alles over mountainbiken en BMX met Lily en Chantal
20-08-2009
Bjorn Brems
Vorig weekend sloot de Saeco biker de Bundesliga reeks af met de finale wedstrijd in Bad Salzdethfurth. Na 5 koersen in de regen was het eindelijk eens stralend weer in Duitsland. De prachtige omloop was een kolfje naar de hand van Boem Boem Brems. In de start ging alles nog perfect maar verder op de klim blokkeerde zijn hamstrings en kuiten en dit gedurende twee ronden. Ook de techniek liet hem wat in de steek en hij kreeg problemen met de remmen . 8 rondes waren er te gaan en bij het ingaan van de derde ronde liet hij de remmen bij stellen. " Wonderwel ging het ineens ook beter met mijn benen en reed ik van een 28ste plaats terug naar de 7de. De klim ging goed en het vertouwen was er terug samen met het werken van de remmen. Een mooi resultaat waar ik zeer tevreden mee ben. Hier eindigt het Duits Bundesliga avontuur " zegt de 23 jarige biker uit Begijnendijk. Eerdaags vertrekt de militair samen met de Nationale selectie naar Australie. Samen met Nys, Paulissen en Meirhaeghe zal hij de Belgische kleuren verdedigen op het WK cross country bij de elites in Canberra. Op lange termijn staat echter maar één doel centraal ; de kwalificatie voor de Olympische Spelen in Londen 2012. Dit project krijgt de ondersteuning van Defensie en het Saeco-team. Het is duidelijk dat Bjorn zich , samen met zijn partners, foccust op de toekomst . " Samen kunnen werken aan de toekomst, input en feedback geven aan Ridley, welke jonge renner droomt hier niet van? " zegt Bjorn Brem optimistisch.
Categorie:cross country
Hagelandse Heuvels mountainbike toertocht
Zondag 30 augustus vanaf 8:00
- 17 de Hagelandse Heuvels mountainbike toertocht 20-35-45-55 km Van: Tieltse Wielervrienden en Muggenbergse Stoempers inschrijvingen : van 8:00 tot 10:30
Waar: Feesttent Muggenberg Kermis ( Bekkevoort )
- 1e Hagelandse Heuvels marathon
65-80 km - 65km voorzien van 3 bevoorradingen - 80km(ongeveer 1100hm) voorzien van 4 bevoorradingen
Vorig jaar won Roel Paulissen voor de eerste maal het wereldkampioenschap marathon mountainbike . Het was een spectaculaire finale met een valpartij aan de finish . Komende zondag in Graz start Paulissen in de hoop om het zelfde te presteren.
Ik kan niet beter doen dan in 2008, alleen maar hetzelfde of slechter." zegt de Limburgse Cannondale biker enkele dagen voor het WK. " Ook dit jaar moet je rekening houden met de Zwitsers. Vorig jaar in Villabassa reden alleen de marathon specialisten. Nu rijden ook de andere jongens zoals Wolfram Kurschat mee. Het parcours kan je vergelijken met het wereldkampioenschap in Verviers en dat van de Dolomiti Superbike. Het loopt loodzwaar zoals in Verviers en heeft bergen zoals in de Dolomiti superbike. De eerste 25 km zullen belangrijk zijn. Daarna is het de afstand overbruggen. Vier uur koers in de bergen is niet te onderschatten.Laten we hopen op het beste, want ik ben in topvorm. " aldus Pauilissen die naast het WK marathon in Oostenrijk ook het WK XC in Australie zal bestwisten.
Categorie:cross country
Sabine Spitz gokt op 2 paarden
De 10 voudige Duitse kampioene paste voor de wereldbekers in Canada om zich optimaal voor te bereiden op het WK in Canberra . Na een hoogtestage in het Zwiterse St Motiz heeft Sabine Spitz besloten om ook het WK marathon in Graz mee te pikken. De afstand van 85 km met 3000 klimmen in kombinatie met de gezonde berglucht moet de basis vormen voor het WK XC begin september Down Under. Dat ze niet naar Canada afreisde heeft waarschijnlijk ook een beetje met de ouderdom te maken. Nochtans heeft de nu 37 jarige Duitse goede herinneringen aan Canada waar ze in 2002 haar enige World Cup zege binnen haalde. Sabine Spitz heeft tot dusver een schitterende carriere achter de rug In Lugano 2003 werd ze wereldkampioene , voor Alison Sydor en Irina Kalentieva. Op de Olympische Spelen in Athene 2004 was ze goed voor de bronzen medaille. Vorig jaar werd ze in Peking met brio Olympisch kampioene voor Maja Wlosszczowska uit Polen en de Russische Irina Kalentieva. In Zoetermeer behaalde Spitz brons op het EK 2009. Haar palmares is indrukwekkend, haar prestaties groots. Voor het Central Ghost Pro team is ze nog steeds het uithangbord bij uitstek, al popelt de jonge Elisabeth Osl om haar naar de kroon te steken Vorig week reed Sabine Spitz als voorbereiding een wegwedstrijd in Basel en legde beslag op de 9 de stek. Iets wat haar hoopvol stemt voor de volgende twee zeer belangrijke confrontaties.
