alles over mountainbiken en BMX met Lily en Chantal
06-07-2013
St Vith foto's
podia meer foto's hier rechts
bij Mijn Favorieten MTB FOTO'S 2013 Belgian GP ST Vith
Categorie:Belgian GP
Podia St Vith
beelden staan hier rechts bij Mijn Favorieten: MTB foto's 2013 BELGIAN GP ST VITH
Categorie:Belgian GP
St Vith Eliten en beloften
Om half vijf gingen 60 eliten en beloften het veld in voor 6 ronden. Jens Schuermans trok het snelst van leer, maar kreeg in de 1 ste ronde het gezelschap van en 10 tal toppers. Met Schuermans , Nys, Van Hoovels, Pauwels, Meeusen, Luyten, De Backer, De Vocht en Maxime Marotte beloofde het een spannende confrontatie te worden. Achter deze grote groep probeerden Didier Bats en Frans Claes de achtervolging op touw te zetten. De kopgroep werd aangevoerd door de Fransman Maxime Marotte, maar Kevin Pauwels, Jens Schuermans , Sven Nys en de rest lieten hem niet wegrijden. Achter hen viel Didier Bats met een lekke band uit. Een onverwachte gelegenheid om morgen naar Saalhausen af te zakken voor de laatste Bundesliga van het seizoen.
Jens Schuermans, Bart De Vocht, Sven Nys en Kevin Pauwels reden halfkoers weg van de rest. Jeff Luyten moest enkele meters prijsgeven, terwijl Kevin Van Hoovels samen met Jonas De Backer in de derde ronde 30 sec verloor . Tom Meeusen moest gas terug nemen en ook Maxime Marotte viel verder terug.
Op 2 ronden van het einde kon Versluys biker Jeff Luyten terug aansluiting vinden bij de 4 leiders. Jonas De Backer( Vanomobil) zat alleen in zesde stelling met achter zich Kevin Van Hoovels, Sebastien Carabin, Tom Meeusen en Maxime Marotte. Frans Claes en Robby De Bock vielen op dat moment uit de top 10.
Sven Nys aarzelde niet en trok er in de voorlaatste ronde op uit. Hij kon Belgisch kampioen Kevin Pauwels achterlaten . Teamgenoten en U23 renners Luyten en Schuermans zaten op 3 en 4 en streden voor het podium. Bart De Vocht en Jonas De Backer gingen wiel aan wiel , dus op 5 en 6 de laatste ronde in. Van Hoovels volgde op 7 en Carabin op 8.
Normaal gezien was de 37 jarige Nys moeiteloos op weg naar de zege. Jens Schuermans viel in de laatste ronde en kwam pas als 7 de over de lijn. De vierde plaats was vooreen sterke Jonas De Backer, Kevin Van Hoovels eindigde op 5 en Bart De Vocht finishte op 6.
De derde plaats van Jeff Luyten resulteerde in de overwinning bij de beloften. Bart De Vocht (Goeman Scott) pakte de 2de plaats en Jens Schuermans moest na een schitterende wedstrijd vrede nemen met de derde plaats U23.
reacties : Sven Nys : " Ik was wat trager vertrokken en wist dat de jonge gasten het op het laatst moeilijk zouden krijgen. Het was een lastig parcours, met gelukkig wat snelheid om te recupereren. Met de warmte moet je de koers goed indelen. Maar het bleef afwachten, want ik onderschat die jonge mannen niet. Er zit toch wat talent bij die jonge Belgen . Ik wilde vooral geen domme dingen doen en afwachten. "
Kevin Pauwels : "Ik was redelijk goed vandaag, maar Sven was beter.Ik had graag iets langer meegegaan, want ik voelde me goed. Als voorbereiding op het BK rij ik een weg koers in Tsjechie. Maar zoals Sven nu bezig is, zal het moeilijk zijn om mijn titel van 2012 te behouden.Ik heb de omloop nog niet gezien, dus ik weet niet wat ik moet verwachten. Dit is pas mijn 2 de MTB wedstrijd van het jaar, vorige week in Landgraaf heb ik gewonnen. Ik ben ook volgend jaar nog van plan om MTB wedstijden te rijden.Ik doe het graag."
