alles over mountainbiken en BMX met Lily en Chantal
30-10-2009
BMX kalender 2010
voorlopige kalender :
23-jan GP Velofolies Courtrai -Kortrijk 24-jan Nat.Indoor Kampioenschap Velofolies Courtrai-Kortijk 07-maart promo 14-maart promo 21-maart Promo Wilrijk 28-maart Topkomp 1 Zolder 3/4 april EK Frankrijk Besancon 04-april Promo 11-april kamp vl Brab Flanderscup 1 Aarschot 18-april Kamp Van Vlaanderen Aarschot 25-april Topkomp 2 Keerbergen 1/2 Mei EK Italie Oligiate Como 02-mei Promo 09-mei Top Komp 3 Ranst 16-mei Fl Cup 2 Gent 22/23 Mei EK Duitsland Weiterstadt 23-mei Promo 30-mei Top Komp 4 Dessel 5/6 Juni EK Nederland Valkenswaard 06-juni Promo 13-juni Examens 20-juni Examens 19/20 Juni EK Rusland Moscou 27-juni Fl Cup 3 Ravels 04-juli NAT KAMP Zolder 10/11 Juli Eind Ronde EK Noorwegen +12 Sandnes 11-juli promo 17/18 juli Eindronde EK -12 Frankrijk Serre Chavalier 18-juli Promo Gent 25-juli promo 01-aug WK Zuid Afrika Pietermaritsburg 01-aug Promo 08-aug Promo Gent 15-aug Promo Blegny 22-aug FL cup 4 Oostende 29-aug Top Komp 5 Soumagne 05-sept Kamp Antwerpen Ranst 12-sept Top Komp 6 Ravels 19-sept FL Cup 5 Wilrijk 26-sept Top Komp 7 Aarschot 2/3 okt 10 jarig bestaan Dessel 10-okt FL Cup 6 Keerbergen 17-okt Top Komp 8 Massenhoven
Categorie:BMX
NADA
Planning en voorlichting over het anti-doping thema staan op het programma van een bijeenkomst van de BDR. De Duitse Wielerbond nodigt alle mountainbikers van 2 tot 4 november uit aan de Universiteit van Freiburg voor een medische test , gevolgd door een uiteenzetting van Anja Berninger van het Nationale Anti-Doping Agentschap (NADA). MTB coach Frank Brueckner verklaarde aan rad-net dat het zeer belangrijk is om uit eerste hand informatie te krijgen van mensen die actief bezig zijn met dopingbestijding en dusdaning de mensen en hun activiteiten te leren kennen. Op 4 november worden de medische richtlijnen en nieuwigheden uitgebreid toegelicht . De deelname is verplicht voor de mountainbikers: juniores : Julian Schelb, Matthias Zink, Helen Grobert, Lena Wehrle, Sascha Bleher, Lukas Kuch, Severin Lehmann, Christian Pfäffle, Ann-Marie Blankenhorn, Luis Wolf, Wenzel Böhm-Gräber en Johanna Techt. dames : Nina Gohl-Wrobel, Hanna Klein , Silke Schmidt, Vanessa Mosch, Anja Gradl, Mona Eiberweiser ( foto), Julia Haase, Elisa Ries, Gesa Brüchmann, Elisabeth Brandau, Adelheid Morath en de Olympische kampioene Sabine Spitz heren : Markus Bauer, Felix Euteneuer, Simon Stiebjahn, Fabian Strecker, Moritz Milatz, Valentin Fiderer, Marcel Fleschhut, Manfred Reis, David Simon, Robert Mennen, Martin Gluth, Marcus Nicolai, Markus Schulte-Lünzum, Manuel Fumic, Jochen Käß, Wolfram Kurschart, René Tann & Andy Eyring.
De kern nieuwelingen bij de Royal Vélo Club Ottignies Blancs Gilets bestaat uit 15 renners die zowel actief zijn in het mountainbiken, op de weg als op de piste. Een multidisciplinaire opleiding is de doelstelling van Laurent Saublens, alhoewel niet alle de renners de verschillende disciplines rijden. Enkele renners waren al aan de slag bij het Waalse team en bevestigen hun betrokkenheid in 2010. Ondermeer Maya De Backer blijft actief in de MTB. Ze werd 14 de in de TFJV en verdedigde de kleuren van de Blancs Gilets in de Benelux en de Wallonia Cup. Maxime Zone en Eric Vigneul, twee wegrenners, werden 19de en 21de op het PK op de weg en blijven in 2010 bij het team. Ook Simon Danhieux + Lou Piront, twee mtbikers bezig in de mtbschool blijven de RVCOBG trouw.
