  Ik besloot om er voorzichtig over te rijden.  Plots sloeg mijn voorwiel onderuit, en schoof ik verscheidene meters op het asfalt uit.  Na de shock, kon ik rustig verderfietsen.  Mijn schouder en mijn heup deden wat pijn, maar ik beet door.
    Die week ben ik nog gaan werken, maar mijn schouder bleef aanhoudend pijn doen.  Dan tenslotte doktersbezoek,en foto's laten nemen.
    Het harde verdict was :  RX:Fractuur dixtale derde sleutelbeen(clavicula),m.a.w. sleutelbeenbreuk aan het uiteinde, met verbinding bovenarmspieren.
    Een operatie was gelukkig niet nodig.
    Nu zit er niets anders op, dan rustig mijn sleutelbeenbreuk de tijd te geven om te herstellen. 
    Een harde opdoffer! "  aldus Hans Planckaert.
     
     

    Categorie:Marathon
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Duatlon Bolderberg, victory nr.2 !!
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Na Zonhoven schreef Mark Donné in Bolderberg de tweede overwinning op zijn naam. Samen met zijn schoonbroer Tom Vanchaze vormt Trek biker Mark Donné een ijzersterk duo .
    Het relaas van Bolderberg :

     " Helaas een hele week wat ziekjes, keelpijn, verkouden … Kwam ergens ook goed uit, het was weer zeer slecht weer begin van de week, en was dringend aan rust toe, voorlopig wat trainingsvolume betreft, mijn beste winter ooit, ondanks de strenge winter.

    Vrijdag even met de auto langs het parkoers, zag er redelijk goed uit ondanks het weer. Gezondheid was goed, dus beslist om de overwinning van Zonhoven proberen te evenaren.
    Tom  Vanchaze maakte een goede start in de loopproef. 1 loper kwam met een redelijke voorsprong als eerste binnen, maar had een dame bij zich voor de fietsproef. Tom kwam als 3de binnen, vrij kort achter de 2de, weer een zeer gunstige uitgangspositie voor mij, goed kerel !!
    Ik reed meteen naar de man op de 2de plek, en in de eerste single track hadden we ook die dame al te pakken. Ik was niet al te zot vertrokken meteen, niet meteen ontploffen, en er was nog een 3de renner komen aansluiten.
    Wel zeer vervelend, we zaten al meteen tussen de solo deelnemers, deze waren 5min voor de duo’s vertrokken.
    We moesten een iets ander parkoers afwerken dan de mtb wedstrijd, echter toch evenzeer best wat single track, waar inhalen moeilijk was. Ook enkele stukken asfalt, en lange rechte stukken zeer hard zand. Ik trok eens door, 1 renner moest meteen lossen.
    Waar ging ik die andere kwijtraken ? Er waren 2 stevige klimmetjes kort na elkaar, vrij op het einde van de ronde, op de 2de was de finish van de mtb wedstrijd eerder die dag. Ik begon eraan op kop, meteen een knal erop, ik was meteen weg. Het 2de klimmetje omhoog spurten, boven de bocht, dan de singletrack in … en vast achter de solo deelnemers. Mensen die op 3km lopen en 4km mtb al 5min verliezen .. je kan je voorstellen hoe traag die rijden … ik zat vast, inhalen absoluut onmogelijk en mijn gezel van mtb team Fuji kwam terug.
    Dan de lange asfaltstukken, rustig aan. Ik dwong hem even de kop op, maar ging zelf weer als eerste de single track in. Even stevig door, weer miserie met solo rijders, maat voor niets.
    In drukte het tempo enorm op de rechte stukken. Ik kon wel keihard rijden met hem in het wiel, iedereen achter ons op nog veel grotere afstand rijden, maar daar had ik niets aan. Ik moest van die man af, om mijn loper Tom een voorsprong te geven, wat die kerel zijn loper was ook niet slecht, aangezien die vrij kort achter Tom binnen gekomen was…

    Ik dwong hem nog een keer op kop, op het lange rechte stuk achteraan stopte ik gewoon met trappen. Ik nam weer over net voor de klimmetje, en ontplofte een 2de keer op de eerste klim. De kerel loste weer, maar in de afdaling met jump zat ik weer vast achter een trage renner, wat een miserie !!
    We waren al half koers, in ronde 3 moest ik die kerel dus nog steeds bij me dulden, ik werd er wat nerveus van. Ik was duidelijk de betere, nog zo fris als een hoentje, enkel 2 keer bergop gekoerst … maar raak er maar eens vanaf. Hij wist dat ook, dus reed ook maar heel rustig toen ik hem weer de kop op dwong. Terecht uiteraard.