Categorie:cross country
19-08-2009
La Gleize klimkoers
Terwijl de jonge muziekliefhebbers zich massaal naar de Pukkelpop weide begaven, gingen de sportievelingen aan het werk in de klimkoers in Spa. 2 rondes van 33 km kregen de nieuwelingen af te werken met La Gleize en La Creppe als hoogtepunten. Bij de start om 13 u was het al behoorlijk warm in de Ardense bossen. Enkele bekende mountainbike gezichten tussen de talrijke deelnemers : Jasper Maes en Kevin Panhuyzen van het Trek KMC Team en Jens Schuermans sprongen meteen in het oog. In de eerste ronde kampte een van de smaakmakers met technische problemen. Pieter Verbeirens werd genoodzaakt om van fiets te wisselen en verloor behoorlijk wat tijd. In de tweede ronde zat Verbeirens terug vooraan en ging in een groepje van drie op zoek naar de twee koplopers. Jens Schuermans van het Limburgse Janssen Cycling team zat in de slotfase nog op vinkenslag. Aan de meet was Brecht Ruyters de snelste voor Loic Vliegen en jawel , Pieter Verbeirens . Jens Schuermans uit Maasmechelen toonde zijn klimcapaciteiten en legde zeer verdienstelijk beslag op de zevende plaats bij de nieuwelingen.
Intussen verkende Saeco biker Bart De Vocht de vrij lastige omloop in de buurt van Stoumont. " Ik doe vandaag niet mee , ik ben gewoon hier om wat te trainen. Vrijdag vertekken we met de Nationale selectie naar Australie. Ik weet niet wat we daar kunnen verwachten , maar ik hoop dat er enkele Belgen de top 20 kunnen halen bij de juniores ." lachte een zeer ontspannen De Vocht.
De juniores vertrokken om 15u30 voor 3 rondes van 33 km. Mountainbikers Ruben Scheire, Dries Heylen en Tim Wellens maakten hun opwachting in Spa. De hitte speelde de renners ook nu duidelijk parten. In de eerste ronde nam een kopgroep van 5 man het heft in handen. Een ronde later probeerde Tim Wellens te ontsnappen in La Gleize. Het peloton van ongeveer 30 man met Dries Heylen en Ruben Scheire liet de Limburger echter niet begaan. Dries Heylen moest na de tweede ronde de strijd staken met rugpijn. Gabriel Forget was net iets te sterk voor Tim Wellens en klopte de Limburger uit St Truiden met 56 sec. Ruben Scheire bracht met een 25 ste plaats deze klimkoers tot een goed einde. Scheire vertrekt vrijdag eveneens naar het WK MTB in Canberra. Hij werd in Spa aangemoedigd door zijn teamgenoten Dries Govaerts en Sebastien Carabin. " We komen kijken naar Ruben en hem aanmoedigen. We kijken uit naar ons vertrek op vrijdag. Zovele uren vliegen nemen we er graag bij. Een plaats in de top15 zou mooi zijn voor de Belgische beloften. Ik ben al blij dat de conditie er terug is en dat ik er na mijn ziekte terug bij ben . " zegt Dries Govaerts en Seba Carabin is het daar roerend mee eens .
GESPOT IN SPA
Categorie:cross country
Fons Moors klaar voor EK Masters
Niet enkel Bob Hannes, Kris Henderieckx, Kris Hertsens, Willy Moons, Christophe Van Lierde en Jan Verheyen reizen af naar Oostenrijk voor het EK masters op 23 augustus , ook Fons Moors is van plan om te starten in de marathon van Graz. Bij de masters is het immers mogelijk om ter plaatse nog in te schrijven. De Limburger aarzelde eerst nog, maar met de beentjes van tegenwoordig kan de biker uit Tongeren niet anders dan zijn kans wagen. Fons Moors is geboren op 25/08/1945 en viert dus binnenkort zijn 64 ste verjaardag; bijgevolg komt hij uit bij de masters 7, geboren in 1947 en ouder Dus niet Willy Moons maar Fons ( de cameraman ) van het Janssen Cycling team zal de oudste Belgische deelnemer zijn op het EK.
