alles over mountainbiken en BMX met Lily en Chantal
13-11-2013
FNB Wines2Whales
Met 1300 vertrokken ze zaterdag in Lourensford Wine Estate (Somerset West) voor de driedaagse Wines2Whales (W2W).
Renay Groustra en Nico Pfitzenmaier ( Team RSA Web/Bridge) wonnen deze Zuid Afrikaanse meerdaagse van 220 km in 8u53:18.
Darren Lill en Andrew Hill van het Cannondale Blend Team verzekerden zich van de tweede plaats voor Hanco Kachelhoffer en Johann Rabie .
Samen Sipho Madolo van het plaatselijke songo. info team verzekerde wereldkampioen Christoph Sauser zich van de 12 de plaats algemeen. Het songo.info team wordt al jaren gesteund door de Zwitserse Specialized biker.Ook Max Knox , Dan Hugo en Bobby Behan reden mee voor het goede doel.
Yolande Speedy en Paul Cordes ( MTB Academy) wonnen het in de mixed categorie, terwijl Yolande De Villiers en Jennie Stenerhage het bij de vrouwen haalden voor het BMC duo Ashleigh Moffatt & Candice Neethling ; Hanlie Booyensen Sharon Laws eindigden op 3.
Categorie:meerdaagsen
Steun Oscare
Mijn verhaal
Door de Hel voor Oscare
Op het PK Tijdrijden
2012 was mijn jaar niet! Na een bewogen tijd op persoonlijk vlak contacteerde Ludo Gijsels (ploegleider RABC) me om opnieuw op hoog niveau te gaan koersen. Er stond een man achter mij die in me geloofde en gemotiveerd als altijd trainde ik zoals de beesten om in topvorm het seizoen te kunnen aanvangen.
Met deze vorm kocht ik echter niet veel. Op 22 april, in de GP Affligem, geraakte ik betrokken bij een valpartij. Het verdict was hard: een dubbele bekkenbreuk en een breukje in de elleboog. Na een week in het ziekenhuis, begon ik aan de revalidatie. Een kruis over mijn seizoen? Nee hoor! In de Sky fitnesszaal in de sporthal van Amigos Zoersel (volleybalploeg van vriendin Sofie) deed ik al het mogelijke om zo snel mogelijk mijn comeback te maken. Eind juni, stond ik alweer aan de start van een dernywedstrijd te Westmalle. Een buitenlandse stage en enkele kermiskoersen zorgden ervoor dat ik snel terug in topvorm was!
Ludo stelde me dan ook op voor de Antwerpse Havenpijl, een profwedstrijd op 5 augustus met een parcours dat voorbij het bedrijf komt waar ik werk. Ik vloog die dag! Zelfs bij een gemiddelde snelheid van 47km/h, voelde ik mijn benen niet. Maar na 3 uur wedstrijd, op de levensgevaarlijke Bredabaan t.h.v. de Van Roiestraat (hier zou ik later nog heel vaak komen), kwam ik tijdens het geslinger van het peloton op een balustrade terecht. Onmiddellijk vormde zich een enorme plas bloed. Ik besefte meteen dat dit heel ernstig was. In de liesstreek waren grote delen huid en spieren afgerukt en de slagader was over. Gelukkig was ik bij bewustzijn zodat ik, tot de ambulance stopte, zelf de ader kon afdrukken.
Alles moest nu snel gaan. Ik werd afgevoerd naar het Jan Palfijnziekenhuis, waar ik gedurende 5uurwerd geopereerd en een dag in coma werd gehouden. Daarna lag ik een kleine week ter observatie op de afdeling intensieve zorgen. Einde verhaal? Helaas niet.
