alles over mountainbiken en BMX met Lily en Chantal
21-03-2013
Interne beslissing Cape Epic
Volgens de laatste berichten uit Zuid Afrika werden er maatregelen getroffen in het voordeel van de 3 teams die vandaag in de Cape Epic verkeerd reden. Van de achterstand die ze opliepen werd 10 minuten afgetrokken. Bulls 1 en 2 plus Multivan Merida reden na 114 km wedstrijd verkeerd en verloren daardoor iets meer dan 21 minuten . Met als Songo .info gisteren pakten ze een verkeerde bocht. Deze weg was echter wel voorzien van richtingsaanwijzers, maar voor de wedstrijd van morgen.
De jury was het er over eens dat de organisatie hier enige schuld treft. " We hebben gewoon de borden gevolgd." zegt de Duitser Karl Platt .
De Bulls hebben samen met Multivan Merida een klacht ingediend , omdat de borden die er hingen, moesten dienen voor de wedstrijd van morgen. Een ongelukkige samenloop van omstandigheden, die fataal werd voor Bulls 1 en 2 en voor José Hermida en Rudi Van Houts. Het verdict was hard ; het zestal had in het totaal 21 minuten verloren.
Ook na deze beslissing blijven Christoph Sauser en Jaroslav Kulhavy in het geel maar hun voorsprong op Karl Platt en Urs Huber is nu veel minder riant.
Het verschil tussen de beide teams is nu amper 1 min 12 en dus blijft alles nog mogelijk.
Bulls 2 met Thomas Dietsch en Tim Bohme staan nu op 3 voor Multivan Merida met Hermida en Van Houts en Cannondale met Fontana en Fumic. José Antonio Hermida mopperde en meende dat alle verloren tijd in mindering moest gebracht worden en vond 10 min te weinig. " Wij hebben daardoor 15 min 21 minuten verloren. Ik ben het met die aftrek van 10 minuten niet eens."
Olympisch kampioen Kulhavy, die gisteren tijd verloor door verkeerd te rijden, kon er ook niet om lachen. " Ik vind het een rare beslissing. Iedereen gelijk voor de wet. Ze hebben gewoon hetzelfde gedaan als wij gisteren. Als dat zo zit is dit mijn laatste deelname." zei de Tsjech. De opinies zijn verdeeld, maar een UCI commissaris nam de beslissing en die valt niet meer aan te vechten.
De 10 de edite van de Cape Epic blijft een bloedstollende bedoening en kan met 2 etappes voor de boeg nog voor veel spanning zorgen.
" Bij een nieuw team hoort een nieuwe website. " zegt de jonge DW biker uit Bocholt .
" En mijn nonkel Wim Liekens wou als trouwe supporter natuurlijk graag zijn steentje bijdragen. Iedereen kan nu mijn wedstrijden en uitslagen volgen via de website ." zegt Wendelen, die dit jaar de stap naar de juniores gezet heeft.
Met meer 8, min 49 achterstand op Bulls1 trokken Christoph Sauser en Jaroslav Kulhavy naar de start van de 4 de etappe. 120 km met 2300 hm en 3 beklimmingen stonden op het menu van dag 5 . Het ging vandaag van Saronsberg Wine Estate in Tulbagh naar Wellington en met Rene Haselbacher en Wolfgang Krenn op kop zijn ze er rustig aan begonnen. De eerste aanval kwam van Christoph Sauser en Jaroslav Kulhavy. Het Songo.info team is na de hechtische wending van gisteren op revanche uit. Maar wat kunnen ze beginnen tegen de 3 Bulls teams, die sterk en goed georganiseeerd zijn.
Na de eerste bevoorrading, dus na 39 km zaten de 9 topteams vooraan, met daarbij de 6 mannen van Bulls 1,2 en3 . Op weg naar de Telkom Hotspot was het vooraan drummen geblazen, maar Sauser en Kulhavy pakken de geldprijs voor het goede doel.
Met 2 Bulls teams en Multivan Merida in de achtervolging legden de Specialized bikers er de pees op . De achtervolgers werkten goed samen om de schade te beperken , maar hun achterstand beliep half koers 1min30. Het C Bear duo met de Belgische Sara Mertens en de Nederlandse Laura Turpijn waren goed gestart en moest aanvankelijk enkel de Zuid Afrikaanse leiders Speedy en Williamson voorlaten.
Er wachtte de deelnemers een warm onthaal bij de derde bevoorrading. De plaatselijke jeugd was goed vertegenwoordigd en moedigde hun helden met veel enthousiasme aan. 'Proud of You, Come Back, Sien Weer.'
Na 3u40 wedstrijd en 100km hadden Sauser en Kulhavy de zaken stevig onder controle. Bulls 1 ( Platt-Huber) & 2 ( Dietsch -Bohme) en Multivan Merida met José Antonio Hermida en Rudi Van Houts zaten op 4min 22 . Op vijf reden Marco Aurelio Fontana en Manuel Fumic, maar de Cannondale bikers hadden dan , net als Max Knox en Kohei Yamamoto , al bijna 13 minuten achterstand opgelopen.