Jeff Luyten : " Iemand in de kopgroiep liet het gat vallen zonder da tik het wpou. Ik moest het ook direkt terug dicht rijden en het lukte. Het was plezant om met de toppers te rijden.Jammer van de pech van Jens, die viel op een wortel. Zijn band ging van de velg en er ontsnapte lucht, vandaar dat hij de afdaling niet behoorlijk kon nemen. Ik had het graag anders gezien, want ik voelde me sterk."
Jens Schuermans : " In de laatste ronde reed ik plat op een wortel. Afdalen werd moeilijk, dus werd ik 7 de.De 3 de plaats zat er in, maar ik kon in de afdaling niet rijden. Het had echt beter gekund. Maar op nu naar Saalhausen en dan opbouwen naar het BK toe. De focus ligt op Andorra, want ik zou graag de leidertrui in de World Cup terug veroveren." zei de Limburger
Categorie:Belgian GP
TT in Heiloo
Laura Smulders en Jelle Van Gorkom winnen de TT in Heiloo.
Vandaag werd in Heiloo het Nederlands kampioenschap Time Trial gereden. De titel van kampioene bij de Elite Women is voor Laura Smulders, bij de Elite Men won Jelle Van Gorkom. Morgen wordt het Nederlands kampioenschap BMX gereden in Heiloo. Het Belgisch kampioenschap BMX wordt ook morgen gereden in Zolder.
Geschreven door BMX mama Chantal
Categorie:BMX
St Vith
De 2 de manche van de Belgian GP in St Vith was een succes over heel de lijn. Zelden zagen we zoveel masters 1 en 2, dames en juniores aan de start en ook de zon liet zich niet onbetuigd.
5 ronden kregen de deelnemers voor de in het begin Githa Michiels, Samara Sheppard en Sanne Cant voorafen. Buiten het feit dat de gaten steeds groter werden, veranderde er niet veel aan de posities. Bresset was oppermachtig en won voor Githa Michiels en de Nieuw Zeelandse Samara Sheppard. Sanne Cant zou opgeven. ---------------------------- Bij de masters 1 waren Peter Douha en Gerrit Delfosse snel weg en bij de masters 2 namen Kurt Tempst en Ronny Geerts in de eerste meters het iniatief. Gerrit Delfosse reed in de eerste ronde weg en Gody Jacobs en Roan Windmolders streden voor plaatsen 2 en 3. Peter Douha moest de 3 koplopers even laten gaan , maar kwam dicht op de nummer 4 Benny Houben. Op Delfosse stond geen maat , de Dreamteam biker ging met ruime voorsprong de Limburgers Gody Jacobs en Roan Windmolders vooraf. Benny Houben viel met zijn 4 de plaats naast het podium bij de masters 1.
reacties :
Gerrit Delfosse : " Het ging nog altijd behoorlijk ondanks de pollen. Ik was in de week een beetje ziek, maar het heeft geen invloed op mijn conditie. Leuk parcours ,maar dit is geen referentie voor het BK. Ik ben niet slecht op dit moment , beter dan de voorgaande jaren. We zien wel wat er komt ."
Gody Jacobs : " Roan en ik hebben heel de koers goed samengewerkt. Roan was sterk in de beklimmingen, op de rechte stukken was ik beter. Zo liepen we uit op Benny Houben; Maar ik ben nog niet hersteld van de 2 vorige wedstrijden, de frisheid was er niet . Het gevoel was niet optimaal dus ben ik tevreden met de 2de plaats. --------------------------- Kurt Tempst ontbond al zijn duivel bij de masters 2 en stevende regelrecht op een nieuwe zege af. Ronny Geerts en Filip Thijs waren in de eerste wedstrijdhelft de achtervolgers van dienst. Filip Thijs had een goede dag en kon naar de 2 de plaats opschuiven. Ronny Geerts moest de koplopers laten rijden, maar zou in de voorlaatste ronde lek rijden en de wedstrijd verlaten. De zege ging overtuigend naar Kurt Tempt ( Bike Inn) . Hij won het voor Filip Thijs en Philippe Swalus.
reactie : Kurt Tempst " Ik was op kop weg en het ging goed, maar ik had toch wat last van de warmte. Het was een mooie omloop, het kon niet beter! Op het BK verwacht ik enkele verrassingen. Dus we zullen zien wat het gaat worden. Winnen is altijd plezant, maar ik moet er mijne boterham niet mee verdienen." zegt de Bike Inner.