    Ik was aan het nadenken … einde ronde 3 op de klimmetjes weer eens proberen, stel dat het weer niet lukt door de trage mannen, dan heb ik hem heel de 4de ronde nog steeds bij me, dan moet het op het einde van de laatste ronde gebeuren … en wat kon ik dan nog pakken, een seconde of 10 ? Dat zou jammer zijn, duidelijk de sterkste en toch mijn loper maar 10sec bonus kunnen meegeven …
    Achteraan op het parkoers, het lange stuk wit zand, eerst lichtjes stijgend, dan licht dalend … ik had hem op kop gekregen, ik schakelde lekker groot en besloot op de verrassing te spelen. Ik demarreerde volle bak achter hem uit, 44x11 erop, keihard doortrappen in de ruime bocht … hij was uiteraard verrast, had me natuurlijk enkele 100de meter verder pas verwacht op de klimmetjes … zodra er een gat was, al was het maar 20 meter, dan ieder voor zich, dan rijd de sterkste wel weg.
    In het eerste klimmetje kreeg ik het wel wat lastig, ik was al een halve kilometer aant vlammen op de grootste versnelling, maar hij kwam toch niet terug.
    In de afdaling liep het weer fout: weer een trage voor me. Ik roepen dat hij op moest schieten, aan de kant kon daar niet …
    “rustig rustig, we rijden voor de 40ste plaats” was meneer zijne uitleg !! Hij wel ja, ik was voor de overwinning aant knokken !!! Kieken.
    Onderaan erlangs, maar in een glimp zag ik ook dat die renner WEER terug was, verdoeme, maar ik ging voor de bocht de trage man nog voorbij, hij zat er nog achter … Maar ik toch voluit een sprint bergop, ik moest blijven proberen. Hij moest die man nog passeren, geen probleem, plaats genoeg, maar dan nog vast mijn wiel pakken …
    Ik hoor in de bocht een schuiver … bovenaan had ik eindelijk eens niemand voor me, volle bak door, en ik was weg. Mijn naaste belager was inderdaad wat weggeschoven met de kiezel in de bocht, was niet gevallen, maar had toch meters moeten prijsgeven.
    De motor, die de eerste ronde ook voor miserie zorgde door te dicht voor ons te blijven, en ook opgehouden werd door de solo rijders, zat me in de asfaltbocht weer deftig in de weg. Ik was eindelijk van het blok aan het been verlost, en die motormuis had niet echt een idee van de snelheid die je op een fiets kan ontwikkelen precies .
    Die meneer even de wind van voor gegeven, en vol optrekken na de bocht. Meteen de 11 erop en gas. Slechts 1 taak nu: de ronde van mijn leven rijden. 
    Ik reed de hele ronde op de limit, technisch en vooral fysiek, dit was het moment, ik was er eindelijk vanaf, elke seconde die ik nu kon pakken, moest ik meenemen.
    Laatste keer de klimmen, voluit spurt van onder tot boven, opt einde nog een enorme sprint op het asfalt en gestopt proberen te komen aan de wisselzone. Tom kon op weg. Ik was er al gerust in.
    Broer Roy had getimed toen de lopers de wisselzone uitgingen, bleek Tom met 1min12sec voorsprong te zijn vertrokken. Dat was duidelijk, de 2de opeenvolgende zegen was binnen, dat kon niet fout meer gaan.
    Ik had dus op een dikke ronde 1min12sec gepakt op de 2de, was dus inderdaad duidelijk de sterkste. Tom hield makkelijk stand, liep nog 6sec sneller dan de andere zijn loper, en we wonnen met een ruime voorsprong van 1min18sec.

    Een 2 op 2 dus. 2 deelnames, 2 overwinningen, en steeds ruimer. Mijn seizoensstart is dus al zeker geslaagd, mentaal fijne opsteker, helpt enorm wat motivatie betreft voor de trainingen met het nog steeds slechte weer in het verschiet.