Bert in Stuivenberg
Delen van de huid begonnen af te sterven. Na een week werd beslist me over te plaatsen naar het Brandwondencentrum van ZNA Stuivenberg, waar ik nog eens een kleine maand zou verblijven en nog twee operaties onderging. Huid, die men afschraapte van mijn dij, werd gebruikt om slechte huid te vervangen. Ik had er vele moeilijke momenten. Hoe zullen deze wonden eruitzien? Ik had op een bepaald moment om en bij de 150 nietjes en hechtingen in mijn lijf zitten. Zou ik nog ooit op een zadel kunnen zitten? Kan ik nog werken, en zo ja, vanaf wanneer dan? Zal ik nog durven koersen, met 200 man in een peloton aan waanzinnig hoge snelheden. Niet enkel de gekwetste spieren, maar al mijn spieren smolten als sneeuw voor de zon. En dat doet pijn, als sporter.
Maar ik kwam terecht in een superprofessioneel team o.l.v. dr. Lafaire! Ongelofelijk hoe dit team erin slaagde het mij zo aangenaam mogelijk te maken. Eeuwige dank, zijn de meest geschikte woorden voor het werk dat deze mensen leverden en voor de luisterende oren die ze waren!
Ik kreeg dagelijks bezoek en telefoontjes van Sofie, Roel en Astrid, Maarten, vrienden en familie en besefte op die manier dat ik niet alleen was en moest blijven vechten. Twee dingen spookten steeds in mijn hoofd: Er is geen weg terug en Er zijn ergere dingen.
Na een dikke maand mocht ik naar huis. Dr. Lafaire stelde me Oscare voor. Een nazorgcentrum voor brandwondenpatiënten, gelegen op de Van Roiestraat te Merksem (!), dat op een zo laagdrempelig mogelijke manier de meest kwaliteitsvolle nazorg aanbiedt buiten het ziekenhuis. Tientallen keren ging ik er op nazorg. Ik zag er eveneens dokters, verplegend personeel, psychologen, kinesisten (waaronder Yannic Dom die mijn littekens al een keer of 100 behandelde), bandagisten, maar ook andere patiënten, die het vaak moeilijker hebben dan ik. Het idee groeide om iets terug te doen.
Geleidelijk aan begon ik ook al mijn spiergroepen opnieuw te activeren in de fitnesszaal. Kinesist Piet Jochems, een ex-ploegmaat, begeleidde me. Mijn leven zonder sport is geen leven. Na enkele weken begon ik heel voorzichtig in looppas op de band te lopen! Nog later probeerde ik de spinningfiets en hé, dat lukte weer. Rusten deed ik door 8 seizoenen van de serie 24 uit te kijken. Boeckie (Kris Boeckmans) had me die tussendoor eens bezorgd. Prima afleiding!
Samen met mijn huis- en sportarts Sam Vermeire smeedde ik een plan. Er is een wedstrijd die me al jaren fascineert, maar die niet te combineren valt met een heel seizoen op de weg koersen.Ik wil totaal revalideren en trainen voor De Hel Van Kasterlee! Dit is zonder meer de allerzwaarste duathlon ter wereld: 15km lopen 105km MTB 30km lopen in winterse omstandigheden! Dr. Sam Vermeire was meteen enthousiast. Het beste wat ik kon doen, was een jaar van loutering inplannen en dit doel sluit daar perfect bij aan.
Maarten en Bert
Gaandeweg begon ik ook buiten te fietsen en Maarten kwam me opnieuw oppikken op training! Hier had ik zo lang naar uitgekeken! Maarten Neyens, mijn trainingsmaat vanaf we 13 jaar waren. Wij hebben samen al een aantal keer rond de wereld gefietst, en vele waters doorzwommen (voorlopig figuurlijk, dat laatste). Makkers voor het leven!
Toen vroeg Vincent Meyvis of ik bij hetBe Fast Cyclingteam wilde komen rijden. Dit is niet alleen een wieler-, maar ook een hechte vriendenploeg. Met velen van hen trainde ik voordien al eens en in de tussenseizoenen verstaan we elkaar ook nogal goed, aan de toog. Ik legde uit dat ik in 2013 niet veel competitie zou betwisten, want in april stonden er alweer enkele operaties op het programma. Dat bleek allemaal geen probleem, ik mocht me in alle rust voorbereiden op De Hel Van Kasterlee. In deze ploeg rijden er enkele mountainbiketoppers, waaronder Vincent zelf. Dat kwam mooi uit, want van hen kan ik als wegrenner nog veel leren.