Bij de masters domineerden Nico Pfitzenmaier en Abraao Azevedo, Bart Brentjens en Robert Sim streden in 2 de stelling. De Belgen van Technofit waren in de running voor een podiumplaats.
Sauser en Kulhavy knabbelden stevig aan de algemene voorsprong van de Duitser Karl Platt en de ZwitserUrs Huber . Bulls 1 & 2 deden er alles aan om de schade zoveel mogelijk te beperken , maar hun voosprong slonk zienderogen.
Verkeerd rijden zoals gisteren deed het Songo.info team niet meer. Sauser en Kulhavy toonden hun overmacht en pakten de zege van de vierde etappe in 4:32.49,3.
In het heetst van de strijd reden de Bulls wel mis en verloren daarbij veel, teveel kostbare tijd. De geschiedenis herhaalt zich!! Deze misrekening kostte de Bulls 1 echter hun leidersplaats en Songo.info pakt de gele trui. De minuten tikten weg en Karl Platt met Urs Huber , Thomas Dietsch met Tim Bohme en Multivan Merida waren nergens te bespeuren. Cannondale met Marco Aurelio Fontana en Manuel Fumic werd geheel onverwacht tweede voor het Zuid Afrikaanse Scott team van Philip Buys en Matthys Beukes. De Bulls 3 met Stefan Sahm en Simon Stiebjahn bolde als 4 de binnen voor de Zuid Afrikaan Max Knox met de Japanner Kohei Yamamoto. Op 6 eindigde Multivan Merida ; José Antonio Hermida en Rudi Van Houts waren dus samen met de Bulls 1 & 2 net voor de finish verkeerd gereden. In hun buurt , op 7 en 8 kwamen de Bulls 1 & 2 over de meet, maar dan met meer dan 21 minuten achterstand. Er wordt wel een klacht overwogen.
Torpado bikers Roel Paulissen en Yader Zoli finishten als 15 de en komen op 11 in de rangschikking. De verhoopte top10 zit er dus nog in.
Bij de masters gingen Nico Pfitzenmaier en Abraao Azevedo, Bart Brentjens en Robert Sim vooraf. De Belgen Pacal De Kort en Bart Van de Water (Technofit ) vielen met hun 4 de plaats naast het podium en blijven op 4 in het klassement. Dirk Rossignol en Ignace Spruyt werden 9 de vandaag en staan op 9 , net achter het Rwanda Cycling team van de lengendarische Thomas Frischknecht en Urs Gering. De Belgian Econobikers Geert Noels en Diederik Libbrecht staan op nummer 29 en Bob Malfliet en Eddy Feliers komen op 44 van de 150 team in wedstrijd.
Yolande Speedy en Catherine Williamson wonnen het net als gisteren bij de vrouwen, en de C Bear meisjes werden mooi tweede. Sara Mertens en Laura Turpijn komen nu op 3 in de stand.
Het echtpaar Erik en Ariane Kleinhals overheersen de mixed categorie en wonnen andermaal de etappe .Ze leiden met een riante voorsprong het klassement . Duane Stander & Cherise Stander(foto) , broer en weduwe van Burry Stander werden schitterend tweede. Een opsteker voor het Africanmtbkid 1 team in deze emotionele 10 de editie van de Cape Epic: een editie zonder Burry Stander.
top 10
1. Burry Stander - SONGO ,Christoph Sauser -Jaroslav Kulhavy 4:32.49,3 2. Cannondale, Marco Aurelio Fontana -Manuel Fumic 4:50.56,9 +18.07,6 3. SCOTT Factory Racing, Philip Buys - Matthys Beukes 4:52.17,4 +19.28,1 4. Bulls 3 Stefan Sahm -Simon Stiebjahn 4:52.49,2 +19.59,9 5. Burry Stander - Songo 2, Max Knox -Kohei Yamamoto 4:53.20,2 +20.30,9 6. Multivan Merida , Jose Hermida Rudi Van Houts 4:54.42,5 +21.53,2 7. Bulls 1, Karl Platt Urs Huber 4:54.43,3 +21.54,0 8. Bulls 2, Thomas Dietsch -Tim Boehme 4:54.44,3 +21.55,0 9. Superior-Brentjens , Hans Becking- Jiri Novak 4:55.39,0 +22.49,7 10. WestvaalBells cycling, Nico Bell - Gabriel Combrinck 5:01.11,7 +28.22,4
Afgelopen zaterdag werd Jules Vandergunst voor de komende vier jaar verkozen als vooritter van Wielerbond Vlaanderen en als opvolger van Swa Vercammen uit Geel. Vercammen , een momument in het wielrennen , stelt zich niet meer verkiesbaar. 43 jaar lang zette hij zich in voor de sport , met als persoonlijk hoogtepunt het BK voor profs in Geel in 2012.