    Na de wedstrijd even rusten, warm aankleden en terug de fiets op. Tom ook zijn fiets meegebracht, want we waren om kwart voor 4 al binnen, prijsuitreiking volgens de site pas om 18.30h. We hadden echt geen zin om daar uren te gaan zitten, dus hadden we afgesproken om nog wat te gaan trainen, beesten zoals we zijn .
    Navraag leerde dat prijsuitreiking om 18.00h á 18.30h zou zijn …
    Dus wij wat fietsen, rustig doucheke nemen en om exact 18.01h stapten we de zaal binnen. Alles was reeds bezig, het podium van de duo’s was reeds geweest … Ze waren te vroeg begonnen. We zagen er mensen met fietsschoenen, nog veel sjiek materiaal …daar gingen de mooie natura prijzen. Maar ach, daar doen we het niet voor. De bloemetjes hadden ze wel nog, dus het mooiste voor het thuisfront hadden we toch nog mee kunnen nemen.

    Redelijke organisatie daar, enkel jammer dat ze de prijsuitreiking vroeger doen als aangekondigd, en dat ze de duo’s 5min later laten starten. Dat is helemaal niet plezant koersen, niet voor de duo’s die de miserie hebben van het inhalen, maar ook zeker niet voor de solo’s die constant aan de kant moeten. Gewoon samen starten, kan perfect, zie Zonhoven.

    Davy, nummer 2 voor jou, blijf gewoon nog heel erg lang onder ons, dan kan ik je er nog veel meer geven !! " liet Mark Donné  met enige trots weten.

    Categorie:cross country
    07-02-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kris Henderieckx pakt podium in Blankenberge
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Jawel, ’t eindelijk nog eens gelukt. Den Henderieckx is nog eens op ’t podium geraakt in een strandrace, en dat was al even geleden! Hoe dat is gelukt?
    Lees maar even mee!

    " Deze winter maakte ik van de strandraces bewust geen doel. Ik wilde een rustige winter zonder overdaad aan trainingen en zonder de stress van het toeleven naar wedstrijden. En blijkbaar wérkt dat voor mij, want na een erg matige 17e plaats in de eerste strandrace, behaalde ik een 8e en een 7e plaats in de twee volgende races. En toen kwam Blankenberge dichterbij. Voor mij is dat de mooiste maar ook zwaarste strandrace en dus wilde ik daar ’t liefst mijn beste resultaat halen. Maar een week geleden werd ik ziek. Buikgriep, zei de dokter, en dus moest ik noodgedwongen enkele dagen binnen blijven. Ik sportte dan ook vijf opeenvolgende dagen niet en at toastjes en dronk thee. Vanaf donderdag voelde ik me wat beter, al was ik nog steeds erg snel uitgeput. Dus bleef ik me super verzorgen en sliep overdreven veel. Ik had me zelfs deze ochtend wat overslapen…
    Met een bang hartje trok ik naar de startlijn. Ik nam een goede start en kon binnen de eerste toen het eerste keerpunt ronden. Bovenaan de beruchte trap reed ik zelfs al in 4e positie, maar toen trokken Chico en Kevin Van Hoovels fors door. Massaer sloot als enige aan en ik reed verder op mijn eigen tempo. Na de duinenzone keek ik voor ’t eerst achterom en zag alleen Bjorn Rondelez nog. Met hem reed ik naar het andere keerpunt, waar ik hem moest laten rijden. Bjorn geraakte net bij de kopgroep, ik net niet…
    De volgende twee ronden legde ik alleen af. Voor me lieten Kevin en Chico eerst Bjorn achter en daarna  Joris Massaer. Bjorn werd mijn mikpunt en ik stemde mijn koers op hem af. Zag ik dat hij haperde in het zand, dan koos ik voor een andere, beter lopende, lijn.
    Met nog anderhalve ronde te gaan kwam ik door een gok erg kort op Bjorn. Hij zag dat en wachtte me op. Samen begonnen we aan de laatste ronde, met in ons vizier Joris Massaer. Aan het keerpunt in Zeebrugge raakte ik Bjorn kwijt en naderde ik tot op 100 m van Massaer. Hij versnelde, maar ik ook! Aan de trappen bergaf zat ik in zijn wiel. Massaer verkoos het om na de trap tegen de duinen te blijven rijden, ik stak het mulle zand snel over en vloog op het harde zand tegen 40 km/h naar de hoge trappen. Van Joris was ik af, maar Bjorn Rondelez reed zo’n 20s achter mij. Ik moest dus blijven rijden en zorgen dat ik door de laatste zware stroken goed door kwam. Dat lukte, dus kon ik supergelukkig als derde over de streep rijden. Als je goed rijdt en je hebt dat niet verwacht, dan ben je zéér content! Dat was ik dan ook!
    Op het podium mocht in languit mijn verhaal doen. Eén van de vragen die ik mocht beantwoorden was wat ik zou hebben bereikt moest ik niet ziek zijn geweest. Awel, ik denk niet dat ik dan op het podium had geraakt! Dan had ik waarschijnlijk weer te veel en te zwaar getraind en me minder goed verzorgd, vandaar. Na het interview mocht ik op de foto samen met de twee sterkste strandracers van de afgelopen jaren. Een hele eer!
    Vanaf nu ga ik toch terug wat meer trainen, zodat ik in de marathons kan schitteren. De goesting is er en het weer zal nu ook wel stilaan de goede kant op gaan, niet?
    Ik wil nog even alle supporters bedanken. Ik werd vandaag erg hard aangemoedigd en dat is altijd leuk! Voor de rest wil ik nog even kwijt dat ook mijn ploegmaats bij teamNomadesk dat uitstekend hebben gedaan. Kim  Saenen werd tweede dame en Kris Hertsens was 14e overall en daarmee 1e master. Alledrie op ’t podium dus. What a team!!" liet Kris Henderieckx opgetogen weten.