Verder gaan een aantal aspiranten ( 14 jaar in 2009 ) volgend jaar aan de slag als nieuwelingen: - Bruyr Augustinus, vice-kampioen van België en FCWB, winnaar TFJV, provinciaal kampioen op de weg met 6 overwinningen dit seizoen. - Louis Toussaint, provinciaal kampioen tijdrijden, de vice-kampioen in de discipline met 3 zeges in 2009. - Idar Tveter, mountainbiker van Noorse origine, een nieuwkomer in België - Antoine Degueldre, (MTB) bezig in de MTBschool
Het ambitieuze team wordt versterkt met een aantal nieuwkomers :
* Ludovic Robeet (Weg) .Vice kampioen FCWB op de weg * Brecht Bergs, (MTB) verschillende top 5 plaatsen in 2009, 6de in algemeen klassement van de Kids Trophy * Adrien Bruliau (MTB) 9de in algemeen klassement Kids Trophy * Thibaut Deigers (Weg) * Loïc Penserini (Weg + Piste) * Jérémy Dubois (MTB) 2de TFJV XC en 2de in Roc d'Azur. 3de aspirant in het algemeen klassement Kids Trophy * Quentin Stepien, Provinciaal kampioen Luik MTB, 3de in FCWB kampioenschap, verschillende podiumplaatsen in 2009
Programma voor 2010 : Alle Coupe de France wedstrijden, Roc Laissagais, 1 of 2 manches van de Duitse Bundesliga, 4 multidisicplinaire wedstrijden in Frankrijk, Roc d'Azur en enkele proeven in Belgïe
Categorie:cross country
Emil Lindgren
Na de Roc d' Azur gebruikte de Zweed zijn vrije tijd om zich in verschillende sporten te bekwamen. De biker van het Nederlandse De Brink Ten Tusscher Team zette zijn fiets op stal en ging lopen, gymmen en skiken. Skiken is nieuw en zoiets als skiën , maar zonder sneeuw en te vergelijken met skaten . De blonde mountainbiker heeft intussen al 100 km in de benen.
Lindgren werd in 1985 geboren en behaalde als junior enkele goede resultaten en internationale podia. Op 18 jarige leeftijd kreeg hij een prof contract bij het Italiaanse Team Bianchi . Na 4 jaar vond hij in 2008 onderdak bij Full Dynamix. In 2009 tekende hij bij het veelbelovende Felt International , maar financiele problemen lagen aan de basis van zijn overstap naar het Nederlandse De Brink Ten Tusscher team. Buiten de 3 de plaats in de Cape Epic werd 2009 een rampjaar voor de Zweed uit Alingsås. Met steun van zijn familie, sponsors en zijn team zou hij graag de top bereiken , al is hij er zich van bewust dat er nog veel werk aan de winkel is. In januari volgend jaar verwacht hij samen met zijn vriendin Anna hun eerste kindje en het jonge koppel voelt zich super happy !
Categorie:cross country
Absa Cape Epic 2010
De zevende editie van de Absa Cape Epic gepresenteerd door Adidas, zal plaatsvinden van 21 tot 28 maart 2010, De nieuwe route werd onthuld op het jaarlijkse startdiner bij Moyo Zoo Lake in Johannesburg . Wereldkampioen Burry Stander en Christoph Sauser (Songo.info) waren de prominente gasten. Zelfs winnaars van 2009 , Karl Platt en Stefan Sahm (Bulls) waren speciaal voor deze voorstelling uit Duitsland overgevlogen. Traditiegetrouw werd een nieuwe route uitgestippeld , op volledig nieuw terrein , door de meest uitdagende en opwindende landschappen van de regio. 1200 bikers ontdekken Diemersfontein, Ceres, Worcester en de wijngaarden van Oak Valley . De aankomst is voorzien in Lourensford Wine Estate. Op 20 maart worden de deelnemers verwacht in het V & A Waterfront ; gelegen tussen Robbeneiland en de Tafelberg, in het hart van de haven van Kaapstad. Waterfront is uitgegroeid tot Zuid-Afrika's meest bezochte toeristische bestemming en de perfecte lokatie voor de officiële Absa Cape Epic openingsceremonie in 2010 . 7 voudig Tour de France winnaar Lance Amstrong trekt in aanloop van de Cape Epic 2010 voor het eerst naar Zuid Afrika . Van 9 tot 11 maart zal de Amerikaan zijn schouders zetten onder één van de goede doelen die gekoppeld zijn aan de Cape Epic en geld inzamelen voor de JAG Foundation. Het is algemeen geweten dat ex wereldkampioen Christoph Sauser al verschillende jaren zijn steun verleent aan het Songo.info project. Naar jaarlijkse gewoonte signeerden hij en Burry Stander op het galadiner truitjes voor het goede doel.