Swa Vercammen : " Als aftredend voorzitter wil ik u allemaal bedanken voor het vertrouwen dat u in mij stelde door mij 4 jaar geleden tot voorzitter van Wielerbond Vlaanderen te verkiezen. Bij de huidige verkiezingen was ik geen kandidaat meer. Ik ben 43 jaar lid van KBWB/WBV met verschillende bestuursfuncties. Daarom dank ik iedereen, bestuurders, clubverantwoordelijken en gewone leden voor de jarenlange samenwerking en de inzet die u leverde, hoe klein of hoe groot deze ook was. Ik dank eveneens voor de hartelijke ontvangsten die ik telkens kreeg als ik aanwezig was op één van uw organisaties, vergaderingen of huldigingen. Een speciaal woord van dank wil ik richten aan het personeel zowel administratief, technisch als op topsportvlak in Brussel en in Gent voor hun blijvende professionele inbreng. Vervolgens dank ik de Koninklijke Belgische Wielrijdersbond met voorzitter Tom Van Damme en de FCWB met voorzitter Thierry Maréchal voor de goede samenwerking. Tot slot wens ik jullie allemaal alle succes toe hetzij op sportgebied, in uw privéleven en dat u mag slagen in al uw verdere ondernemingen."
Categorie:varia
EK BMX Dessel 2013
BMX Trainings mogelijkheden EK Dessel 2013
Op volgende datums is het parcour NIET open
30 maart tot 15.00 uur 10 April ganse dag 11 Mei ganse dag 8 Juni ganse dag 15 juni ganse dag 22 juni ganse dag 26 juni ganse dag 29 juni ganse dag 3 Juli ganse dag 6 Juli ganse dag 10 Juli ganse dag 13 Juli ganse dag 10 augustus ganse dag 24 augustus ganse dag 31 augustus ganse dag 19 oktober ganse dag
Hier kunnen nog datums en uren bijkomen ivm eigen clubactiviteiten en verhuur van parcour.
Categorie:BMX
MTB Avondcriterium Achterbos
Op vrijdagavond 14 juni organiseert WTC Achterbos de negende editie van het Avondcriterium voor MTB'ers. Ploegen van drie renners nemen het tegen elkaar op in een twee en een half uur durende avondwedstrijd. Je kan vanaf nu inschrijven (recreatief of competitief) via onze website www.wtcachterbos.be.
De tijdsregistratie gebeurt met een nieuw en professioneel systeem. Wees er tijdig bij, want de plaatsen zijn beperkt!
Voor de jongsten is er er een kinder- en jeugdinitatie.
Teken leven voornamelijk in bosrijke gebieden, dus mountainbikers, opgepast.
Ze komen vooral voor in struiken, planten, strooisel en (hoog) gras, Hier voeden ze zich met het bloed een mens of dier dat ze via een beet in de huid opzuigen. Zelfs uw tuin kunnen teken leven.
Vroeger zag je teken vaak pieken in het voor- en najaar, maar er komen nu meer teken voor dan vroeger en gedurende het gehele jaar.
Er is een groot verschil tussen een vrouwtjes en een mannetjes teek. Het mannetje blijft ongeveer 8 uur op de huid van het slachtoffer zitten voordat deze verzadigd is en loslaat. Het vrouwtje daarentegen kan wel tot 2 weken blijven zitten op de huid. Zij gebruikt het bloed niet alleen voor de voeding maar ook voor de voortplanting, de productie van eitjes. Haar achterlichaam zwelt hierbij op.
Dit klinkt allemaal onschuldig, maar dit is helaas niet het geval. De kans is namelijk aanwezig dat een teek ziekteverwekkers met zich meedragen en zo hun slachtoffer kunnen besmetten met de ziekte van Lyme door de lymebacterie.
Categorie:cross country
20-03-2013
Nieuwe uitdaging voor MTBabes Cycling Team
1 point of view : always ride on the pink side of life
1 mission : promoting WoMeN on the bike !
1 team : MTBabes cycling Team
MTBabes door de jaren heen:
2008 : Hoewel er niet te veel vrouwen in de bosjes rondcrossen, vinden toch enkele gelijkgestemde PINK MTB zielen elkaar.
2009 : De naam MTBabes werd een statement : 5 dames die de MTBosjes een Pink kleurtje geven en de aandacht trekken door een supervrouwelijke toets aan het biken te voegen, ondersteund door firmas die zich willen inzetten om het fietsen te vervrouwelijken oa Kipeo, Granville,, Rooze, Rudy Project what women want ;-)
2010 : Binnen- en buitenland word geconfronteerd met de pink power:
MTBabes verspreiden de WoMeNbikepower op heel wat evenementen. Zo zetten ze zich in om het vrouwen biken voor elke vrouw te promoten because every women has the right to have fun on the bike. Ze organiseren hun eerste MTBabesdag met succes Die dag bracht vrouwen met verschillende bike-niveaus: studentes, mamas tot carrierevrouwen enz..van alle windstreken samen met éénzelfde passie : Biken !!
2011 : MTBabes zetten hun missie verder. Ze designen samen met Kipeo hun eigen supervrouwelijke pink biketenuutjes en zwieren hun beentjes in het rond tijdens de Alpen tour, beachraces, crosscountry wedstrijden, ardennenmaratons, Roc d'azur, Vulcanbike, op vakantie in het buitenland en ondertussen worden ze overdonderd door dames met een eenzlfde passie.