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen. Seizoensopener voor Maarten Wauters
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    De eerste mountainbike-wedstrijd van het seizoen  voor Maarten Wauters is een feit, de kop is eraf.
    In de kleuren van het Janssen Cycling Team begaf hij zich met succes  tussen de meer dan 40 deelnemers in Bolderberg.
    Die nieuwe kleuren van het Limburgse team  : het was wel even wennen ! In Zolder sprongen de nieuwe tenue’s van de ploeg al onmiddellijk in het oog. De helblauwe Janssen-garde was in vrij grote getalen aanwezig en wisten bij de omstaanders wel de nodige aandacht te trekken.

        " Het goede weer van zaterdag besliste erover dat ik deze wedstrijd zou combineren met een duurtraining. Met de mountainbike naar Zolder (+- 1u15), daar een wedstrijdje (+-1u) rijden om daarna terug naar huis te keren met de fiets.
    .

    .Dat het pijn ging doen was al op voorhand geweten, ik had mij namelijk vergist van datum en dacht de afgelopen week dat deze wedstrijd ’s zondags doorging. De 3 pittige rollensessies van woensdag tem.  vrijdag zouden dus zijn tol gaan eisen.

    Bij de inschijving begon het al met een sisser  ; het maximum aantal deelnemers (100) bij de senoirs was namelijk juist vóór mij bereikt, waardoor ik het reservenummer 251 kreeg en als laatste naar de start mocht. Dat de speaker dit nog eens extra in de verf wilde zetten bleek na zijn mooie uitleg over het startsysteem. “… en de renner met het nummer 251 was te laat om zich in te schrijven en zal als laatste naar de start mogen…“. Nu, dit was uiteraard geen ramp omdat ik deze wedstrijd toch als doorgedreven training beschouwde en daarbij de start zich goed leende om naar voor te rijden.

    De wedstrijd schoot, excuseer, floot zich op gang en de inhaalrace kon beginnen. Zonder al te veel problemen kon ik stelselmatig in de eerste ronde naar voor schuiven om de ergens rond de 15de positie de tweede ronde aan te vatten.

    Het vervolg van de volgende rondes was steeds gelijkaardig en vrij eenvoudig te omschrijven; het mooie parkoers met een nieuw en zeer pittig klimmetje sneed mij telkens de reeds verzuurde benen af deden mij de rest van de ronde achtervolgen op de koplopers.

    Iedere ronde zakte er dan wel een of andere renner door de boot, waardoor er op 2 rondes van het einde een kopgroep van 7 renners ontstond. Op het einde van deze ronde was het vat ook bij mij stilletjes aan af, de benen begonnen zo hevig te protesteren dat verzet geen zin meer had en er toegevingen moesten gedaan worden. Gas terugnemen was dus de boodschap, het enige dat mij nog restte was deze 7de plaats veilig stellen.

    In de laatste ronde kreeg pechvogel Steven Nijs nog stukken en viel zo uit de kopgroep, waardoor ik als zesde over de finish bolde.