-------------------------------------
Bij de juniores was Erno Mc Crae de snelste starten en hij kreeg meteen Mathieu Dehaeze, Kenneth Coomans, Bram Cools en Jochen De Vocht mee. In de tweede ronde trokken Erno Mc Crae en Kenneth Coomans samen ten aanval. Dehaeze en Jochen De Vocht streden voor de derde podiumplaats.
Halfkoers rukte Wout Alleman echter op naar die felbegeerde derde plaats en volgde daarna een groepje met Dehaeze, Cools en De Vocht. Met 50 sec voorsprong gingen McCrae en Coomans de laatste ronde in. Wout Alleman bleef op 3 hangen , maar Bram Cools kwam sterk opzetten en maakte de eindstrijd nog spannend. Maar helaas kreeg Wout Alleman in de slotfase met een kapotte deraillaeur af te rekenen en viel vooraan weg. Tussen Mc Crae en Coomans werd gestreden tot op de meet. Kenneth Coomans won het in de spurt voor Erno Mc Crae en Bram Cools.
reacties : Kenneth Coomans ( Trek KMC): " Nu wacht het BK en Andorra. Ik kon echt niet weggeraken. Ik heb het in de voorlaatste ronde geprobeerd, maar Erno kwam weer terug. Ik heb gegokt en ik verschoot dat ik het in de spurt haalde."
Erno Mc Crae : " Ik ben niet echt ontgoocheld. Ik heb de wedstrijd mee bepaald, maar hij was te sterk. Het scheelde maar een meter. Vanop de kop beginnen sprinten is altijd moeilijk, dat heb ik nu zelf gemerkt."
Bram Cools ( Goeman Scott) : " Tot op twee ronden van het einde heb ik mijn eigen tempo gereden. Toen zag ik Mathieu en Jochen rijden. Ik kon hen inhalen en was al tevreden met de 4 de plaats. In de laatste ronde zag ik Wout met pech staan en dat betekende de derde plaats voor mij.Ik ben dus content. Het was lastig , maar bergop ligt me wel. Daarbij kwam nog dat het warm was vandaag."
Na de officiele aankondiging van de Kompressor MTB Cup op 5 oktober in Houffalize , werden de wedstrijden van de nieuwelingen, Fun, en dames jeugd op gang geschoten. 45 nieuwelingen gingen van start voor 4 pittige ronden in het zonovergoten Ardens dorpje, waar de hoogmis van de Belgische MTB werd gezongen. Eva Palm nam de 13 dames jeugd op sleeptouw , terwijl Nick De Vries er bij de Fun A het snelst op uit trok en Louis Jamin het snelst weg was bij de nieuwelingen.
In de eerste ronde nam Pierre De Froidmont al redelijk wat voorsprong op zijn achtervolgers Alexander Bunn, Niels Derveaux en Andries Baert. Cedric Luyckx voerde verder een trio aan met Remi Cara en Emile Verhulst. De Froidmont bouwde zijn voorsprong aanzienlijk uit en Niels Derveaux rukte op naar de tweede plaats, terwijl Andries Bart een beetje hinder ondervond van zijn slippertje en zich noodgedwongen op 3 nestelde voor Alex Bunn, Emile Verhulst , Cedric Luyckx en Remi Cara. Met 1min 30 voorsprong ging De Froidmont zijn laatste ronde in. Niels Derveaux bleef tweede voor Andries Baert, Alex Bunn en Emile Verhulst. Pierre De Froidmont haalde het bij de nieuwelingen met ruime voorsprong op Niels Derveaux en Andries Baert.
reacties : Andries Baert : " In het begin wel een beetje te snel door de bocht en ging neer op het asfalt. Gelukkig kon ik nadien mijn eigen ritme terug vinden en mijn derde plaats vasthouden. Ik ben zeer tevreden, want ik moest bij de laatsten starten."