Onder het motto met zoveel mogelijk vrouwen zoveel mogelijk plezier maken op de fiets werden de MTB Ladies in het leven geroepen om aan de grote vraag naar meer WoMeN Power op de fiets te kunnen voldoen.
2012 : MTBabes krijgen de kans van granville om een supervrouwelijke MTBike te designen met succes !! De MTBabes missie word verdergezet en ze dragen hun steentje bij om de het project MTB Ladies verder uit te werken
2013 : MTBabes vernieuwen (lees verjongen ;-) hun team en verwelkomen MTBabe Ellen Swinnen , opnieuw designen ze een nieuwe MTBabe bike for WoMeN only samen met Granville ditmaal ééntje met 27,5 inch babewielen ;-) de MTB Ladies zijn goed bezig en dus nu is het weer hoog tijd voor een nieuw project:
Back to the roots: Kipeo WMN word onze nieuwe pink uitdaging word vervolgt....
Wil jij deel uitmaken van een nieuwe uitdaging en ook het vrouwenbiken promoten ?
of word lid van onze fb pagina MTBabes cyclingteam en stay tuned !
Categorie:cross country
Cape Epic dag 4
Tulbagh en zijn bergen waren het decor van de derde etappe van de Absa Cape Epic. Een vrij korte rit van 94 km met 1950 hm loodste de deelnemers door 8 wijngaarden in de omgeving van Saronsberg. Esther Suss( Wheeler) heeft intussen opgegeven wegens ziekte en Jane Nussli rijdt solo verder. Een forse streep door de rekening van de Zwitserse dames , die na enkele ereplaatsen uitzicht op eindwinst hadden.
De Duitser Karl Platt en de Zwitser Urs Huber vertrokken deze morgen om 6 uur onze tijd in het geel.
In de beginfase ging alles er heel relaxed aan toe en bij de eerste bevoorrading zaten Sauser en Kulhavy, Bulls 1 & 2 , de Specialized bikers Max Knox en Kohei Kohei Yamamoto plus het Torpado duo Roel Paulissen en Yader Zoli en Cannondale vooraan. Ook de Zuid Afrikanen Charles Keey en Darren Lill en Multivan Merida met Van Houts en Hermida maakten deel uit van de kopgroep. Udo Bolts en Carsten Bresser zaten samen met Bart Brentjens en Robert Sim op kop bij de masters.
Ongeveer 70% van de deelnemers is met een fully onderweg , de minderheid kiest voor een hartail. 64% beschikt over een 29" ; de rest opteert voor 26" en een heel klein met Nino Schurter en Florian Vogel op kop, deel heeft een 27,5" in gebruik .
Aangezien iedere rit een uitputtingsslag is zowel voor mens als materiaal , hebben de Bulls toch wel enig voordeel. Met 3 teams in de running is er altijd wel assestentie in de buurt.
Na 32 km wedstrijden hingen een 15 tal teams nog dicht bij elkaar en de Duitse Bulls had alle 3 hun teams vooraan. De masters van Superior Brentjens moest het Duitse Juwi team met Bolts en Bresser laten gaan en bij de vrouwen zaten de Zuid Afrikaanse leiders Speedy en Williamson nog in elkaars buurt. Na 2 uur wedstrijd begonnenn de klappen goed te vallen
Songo .Info met Christoph Sauser en Jaroslav Kulhavy toonde zich bijzonder sterk en wist zich samen met Bulls 1 : Karl Platt en Urs Huber af te scheiden. Een groep van 8 teams met daarin nog Marco Aurelio Fontana en Manuel Fumic zat op 2,5 minuut. Swisspower met Nino Schurter en Florian Vogel hadden na 62 km al meer dan 5 minuten achterstand . Voor Torpado en Multivan Merida liep dat op tot 8 minuten en het zwaarste gedeelte moest nog komen.
Duane Stander en Cherise Taylor, de jonge weduwe van Burry Stander zitten nog altijd in koers en staan op de zesde plaats in het klassement bij de mixed koppels , waar het echtpaar Erik en Ariane Kleinhans keer op keer de scepter zwaait.
In die laatste en zware fase trokken Sauser en Kulhavy er op uit en lieten Platt en Huber op de voorlaatste klim 1 minuut achter
Bulls 2 met Tim Bohme en Thomas Dietsch hielden op 3 stand en CannondaleBlend met de Zuid Afrikanen Darren Hill en Charles Keey reden in vierde stelling naar de laatste en hoogste beklimming van de dag. Team Bulls 1 probeerde de schade te beperken , want meervoudig wereldkampioen Sauser en Olympisch kampioen Kulhavy hebben na de kettingbreuk van gisteren, nog steeds de eindzege op het oog. Om de eer van hun verongelukte teamgnoot Burry Stander hoog te houden, rijden ze zich de ziel uit het lijf.