Categorie:cross country
Bike Elba Team
Nog geen plannen voor 2010 en nog ruimte op je kalender ?
Vakantie vieren en toch lekker bezig zijn ? Het is mogelijk, en wel met het mountainbike programma dat wordt aangeboden op het Italiaanse eiland Elba.
Lekker bezig zijn met de mountainbike en daarna ontspannen in Italiaanse sferen , daar kan voor gezorgd worden. Ben je in Toscane en wil je een dagje rondrijden op Elba. Ook dat behoort tot de mogelijkheden.
Is je interesse gewekt en wil je meer weten ? Alle info kan je vinden bij het Bike Elba Team van Rosy en Jos Thewissen
Na een welverdiende pauze van 2 weken is het tijd om met de voorbereidingen voor het seizoen 2010 te beginnen. De Spaanse Multivan-Merida renner zal proberen om volgend jaar nog beter te presteren dan in 2009. Twee weken geleden behaalde Hermida twee opeenvolgende overwinningen in een A cross.Aansluitend op het succesvolle mountainbikeseizoen is dat een prestatie die kan tellen. In Schladming zette hij een punt achter het MTB seizoen met een klinkende overwinning. José Antonio Hermida werd in 2009 Spaans kampioen, won 2 World Cups en werd tweede zowel op het WK in Canberra als op het EK in Zoetermeer. Hij eindige vrij onvewachts als 2 de overall in de wereldbeker . Al deze resultaten zou de sympathieke Spanjaard nog graag verbeteren.
Enkele weken rust zijn volgens hem zo voorbij ; hij wandelde veel. Daarbij werd hij op 24 oktober vader van een tweede kindje : een dochter Sandra. Deze week ruilt hij de luiers voor zijn fiets. Hij zet de eerste stappen in de voorbereiding van het nieuwe seizoen. De 31 jarige biker is nog altijd even gemotiveerd en enthousiast als in zijn beginjaren. Voor een belangrijke wedstrijd kan hij nauwelijks slapen en is hij nog altijd even nerveus als toen hij jong was. We houden hem in de gaten !
Categorie:cross country
29-10-2009
Kopenhagen wordt Hopenhagen
Tweevoudig wereldkampioen marathon Roel Paulissen roept iedereen op om de petitie ivb met de klimaatsveranderingen te ondertekenen. Er resten nog 39 dagen alvorens de leiders van 192 landen in Kopenhagen samenkomen. Op 7 december worden door de Verenigde Naties belangrijke beslissingen genomen met betrekking tot onze planeet en de nakende klimaatsveranderingen. Laat Uw stem horen tot in Denemarken en teken de petitie :
De 10 de en laatste etappe werd een feestelijke uitgave. Van Ayton naar de aankomstplaats Cape Triubulation over 49 km werd niet gereden voor het klassement . De teerlingen waren eerder geworpen ; de ereplaatsen werden vroeg in de reeks verdeeld. De eerste etappe van de Croc viel min of meer beslissend uit voor de rest van de serie. De Zwitser Urs Huber nam iets meer dan 2 minuten in de openingsrit en de Nederlander Bart Brentjens heeft alles in het werk gesteld om die achterstand goed te maken, iets wat de strijdvaardige veertiger niet gelukt is. Brentjens won 6 etappes en het puntenklassement , maar het volstond niet om de 24 jarig Zwitser van de troon te stoten. Marathonspecialist Huber ( Stockli Craft ) beef in het geel en werd met 2 zeges de eindwinnaar van deze avontuurlijke onderneming Downunder. " Mijn materiaal heeft mij niet in de steek gelaten. 10 dagen , 1160 km en 14000 hoogtmeters zonder pech , wil toch wat zeggen. Daaraan heb ik mijn overwinning te danken ." zegt de bronzen medaillist van het WK marathon in Graz. Ook onze landgenoot Mike Mulkens zette met een vierde plaats in de eerste rit de toon voor een schitterend vervolg. Met de derde podiumplaats mag de Limburger uit Hamont terugblikken op een zeer geslaagd avontuur.
Bij de dames ging de eindwinst naar de Nederlandse Monique Zeldenrust.