Pierre De Froidmont: " Het was echt een omloop voor mij. Het ging heel goed. Ik ben pas terug van hoogtestage en was gekomen voor het podium. Ik viel in de eerste ronde aan en ben voorop gebleven. "
Niels Derveaux : " Ik ben tevreden, want ik kan in de start niet meteen weg en ben uit de klikkers geschoten. Ik was wel snel terug bij de eersten . In de 2 de klim zat ik al terug vooraan. Ik wist dat ik op de klimmetjes moest doorgaan, want Andries kwam op de rechte stukken steeds terug. ------------------------------------------------------
Bij de meisjes voerde de 15 jarige Amerikaanse Haley Batten de groep aan voor Eva Maria Palm en Kaylee Belvins en die positie wijzigden niet. Lize Struyff wist zich op 4 te handhaven.
In de fun A beloofde het een spannend duel te worden tussen Jef Beyens en Nick De Vries( Bikemechanic) . Het leidersduo werd achtervolgd door Michiel Van Aelbroeck en een groepje met Michiel Bonneux , Ken Van den Bulke , Robin Porters en Roel Cristael.
In de tweede ronde kende Nick De vries pech . Jef Beyens(Vanomobil) kreeg vleugels , maar werd nu achtervolgd door Michiel Van Aelbroeck en Robin Porters. Nick De Vries kon na de nodige herstellingen terug vertrekken, met Sam Malfliet in het wiel.
Jef Beyens won de fun A voor Michiel Van Aelbroeck en Sam Malfliet.
reacties : Sam Malfliet : " Ik had toch wel een goed resultaat verwacht. Maar er waren veel sterke mannen aan de start en ik moest achteraan starten. Het was een technische omloop , en super zwaar. Het duo voor mij was wel erg sterk."
Michiel Van Aelbroeck : " Ik wist niet wat te verwachten in mijn eerste Belgische XC wedstrijd, en dan met al die reeksen samen. Ik kon wel goed opschuiven en zo zat ik snel goed geplaatst. Ik zat rond de 5 de plaats, maar Jef en Nick waren te sterk. Toen Nick wegviel, was ik aan de beurt. Het was een mooi parcours en ik ben tevreden."
Nick De Vries : " Ik was niet goed , op die valpartij moet ik het dus niet steken."
In St Vith werd de nieuwe Kompressor MTB Cup in Houffalize voorgesteld. Op zaterdag 5 oktober gaat rond Ol Fosse d'Outh een C2 wedstrijd door op een totaal vernieuwde omloop. Deze wedstrijd kadert in de Belgian GP Cup en wordt de vierde manche in de reeks.
Marcel Wildhaber is de nieuwe Zwitserse Eliminator kampioen. Wildhaber klopte titelverdediger Thomas Litscher in Lenzerheide. Patrick Lüthi pakte het brons
Deze wedstrijd maakte tevens deel uit van de BMC Racing Cup , de Zwitserse MTB competitie.
In de grote finale met 4 nam Thomas Litscher de beste start. Nochtans ging een sterke Wildhaber hem voorbij hem op het einde van de lange beklimming voorbij en ging zo als 1 ste de afdaling in. Patrick Lüthi volgde op enkel meters.
In de afdaling probeerde Litscher ( Multivan Merida) nog, maar zijn aanval lukte niet."Met het oog op zondag, kon ik niet teveel risico's nemen.Maar ik moet toegeven dat Marcel vandaag de beste was en de titel zeker verdiend." zei Litscher.
Marcel Wildhaber pakte dus de eerste nationale titel uit zijn loopbaan. " Dit is een enorm succes voor mij.Nu mag ik een heel jaar in de kampioenen trui rondrijden." zei de Scott Swisspower biker, die vorige winter zijn vader verloor in een ski ongeval.
"Voor de wedstrijd had ik er geen vertrouwen in, maar in het sprintnummer moet je altijd kalm blijven. Het traject lag me wel en ik had een goede dag."
Verrassend was niet alleen de uitschakeling van wereldkampioen Ralph Naef in de kwartfinales, maar ook Sepp Freiburghaus ( brons op het EK) en Nicola Rohrbach ( 3de vorig jaar) gingen er vroegtijdig uit.
