alles over mountainbiken en BMX met Lily en Chantal
28-02-2013
KBWB kalender
De laatste nieuwe kalender van KBWB bevat enkele fouten.
Volgens André Coppers is er wel degelijk een wedstrijd Kids Challenge in Roeselare op 21 april. De wedstrijden in Moerbeke-Waas zijn zaterdag 22 en zondag 23 juni. De wedstrijden in Geraardsbergen voorzien op 13 en 14 april kunnen NIET doorgaan wegens werkzaamheden op de Muur!!!
Categorie:Kalender 2014
Liberty Seguros/MoveFree
Liberty Seguros heeft een samenwerkingsovereenkomst met de jonge David Rosa, de eerste Portugese mountainbiker ooit die aan de Olympische Spelen mocht deelnemen. Liberty Seguros ( verzekeringen) , sinds 2003 actief in Portugal , gaat samen met Movefree de sponsoring aan.
In Hadleigh Farm Essex legde de 26 jarige Rosa uit Fatima vorig jaar beslag op de 23 ste plaats. David Rosa werd 7 keer Portugees kampioen en is momenteel het gezicht van de Portugese campagne voor een veiliger verkeer.
Zijn voornaamste doel in 2013 is in de top 35 van de UCI ranking te geraken en te werken naar Rio de Janeiro in 2016.
David Rosa (Scott) : "Als atleet en individu ben ik bijzonder trots op de samenwerking met een bedrijf als Liberty Seguros. Het is een enorme beloning voor mijn inspanningen van de afgelopen jaren, maar vooral een boost voor de ontwikkeling van mountainbiken in ons land. Dit partnership komt op het juiste moment en het zal me helpen op weg naar mijn tweede Olympische ervaring in 2016."
Categorie:cross country
Nothing is impossible
Vorige week is Kris Hertsens met Arnout Matthys in Filthy Trails te Maasmechelen gaan clinicken. Het speciale aan de zaak is dat Arnout andersvalide is. De 35 jarige athleet verloor op zeer jonge leeftijd zijn rechterbeen bij een auto-ongeluk. Toch weerhoudt het hem niet om enduro te rijden.
Check filmke en geniet!
Het zou ook super zijn voor hem om zijn zelfgemaakt filmke op je pagina te zetten. Hij wil voor zoveel mogelijk likes gaan.
De Canadese mountainbikester Marie-Hélène Premont kondigde haar zwangerschap aan en zou als alles goed verloopt in juli bevallen. Prémont vertegenwoordigde haar land tweemaal op rij bij de Olympische Spelen: in 2004 (Athene) en 2008 (Peking). Haar beste Olympische prestatie was de tweede plaats, goed voor de zilveren medaille die Prémont behaalde in Athene, waar zij op 59 seconden finishte van winnares Gunn-Rita Dahle uit Noorwegen. Omdat ze nog steeds gepassioneerd is door haar sport, sluit de inmiddels 35 jarige bikester van Rocky Mountain Bicycles een terugkeer op topniveau niet uit.
Intussen maakte Rocky Mountain Bicycles het Freeride Team met Wade Simmons, Thomas Vanderham, Geoff Gulevich & Brett Tippie bekend.
Categorie:cross country
VOLCAT 2013
Volcat (Sp) : 7 de editie
29-03-2013 1 ste etappe: Igualada - Manresa 60 km 30-03-2013 2de etappe: Manresa - Cardona 75 km 31-03-2013 3de etappe: St Llorenç de Morunys - La Coma (Vall de Lord) 36 km
De vijfde en voorlaatste etappe van de ABR is afgelast vanwege het slecht weer
Categorie:Marathon
Te koop
1) Scott koersfiets maat 58 Volledige Sram Force groep Stuurpen zadelen en stuur van ritchey wcs Zadel tundra2 Splinternieuwe Ultegra wielen( geen meter op de weg gebold)
Mag weg voor 1500
Men krijgt er de pedalen ook bij en een paar gele Mavic schoenen.
2) Cannondale 29er maat L Sram xo groep Stuur is een ritchey wcs superlogic Wielen notubes crest velgen. Crankstel is een cannondale si Zadelpen is van cannondale Zadel Tundra Avid remmen Hope schijfremmen
Vraagprijs : 2000 maar de prijs is nog te bespreken Bij verkoop krijg je de originele wielen ook mee.
In het Italiaanse Bergamo werd het TX Active Bianchi team aan de pers voorgesteld. Bianchi en de legendarische teambaas Felice Gimondi oefenen nog altijd een grote aantrekkingskracht uit op de media, al stonden dit keer de renners en het materiaal centraal. Gastspreker op de persvoorstelling was de Italiaanse coach Hubert Pallhuber. Met de Italiaan Gerhard Kerschbaumer , de Colombiaan Leonardo Paez en de Oostenrijker Alexander Gehbauer trokken 3 nationale kampioenen veel aandacht. Kerschbaumer en Gehbauer kennen elkaar van bij de beloften en spreken allebei Duits.
De nieuwste aanwinst is de Zwitser Martin Gujan. De 32 jarige ex Cannondale biker heeft op internationaal gebied heel wat ervaring en kan net als Tony Longo nog veel betekenen voor de jeugd .
Naast dit illustere vijftal maken immers nog een zestal jongeren deel uit van de jeugdopleiding. De renners hebben de 29-inch hardtail Methanol SL2 ter beschikking maar kunnen ook de nieuwe fully Methanol 29 FS inzetten. Tony Longo, klein van gestalte, zal gebruik maken van de 26 "Methanol SX2.
Het TX Active Bianchi team maakt zondag zijn debuut in Tregnago en het eerste internationale evenement is gepland op 7 april in het Franse Laissac, waar een manche van de UCI Marathon Serie wordt betwist.
Alexander Gehbauer (1990 - Oostenrijk) Martin Gujan (1982 - Zwitserland) Gerhard Kerschbaumer (1991 - Italie) Tony Longo (1984 - Italie) Leonardo Paez (1982 - Colombie)
Categorie:cross country
The Best Duo Team
5, 6en 7 april 2013
Categorie:Evenementen
Zware valpartijen
Zware valpartijen tijsterden de Belgen in de Andalucia Bike Race.
Zoals eerder gemeld kwam David Escolar de collega van Tim Wijnants gisteren zwaar ten van tijdens de 4de etappe van de ABR. David is gevallen vlak voor de feedzone nr 3. Het gebeurde in een afdaling. Door de sneeuw en ijsplekken is een renner voor hem gevallen. De Spanjaard , die voor de gelegenheid deel uit maakt van het Belgische Toka Print team , kon deze niet meer ontwijken en is zwaar gevallen. David kon de feedzone dankzij hulp van Tim nog bereiken. Uiteindelijk zijn ze dan toch door gereden naar finish. Hierna is Escolar met ambulance naar het ziekenhuis in Jean gebracht. Hij heeft een hematoom op rechter jukbeen. Scheurtje in lip. Heupletsel en kleine zwelling op rechter knie. Gelukkig niets gebroken. David Escolar en Tim Wijnants gaan vandaag toch trachten te starten in de 5de en voorlaatste etappe.
Ook het Belgische team De Fietser ( Tollenaere-Wouters) kreeg een deel tegenslag te verwerken . Patrick Wouters kwam op dag 2 ten val en werd genaaid aan de elleboog De uitslag is ondertussen bijzaak geworden en het mag een wonder heten dat ze nog in de wedstrijd zitten . Op dag 4 stond een ijskoude wind maar voor Patrick Wouters is het een lijdensweg. " Een stond een ijskoude wind , niet echt aangenaam. We startten met een heel steile klim, er stonden heel wat bikers te voet. Pat raakte boven en het gaf moed. Maar tevergeefswant na twee uur was het op. We passeerden de sneeuwgrens en reden over paden met ijs en sneeuw. Het had wat weg van de wintercrossen in België, maar het decor tussen de bergtoppen in de blauwe lucht was wel adembenemend mooi. We zaten weer vijf uur op de fiets, het kon minstens een uur sneller; maar het zal voor een volgende maal zijn. " laat Wim Tollenaere uit Opwijk weten.
De Sloveense Blaza Klemencic (Calcit Bike ) komt , na haar overwinning in Voroklini , als topfavoriete aan de start in het Afxentia drieluik. Op vrijdag 1 maart neemt ze het in Cyprus op tegen de Zwiterse Katrin Leumann( Ghost) en de Italiaanse Eva Lechner (Colnago Sudtirol). In het tweede deel van de Sunshine Cup op Cyprus komen echter een aantal internationale toppers hun geluk beproeven en wordt bij de dames uitgekeken naar de Duitse Sabine Spitz en de Nederlandse Marianne Vos, die er in Voroklini niet bij waren.
Het 25 jarig Nederlandse supertalent Marianne Vos zal vergezeld zijn van haar teamgenote Jolanda Neff, de huidige Zwitserse wereldkampioene U23. Of de Olympische kampioene op de weg genoeg power in de benen heeft om in het Macheras gebergte de Oostenrijkse Lisi Osl , de Zweedse Alexandra Engen, de Duitse Elisabeth Brandau en Hanna Klein te verslaan , weten we zondag na de XC wedstrijd .
Programma Afxentia Race
01/3/2013 : 13 u : tijdrijden 5,6 km
02/3/2013 rit in lijn 45 km 10u: elite heren 1ou20: elite dames, juniores, masters en amateurs.
Op de website van www.belgiancycling.be staat de aangepaste MTB kalender (versie 27/2/2013) met de eerste wijzigingen in de MTB Kids Challenge en de Kids Trophy.
Nog niet vermelde wijzigingen MTB Kids Challenge 2013
Vanwege de sneeuw werd de 4 de etappe van de Andalucia Bike Race in Cordoba ingekort. Vooral het eerste gedeelte van de 64,85 km met 2.500 hm werd verlegd. Enkele Spaanse teams openden sterk, maar alles bleef dicht bijeen. Naar het einde toe reden Perez en Trujillo ( 2 de van gisteren ) voor Alban Lakata en Robert Mennen uit. Thomas Litscher en Ondrej Cink , de Poolse gebroeders Brzozca en Markus Kaufmann & Jochen Kass zaten in de achtervolging.
De jonge Multivan Merida bikers Litscher en Cink wisten zich na het dipje van gisteren te herpakken en wonnen in 2u56:48 ttz. met 44 sec voorsprong op Jochen KaB en Markus Kaufmann. Alban Lakata en Robert Mennen eindigden op nummer 3 en moesten 2min 08 toegeven. José Antonio Hermida en Rudi Van Houts verloren vandaag opnieuw 10 minuten en komen normaal niet meer in aanmerking voor de eindzege.
De Oostenrijker Alban Lakata en Robert Mennen van Team Topeak Ergon blijven de leiding behouden. " Vandaag had Hermida slechte benen, we zouden dat beter dat op dezelfde moment hebben! Dat zou beter zijn voor ons klassement." zei de Nederlander van Houts.
Ook het Belgische Toka Print Team vandaag had vandaag het geluk niet aan zijn kant. David Escolar, de Spaanse partner van Tim Wijnants kwam zwaar ten val in de koninginnenetappe van de ABR. Gelukkig hebben ze de etappe nog verder kunnen afwerken en zijn ze als 38 of 39ste elite team over de finish gekomen. David is voor verzorging naar de medische post en mogelijk komt er een bezoek aan het hospitaal aan te pas.
Het Deense team met Annika-Langvad en Thomas Bonne finishte op de 34 ste plaats algemeen in 03:27:16 en blijven nog steeds ongeslagen in de mixed categorie. Ondanks de sneeuw, de koude,en het ijswater legden onze landgenoten Peter Ven en Kim Saenen beslag op de 5 de plaats.
Sally Bigham en Milena Landtwing blijven met 4 overwinningen de stand bij de dames aanvoeren. Het Spaanse team met Marga Fullana en Sandra Santanyes , dat op 2 stond in het klassement , gaf op wegens problemen met Fullana.
etappe 4 top 10 overall:
1 THOMAS LITSCHER- ONDREJ CINK 02:56:48 2 JOCHEN KASS - MARKUS KAUFMANN 02:57:33+ 00:00:44 3 ALBAN LAKATA- ROBERT MENNEN 02:58:57 +00:02:08 4 FRANCISCO PEREZ - JUAN PEDRO TRUJILLO 02:59:29 + 00:02:40 5 HANNES GENZE - RUPERT PALMBERGER 03:04:27 + 00:07:38 6 JESUS DEL NERO- ISMAEL VENTURA 03:07:42+ 00:10:53 7 RUDI VAN HOUTS- JOSE ANTONIO HERMIDA 03:07:43 + 00:10:54 8 HAMISH BATCHELOR- SEBASTIAN BATCHELOR 03:08:06 + 00:11:17 9 BRAM ROOD - RAMSES BEKKENK 03:08:30+ 00:11:41 10 BUCHLI LUKAS- STAUFFER HANSUELI 03:12:39 + 00:15:50
1. 4 mei ,Szczawno Zdroj, Polen 2. 8 juni , Fort William, Schotland 3. 15 juni , Val Di Sole, Italie 4. 4 august Jablonec, Tsjech 5. 15 sept Leogang, Oostenrijk
Categorie:Kalender 2014
Duitse Bundesliga
De Bundesliga is al aan wijzigingen toe ! De tijdsdruk in de Gold Trophy Sabine Spitz die op 31 maart en 1 april zal doorgaan in Bad Säckingen werd te groot en bijgevolg wordt de Eliminator geschrapt. Veel heeft te maken met de Pasen ; de kerkdienst op Paaszondag en Paasmaandag kreeg immers voorrang op het sprintnummer. Op zondag valt het eerste startschot pas om 13u. De Juniores gaan als eersten aan de slag voor de Kids en de beloften. De U23 komen om 15u45 in actie.
Maandag beginnen de Masters om 11 u , de Dames volgen om 12u30 en de Heren om 14u15.
" We winden het spijtig dat we het programma niet kunnen navolgens. Pasen was niet onze voorkeur, maar we zijn aan de nationale en internationale kalender gebonden. We bieden onze verontschuldigingen aan, aan alle deelnemers die zich reeds ingeschreven hebben. Diegenen die zich niet aan het nieuwe schema kunnen houden, krijgen het inschrijvingsgeld terug." zegt Bernhard Mosandl, de organisator van de Bundesliga in Bad Säckingen.
Het goede nieuws komt dan weer uit Heubach. Wereldkampioen Nino Schurter zal samen met zijn ploegmaat Florian Vogel deelnemen aan het 13 de BiketheRock powered by KMC festival . Op 21 april is de Zwiterse vice Olympische kampioen de topfavoriet. In 2011 won Florian Vogel de Bundesliga in Heubach, Schurter zat toen geplaagd met een verkoudheid en werd er 9de.