Het doet ons terugdenken aan vorig jaar denken toen Kris Hertsens als winnaar bij de masters op het hoogste schavotje stond. Dit keer ging thuisrijder Isaac Tonello met de eer en de eindoverwinning lopen. Bij de masters 2 van de Tsjech Milan Spolc de sterkste over heel de lijn.
algemene rangschikking elites
1
Urs Huber (Swi) Team Stöckli-Craft
33:59:06
2
Bart Brentjens (Ned) Trek-Brentjens mtb racing team
0:01:20
3
Mike Mulkens (Bel)
1:09:27
4
Jure Robic (Slo) Matej & Jure
1:41:31
5
Tomas Kozak (Cze) Di-Elcom-Outdoor sports club
2:05:54
6
Kai Hundertmark (Ger) Dream Team
2:58:47
7
Steve Rankine (Aus) Tropical Tablelands Discovery
3:16:11
8
Shane Taylor (Aus) ADCC/Rocky Trail Entertainment
4:54:16
9
Daris Zubani (Ita) Neviprogettoavventura
5:26:59
10
Morten Larsen (Den) Team Sun-Print
8:32:46
11
Ivan Negro (Ita) Neviprogettoavventura
8:48:17
12
James Banner-Smith (Aus) Rattle N Hum
10:07:22
algemene rangschikking dames
1
Monique Zeldenrust (Ned)
41:45:35
2
Lisa Pleyer (Aut) Roadbike Holidays - KTM
1:37:58
3
Abby McLennan (Aus) Rattle N Hum
1:55:30
4
Eva Hasek (Cze) Outdoor sports club
10:16:37
5
Sharman Parr (Aus) jungle patrol; wilderness medicine
15:37:15
algemene rangschikking masters 1
1
Isaac Tonello (Aus) Tropical Tablelands Discovery
37:08:00
2
Alexander Valdiek (Ger) JRV Team Deutsche Sepsisgesellschaft
0:27:22
3
Nikolaus Syc (Ger) LeXXi MTB feat.VulkanBike.de
0:50:09
4
Raimund Burböck (Aut)
1:44:25
5
Franz Preihs (Aut) Radsport Kotnik-Focus
2:14:44
6
Glen De Bont (Bel) Shifting Gears
2:14:57
7
Sam Nathan (Aus) Team Nathan
3:22:51
8
Per Imer (Den) Team Sun-Print
5:13:41
9
Sam Brovender (Can) Team SDC Chris Nicholson
5:44:32
10
Dennis Bergen (Den) Team Sun-Print
6:54:08
11
Ron Whitehead (Aus) Ron Whitehead
6:55:36
algemene rangschikking masters 2
1
Milan Spolc (Cze) Dream Team
36:32:57
2
Branko Grah (Aut) Team RC Sereno
1:12:15
3
Erich Reith (Aut)
2:34:46
4
Günter Weichbold (Aut)
3:19:15
5
Pieter van Rooyen SAF Team Van Rooyen
4:51:10
6
Chris Nicholson (Aus) Team SDC Chris Nicholson
6:07:26
7
Josef Neururer (Swi) Velolade-Hittnau.ch
6:54:57
8
Pio Tomasetig (Ita) Team Tomesetig
7:01:48
9
Scott McLennan (Aus) Rattle N Hum
7:09:58
10
Yvan Vekemans (Bel) Belgian Power/Granville
7:10:44
11
Kees Zuidhoek (Ned) Team Kees Fietsshop
8:27:55
12
Rudolf Hansgut (Cze)
9:34:11
13
Jörg Steenbock (Ger) wingsforLife.com
11:00:18
14
Mohammed Boufessile (Bel) Belgian Power/Granville
11:24:39
15
Marten Zeldenrust (Ned)
11:40:42
16
Bernhard Weixelbaum (Aut) Team RC Sereno
12:54:29
17
Geert Matthijs (Bel) Team Matthys
13:05:22
18
Theo Molenbrugge (Ned) Theo Molenbrugge
15:10:47
19
Paul van Hattem (Ned) Team Kees Fietsshop
16:55:15
20
Hennie Schoonheim (Ned)
16:55:18
Categorie:cross country
LMTB klassement
In Eksel staat op zondag 1 november de vierde manche van de LMTB op het programma. Vanaf dan wordt er gestart volgens het klassement.Hierbij hebben klassementsrenners voorrang op daginschrijvingen , iets wat niet altijd voor iedereen duidelijk is.