Jolanda Neff verlengde haar titel bij de vrouwen.
Ze ging er in de finale als snelste vandoor. Nog voor het eind van de beklimming plaatste Andrea Waldis een aanval, maar Neff hield stand en kon op kop aan de afdaling beginnen. Dat was de goede beslissing, want in de afdaling kon er nauwelijks voorbij gestoken worden.
" Ik zag niet wie achter me reed, ik probeerde op kop te blijven, en gelukkig kon ik als 1 ste aan de afdaling beginnen.Daarna was het enkel de kwestie om geen fouten te maken."zei Giant bikester Jolanda Neff.
"Ik ben blij, dit is mijn 1ste grote zege dit jaar. " zei de 20 jarige Zwitserse, die ontgoocheld was over har 4 de plaats op het EK in bern.
Andrea Waldis was tevreden met het zilver . " Het was maar nipt, maar ik ben tevreden over mijn wedstrijd."
Linda Indergand kon Kathrin Stirnemann naar de 4 de plaats verwijzen en pakte het brons.
Categorie:Eliminator
NK Groesbeek
Vandaag werd deel één van het Nederlands mountainbike kampioenschap gereden. In Groesbeek, vlak bij de Duitse grens werd de Didi de Vries kampioene bij de dames nieuwelingen.
De ronde was erg mooi en zwaar door de vele klimmen en de hitte maakte het er niet gemakkelijker op. Bij de nieuwelingen pakte Perry van den Bos de Nederlandse trui.
Marlo Koevoet was de beste bij de dames juniores en pakte het goud. Annefleur Kalvenhaar kreeg het zilver en het brons ging naar Lisanne Bouwmeester.
Maikel Govaarts (Merida Bassa) pakte de rood-wit-blauwe trui bij de masters 1.
Het Bmxing Park Blegny georganiseerd op 11 augustus 2013 de derde en laatste ronde van de Wallonia Cup BMX.
Hieronder vindt u alle nodige informatie omtrent deze wedstrijd.
Contact :
Philippe MATHY, secretaris
GSM : 0497/79.32.39
Email : philippe.mathy@ans-commune.be
Website : www.bmxblegny.be
Adres BMX-piste :
Rue des Frères Hackin
4670 Blegny
Programma :
zaterdag 10 augustus 2013 :
14u 17u : vrije training alle categorieën
zondag 11 augustus 2013 :
10u30 11u30 : inschrijving
10u30 12u00 : training alle categorieën
12u30 : begin wedstrijd (GEEN BLOK)
Inkom = GRATIS
INSCHRIJVINGSGELD
Tot en met 14 jaar : 6 euro
Vanaf 15 jaar : 8 euro
Recreanten : 10,00 euro
PARKING EN CAMPING
De ingang van het parkeerterrein en camping is rue de lInstitut.
Kostprijs : 10,00 euro
Er is GEEN elektriciteit voorzien
De camping is geopend vanaf zaterdag 10 augustus om 10u00.
U krijgt bij aankomst een afvalzak en dient deze te gebruiken voor al uw afval.
BMXing Park Blegny is niet verantwoordelijk voor ongevallen, schade of diefstal op en rond
de camping.
Categorie:BMX
Beker van Belgie
Voor de klassementen van de Beker van België en de Topcompetitie nieuwelingen en junioren tellen naast weg koersen , piste wedstrijden, cyclo-cross wedstrijden , ook MTB wedstrijden mee.
De 3 MTB wedstrijden in 2013 zijn:
-St Vith Belgian CUP
-BK Lac de l'Eau d'Heure
-Kessel Flanders Cup
Zo kon André Coppers als ploegmanager met het SCOTT-USA team deze beker van België bij de nieuwelingen 3 keer winnen ( 2004, 2005 en 2006).
Categorie:cross country
04-07-2013
LOTTO-BEKER VAN BELGIÃ NIEUWELINGEN â LAPLAIGNE
Zondag 7 juli a.s. wordt de derde wegwedstrijd van de Lotto-Beker van België voor Nieuwelingen 2013 betwist: de 22ste Grand Prix Michel Farvacque te LAPLAIGNE (prov. Henegouwen). Deze wedstrijd loopt over een afstand van 79,8 km (6 ronden van 13,3 km) en is een organisatie van de Canard Club Cycliste de Laplaigne. De start vindt plaats om 15u30 aan de Marais de lEglise te Laplaigne (Brunehaut). De aankomst is er voorzien omstreeks 17u30.