Voorbereiding duatlon Reusel
Begin februari 2013 mocht ik terug aan het werk, al was het maar voor even. Ik slaagde er toen ook al in enkele flinke trainingen af te leggen, hoewel ik wist dat ik in april opnieuw geopereerd zou worden. Bepaalde delen van de huid waren slecht geworden en moesten in een aantal fasen vervangen worden door alweer een lapje vlees van mijn dij. Ook eind meivolgde nog een heelkundige ingreep, de zesde intussen. Het herstel van deze ingrepen verliep vlotter dan voordien. Toch kon ik, omwille van de complexe verzorging, pas begin augustus terug gaan werken. Terug gaan werken en dus ook terug de trainingen opdrijven!
Ik ben super gemotiveerd om het plan, waar ik al een jaar mee bezig ben, tot een goed einde te brengen. Op zondag 22-12-2013 om 8uur s morgens zal ik aan de start staan van De Hel Van Kasterlee! U kan mijn helletocht sponsoren en dit integraal ten voordele van de vzw Oscare, want deze mensen verrichten schitterend werk!
Alle bedragen zijn welkom! U bent officieel mijn sponsor na een persoonlijke donatie of een storting op rekening IBAN : BE78 7354 4444 4486 BIC : KREDBEBB van Oscare, met vermelding Door de hel voor Oscare!. Vanaf 40 euro ontvangt u een fiscaal attest.
Alvast bedankt voor uw steun!
Ik ga ervoor!
Bert Verelst
Categorie:cross country
Wintercompetitie Havelte Steenwijk 2013 â 2014
Ook in 2014 organiseren MTB Vereniging Havelte en Stichting MTB Steenwijk 2000 weer een wintercompetitie over 4 wedstrijden.
De wedstrijden zullen worden gereden op de volgende datums:
19 januari Havelte (voormalige Amerikaanse basis)
2 februari Steenwijk (Woldberg)
16 februari Havelte (voormalige Amerikaanse basis)
23 februari Steenwijk (Woldberg Finale)
Er zal gereden worden in de volgende categorieën:
Jeugd 8-10 jaar
Jeugd 11-12 jaar
Jeugd 13-14 jaar
Nieuwelingen/junioren Veld bij voldoende deelname apart klassement nieuw/junioren veld
Nieuwelingen/junioren MTB
Funklasse Veld en MTB 18+ bij voldoende deelname veld apart klassement Funklasse veld
Licentiehouders 18+
Dames Veld en MTB bij voldoende deelname apart klassement dames veld.
Nieuwelingen junioren en licentiehouders dienen met chip te rijden.
Gelieve zoveel mogelijk voorinschrijven i.v.m. verwerking chipregistratie in het KNWU systeem.
Er zal een klassement worden opgemaakt over alle 4 de wedstrijden of indien minder door een afgelasting. Startopstelling 1ste wedstrijd doormiddel van loting. 2 t/m 4 op klassement.
Inschrijven via: winter.2010@live.nl
kosten:
jeugd 2,50 5,00 borg stuurbord
funklassen 5,00 5,00 borg stuurbord
licentiehouders 5,00 5,00 borg stuurbord
Categorie:Kalender 2014
Nino Schurter start op de weg
Na een succesvol 2013 is de 26 jarige Nino Schurter aan een nieuwe uitdaging toe.
Als we de geruchten mogen geloven gaat de Zwitserse wereldkampioen XC het op de weg proberen en trekt hij met het Orica-Green Edge team naar de Ronde van Romandie ( van 29 april tot 4 mei) en de Ronde van Zwitserland ( van14 tot 22 juni) .
Vijfvoudig wereldkampioen Nino Schurter is biker bij het Scott Swisspower team en Scott levert de fietsen voor de Australische wielerploeg; vandaar de link.
Als hij in de Ronde van Romandie start, betekent het dat hij in april de eerste World Cup in het Australische Cairns zal moeten missen :een teken aan de wand.