    Tevreden over dit resultaat keerde ik met ploegmaten Tom Hoeks en Peter Douha terug thuiswaarts. Deze terugrit werd uiteindelijk nog een zware dobber waarbij ik  het geluk had dat Peter goesting had in een goede duurtraining en mij in zijn kielzog naar huis sleurde." aldus Maarten Wauters.


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.6 u Halle
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

     

    Gisteren stond de 6u van Halle-Zoersel op het programma. Een wedstrijd waar je als solo of team kon starten.
    Wouter Wuilmus koos ervoor om als solo te starten omdat dit een goede training zou zijn voor de komende marathons. Nog nooit reed hij 6u aan een stuk rondjes van 5km. De Principia biker was dan ook bang dat deze race mentaal heel lastig zou worden. Daarbij kwam dat je nog eens 3u van de race in het donker moest rijden.

     "Samen met Reevax vrienden Pepe en Kroki sprak ik voor de race af. Pepe was zo vriendelijk om 6u langs de kant te staan om ons van eten en drinken te voorzien en bemoedigende woorden in te spreken. Om klokslag 15u startte de race. Ik reed heel rustig want had bewust nog geen ronde gaan verkennen. Ik zou na 6 u het rondje wel kennen ... De eerst uren reed ik dan ook heel rustig en maakte ik tijd voor een praatje. Op die manier ging de tijd vlot voorbije. Ik kwam dan ook voor een stevig training en te kijken of ik op het einde nog tot het uiterste kon gaan.

    Tijdens de race duurde het even voor ik de goede sporen had gevonden. Eens ik die had gevonden liep alles vlot. Ik had geen idee van mijn positie en reed rustig mijn tempo. Om 18 u stipt zette ik mijn super goede lampjes op. De eerste ronde in het donker was een kleine ramp en ik leek wel elke boomwortel te raken. Maar nadien wende dit wel. Ik voelde me dan ook beter worden en voelde dat ik in het donder beter reed dan vele andere.

    De laatste 2u kwam Kitty en haar vader nog kijken en dit gaf me dan weer een extra motivatie.
    In mijn trainingsopzicht wilde ik de laatste 1u30 maximaal rijden. Dit lukte aardig en kon zo in die tijd van een 8 ste plek naar een 3de plek rijden. Ik kwam 3 minuten voor het einde van de 6 u nog over de finish en moest zo nog een ronde rijden. Ik wist dat ik vierde reed en dacht nog een ronde alles te geven. Je weet maar nooit of de derde iets zou voorhebben. Mijn laatste ronde was dan ook de snelste van de hele dag. In mijn eindremonte moet ik dan ook de derde zijn voorbij gereden. Zo werd ik zonder dat ik het wist mooi derde in de solo einduitslag. Jammer genoeg wist ik dit niet en miste ik het podium.

    Nog eens dank aan de supporters voor zaterdag in Halle en met extra dank voor de steun van team Reevax ( eten , drinken , ... )

    Ik zit prima op schema voor het volgende marathon seizoen. Met twee geslaagde testen in Zonhoven ( 2de ) en in Halle ( 3de )." aldus Wouter Wuilmus ( testrijder Principia) .

     

    Solo :

    1 n°63 BEVERS MARC 25l 6:05:39 20.51
    2 n°100 Stoop Kurt 24l 6:06:36 19.64
    3 n°85 Wuilmus Wouter 24l 6:10:43 19.42
    4 n°60 CLAES JAN 24l 6:10:57 19.41
    5 n°81 Schroyen Lieven 24l 6:14:05 19.25
    6 n°84 Van Den Ouweland Jan 24l 6:17
    7 n°83 Roggen Marc 24l 6:20:15 18.93
    8 n°90 Van Looy Fons 22l 6:00:09 18.32
    9 n°74 VAN DE VELDE TOM 22l 6:01:49
    10 n°93 Schroyen Jeroen 22l 6:02:51

     TEAMS :

    1 n°2 MAMPAY PLANTENCENTER 27l 6:04:05 22.25
    2 n°8 DE RANDO'S 27l 6:05:34
    22.16
    3 n°47 KAREL MINTJENS TEAM 27l 6:09:22
    21.93
    4 n°53 RAP TERUG 1 26l 6:01:12
    21.59
    5 n°20 BIZAR 1 26l 6:05:58 21.31