Met 1min 45 voorsprong op Bulls 1 begonnen Specialized bikers Sauser en Kulhavy van Songo.info aan de afdaling, die hen naar de meet bracht. De eerste achtervolgers volgden op 6 minuten. Superior Brentjens met Hans Becking en Jiri Novak, team Torpado en Mutivan Merida keken na 77 km al tegen een achterstand van meer dan 10 minuten op. Het Zwitserse duo Nino Schurter en Florian Vogel keek zat al op 20 min achterstand.
Als het op afdalen aankomt weten Sauser en Kulhavy hun plan uitstekend te trekken en hun voorsprong op de Bulls groeide nog verder uit tot 2 min .
Jammergenoeg reden Sauser en Kulhavy op 2 km van het einde verkeerd en verloren daarmee veel kostbare tijd. De Bulls wonnen met veel geluk de 3 de etappe in 3:53.17,3 ttz. met 46 sec voorspron op Sauser en Kulhavy en verstevigen daarmee hun leiderspositie. Het Specialized duo werd tweede en Bulls2 met Tim Bohme en Thomas Dietsch finishte op 5min 53 als derde. " We hebben een bocht van 90° genomen inplaats van eentje van 45°." was de uitleg achteraf.
De Zuid Afrikanen Darren Lill en Charles Keey deden het prima en eindigde als vierde duo. Kohei Yamamoto en Max Knox kwamen op 5 en Cannondale bikers Marco Aurelio Fontana en Manuel Fumic op 6, maar al met 9min 32 achterstand. Door 2 lekke banden moest Multivan Merida met Hermida en Van Houts vrede nemen met de 11 de plaats.
De Belgen Pascal De Kort en Bart Van de Water haalden het podium. Winnaar bij de masters waren de Zuidafrikaan Nico Pfitzenmaier en de Braziliaan Abraao Azevedo . Ze haalden het met 8min 52 op Bart Brentjens en Robert Sim. Onze landgenoten van team Technofit bolden 16min47 na de winnaars van Team Brige als derde binnen. Technofit springt meteen naar de vierde plaats in de rangschikking en hebben met wat geluk nog uitzicht de derde plaats. Carsten Bresser en Udo Bolts, de klassementsleiders bij de masters, zijn gediskwalificeerd en uit dewedstrijd. De Duitsers reden bij de tweede bevoorrading verkeerd. Omdat Bresser en Bolts het parcours verlaten hadden werden ze uit de wedstrijd genomen .
Bij de dames kwam de verrassing van Team C Bear, Sara Mertens en Laura Turpijn finishten als tweede ; weliswaar op 25 minuten van Yolande Speedy en Catherine Williamson van Energas, maar hiermee duiken weer de top 5 binnen.
top 12
1. Bulls 1, Karl Platt -Urs Huber 3:53.17,3 2. Burry Stander - SONGO, Christoph Sauser - Jaroslav Kulhavy 3:54.03,3 +46,0 3. Bulls 2 , Thomas Dietsch - Tim Bohme 3:59.10,5 +5.53,2 4. Cannondale Blend Men , Darren Lill- Charles Keey 4:01.15,1 +7.57,8 5. Burry Stander - Songo 2 , Max Knox - Kohei Yamamoto 4:02.13,6 +8.56,3 6. Cannondale , Marco Aurelio Fontana -Manuel Fumic 4:02.49,7 +9.32,4 7. Bulls 3 , Stefan Sahm - Simon Stiebjahn 4:04.56,8 +11.39,5 8. Dietrich Men , Markus Kaufmann - Thomas Stoll 4:05.14,2 +11.56,9 9. Superior-Brentjens , Hans Becking - Jiri Novak 4:05.20,7 +12.03,4 10. SCOTT Factory , Philip Buys - Matthys Beukes 4:05.22,3 +12.05,0 11. Multivan Merida , José Hermida -Van Houts 4:08.57,5 +15.40,2 12. Torpado Surfingshop , Roel Paulissen-Yader Zoli 4:11.39,1 +18.21,8
Zondag 24 maart a.s. vindt de eerste wegwedstrijd van de Lotto-Beker van België voor Junioren 2013 plaats: de 29ste TROFEE VAN HASPENGOUW te Aalst-Sint-Truiden. Deze wedstrijd loopt over een afstand van 110 km (1 grote ronde van 88 km + 3 lokale ronden van 7,2 km) en is een organisatie van de Aalsterse Wielerclub. De start vindt plaats om 11u30 op de hoek Voordstraat/Gierstraat in Aalst-Dorp. De aankomst is voorzien op de Borgwormsesteenweg omstreeks 14u15.