Categorie:Marathon
MTB-Crossride-team
Het MTB-Crossride-team is een vrij nieuw MTB team uit Nederland. Het team vertegenwoordigt renners in diverse wedstrijd categorieën. De kern van het team was de afgelopen jaren verantwoordelijk voor een behoorlijk aantal podiumplaatsen.
De Nederlandse ploeg bestaat uit een mix van jong talent en ervaren krachten.
Bas Veen uit Tuk, het technische talent , is de kopman van het team. Bas behoorde afgelopen seizoen bij de top van de junioren en hoopt deze lijn de komende jaren bij de beloftes door te trekken. Onlangs in Zoetermeer werd hij derde in de open reeks.
Bij de masters 1 is het MTB-Crossride team goed vertegenwoordigd Pieter Lantermans uit Oudeschoot is een van de ervaren renners en sportman 'pur sang' van het team. Harold Brouwer uit Heerenveen heeft de afgelopen jaren veel aan techniek en koersinzicht gewonnen. Brouwer weet metkracht in combinatie met vechtlust soms tot verassende resultaten te komen. Frits Houwing uit Oldeberkoop, rijdt al een aantal jaren mee in het masters 1 peloton. Frits heeft ,naast zijn sportieve mentaliteit, een groot gevoel voor sfeer en humor in de groep.
Bij de juniores is het team vertegenwoordigd door oa. Bernard Piest uit Steenwijk, het karakter van het team. Bernard gaat volledig voor zijn sport en opgegeven kent hij niet. Met Alex Kuiper hebben ze een van de grootste talenten in hun rangen . De biker uit Steenweek wist als nieuweling met zijn mooie techniek en behendigheid in combinatie met kracht, vele podiumplaatsen te behalen. Hij werd ondermeer 2e op het NK 2008 in Oss en was dit jaar goed voor de derde plaats in Houffalize bij de junioren . De 18 jarige Koen Meestringa uit Olderberkoop is een debutant is de wedstrijdsport. Voor Koen is dit echt een leerjaar waarin plezier en kennismaking met de sport voorop zullen staan. Mike Hendriks uit Steenwijk kende het afgelopen seizoen veel blessure leed en heeft ook dit jaar het geluk niet aan zijn zijde. Hopelijk kan hij op zijn favoriete omloop in Winterslag eens verrassend voor de dag komen.
Robin Veenstra is een talentvolle eerstejaars nieuweling uit het Friese Oosterwolde. Met zijn lengte van 1,83 m is hij een renner met potentie en mogelijkheden voor de toekomst. Veentra heeft op jonge leeftijd al een mooie CV bij elkaar gereden en won onlangs de Streetrace in Steenwijk. Robert Jonkers uit Steenwijk ( 1,91 m ) , heeft afgelopen seizoen al een aantal nationale wedstrijden gereden. Robert is een fanatieke en leergierige jongen , voor hem word het laatste jaar bij de nieuwelingen er eentj van leren en buitenlandse ervaring opdoen.
Samen met het teamkader , onder leiding van Jan Hendriks , probeert dit enthousiaste , 10 man sterkte team altijd en overal een aantal mooie resultaten neer te zetten. Dank zij het vertrouwen van een groot aantal bedrijven uit Steenwijk en omgeving kan het team zich semi-professioneel profileren en hoopt zich in de toekomst internationaal in de kijker te rijden.
Aanstaande week staan de 24uur van Assen op het programma. Eind september gaat het team onder de deskundige leiding van Frank Veen , hun bevlogen trainer -coach , van start in de GP Roel Paulissen in Winterslag.
Categorie:cross country
Leonardo Paez
De Colombiaan verkent vandaag woensdag samen met Julio Caro de omloop van het WK marathon in Graz. Samen met zijn land- en teamgenoot Caro zal de 27 jarige Paez de komende dagen benutten om zich rustig voor te bereiden op de grote confrontatie. De afgelopen maanden verbleef de biker van het TX Active-Bianchi Team in Colombia om in ideale omstandigheden te kunnen trainen. Het Italiaanse Biachi team wordt geleid door ex prof wielrenner Felice Gimondi.
Vorig jaar speelde Paez enige tijd mee in de strijd om de wereldtitel in het Italiaanse Villabassa . Hij maakte deel uit van de kopgroep met Huber, Sauser en Paulissen. Onze landgenoot Paulissen werd na veel tumult tot winnaar gekroond. De Zwitser Christof Sauser werd wegens onregelmatigheden naar de tweede plaats verwezen ; Urs Huber legde beslag op de derde plaats en Leonardo Paez moest vrede nemen met de vierde plaats. Dit jaar wordt de vinnige marathon specialist meer dan ooit tot de kanshebbers gerekend . Zelfs Roel Paulissen , die de kapaciteiten van de Colombiaan goed kent, schat de kansen van Paez de hoog in.