Verder wordt er geinsinueerd dat de vice Olympische kampioen volgend jaar aan verschillende manches van de Enduro World Serie zal deelnemen.
Zal Schurter na Cadel Evans, Fredrik Kessiakoff, Jakob Fuglsang en Peter Sagan de volgende mountainbiker zijn, die zijn geluk op de weg gaat beproeven.
Categorie:cross country
Jeff Luyten verlengt zijn contract bij het Versluys team
Ook in 2014 zal Jeff Luyten de kleuren van het Versluys team gaan verdedigen.
Voor Luyten ,die in 2014 aan zijn laatste jaar bij de beloften begint, zijn de wereldbeker wedstrijden en grote kampioenschappen terug het hoofddoel.
Jeff heeft een uitstekend jaar achter de rug en kreeg dan ook een verbeterd contractvoorstel. Op nagenoeg iedere grote wedstrijd was hij op afspraak met een plaats binnen de top 10, wat wijst op een constante in zijn niveau. In zijn laatste jaar bij de beloften moet Jeff in staat zijn om hier en daar eens heel sterk uit te pakken, aldus Niek Lingier.
Jeff Luyten is momenteel op trekking in Nepal.
Categorie:cross country
UCI reglementen 2014
UCI Reglementen 2014
Lectuur voor koude herfstavonden voor elke MTB competitierenner en
geïnteresseerde.
Binnen een week tijd hebben ruim 5000 mountainbikeliefhebbers, -beoefenaars, volgers en sportliefhebbers gestemd op hun favoriete Nederlandse mountainbiker.
De Mountainbike Awards leven als nooit te voren. Nog niet gestemd? Stem dan alsnog op jouw favoriete mountainbiker op www.mountainbike.nl en maak kans op mooie prijzen!
Sinds 2007 worden aan het einde van het mountainbike seizoen de beste Nederlandse mountainbikers geëerd met de uitreiking van de Mountainbike Awards. Een initiatief dat destijds in het leven is geroepen door de Club van 5, een reflectiegroep die zich sterk maakt voor de ontwikkeling van het mountainbiken in Nederland.
Het initiatief van de Club van 5 wordt vanaf dit jaar geadopteerd én overgenomen door de in 2013 opgerichte Stichting Mountainbike Platform. Deze stichting is voortgekomen uit de Club van 5 en heeft als doelstelling het behartigen van de belangen van de Nederlands mountainbikesport. Stichting Mountainbike Platform organiseert vanaf 2013 jaarlijks de verkiezing van de Mountainbike Awards.
In deze Stichting zitten onder andere de eerste Olympisch Kampioen Mountainbike ooit Bart Brentjens, Leo van Zeeland, voormalig KNWU bondscoach en momenteel coach van het Giant Pro XC Team en ex-internationaal mountainbiker Jan Weevers.
Bij deze een oproep aan mountainbikeliefhebbers, -beoefenaars, volgers en sportliefhebbers
die nog niet gestemd hebben op hun favoriete mountainbiker om dit alsnog te doen.
Op www.mountainbike.nl kan gestemd worden op de beste mountainbikers van 2013. Er kan gekozen worden uit drie genomineerden per categorie.
Er zijn vijf categorieën: Talent Dames (16-22 jaar oud), Talent Heren (16-22 jaar oud), Elite Dames, Elite Heren en Gravity (Downhill, Freeride, Enduro, Four-cross, Trial).
Degenen die de poll invullen maken kans op mooie prijzen. Naast publiekstemmen is er een jury die mede bepaald wie de winnaars worden. Op zondag 1 december worden de Mountainbike Awards 2013 uitgereikt aan de winnaars.