De Lotto-Beker van België voor Junioren 2013 omvat de volgende wegwedstrijden: 1° 24 maart: TROFEE VAN HASPENGOUW AALST-SINT-TRUIDEN (Limb.) 2° 28 april: VLAAMS-BRABANTSE PIJL KORBEEK-LO (Vl.-Br.) 3° 4 mei: WORTEGEM KOERSE WORTEGEM-PETEGEM (O.Vl.) 4° 1 juni: GP BONHEIDEN BONHEIDEN-RIJMENAM (Antw.) 5° 14 juli: Ploegentijdrit BORLO (Limb.) 6° 30 juli: TROFEE VAN VLAANDEREN RENINGELST (W.Vl.) 7° 15 augustus: ANGREAU-HONNELLES (Heneg.) 8° 18 augustus: LA PHILIPPE GILBERT REMOUCHAMPS (Luik) 9° 22 september: JEMEPPE-SUR-MEUSE (Luik)
Zondag 24 maart a.s. vindt de eerste wegwedstrijd van de Lotto-Topcompetitie voor Nieuwelingen 2013 plaats te Aalst-Sint-Truiden. Deze wedstrijd loopt over een afstand van 70 km (1 ronde van 48 km + 3 lokale ronden van 7,2 km) en is een organisatie van de Aalsterse Wielerclub. De start vindt plaats om 15u00 op de hoek Voordstraat/Gierstraat in Aalst-Dorp. De aankomst is voorzien op de Borgwormsesteenweg omstreeks 16u30.
De Lotto-Topcompetitie voor Nieuwelingen 2013 omvat de volgende wegwedstrijden: 1° 24 maart: AALST-SINT-TRUIDEN (Limb.) 2° 14 april: HERMAN VAN SPRINGEL DIAMOND VORSELAAR (Antw.) 3° 22 juni: POLLEUR-STOUMONT-POLLEUR (Luik) 4° 3 juli: Klimkoers te HARZÉ (Luik) 5° 25 augustus: ERWETEGEM (ZOTTEGEM) (O.Vl.) 6° 29 augustus: Klimkoers te HERBEUMONT (Lux.) 7° 22 september: JEMEPPE-SUR-MEUSE (Luik) 8° 13 oktober: AFFLIGEM (Vl.Br.)
Categorie:varia
Open Weekend bij 4Bikes
23 EN 24 MAART: OPEN WEEKEND BIJ 4BIKES
Stap op zaterdag 23 en zondag 24 maart binnen in de belevenis van Specialized en ontdek een ruime keuze aan race, MTB en hybride fietsen in alle prijsklassen.
Test tevens uitvoerig de nieuwste elektrische fietsen en maak kennis met onze nieuwste zomer collectie fietskledij.
Wij hebben ook een outlet corner, waar je best nog interessante koopjes kan terugvinden.
Open op zaterdag van 9u - 17u en op zondag van 10u - 17u
Categorie:Produkten
C3T Transinne
Beste Mountainbike-fanaat,
Nog eens zin om een stevige Marathon te rijden buiten competitie en met de nadruk op FUN !! Of wil je een steengoede voorbereiding om eens deel te nemen aan een Marathon wedstrijd ?
+/- 200 KM , gespreid over 3 dagen , puur genieten dwars doorheen het mooiste landsgedeelte van Belgie genaamd "de Echte" Ardennen. Dit alles in een omkadering om vingers en duimen af te likken.
Hieronder heb je de mogelijkheid.
Bekijk onze AGENDA 2013 met maar liefst 6 MOUNTAINBIKE-MARATHON-WEEKENDS
WEES ER TIJDIG BIJ ! Beperkte plaatsen en KORTING voor vroege boekers op www.C3T.be
24-25-26 mei '13 MTB Marathon -weekend "Transardennaise" La Roche - Bouillon in 2 etappes Nog 7 plaatsen vrij
14-15-16 juni '13 MTB Marathon-Weekend "GR14" La Roche - Sedan (F) in 2 etappes VOLZET
5-6-7 juli '13 MTB Marathon-weekend "TT" Torgny - Transinne Nog 7 plaatsen vrij
26-27-28 juli '13 MTB Marathon -weekend "Transardennaise" La Roche - Bouillon in 2 etappes Nog 7 plaatsen vrij
23-24-25 aug '13 MTB Marathon-Weekend "GR14" La Roche - Sedan (F) in 2 etappes Nog 7 plaatsen vrij
20-21-22 sept '13 MTB Marathon-weekend "TT" Torgny - Transinne Nog 7 plaatsen vrij
Fabrice Mels uit Sinaai rijdt ook in 2013 voor het Turkse team SALCANO-Alanya.
Sinds begin van het jaar traint hij in Alanya. "De weersomstandigheden zijn hier prima, veel beter als thuis, waar sneeuw en koude de trainingen beperken." Naast zijn eigen trainingen heeft Mels nog een andere taak: de kids van Salcano-Alanya techniek bijleren.
"Het is super leuk om met de jonge renners en rensters samen te werken. De taal die we spreken is komisch, het is een mix van Engels en Turks. Maar we verstaan elkaar, en dat telt." Samen met Harry Hendriks, de bondscoach van de Turkse mountainbikers, heeft hij zo pas een stage er op zitten. Via het IOC is er een budget toegekend aan de Turkse wielerbond, waarin "het leren trainen" centraal stond. Dit project werd gevolgd door een TV ploeg en zal binnenkort op de Turkse tv worden uitgezonden.