Categorie:Marathon
Italiaanse WK marathon selectie
De Italiaanse 'Azzurri ' voor het WK marathon in Graz op zondag 23 augustus :
heren : Gilberto Simoni ( foto ) Mirko Celestino Dario David Cioni Mike Felderer Massimo De Bertolis Johann Pallhuber Mirko Pirazzoli Rafael Visinelli
dames: Michela Benzoni Roberta Gasparini Elena Gaddoni Alessia Ghezzo
Categorie:Marathon
18-08-2009
Frank Beemer ontgoocheld
Vandaag is de Nederlandse WK selectie bekend gemaakt.
Frank Beemer is er dit keer niet bij. Door de knieblessure die hij had opgelopen op training voor het EK in Zoetermeer , heeft Beemer de Nederlandse bondscoach niet kunnen overtuigen. Beemer kwam met een bezeerde knie aan de start in Zoetermeer maar werd duizelig tijdens de wedstrijd en moest noodgedwongen opgeven. Zonder uitslag op het EK en NK was het niet mogelijk om geselecteerd te worden voor het WK in Canberra. Ook zijn uitslag van vorig jaar op het WK (8ste plaats) was ook niet voldoende om hem het voordeel van de twijfel te gunnen. In Nederland zit veel jong talent en bij de beloften is het drummen voor een plaatsje in de selectie.
De 21 jarige biker uit Gelderland is zeer ontgoocheld over het besluit van Jan Weevers en zal de komende weken nieuwe motivatie moeten vinden voor de rest van het seizoen. De wedstrijd van afgelopen zondag in Bad Salzdetfurth maakte het allemaal niet gemakkelijker. Het jongste lid van het Trek- Brentjens Team was aan een constante race bezig , maar een lekke band koste hem een goede uitslag. Zoals zijn favoriete mountainbiker en voorbeeld Ralph Naf zit Frank Beemer momenteel in een dipje. Volgend jaar maakt hij de overstap naar de elites ; hopelijk kan hij dan op zijn elan van voorgaande jaren terug vallen.
Categorie:cross country
Kristien Nelen over Bad Salzdethfurht
De Belgsiche kampioene nam zondag deel aan de finale van de Bundesliga in Duitsland. Hoe de dame uit Essen het er vanaf bracht verneemt u in het volgend verslag : " Doordat 'moederkesdag' hét toppunt is voor mijnen lieve bloemist, was ik een beetje verplicht om hem bij te springen. De hele week al een handje toegestoken maar dit maakte dat ik zaterdag de 15e pas in de namiddag naar Duitsland kon vertrekken. Beetje jammer maar zolang je van dat biken niet kan leven , zit er niets anders op Ook Rob had verplichtingen, gelukkig kon ik beroep doen op Miel Verbraeken (masseur , steun en toeverlaat ) anders had ik deze mooie internationale wedstrijd nooit kunnen rijden.
We hadden een rit van 5u voor de boeg en kwamen rond 17.30u aan in Bad Salzdetfurth. Daar was het zoeken naar een slaapplaats, ik had verschillende logementen gemaild maar niet één had geantwoord. Omdat er zoveel te vinden waren op internet dacht ik ter plaatse zeker iets te vinden.... We gingen van huisje tot huisje maar alles was volzet, we leken wel "Jozef en Maria". Het begon stilaan op m'n zenuwen te werken en de moed zakte in m'n schoenen. Ondertussen was het al 18.30u toen we doorverwezen werden naar een hotel op 13km. Daar ging mijn bedoeling voor nog een verkenningsrondje...maja, ik was al blij dat we een slaaplaats hadden. Wij naar daar en na een goeie spaghetti nog snel een half uurtje losrijden. Om 22u bed in want we moesten om half 7 opstaan zodat ik nog voor de 1e wedstrijd van 8.30u op het parcours kon.