Genomineerden MTB Awards 2013
Talent dames 16-22 jaar
Annemarie Worst, Giant Dealerteam,17 jaar (junior Vrouw)
Marlo Koevoet, MPL Specialized Team, 17 jaar (junior Vrouw)
Annefleur Kalvenhaar, Giant Dealerteam, 19 jaar (U23/Elite)
Talent heren 16-22 jaar
Milan Vader, Team TROI MTB, 17 jaar (Junior Man)
Kjell van den Boogert, Cube-Nutswerk Team, 18 jaar (Junior Man)
Jesper Slik, Giant Dealerteam,19 jaar (U23/Elite)
Elite Dames
Marianne Vos, Rabobank/ Liv Giant Team, 26 jaar
Anne Terpstra, Superior Brentjens MTB Racing Team, 22 jaar (U23/Elite)
Laura Turpijn, SBJ Bike Team, 35 jaar
Elite Heren
Michiel van der Heijden, Giant Pro XC Team, 21 jaar (U23/Elite)
Rudi van Houts, Multivan Merida Biking Team, 29 jaar
Henk Jaap Moorlag, Giant Pro XC Team, 23 jaar
Gravity
Anneke Beerten, Specialized Racing Team, 31 jaar (Four-cross, Enduro)
Joost Wichman, Rose Vaujany Gravity MTB Team, 35 jaar (Four-cross)
Rick Koekoek, Ricco Bikes/Rose, 27 jaar (Trial, 20 inch)
Categorie:cross country
12-11-2013
Marco Minnaard wordt prof
In tegenstelling tot vele anderen heeft de Nederlander Marco Minaard een profcontract ondertekend. De nu 24 jarige ex mountainbiker vond na 2 jaar bij het Rabobank Development Team onderdak bij het nieuwe Belgische Wanty-Groupe Gobert .
Hilaire van der Schueren bood de Zeeuw een 2 jarig contact aan, iets wat Minnaard met trots aanvaardde.
Ook onze landgenoot Jan Ghyselinck tekende voor het nieuwe Belgische Pro Continental Team.
De 25 jarige Niels Wubben, eveneens komende van het Rabobank Development Team is nog steeds op zoek naar een nieuwe ploeg.
Eindelijk is Robby De Bock afgestudeerd; hij mag zichzelf nu Master of Science in Aerospace Engineering noemen.
"Ik was inderdaad erg druk bezig met de laatste fase van m'n studie en sinds vrijdag is het zover, ik ben afgestudeerd! Eindelijk! Ondanks het feit dat ik naar Delftse normen m'n studie erg snel afrondde, vond ik dik zes jaar studie toch erg lang. De laatste twee jaren was ik grotendeels bezig met m'n stage-/afstudeeropdracht omtrent het uitwerken van een aerodynamisch hulpmiddel wat resulteert in 6% brandstofbesparing bij trucks. Na een Engelse presentatie en een lange verdediging kreeg ik te horen dat ik met onderscheiding was afgestudeerd. Helaas verloor ik nog wat punten omdat m'n professoren vonden dat ik teveel focus had op het fietsen ipv op m'n studie." verduidelijk de Feenstra Felt biker uit Melsele.
" Nu is het dus tijd voor een ander leven, ik zal gedurende één seizoen 100% als een prof trachten te leven met als doel een profcontract te behalen eind 2014. Het langetermijnplan beslaat deelname aan de Olympische spelen van Rio 2016. Vanuit de resultaten die ik in het verleden boekte, heb ik nog een lange weg te gaan, ik ben echter rotsvast van m'n doel overtuigd. Een greep uit de dingen die voortaan voor mij zullen veranderen;
- voortaan kan ik m'n training(en) plannen over de volledige dag, vroeger deed ik zo'n 80% van m'n trainingen na 17u30, dus of met een (half)lege of overvolle maag wat uiteraard z'n invloed had op de trainingsefficientie
- mentale rust; ik moet niet meer nadenken hoe ik de moeilijke combinatie met school zou uitwerken, ik moet geen verantwoording meer afleggen als ik naar het buitenland ga, m'n vrijdag- en zondagavonden staan niet langer gepland om de wekelijkse terugkeer naar België/Delft
- fysieke rust; een middagdutje of uitgebreid uitslapen na een zware training of wedstrijd zat er vorig jaar amper in
- meer tijd en middelen om specifieke trainingen af te werken op allerlei vlakken
- meer tijd om m'n trainingen te analyseren en alles grondiger te plannen
- meer tijd om m'n materiaal te onderhouden en te finetunen
- meer tijd om aan m'n PR te werken, dit leidt op lange termijn hopelijk tot meer fans, meer bezoekers op m'n site, meer sympathie, meer aandacht voor de xco-mountainbikesport, meer connecties en uiteindelijk meer ondersteuning en meer middelen waardoor ik deze topsport nog fanatieker en efficienter zal kunnen gaan beoefenen
De eerste drie trainingsdagen zijn achter de rug en ik moet zeggen, wat een verademing ! Op een of andere manier voelt dit nieuw leven als een grote opluchting. Ik haal hier ook ontzettend veel motivatie uit en besef dat ik deze kans met beide handen moet grijpen ! Aan mij om in 2014 voor eens en altijd te tonen wat ik écht in m'n mars heb. Het kan natuurlijk twee kanten uitgaan volgend jaar ." besluit de 25 jarige De Bock met enige fierheid.