De hoofddoelen voor 2013 van Fabrice Mels zullen de Wereldbeker Eliminator wedstrijden zijn. Na zijn 6e plaats op het WK van 2012 en het behalen van de Belgische titel wil Mels zijn trui tonen in de wereldbekers. "Vorig jaar heb ik laten zien dat ik top 8 kan rijden tijdens wereldbekers, dit jaar gaan we wederom voor de top 8 met hopelijk een paar uitschieters naar de top 4. Van SALCANO, mijn sponsor, krijg ik het benodigde materiaal ter beschikking, wat veel vertrouwen geeft."
Mels verblijft nog tot midden april in Turkije, waar hij op 7 april zijn eerste wedstrijd op de mountainbike gaat rijden, zijn "thuis wedstrijd" in Alanya.
Categorie:cross country
Granville 650B Factory Team
Zondag werd de eerste wedstrijd van het seizoen op gang gefloten ; het provinciaal domein Bois des Rêves was het decor voor deze wedstrijd. Een loodzware modderige omloop waar in 2007 ook al eens het Belgisch kampioenschap werd georganiseerd.
Voor Lize Struyf, Emile Verhulst en Seppe Vounckx was het dus de eerste wedstrijd bij de grote jongens en meisjes. De overstap van aspiranten (< 15 jaar) naar de nieuwelingen/dames jeugd was toch wel even wennen. Bij sommigen wat nervositeit, maar ze mogen best fier zijn op hun prestatie: Lize werd 4de bij de meisjes en Emile werd 5de wat als eerstejaars een sterke prestatie is.
Seppe en Vincent Van de Perre hadden af te rekenen met materiaalpech (ketting, lekke band, ) en kunnen aanstaande zondag in Thieusies laten zien wat ze waard zijn.
Bij de junioren was de wedstrijd voor Alexander Loquet al snel over door een losgekomen stuur in de startklim. Hij moest dus te voet verder op de zeer lange omloop tot aan de materiaalpost en verloor bijna een kwartier in die eerste ronde op de koploper. Toch kon hij na een inhaalrace nog negentiende worden. De Limburgse tweelingsbroers Nick en Niels Vanpol waren met de nationale selectie op een wegwedstrijd in Tessenderlo aan de slag als voorbereiding op de komende Wereldbeker in Albstadt.
Aanstaande zondag starten de renners van Granville 650B in de eerste manche van de Wallonia Cup in het Henegouwse Thieusies, nabij Bergen.
Categorie:cross country
BK militairen
Vandaag werd in Koksijde het Belgische Kampioenschap voor militairen gereden. Op het WK parcours kregen de deelnemers regen, wind en koude voorgeschoteld. De 21 jarige Ruben Scheire werd Belgisch kampioen. De biker van team Feenstra won het in 1u18:31 dwz met 45 sec voorsprong op Jeff Luyten uit Westerlo. De Limburger Sander Elen vervolledigde het podium.
Bij de masters won Ronny De Metter in 1u22:23
top 10 1. Ruben Scheire 2. Jeff Luyten 3. Sander Elen 4. Bjorn Brems 5. Bjorn Rondelez 6. Heyns W. 7. Eli Smeyers 8. Peter Douha 9. Roan Windmolders 10. Irjan Luttenberg NED
Recreatieve mountainbikers kunnen IN PAASVAKANTIE meereizen met het Granville 650B Factory -Team
Op zondag 31 maart stapt het Granville 650B Factory Team op het vliegtuig richting Turkse Rivièra voor een 7-daagse klimstage in het Olympos Nationaal Park (2200 hoogtemeters).
Recreatieve mountainbikers en andere sportievelingen kunnen ook meereizen! Vanaf het eerste moment op de luchthaven maak je kennis met het professionele mountainbiketeam.
Tijdens deze reis kan je van op de eerste rij de voorbereiding van deze renners op het internationale MTB-seizoen gade slaan. Een unieke gelegenheid om ook het management van het team te ontmoeten op de après-bike.
Uiteraard staan er ook voor de recreatieve mountainbikers dagelijks mooie MTB-ritten op het programma. Deze tochten zijn geschikt voor elke sportieveling en goed getrainde fietsers. We werken met twee niveaugroepen onder begeleiding van ervaren gidsen ter plaatse.
MTBcoach Maarten Gybels zal de recreanten wegwijs maken in het sportieve reilen en zeilen van het team. Op de coachingclinic kom je meer te weten over een goede trainingsopbouw en het belang van sportvoeding.
Er staat ook één teamride op het programma waarbij de meegereisde recreanten kunnen meefietsen met de jonge mountainbiketalenten van het factory team.
Ook Belgisch kampioen ICIAR Van den Bergh (Insane Trial Team) reist mee en zal de recreanten begeleiden op een technische MTB-clinic.
Zondag 31 maart tot en met zondag 7 april 2013 (ook vertrek mogelijk op maandag 1 april) Verblijf in hotel LIMRA, mountainbikecenter Thomas Cook Sport, Kemer (Turkije), ALL-INN ! Prima mountainbikes ter plaatse te huur!
Interesse? Vragen ? Wil je mee ? Er zijn nog een paar plaatsen vrij !