Peter Verstraete uit Paal mag bijgevolg als eerste elite naar de startlijn. Kurt De Pooter neemt de tweede plaats in en Steven Nijs mag voorlopig als derde vertrekken. Voor Danny Soers is de vierde startplaats voorzien. Bij de beloften staat Sander Elen van het Deckers LMTB Team op kop, Piet Leppens uit Lommel komt als tweede en Thomas Peeters als derde aan de start. Nicolas Bruwiere neemt hier de vierde plaats in . Davy Houben mag volgens het klassement als eerste het veld in bij de juniores. Gil Vervloet volgt als tweede en voor John De Schutters is de derde plaats voorzien. Filip Peeters uit Kattenbos Lommel bekleedt de vierde plaats bij de juniores. Leander Bertels , winnaar van Reppel heeft zich waarschijnlijk niet gemeld als klassementsrijder en staat pas als 14 de genoteerd. Bij de niewelingen komt Didier Bats ( MTB Langdorp) als beste uit de verf. Stef Van Den Berg uit Achel volgt op de tweede plaats en Brecht Thaens maakt aanspraak op de derde plaats. Gerry Werckx is met zeges in Reppel , Maasmechelen en Reppel overduidelijk de betere bij de masters 1 ; hij gaat in de rangschikking Kurt Corbeels vooraf, terwijl Gerd Joos op nummer 3 staat . Bij de masters 2 in Bob Hannes momenteel de regelmatigste . De renner uit Balen gaat Eric Vyncke en zijn dorpsgenoot Bruno Lenaerts vooraf.
Elke Vyncke heeft ongetwijfeld de meeste ervaring in de LMTB bij de vrouwen ; ze gaat MTBabe Eva Bouwen uit Vorselaar en Evi Wouters vooraf bij de dames fun .
In de funklasse 1 zijn er tot nu toe 40 klassementsrijders ingeschreven met Peter Douha op kop. In het kielzog van Wellenaar Douha volgt Jan Dams uit Geel op de tweede plaats en tekende Joris Vaesen voor de derde plaats . Ronny De Vries behaalde 3 op 3 en eist derhalve ook de eerste plaats op in de funklasse 2. Voor Ronny Vandael uit Overpelt is de tweede plaats en Gert Cools staat op 3 in zijn reeks. Het klassement in de funklasse 3 wordt aangevoerd door Marc Vekemans, Luc Mermans maakt aanspraak op de tweede startplaats terwijl Alfons Cox zich naar de derde plaats reed.
De kaarten zijn nog niet helemaal geschud en in de vier resterende manches kan er nog veel gebeuren.
1. 24 VAN POL NICK 3583 PAAL 2. 23 VAN POL NIELS 3583 PAAL 3. 21 PEETERS WILLEM 2480 DESSEL 4. 22 COOMANN KENNETH 3290 SCHAFFEN-DIEST 5. 25 SAENEN KEVIN 3980 TESSENDERLO
Het skistation in de Haute-Provence zal in 2010 het EK voor Masters verwelkomen.
Na het organiseren van het WK Masters de afgelopen drie jaar blijft Pra-Loup niet op zijn lauweren rusten. De wereldkampioenschappen verhuizen voor 3 jaar naar Brazilië en Pra Loup was in de running voor de organisatie van het EK voor masters. Het WK voor masters blijft voor de Belgen ontegensprekelijk verbonden met de prachtige prestaties van Patrick Meersschaert, die in Pra Loup 2007 zijn derde wereldtitel op rij veroverde.
De UEC kende Pra Loup het EK 2010 voor masters XC en DH toe. In 2011 is het EK te gast in Ierland en in 2012 is het de beurt aan Slovenie om dan opnieuw terug te keren naar Pra Loup. Tevens heeft men het plan opgevat om het EK te koppelen aan het Nationaal kampioenschap ( Fr ) voor masters , maar dan moet er eerst wat gesleuteld worden aan de leeftijdscategorien. De regelgeving hieromtrent moet nog aangepast worden. Feit is dat het EK voor masters zal plaatvinden van 27 tot 29 augustus 2010.
Het was september 1991 toen de wereld van Jean Biermans instortte. Op weg naar zijn stageplek werd hij aangereden door een stadsbus. Het ongeluk had als gevolg dat doktoren een keuze moesten maken tussen zijn been amputeren of proberen te redden wat er te redden viel. Dit laatste was gelukkig voor Jean de keuze die op dat moment gemaakt werd. Na jaren van revalidatie waren de doktoren blij dat Jean weer kon lopen. Sporten zou helaas niet tot de mogelijkheden behoren. Maar wat kan iemand bereiken met veel wilskracht en doorzettingsvermogen én X-Socks?