Zondagmorgen en na een zielig ontbijt stond ik om 8u dan op het parcours, al was het niet simpel om alle paadjes te vinden... Soms kwamen er renners uit een ander paadje en ik vreesde dat ik ergens stukken miste. Het was een zwaar parcours met een superlange klim die eindeloos bleef duren, gevolgd door mooie technische afdalingen, een steile trappen-afdaling en 2 hoge kunstmatige drops. Bij de hoogste kon je zelfs de "chickenway" kiezen: afdalen naast de drop maar met een omweg. Ik nam deze want had geen zin om brokken te maken, ook niet aan de bike, ik had foto's gezien van geplooide voorwielen op deze plek. Ik moest het met één rondje stellen en hopen dat het zou meevallen, de eerste ronde dus wat afwachten mede doordat het superwarm was (32°!). Het eerste gedeelte na de start was geneutraliseerd achter een motor (wegens de kunstmatige zandheuveltjes op de weg), aan de voet van de klim kregen we dan vrij en werd er meteen stevig tempo gemaakt. Ik zag Sanne Cant naar de eerste 5 rijden en alles ging op een lint, daarachter Maaike Polspoel en Githa Michiels was net voor mij. Achter mij viel er al een gat. Tegen dat we bijna boven waren , had Githa zo'n 10sec voor, ze had het precies moeilijk en had geen aansluiting meer. Net na het laatste steile stukje moest ik even bekomen en liep ze verder uit. Ik had koude rillingen en kippevel maar het was stikheet, ik voelde me helemaal niet goed. De afdalingen nam ik wat voorzichtig omdat ik ze nog niet goed kende. Ik denk dat ik rond de 12e plaats passeerde. De ronde erna kwam er eerst een Duitse in het roze aandringen maar haar kon ik er weer afrijden op de klim. Deze klimmende stukjes in het bos had ik dus gemist! Blijkbaar had ik alleen de startronde verkend...Maja, beter wat klimmetjes niet verkend hebben dan afdalingen!. Ik voelde me nog steeds slecht, hoewel ik normaal wel tegen de warmte kan ging het me nu toch niet goed af. De 3e ronde kwam er een Duitse van Team Rothaus-Cube erover, ik ging niet meer vooruit. De rondes erna waren echt afzien, ik dacht zelfs even aan opgeven! Man wat was dit een zware koers! Regelmatig reed de ambulance uit en ook naast de afdalingen zag je hier en daar iemand liggen. Gelukkig was er daar nog het jollige Duitse publiek, roepen en klappen voor de eersten tot de laatste. Ook stond er bij de spectaculairste afdalingen een speaker die iedereen aankondigde. Ik had het gevoel in de wereldbeker van Offenburg te zitten. De voorlaatste ronde werd ik net voor de laatste afdaling gepasseerd door winnares Lisi Osl, de Oostenrijkse won al een wereldbeker. Ik vond het niet erg want ik was leeg en zag er tegen op om nog een ronde te doen. Ik was blij dat het gedaan was en het eerste wat ik deed was water zoeken .
Ik werd 13e en 3e Belg en 8e Elite. Ik was blij dat ik top 15 had gehaald want dat was een doel (UCI punten), al was het vooral voor de ervaring. Waar ik niet blij mee was, was mijn prestatie op zich. Ik vond dat het niet goed ging, maar ik moet dat misschien in de context zetten. De voorbereiding was barslecht (maar dat krijg je als je er bijna alleen voor staat) en ik heb nog maar 2 weken rustig getraind. De anderen moeten er binnen 3 weken staan voor het WK en pieken, terwijl ik deze maand "carte blanche" kreeg van de trainer. Ik wil pas pieken half september en moet tegen dan nog fris zijn. Achteraf gezien was ik blij dat ik meegedaan heb, ik heb veel bijgeleerd. Het was een hele mooie ervaring, het niveau was veel hoger dan ik dacht, niet te vergelijken met een Benelux Cup en ook veel professioneler. Dat smaakt naar meer! Dit heb ik allemaal te danken aan mijn sponsors, middenstanders uit Essen. Ook aan Miel Verbraeken die mijn begeleider/verzorger was. Het werd nog een hele trip terug en ik was pas rond middernacht thuis en lag tegen half 1 in bed. s' Morgens moest ik er om 7u terug uit want heb nu twee weken sportkamp voor de boeg... "liet de Pervélo bikester weten.
Categorie:cross country
KNWU maakt selectie WK bekend
De Nederlandse bondscoach Jan Weevers heeft de selectie voor het wereldkampioenschap mountainbike cross country bekend gemaakt. De selectie voor four cross en trial is door de legendarische Bas de Bever, die de gravity-onderdelen coacht, bekend gemaakt. Het WK wordt van 1 tot en met 6 september in Canberra, Australië gereden.