Informatie over deze unieke mountainbikereis kan je aanvragen via info@b2tf.be
De tweede etappe van de Absa Cape Epic ging over 146km met 2350 hm van Citrusdal naar Saronsberg in Tulbagh. Het beloofde een lange en vooral warme dag te worden, met in het begin de zwaarste beklimming . Het Multivan Merida team met José Antonio Hermida en de Nederlander Rudi Van Houts vertrok in de gele leiderstrui , met 1min 42 voorsprong op Christoph Sauser en Jaroslav Kulhavy. Aanvankelijk bleeef de groep goed bij elkaar, geen vroege ontsnappingen, al toonden Roel Paulissen en Yader Zoli zich erg bedrijvig in de eerste lange beklimming. Het Torpado team was het snelst boven en pakte de Telkom Hot Spot. Voormalig profwielrenner Rene Hasselbacher en Wolfgang Krenn trokken er in de koninginnenrit als eersten op uit, maar vormden geen bedreiging voor de rest. Die ontsnapping werd teniet gedaan en de toppers zette zich vooraan. Roel Paullissen kende problemen, Robert Sim , de partner van Bart Brentjens verloor veel tijd door pech en ook het leidersduo bij de vrouwen Esther Suss en Jane Nussli werd vroeg in de wedstrijd op behoorlijk wat achterstand gezet.
De Oostenrijker Alban Lakata , die gisteren zijn teamgenoot Robert Mennen verloor met een sleutelbeenbreuk na een aanrijding met een antilope, was vandaag solo onderweg. Na goed 2 uur wedstrijden zaten de favorieten weer allemaal vooraan. Bulls 1&2 , Scott Swisspower met Schurter en Vogel , Hermida en Van Houts , Sauser en Kulhavy en het Zuid Afrikaanse Cannondale Blend team met Charles Keey en Darren Lill . De Specialized bikers Max Knox en Kohei Yamamoto waren de eerste achtervolgers en bij km 76 zat de subtop op meer dan 1 minuut.
Pas dan begonnen de gaten echt te vallen. Scott Swisspower kreeg te maken met technische mankementen , bij Multivan Merida reed Hermida lek en kettingproblemen speelde het Specialized duo Sauser-Kulhavy parten.
Op ongeveer 30 km van het einde trokken Karl Platt en de Zwitser Urs Huber alle registers open en gaven hun voorpsrong niet meer uit handen. Bulls 1 won het met 5min 48 van Buls 2 met de Fransman Thomas Dietsch en Tim Bohme, Christoph Sauser en Jaroslav Kulhavy liepen nog 8 min 44 achterstand op. Nino Schurter en Florian Vogel vielen met de vierde plaats naast het podium op dag 3. José Antonio Hermida en Rudi Van Houts maakten de top5 rond. Hans Becking en Jiri Novak werden 12 de en Roel Paulissen en Yader Zoli strandden op de 14 de stek.
Bulls 1 met Karl Platt en Urs Huber pakken de leiding over van het Multivan Merida duo Hermida-Van Houts.
Mede door de pech van het Superior Brentjens team wonnen Carsten Bresser en Udo Bolts het bij de masters voor Nico Pfitzenmaier & Abraao Azevedo. Het Belgische Technofit team met Pascal De Kort en Bart van de Water werd mooi vierde en Brentjens en Sim eindigden als nummers 6 met 41 minuten achterstand. Superior Brentjens valt na deze pechdag terug naar de vierde plaats. Dirk Rossignol en Ignace Spruyt doken met hun 7 de plaats vandaag de top10 binnen en staan nu op 9 in het klassement.
Bij de vrouwen zegevierde het Zuid Afrikaanse duo met Yolande Speedy en Catherine Williamson. Esther Suss en Jane Nussli bolden als derde over de meet, maar verloren bijna 50 minuten. C Bear met Sara Mertens en Laura Turpijn eindigde als 6 de op 1u18.
top 10
1. Bulls 1 , Karl Platt-Urs Huber Bulls 5:35.32,1 2. Bulls 2 ,Thomas Dietsch-Tim Boehme +5.48,5 3. Burry Stander - SONGO+8.44,1Christoph Sauser-Jaroslav Kulhavy +8.44,1 4. Scott-Swisspower , Nino Schurter-Florian Vogel +10.16,4 5. Multivan Merida , Jose Hermida-Rudi Van Houts +11.28,3 6. Cannondale Blend, Darren Lill-Charles Keey +11.28,9 7. Dietrich , Markus Kaufmann-Thomas Stoll +12.35,9 8. Cannondale Factory Racing , Marco Aurelio Fontana-Manuel Fumic + 12.39,7 9. Bulls 3 , Stefan Sahm-Simon Stiebjahn +14.13,3 10. Burry Stander - Songo 2 , Max Knox-Kohei Yamamoto +16.03,6
De Sporttechnische Commissie bevestigde de door bondscoach Chris Jacobs geselecteerde renners om deel te nemen aan de eerste manche van de 2013 British BMX Series, die zal plaatsvinden op zaterdag 23 maart 2013 in Manchester (Groot-Brittannië):