Een aantal jaar later mag Jean zich een van de bekendste gehandicapte bikers noemen uit de scene. De erelijst van deze doorzetter liegt er niet om. Om Jean te ondersteunen is X-Socks zijn nieuwe sokkensponsor geworden. Immers de unieke pasvorm en steun die X-Socks geven zijn voor Jean onmisbaar tijdens trainingen en wedstrijden. Hij heeft ontzettend veel baat bij het model Mountainbike Energizer. De compressie geeft hem de steun die hij nodig heeft tijdens het fietsen. Na jaren met een medische steunkous gefietst te hebben fietst hij nu met compressiesokken van X-Socks. De bloedsomloop blijft daardoor goed op gang tijdens het fietsen en tijdens het herstel na een wedstrijd of training.
Bart Brentjens strandt als 2 de in de Crocodile Trophy
De Nederlander heeft de 9 de etappe van Cooktwon naar Ayton over 124 km gewonnen. Toch zal hij na zes zeges en evenveel boomerangs, de eindoverwinning aan de 17 jaar jongere Zwitser Urs Huber moeten laten. De 41 jarige Brentjens heeft zich ondanks een verbeten strijd , met de heerschappij van de Stockli Craft biker moeten neerleggen. " Morgen rijden we samen naar de aankomst ; het wordt een rit zoals in de laatste etappe van de Tour de France , er wordt niet meer gereden voor het klassement. Ik eindig dus als 2 de, wat op zich heel mooi is . Je kan niet altijd winnen, zo gaat dat nu eenmaal in het leven . Ik bedank organisator Gerard Schonbacher voor dit mooie avontuur en verlang terug naar huis. " aldus de Trek Brentjens biker onmiddellijk na zijn aankomst in Ayton.
Al vroeg in de wedstrijd ontsnapten de Belg Mike Mulkens en de Sloveen Jure Robic ; Brentjens kon niet aanklampen . De Zwitser in het geel hoefde zich enkel maar op het achterwiel van Brentjens te concentreren en wachtte geduldig af. De steile beklimming na de bevoorrading was de laatste kans voor Brentjens . Toen de strijdvaardige Nederlander die muur zag, paste hij en Huber ging er van door. De Zwitser wist dat de eindzege binnen was , liet het tempo zakken om met Brentjens verder te rijden. De laatste 15 km waren vlak. Intussen waren de beide vroege ontsnappers ingehaald en ging Brentjens nog voor de dagzege. Op een totaal van 34 u wedstrijd geven de 2 hoofdrolspelers elkaar 1 min en 20 sec toe. Mike Mulkens eindigde vandaag weer op een verdienstelijke derde plaats, wat hem in de derde podiumplaats in de Crocodile Trophy oplevert. Jure Robic moest tegen zijn zin het onderspit delven en eindigde als vierde.
Monique Zeldenrust was gewoon de beste over heel de lijn. Ook vandaag verwees ze de Oostenrijkse Lisa Pleyer naar de tweede plaats en Abby MCLennan naar 3. Dit is ook meteen de eindstand van de dameswedstrijd, die zonder veel spanning verliep.
De Oostenrijker Raimund Burbock klopte in de negende etappe thuisrijder Isaac Tonello. Bij de masters 1 ging de derde plaats naar de Duitser Nicolaus Syc.Tonello is zeker van de eindwinst in zijn reeks en eindigde als 8 ste overall . Onze landgenoot Glen de Bont eindigde nog eens als zesde , wat meteen ook zijn plaats is in de rangschikking.
De Oostenrijkers presteerde vrij goed op Australische bodem , Branko Grah won de etappe bij de masters 2 voor de Tsjech Milan Spolc. De derde plaats ging naar de Duitser Erich Reith. Op 11 finishte Yvan Vekemans en Mohammed Boufessile kwam als 15 de in Ayton over de meet. Geert Matthijs van het gelijknamige team sloot het rijtje met de 19 de stek. Milan Spolc werkte een schitterende serie af , won bij de masters 2 en eindigde zelfs als 6 de overall.