Het algemeen clubklassement van de Lotto-Beker van België voor Nieuwelingen 2013 na de wegwedstrijd te Imde-Wolvertem (19/05) ziet eruit als volgt:
1 KON. BALEN B.C. V.Z.W. 106 punten
2 C.T.- DJ.MATIC-KORTRIJK 91
3 SPORT EN STEUN - LEOPOLDSBURG 84
4 ZANNATA - LOTTO CT MENEN VZW 77
5 DE KASTELSE DURVERS V.Z.W. 73
6 CYCLING TEAM AVIA CRABBE WESTHOEK 72
7 VERANDAS WILLEMS - CC CHEVIGNY 71
8 SPORT EN MOEDIG GENK 70
9 WIELERCLUB "ONDER ONS - PARIKE" VZW 64
10 ROYAL VELO SPORT PERUWELZ BURY 57
De volgende wegwedstrijd van de Lotto-Beker van België voor Nieuwelingen is de ploegentijdrit te Borlo op 14 juli.
Voor meer informatie en details qua selecties van ploegen, reglement en details van de wedstrijden van de Lotto-Beker van België voor Nieuwelingen: www.belgiancycling.be.
Categorie:varia
Lotto-Beker van België
Zondag 7 juli a.s. vindt de openingswedstrijd van de Lotto-Beker van België voor Elite zonder contract & U23 2013 plaats: de 10e MÉMORIAL HENRI GARNIER te FALMAGNE (Dinant). Deze wedstrijd loopt over een afstand van 162 km (1 x 12 km, 1 x 36 km, 1 x 40 km, 1 x 50 km en 2 x 12 km) en is een organisatie van de Association Cycliste des Grands Ciney & Dinant.
De officieuze start vindt plaats om 12u55 op de Place du Baty te Falmagne. De aankomst is voorzien omstreeks 17u00 in de Rue de la Restauration, ter hoogte van de gedenksteen van Henri Garnier.
Het volledige programma van de Lotto-Beker van België voor Elite z/c & U23 2013 omvat de volgende wedstrijden:
1° 7 juli: Mémorial Henri Garnier te FALMAGNE (Nam.)
2° 14 juli: Ploegentijdrit te BORLO (Limb.)
3° 18 augustus: Liedekerkse Pijl te LIEDEKERKE (Vl.-Br.)
4° 31 augustus: ADINKERKE (W.Vl.)
5° 8 september: Mémorial Gilbert Letecheur te ROCHEFORT (Nam.)
6° 15 september: Mémorial Francy Leners te MOMIGNIES (Heneg.)
Voor meer informatie en details qua selecties van ploegen, reglement en details van de wedstrijden van de Lotto-Beker van België voor Elite z/c & U23: www.belgiancycling.be.
Categorie:varia
Lenzerheide
Lenzerheide is gastheer voor het Zwitsers MTB kampioenschap.
Volgend weekend wordt er in Zwitserland, net als in Nederland gestreden voor de nationale titels.
Vrijdag as. wordt het kampioenschap Eliminator gereden en komen Thomas Litscher en Jolanda Neff als titelverdedigers aan de start. Op het traject van 1,4 km krijgen de sprinters 50 hm te verwerken.
" Natuurlijk zou ik graag opnieuw de trui veroveren, maar in Zwitserland hebben we veel goede sprinters."zegt Multivan Merida biker Thomas Litscher.
Zondag zal Nino Schurter zich hoogstwaarschijnlijk opnieuw tot Zwitser kampioen bij de eliten kronen, al is de concurrentie met Florian Vogel, Fabian Giger, de gebroeders Fluckiger, Ralph Naf en Martin Gujan erg groot.
Bij de dames zal Sarah Koba haar titel verdedigen, maar ook Esther Suss, Katrin Leumann , Karthin Stirnemann en Jolanda Neff azen op het felbegeerde goud.