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Strandrace Blankenberge voor Nico Berckmans
    De vierde manche van het Kustcriterium in Blankenberge werd gewonnen door Nico Berckmans. Chico wist in de slotfase het pleit te beslechten en klopte Kevin Van Hoovels, de winnaar van de  vorige editie en  een sterke Kris Henderieckx. Met zijn eerste overwinning uit de reeks , verstevigt de man uit Balen zijn leidersplaats  in de  algemene rangschikking . Met de laatste manche in Knokke voor de boeg is  de eindzege  zo goed als binnen voor master Berckmans .
    Nico Berckmans  toonde op het podium zijn sympathie en bewondering voor Davy Coenen en droeg zijn overwinning op aan Davy.
    Met de overwinning in de scratch haalde Chico ook meteen de zege bij de masters binnen.Belgisch kampioen Kris Hertsens van NomaDesk werd 14 de algemeen , wat goed was voor de tweede plaats in die reeks.

    Saeco biker Ruben Scheire zette een dijk van een wedstrijd neer en eindigde als eerste junior op de 8 ste stek. 
    Enkele weken geleden, in  Bredene kwam Scheire ook als beste junior voor de dag. Scheire kwam met aanzienlijke voorsprong binnen voor Valentijn Van de Velde en Matthias Boetens.
    "  Ik  zou graag eens meegaan in de kopgroep,  maar vandaag ben ik  er zuiver afgereden " aldus de winnaar bij de juniores.

    Grace Verbeke was net als in  de vorige manches de sterkste bij de dames en ging Kim Saenen en Joyce Vanderbeken vooraf. Voor de  dame van het RendementHypo  team was dit haar eerste optreden na een intensief cyclocross seizoen. Ze hing lang in tweede stelling, maar reed verkeerd in de voorlaatste ronde en eindigde zodoende als derde.
    Kristien Nelen viel met haar vierde plaats naast het podium in Blankenberge.  Ook Fien Lammertyn verspeelde een plaats door verkeerd te rijden en kon er na afloop niet mee lachen.

    uitslag :
    1. Nico Berckmans ( PWS Eijssen )
    2. Kevin Van Hoovels ( Lingier Versluys )
    3. Kris Henderieckx ( Team NomaDesk)
    4. Bjorn Rondelez ( Lingier Versluys )
    5. Joris Massaer ( G Skin Delforche)

    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Greg Minnaar wint in Scheerpoort
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    De Zuid Afrikaanse toppers laten weer van zich horen. Gisteren gingen  Burry Stander en Yolande Speedy voor de overwinning in de cross country, vandaag was Greg Minnaar de snelste afdaler over heel de lijn in de eerste manche van de MTN Downhill Cup .
    In de twee  reeksen  zette hij de beste tijd neer en klopte in de rangschikking  junior Timothy Bentley ;  Johann Potgieter legde in  het Zuid Afrikaanse Scheerpoort  beslag op de derde plaats algemeen.

    uitslag elites :
    1.Greg Minnaar
    2.Johann Potgieter
    3.Wesley Augustyn
    5.Jarryd Haley


    Categorie:Downhill
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Sanne Cant in Lille
    Op het recreatie domein de Lilse Bergen werkten ook de dames hun voor laatste manche af van de GVA trofee veldrijden.
    Nederlands kampioene ging het beste van start en kon door toedoen van Ravenstijn en Van Paasen die het ploegenspel speelden direct een kloofje slaan.
    Na iets meer dan anderhalve ronde ver kregen we een 3 tal aan de leiding : Van Den Brand ,Vos en Van Paasen.
    Met op enkele meters Sanne Cant die na wat geharrewar in de eerste zandstrook op achtervolgen was aangewezen.
    Zodra de aan sluiting een feit was trok Sanne in een lange zandpasage eens goed door wat enkele meters boni opleverde.
    De 3 nederlandse meisjes lieten niet begaan en we kregen terug een kopgroep van 4.
    Zowel Vos ,Cant als Van Den Brand deelden nog speldenprikjes uit wat in de laatste ronde Van Paasen fataal werd.
    Wereldkampioene Vos kreeg problemen met de voorversnelling en moest op haar koffiemolentje haar concurentes laten gaan.
    Een sprint met 2 dus?
    Nee hoor,Vos had de ketting toch nog op de grote plaat gekregen en ging in volle sprint als een sneltrein nog op en over Daphny en Sanne.