uitslag :
1
Bart Brentjens (Ned)
2
Urs Huber (Sui)
3
Mike Mulkens (Bel)
4
Jure Robic (Slo)
5
Tomas Kozak (Cze)
6
Kai Hundertmark (Ger)
7
Steve Rankine (Aus)
8
Shane Taylor (Aus)
9
Daris Zubani (Ita)
10
James Banner-Smith (Aus)
algemene rangschikking overall :
1
Urs Huber (Sui) Team Stöckli-Craft
2
Bart Brentjens (Ned) Trek-Brentjens
3
Mike Mulkens (Bel)
4
Jure Robic (Slo)
5
Tomas Kozak (Cze)
6
Milan Spolc (Cze)
7
Kai Hundertmark (Ger)
8
Isaac Tonello (Aus)
9
Steve Rankine (Aus)
10
Alexander Valdiek (Ger)
11
Branko Grah (Aut)
12
Nikolaus Syc (Ger)
13
Raimund Burböck (Aut)
14
Shane Taylor (Aus)
15
Erich Reith (Aut)
16
Franz Preihs (Aut)
17
Glen De Bont (Bel) Shifting Gears
18
Daris Zubani (Ita)
19
Günter Weichbold (Aut)
20
Sam Nathan (Aus)
Categorie:Crocodyle Trophy
TORPADO & Yader Zoli
Het merk Torpado bestaat al sinds 1895. De naam van dit bedrijf ontstond door de samenvoeging van de naam van de oorspronkelijke eigenaar Torresini en de stad Padua. Yader Zoli , de 34 jarige ex Giant en KTM biker kwam in 2009 voor het Italiaanse merk uit.
Toprado kende hoogdagen net voor en tijdens de tweede wereldoorlog. Begin jaren 60 begon Topado zich pas goed te onderscheiden en maakte zijn opwachting in de wereldkampioenschappen op de weg en kende succces in de Ronde van Italië. In de jaren zeventig en tachtig werd TORPADO beroemd in de Verenigde Staten met zijn verfijnde racemodellen waaronder de mythische "Celeste" Het Italiaanse merk Torpado is dus vooral bekend van de koersfiets , maar heeft zich sinds kort ook toegespitst op de MTB branche. De productie is sterk toegenomen, niet alleen in kwantiteit, maar vooral in kwaliteit en is in toenemende mate gericht op de veeleisende consument . Meervoudig Italiaans kampioen Yader Zoli kwam in 2009 als enige mountainbiker uit voor het Italiaanse team en nam deel aan de World Cups op een Torpado 4US. In 2010 komt het bedrijf uit Padua met de T50 FLARE voor de dag.
Categorie:cross country
Arnaud Jouffroy naar BKCP
Wij hebben hem bijna niet gezien dit seizoen ; Arnaud Jouffroy , de vice wereldkampioen XC 2008 bij de juniores en de wereldkampioen veldrijden in Treviso Tussen twee wegwedstrijden in , was hij begin mei aan het werk in de Coupe de France in Pernes les Fontaines en werd hij in juli Frans kampioen bij de beloften in Serre Chevalier. Sedertdien heeft de 19 jarige Fransman zijn mountainbike niet aangeraakt. Jouffroy verhuist nu naar het Belgische Cyclo cross BKCP Power Plus team . De ploeg van wereldkampioen Niels Albert en Philipp Walsleben , die naast profs ook beloften in zijn rangen telt. Hij zal rijden op Stevens en tijdens de wedstrijden in Frankrijk de trui dragen van Crédit Mutuel , aangezien BKCP de Belgische tak is van de Franse bank. Toen hij over mountainbiken sprak , bleek dat geen enkel probleem ; er zijn onderhandelingen aan de gang met Ludovic Dubau van het New Cycling Team. Hij verlaat dus Team Vendee en keert terug naar het team uit zijn beginjaren als nieuweling. Tijdens het cyclocross seizoen is de getalenteerde renner woonachtig in Belgie.
Categorie:cross country
Albstadt-Mountain-Classic
De organisatoren van Albstadt kunnen het komende jaar rekenen op de vertrouwde partners en hun status als één van de belangrijkste mountainbike race in de wereld behouden. De UCI kende het evenement, gepland op 12 en 13 juni 2010 opnieuw de "Hors klasse" toe.
"GONSO" de textielfabrikant uit het Duitse Albstadt besliste om de zesde editie van de Albstadt MTBClassic opnieuw te sponsoren en daarmee de goede samenwerking voort te zetten. "We hebben bijna de plicht om een evenement van dergelijk hoog kaliber in de regio te ondersteunen. Albstadt heeft behoefte aan dergelijke evenmenten om de naam ' Sportstad' waardig te zijn. "
De Gonso Albstadt MTB Classic is door de UCI voor de tweede keer ondergebracht in de hoogste klasse. Albstadt wordt samen met de zes World Cups en het WK in Canada één van de 10 wedstrijden met de hoogste prijzenpot ter wereld. Ook 'Bike the Rock ' in Heubach kreeg dit label opgeplakt. Daarnaast blijft de wedstrijd een onderdeel van de Bundesliga ; één van de belangrijkste series in Europa . Vanzelfsprekend brengt dit op 12 & 13 juni 2010 de internationale toppers naar Baden-Württemberg in het Zuid Westen van Duitsland.