Categorie:cross country
Bundesliga Finale Saalhausen
Terwijl men zich in ons land opmaakt voor de wedstrijd op 6 juli in St Vith, staat in Duitsland de finale van de Bundesliga op het programma.
In de 4 de en laatste manche van de Bundesliga in Saalhausen maakt Manuel Fumic zijn comeback .
Het feit dat de 31 jarige Cannondale biker het zondag na zijn sleutelbeenbreuk moet opnemen tegen BMC biker Moritz Milatz, maakt die finale des te spannender.
Ook omdat de week daarop hetzelfde duel verwacht wordt, tijdens het Duits kampioenschap in Bad Salzdetfurth.
Milatz won Saalhausen als 3 keer en hoopt op een vierde zege. " Ik ben blij dat Mani terug is. Maar natuurlijk zal ik deze wedstrijd graag een 4 de keer winnen." zegt de Europese kampioen van 2012.
Moritz Milatz speelt ook met het idee om aan de Eliminator deel te nemen. " Ik heb altijd problemen tijdens de eerste ronde. Daarom is deelnemen aan het sprintnummer misschien nog zo geen slecht idee." zegt Milatz.
De Duitse kampioen U23 Markus Schulte-Lünzum zal aanstaand weekend voor eigen volk bij de eliten starten en ook op het Duits kampioenschap waagt hij zijn kans bij de eliten. De winnaar van de Belgian GP in Antwerpen reed al elite in de Bundesliga en maakte sowieso geen kans op de eindzege bij de beloften.
" Na lang overleg heb ik besloten om bij de eliten te gaan rijden. Dit is een belangrijke beslissing en ik ben me bewust van de sterke tegenstand. Dit is een grote stap in mijn sportieve ontwikkeling, maar ik kijk uit naar deze nieuwe uitdaging. Na het EK heb ik een week rust genomen .Dinsdag ben ik terug beginnen trainen en alles ging goed. Ik kijk uit naar de confrontatie met Manuel en Moritz en ik wil weten waar ik sta. " zegt de Focus biker.
Verder wordt het uitkijken naar de Zweed Emil Lindgren en naar onze landgenoot Kevin Van Hoovels .
De Nederlander Rudi Van Houts zal zijn 2 de plaats in de Bundesliga moeten opgeven, aangezien aanstaand weekend het NK in Groesbeek op het programma staat en de Multivan Merida biker de tricolore trui opnieuw wilt heroveren.
Bij de dames wordt Alexandra Engen als favoriete getipt , temeer daar de 3 beste Duitse dames forfait moeten geven.
Sabine Spitz is nog steeds niet hersteld en Anja Gradl en Adelheid Morath staan aan de kant met een sleutelbeenbreuk.
Verwacht wordt dat de Zweedse Alexandra Engen de Bundesliga voor de 2 de maal op rij zal winnen , aangezien Morath, die nu nog met gelijke punten staat, forfait moet geven.
Bij de belofte zal vice Europees kampioen Jens Schuermans( Versluys Pro) het opnemen tegen de Duitsers Martin Gluth, Julian Schelb en Christian Pfäffle .
Schuermans heeft momenteel een comfortabele voorsprong in het klassement, maar zal moeten opboksen tegen de sterke mannen van het Lexware-Rothaus Team. Na zijn overwinning bij de beloften in Slovenie , ziet het er in Saalhausen veelbelovend uit voor de jonge Maas Mechelaar. " Ik sta 53 punten voor en heb nog nooit het eindklassement van de Bundesliga gewonnen, dus het zou zonde zijn om niet te rijden." zegt Schuermans." Maar in St Vith ben ik ook !"
Zijn teamgenoot Jeff Luyten heeft zijn 4 de plaats te verdedigen.
Zou de eindzege in de Eliminator weer voor Simon Stiebjahn weggelegd zijn ?
Tot nu toe is de Duitse kampioen en leider in het klassement Simon Gegenheimer, nog niet ingeschreven. Als Gegenheimer niet komt opdagen, heeft Bulls biker Stiebjahn aan een 9 de plaats genoeg om Gegegeheimer achter zich te houden .Natuurlijk moet hij dan ook Heiko Gutmann achter zich houden.