XC elite heren : Rudi van Houts, Bas Peters en Jelmer Pietersma XC elite dames : Laura Turpijn en Monique Zeldenrust XC juniores heren : Michiel van der Heijden (foto) XC juniores dames: Rozanne Slik, Anne Terpstra XC beloften : Erik Groen, Irjan Luttenberg, Marco Minnaard, Henk Jaap Moorlag en Niels Wubben Teamrelay : Van Houts, Turpijn, Luttenberg en Van der Heijden
four cross dames : Anneke Beerten four cross heren : Jurg Meijer en Joost Wichman trial : Rick Koekoek
bron :KNWU
Categorie:WK
EK marathon masters in Graz
Het EK marathon voor masters is met het WK marathon een beetje op de achtergrond geraakt. Weinigen weten dat op 23 augsutus in Graz naast het WK voor de toppers op dezelfde plaats , dezelfde tijd en dezelfde omloop het EK voor de masters plaatsvind. 105 km met 3.768 hoogtemeters krijgen de mannen boven de 30 jaar , verdeeld over 7 reeksen voor de wielen geschoven. Om 10 u 30 starten zowel de deelnemers voor het WK als de masters voor het EK voor 105 km Een kwartier later is het de beurt aan de dames die zowel voor het WK als het EK 85 km met 3027 hoogtemeters af te werken krijgen. De dames masters werden verdeeld in 3 categorien : reeks 1 geboren 1977 - 1968, reeks 2 1967 - 1958 en reeks 3 de dames geboren in 1957 en ouder. Voor Belgie zullen Kim Saenen en Patricia Vandendriessche , waarschijnlijk in dezelfde reeks aantreden. Een handvol Belgische heren hebben zich gemeld voor het EK masters op zondag 23 augustus. Bob Hannes, Kris Henderieckx, Kris Hertsens, Willy Moons, Christophe Van Lierde en Jan Verheyen zullen de Belgische kleuren hoog houden. Willy Moons is ongetwijfeld de oudste van onze masters en komt als enige Belg uit in de reeks van 1963-1959. Kris Hertsens, Bob Hannes en Christophe Van Lierde zullen het tegen elkaar moeten opnemen bij de masters 2. Kris Henderieckx is de enige landgenoot bij de masters 1 en Jan Verheyen ( foto) de enige master 3 die ons landje in de kijker tracht rijden.
Wij wensen de Belgen veel succes en zullen zeker duimen !!!!
Categorie:Marathon
Roel Paulissen titelverdediger in Graz
Voor onze landgenoot is het moment van de waarheid aangebroken. Zondag 23 augustus wordt er in Oostenrijk gestreden voor de felbegeerde wereldtitel marathon.
De Zwitser Christof Sauser heeft zijn nederlaag van vorig jaar nog niet helemaal verteerd en is uit op revanche. Zijn landgenoot Urs Huber en de Colombiaan Leonardo Paez , de voornaamste concurrenten van 2008 , gaan het de Zonhovenaar ook dit keer niet gemakkelijk maken. De 36 jarige Paez ( team TX Active-Bianchi) stond eind juni samen met winnaar Paulissen op het podium van de Gunn-Rita Marathon in Montebelluna , Italie.
De Cannondale biker hoopt op een medaille, maar weet dat het net als vorig jaar een harde wedstrijd zal worden . " Het is een van de mooiste en moeilijkste omlopen ter wereld. Vooal de eerste 50 km zal het knokken worden. De concurrentie is ongeveer hetzelfde als vorig jaar in Italy ." zegt Paulissen, die nu volop traint op de Oostenrijkse WK omloop. Of er veel Belgen afzakken naar Graz is nog zeer de vraag. Buiten Paulissen , Kevin Van Hoovels en Thomas Achouri moet de rest van de Belgen zelf voor de kosten opdraaien . Iets wat de meeste langenoten uiteraard niet zien zitten. De Belgische delegatie is met 3 renners dus eerder beperkt . De Nederlanders vaardigen Bart Brentjens, Ramses Bekkens, Bas Peters , Rudi Van Houts , Jelmer Pietersma , Frank Schotman en Bram Rood af. Onder de 195 renners uit 32 landen komen daarentegen maar liefst 15 Duitsers aan de start . De sterke Duitse delegatie heeft met Wolfram Kurschat, Stefan Sahm en Hannes Genze uitzicht op een medaille en azen natuurlijk ook op goud.
Naast 15 heren werden er door de Duitse Wielerbond 10 dames aangeduid voor deelname aan het WK marathon in Oostenrijk
Dames : Sabine Spitz, Barbara Kaltenhauser, Ivonne Kraft, Katrin Schwing, Huni Alex, Kerstin Brachtendorf, Mailin Hummel Franke, Elisabeth Brandau, Melanie Spath, Nina Kunz
Heren : Hannes Genze, Stefan Sahm, Matthias Leisling , Tim Bohme , Wolfram Kruschat, Roland Golderer,Torsten Marx, Christian Schneidawind, Alexander Pscheidl, Carsten Bresser, Sebastien Muth , Falk Putzke , Rene Tann, Rober Mennen, Samuel Faruhn
Categorie:Marathon
BK Malmedy telt mee voor MTB Kids Challenge
Het Belgisch Kampioenschap MTB voor miniemen en aspiranten in Malmédy komend weekend telt mee voor de eindklassementen van de MTB Kids Challenge en dit voor alle reeksen (8-14 jaar). Inschrijven kan nog via www.chronorace.be
bron : Wielerbond Vlaanderen
Categorie:cross country
Alexandre Moos wint Eiger Bike Challege
De laatste voorbereiding op het WK marathon in Graz verliep niet zo best voor Christof Sauser. De wereldkampioen XC moest in Grindelwald zijn landgenoten Moos, Urs Huber en Lukas Buchli laten voorgaan. Toen het trio in het begin van de wedstrijd ontsnapte, was Sauser niet in staat het gat te dichten . Sauser had geen goede benen , de hitte speelde hem parten en hij had er een zware trainingsweek opzitten. Uiteindelijk na 88 km en 4u 41 minten wedstrijd finishte hij als vierde met een kwartier achterstand op winnaar Alexandre Moos
Dinsdag vertrekt de 33 jarige Zwitser naar het Oostenrijkse Graz.