Categorie:cross country
27-10-2009
Filip Meirhaeghe & Duchenne Heroes
DUCHENNE HEROES VAN 12 TOT 18 SEPTEMBER 2010
Filip Meirhaeghe wordt naast bondscoach ook trainer en begeleider van Duchenne Heroes in België
Met zijn pak ervaring zal voormalig wereldkampioen mountainbiken en zilveren medaillewinnaar op de Olympische Spelen de heroes bijstaan in hun sportieve voorbereidingen, zal hij het parcours uitstippelen in de Belgische en Franse Ardennen en zal hij elke dag de Heroes begeleiden op hun tocht. Per dag leggen de deelnemers gemiddeld 100 km af over vaak unieke mountainbiketracks. De route wordt de komende maanden in alle zorgvuldigheid samengesteld door ex-wereldkampioen Filip Meirhaeghe, en daarna veelvuldig getest door het Duchenne Heroes vrijwilligersteam.
De Duchenne Heroes-mountainbiketocht wordt voor het eerst samen met Nederland georganiseerd en bestaat uit zeven zware etappes van het Luxemburgse Wiltz naar Leuven.
De deelnemers aan Duchenne Heroes hoeven tijdens de tocht maar aan één ding te denken: mountainbiken. De overnachtingsplaats, vervoer van bagage en eten en drinken is volledig georganiseerd. Elke avond wordt door de organisatie een kamp opgezet op een camping of evenemententerrein met uitgebreide faciliteiten. Er wordt zo weinig mogelijk over asfalt gereden. Het parcours is niet afgezet of bewegwijzerd, er wordt gereden met GPS. Deelnemers zijn verplicht zich te houden aan de wettelijke verkeersregels.
Bedoeling is zoveel mogelijk geld in te zamelen voor onderzoek naar de spierziekte van Duchenne. Maarten Gijbels is een van de Belgische mountainbikers die al enkele jaren ervaring heeft met de Nederlandse editie en overweegt om zich in 2010 bij de Belgische weldoeners aan te sluiten. Ook de Bikers For Maarten of kortweg B4M zijn druk in de weer om de nodige fondsen in te zamelen.
Cooktown kennen we van de geschiedenisboeken. Het is de plaats waar het schip van de Britse zeevaarder James Cook in 1770 vastliep ; vandaar de naam. Precies 239 jaar geleden stond Cook hier dagelijks om uit te vinden hoe hij met zijn schip de ' Endeavour ' weer veilig de zee op kon, rekening houdende met getij en het grote rif.
De 8 ste etappe in de Crocodile Trophy van Laura naar Cooktown over 142 km was overwegend vlak . In de eerste 70 km viel er weing te beleven en kon het verschil niet gemaakt worden. Na de tweede bevoorrading doken er steeds meer corrugations ( korte kipjes ) op en had Bart Brentjens voordeel met zijn fully. Pas in de laatste kilometers, bij het begin van Grass Hill , de 2 km lange beklimming in Cooktown plaatste de Zwitser Urs Huber een aanval , kon wegrijden van Brentjens en pakte 20 sec op zijn grote rivaal. Voor Huber was dit pas de tweede ritzege in de Australische serie. Onze landgenoot Mike Mulkens eindigde als derde op 1min 29 sec van de overwinnaar en blijft verdiend derde in het klasssement. De Sloveen Jure Robic finishte als vierde , verloor bijna 12 minuten en ziet zijn kans op een podiumplaats dag na dag slinken.
Bij de dames was de Oostenrijkse Lisa Pleyer 8 sec sneller dan Monique Zeldenrust. De Nederlandse blijft stevig in het geel. De derde plaats was voor thuisrijder Abby MC Lennan.
De Duitser Alexander Valdiek was de beste bij de masters 1. De Australische leider Isaac Tonello verloor amper 34 sec op de winnaar . Nikolaus Syc ( D ) eindigde als derde , terwijl onze landgenoot Glen De Bont beslag legde op de vierde plaats. De Bont staat vijfde in de algemene rangschikking.
Milan Spolc won eens te meer de etappe bij de masters 2. De sterke Tjech reed de Oostenrijker Branko Grah op iets minder dan een half uur. Gunther Weichbold was goed voor de 3 de podiumplaats. De Belg Yvan Vekemans bolde als 8 ste over de meet in Cooktown , Mohammed Boufessile als 14 de en Geert Matthijs als 19 de.
uitslag elites :
1
Urs Huber (Swi) Team Stöckli-Craft
4:59:59
2
Bart Brentjens (Ned) Trek-Brentjens MTB racing team