Niemand twijfelt aan Alexandra Engen als het op sprinten aankomt.
De Duitse Nadine Rieder en Veronica Brüchle zijn in Saalhausen wellicht haar grootste rivalen.
De UCI Mountain Bike World Cup in Houffalize is een begrip, in het prachtige Luxemburgse dorp zelf maar ongetwijfeld ook tot ver daar buiten. Sinds jaar en dag zakken duizenden sportliefhebbers, mountainbikers en hun fans af naar het hart van de Ardennen voor één van de meest legendarische wedstrijden binnen de sport. Het tracé in Houffalize is er dan ook één van mythische perspectieven: een technisch moeilijk en lichamelijk loodzwaar parcours dat keer op keer voor spektakel en heroïsche overwinningen zorgt. Mannen en vrouwen, jong en oud, debutant of Olympisch kampioen, nog in 2012 haalden 20 000 mountainbikefanaten hun hart op aan deze populaire XCO klassieker. Even zag het er ook naar uit dat de Pro Tour dat jaar voor de 19 de (!) en laatste keer in het Ardeense dorpje was neergestreken en dat daarmee een einde zou komen aan deze hoogmis van het mountainbike.
Maar dat was buiten het team van Kompressor Bike gerekend !
Wie wil weten wat de link is tussen deze bloeiende online fietsshop en de MTB geschiedenis van Houffalize, nodigen wij van harte uit op onze persconferentie zaterdag 6 juli in St-Vith, om 11u bij de stand van het team Lapierre- Hope.
Bulls bikers Stefan Sahm en Marcus Nicolai starten op zondag 14 juli in de 5 de editie van de " Vuelta al Imbabura" in Ecuador.
Volgende maandag vertrekken de Duitsers voor 12 dagen naar de andere kant van de wereld voor deelname aan de marathon van 40 km.
Daarnaast zal de 36 jarige Stefan Sahm in Ecuador samen met de 21 jarige Marcus Nicolai ( Duits marathon kampioen 2012) enkele persconferenties en afwerken.
Categorie:Marathon
03-07-2013
ICIAR VAN DEN BERGH NAAR COPA CATALANA
ICIAR VAN DEN BERGH NAAR TWEEDE MANCHE VAN DE COPA CATALANA TRIAL
Belgisch kampioen Iciar Van den Bergh neemt zondag deel aan de tweede manche van de COPA CATALANA TRIAL 2013 X-UP ENERGY, het belangrijkste trial evenement in Catalonië. Hij stapt zaterdag op het vliegtuig richting Spanje om deel te nemen aan de wedstrijd in Sant Antoni de Vilamajor, zon 40 kilometer ten noorden van Barcelona. Deze wedstrijd staat op de UCI kalender als een International Event Class C1.
Blessureleed (knie) strooide roet in het eten in het programma van ICIAR. Zo kon hij niet deelnemen aan de tweede Wereldbekerwedstrijd in Polen begin juni. Ook het EK kwam net iets te vroeg om de finale te kunnen halen. Deze Spaanse wedstrijd stond al van in het begin van het seizoen op zijn programma. Maar komt nu zeker op het goede moment om wedstrijdritme en vertrouwen op te doen voor het BK in Cerfontaine en de Wereldbeker in Pra Loup. Het is trouwens de laatste belangrijke internationale afspraak voor de Wereldbeker in Pra Loup eind juli. vertelt teammanager Pascal Loquet van het Insane Trial Team.
Zon verplaatsing naar het buitenland kost uiteraard veel geld, maar het team heeft vorig jaar voldoende budget bijeen gekregen om ICIAR aan deze buitenlandse UCI wedstrijden te kunnen laten deelnemen. Om internationaal een stap vooruit te zetten zijn deze internationale ervaringen een must! We onderhouden goede contacten met de Catalaanse organisatoren die heel enthousiast reageerden toen ze vernamen dat ICIAR naar hun wedstrijd zou komen besluit Loquet.
Spanje en in het bijzonder Catalonië heeft een lange trial traditie en men verwacht een honderdtal deelnemers in het Trial Evolution Bikepark.
Ook de UCI Trials World Cup en de Youth Games waren al eens te gast in Catalonië.