Esther Suss was de beste dame.
uitslag :
1. Alexandre Moos 4:26:15. 2. Urs Huber 1:51. 3. Lukas Buchli 2:37. 4. Christoph Sauser 15:11. 5. Marco Lang 19:28. 6. Marzio Deho (It) 22:20.
Categorie:Marathon
Nick Beer wint IXS European Cup
In het zonnige Chatel stonden 300 downhillers aan de start voor de derde IXS European DH Cup van het seizoen. Naast de Europees kampioen Nick Beer waren de beste renners uit Europa present en ook enkele snelle Nieuw Zeelanders. Nathan Rankin kwam zaterdag in de qualificaties als snelste voor de dag en versloeg de Zwitser Beer met 0,7 sec. Sabrina Jonnier was de snelste bij de dames in Frankrijk.
In de finale slaagde de 22 jarige Beer erin om de Nieuw Zeelander Nathan Rankin te verslaan. Bij de vrouwen versloeg de Franse Floriane Pugin haar landgenote Sabrina Jonnier. De Belg Betrand Gilles behaalde bij de juniores de 7 de plaats.
Categorie:Downhill
17-08-2009
Kris Hertsens over de CTC in Waregem
Zoals eerder vermeld trekt de CTC in Waregem jaarlijks veel volk aan. Niet op vlak van deelnemers maar wel heel veel toeschouwers. Logisch als je weet dat de CTC in een stadscentrum wordt gehouden tijdens een feestperiode. Dit jaar was de formule aangepast waardoor enkel nog de bedrijven en de recreanten in duo een aflossingswedstrijd konden rijden. De competitierenners moesten zich in reeksen kwalificeren om dan naar de finale door te stomen.
Kris Hertsens moest spijtig genoeg met de masters 2, dames, junioren en nieuwelingen starten. Jammer, want er was weinig of geen tegenstand. Vooral omdat Patrick Meerschaert na een val in de verkenningen besloot niet deel te nemen. De Belgische kampioen had dus geen concurrentie en reed na 2 ronden al zover voorop dat hij rustig kon uitrijden. Zo spaarde de NomaDesk biker krachten voor de finale met de elites.
" Ploegmaat, Kris Henderieckx, had ook zijn reeks gewonnen en samen stonden we aan de start van de finale. De Revor-bende met Ben Berden en Erwin Vervecken op kop veroorzaakten een valse start waar ik te laat op anticipeerde. Ik dacht dat de officielen ons gingen tegenhouden want 't was wel echt 'VALS'. Ik kon in honderd meter veel goedmaken maar werd in de chicane, profecioneel gesandwiched, door Vervecken. Op een 5de plaats reed ik een trailer in (voor het publiek niet zichtbaar) en daar werd ik door 3 Revors weggedrumd en getrokken zodat ik er als 9de uitkwam. Fairplay was ver te zoeken. Ik liet direct de moed zakken want op zo'n parcours is inhalen heel moeilijk. Ik bleef gewoon in de wielen van de 'profs'. In de 2de ronde probeerde ik Jan Soetens in te halen in de binnenbocht naar de trailer maar die kwakte me de dranghekken in waardoor ik nog enkele plaatsen verloor en Jurgen Declerq voor me kwam rijden. Jurgen was iets te enthousiast en ging in het park zwaar onderuit. Ik stond stil en verloor 100m op de koplopers. Koers gedaan! Ik kreeg het gat nog 1 keer dicht maar er werd al direct weer gekwakt waardoor ik de laatst wedstrijdhelft gewoon, zonder risico, uitreed. Ik probeerde wel telkens in de waterbak te jumpen waardoor het publiek wat vertier had. Iedereen nat, veel gejoel en getier en een fiere zoon bracht dat op. Al bij al was ik tevreden met mijn eerste plaats bij de master 2. Ik vind het wel spijtig dat we niet op hetzelfde niveau als de masters 1 worden behandeld. Want buiten de reeksindeling was ook het prijzengeld voor de master2 belachelijk laag. Toch mag de CTC meer steden op zijn kalender zetten want voor het publiek is dat een leuke kennismaking met de wedstrijdsport. " aldus het relaas van Kris Hertsens.