    1.Marianne Vos
    2.Daphny Van Den Brand
    3.Sanne Cant

    Cant mag terugblikken op een sterke race voor eigen volk in haar thuishaven Lille.
    Met nog 1 manche in Oostmalle te gaan , beloofd het voor't klassement van de GVA superspannend te worden.
    Daar nog 4 dames in aanmerking komen voor de podiumplaatsen in de eindrangschikking.







    PM : Mario

    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Opnieuw winst voor Mark Donné en Tom Vanchaze
    Het  Triatlon team van Heusden Zolder kon voor zijn  18 editie van de mountainbike duoatlon op massale belangstelling rekenen. De weergoden droegen vanzelfsprekend bij tot dit onverhoopte succes.
    In Bolderberg kwam het duo met mountainbiker Mark Donné als beste voor de dag. Net als in Zonhoven vertrok Mark Donné aan de zijde van zijn schoonbroer Tom Vanchaze en ging resoluut  voor een tweede zege van dit seizoen.
    Tussen de meer dan 40 duo's ook Maarten Paulissen die met Steven Put midden in het pak eindigde en  beslag legde op een verdienstelijke 19 de plaats. " Met de trainingen die ik achter de rug heb,  viel mijn tijd nogal mee. Maar ik heb wel afgezien !" aldus een tevreden Paulissen.

    Bij de vrouwen kwam Bregje Hoogmartens, afkomstig uit Houthalen als eerste over de streep. De 3 dames duo's eindigden in elkaars buurt en namen respectievelijk plaatsen 40,41 en 42  in. Voor basketbalspeelster  Hoogmartens was het haar tweede deelname na Zonhoven; voor haar teamgenoot  Dina  Roman was het haar eerste optreden. Ze klopten Ann Noe met Sofie Beke en Evi Geerts & Jessica Verstrepen.
    " We staan door een fout van de computer niet in de uitslag, maar dat wordt nog aangepast. Met dit resultaat zijn we super tevreden , we zijn maar leken op dit gebied en deze overwinning geeft  ons een goed gevoel" aldus Bregje Hoogmartens.

    uitslag duo's :

    1 Mark Donné -Tom Vanchaze 243 1:09:12 0:11:07 0:46:52 0:11:13
    2 Robby Rijckx -Adam Brodzinski
    218 1:10:30
    0:11:19 0:47:52 0:11:19
    3 Paul Janssens -Tim Veremans
    211 1:10:38
    0:11:15 0:47:58 0:11:25
    4 Steven Opsteyn -Luc Diels
    215 1:11:18
    0:11:29 0:48:21 0:11:28
    5 Stefan Vaes -Robert Ceulemans
    221 1:11:58
    0:11:37 0:48:15 0:12:06
    6 Kurt Verbeeck -Tom Vandevenne
    223 1:12:45
    0:13:22 0:47:33 0:11:50
    7 Edwin Cools -Dennis Kwanten
    205 1:13:21
    0:12:26 0:48:27 0:12:28
    8 Stefan Achten -Bruno Dijck
    201 1:13:29
    0:11:44 0:49:24 0:12:21
    9 Peter Lynen -Peter Claes
    244 1:14:49
    0:11:42 0:51:16 0:11:51
    10 Walter Willekens -Kenn Vercalsteren
    225 1:15:07
    0:12:46 0:49:24 0:12:57
    11 Michel Ravers -Pieter Potters
    217 1:15:21
    0:11:25 0:52:01 0:11:55
    12 Elke Frix -Olivier Labie
    209 1:15:44
    0:14:24 0:46:42 0:14:38
    13 Niels Emonds -Jurgen Achten
    208 1:16:36
    0:12:57 0:50:14 0:13:25
    14 Wies Terryn -Wilfried Put
    220 1:16:43
    0:10:50 0:54:56 0:10:57
    15 Jelle Geens -Sander Schoofs
    234 1:17:44
    0:11:30 0:54:18 0:11:56


    Categorie:cross country


    Foto

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Foto

    Foto

    Mijn favorieten
  • MTB foto's

  • Blog als favoriet !

    Archief per jaar
  • 2014
  • 2013
  • 2012
  • 2011
  • 2010
  • 2009
  • 1973
  • 1972
  • 1971
  • -0001

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs