alles over mountainbiken en BMX met Lily en Chantal
04-03-2013
Team Reevax
Reevax klaar voor 2013 ! Na een lange winterslaap, is het de hoogste tijd om terug wakker te worden, want het nieuwe wedstrijdseizoen staat voor de deur ! Weken van plannen maken, goochelen met verlofdagen, de kalender omgooien, en weer van vooraf aan beginnen, heeft geleid tot een interessante en uitdagende wedstrijdkalender. En met een conditie in stijgende lijn kijken Steven Pauwels en Peter Paelinck nu al uit naar de start van het seizoen. De grootste highlights zijn uiteraard de meerdaagse etappe-wedstrijden:
Old Mutual joBerg2c: De fantastische singletrails, de adembenemende landschappen, de perfecte organisatie, de relaxte sfeer, de overvolle bevoorradingen, de superlekkere braai, de mielies, de instelling van de deelnemers, .... Redenen genoeg om de joBerg2c nog een keertje op het programma te zetten. Zeker als je weet dat de Chiefs-in-command zelf op dit eigenste ogenblik schop en houweel ter hand genomen hebben om hoogstpersoonlijk verse singletracks uit de Afrikaanse brousse te kappen. Dit alles om hun droom, een 900 km lange singletrack van Johannesburg naar Durban, te verwezenlijken. En dus gaan Pepe en Kroki als duo-team de uitdaging met de immense glooiende landschappen van de Freestate, de technische singletrails in de Drakensberg Mountains, en de perfecte, flowy singletrack van de Umkomaas vallei nog een keertje aan .
Alta Via Stage Race: Na een sucesvolle try-out in beperkte groep vorig jaar, staat Reevax aan de wieg van een nieuwe etappe-wedstrijd: editie 1 van de Alta Via Stage Race. Het parkoers volgt grotendeels de Alta Via dei Monte Ligure, een eeuwenoude wandelweg hoog in de Ligurische Apennijnen en Alpen boven de Ligurische riviera. Geen strandvakantie echter, maar 8 echte mountainbike etappes voeren ons in 570km en 17000 hootemeters van de grens met Toscane, tot aan de Franse grens, parallel langs de kust van de Middellandse zee, via tientallen typische en middeleeuwse bergdorpjes. Fantastische singletrails en spectaculaire vergezichten gegarandeerd !
Brasil Ride: Als seizoensafsluiter worden ons "7 days of pure mountainbiking by the best trails of Chapada Diamantina". Het dekor van deze duo-wedstrijd, het Chapada Diamantina Nationale Park in de Bahia regio van Brazilië, is een magische plaats met continu wisselende landschappen, met bergtoppen tot 2000m, klaterende watervallen, kristalheldere meren en dieprode rivieren (hopelijk geen piranhas ). Het hele park is doorweven met trails die ontstaan zijn ten tijde van de diamant ontginning in de 18de eeuw, en die we gedurende 7 etappes mogen ontdekken.
Categorie:cross country
ALICIA FRANCK WINT KNOKKE
De Nissan Mountainbike Beach Challenge in Knokke is klassiek de grootste strandrace in België. GT-rijdster Alicia Franck van Team Narviflex-Nomadesk won er als eerstejaars belofte de wedstrijd over 32km in de elite-categorie.
Het parcours was afwisselend, maar het strand lag er erg nat en zwaar bij, er was het nodige loopwerk en de wedstrijd bleef spannend tot de laatste kilometers. Alicia Franck geeft meer uitleg: Er stonden een twintigtal dames aan de start voor de 32km wedstrijd, maar samen met de 600 anderen vertrekken was vrij chaotisch. Toch was ik goed weg, maar de benen wilden niet meewerken. Aan het eerste keerpunt maakte ik een slechte looppassage en verloor ik enkele dames uit het zicht.
Ik probeerde zo goed mogelijk tempo te maken en steeds bij voorbijstormende mannen aan te pikken. Vooral de steile, verharde klimmetjes gingen goed.
Pas bij het laatste keerpunt kreeg ik de eerste dame terug in zicht. Dit keer ging het lopen beter, maar het duurde nog een kilometer of twee tot ik kon aansluiten bij Lindy Van Androoij. Even voor we terug op het verharde deel kwamen, kon ik ook van haar wegrijden en die voorsprong verder uitbouwen tot aan de finish.
Ik ben heel tevreden met mijn eerste overwinning in 2013. De spandoek en aanmoedigingen van familie hebben zeker geholpen. Dit geeft me vertrouwen en zin om het Cross-Country seizoen over 2 weken aan te vatten.
Categorie:Strandraces
Narvilflex Nomadsek
Gisteren vaardigden team Narviflex Nomadesk een sterke delegatie af om het strand van Knokke te bestormen. De Nissan Mountainbike Beach Challenge was een perfect georganiseerde wedstrijd en tevens de laatste strandrace van deze winter. Op het menu stond voornamelijk een door het opgespoten zand erg zwaar strand, afgewisseld met een loopstrook, wat asfalt en enkele pittige klimmetjes. Dat het team niet alleen was afgezakt om van de leuke omgeving en het magere zonnetje te genieten, bleek al snel.
Kris Henderieckx nam de 600 renners tellende meute al vanaf de eerste meters op sleeptouw door de zware zandstrook al fietsend te bedwingen. Een grote kopgroep sloot nog aan, maar een halve ronde later koos Henderieckx alweer het hazenpad en slaagde er zo in alleen door te komen na de eerste van drie ronden, goed voor in totaal 48 km wedstrijd. Een selecte kopgroep van 8 renners, met Nicolas Vermeulen sloot daarna aan. Jammer genoeg viel Nicolas al snel weg door kettingproblemen, terwijl Robby Meul al in de aanvangsfase met een lekke band kreeg af te rekenen.
Ondanks de vele aanvalspogingen, kon niemand wegrijden in de 2e en 3e ronde en dus stormde de kopgroep in de finale samen richting heuveltjes. Kris Henderieckx moest daar een gaatje laten in de afdalingetjes door remproblemen. Dat gaatje kreeg hij finaal net niet meer toe. Een verdiende 8 ste plaats was zo zijn deel. Nicolas Vermeulen werd nog knap 9de na zowat de hele race alleen te hebben gestreden!
Maar het mooiste nieuws kwam van de dames. Alicia Franck kon immers na een erg spannende wedstrijd finaal het laken naar zich toetrekken op de 32 km. Ze moest voor deze prachtige overwinning hard knokken, aangezien ze na een slechte looppassage op achtervolgen aangewezen was. Pas in de finale van de wedstrijd kan ze de aansluiting maken en een gaatje slaan.
Inne Gantois liet zich met haar tweede plaats op de lange afstand niet onbetuigd. Door een valpartij voor haar en de daaruit voortvloeiende hinder kon ze evenwel nooit strijden voor de overwinning, maar ze knokte zich dus wel mooi naar de 2e plaats. Onnodig te zeggen dat ook zij op schema zit.
1 VAN DER MEIJDEN Anouk Ned 2 MULDER Zoë Ned 3 SIEMONS Sara
Categorie:KIDS
MTB Dessel
Naast de Kids Challenge werd in Dessel een MTB promowedstrijd verreden. Jef Beyens van team Vanomobil haalde zijn eerste overwinning van het seizoen voor de gebroeders Nick en Ronny De Vries ( Bikemechanic). Peter Douha viel met zijn vierde plaats naast het podium.
Ook bij de vrouwen schitterde het Vanomobil team als Petra Mermans de zege pakte voor haar teamgenote Inne Bertels en Sara van Peer ( Fuji Medista) .
Categorie:cross country
Kids MTB Challenge Dessel
Dessel 2000 was gastheer voor de eerste manche van de Kids MTB Challenge. Om en bij de 200 kids waren ingeschreven voor de nieuwe reeks. In Dessel was het enthousiasme en de lente voelbaar.
foto's: Chantal
Categorie:KIDS
Duathlon Berendrecht.
Vandaag werd de duathlon van Berendrecht ttz 4 km lopen 22 MTB en 4 km lopen afgewerkt.
Bij de Heren Seniors ging de overwinning voor de tweede maal op rij naar Yeray Luxem.
Bij de dames trok Kristien Nelen het laken naar zich toe. Zij finishte een halve minuut sneller dan Silke Baumer. " Als 3e begonnen aan 22km MTB, iedereen ingehaald en een voorsprong opgebouwd van 2min. Moest nog diep gaan in laatste 3.5km loop om triatlete Silke Baumer voor te blijven met 40sec! Veel last vd rug , nu maar naar de kiné. " aldus Kristien Nelen uit Essen.
Het Paxx Global Off Road Team met Guy Arnouts en Lennard De Rooy is 1ste geworden bij de duo's " Mijn loper Guy Arnouts wist me goed te lanceren voor het fietsgedeelte, ik kon mooie rondes afleggen om zo op mijn beurt weer mijn loper te lanceren en zo de eerste plaats binnen te halen. Bedankt Joost Van Gils voor mij te matchen met de loper. Dit brengt de stand op 2 overwinningen en 2 x 2de plaats dit seizoen. Ik ben er al blij mee. Hopelijk volgen er nog." besluit Lennard De Rooy.
top 10 algmeen
1 Luxem Yeray 01:19:04 2 Paxx Global Off Road Team Guy & Lennard 01:20:12 3 Baelus Nick 01:20:20 4 Wuilmus Wouter 01:20:31 5 Rccm Patrick & Sven 01:20:36 6 Cyco Endurance Team Wim & Robby 01:20:44 7 Driessens Kris 01:21:12 8 Verboven Jan 01:21:52 9 Valgaeren Sam 01:23:18 10 Atleten Op Rust Dimitri & Stefan 01:23:21
Categorie:cross country
Manuel Fumic wint in Tregnago
De eerste manche van de Italiaanse competitie werd gewonnen door Manuel Fumic. De Duitse kampioen van het Cannondale team klopte zijn jonge ploegmaat Anton Cooper. In de Gran Prix d'Inverno ging de Nieuw Zeelandse wereldkampioen ( juniores) de Italiaanse Bianchi biker Gerhard Kerschbaumer vooraf. Tony Longo werd vierde en Marco Aurelio Fontana moest na een lekke band, vrede nemen met de 5 de stek. Voor Fumic en Fontana was dit een laatste test, alvorens hun afreis naar Zuid Afrika voor deelname aan de 10 de Cape Epic.
top 10
1 Manuel Fumic (Cannondale Factory Team) It 2 Antoon Cooper (Cannondale Factory Team) N Zl + 2.00 3 Gerhard Kerschbaumer (TX Active Bianchi) It +4.40 4 Tony Longo (TX Active Bianchi) It + 4.48 5 Marco Aurelio Fontana (Cannondale Factory Team) It + 5.50 6 Michele Casagrande (Elettroveneta Corratec) It + 6.45 7 Martin Gujan (TX Active Bianchi) Zwi + 7.09 8 Hector Leon Paez (TX Active Bianchi) Colo+ 8.49 9 Andrea Tiberi (Controltech Nevi) It + 8.56 10 Nicolò Ferrazzo (Team Performance Rudy Project) It 9.07
Categorie:cross country
MTB Assen
In het Nederlandse Assen aan de Baggelhuizerplas won Mirre Stallen ( Cube Nutswerken) het na 75 min bij de vrouwen voor Anne Terpstra en Laura Turpijn.
De zege bij de master +30 ging naar Maikel Govaarts en bij de +40 jarigen was Jan Weevers de sterkste.
Jeroen Boelen reed het Superior Brentjens Team naar de zege. Hij werd op het podium in Assen geflankeerd door Frank Schotman en Frank Beemer van het MPL Specialized team.
top 5 dames : 1 Mirre Stallen 2 Anne Terpstra 3 Laura Turpijn 4 Karen Brouwer 5 Manon van Hees
top 10 heren : 1 Jeroen Boelen 2 Frank Schotman 3 Frank Beemer 4 Kenta Gallagher 5 Grant Ferguson 6 Jordy Luisman 7 Erjan ten Hove 8 Jesper Slik 9 Gerben Mos 10 Stefan Vreugdenhil
Categorie:cross country
Afxentia voor Fabian Giger
De Zwitser Fabian Giger heeft de Hors Categorie Afxentia race op Cyprus gewonnen. Na 3 dagen ging hij de Tsjechische Olympisch kampioen Jaroslav Kulhavy en diens landgenoot Jan Skarnitzl vooraf. De Zwitserse Giant biker klopte Kulhavy met 51 sec en scoorde een pak UCI punten. Onze landgenoten Kevin Van Hoovels en Sebastien Carabin eindigden op 6 en 7 in het eindklassement.
Vandaag won Giger het laatste onderdeel voor Kulhavy , Skarnitzl en Rohrbach. We kregen dus hetzelfde podium als gisteren. Onze landgenoot Sebastin Carabin ( Merida Wallonie) werd vijfde voor de Zweed Matthias Wengelin en Kevin Van Hoovels ( Versluys Pro )
Fabian Giger, Jaroslav Kulhavy en Rohrbach vormde aanvankelijk de kopgroep. In de voorlaatste ronde trok Giger ten aanval en nam meteen een voorsprong van 50 sec op Specialized biker Kulhavy, Rohrbach en Jan Skarnitzl die door een slechte start uit de achterhoede kwam. Matthias Wengelin en Sebastian Carabin waren de achtervolgers. Giger reed zich naar de zege , Skarnitzl werd derde en strandde na een helse achtervolging op amper 4 sec van Kulhavy . De Zweedse Giant biker Emil Lindgren, de winnaar van de tijdrit reed lek en zijn Nederlandse ploegmaat Hen Jaap Moorlag stond zelfs 2 keer plat. Het reed zich vanuit 50 ste stelling opnieuw naar de 13 de plaats en moest vrede nemen met de 9 de plaats in de eindstand.
Fabian Giger: " Het was de beste dag van de 3. Ik voelde me super en had de eindwinst in mijn gedachten. Ik reed veel aan de kop en ik trok ten aanval, omdat ik dacht dat een beetje reserve altijd goed zou zijn voor het geval er iets zou voorvallen. Met deze zege ben ik zeer blij. De training op Cyprus was goed en de teamspirit ook. Ik denk dat ik op goede weg ben."
Jaroslav Kulhavy: " Ik ben dus 2 de. Dat motiveert me voor volgende week. Voor mij was het een training en ik voel me goed op Cyprus. Dit was bedoeld als voorbereiding op het komend seizoen. In de tweede ronde wilde ik wel aanvallen, maar niemand hielp. "
Jan Skarnitzl: " In de eerste ronde liep het van geen kanten, waarschijnlijk nog moe van gisteren.Tot ik een goed tempo vond en kon opschuiven. Toen ik Jaroslav voor me zag , kreeg ik vleugels. In de laatste ronde probeerde ik bij hem te geraken, maar hij was iets te sterk. Het seizoen begin later dit jaar, dus heb ik nog wat tijd ."
Nicola Rohrbach : " Gisteren had ik een slechte dag. Vandaag kon ik bij de toppers blijven. Op het einde hield ik Kulhavy in het vizier, maar wist niet dat Jan Skarnitzl zo sterk kwam opzetten. Fabian Giger had precies een versnelling meer vandaag, maar ik ben tevreden over mijn resultaat."
Aan de Wandelaar in Knokke-Heist vertrokken om 10.30 uur niet minder dan 604 bikers. De deelnemers kregen een gevarieerde omloop van 48 km voorgeschoteld waarbij de bikers de volledige kustlijn volgden van in Duinbergen tot aan het Zwin. De 15de editie van de Nissan Mountainbike Beach Challenge werd gewonnen door de 22 jarige Nederlander Bram Imming ; die de all-rounder Davy Commeye in extremsich de zege afsnoepte. Commeyne werd op de meet geklopt en moest vrede nemen met de tweede plaats; de 17 jarige Jens Berckmans uit Balen werd prachtig derde. Voor de zoon van de legendarische Nico Berckmans betekende dat meteen de zege bij de juniores.
Kenneth Van Compernolle finishte als vierde voor oud-winnaar Bjorn Rondelez (2001, 2002, 2005, 2006) die beslag legde op de vijfde stek .
Titleverdediger Joris Massaer werd 7 de van de 568 mannelijke deelnemers.
Op de lange afstand was Githa Michiels van Toka Print de snelste. In 1u49:35 klopte ze Inne Gantois en Annemarie Kranenburg.
Bij de dames pakte Alicia Franck (Narviflex Nomadesk) op de 32 km haar eerste zege van het seizoen. Mathieu Dehaeze was in 1u06:08 de snelste bij de heren . Hij ging Levin Geenjtens met 12 sec vooraf.
Marianne Vos heeft ook de laatste etappe van het Afxentia drieluik in Cyprus gewonnen. Na een lange solo won ze voor de tweede dag op rij en kan spreken van een geslaagde missie. Op de zeer technische omloop was de Nederlandse Olympische wegkampioene een maatje te groot voor de rest. Blaza Klemencic , haar voornaamste concurrente reed twee keer lek en vormde geen bedreiging. Giant bikester Vos reed op safe , nam geen risico's en pakte met 2 overwinningen en een tweede plaats in het tijdrijden , de eindzege in de Afxentia Race. De tweede plaats ging naar de Zwitserse Katrin Leumann .
De Merida Karapoti Classic in Wellington bestaat sinds 1986 en bracht meer dan 1000 deelnemers aan de start. De 50 km bij de eliten werd gewonnen door Dirk Peters.
Ook de dames moesten 12 keer door het water ; de 34 jarige Kim Hurst won het voor de nationale kampioene Karen Hanlen. Samara Sheppard van het Belgische Toka Print team werd derde in 3u en verbeterde haar record van 2007 met goed 4 minuten.
De eerste manche van de Amerikaanse US Pro XCT competitie werd gewonnen door de Australier Trek biker Daniel McConnell. De Australisch vice kampioen klopte Jeremiah Bishop in de sprint met 2 seconden. Specialized biker Todd Wells vervolledigde het podium in Texas. Geoff Kabush (Scott) reed de wedstrijd niet uit.
Ook bij de dames zwaaide het Trek Facory Racing team de scepter. De 21 jarige Australische Rebecca Henderson klopte de Britse Annie Last en de Canadese Emily Batty.
dames : 1 Rebecca Henderson (Aust) Trek Factory Racing 1.26.40 2 Annie Last (GrBr) Trek Factory Racing 1.27.00 3 Emily Batty (Can) Trek Factory Racing 1.28.36 4 Chloe Woodruff (USA) Crankbrothers 1.29.03 5 Christina Gokey-Smith (USA) Colonel's Sho-Air 1.29.41
heren : 1 Daniel McConnell (Aust) Trek Factory Racing 1.30.24 2 Jeremiah Bishop (USA) Sho-Air/Cannondale 1.30.26 3 Todd Wells (USA) Specialized 1.30.57 4 Derek Zandstra (Can) Scott 3Rox Racing 1.31.11 5 Cameron Jette (Can) Scott 3Rox Racing 1.34.06 6 Sam Schultz (USA) Trek Factory Racing 1.34.26 7 Ryan Woodall (USA) Top Gear Bicycles 1.34.49 8 Zackary Valdez (USA) Whole Athlete/Specialized 1.35.21 9 Alex Grant (USA) Sho-Air/Cannondale 1.35.24 10 Kris Sneddon (Can) Kona 1.35.32
Het nieuws hing al een tijdje in de lucht. Na het ontslag van Jean-Luc Rossignon was de Waalse Wielerbond (Fédération Cycliste Wallonie Bruxelles ) op zoek naar een nieuwe coördinator. Als de raad van bestuur het goedkeurt zal Jean- Pierre Noël die taak overnemen. Momenteel is hij provinciaal coördinator en organisator van de wedstrijd in Braine-lAlleud, waar op 6 en 7 oktober de Waalse kampioen zal worden gekroond. De opener van het Waalse seizoen is gepland op 17/03 in Bois des Rêves - Ottignies.
Categorie:cross country
Sunshine Cup Afxentia
Uitslag Afxentia dag 2 Point to point
dames :
1 MARIANNE VOS RABOBANK/LIV GIANT 2:03:16,894 2 ADELHEID MORATH SABINE SPITZ - HAIBIKE PRO 2:06:48,461 3 BLAZA KLEMENCIC CALCIT BIKE 2:07:12,263 4 KATRIN LEUMANN GHOST FACTORY RACING2:07:30,164 5 EVA LECHNER COLNAGO SUDTIROL 2:09:16,657 6 SABINE SPITZ SABINE SPITZ HAIBIKE PRO TEAM 2:08:50,880 7 JOLANDA NEFF GIANT PRO XC TEAM 2:12:38,832 8 CORINA GANTENBEIN FISCHER BMC 2:11:52,280 9 ANDREA WALDIS COLNAGO SUDTIROL 2:12:47,168 10 YANA BELOMOINA SUPERIOR-BRENTJENS MTB TEAM 2:14:26,661
heren :
1 FABIAN GIGER GIANT PRO XC TEAM 1:55:54,778 2:11:53,082 2 JAROSLAV KULHAVY SPECIALIZED FACTORY TEAM 1:56:30,640 2 3 JAN SKARNITZL SRAM RUBENA TREK 1:56:37,686 4 EMIL LINDGREN GIANT PRO XC TEAM 1:57:43,574 5 MATTHIAS WENGELIN CK NATEN SATER/SPECIALIZED 1:57:26,984 6 PERIKLIS ILIAS TEAM FULL-DYNAMIX 1:58:34,502 7 KEVIN VAN HOOVELS VERSLUYS PRO MTB TEAM 1:58:47,659 8 HENK JAAP MOORLAG GIANT PRO XC TEAM 1:59:39,992 9 SEBASTIEN CARABIN MERIDA WALLONIE MTB TEAM 1:59:44,424 10 ROHRBACH NICOLA GOLDWURST-POWER/STOCKLI 2:02:21,877
Nadat de Zweed Emil Lindgren gisteren de tijdrit won, was het vandaag de beurt aan de Zwitser Fabian Giger om met de bloemen te zwaaien. Jaroslav Kulhavy finishte als tweede in het Macheras gebergte voor zijn Tsjechische landgenoot Jan Skarnitzl.
Er onstond vrij snel een kopgroep van vijf met Jaroslav Kulhavy ( Specialized Racing), Fabian Giger (Giant Pro XC), Periklis Ilias (Full-Dynamix), Jan Skarnitzl (Sram Rubena-Specialized) en de Zweed Matthias Wengelin . Geletrui drager Emil Lindgren (Giant Pro XC) zat voor de zware klim op 20 sec.
Bijna boven plaatste de Zwitser Fabian Giger een aanval , Kulhavy volgde als tweede , Jan Skarnitz als derde . Hij liet de Griekse wereldkampioen marathon Ilias Periklis en de Zweed Wengelin achter. In de afdaling ging het snel en Giger reed Kulhavy op 36 sec .
Jan Skarnitzl finishte slechts 7 sec na de Olympische kampioen ; Matthias Wengelin werd vierde , Emil Lindgren 5 de en de Griek Ilias Periklis zesde. Kevin Van Hoovels ( Versluys Pro) werd vandaag 7 de in de point to point race van 45,5 km . De Nederlander Henk Jaap Moorlag, gisteren nog goed voor de derde tijd, kreeg 2 lekke banden en moest vrede nemen met de 8 ste plaats. Sebastien Carabin ( Merida Wallonie) eindigde op de 9 de stek.
Kevin Van Hoovels deed het dus vandaag 1 plaats beter dan gisteren in de tijdrit . Tot halfweg was ik nog mee in de kopgroep, maar in de bevoorrading zone moest ik stoppen voor mijn drinkbus terwijl de anderen gewoon konden door fietsen, zo verloor ik de greep met de koplopers. Het tempo was eigenlijk op dat moment iets te hoog voor mij, waardoor ik niet meer kon aansluiten vooraan. Het gevoel was beter dan gisteren, dus ben ik tevreden met dit resultaat. In het tussenklassement bezet Kevin VH nu ook de 7de plaats. Pieter Geluykens werd 22 ste scratch en vijfde belofte. In de stand is de biker uit Aarlen nu 24 ste en 6 de U23, al is daar geen appart klassement.
Fabian Giger neemt de leiding in het klassement van de Afxentia driedaagse. Kulhavy wordt tweede en Skarnitzl komt op nummer 3.
Fabian Giger: "Ik was van plan om aan te vallen en te kijken wat de anderen deden. Het ging super en ik kwam goed door de technische stukken. De downhill wa sniet gemakkelijk. Ik reed voor het klassement, maar moest toch voorzichtig zijn. Ik ben blij met deze overwinning."
Jaroslav Kulhavy: " Fabian was sterk en pakte al 10 sec in de beklimming. Het afdaling was gevaarlijk, omdat er nog vrouwen reden , die we moesten voorbij steken. Ik ben nog niet helemaal fit, maar dat is normaal."
Jan Skarnitzl: " Het ging beter dan verwacht en zeker beter dan gisteren toen ik pas zevende werd."
De Nederlandse Marianne Vos won het overtuigend bij de dames en pakt de leiding over van de Sloveense Blaza Klemenic. Adelheid Morath (Sabine Spitz Haibike team) werd tweede voor Blaza Klemencic.
Halfkoers viel de leidersgroep uiteen. De Olympische wegkampioene Marianne Vos (Rabobank/Liv Giant), de Duitse Adelheid Morath en haar teamgenote Sabine Spitz kozen het hazenpad, gevolgd door Katrin Leumann (Ghost Factory Racing), Blaza Klemencic (Calcit Bike), Eva Lechner (Colnago Südtirol) en de Zwitserse Kathrin Stirnemann (Sabine Spitz-Haibike).
Sabine Spitz kom het tempo van Vos en Morath niet aan en moest dit sterke duo 30 sec laten rijden. In de laatste zware klim ontbond Vos alle duivels en trok solo naar de meet. Vos verbaasde in de laatste 15 km temeer daar het om een technische afdaling ging ; ze pakte nog 3min 32 op Adelheid Morath. Blaza Klemencic werd derde voor de Zwiterse Katrin Leumann en Sabine Spitz.
Marianne Vos: " Ik kon vrij vlot een gat slaan. In de afdaling probeerde ik zo weinig mogelijk risico's te nemen. Maar het was wel zwaar. Ik had niet verwacht om hier te winnen . De zware beklimming lag me wel beter dan de afdaling, maar ik hield goed stand en ik ben erg tevreden."
Adelheid Morath: "Ik miste de kracht om bij Marianne te blijven. Maar het was wel een uitdaging op zich. Ze was sterker dan ik, vooral in de afdaling; maar ik ben blij met de tweede plaats."
Blaza Klemencic: " Het was zwaar vandaag. Voor de klim kon ik Leumann en Spitz pakken en dan mijn eigen tempo rijden. Ik zit nog in de top 3 en dat was mijn doelstelling. Morgen is het een andere wedstrijd; ik kijk uit naar de cross country."