Categorie:cross country
WTK Heusden Zolder
MTB + Cyclocross :17 november Heusden Zolder
inschrijven vanaf 10.00
MTB wedstrijd om 11.30
wedstrijd voor inwoners Heusden-Zolder
Cyclocross masters D en C om 13.00 uur
masters B 14.15
masters A 15.30 uur
info 0497313418
Kanaalweg 80 Heusden-Zolder
Categorie:Evenementen
Sabine Spitz 2014
Sabine Spitz is op Cyprus met de voorbereidingen van haar 21ste MTB seizoen begonnen.Of 2014 het laatste seizoen gaat worden, heeft de 41 jarige Duitse nog niet beslist.
Dit jaar is de Olympische kampioene van Peking 2004 niet veel aan de bak geweest ; een dubbele schouderblessure hield haar grotendeels uit wedstrijd. In Albstadt sloeg het noodlot een 1 ste keer toe en daarna nog eens op het WK in Zuid Afrika. Na haar tweede schouderblessure in Pietermaritzburg dacht Spitz aan stoppen
Haar 12 de Duitse XC titel en de World Cup zege in Andorra zouden haar echter op andere gedachten brengen.
Na 2014 zullen Spitz en haar echtgenoot Ralf Schäuble het allemaal nog eens bekijken.
Op het WK marathon in Pietermaritzburg zou ze graag nog eens schitteren en het EK in St. Wendel staat met rood aangestipt.Voor eigen volk in Albstadt wil ze goed voor de dag komen en ook op het WK in het Noorse Hafjell wil ze zich nogmaals bewijzen
Traditiegetrouw start ze met het Haibike team de voorbereidingen op het Griekse eiland Cyprus.
Rio is nog ver af ; in 2016 zal de meest succesvolle Duitse mountainbikester 44 zijn .
Naar aanleiding van de geruchtenstroom rond mogelijke nieuwe internationale wedstrijden op de Belgische cyclocrosskalender 2014-2015 bevestigt de KBWB dat er binnen de huidige kalender geen ruimte meer is voor bijkomende internationale veldritten in België.
Categorie:veldrijden
Team C-Bear 2014
In 2014 zal Jimmy Tielens uit Paal uitkomen voor het Team C-Bear en aantreden met een Torpado Nearco S 27.5" topfiets met X01 groep.
" Reeds sinds 2011 proberen we met ons team goede renners te begeleiden en te ondersteunen. Sara Mertens en Jan Dams hebben respectievelijk 3 en 2 jaar onze kleuren verdedigd op diverse nationale maar ook internationale wedstrijden zoals de Cape Epic, Bikefestival Willingen, Riva del Garda, Trans Alp, Trans Andes Challenge in Chili, enz. Wij danken hen dan ook voor de jarenlange inzet! " zegt team manager Bjorn Eerdekens.
"Voor 2014 worden onze kleuren verdedigd door Jimmy - en Zander Tielens. Vader en zoon samen in ons team. Jimmy zal aantreden in de Master 1 reeks en Zander bij de Kids U9.