Volgende manche van de City Team Challenge is op 20 september in Gent. Voor 2010 komen St Niklaas en Brussel hoogstwaarschijnlijk op de kalender. Vergevorderde gesprekken in Nederland bieden de organisatie waarschijnlijk de mogelijkheid om wedstrijden te organiseren in Amsterdam, Rotterdam en Leiden.
Categorie:cross country
GP Roel Paulissen 26 & 27 september
Zaterdag 26 september 2009
Kids TrophyStart : 10u
MTB Tour (25- en 40 km)Start : vanaf 12u
3-UrenraceStart: 16u
Voor teams (vanaf 3 personen) : - vrienden
- bedrijven
- scholen
- verenigingen
- niet-vergunninghouders
- funklasse
Waardevolle prijzenpot !!!
Voor elk team inschrijvingsgeld terug aan naturaprijzen
Dit weekend was het uitkijken naar de eerste manche van de CTC in Waregem. Het evenement, dat steeds uitstekend wordt georganiseerd door Kristof Bruyneel en Zewieties, was een beetje veranderd van opzet, aangezien er individueel en in verschillende manches werd gereden. Het parcours bleek wat aangepast, maar bleef goed te volgen voor de massa toeschouwers. Er moest naast enkele jumps ook door een oplegger gereden worden, door een waterbak fietsen en veel bochten genomen.
Kris Henderieckx en Kris Hertens van Team NomaDesk namen de overwinning bij de masters 1 en 2 voor hun rekening.
"Aan de start stonden naast de gebruikelijke MTB-toppers ook de crossers van Revor aan de start met oa. Ben Berden en Jan Soetens . Leuk om ons eens met die profs te kunnen meten! Ik begon mijn kwalificatie uitstekend, door de kopstart te nemen. Al snel reden we met zn drieën afgescheiden van de rest. Na 15 minuten vlammen geraakte er niemand meer over mij, ook Erwin Vervecken niet. Die mannen hun broek af doen, daar was ik voor gekomen!
Een uurtje later stond de finale op het programma, met de besten uit reeks 1 (masters 2, juniors, dames) en reeks 2 (elites, beloften, masters 1). Beide reeksen werden trouwens gewonnen door een biker van TeamNomaDesk.com, aangezien Kris Hertsens de eerste reeks overtuigend had gewonnen.
Enkele seconden voor het startsignaal van de finale vertrokken onze cyclocrossprofs al, gelukkig kon ik vlot anticiperen en ik stoof als tweede de eerste chicane in. Even volle bak optrekken en ik reed weer op kop. Dit moest ik 20 minuten vol houden en tot halfweg zat ik op schema. Ik reed dan nog steeds op kop, maar belofte Jelle Brackman en Erwin Vervecken zaten op mijn hielen. Jelle nam even over van me, maar pas toen Vervecken aanzette, ging het nog wat harder. Meter voor meter reed hij weg, en toen ik Jelle liet passeren om ook wat kopwerk te doen, was de grinta een beetje weg. Zo reed ik als derde algemeen en eerste master 1 over de meet, ploegmaat Kris Hertsens werd 8e en won zo bij de Masters 2.
Achteraf deden verschillende bikers hun beklag over het gedrag van de crossers (uitgezonderd Vervecken). Ze veroorzaakten niet alleen een valse start, maar trokken aan truien en hinderden bikers opzettelijk. Zon gasten verdienen het niet om te kunnen leven van hun sport!
Ik wil ineens iedereen uitnodigen om deel te nemen aan de tweede manche van de CTC in Gent, op 20 september. Volgend weekend staat er voor mij het Europees Kampioenschap Masters op het programma, in Graz, Oostenrijk. Duimen maar! " aldus Kris Henderieckx ( Team NomaDesk ).
uitslag overall :
1.
n°7 ERWIN VERVECKEN 2. n°23 JELLE BRACKMAN 3. n°18 KRIS HENDRIECKX 4. n°44 KRIS JANSSENS 5. n°8 BEN BERDEN 6. n°9 JAN SOETENS 7. n°10 KENDRIC VAN GREMBERGEN 8. n°17 KRIS HERTSENS 9. n°5 DE ROOY LENNARD 10. n°20 JURGEN DE CLERCQ 11. n°57 VAN DE VIJVER JEROEN 12. n°51 DESMET HANS 13. n°29 CEDERIC HIMPE 14. n°19 ROBBY DE BOCK 15. n°13 PATRICK PRUVOOST