Tijdens mijn eerste contact met Jimmy zaten we meteen op 1 lijn. Samen met Bart Schouten van C-Bear ben ik dan rond de tafel gaan zitten om een mooi voorstel te kunnen doen. MTBServicepunt is een nieuwe MTB/race shop in Helchteren en wordt meteen de 2de grootste sponsor van het team na C-Bear.
Met Torpado, Schwalbe banden en KMC kettingen beschikken we over mooie co-sponsoren. Neem hierbij nog de privé sponsoring van Spiuk aan Jimmy erbij en het plaatje is compleet."
Het wedstrijdprogramma van Jimmy Tielens zal alvast goed gevuld zijn met wedstrijden in de Benelux en Duitsland.
"Voor Jimmy liggen de doelstellingen in 2014 op de Kampioenschappen. Daar hij bij de elites & U23 twee maal vicekampioen werd, zou hij graag een Belgische titel toevoegen aan zijn palmares. Bij de masters 1 zal hij zeker tot de topfavorieten behoren en kan zijn ervaring en strijdlust hem hiertoe helpen. Wij wensen hem en Zander alvast veel succes toe in 2014!" aldus Dhr Eerdekens uit Houthalen- Helchteren.
Categorie:cross country
MudFund Derby City Cup
De Amerikaan Jeremy Powers (Rapha-Focus) heeft in in Louisville, Kentucky de MudFund Derby City Cup (C2) gewonnen. Powers profiteerde van de pech van leider Ryan Trebon (Cannondale), die ten val kwam. Er werd gespurt voor de overwinning en daarbij trok Jeremy Powers aan het langste eind en verwees onze landgenoot Ben Berden (Raleigh-Clement) naar de 2 de plaats.Daniel Summerhill eindigde als derde voor Ryan Trebon .
Bij de vrouwen zette de Amerikaanse kampioene Katie Compton (Trek Cyclocross) zich onmiddellijk aan de leiding en won het met 27 sec op Elle Anderson en Meredith Miller.
José Antonio Hermida vertrok voor enkele dagen naar Tokio.Daar waar zijn teamgenoten Ondrej Cink en Rudi Van Houts de Merida fabrieken in Taiwan bezochten, gaat de Spanjaard in Japan enkele sponsorverplichtingen afwerken.
" Ik ga de Merida- Miyata fabrieken in Japan bezoeken. Merida is één van de grootste fietsbedrijven en het is altijd nuttig om op de hoogte te blijven van wat er in de fietsindustrie leeft. Trouwens Japan , zijn cultuur en de mensen boeien me wel." zegt de 35 jarige wereldkampioen van 2010.
Gedurende zijn korte trip zal Hermida ter beschikking staan van de fans. Er staat een persconferentie met de burgemeester van Yoskosuka City en de
CEO van Merida-Miyata Japan op het programma en op de laatste dag een wedstrijdje met plaatselijk renners plus een afscheidsparty.
Voor José Antonio Hermida is de rustperiode haast voorbij en lonken de voorbereidingen voor 2014.
"Eindelijk mag ik het bekend maken: met ingang van 1 januari 2014 zal ik uitkomen voor het Apeldoornse MPL-Specialized mountainbiketeam." zegt de Nederlander Robbert De Nijs.
Heuchelijk nieuws dus voor de 20 jarige Nederlandse marathon kampioen (U23), die het Feenstra team achter zich laat.
Na een jaar met een aantal mindere momenten , maar vooral met een paar uitschieters grijpt hij de kans die hem door MPL Speciallized wordt gegeven.
" De visie die ik heb, strookte niet met die van het management bij mijn huidige ploeg en dat was voor mij de reden om gebruik te maken van deze nieuwe kans die mij wordt gegeven.
Het contract is getekend, de eerste gesprekken zijn geweest en het totaalpakket ziet er echt heel goed uit. Ik ben er van overtuigd dat ik volgend jaar de sterk stijgende lijn die ik aan het eind van afgelopen seizoen heb laten zien kan voortzetten. Afgelopen jaar ben ik niet alleen fysiek maar ook op mentaal vlak erg sterk gegroeid en daar ben ik de begeleiding bij Feenstra-Felt erg dankbaar. Ondanks die sterke groei is het nu wel tijd voor een nieuw hoofdstuk in mijn mountainbike-carrière en die ga ik met heel veel zin tegemoet!" zegt De Nijs, die in zijn nieuw team Frank Beemer , Kjell van den Boogert en Jeroen van Eck terug vindt.
Categorie:cross country
Trek World Racing 2014
Het Trek World Racing met de Nieuw Zeelandse kopman Brook MacDonald komt volgend jaar met 5 downhillers aan de start. De 16 jarige Brit Laurie Greenland komt TWR versterken. De jonge Britse kampioen uit Bristol tekende een contract voor 2 jaar en komt Brook MacDonald, George Brannigan,Greg Williamson en de Amerikaan Neko Mulally vervoegen.De 29 jarige Nieuw Zeelander Justin Leov zal de 4 eliten en de nieuwe junior met raad en daad bijstaan.
Voor Mullally wordt het al zijn vijfde seizoen bij Trek en teameigenaar Martin Whiteley.
" Ik ben blij dat we alles rond hebben voor 2014 en dat we met de voorbereidingen kunnen beginnen. Dat we de 4 eliten konden samenhouden was voor ons zeer belangrijk ;het is zo'n hechte groep. Natuurlijk zijn we blij om volgend jaar iemand te hebben in de World Cup voor juniores. We hopen dat Laurie zich bij ons kan ontwikkelen tot een goede World Cup rijder." zegt Trek baas Whiteley.
Ook de Nederlander Sander Gijs blijft aan boord en gaat zijn 10 de jaar als mekanieker bij Trek in.
" Ik zit daar heel goed, in 2014 ben ik al aan mijn 10 de seizoen toe. Na zovele jaren samen met Trek in twee verschillende teams ken ik de mensen goed. Het is super om voor zo'n team te werken ." zegt de Nederlander.
Categorie:Downhill
SPORTANOVA testen bij het Granville 650B Factory Team
Het management van het Granville 650B Factory Team reserveert een fors budget voor de begeleiding van zijn renners. In dat kader werd recent beslist om te investeren in de SPARTANOVA testen, en samen te werken met BODYGYM, een groep gedreven kinesisten & beweegcoaches.
Alle renners werden de voorbije twee weken getest door erkend Spartanova-expert Maarten Gybels, de coach van het team. De resultaten van deze test zijn een zeer nuttige aanvulling om met nog meer kennis van zaken de trainingsschemas voor onze renners op te stellen.
SPARTANOVA stelt onze coaching in staat om risicofactoren voor blessures bloot te leggen en deze via specifieke oefeningen aan te pakken. Door middel van wetenschappelijke onderbouwde tests wordt een risicoprofiel opgesteld. Op die manier kan de renner zelf werken aan zijn tekortkomingen.
De SPARTANOVA software werkt met zorgvuldig gekozen parameters en is gebaseerd op sport overschrijdende en sportspecifieke testen. Via een testbatterij die ongeveer een uur duurt worden de zwakke spiergroepen in kaart gebracht.
Nadien wordt er een individueel programma met persoonlijke werkpunten uitgewerkt door onze coach teneinde blessures te voorkomen alsook training en revalidatie te optimaliseren.
Categorie:cross country
Jimmy Tielens Limburgs kampioen aan de Plas
Met een zevende plaats in Houthalen volgde Jimmy Tielens uit Paal zichzelf op als Limburgs kampioen veldrijden.
In zijn laatste wedstrijd als elite kon hij zijn trofeenkast aanvullen met de zoveelste Limburgse titel.
De zege aan de Plas in Kelchterhoef was voor Stijn Huys die het haalde voor Dave De Cleyn en Bart Hofman.
Bij de beloften won Arne Tureluren zoals verwacht de Limburgse trui.